„Past prima in kader sociale vernieuwing" D.E.-ballonnenwedstrijd! VULT U UW ZAK BIJ BR. DE BLOCK MET FL. 10.000 cn PMJinD Stadsblad Inbrekertjes aangehouden Schiedam komt eraan f0 I ALBERT DE BLOCK HEIJN TRENT etos Leo Cok nieuwe GSD-directeur WOENSDAG 26 FEBRUARI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 17 OPLAGE 42.150 Hier verrijst de woon- en centrumvoorziening van de Stichting Schievaart SCHIEDAM - Aan de Zwaluw laan in Spaland-West is afgelo pen maandagmiddag de eerste funderingsbalk gelegd voor een woon- en centrumvoorziening van de Stichting Schievaart. De officiële handeling werd ver richt door prof. dr. J. Pool, ge deputeerde van de provincie Zuid-Holland. De woonvoorzie ning gaat onderdak bieden aan 48 verstandelijk gehandicapten, terwijl 80 mensen dagelijks ge bruik kunnen maken van de centrumvoorziening. De Stichting Schievaart, opge richt in 1991, heeft als doel zorgverlening aan mensen met een verstandelijke handicap in de regio Waterweg Noord. Het gaat hierbij om zo'n driehon derd mensen, voor wie in diver se woonwijken in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis klein schalige voorzieningen worden getroffen. De nieuwe voorziening aan de Zwaluwlaan is het tweede Schiedamse project van Schie vaart. Enkele maanden geleden werden aan De Vlinderhoven in Spaland al twee zogenaamde 'sociowoningen' in gebruik ge nomen. Elke woning biedt on derdak aan acht personen, die hier zelfstandig kunnen wonen. De nieuwe woon- en centrum- voorziening wordt naar ver wachting eind dit jaar opgele verd. Voordelig met Uw Thuiskrant naar 't Tikibad in Duinrell Sport Carnaval in Brandersgat Erik Visser over zijn geesteskind Flairck SCHIEDAM - De bewoners van de wijk Nieuwland zijn er allerminst gerust op dat het de gemeente ernst is met 'het op waarderen' van de wijk. Met name de verschillende stand punten binnen het college ten aanzien van de schoolgebouwen op de hoek Nolenslaan/Par- kweg baart de Nieuwlanders zorgen. Dit blijkt uit een brief, die Wijk- en Bewonersvereni ging Wonen en Leven in Nieuw land deze week heeft verstuurd aan de gemeenteraadsleden. De bewoners van Nieuwland zien de schoolgebouwen graag tegen de vlakte gaan en plaats maken voor nieuwe woningen en een welzijnsvoorziening. Een wens, die wordt gedeeld door wethouder Adri Reijnhout (wo nen, wijk- en buurtbeheer en voorlichting). Wethouder Aad Wiegman, die tijdelijk de porte feuille onderwijs beheert, gooi de onlangs echter roet in het eten door de schoolgebouwen aan te wijzen als nieuw onder komen voor het Educatief Cen trum voor Volwassenen en vrouwenontmoetingscentrum Barrika. De bewoners van Nieuwland zijn danig geschrokken van deze nieuwe ontwikkeling en vragen zich nu af of de intenties van de gemeente wel oprecht waren en of de gemeente überhaupt wel van plan was om de problema tiek van Nieuwland serieus aan te pakken. Vertrouwen „Het door Wonen en Leven Nieuwland en Projectteam Nieuwland zorgvuldig opge bouwde vertrouwen dat het met onze wijk weer de goede kant op gaat, wordt door deze, door de gemeente gecreëerde, ondui delijkheid zwaar onder druk ge zet", schrijft de heer W.L. El- gers, secretaris van de bewo nersvereniging. „De bewoners van Nieuwland koesteren al ja ren de hoop dat er in hun wijk iets gebeurt, dat er een tastbaar bewijs komt. De bouw van de 55 eengezinswoningen en een wijkwelzijnsvoorziening op de bewuste lokatie is een signaal aan de bewoners dat er serieuze, uitvoerbare plannen worden ge maakt". Als deze plannen niet doorgaan, wordt het vertrouwen zwaar be schadigd, stelt de bewonersvere niging. „Gevolg hiervan is dat andere ontwikkelingen onder zware druk komen te staan. Bij particulieren, die in onze wijk ontwikkelingen tot stand willen brengen, komt u over als een onbetrouwbare partner", waar schuwt Elgers de gemeente. „Deze zullen niet alleen voor Nieuwland minder interesse to nen, maar ook voor Schiedam in zijn algemeenheid". Voor Nieuwland is het niet doorgaan van de plannen rond de betreffende lokatie desa streus, meent Elgers. „Wij zien het gebeuren dat ook de andere plannen in de ijskast of de diep vries terecht komen, waardoor het verval van Nieuwland zal versnellen". Wijk- en Bewonersvereniging Wonen en Leven Nieuwland doet een beroep op het gezond verstand van de raadsleden, wanneer een besluit moet wor den genomen over de bestem ming van de schoolgebouwen. „Het gaat hier om een duidelij ke en eerlijke zaak". SCHIEDAM - De Vereni ging Eigenaren Verzetshel denbuurt Schiedam (Woudhoek) wil haar woonomgeving veiliger en doelmatiger hebben. In een gedetailleerd rapport, dat is gezonden aan de Dienst Gemeentewerken, heeft de V.E.V.S. alle knelpunten in de wijk uiteengezet en bovendien aangegeven hoe de geschetste problemen kunnen worden opgelost. „Eén en ander past ons in ziens prima binnen de ka ders van de 'zorg voor het eigen milieu' en derhalve ook in de kaders van de sociale vernieuwing", meent Betty van Weelie, voorzitter van de V.E.V.S. De Verzetsheldenbuurt is onge veer zes jaar oud en wordt ge vormd door de B. IJzerdraatsin- gel, H. Wielengastraat, E.C.F. Hellendoornstraat, J.J. Smit pad, J.J.W. Boezemanstraat, J.W. van den Berghpad en H.M.H. Coenradistraat. Eind vorig jaar kwam deze buurt al in het nieuws vanwege de flinke grondverzakkingen, die de be woners voor grote problemen stelden. Deze keer heeft de V.E.V.S. zich tot de Dienst Gemeente werken gewend met het verzoek een einde te maken aan de ver- keersonveilige situatie in de buurt. „In onze buurt wonen en spelen veel kinderen", stelt Bet ty van Weelie. „Een aantal voorzieningen is onvoldoende op deze groep afgesteld. Het gaat hierbij om de verkeersvei ligheid, speelvoorzieningen, speelruimte en groenvoorzie ningen". Trottoirs Vooral .het ontbreken van dui delijke trottoirs is de bewoners een doorn in het oog. Zo komen de brandgangen tussen de ach tertuinen van de Hellendoorn straat en de Boezemanstraat di rect uit op de openbare weg. Het pad IJzerdraatsingel/Smit- pad heeft helemaal geen trot- A.s. zaterdag 29 februari ballonwedstrijd bij A.H./Gebr. de Block. Tussen 11.00 en 12.00 uur worden de ballonnen opgeblazen en kunnen de kinderen hun wedstrijdkaartje met hun naam en adres aan de ballon bevestigen. Om 12.00 uur gaan de ballonnen allemaal tegelijk de lucht in. Voor de ballonnen die na twee weken het 'verste' zijn gekomen staan leuke prijzen te wachten! Tevens is er zaterdag een demonstratie met VAN NELLE fifty-fifty koffie! toir, terwijl de stoep op de hoek van de Boezemanstraat/Van den Berghpad abrupt ophoudt. Het trottoir in de Coenradi straat eindigt zelfs in de 'voor tuinen'. Verder wordt de stoep Coenradistraat/Wielengastraat onderbroken door twee parkeer plaatsen. Bijzonder onveilig is ook het 'speelpleintje' aan de Boezemanstraat, waar kinderen zomaar de openbare weg op kunnen lopen. De oplossingen zijn simpel, meent de V.E.V.S.: duidelijke markeringen, het doortrekken van trottoirs en het plaatsen van zogenaamde 'sluisjes'. Daarnaast stelt de vereniging voor om eenrichtingsverkeer in te stellen in de Hellendoorn straat. Ook verkeerremmende maatregelen als bloembakken zijn hier gewenst. Bovendien dient het trottoir ten noorden van de terraswoningen te wor den versmald, terwijl de stoep ten zuiden van de Hellendoorn straat juist moet worden ver breed ten behoeve van spelende kinderen. Speelruimte De speelruimte in de buurt acht de V.E.V.S. onvoldoende. Zo wil men het speelpleintje aan de Boezemanstraat uitbreiden met het aangrenzende plantsoentje, waarbij gelijkertijd de inrichting kan worden aangepast. Het hui dige speelarsenaal (klimrekje, klimtent en veerwipje) is 'vol strekt te weinig'. Ook het speelterreintje aan het A.J. de Haasplein is veel te klein, terwijl er een flink stuk grasland beschikbaar is, dat nu wordt gebruikt als hondentoilet. De V.E.V.S. stelt voor om dit graslandje te verdelen in aparte vakken: een deel voor de kleine kinderen, een deel voor de wat oudere jeugd (een trapveldje) en wellicht een hondentoilet. De bewoners van de Verzetshel denbuurt willen graag hun steentje bijdragen in de verwe zenlijking van de voorstellen. „We denken hierbij aan zelf werkzaamheid bij het onder houd van de speelattributen, het plaatsen en bijhouden van bloembakken en hulp in alge mene zin", verduidelijkt Betty van Weelie. De Vereniging Eigenaren Ver zetsheldenbuurt Schiedam heeft zich in eerste instantie gericht tot de Dienst Gemeentewerken. „Maar als een reactie uitblijft of negatief uitpakt, zullen we het zeker hogerop zoeken en het college van B&W benaderen", aldus de voorzitter. BRUIN BRUINER BRUINST zie pagina 4 SCHIEDAM - De politie heeft zondagmiddag twee knaapjes uit Schiedam, 12 en 13 jaar oud, betrapt bij een inbraak in het Scouting-gebouw aan de Schiedamseweg. Het duo werd overgebracht naar het bureau. GROENELAAN - SCHIEDAM-ZUID faillissementspartij Kappa, O'Neill, Sergio Tacchini, Gotcha USA, K2, Campri, etc. zomer winterkleding. topsportartikelen Broersveld 127 Een duidelijk voorbeeld van de verkeersonveilige situatie in de Verzetsheldenbuurt: de stoep langs de J.J.W. Boezemanstraat houdt, ter hoogte van het J.W. van den Berhpad abrupt op (links). Nog een doorn in het oog van de bewoners: het karig ingerichte speelterreintje aan het A.J de Haasplein. SCHIEDAM - Mr. Leo Cok is maandagavond dbor de gemeenteraad benoemd tot nieuwe directeur van de Sociale Dienst. Hij volgt hiermee drs. Gérard Smits op, die per 1 april met de VUT gaat. Twee raadsleden van Groen Links (Jolie Hakkert en Bea Oomens) stemden te gen de benoeming. Niet om de persoon, maar uit princi pe. „Zei ik het je niet dat er een paar tegen zouden stem men", liet wethouder Aad Wiegman zich ontvallen toen hij de nieuwe directeur de hand schudde. Jolie Hakkert had eerder in de raadscommissie haar on genoegen geuit over de pro cedure en deed dat in de ge meenteraad nog eens dun netjes over. Het had in haar ogen een open sollicitatie procedure moeten zijn, waarvoor vooral vrouwen hadden moeten worden uit genodigd. „Ik had gehoopt dat de ge meente met deze benoeming zou beginnen met het in praktijk brengen van haar voorkeursbeleid. Maar daar is niets van terecht geko men". Cok was al adjunct-direc teur van de GSD en staat bekend als een 'briljant ambtenaar'. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen 99 99 SCHIEDAM - De Schiedamse gemeenteraad heeft maandag avond, naar eigen zeggen, twee historische besluiten genomen. In de eerste plaats werd een kre diet verleend van ruim anderhalf miljoen gulden ter realisatie van 156 woonwagenstandplaatsen in het bestemmingsplan Spaland, deelplan Zwaluwlaan. Het zoe ken naar geschikte lokaties speelt al vanaf '78, toen Arie Lems nog burgemeester was. De jarenlange strijd tussen kampbe woners en gemeente (met onder meer een bezetting van het Stadskantoor) werd maandag in de raad niet onbesproken gela ten. In de tweede plaats stemde de raad in met het B&W-voorstel om een krediet te verlenen van ruim 6,2 miljoen gulden ten be hoeve van de uitvoering van bouwplannen (sloop, bouwrijp maken van de grond, bodemsa nering) in het centrum van de stad. „Een historisch moment", zei Gerard Verhulsdonk (VVD). „Naast de bouwtechnische zijn nu ook de financiële obstakels uit de weg geruimd. Lijnbaan en Liesveld, maakt de borst maar nat. Schiedam komt er aan!". niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4796199 van 9.00 tot 17.00 uur Woonvoorziening voor gehandicapten Nieuwland noemt gemeente een onbetrouwbare partner Bewoners Verzetsheldenbuurt willen veiliger woonomgeving Albert Heijn Gebr de Block behoort tot de 4 genomineerden voor de Supermarkt van het Jaar-verkiezing 1992! Om dit te vieren houden wij een prijsvraag waarbij u kans maakt om op onze kosten voor tl. 10.000,- te komen winkelen. Doe dus mee en haal het prijsvraagformulier bij onderstaande zaken. Wij kochten een grote van de merken: Kom beslist kijken, wij kochten het zeer goedkoop van de curator dus u krijgt het ook zeer goedkoop!!! Honderden voor abnormale prijzen. Schiedam, tel. 4733316 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren s Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 0#* Het Nieuwe I

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1