Direct verrekenen kan ook Fiscus helpt kopers huis via aftrek hypotheekrente UONGN Beschikking Tuintip Sauna of stoombad te combineren met douche j m 5 \y i i i eva is het ^fkatieg'e°Pend I OLIEKACHELS Kleine versierders li» wA4r¥ffr m*» mi 1 SSn bouw bv i": ÉL-» Sartfmfntfn vanaf F van rdag 21 m aart SCHILDERSBEDRIJF C.P. Gerhardt SCHIEDAM - VLAARDINGEN vanWOERICOM GROTE OPENHAARDENSHOW VAN SUIJLEKOM OPEN HAARDEN Schiedam 's-Gravenland- seweg 770 Schiedam Boerhaave- laan 102 KOEKOEKSLAAN 40, SCHIEDAM-KETHEL WASSENAAR dupont x makelaardij HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 20 MAART 1992 PAGINA 10 Veel eigen/huisbewoners zul len in deze periode op hun aangiftebiljet inkomstenbelas ting met plezier een grote af trekpost hypotheekrente in vullen. Dat leidt meestal tot een aanzienlijke teruggave van belastingen. Veel andere aftrekposten dan die rente zijn er niet, behalve in het jaar van aankoop. Een flink aantal eigen/huisbewoners verrekent die restitutie al maandelijks via de inhoudingen op hun sa laris. Ook in dat geval kan er na aangifte toch vaak nog eni ge belastingteruggave worden verwacht. Voor veel eigen/huisbewoners is directe verrekening per maand noodzakelijk: de bruto rentelasten, zonder dat daar een vermindering van loonbe lasting en premies tegenover staat, zijn anders gewoon te hoog. Directe verrekening per maand geschiedt via een zg. loonbeschikking. Aftrekposten in de sfeer van het eigen huis staan in het algemeen in ver band met de geldlening die daarvoor is afgesloten. Daar staan bijtellingen tegenover, namelijk het huurwaardeforfait en eventueel ontvangen pre mies. Ook neveninkomsten moeten bij deze aanvraag wor den gemeld. Aftrekposten Voor eigen huisbewoners zijn aftrekbaar, zoals dat heet we- Directe verrekening moet worden aangevraagd door invulling van een speciaal formulier 'Vermindering van loonbelasting/premie volksverzekering i.v.m. de eigen woning'. Dit kan worden aangevraagd of afgehaald bij elk kantoor van de Belastingdienst (of via de gratis Belastingte lefoon: 06-0543). Het is verstandig dan tegelijk de brochure 'De eigen wo ning' aan te vragen, waar in de Belastingdienst alle relevante fiscale aspecten duidelijk uiteenzet. Bovenbedoeld formulier is Plant Publiciteit Holland te Boskoop heeft enkele tips om een tuin al vroeg in voorjaarstooi te krijgen: Erica carnea, ofwel voor jaarsheideis een klein struikje dat al vanaf het najaar vol met bloemknoppen zit. Ze kunnen ook in maart heel goed worden geplant en bloeien zodra het warmer wordt, in kleuren van wit tot roze of zelfs karmijn rood: Pulsatilla ofwel wildemanskruid heeft anemoonachtige, iets hangende bloemen in kleuren van lila tot rood. Na de bloei ontstaan fraaie vruchtpluizen; Rhododendron Prae- cox is een van de vroegstbloeiende rhodos met prachti ge lila-paarse bloemen. De struik moet zonnig staan, maar de wortels mogen niet te warm worden (dek die bij voorbeeld af met klimop). De grond moet humusrijk en vochtig zijn. Bij het planten moet wat tuinturf in het plantgat worden bijgevoegd en de wortelkluit moet goed nat zijn. 0 Erica carnea bloeit tot eind april met witte, roze of kar mijnrode bloempjes. Deze voorjaarsheide is ook heel goed in pot op balkon te planten. in feite een verkorte aan gifte van te verwachten in komsten en fiscaal aftrek bare uitgaven. Maar het komt niet in de plaats van de aangifte, want die moet na afloop van het jaar alsnog geschieden (meestal voor 1 april, ten zij voor die datum uitstel is aangevraagd). In ver volg op dit formulier tot vermindering van loonbe lasting geeft de inspecteur meestal een zg. loonbe schikking af. Daarmee kan de werkgever direct per salarisperiode de te ver wachten restitutie inkom stenbelasting verrekenen met de in te houden loon belasting en ook de te verwachten teruggave premies volksverzekerin gen verrekenen. Echter: die verrekening per salarisperiode ge schiedt evenredig, bij maandbetaling dus in 12 maanden, bij 4-wekelijkse perioden in 13 perioden. Als bijvoorbeeld 1200 restitutie is te verwachten, is dat per maand 100. Wie halverwege het jaar een loonbeschikking krijgt, kan dan nog maar 6 keer 100 ofwel 600 verrekenen. Het restant zal het volgend jaar na aangifte moeten worden verrekend. Overigens: niet alleen ei gen/huisbewoners kunnen zo'n loonbeschikking aan vragen. Ook als er bij voorbeeld bijzonder hoge beroepskosten voor eigen rekening komen, er bui tengewone lasten wegens ziekte, studie, levenson derhoud verwanten e.d. zijn, of verrekenbare ver liezen, of andere persoon lijke verplichtingen, kan zo'n beschikking worden aangevraagd. Als eenmaal een beschik king is afgegeven, wordt in volgende jaren automa tisch een nieuw aanvraag formulier toegestuurd. Ook de toekomstige bewo ners van dit huis krijgen met de fiscus te maken. Voor een di- rekte verrekening van de aftrek hypotheekrente kan men ge bruik maken van een zg. loon beschikking. gens 'negatieve opbrengst ei gen woning', de volgende pos ten: - betaalde hypotheekrente (vooruitbetaalde hypotheek rente slechts tot een bepaal de grens); - bouwrente voorzover die niet tot de aankoopsom wordt ge rekend; - boeterente bij vervroegde af lossing; - achterstandsrente en/of in cassokosten; - de kosten voor het doorhalen en/of oversluiten van een hy potheek. Daarnaast zijn ook erfpachtca nons, voorzover die periodiek betaald worden, aftrekbaar. Af koopsommen dus niet. Ook de erfpachtcanon over de periode dat een huis in aanbouw was, is aftrekbaar. Met erfpachtcanons vergelijkbare betalingen als het recht van opstal, van beklem ming, het grondrecht zijn even eens aftrekbaar. Daarnaast bestaat alleen nog een regeling die het, onder tal van beperkingen, mogelijk maakt kosten af te trekken in verband met zg. groot onder houd. Een van die beperkingen is dat de waarde van de woning in bewoonde staat (bij aanvang der werkzaamheden) niet meer mag zijn dan 40.000, ofwel 66.667 in onbewoonde staat. Aankoop Met name bij aankoop van een huis zijn er ook nog andere af trekbare kosten i.v.m. de geld lening, namelijk: - kosten Bemiddelend Orgaan en/of gemeentelijke leges i.v.m. verstrekte garantie; - kosten van taxatie t.b.v. de hypotheek; - de notariële kosten voor op maken en inschrijven hypo theekakte, incl. het kada straal recht; - de kosten van een hypo theekadvies (ook reis- en te lefoonkosten en besprekin gen daarover). Een deel van laatstgenoemde kosten komt ook voor als een lopende hypotheek wordt over- gesloten, hetzij bij dezelfde fi nanciële instelling, hetzij bij een andere instelling. Steeds vaker worden douche cabines aangeboden in com binatie met een stoombad. Het stoombad wordt in som mige variaties ook wel Turks of Romeins bad genoemd. Maar ook zijn al douchecabi nes op de markt met inge bouwde sauna. Een sauna kan echter ook makkelijk op een andere plek binnens- of bui tenshuis worden geïnstal leerd, vooral omdat er heel wat redelijk betaalbare bouw pakketten verkrijgbaar zijn. Stoombad en sauna lijken op elkaar, maar worden in de praktijk verschillend ervaren. Elgenlljk^ou het nuttig zijn om beide ervaringen op te doen al vorens te beslissen voor een van beide. Aan de andere kant is met name een stoombad re latief goedkoop in bestaande douchecabines aan te brengen en er zal vaak wel iemand in het gezin zijn die een stoombad prettig zal vinden. Een stoom bad gebruikt in het algemeen wel minder electriciteit (tenzij een sauna-oven houtgestookt wordt). Stoomset Er bestaan in de handel specia le stoomsets, bestaande uit een electrische generator die water omzet in stoom en een acryl koepeldak om de douchecabi ne aan de bovenkant mee af te sluiten. Voor dergelijke stoom sets is alleen maar een stop- contact nodig om van een stoombad te kunnen genieten. Er zijn stoomsets waarmee naar wens zichtbare of onzicht bare stoom wordt geprodu ceerd. Extra voorzieningen zijn als ac cessoire verkrijgbaar, zoals een doseerinrichting voor toevoe ging van geuren. Ook een ven tilator, een thermometer en hy grometer kunnen goede dien sten bewijzen. Er bestaan zelfs speciaal aangepaste waterdich te luidsprekers, zodat het mo gelijk is tijdens een stoombad ook van muziek te genieten. Sauna Het woord sauna betekent let terlijk eveneens: stoombad. Maar de stoom wordt geprodu ceerd door water te gieten over verhitte stenen. Er is dan geen aansluiting op een waterleiding nodig en dat is een van de re denen waarom een sauna min der afhankelijk is van een plaats in of buiten het huis. Overigens zijn er ook sauna's met een automatische sproei- installatie, en dan is aansluiting op een waterleiding meestal wel nodig. Verder is altijd een stopcontact nodig. Sauna's bestaan uit cabines, verkrijgbaar in verschillende grootten. De kleinste, d.w.z. de 1-persoons-cabines zijn alleen geschikt om in te zitten. In de grotere cabines kan een heel gezin een plek vinden. Er zijn tal van modellen en uitvoerin gen te koop, zowel voor zelf bouwers als om te laten bou wen. Bouwpakket-systemen zijn overigens aan te raden, want ze kunnen later worden meeverhuisd. Het materiaal is meestal hout (al zijn er ook kunststofsauna- cabines te koop). Buitensau na's zijn meestal van massief hout gebouwd, binnensauna's worden, vanwege de noodzake lijke isolatie, opgebouwd uit verschillende lagen: de buiten en binnenzijde van de wanden bestaan meestal uit Scandina visch grenen, met daartussen glaswol in aluminiumfolie. De zit- of ligbanken zijn gemaakt van splintervrij hout. Oven De oven voor verwarming moet qua capaciteit aangepast zijn aan de grootte van de cabine. Een te lage capaciteit betekent dat de temperatuur niet lang genoeg op peil kan blijven en dat maakt een sauna in feite onbruikbaar. Dit zal overigens vooral een punt van aandacht zijn als iemand besluit om zelf een cabine te bouwen en een losse oven te kopen. Bij bouw pakketten en bij het uitbeste den van de bouw zal de capaci teit in het algemeen toereikend zijn. Ovens kunnen zowel houtge stookt als elektrisch zijn. Bij traditionele sauna's verhit de oven stenen waarover het wa ter gegoten wordt ter verdam ping. Vooral de kleinere cabi nes hebben echter vaak een elektrische oven die dan onder een ligbank wordt ingebouwd. Deze oven is dan voorzien van elektronische temperatuurrege ling, een tijdschakelaar en een sproei-installatie. Accessoires voor een sauna zijn een (houten) emmer en op- gietlepel, een borstel en opgiet- concentraat. Deze en andere accessoires zijn als complete pakketten bij de leverancier van de cabines te koop. Kant- en klare sauna/douche cabines kunnen daarnaast als extra nog zaken bevatten als: verstelbare douchekoppen, ook vanuit de zijkant voor massage, soms zelfs elektronisch te stu ren! Dit prachtige bouwprojekt vol doet in alle opzichten aan het beeld van de moderne woondroom. Exclusief woonkomfort gekoppeld aan een onbelemmerd en fascine rend uitzicht. Vanzelfsprekend is terdege rekening gehouden met de wensen die toekom stige bewoners zullen heb ben als waarborg voor hun privacy. Gelegen op één van de mooiste plekjes van Schie dam, direkt aan de Nieuwe Maas, met vrij uitzicht op deze druk bevaren rivier. Het appartementengebouw zal gaan bestaan uit 14 verdiepingen. rfprrri I lit f Sn mij&m ,ur*r %'r' MM -J04 000,- V-0,N' 'C^''tlÉË WÊmr m 'WMMê mmmttm De appartementen zijn verdeeld in 4 typen. Daarnaast beschikt het gebouw over 2 uitzonderlijk fraaie penthouses op de 13e verdieping met een doorlopende top-level op de 14e verdieping. rTEMFNTEN VANAF F Dit type beschikt over 3 slaap kamers, een grote woonkamer met schuifdeuren naar het balkon, van 21,5 m2(l). Voorts alle sanitaire luxe die u op dit niveau mag verwachten. TppARTFMFNFFN VANAF Ruimtelijk is dit het grootste van de drie typen. Met een woonkamer met open keuken (90 m2), een gigan tisch aangebouwde serre en aan sluitend daarop het balkon. Een grote ouderslaapkamer met geïntegreerde badkamer. 2 Extra slaapkamers met een aparte doucheruimte. Dit apparte ment is voorts vanzelfsprekend van alle moderne gemakken voorzien. Woorden schieten tekort. Het gaat hier om een zeldzaam projekt.We durven te zeggen dat alles wat u zou verwach ten hier aanwezig is en zelfs méér dan dat! We moesten hierover maar eens rustig praten. De indeling hiervan bestaat uit; 2 grote slaapkamers, een riante living (44m2) met open keuken en balkon, dat tevens via schuifdeuren bereik baar is vanuit beide slaapkamers. ATTA MAKELAARS Ook op zaterdag geopend, van 10.00 - 14.00 uur. Atta Makelaars - Haringvliet 82 - 301 1 TG Rotterdam. Telefoon 010-41 1 46 44 Telefoon 4751285 Of 4704720 WINSTPAKKER!!. ruime 3-kamertopflat, met badkamer ligbad, c.v., kelder en lift. Koopsom 85.000,- k.k. Netto maandlast 595,- exkl. serv./ stookkosten 100% hypotheek mogelijk i Rotterdamsedijk 411b 3112 AP Schiedam Telefoon: 010-4732555* Telefax: 010-4268751. benedenwoning bestaande uit 2 kamers, keuken, souterrain met één slaapkamer, badkamer, kelder/ bergruimte, grote tuin. Koopsom 57.000,- k.k. Netto maandlast 425,- 100% hypotheek mogelijk Rotterdamsedijk 411b 3112 AP Schiedam Telefoon: 010-4732555* Telefax: 010-4268751. BODEWES NVM mm redaktie 'UW THUISKRANT* EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Rijswijk 12/92 «sssö Dit is een proiekt van f.\ ./f\. •/if*"' ,**r I y/fi f/- - I :-x-s sw.v.N-. v V/7fr,-/yf.-/f.-yrfrrfrY/*. //XnwW' v/wW' VOOR CARAVANS EN BUITENHUIS MET INGEBOUWDE TANK v.a695.- verder haardmodel en de nieuwste 'duffel' met grote glasdeur Broersveld 139 Schiedam, 010-4267736J op zaterdag 21 en zondag 22 maart a.s. van 10.00 tot 16.00 uur Belangrijke berichtgeving voor alle openhaardgebrui kers of degenen, die in de toekomst, een open haard gaan aanschaffen. Met de nieuwe en aankomende milieu-wetten, zal het aanpassen van stookgedrag en openhaardtechniek veel eisen gaan stellen. Van Suijlekom open haarden werkt hier al tientallen ja ren aan en omdat de grootste sfeermaker van het huis niet meer is weg te denken, zullen wij u op de ope ningsdagen graag van informatie willen voorzien. Openhaardkanaal van dubbelwandig r.v.s, en toebeho ren aanleggen gratis, bij aankoop van een open haard Tevens gespecialiseerd in het bouwen van open haarden; in flats, vakantiehuizen en caravans met spe ciale afzuigsysteem en op gas gestookt Boterstraat 50, 3111 ND Schiedam tel.nr. 010-4268334/4263872, faxnr. 010-4734947 Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 9.00-17.00 uur, donderdag tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00-16.00 uur. Folders op aanvraag. nèkoöpliïèkoöjïl ix: a 1751. Zeer aantrekkelijk gelegen eengezinswoning met naastgelegen garage en gelegen op eigen grond. Be vat: entree met toilet en meterkast, woonkamer met parketvloer, keuken met luxe eiken inrichting en inge bouwde apparatuur; naastgelegen garage thans inge richt als studio met woon/slaapkamer, badkamer en berging. Op 1e etage: twee grote en een kleine slaap kamer en badkamer. Achtertuin met onderheid terras, royale voortuin en berging. Prijs 229.500,- k.k. Rubensplein 9 3117 BK Schiedam Telefoon 010-4265200 Fax 010-4269079 SCHIEDAM Hooiland Modern Herenhuis met heuten schuur en car port. Gunstig gelegen in rustige woonwijk nabij stadspark, scholen en winkelcentrum. Indeling: entree, L-vormige woonkamer met open haard en aangrenzende halfopen keuken in luxe uit voering, toilet, trapkast. Geheel voorzien van plavuizenvloer. 1e verd.: 3 slaapkamers, bad kamer met o.a. ligbad en deuche, 2e toilet.. 2e verd.: 2 slaapkamers, overloop met gasge stookte c.v. en gasboiler, vliering. Erfpacht canon f. 2.430,- per jaar. Vraagprijsf. 240.000,- K.K. SCHIEDAM Vlaardingseweg Halfvrijstaande woning met garage. Gelegen in rustige woonwijk Kethel. Indeling: entree, hal. L-vormige woonkamer ca. 5.65/3.55x10.50 m met gedeeltelijk verlaagd plafond en gedeelte lijk parketvloer, halfopen keuken met diverse inbouwapparatuur. 1e verd.: 3 slaapkamers resp. ca. 3.55x3.90 m ,2.60x4.1 Om en 2.90 x3.25m badkamer met douche en ligbad. 2e verd.: hobbykamer, terras, c.v.-ruimte. Erf pachtcanon f. 1.914,- per jaar. Vraagprijsf. 275.000,- K.K. MAKELAAR Meer dan 75 jaar a k t I e f in Schiedam e.o. Lange Haven 9 - tel. 010-4268135 - fax 4267349. Ons kantoor is zaterdag tot 13.00 uur geopend.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 10