Nieuw tenue in AC Milaan kleuren Instituut Sociaal Raadslieden: Jeugdland verschoven naar voorjaarsvakantie Even goede vrienden Met de DirektBus naar de Waalhaven Paardenmarkt Subsidie voor Gilde Rijnmond heeft wisselend succes in vijfde set Hulp bij belasting Prijswinnaar bij Den Besten Kaas Zestienhoven kan in zes weken dicht VAN GELDEREN 99 99 Themamiddag gezondheidszorg plavuizen meubelen 'HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 26 FEBRUARI 1992 PAGINA 16 SCHIEDAM - De fusie tussen de voetbalvereni ging SFC en Martinit is een feit. Donderdagavond gaven de leden van beide verenigingen tijdens twee gelijktijdig gehouden le denvergadering groen licht. Vanaf het nieuwe seizoen gaan de twee clubs onder een nieuwe naam (SFC Martinit Combina tie??) en in een nieuw te nue (AC Milaan) door het leven. Bij SFC waren donderdag de minste leden tegen het samen gaan. Van de 54 aanwezigen stemden slechts twee SFC-ers tegen, de overige 52 aanwezigen waren voor de plannen. Bij Martinit stuitte de fusie om meer weerstand, want van de 54 leden waren er twaalf tegen de fusie. De anderen waren het wel eens. „Die twaalf, ik weet overigens niet precies wie, wil den alles bij het oude houden", aldus Martinit voorzitter Aad van der Horst. „Of ze nu ook de vereniging verlaten weet ik niet, het zijn, dacht ik, ook niet allemaal voetballers. Ik hoop dat ze nog bijdraaien", hoopt Van der Horst. Formateurs De leden van beide vereningen werden door drie informateurs volledig ingelicht over de tot standkoming van de fusie, waarna tot stemming werd overgegaan. Diezelfde commis sie van in totaal zes formateurs onder leidingen van SFC secre taris Jan Meier wikkelt de ver dere procedure rondom de fusie af. „Dat wordt nog een hele kluif', weet SFC's voorzitter Ton Govaart. „Er moeten nieu we statuten komen, de KNVB moet ingelicht worden en al dat soort administratieve zaken", aldus Govaart. Ook vele prakti sche zaken moeten voor het nieuwe seizoen geregeld wor den. Als leidraad wordt de fusie gebruikt tussen de Vlaardingse vereniging De Hollandiaan en Satelliet. Nieuwe naam De nieuwe vereniging krijgt ook een nieuwe naam, zo is besloten. Ton Govaart wil in de nieuwe naam het liefst de historie van beide clubs laten doorklinken. Waarschijnlijk wordt er een prijsvraag uitgeschreven onder de leden van de twee clubs om met een suggestie te komen voor een nieuwe naam. Wat betreft het tenue lijken de clubs al over eenstemming te hebben. Een shirt met rode en zwarte banen zoals AC Milaan en een wit of zwart (op verzoek van de was vrouw?) broekje. Accommodatie Omdat de accommodatie van Martinit 'een oud geval' is, wordt het onderkomen van de nieuwe vereniging het clubge bouw van SFC. Wat er met de kantine en kleedkamers van Martinit gaat gebeuren weet ook Aad van der Horst nog niet. „De tijd zal het leren en misschien maken we er wel een jeugdhonk van, want we willen een grote jeugdafdeling krij gen". Aan afbraak denkt de Martinit voorzitter in elk geval niet, evenals verkoop. „Daar is het te oud voor", zegt de voor zitter over het onderkomen dat in 1973 als tweedehandsje werd geplaatst op Thurlede. Nu de fusie een feit is kan ook de bouw van nieuwe kleed- en doucheruimten doorgaan. Tus sen de kantine van SFC en de nog te herbouwen accommoda tie van PPSC komt een nieuwe groep kleedkamers. De drie ver enigingen krijgen daarvoor ge zamenlijk een subsidie van 181.600 gulden. Geen subsidie De twee clubs krijgen van de gemeente verder alleen een bij drage (ruim 10.000 gulden) voor de aanschaf van een nieuw tenue voor alle leden van de nieuwe vereniging. Het potje dat ten tijde van de herstructu rering bestond voor fusievereni gingen is geheel gesoupeerd aan de aanleg van de veel bekriti seerde Gebakovelden. „Eigen lijk is deze fusie te laat geko men", stelt Ton Govaart. „In de tijd van wethouder Hafkamp hadden we per vereniging aan spraak kunnen maken op een subsidie van 35.000 gulden per vereniging. Dat is 70.000 gul den; geen gering bedrag. Maar in die tijd wilde niemand met ons fuseren, ondanks dat we onze deur altijd open stond. Toch ben ik trots dat wij nu sa men de eerste verenigingen zijn die daadwerkelijk tot een fusie zijn gekomen. Ik acht het dan ook niet uitgesloten dat in de toekomst andere verenigingen gedwongen zullen worden tot fusies", aldus de SFC voorzit ter. „Ach geld is niet het belang rijkste als je samen gaat", meent Van der Horst. „Drie jaar geleden konden we niet zo goed overweg met het toenmali ge bestuur van SFC en waren er binnen onze eigen vereniging teveel tegenstanders", reageert Van der Horst nonchalant op het mislopen van een cheque van 70.000 gulden. Trainers Nu de fusie ten feit is, is er ook duidelijkheid rondom de trai nersstaf. Jan Rotgers wordt de nieuwe hoofdtrainer van de nieuwe vereniging. Hij zal Henk Salari en Wim Bos (Martinit) als assistenten krijgen. Joop Schop heeft te kennen geven volgend jaar in elk geval niet meer beschikbaar te zijn. SCHIEDAM - Buro Jeugdland heeft noodgedwongen haar Paasvakantie-activiteiten ver schoven naar de voorjaarsva kantie, die maandag 2 maart van start gaat. De Paasvakantie is dit jaar namelijk bij de open bare scholen komen te verval len. Alleen de christelijke scho len kennen deze vakantie nog. Om de jeugdactiviteiten toch voor iedereen toegankelijk te maken, is het Jeugdlandpro gramma anderhalve maand ver vroegd. Het gevolg is wel dat de meeste activiteiten nu in over dekte ruimten zullen plaats vin den. De activiteiten gaan maandag 2 maart om 14.00 uur van start met het onderdeel kreativiteit in winkelcentrum Hof van Spa- land. Een kwartier later start aan het Dr. Wibautplein het spelcircuit. Dinsdag 3 maart staat het spel circuit vanaf 10.15 uur opge steld op het Vriendschapsplein, 's Middags begint kreativiteit om 14.00 uur aan het Dr. Wi bautplein, terwijl het spelcircuit vanaf 14.15 uur staat opgesteld op het schoolplein van De Klin ker, aan de Warmoezenier- straat. Woensdag 4 maart start het spelcircuit om 10.15 uur aan het Edisonplein, terwijl de kin deren vanaf 14.00 uur kreatief bezig kunnen zijn in 't Zuider kwartier aan de Leliestraat 10. Het spelcircuit staat 's middags aan de Boekweitakker. In wijk centrum Nieuwland. aan het Dr. Wibautplein 165, begint om 14.00 uur een voorstelling van Theater 'Sim Sala Bim'. De toe gangsprijs bedraagt een gulden. Donderdag 5 maart begint krea tiviteit om 14.00 uur in de Hof van Spaland. Het Limburgs Jeugdtoneel voert in het Passa ge Theater het sprookje 'Asse- i Sim Sala Bim, woensdag in wijkcentrum Nieuwland. poester' op. Aanvang 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt een gulden. Vrijdag 6 maart worden de Jeugdlandactiviteiten afgesloten met een kindervoorstelling van 'Joppie Pret Parade'. De voor stelling begint om 14.00 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. De toegangs prijs is een gulden. Bij een liter halfvolle melk scheelt het twintig cent. Op een pak spritskoeken bespaar je vier dubbeltjes. Bij de ringle- verworst is je winst drie kwartjes. Mevrouw M. de Wekker-Kooy lijkt wel een wandelende reklamefolder als ze het heeft over Bas van der Heijden's manier van artikelen prijzen. „Dat vind je toch nergens, zo goedkoop", kijkt en vergelijkt ze. met de krant in de hand of via aanplakbiljetten eigenlijk automa tisch. „Want waarom zou je je goeie geld over de balk gooien", blijkt haar standpunt. Zo is ze jaar in, jaar uit als huisvrouw alert, „want zo lang ik hier woon en hier een Bas van der Heijden is, zien ze me nergens anders. Weet u, ik heb de klei ne zelfstandige kruidenier nog meege maakt. Dat zal wat worden, dacht ik toen er zelfbediening kwam, maar dat was gauw gewend. En met de super markt had ik ook geen enkele moeite. Integendeel. Waarbij ik eerlijk moet zeg gen hier bijvoorbeeld bij de snoep- en koekafdeling een meisje te kennen, dat al zo'n tien jaar hier werkt. Dat heeft iets vertrouwds en vooral iets gezelligs. Nee, terug naar de tijd van vroeger hoef ik niet meer. Daar is bij mij „Even naar Bassie" voor in de plaats gekomen. Je vindt er, wat je nodig hebt en juist door die gezelligheid, net dat beetje meer. En heb je samen eens een keer geen tijd? Even goeie vrienden!" zo mag dat van mevrouw de Wekker kompleet met uit roepteken in de krant. Je bespaart hier op alles, vindt mevrouw M. de Wekker-Kooy Jan Rotgers wordt volgend seizoen de trainer van de fu sieclub tussen SFC en Marti nit. Belastingen. Vrijwel ieder een heeft ermee te maken. Bij het invullen van belas tingpapieren en -verklarin gen moet men met een aantal zaken rekening hou den. Anders kan men voor onaangename verrassingen komen te staan. Met vra gen over dit onderwerp kan men onder meer te recht bij de Belasting dienst, maar ook bij het Instituut Sociaal Raadslie den Schiedam komen veel SCHIEDAM - Een wasdroger veroorzaakte afgelopen vrijdag middag een binnenbrand in een garage aan de Boterstraat. De wasdroger vatte plotseling vlam, waarna ook een vrieskist in brand vloog. De brandweer wist het vuur snel te blussen, maar kon niet voorkomen dat een boven de garage gelegen woning rookschade opliep. ADVERTORIAL tezetten"V SCHIEDAM - Schiedammers, die hun werkkring in de Waal haven hebben, kunnen vanaf maandag 6 april gebruik maken van de nieuwe lijn 224 van de DirektBus. Deze lijn rijdt 's morgens tweemaal van het Mar- coniplein in Rotterdam via Schiedam naar het Parmentier- plein in de Waalhaven. Hier komt de bus om respectievelijk 7.42 en 8.22 uur aan. 's Avonds vertrekt de DirektBus om 16.35 en 17.05 uur voor de terugreis. De reistijd neemt ongeveer een half uur in beslag, afhankelijk van de plek, waar men in- en uitstapt. De reizigers worden vervoerd in luxe touringscars, waarin men verzekerd is van een zitplaats. De bus rijdt alleen op werkda gen. "Van de DirektBus kan gebruik worden gemaakt met de gebrui kelijke openbaar vervoerabon- nementen, plus een toeslag van 2,50 per rit. Men kan echter ook een toeslagabonnement ko pen voor 35,- per maand of 350,- per jaar. De bedrijven langs de route worden benaderd voor de col lectieve verkoop van plaatsbe wijzen aan hun werknemers. De SCHIEDAM - Paarden, pony's en allerhande kleinvee bevolken zaterdag 28 maart de binnen stad, wanneer Winkeliersvereni ging Hoogstraat voor de vijfde keer in successie de Paarden markt organiseert. Het evene ment begint om 9.00 uur en wordt omlijst met tal van ne venactiviteiten. Zo wordt op het Museumplein een vrijmarkt voor de jongsten ingericht. Kinderen kunnen zich hiervoor aanmelden via te lefoonnummer 4267665. Ook jonge muzikantjes kunnen zich hier aanmelden. Voorts kan de jeugd gratis ponyrijden op de Appelmarkt of een ritje maken in een echte bokkenkoets. Ook volwassenen kunnen een ritje maken, maar dan met de paardenkoets. 's Middags kan het publiek actief deelnemen aan ringsteekwedstrijden. Ver der verzorgt de winkeliersvere niging een grootse braderie aan de Hoogstraat, Lange Kerk straat en Hemaplein. De activiteiten duren tot 17.00 uur, behalve de paardenmarkt zelf. Deze sluit om 13.00 uur. SCHIEDAM - Patiënten Belan gen Vereniging Schiedam (PBVS) organiseert donderdag 27 februari een themabijeen komst over de 'rechten en plichten van de gebruikers van de gezondheidszorg'. Medewerkers van het Informa tie- en Klachtenburo van de PB VS houden een korte inlei ding, waarna het publiek de ge legenheid heeft tot het stéllen van vragen. De bijeenkomst vindt plaats in wijkcentrum De Erker, aan de Jan van Avennesstraat 32, en begint om 14.00 uur. De toegang is gratis voor PBVS-le- den; van niet-leden wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. SCHIEDAM - Als de raad er mee akkoord gaat, kan de Stich ting Gilde Nieuwe Waterweg voortaan een jaarlijkse subsidie van 2.500,- van de gemeente Schiedam tegemoet zien. De Stichting Gilde Nieuwe Wa terweg bemiddelt al enige jaren tussen personen van vijftig jaar en ouder, die hun kennis en vaardigheden willen overdra gen, en personen en organisa ties, die hiervan gebruik willen maken. „Het gaat hier om een groep zeer enthousiaste mensen, die de steeds meer terrein winnende overtuiging, dat ouder worden zeker niet synoniem is aan het niet meer actief deelnemen aan de samenleving, op originele wijze in praktijk brengen", vindt het Schiedamse gemeente bestuur. „Gezien de waarde van dit project voor de Schiedamse samenleving, is het van belang dat het Gilde in staat Wordt ge steld de werkzaamheden voort dienstregeling en toeslagkaarten zijn voorts verkrijgbaar bij de DirektBus en de RET-verkoop- adressen aan het Marconiplein en Zuidplein in Rotterdam. De DirektBus is een samenwer kingsverband van de vervoers maatschappijen De Jong, RET, Vermaat, Westnederland en Zuid-West-Nederland. Het pro ject is in oktober vorig jaar ge start met een aantal dienstlij- nen. Met de nieuwe lijn is een stap gezet in het ontwikkelen van Openbaar Vervoer snel- diensten in het zuidelijk haven gebied van Rotterdam. Het doel van het project is het autoge bruik in het woon-werkverkeer terug te dringen. vragen over de belastingen binnen. Vaak van mensen, die plotseling worden ge confronteerd met een hoge belastingaanslag. Deze aanslag is echter meestal aan henzelf te wijten. Soci aal Raadsman Van den Berg geeft een voorbeeld uit de praktijk: „Mevrouw Verbeek, een alleen staande vrouw, kwam bij ons op het spreekuur; zij hoefde tot nu toe nooit een aangifte in komstenbelasting te doen. Maar helaas, in november 1991 kreeg zij een naheffingsaanslag van maar liefst 1.800,-! Betalen binnen twee maanden. Me vrouw Verbeek in paniek, want ze heeft met haar weduwenuit- kering en haar tienurige bijbaan niet bepaald een wereldsalaris. Haar dringende vraag luidde dan ook: is deze aanslag terecht en hoe moet ik dat in vredes naam betalen?". Na enig speurwerk bleek uit haar loon- en uitkeringsstrook-, jes, dat zowel de uitkerende in stantie als haar werkgever haar hadden ingedeeld in tariefgroep 6. Dat was gebeurd op basis van de door haar ingevulde loonbe lastingverklaring. „Nu is het zo", zegt de heer Van den Berg, „dat mevrouw Verbeek als alleenstaande bo ven de 27 jaar met een belast baar inkomen van 35.000,- of minder in 1990 inderdaad in ta riefgroep 6 zit. Dat wil zeggen, dat zij in 1990 over de eerste 5.693,- geen belasting hoeft te betalen. Maar.... bij mevrouw Verbeek was door beide werkge vers rekening gehouden met dit belastingvrije bedrag. Zij had dus tweemaal het bedrag belas tingvrij ontvangen en dat was niet terecht". „De aanslag klopt dus helaas wel, voor kwijtschelding komt ze niet in aanmerking. Me vrouw Verbeek moet dus ge woon betalen. Wel bleek de be lastingdienst bereid om betaling in zes maandelijkse termijnen te accepteren". Wat is nu de moraal van het verhaal? „Mevrouw Verbeek had bij het invullen van de loonbelasting verklaring van haar werkgever moeten aangeven, dat er al door de uitkerende instantie van haar weduwenuitkering reke ning werd gehouden met het be lastingvrije bedrag van tarief groep 6. De werkgever had haar dan in tariefgroep 1 moeten in delen en meer belasting op haar loon moeten inhouden". Advies van Sociaal Raadsman de heer Van den Berg: „ont vangt u loon of uitkering uit meerdere potjes, geef dan aan één daarvan (waar u het meest verdient) uw goede tariefgroep op en bij de ander tariefgroep 1 Dan bespaart u zich voor later een grote schrik en een finan cieel probleem". Het Instituut Sociaal Raadslie den is gevestigd aan het Broers- veld 140. Van dinsdag tot en met vrijdag, tussen 9.00 en 12.00 uur, en donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur houdt men hier spreekuur, telefoon 4269957. SCHIEDAM - Mensen, die moeite hebben bij het invullen van hun belastingformulieren, kunnen ook dit jaar hulp krij gen. Ouderen kunnen hiervoor on der meer terecht bij het dien stencentrum De Woudhoek, aan het Heijermansplein 35. Deskundigen zijn hier maandag 24 februari aanwezig. Men moet wel eerst een af spraak maken. Dat kan van maandag tot en met vrijdag, tussen 9.00 en 12.00 uur, tele foon 4709555. Ook de FNV belastingservice biedt assistentie bij het invullen van het belastingbiljet. Hier voor kan men zaterdag 29 fe bruari tussen 10.00 en 12.00 uur een afspraak maken in het FNV-gebouw aan de Stadhou derslaan 119. Voor nadere in formatie kan men op maandag avonden bellen, telefoon 4730171. SCHIEDAM - De Belasting dienst biedt ook dit jaar weer gratis hulp bij het invullen van het aangiftebiljet Inkomstenbe lasting. Hiervoor kan men van 2 tot en met 13 maart terecht bij het steunpunt Schiedam. Men dient hiervoor wel eerst een afspraak te maken, telefoon 4787889 (tussen 8.30 en 15.30 uur), onder vermelding van naam, adres, postcode, woon plaats, telefoonnummer, sofi- nummer en de wijk, waarin men woont. Van de Belastingdienst ont vangt men dan een afspraak- brielje met de dag en het uur, waarop men het aangiftebiljet kan laten inruilen. Op dit brief je staat ook welke papieren men moet meebrengen. WATERWEG NOORD - Opnieuw slaagden de vol leyballers van Rijnmond er niet in een vijfsetter te winnen. In sportzaal Oost was Odulphus zaterdag middag de zesde tegen stander die de ploeg van coach Hans van Setten dit seizoen van setwinst in de zogenaamde ralleypointset afhield. De vrouwen van Rijnmond bleken wel be dreven in het winnen van die vijfde set, want Brevok werd met 3-2 verslagen. Het begin van het mannenduel verliep rampzalig voor Rijn mond. Slecht stoppend en aan vallend gaf de paarsgroene for matie de Tilburgers alle kans op een 1-8 en 8-14 voorsprong te komen. Onvoldoende voor set winst bleek dat, want Isaac de Vink besliste met een ace een indrukwekkende inhaalrace die setwinst opleverde; 16-14. Daarna liep de thuisploeg, waarin verschillende spelers niet helemaal fit waren, in de tweede set tegen eenzelfde situa tie aan. Een ruime voorsprong was niet voldoende en met ge lijke cijfers, 14-16, bracht Odul phus de stand op 1-1. Vervol gens bakte de gasten er ander halve set niet veel van. Via 15-6 werd het 2-1 en leek op de stand 10-4 in de vierde set het pleit beslecht. De wissel Rob Moonen voor Frank Nooyens, die Odolphus coach Jos Kusters op deze stand toepaste bleek achteraf beslissend in het verde re verloop van de wedstrijd. Odulphus' nieuwkomer liet zien over een uitstekende service pass te beschikken en hij was zo vol zelfvertrouwen, dat hij steeds vaker de services van Rijnmond voor zijn rekening ging nemen. Via 10-10 werd het 12-15 en dus 2-2. In de laatste set was Rijnmond na 1-1 al heel snel kansloos. Het was voor het publiek gênant te zien hoe de eigen ploeg zich simpel uit de wedstrijd liet serveren en mis verstanden zich opstapelden. Zelfs het inbrengen van de lang durig geblesseerd geweest zijnde Rob van Prooyen kon daar niets meer aan veranderen. Via 6-15 won Odulphus met 2-3 van Rijnmond, waarin alleen Arne Jager tot zijn normale ni veau reikte. Vrouwen in de tweede set duidelijk lig gen, waardoor Rijnmond sim pel via 15-8 op 1-1 kon komen. In de derde set kon de ploeg van Ruud van Houwelingen niet doordrukken. Te vaak bleef de servicepass hangen en moes ten spelverdeelsters Monique Buys of Ilja van Beekum veel vuldig de buitenaanval opzoe ken. Daarin speelde Rijnmond teveel de diagonale bal, zodat het voor de Bredase verdediging een simpele zaak was de Rijn mond aanvallen te stoppen en de eigen aanval op te bouwen. Via weer 13-15 werd het 1-2. In de vierde set heerste Rijnmond weer. Na een 7-2 voorsprong kwam Brevok nog terug tot 7-7, maar nadat Danielle Bot Mar griet Kielman had vervangen, liep Rijnmond weer uit; 11-7. Toen de gasten weer naderde tot 11-9 wisselde Van Houwe lingen Kielman weer terug voor Bot en pakte Rijnmond de set met 15-10; 2-2. Het wisselende scoreverloop bepaalde daarna ook de ralleypointset. Rijn mond kwam eerst op 5-1 voor sprong en vervolgens werd het 5-8 voor Brevok, en zag het er somber uit voor de thuisploeg. Een goede opslagbeurt van Ma- non Wormgoor zette daarna de zaken weer geheel op zijn kop. Pas op 12-8 haalde Brevok 2 de opslag terug. „We maakten toen teveel fouten", aldus de Bredase coach Snijders. Het verschil van vierpunten gaf Rijnmond niet meer uit handen. Met een uit blinkende Jeanet Roest, die aan het einde van het seizoen stopt met volleybal, maakte de thuis ploeg er via 15-11 3-2 van. Met 23 punten uit 16 wedstrijden deelt Rijnmond nu de zesde plaats met Alcom Capelle. Beker Maandagavond speelde het eer ste herenteam in de derde ronde om de NSW-beer tegen DAC uit Alphen aan den Rijn. Rijn mond won het bekerduel tegen de tweede divisieploeg met 3-0. De setstanden waren: 15-10, 15- 8 en 15-13. In de vierde ronde ontmoet Rijnmond de winnaar van de wedstrijd Leython- EVVC, die op 7 maart gespeeld wordt. Voor de vierde ronde is nog geen datum gepland. Vrij dag om 19.45 uur speelt het tweede vrouwenteam van Rijn mond in Krimpen aan den IJs- sel in sporthal Groenendaal voor de districtsbeker tegen Krimpen. SCHIEDAM - H. Neyerweert uit Schiedam is afgelopen dins dagmiddag in het filiaal van Den Besten Kaas, aan het Broersveld (in supermarkt Bas van der Heijden), gehuldigd als winnaar van een spaaractie. Uit handen van filiaalhoudster I. Serraarens ontving de gelukkige een dinercheque voor twee personen, te besteden in een gerenommeerd restaurant in Capelle aan de IJssel. De actie werd eind vorig jaar gehouden. De deelnemers moesten een zegelkaart volplakken, een rebus oplossen en een slagzin afmaken. Uit de duizenden inzendingen werd on der meer de kaart van H. Neyerweert getrokken. In de tweede divisie, waar de ploegen eikkaar weinig toege ven, moest de vrouwenploeg ss&sp&ps; van Rijnmond flink aan de bak om de punten voor het behoud van de vorig jaar pas bereikte niveau te bewerkstelligen. Het Bredase Brevok 2, dat als num mer negen slechts drie punten minder had dan de blauwrode ploeg, wenste zich daarom za terdagavond in sportzaal Oost niet zo maar gewonnen te ge ven. Aangezien ook Rijnmond bij tijden fanatiek voor de pun ten knokte, ontspon zich een aantrekkelijke en spannende wedstrijd, waarin beide teams goede en zwakke periodes af wisselden. De openingsset was voor de Brabantse ploeg, dat in de ge routineerde spelverdeelster Mie- ke van de Made en de hards- laande Esther Puntman en Ine ke van Opdorp de meest ge vaarlijke speelsters had. Na de 13-15 setwinst liet Brevok 2 het WATERWEG NOORD - Om te bewijzen dat de gemeente Rot terdam de discussie over sluiting van luchthaven Zestienhoven op zettelijk vertroebelt, is de Schie damse wethouder Chris Zijde veld (onder meer verkeer) de Luchtvaartwet ingedoken. „In de lopende discussie over de toekomst van de luchthaven Rotterdam komt steeds de juri dische procedure ter sprake, die moet worden gevolgd voordat tot sluiting van de luchthaven kan worden overgegaan", stelt Zijde veld. „Soms wordt opgemerkt dat hiervoor wetswijziging of ka- merbesluiten nodig zouden zijn". De Luchtvaartwet biedt, volgens Zijdeveld, echter de mogelijk heid om Zestienhoven al binnen zes weken te sluiten. „Deze wet blijkt een eenvoudige procedure voor te schrijven als de betreffen de exploitant een verzoek in dient voor het intrekken van de formele aanwijzing van een luchthaventerrein. Artikel 29 van de Luchtvaartwet schrijft namelijk voor dat de procedure in zes weken kan zijn afgewik keld. De procedure duurt ten hoogste een half jaar", aldus de wethouder. Letterlijk luidt de wettekst: „De intrekking geschiedt niet eerder dan zes weken, doch uiterlijk binnen zes maanden na de dag van de publikatie in de Neder landse Staatscourant". De gemeente Schiedam heeft het Rotterdamse gemeentebestuur op deze tekst gewezen, „zodat Rotterdam geen steekhoudend argument heeft voor de opvat ting dat sluiting van Zestienho ven veel moeite kost". Schiedam zou sluiting van Zestienhoven zeer toejuichen. Moderne klassieke Italiaanse stijlmeubeien Nieuwe Haven 107, Schiedam Tel. 010-4270909 Fax 4261333 PLAVUIZEN - MARMER VLOERVERWARMING - GRATIS GELEGD vanaf 25 m2 AC.'-f- SFC en Martinit fuseren definitief Let op tariefgroep

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 16