Muziek, toneel, humor en een clown Educatief sprookjesproject van Schiedamse Theaters En dan sta je er zelf in.... ORANJE Kattenexpositie Sporthal Margriet Havenmuziek- en Molenfestival Agenda Open Dag Blues in Podium Café Bijeenkomst Computerclub 'My father is coming' Bibliodrama Geestelijke krachten H R O I Contactochtend voor ouderen M m m ADVERTORIAL HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG II MAART 1992 PAGINA 13 SCHIEDAM - Toneel, hu mor, kindertheater en vooral muziek komen het aanstaand weekeinde aan bod in de Schiedamse Theaters. In het Passage Theater spelen Han Römer en Titus Tiel Groe- nestege vrijdag 13 maart hun voorstelling 'Ockham's Scheer mes'. Han Römer verdiende zijn spo ren ruimschoots als acteur en regisseur bij Baal en Appel, ter wijl Titus Tiel Groenestege suc cesvol was als de helft van het cabaretduo Frisse Jongens. Hun gemeenschappelijk gevoel voor humor en hun afkeer van de ge zapigheid in de toneelwereld re sulteerde in een grillige theater- dialoog. In 'Ockham's Scheer mes' zoeken ze naar overeen komsten tussen wetenschap en poëzie, naar de bron van de liefde en de oorzaak van de dood. Grote thema's op de grens van cabaret en toneel. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Soprano Astrid van Helden zingt vrijdag 13 en zaterdag 14 maart haar produktie 'Soprano in concerto absurdo 2' in Theater de Teer- stoof. Astrid van Helden bezit een prachtige, klassiek geschoolde stem, met een bereik van vier octaven. In haar nieuwste pro gramma trekt ze alle registers open en presenteert ze zich als kerk-, jazz-, musical-, pop- en operazangeres. „Het komt door al mijn vorige levens als zange res", verklaart Astrid haar bij zondere stem. De voorstellingen beginnen om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Clown Addie treedt zaterdag 14 maart op in Theater de Teer- stoof. Hij verzorgt een program ma voor kinderen van drie tot twaalf jaar. Clown Addie heeft heel veel energie en betrekt alle kinderen bij zijn voorstelling. In dit pro gramma haalt hij onder meer allerlei halsbrekende acrobati sche toeren uit. Samen met de kinderen bedenkt hij de meest gekke en spannende avonturen. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Komedie In de Grote Zaal van het Passa ge Theater wordt zaterdag 14 maart de komedie 'Vriend aan Huis' opgevoerd, met onder an deren John Leddy, Frederik de Groot en Simone Rooskens. Ronnie Rennenberg en Richard van Reewijk zijn vrienden, die samen opgroeiden en elkaar na vijftien jaar weer ontmoeten. Ronnie staat plotseling bij Ri chard voor de deur. Hij heeft privéproblemen en zit zonder werk. Richard daarentegen heeft het helemaal gemaakt. Hij heeft de top bereikt en spreekt inmiddels een heel andere taal. Ronnie zoekt voor een paar da gen onderdak, maar de twee vrienden zijn zo van elkaar ver vreemd dat dwaze situaties, re acties en onvoorspelbare wen dingen elkaar in razendsnel tempo opvolgen. Een lichtvoeti ge komedie over de mogelijkhe den en onmogelijkheden van een oude vriendschap. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen be dragen 22,-, 19,- en 16,- /CJP en Pas65 hebben drie gul den reductie. SCHIEDAM - „Waar... daar. Boos, blij, lief... Meer kan het jongetje niet zeggen, want hij is beto verd door een boze heks. Pas als hij iemand zijn verhaal met gebarentaal kan duidelijk maken, keert zijn stem terug. En dat lukt uiteindelijk door een sierlijke danseres. Eind goed, al goed Karin Heuvelman en Marijke Blok van de Stichting Schie damse Theaters spelen de ko mende weken de sprookjesvoor stelling 'De Danseres' voor de leerlingen van een zevental Schiedamse basisscholen. Het stuk maakt deel uit van het edu catieve project 'Sprookjes', waarin de basisscholieren uit eindelijk hun eigen sprookje in Theater de Teerstoof mogen spelen. Afgelopen dinsdag brachten de leerlingen van de basisscholen De Brug en De Peperklip een bezoek aan Theater de Teer stoof. Zij hebben de komende weken de taak om samen met hun leerkracht een sprookje in te studeren, dat over een week of zes in het theater mag wor den opgevoerd. Een branie schopper van De Brug ziet daar geen been in. „Ik kan erg goed toneelspelen, want ik speel trompet in een band", meldt hij trots. Wanneer een klasgenoot daarover zijn twijfels uit, rea geert de eerste in onvervalst Schiedams: „Ech wel, Japie". Voorstelling Voordat de leerlingen zelf aan de slag gaan, krijgen ze eerst een voorstelling voorgeschoteld door Karin en Marijke. Het sprookje 'De Danseres' gaat over een jongetje, dat leeft in een wereld, waarin iedereen deel uit maakt van een levende lo pende band. Emotieloos heeft ie der zijn eigen beweging en zijn eigen woord. Op een dag valt het geprogrammeerde jongetje uit de machine en komt in een an dere wereld terecht. Hij ziet een danseres en wil ook zo bewegen als zij. Maar zijn houterige be wegingen verhinderen dat. Op zijn speurtocht naar de dan seres, ontmoet het jongetje een boze heks, die hem met een to verspreuk zijn stem ontneemt. Pas als iemand zijn gebarentaal begrijpt, krijgt hij zijn stem te rug. Een chagerijnige dwerg neemt hem in de maling met vreemde raadsels, maar Katijn in de poppenkast is vriendelij ker. Zij biedt het hongerige jon getje koekjes aan en waarschuwt hem voor de gemene trol Voe tenpikker. Op de vlucht voor de trol, bemerkt het jongetje plotse ling dat hij kan dansen. Dan ziet hij de danseres weer en zij begrijpt zijn gebarentaal. De be tovering is verbroken. Breakdance Na de voorstelling worden de leerlingen uitgenodigd op het toneel. Marijke Blok herinnert de kinderen aan het begin van de voorstelling, toen het jonge tje deel uit maakte van een lo pende band. Zij vraagt de kin deren of zij ook een robot kun nen nadoen. Dat blijkt niet voor iedereen even eenvoudig, hoewel een enkeling er een heu se breakdance act van maakt. Opvallend is dat de jongens er minder moeite mee hebben dan de meisjes. Dat blijkt nogmaals wanneer de kinderen een heks moeten naspelen en uitbundig moeten dansen op het swingen de geluid van een trommel. Na deze 'verwerkingsles' gaan de kinderen de komende weken zelf aan de slag met een sprook je naar hun keuze. Marijke en Karin zullen de deelnemende scholen in die periode bezoeken om te zien hoe de leerlingen en leerkrachten het er vanaf bren gen met hun eigen sprookjes voorstelling. Uitgelezen Volgens Karin Heuvelman, educatief medewerkster en dra- maconsulente bij de Schiedam se Theaters, biedt kunstzinnige vorming een uitgelezen moge lijkheid om bepaalde thema's in de klas te behandelen. Op speel se wijze kunnen de thema's aan de hand van drama, dans, mu ziek en beeldende vorming aan de leerlingen worden uitgelegd. Het project 'Sprookjes' is daar van een goed voorbeeld. „Sprookjes spreken bijzonder tot de verbeelding, er gebeuren vaak onverwachte, spannende dingen in en sprookjes zitten vol emoties en sferen die kun nen worden uitgebeeld", stelt Karin. SCHIEDAM - The Paul and Dave all nite session Band treedt zaterdag 14 maart op in Podium Café, aan de Lange Ha ven 28. Deze Schiedamse vier mansformatie bestaat uit Paul Verhoeckx (zang en gitaar), Dave Islaratoeboem (zang en gi taar), Michel Speelman (bas en gekke bekken) en Maurice Wiegman (drums en rode wan getjes). De band staat garant voor een avondje stevige rhythm and blues, rock 'n roll en blues. Aanvang 22.30 uur en de toe gang is gratis. Zondag 15 maart treedt de Rot terdamse troubadour Einar Been op in Podium Café. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is vrij. Doreen Chadwick bespeelt zon dag 15 maart het theaterorgel in de Grote Zaal van het Passage Theater. Doreen Chadwick speelt al sinds haar zevende jaar orgel. Op haar zeventiende beleefde zij haar eerste radio-uitzending, waarna ze organiste werd bij de Granade cinema's. Later stapte Doreen over naar het ABC-the- aterconcern, waar ze alle grote orgels bespeelde. Haar repertoi re bestaat uit bigband- en mars muziek, evergreens, licht klas siek en muziek uit films en mu sicals. Het orgelconcert begint om 11.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 9,-/N.O.F.-leden 5,-. Kaartverkoop Kaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Theater. Dan kan men tevens telefonisch reserveren: telefoon Passage Theater 4269563 en De Teer stoof 4269455. Voor meer informatie kan men bellen met de administratie van de Schiedamse Theaters, tele foon 4262987. Slijterij/Wijnhandel Jonge Oranje jenever 35% Oranje vieux 35% SCHIEDAM - Computer Club Schiedam organiseert zaterdag 14 maart een bijeenkomst in ge bouw De Teerstoof, aan de Nieuwstraat 12. Vanaf 10.00 uur kunnen belangstellenden hier terecht voor informatie over software, virussen en zelf programmeren. Wie zelf een computer meebrengt, heeft gra tis toegang, anderen betalen 3,50. De bijeenkomst staat open voor gebruikers van alle merken computers. Er is gelegenheid tot het uitwisselen van PD softwa re, terwijl de bibliotheek van de computerclub kan worden ge bruikt door bezitters van een Commodore, IBM en Amiga. Bij de reparatiestand kan men terecht met defecte hardware. SCHIEDAM - De Katholieke Bond van Ouderen houdt don derdag 12 maart een contact ochtend in dienstencentrum De 4 Molens, aan de Nieuwe Dam- laan 766. Tijdens de bijeen komst wordt een dialezing ver zorgd met als titel 'veiligheid op leeftijd in huis'. De ochtend be gint om 10.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Sporthal Mar griet wordt zondag 15 maart be volkt door ongeveer vierhon derd katten in alle soorten en maten. District 2 van de Neder landse Vereniging van Fokkers en Liefhebbers van Katten 'Fe- likat' organiseert dan een grote internationale tentoonstelling van raskatten. Langharige Perzen, gekrulde Rexkatten, halflangharige Heili ge Birmanen, Abbesijnen, Sia mezen; vrijwel iedere officiële kattensoort geeft acte de présèn- ce. Zij strijden om de titel 'Best- in-show', waarvan de uitslag 's middags bekend wordt ge maakt. De tentoonstelling is geopend van 10.00 tot 18.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gul den voor volwassenen en een rijksdaalder voor kinderen tot en met 12 jaar en houders van een 65-plus pas. SCHIEDAM - Het succesvol ver lopen Havenmuziek- en. Molen festival, dat vorig jaar voor het eerst werd georganiseerd, krijgt zaterdag 16 mei een vervolg. Het recept is hetzelfde gebleven: een combinatie van muziek en cultuurhistorie. Alle activiteiten spelen zich af in de binnenstad rondK de molens en de Lange Haven. Zo is er open huis in de molens De Wal- visch, De Vrijheid, De Noord en De Nieuwe Palmboom, terwijl het Zakkendragersgilde demon straties verzorgt. Ook Branderij De Tweeling en Distilleerderij Dirkzwager houden open huis. In en rond de Lange Haven klinkt muziek van diverse gezel schappen (drumbands, harmo nie-orkesten en koren), terwijl de haven zelf is gevula met his torische vaartuigen. Andere acti viteiten zijn een rondvaart, een vrijmarkt, talloze kinderactivi teiten, culinaire hoogstandjes van Turkse en Marokkaanse deelnemers en diverse optredens. Spectaculair is ongetwijfeld de demonstratie formatie-vliegeren door het stuntteam Puppies Po wer. Afhankelijk van de weersge steldheid zorgen drie jeugdige teamleden voor een kleurrijk en boeiend schouwspel. Exposities SCHIEDAM - De Duits/Ameri kaanse film 'My father is co ming' van regisseuse Monika Treut wordt vrijdag 13 maart vertoond in het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12. Het verhaal gaat over Vicky, een naar Amerika geëmigreerd Duits meisje. Zij krijgt onver wachts bezoek van haar vader Hans uit Beieren. De door hem meegebrachte vriend en krui meldief ontlokt al meteen een hysterische lachbui bij Vicky's nichterige stand-in echtgenoot. Terwijl Vicky bij al haar acteer- audities wordt afgewezen, krijgt haar vader onmiddellijk een rol in een commercial. Vicky ontmoet een transsexueel en begint een verhouding met de vrouwelijke kok van het res taurant waar ze werkt. Vader Hans raakt in de ban van por nokoningin Annie Sprinkle. Als pa zijn dochter met een vrouw in bed betrapt, dreigt het even mis te gaan, maar ze verzoenen zich en uiteindelijk keert Hans terug naar Beieren. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB orga niseert donderdag 12 en 19 maart een avond met 'biblio drama'. De avonden worden verzorgd door drama-docent Marten Buwalda van de Stich ting De Santenkraam uit Utrecht. Bibliodrama is een speelse werkwijze om in groepsverband bijbelverhalen 'aan den lijve' te ondervinden. In plaats van met elkaar te discussiëren over de betekenis van een bijbeltekst, wordt de tekst uitgebeeld. De avonden vinden plaats in het NPB-gebouw, aan de West- vest 90-92 en beginnen om 20.00 uur. Deelname aan beide avonden kost 15,-. Faculteit Educatieve Opleidingen 13 maart 1992 SCHIEDAM - Tijdens de weke lijkse bijeenkomst van de spiri tuele vereniging Harmonia spreekt Rotterdammer Harry Woerst donderdag 12 maart over het thema 'ontwikkeling van geestelijke krachten'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in wijkcentrum Nieuwland, aan het Dr. Wi-, bautplein 165. De toegangsprijs^ 'bedraagt 7,50. Voor 'elck wat wils' in de Schiedamse Theaters wL^S^^Ê Han Römer en Titus Tiel Groenestege (foto Clemens Rikken). Doe eens een robot na Leerlingen van basisschool De Peperklip krijgen toneelles van Marijke Blok en Karin Heuvel man. „Weet u wat ik altijd heb gedacht?" zegt Lenie van Tour-van Meijgaarden. „Dat al die interviewtjes steeds in een en dezelf de zaak werden gehouden. Als ik de foto's bekeek kwam ik eigenlijk nooit iemand uit m'n eigen Bas van der Heijden super tegen, dus eigenlijk is het voor mij een verrassing, dat u nu hier bent". Een plezierige verrassing, naar bleek, want deze moeder van twee kinderen ging in haar eigen kinderjaren al Bas-waarts. Minstens één keer per week, soms meer, om boodschappen voor haar moeder te halen. En dat nooit met tegenzin. Nu stapt ze elke dag bij nog steeds dezelfde Bas naar binnen, waar wij dit keer eens met bloknoot en camera op pad waren. Meteen mevrouw Van Tour en wellicht andere trouwe Bas-fans uit de droom helpend door te vertellen, dat we zo'n beetje door de hele provincie zwerven, overal waar zich een Bas van der Heijden-filiaal bevindt. Of dat nu gaat om een supermarkt waar mensen uit een bepaalde streek doelgericht -naar toe rij den, een vestiging met een meer stadsgericht karakter of een filiaal met een wijkgebonden invalshoek. De Bas van dit artikel tje is zo'n wijksuper. „En 't fijne daarvan is, dat je zo'n beetje iedereen kent. Dat schept een band. Hier voel ik me lekker en dat vind' ik net zo belangrijk als de scherpe prijzen, waarom Bas van der Heijden ook altijd mijn winkel zal blijven", aldus deze klant, die zich dus nu zelf eens in de krant tegenkomt... Lenie van Tour-van Meijgaarden: „Voor mij een verrassing!" Scene uit 'Vriend aan Huis' met van links naar rechts Frederik de Groot, Simone Rooskens, John Leddy en Babette Mulder (foto Steye Raviez). 'n borrel van klasse voor een lage prijs per liter 16.50 AA bij 12 flessen wU per literI w per liter 16.50 aa bij 12 flessen T M "U per literI w U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 10-12 Telefoon 4265997 Astrid van Helden De mooiste katten worden tentoongesteld in Sporthal Mar griet. Vrijdag 20 maart Passage Theater/Grote Zaal, Alex d'E- lectrique, 'Koning Jan', visueel theater, aanvang 20.15 uur, toegangsprijs 15, -/CJP en Pas65 f 12, -. Magnalia Deikerk, Schiedams Vrou wenkoor, voorjaarsconcert, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 21 maart Theater de Teerstoof, Poppentheater De Toverdoos, 'Binkie en de kist van Kalief, kindervoorstelling 5-10 jaar, aanvang 14.00 uur, toegangsprijs f 5,-. Stedelijk Museum, Gerard Legierse, orgelconcert, aanvang 15.00 uur, toe gang gratis. Passage Theater/Grote Zaal, Haar lems Toneel met o.a. Anne-Wil Blan- kers, 'De Troefkaart', komedie, aan vang 20.15 uur, toegangsprijzen 25,-, f 22,- en f 19.-/CJP en Pas65 drie gul den reductie. Theater de Teerstoof, Heren op Zicht, 'Zicht op Heren 2', muziektheater, aanvang 20.30 uur, toegangsprijs f 15,-/CJP en Pas65 f 12,-. Zondag 22 maart Stedelijk Museum, Ensemble Hexa gon, zondagconcert, aanvang 13.00 uur, toegangsprijs f 5,- en f 3,-. Donderdag 26 maart Passage Theater/De Tender, Bert Oos- terhout, 'Repertoire', liedjesprogram ma, aanvang 22.00 uur, toegang gra tis. Vrijdag 27 maart Passage Theater/Grote Zaal, Het Groot Niet te Vermijden Dans- en Show Orkest, muziektheater, uitver kocht. Theater de Teerstoof, Cabaret Sofok- les, 'Luchthappen', cabaret, aanvang 20.30 uur, toegangsprijs f 15.-/CJP en Pas65 f 12,-. Zaterdag 28 maart Theater de Teerstoof Huis van Struis, 'Zachtjes murmelt het papier', kinder voorstelling vanaf 8 jaar, aanvang 14.00 uur, toegangsprijs f 5,-. Passage Theater/Grote Zaal, Robert Paul, 'Het Trappenhuis', komische sce nes, aanvang 20.15 uur, toegangsprij zen f 22,-, f 19,- en f 16.-/CJP en Pas65 drie gulden reductie. De Pronkkamer, schilderijen en colla ges van Popje Schouten (tot en met 26 maart). Nationaal Coöperatie Museum, 'Coöp eratie Nu'. Galerie/Konditorei 't Spectrum, olie verf- en acrylschilderijen van Jaap Ver- weij (tot en met 31 maart). Galerie Alpha, verschillende edelsme den. Theater de Teerstoof, fototentoonstel ling van Lidy Valkenburg (tot en met 25 maart). Lerarenopleiding Basisonderwijs (PABO) Aanvang 9.30 en 19.00 uur van het vaste programma. S.M. Hugo van Gijnweg 6 Dordrecht tel. (078) 17 35 11 Hogeschool Rotterdam Om" reken

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 13