Bowlingmarathon levert Sophia cheque van 10.000 gulden op Geen premie voor Sonja Jansen PALL IEEE Grote finale 'Dennie a Christian' PPSC kan niet uit de voeten tegen defensief ingestelde Vlaardingers Gebit stuk? 200 deelnemers aan tweede Watervriendenloop Diefstal uit zwembad Paddentrek Cult-fïlm in Filmhuis Rommelmarkt Nederlands handbalteam tegen Japan Brand in schoorsteen Ikkie zoekt vrijwilligers HET GROOT-VLAARDINGS SONG EN MINI- PLAYBACKFESTIVAL 1992 VERINGMEIER TANDTECHNIEK V op 7 maart a.s. WATERWEG NOORD - Naarmate de finish dichter in zicht komt, worden de belangen groter en de aan trekkelijkheid minder. Een conclusie die gerust ge trokken kon worden na de derby tussen het Schie- damse PPSC en het Vlaar- dingse Deltasport. Zowel Deltasport en PPSC heb ben zich inmiddels neerge legd bij de hegemonie van HBSS (met nog vijf duels te gaan een voorsprong van vijf punten), maar zijn zeker nog niet kansloos ;voor een troostprijs (deel name aan de nacompeti- tie). Die belangrijke na- competitie was dan ook za terdagmiddag de inzet tij dens dit inhaalduel. Maar de belangen beheersten het duel, dat daardoor uit blonk in saaiheid. Uitein delijk trok Deltasport in een soort van strandrace aan het langste eind, 0-1. Het veld van PPSC en SFC wordt met de week slechter. Door het heerlijke voorjaars zonnetje werd het veld nog dro ger en leek het meer op een vlakke duin, dan op een gras mat. Elk grasworteltje wordt slechts omgeven door los zand. Bij het minste of geringste aan raking vliegen de grassprietjes temidden van een wolk zand door de lucht. Al na een klein kwartier spelen leken de beide strafschopgebieden op een slag veld, waar zo juist een Ameri kaans precisie bombardement had plaats gevonden. Elke afzet vormde een krater, om nog maar niet te spreken van een sliding. „Dan moet de speler eerst gaan zoeken naar zijn voet", vatte een kenner de pro blematiek van de veldkwaliteit gevat samen. „Wat zitten hier veel mollen", merkte een ander op. Maar de molshopen waren de ophopingen zand en enkele grassprieten na een sliding. PPSC voorzitter Nico Klaasse schaamde zich voor het veld, dat nota bene afgelopen zomer drastisch onderhanden is geno men en tot november niet be speeld mocht worden. Een op lossing weet hij echter ook niet. De slechte gesteldheid van het veld kwam de kwaliteit en de aantrekkelijkheid van de derby, die meetelde voor de tweede pe riode niet ten goede. Deltasport kon zoals de laatste weken ge bruikelijk geen beroep doen op enkele basisspelers zoals Bartho Westerdijk en de doelmannen Fred van der Wildt en Ray mond Drop. Overigens is Fred van der Wildt weer in training na zijn knieoperatie en is ook Raymond Drop na enkele we ken voor de marine op pad ge weest te zijn, weer terug. Toch stond Jan van der Windt weer onder de Vlaardingse lat en de derde doelman deed het ook ditmaal weer goed. Vandaar dat inval coach Hans Krijtenberg na afloop terecht opmerkte dat Van der Windt voorlopig nog de voorkeur blijft houden. „Er straalt veel rust van hem af en dat doet de defensie zichtbaar goed", aldus Krijtenberg, die Wolter Bos verving. De immer vriendelijke oefenmeester had namelijk al maanden geleden in dit oorspronkelijk vrije week end een weekje wintersport ge pland. Ook Ron Schefferlie (eveneens vakantie) en Ronald Schotel (knieblessure) ontbra ken. In de bespreking, donder dagavond nog gedaan door Wolter Bos, was de afzegging van Schefferlie nog niet bekend, zodat Krijtenberg alsnog moest improviseren. De niet fitte Jerry Visser (last van een spierscheu- ring) moest daarom toch als rechtsachter fungeren, waardoor Leen Bongers zich als een ver dienstelijk aanvaller kon ont poppen. Met Jaap Vlekke terug als middenvelder was de balans weer terug in het telkens gewij zigde Deltasport. Bij PPSC ont brak Sandro Magni en viel Jan van der Marei al snel uit met een zweepslag. Remco Magni was zijn vervanger. Opruiming Tot aan die wissel waren er nauwelijks hoogtepunten in deze wedstrijd, of het moest de schotpoging zijn van Jan van 't Hoen. Na de wissel kwamen de mogelijkheden voor Deltasport. Eerst werd een doelpunt van de Vlaardingers van Leo van Ree afgekeurd wegens buitenspel, daarna draaide een hoekschop van Leen Bongers zo gevaarlijk in dat Ron de Kok de bal ter nauwernood kon keren en in de rebound Edwin Hulspas op een PPSC-verdediger schoot. Vijf minuten later was het wel raak voor de Vlaardingers toen Jan Groeneveld met een ferme trap opruiming hield. De ver af zwaaiende pass werd door Leo van Ree bijna verkeerd voorge zet richting de tweede paal. Re- mon Spronk hield de bal met het hoofd toch keurig binnen, waarna Leen Bongers het balle tje slechts voor het intikken had en ook deed, 0-1. Op een kop bal van Jan 't Hoen na, kwam PPSC er verder niet doorheen. Het sterk defensief ingestelde Deltasport liet geen meter ruim te voor de thuisploeg, die tel kens weer tevergeefs de aanval zochten. Prooi Pas na zo'n twintig minuten spelen in de tweede helft was het weer Deltasport dat een kansen kreeg. Leo van Ree, voor rust werd nog een treffer van hem afgekeurd, kopte goed in en Ron de Kok kon pas in tweede instantie de bal onder controle krijgen. Jaap Vlekke, onterecht genoteerd wegens op zettelijk hands, knalde voor de bezoekers nog een keer naast. In de slotfase probeerde PPSC als nog iets aan de achterstand te doen. Een fraaie solo van Rem co Magni bleef door toedoen van Van der Windt slechts een kans en ook een kopbal van 't Hoen was een prooi voor de Deltasport-goalie. Door de overwinning van zowel HBSS als Deltasport, leidt HBSS in de tweede periode met elf punten uit zes duels, Deltas port volgt met tien punten. Bei de ploegen moeten nog één duel spelen voor de tweede periode. PPSC is kansloos voor de twee de periode. 14 wedstrijden „Op dit veld waren we in het voordeel als ploeg die een voor sprong moest verdedigen", vond Krijtenberg, die Remon Sprok en Leen Bongers als de uitblinkers van zijn ploeg noemde. „Op dit veld is goed combinatie voetbal bijna onmo gelijk", meende de coach, die normaal bij het tweede van Del tasport de coaching verzorgt. „Ik ben blij dat ik onze ongesla gen status op 14 wedstrijden heb mogen brengen", glunderde Krijtenberg. Moed John van Diggele hield er na af loop de moed nog in. „Het sei zoen is nog niet afgelopen. Het belangrijkste is en blijft dat wij op de tweede plaats eindigen. Door winst vandaag hadden we daar een stuk dichterbij ge weest, want we moeten Deltas port onder ons houden. Zij kwamen hier puur om niet ver liezen. HBSS heeft de naam van verdedigend spelen, maar Del tasport speelde met nog meer mensen achter de bal", vond Van Diggele, die geen excuses zocht in het slecht veld. „Je kan daar ook profijt van hebben als een bal ineens blijft liggen en je kan scoren. Dat is vandaag he laas niet gebeurt, ondanks dat de ploeg alles gegeven heeft", aldus Van Diggele, wiens Marco Vermeer nog geboekt werd. Ron van Wieringen wordt op de huid gezeten door een PPSC-er. SCHIEDAM - Als afslui ting van de bowling mara thon van de vereniging De Walvis overhandigde orga- nistor Nico van der Ree een cheque van ruim 9.000 gulden aan prof. Visser, hoogleraar kinder pediatry in het Sophia kin derziekenhuis. Later op de avond groeide dit bedrag voor het Rotterdamse zie kenhuis uit tot 10.100 gul den. Prof. Visser en zijn echtgenote waren bijzonder ingenomen met de grote gift, bijeen ge bracht door de sponsors van de marathon. Prof. Visser moest daarna de loten trekken voor de aan deze aktie verbonden lote rij. De Rotterdamse geneesheer had een gelukkige hand, want de levensgrote beer van twee meter werd gewonnen door een vijfjarige jongentje. De beer was zo groot dat de kleine jongen hulp nodig had om de prijs mee naar huis te nemen. In een bomvolle bowling De Walvis te Schiedam werden zondag ook de finales gehouden van de nachten van Schiedam. Dit alles ging gepaard met de al eerder genoemde aktie voor het Sophia kinderziekenhuis te Rot terdam. Aan de bowlingwed strijden werd deelgenomen door 16 teams van elk zes bowlers, die per team 18 games gooiden. De grote finale werd gespeeld door de acht best geklasseerde teams uit de halve finale. Co bra's werd eerste met 141, 5 punten. RVS werd tweede met 126 punten en Sins schoon maakbedrijf werd met 122,5 punten derde. In de individuele klassementen kwam bij de da mes Carola van Buytenen als grote winnares uit de bus rollen met een pinfall van 3818 over 18 games. Bij de heren werd Willem Smit onbetwist kwam- pioen met een scratchscore van 194 gemiddeld. De prijzen van deze achtste editie werden uit gereikt door carnavalsprins Harry I. Organisator Nico van der Ree en zijn medewerkers Ad van der Jagt, Tom Janssens en Heinz Nossent, konden na 46 uur bowlen terug zien op een sportief geslaagd evenement, dat volgend jaar voor de negen de keer wordt gehouden. SCHIEDAM - Slechts veertien seconden kwam Sonja Jansen zaterdagmid dag te kort voor een bonus van vijftig gulden. De (tri- jatlete van de Watervrien den kwam wel als eerste over de finish van de Coca colaloop- georganiseerd door haar eigen vereniging De Watervrienden-, maar moest de 15 kilometer binnen een uur overbrug gen om in aanmerking te komen voor de bonus. Bij de heren ging de bonus er wel uit. Winnaar Maarten de Jong bleef met 49.13 net binnen de gestelde li miet van vijftig minuten. Meer dan 200 atleten namen deel aan de tweede Watervrien denloop, die allen door Bert Lankester - diender van het Schiedamse politiekorps - wer den weggeschoten. De eerste op vallende prestatie werd geleverd door Feike Waque op de tien kilometer. De Schiedamse wheeler, als enige in deze cate gorie, maakte na een lange bles sure zijn rentree en finishte in een sterke tijd van 29.14. De or ganisatie besloot ter plekke om deze prestatie met een premie te belonen. Te voet Daarvoor waren de heren en dames van de vijf kilometer al over de meet gekomen. Bij de heren won Niels Oostdijk, ge volgd door M. Riemens en Ramy Bouruuir. H. Blauw was de snelste bij de dames. Me vrouw Bosman en P. van Zo meren werden respectievelijk tweede en derde. Drie minuten langer dan Feike Waque had Mohammed Benadi nodig om de tien kilometer - weliswaar te voet - af te leggen. In 32.46 won hij de afstand. Tweede werd Zoubir Kasmi kwam 16 secon den later, in precies 33 minu ten, over de streep. P. van der Gaag werd derde in 35.25. Bij de dames zegevierde C. Hoog- weg in 44.44. Zij bleef M. Dam me (47.54) en A. Hemminga (48.17) ruimschoots voor. Dinerbon Op de langste afstand, de 15 ki lometer, werd er vooral bij de heren hard gestreden om de eer ste prijs; een dinerbon van het Novotel. Maarten de Jong won zoals gezegd in 49.13 de snelste. Raymond Schippers werd twee de in 50.08, terwijl D. Braven- boer met een tijd van 53.25 der de werd. Sonja Jansen, die re gelmatig bij de dames triathlon wint, liet zien ook hardlopend haar vrouwtje te staan, want zij had op de streep een voor sprong van twee minuten op nummer twee L. Broekman. Voor haar prestatie miste Sonja Jansen weliswaar de premie, maar de organisatie beloonde haar toch met een fraai boeket bloemen van Semfus. E. de Bruin werd op deze afstand der de in een tijd van 1.03.28. Op 9 mei organiseert de Water vrienden samen met de stich ting Aleidafeesten de Aleida- loop. Nico van der Ree overhandigt aan prof. Visser een cheque voor het Sophia kinderzieken huis. SCHIEDAM - Volgens Lydia Verwaal, woordvoerster van car navalsvereniging De Rietzeilers, is het Schiedamse carnavals feest dit jaar uitbundiger ge vierd dan ooit tevoren. „Vrijwel alle activiteiten en feestavonden zijn drukker bezocht dan voor heen, hetgeen vooral is te dan ken aan een grotere belangstel ling van de jeugd". Na het succesvolle Brandersbal van vorige week zaterdag, bood wijkcentrum De Blauwe Brug - de tijdelijke residentie van Prins Harry de Eerste en zijn gevolg - het afgelopen weekein de onderdak aan de Senioren middag, het Prinsenbal, het Jeugdcarnaval en Carnaval Tro pical. Zaterdagmiddag werd het feest voor de oudere Schiedammer gevierd. De zaal zat met zo'n tweehonderd 'senioren' bomvol. „Zoveel mensen hebben we nog niet eerder gehad", meent Lydia Verwaal. Hetzelfde geldt voor het Jeugdcarnaval, dat zondag middag plaatsvond. Deze twee geslaagde evenemen ten vielen echter zelfs nog enigszins in het niet bij het Prinsenbal en Carnaval Tropi cal, die respectievelijk zaterdag en zondagavond werden georga niseerd. Witte Schaap Tijdens het Prinsenbal werd be kend gemaakt wie dit jaar tot 'Het Witte Schaap' is gekozen. Die eer viel te beurt aan de lei ding van wijkcentrum De Er ker, aan de Jan van Avennes straat. „Vanwege het uitsteken de beleid inzake de organisatie van activiteiten voor iedereen", luidde de argumentatie. De wis selbeker voor de leukste carna- valskledij werd dit jaar in de wacht gesleept door Angela de Wijs, die zich had vermomd als smurf. Het meest swingende onderdeel van de carnavalsvieringen vond zondagavond plaats tijdens het Carnaval Tropical. De Antilli- aans/Schiedamse band Volume- Time, een Haags/Aziatische groep en een Spaanse danser zorgden voor exotische sferen, terwijl de Hollandse inbreng werd verzorgd door de ver trouwde blaaskapel De Pulle- kes. Het Carnaval 1992 werd afgelo pen dinsdagavond afgesloten met het Finalebal, waar burge meester Reinier Scheeres - net terug van het carnaval in Ber gen op Zoom - zijn boerenkiel verruilde voor de Stadssleutel. Brandersgat heet de komende elf maanden weer gewoon Schiedam. SCHIEDAM - Een 39-jarige Schiedammer is afgelopen dins dagmiddag in zwembad Zuid het slachtoffer geworden van diefstal. De man had zijn auto papieren en huissleutels in zijn jas laten zitten en deze vervol gens opgehangen in de gemeen schappelijke herenkleedruimte. Toen hij terug kwam van zijn zwemuurtje, waren de spullen verdwenen. SCHIEDAM - De paddentrek over de polderwegen in Schie- dam-Noord staat weer voor de deur. Zodra de eerste pad of kik ker is gesignaleerd, worden waarschuwingsborden met de adviessnelheid '30 kmgeplaatst aan de Kerkweg, Kerklaan, Jop- pelaan en de Polderweg. De Harreweg, tussen de Scheep vaartweg en Woudweg, wordt dan tijdelijk van 19.00 tot 01.00 uur afgesloten voor het autover keer. Deze afsluiting duurt tot ongeveer ahlf april. Vorig jaar hebben de meeste au tomobilisten zich keurig aan de adviessnelheid gehouden, waar door veel meer padden en kik kers de overtocht hebben over leefd (644 tegen 318 in 1990). SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 6 maart de Franse film 'Delicatessen' van het regis seursduo Jeunet en Caro ver toond. Jean-Pierre Jeunet en Mare Caro genieten in Parijs al jaren een zekere cult-status. 'Delicatessen' is hun eerste gro te speelfilm. In een groot vrijstaand pand in een mistige buitenwijk van Ner- genshuizen lijken de bewoners geheel aangepast aan hun mor bide omgeving; een louche sla ger, een dame met zelfmoord- neigingen, een man in een natte kelder temidden van kikkers en slakken... De enige echte ver haallijn is de ontluikende liefde tussen de ex-clown Louison en de bijziende, knappe slagers dochter Julie. De filmvoorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - Wijkvereniging Groenoord organiseert zaterdag 7 maart een rommelmarkt in boerderij Landvreugd, aan de Sweelincksingel (achter winkel centrum Laan van Bol'Es). De markt begint om 10.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan het ouderenwerk in Schiedam- Noord. SCHIEDAM - Het Neder lands heren-handbalteam speelt vrijdag 6 maart een oefeninterland tegen Japan. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Margriet en be gint om 20.30 uur. De toe gang is gratis. Het Nederlands herenteam, onder leiding van bondstrai- ner Guus Cantelberg, be reidt zich voor op het WK- kwalifikatietoernooi, dat deze maand wordt gehouden in Oostenrijk. Tijdens deze voorbereiding speelt Neder land drie wedstrijden tegen Japan. Voorafgaand aan de wed strijd van het herenteam speelt de Heren Jong Selec tie een wedstrijd tegen de afdelingsselectie van Rotter dam. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur. SCHIEDAM - Door nog onbe kende oorzaak brak afgelopen dinsdagmiddag brand uit in de schoorsteen van een woning aan de Lange Nieuwstraat. De brandweer stootte het rookka naal door en bluste het vuur. SCHIEDAM - Speel-o-theek Ikkie, aan het Faassenplein 201, is naarstig op zoek naar uitbreiding van het vrijwilligers- team. Door studie, werk en ver huizing is het team de laatste weken flink uitgedund, waar door vooral het voortbestaan van de openstelling op dinsdag ochtend (10.00-11.00 uur) in ge vaar komt. Maar ook op de woensdagmiddag (14.00-16.00 uur) en vrijdagochtend (10.00- 11.00 uur) is extra hulp wel kom. Alleen donderdag (15.30- 16.30 uur) verloopt probleem loos. Daarnaast is het aantal leden van de speel-o-theek dusdanig gegroeid, dat de openstelling van vier dagdelen eigenlijk te weinig is. Maar om 'Ikkie' een extra dagdeel te kunnen openen, zijn meer vrijwillig(st)ers nodig. Belangstellenden tussen 20 en 65 jaar kunnen contact opnemen met Marja Schneider, telefoon 4709187 of Thelma Kemps, te lefoon 4700793. Marcel van Oorschot van wijkcentrum De Erker toont zijn blijdschap over het predikaat 'Het Witte Schaap'. Links de bijna onherkenbare jongerenwerker Piet Penning, uiterst rechts Prins Harry de Eerste. STADSGEHOORZAAL dSSÉfe UW THUISKRANT GROOT VLAARDINGEN en RITA YOUNG ENTERTAINMENT met diverse optredens van artiesten en met als absolute topper een optreden van de populaire zanger Kaarten 15.00 p.p. Reeds verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 MAART 1992 Deltasport wint in soort strandrace Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak PLAN Paul Berg vertelt je graag alles over de zekerste en plezierigste manier van contactlenzen dragen. Met het LensPlan van Paul Berg Optiek ben je voor een vast bedrag per maand klaar. Inclusief vloeistoffen. Inclusief controles. Inclusief service-pas. Inclusief regelmatig een paar nieuwe lenzen. Inclusief deskundig advies en plezierige service... Oogmtetcentrm - 0V optomelristtm -AHVC Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384 Drukste carnaval presenteert i.s.m. De kassa is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-14.00 uur, zaterdag van 12.00-15.00 uur en een uur voor aanvang van een voorstelling. Telefonisch reserveren onder nummer 010-4340500 op dezelfde tijden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 7