Fusies hebben geen invloed op de KNVB-regels ORANJE Favorieten laten het afweten tijdens Schiedams tafeltenniskampioenschap Open Dag Gemeenten over grenzen Weer inbraak bij SVHV Klaverjassen Pannen weg HlR Bloedneus na aanrijding m Feike Waqué gaat weer snel I.O.B.S. wil naar beurs DRZ begint jeugdafdeling Dn HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 11 MAART 1992 PAGINA 9 SCHIEDAM - Het kwam maandagochtend als een enorme onheilstijding: Fu sies of niet, de degradatie regeling in de eerste klasse B van de RVB blijft zoals die is vastgesteld. Daar door is Olympus Schiedam gedegradeerd, tenminste daar gaan voorzitter Jan Gordijn en interim-trainer Martin van Loopik vanuit. „We moeten nog drie wed strijden. Daarin zouden we zes punten moeten halen, terwijl de concurrenten dan alls moeten verliezen, willen we nog van die on derste plaats afkomen. Dan lijkt ons onmogelijk", zeggen beiden. Het doek viel voor Olympus afgelo pen zondag toen met 2-3 werd verloren van het Rot terdamse Activitas. De winnende treffer kwam echter pas in de 53e mi nuut tot stand. „Dat heeft ons een punt gekost", vond Van Loopik. Het is het tweede jaar dat de 39-jarige Martin van Loopik als interim trainer actief is bij Olympus. De gewezen eerste elftalspeler kwam vorig seizoen voor de selectie te staan na het overlijden van Dick Schaap. Dit jaar moest Van Loopik het trainingspak weer aantrekken, toen Han van Leeuwen er eind januari de brui aan gaf. Hij kon volgens eigen zeggen geen moti vatie meer vinden om zijn spe lers te motiveren. Van Loopik pakte de draad op, maar toen was het eigenlijk al te laat. Olympus was al triest hekkes- luiter met slechts vijf punten uit twaalf duels. Van Loopik deed het echter goed, evenals het jaar ervoor toen hij Olympus bijna nog promoveerde, hij behaalde tot zondag uit vier duels vier punten. Toch waren de Harga- parkers nog altijd hekkesluiter en was het gat tot de rode de- gradatiestreep vijf punten. Jerry Monkau Winst op Activitas was noodza kelijk om nog een kans te heb ben de stap naar de tweede klas se RVB te voorkomen. Het zag er in het begin van de wedstrijd goed uit, ondanks dat Van Loopik maar liefst zes basisspe lers moest missen vanwege va kantie, blessures en schorsin gen. „Op papier was dit geen verzwakking", vond de interim trainer. Dat bleek ook in de wedstrijd, want al na twee mi nuten kon Martin Hoogland de openingstreffer aantekenen. Na een goede actie, schoot hij ech ter naast het verlaten doel. Drie minuten later mikte Richard Markx beter en hij zette Olym pus op 1-0. Die gunstige uit gangspositie was binnen een kwartier teniet gedaan door Jer ry Monkau, nog bekend van Hermes DVS. Hij zette Activi tas zelf op 1-1 en stond aan de basis van 1-2. „We konden de weelde niet aan", was de cons- lusie van Van Loopik. 59 minuten Tot halverwege de tweede helft speelde het duel zich voorname lijk op het middenveld af, toen maakte Kiem Monteiro na een goede actie van Richard Markx 2-2. „Omdat onze keeper pro beerde tijd te rekken, gaf de scheidsrechter aan dat hij drie minuten tijd zou bij trekken", kijkt Van Loopik terug op de slofase. „Maar die drie minuten werden veel langer. In de 53e minuut scoorde Activitas uit een hoekschop 2-3. Maar ook daarna liet hij nog eens lang doorspelen. Mijn stopwatch stond na afloop op 59 minuten en 34 seconde. Dat is toch te gek", aldus Van Loopik, die dat de scheidsrechter ook even on der de neus wreef. In die laatste zes minuten kwam Olympus niet meer tot scoren, zodat de degradatie een feit was. Hoop Voorzitter Gordijn en de inte rim trainer hadden gehoopt dat de KNVB afdeling Rotterdam vanwege de fusies tussen RET en Monopoól én SCR/Zwart wit en DJS er geen clubs hoef den te degraderen. Maar vol gens John Halier, wedstrijdlei der van de RVB, worden alle regels gewoon gehandhaafd. „Wij zijn niet van plan om de poules aan te vullen.» Wellicht dat we dat wel doen voor het seizoen 1993/ 1994. Maar ko mend seizoen zeker niet. Daar A Martin Hoogland (links) kopt richting het doel van Activitas. Kiem Monteiro kijkt toe. De actie mocht niet baten, want Olympus Schiedam verloor met 2-3 en is gedegradeerd. worden altijd clubs de dupe van", aldus Halier. Deze mededeling kreeg ook Jan Gordijn maandagochtend te ho ren. „We hadden al onze hoop gevestigd op de KNVB", aldus de uiterst teleurgestelde voorzit ter. Olympus moet het volgend seizoen dus gaan doen in de tweede klasse RVB, de laagste klasse. „We moeten daar dan weer zo snel mogelijk uit ko men", meent Gordijn. „Met dit elftal moet dan ook wel luk ken", denkt Van Loopik. „We hebben best een aardig elftal, dat hebben we de laatste weken bewezen". Wie volgend seizoen trainer wordt van Olympus SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 SCHIEDAM - Feike Waqué is het officiële wheelerseizoen goed begonnen. De jonge Schiedam mer, die vorig weekend in zijn eigen woonplaats voor het eerst sinds maanden weer actief was, nam afgelopen zaterdag deel aan de eerste echte wedstrijd voor wheelers in Alpen aan den Rijn. Startend in groep B ein digde Waqué als vierde. In totaal begonnen vijftig wheelers aan de race over 15 ki lometer. Er was een goede tem peratuur, een nadeel was echter de harde wind. Vlak na de start botsen zes wheelers op topsnel heid op elkaar, Feike Waqué kon de botsing net ontwijken. De jonge Schiedammer rijdt dit seizoen weer in de B categorie, die dit jaar erg zwaar is door onder andere sterke buitenlan ders. Zij hebben zich allen aan gemeld bij de Road Race Club. Feike Waqué, die weer rijdt voor het racingteam Amigo Bo degraven. Dat dit team zijn sterk is, bleek uit het feit dat de eerste vier bij de A-rijders uit deze ploeg kwamen. De win nende tijd was 37.20. Waqué kwam na 44.26 over de meet en daarmee werd hij in de B cate gorie vierde. „Met dit resulaat ben ik erg blij", aldus de Schie dammer. „Ik heb maandenlang door een ziekte niet kunnen trainen. Vorige week heb ik het voorzichtig geprobeerd in Schie dam en dat ging toen goed. Vandaag ging het eveneens goed". Schiedam is nog niet bekend. Het bestuur heeft daar ook nog geen stappen voor ondernomen. Kans is dat Van Loopik, hoewel hij geen diploma's heeft, verder gaat. Hij vindt zelf in elk geval dat er goede trainer moet voor deze ploeg moet komen. „Dat verdienen ze". SCHIEDAM - Het Instituut Ondersteuning Bewoners in Stadsvernieuwingswijken (I.O.B.S.) heeft de Commissie I.O.B.S. verzocht een bedrag van vierduizend gulden be schikbaar te stellen voor deelna me aan de experimentenbeurs 'Volkshuisvesting: een blik over de grenzen waard'. Aanleiding tot het verzoek is de vraag van bewonersvereniging 'Wonen en Leven Nieuwland' aan het Instituut om te mogen deelnemen aan deze beurs. Het I.O.B.S. verwacht dat deze wens ook in andere wijken leeft en wil daarom per wijk twee afge vaardigden aan de beurs laten meedoen. Kosten: 3.250,-. Bo vendien wil het I.O.B.S. ook zelf functionarissen naar de ex perimentenbeurs sturen. Kos ten: 750,-. Volgens het I.O.B.S. sluit de in houd van de experimentenbeurs goed aan bij de Schiedamse ont wikkelingen en kan één en an der een nadrukkelijke bijdrage leveren aan de discussie rond wijk- en buurtbeheer en de ont wikkelingen in de Stadsvernieu wing. SCHIEDAM - De voetbal vereniging DRZ begint met een jeugdafdeling. De dit jaar opvallend sterk debute rende zondag vierde klasser schafte zo'n tien j^ar gele den de jeugdafdeling af. In middels zijn de toenmalige jeugdspelers op een leeftijd gekomen dat ze zelf kinde ren.hebben. Dat aantal is zo groot, dat er steeds meer behoefte kwam aan een ei gen jeugdafdeling. „Er blijkt een enorm animo voor te zijn", zegt wedstrijdsecreta ris Ron Windhorst. DRZ wil komend seizoen starten met de nieuwe jeugdafde ling voor pupillen (D, E en F). Inmiddels hebben zo'n 15 jeugdige DRZ-ers zich gemeld. „Dat betekent dat ze zeker al met één F-team kunnen beginnen. We ho pen echter direct met nog een team te kunnen begin nen", zegt Windhorst. WATERWEG NOORD - Het Centrum voor Ontwikkelingssa menwerking Nieuwe Waterweg Noord en het Derde Wereld Centrum in Den Haag organise ren zaterdag 14 maart een regio nale studiedag over gemeente lijk mondiaal beleid. Onder de titel 'Gemeenten over grenzen' worden in het stadhuis van de gemeente Rijswijk, aan de Ge neraal Spoorlaan 2, lezingen ge houden en werkgroepen gefor meerd. Veel gemeenten hebben een ste denband met een gemeente in een minder ontwikkeld land of steunen daar een project. De re gionale studiedag wil deze initi atieven stimuleren en onder steunen. De dag is bedoeld voor gemeentebestuurders, politici, ambtenaren en leden van plaat selijke groepen, die zich met deze materie bezighouden. Deelname kost twintig gulden en voor meer informatie kan men terecht bij het COS NWN, telefoon 4263331 (vragen naar Hildegard Schulte of José Si- mens). SCHIEDAM - De kantine van sportvereniging SVHV aan de Sportlaan is het afgelopen week einde wederom doelwit geweest van inbrekers. Deze keer wor den een magnetron en wat fris drank vermist. SCHIEDAM - Klaveijasvereni- ging De Vier Azen organiseert vrijdag 13, 20 en 27 maart het jaarlijkse paastoernooi in Het Trefpunt, in de O.L. Vrouw Vi- sitatiekerk aan de Schaepman- singel 3. De wedstrijden begin nen om 20.00 uur en het in schrijfgeld bedraagt vier gulden. Wanneer men alle avonden deelneemt, betaalt men tien gul den. SCHIEDAM - Bij een inbraak in een tuinhuisje op het Thurle- decomplex zijn de afgelopen da gen kookapparatuur en diverse keukertartikelen ontvreemd. SCHIEDAM - Hermes DVS pakte bij zondag bij koploper VCS een belang rijk punt door gelijk te spelen. Door het 3-3 resul taat blijft de ploeg van trainer Jan van der Velden nog volledig in de race voor één van de hoofdprij zen: het kampioenschap en de tweedeperiodetitel. Bovendien doet Hermes DVS nog altijd mee voor de beker. De wedstrijd in Voorburg was erg spannend en werd in de eer ste helft gedomineerd door de bezoekers. Al na negen minuten stond René Grimmius aan de basis van 0-1, toen hij Hans Droge lanceerde en Dröge scoorde. Halverwege de eerste helft bracht Danny van der Krogt de stand op 0-2, toen hij een vrije trap - die overgeno men moest worden - in één keer achter de Voorburgse doelman knalde. Via een dubieuze straf schop kwam VCS op 1-2, maar Trainer Jan van der Velden heeft met Hermes DVS nog kans op drie prijzen; de be ker, een periodetitel en het kampioenschap. kort voor de pauze werd het 1-3 door een schot van Wim Klij- noot. Na rust speelde VCS een sterke eerste fase en kwam toen ook terug tot 2-3. Ondanks de druk van de thuisploeg kon Hermes er af en toe gevaarlijk en snel uitkomen, want Hans Dröge schoot maar net naast. Toch werd het 3-3 uit een knappe Haagse vrije trap. Het aantrek kelijke en spannende slot lever de geen treffers meer op. Jan van der Velden prees na af loop zijn ploeg en de hoge amu sementswaarde van de wed strijd. „Natuurlijk zou het prachtig geweest zijn om hier te winnen. Vooral voor rust heb ben we sterk gespeeld en ge scoord met goede doelpunten. Na rust viel die tweede treffer van VCS te snel. Houden wij het langer op 1-3, dan worden zij onrustig en dat zou in ons voordeel werken. Eigenlijk mis ten we vandaag een rustgevend figuur op het middenveld (Frank Roosa-red), die juist die zaken corrigeert. Maar ik moet tevreden zijn, want we doen nog mee", zei Van der Velden, wiens René Grimmius geboekt werd. Zondag speelt Hermes DVS te gen RKAVV. Deze wedstrijd is beslissend voor de tweede perio- doe. Hermes DVS moet zelf winnen, maar is ook afhankelijk van de andere uitslagen in de tweede klasse A. SCHIEDAM - Toen Jan de Rooij vrijdagavond de knop van de nieuwe lichtinstallatie om draaide ging er een zucht van verlichting door de vijftig leden tellende pétanquesportvereni- ging L'Esprit. Zo'n anderhalf jaar zat het plan om lampen rondom het speelveld aan de Stadhouderslaan aan te leggen in de pen. Maar er gebeurde maar niks. Totdat Jan de Rooij de taak op zich nam om tot de uiteindelijke realisatie over te gaan. In vrij korte tijd was het project toen gerealiseerd. Al tien jaar spelen de leden van L'Esprit jeu de boule. Omdat er geen licht om het veld stond, moesten zij zich louter beper ken tot het spelen bij daglicht. „Er kwam steeds meer behoefte aan om ook 's avonds te kun nen spelen. Vandaar dat we nu een lichtinstallatie hebben aan gelegd", aldus De Rooij, die coördinator was van de aanleg. De leden van L'Esprit hebben zelf de handen behoorlijk uit de mouwen gestoken. Zo werden de masten en armaturen zelf in orde gebracht. Zoöok het gra ven en leggen van de kabels en het plaatsen van de twee mas ten. Het Schiedamse bedrijf Van der Hoeven leverde een be langrijke bijdrage door als er kend installateur de schakelkast en aansluitingen pro deo te ver zorgen. „We kunnen nu ook 's avonds spelen en dat zal onze vereniging zeker ten goede ko men", aldus De Rooij. i Jan de Rooij draait de knop om van de lichtinstallatie van pétanquevereniging L'Esprit. Faculteit Educatieve Opleidingen SCHIEDAM - Niet Ron van der Wijk of Dennis Huisman, maar André van Eerland werd vrijdagavond de nieuwe Schiedamse ta feltennis kampioen. Der halve een daverende ver rassing in de speelzaal van de organiserende vereni ging De Reling. Ron van der Wijk had de laat ste vijf edities van het toernooi gewonnen en was ook ditmaal torenhoog favoriet. Maar de speler van De Korenbeurs kon die verwachtingen niet waarma ken in de groep SI. Eerder tij dens het toernooi, op dinsdag avond, had Van der Wijk wel de eerste prijs gewonnen tijdens het onderdeel voor B- en C-spe- lers. In de SI-groep, waaruit de nieuwe Schiedamse kampioen zou voortkomen, slaagde de missie niet. In de voorronde won Van der Wijk nog wel van Yvo Willemse, al kostte hem dat behoorlijk wat moeite: 14- 21, 21-12 en 21-14. Tegen An dré van Eerland kwam Van der Wijk niet verder dan een 10-21 en 21-23 nederlaag. „Ik heb vijfmaal gewonnen en heb er waarschijnlijk te gemakkelijk over gedacht. Zeker omdat het in de competitie erg goed gaat. Van de vijftien wedstrijden heb ik er pas twee verloren. Ik heb het in tweede game nog wel ge probeerd, maar toen was het ei genlijk te laat", aldus Van der Wijk, die bovendien aanvoerde dat hij door omstandigheden de hele week bijzonder weinig had geslapen. Gekwetste rug In de halve finale versloeg An dré van Eerland Martin Schoen maker; 21-15 en 26-24. In de fi nale stond Van Eerland, lid van NOAD, niet tegenover de sils tweede geplaatste Dennis Huis man. De teamgenoot van Van der Wijk was eveneens in de voorronde gesneuveld. Kees de Koning was met 16-21 en 16-21 te sterk. Huisman zei na afloop niet voluit te hebben kunnen spelen vanwege een gekwetste rug. ,',Ik heb deze week veel ge traind en dan gaat die rug weer opspelen. Vooral voor het slaan van back-spin is dan lastig", al dus Huisman, die evenals vorig jaar ondanks een tweede plaats op de plaatsinglij st in de voor ronde werd uitgeschakeld. „Ach, zo'n kampioenschap is leuk, maar de competitie is be langrijker", meende Huisman. De Koning werd op zijn beurt in de halve eindstrijd geëlimi neerd door Ron van Kampen, 14-21 en 16-21. Surfbroek De finale ging derhalve tussen André van Eerland en Ron van Kampen, die lid is van De Ko renbeurs maar competitie speelt in Dordrecht. Van Eerland werd de nieuwe kampioen door in drie games te winnen; 21-19, 16-21 en 21-18. De verrassende winnaar, spelend in een surf broek^!), nam verheugd de eer ste prijs in ontvangst uit han den van Ton Verdoes, de gewe zen voorzitter van De Reling. „Deze titel is voor mij ook een verrassing", vond Van Eerland. „Ik moet eerlijk zeggen dat ik in deze zaal iets in het voordeel ben als verdedigende speler. De zaal van De Reling is een oud badhuis en daardoor altijd vochtig, waardoor de ballen minder goed opkomen van de tafel. Dan is het voor een aan vallende speler zoals Van der Wijk altijd moeilijk om geen fouten te maken", aldus Van Eerland, die blij was dat er ein delijk eens een andere winnaar was dan Ron van der Wijk. Dat Ron van Kampen in de finale kwam was eveneens een nieuw tje. Het was zijn eerste finale. „Ik speel sinds twee seizoenen in Dordrecht, omdat het daar erg gezellig is. Ik ben daar dit seizoen eerste man geworden en dat heeft me veel zelfvertrou wen gegeven", aldus Van Kammpen. „Dat ik vanavond tegen Van Eerland te kort kwam, was omdat ik al veel partijen moest spelen". Van Kampen behaalde namelijk ook zijn derde titel, weliswaar niet op rij, in het dubbelspel samen met Martin Schoenmaker. De overige resultaten: licentie H: 1; Sasja de Kloe, 2; Ria van der Berg. G: 1Marco Lemmen, 2; Wijnand van Hermen. F: 1; Ben van der Wal, 2; Jan Braber. D/E: 1; John Braber, 2; Gerard Kreuger. BC: 1; Ron van der Wijk, 2; Dennis Huisman. S3: 1; Wijnand van Hermen, 2; Ri- nus van der Zouwen. S2: 1; Ge rard Kreuger, 2; Ben van der Wal. SI: 1; André van Eerland, 2; Ronvan Kampeh. Winnaars dubbels GH: Marco Lemmen/ Wijnand van Hermen, F: Ben van der Wal/ Jan Braber, DE: 1; Ben Barkey/ Koos vellinga, BC:Martin Schoenmaker, mix: Erica Vermeer/ Dick de Vaal. 13 maart 1992 Lerarenopleiding Basisonderwijs (PABO) Aanvang 9.30 en 17.00 uur (alleen avondopleiding) van het vaste programma; vierjarige dagopleiding vierjarige avondopleiding tweejarige avondoplciding. Kreeftstraat 44 Rotterdam tel. (010) 4 55 57 00 Ton Verdoes, gewezen voorzitter van De Reling, temidden van de twee verrassende finalis ten Ron van Kampen (links) moest het echter afleggen tegen André van Eerland. SCHIEDAM - De afdeling Ge vonden Voorwerpen van de ge meentepolitie Schiedam is geo pend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 22.00 uur op het hoofdbureau, Bijdorp plein 1, en is gedurende deze tij den ook telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 4494499. Gevonden voorwerpen af te ha len op het hoofdbureau van poli tie: 6 sleutels aan een ring met zil verkleurige musketonhaak (392); 2 autosleutels (387); 3 sleutels in geel etui (383); 6 sleutels aan ring (379); 8 sleutels waaronder vier met gekleurd hoesje aan een zilverkleurige sleutelhanger (374); 1 huissleu tel (369); 1 sleutel aan zwarte sleutelhanger (399); 1 paarse rugzak en slaapzak (396); 1 key- card (401); 2 sleutels aan een sleutelhanger met opschrift 'I love my Golden Retriever' (406); 3 sleutels aan zwart dopje (404); 2 sleutels aan een sleutel hanger met konijntje (405); 1 zilveren ring met teken (390); 1 trouwring met 2 kleuren goud en inscriptie (394); 1 badstof knuffelpopje (398); 1 zwarte bromfietshelm (391); 1 blauw- /groene dierenriem (385); 1 wit blauw slabbetje (384); 1 fiets- pompje (371); 1 zilverkleurige bril in een zwart hoesje (401). Gevonden voorwerpen af te ha len bij de vinder, na overleg met de afdeling Gevonden Voorwer pen van de gemeentepolitie Schiedam: 4 sleutels, met gekleurde hoesjes waaronder 1 autosleutel; 8 sleu tels in zwart etui, waaronder au tosleutels; 1 sleutel aan een sleutelhanger met voetballer met opschrift Kamp '77/'78; 6 sleutels aan sleutelhanger van 'Van Nelle'; 8 sleutels in bruin lederen etui; 2 sleutels met op schrift Ford Escort; 5 sleutels aan drie sleutelhangers te weten Esso, LA Gear en grijs muisje; 2 sleutels aan metalen plaatje met opschrift 'Opel'; 1 paars/gele sporttas, inhoud sportspullen; 1 reistas met slaapzak; 1 paarse sporttas, inhoud: sokken en ski schoenen; 1 bruine fietstas; 1 goudkleurig dameshorloge; 1 blauw/groene trainingsbroek maat 152; 1 lila kindersjaal; 1 gele rechter handschoen; 1 zil veren armband; 1 koperen oor bel; 1 zilveren ketting met ster renbeeld; 1 goudkleurige scha- kelxetting; 1 zwart/wit hondje; SCHIEDAM - Een bloedneus en een zwaar beschadigde auto waren het gevolg van een aan rijding, die maandagochtend rond 10.20 uur plaats vond op de kruising Nieuwe Dam- laan/Mgr. Nolenslaan. Een 51-jarige automobilist stak de kruising over en zag daarbij de auto van een 56-jarige man uit Vierpolders over het hoofd. De Schiedammer werd ter plek ke door de GGD behandeld, terwijl de auto van de tegenpar tij moest worden weggetakeld. 1 zwart lederen motorhand schoen met witte motieven; 1 blauw/zwarte portemonnee; 1 bruidssluier; 1 zwart herenhor- loge; 1 toeristenkaart; 1 zilveren kinderarmband met naamplaat je en inscriptie; 1 bril op sterk te,- met groen/bruin gestippeld :..ppfuur en donkere glazen Olympus Schiedam gedegradeerd Hermes DVS blijft in de race voor prijzen André van Eerland verrassend winnaar m Hogeschool Rotterdam Omstreken i

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9