Er komt een tweede voorstelling Je was en blijft 'n grote Donderstraal Hongaarse expositie Spider op Bachplein Twee exposities in 't Spectrum Geld weg door ongeduld Verliefd op ex-gevangene Verbetering speeltuintje Koorzang in Grote Kerk Kaz Lux in Podium Café Expositie in De Pronkkamer Cursussen tekstverwerking Inloopconcert Wordt verwacht Duurzame ontwikkelingen ADVERTENTIEBEDRIJF ADVERTEER OP MAAT IN DE DIKSTE KRANT VAN HET LAND. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 APRIL 1992 PAGINA 13 SCHIEDAM - Een 50-jarige Schiedamse, die geld wilde op nemen uit een automaat aan de Lange Nieuwstraat, is vorige week door haar ongeduld haar geld kwijtgeraakt. De vrouw was kennelijk gewend aan een sneller werkende automaat, want toen het geld niet snel ge noeg verscheen, stapte zij de bank binnen om te informeren waar het bleef. Inmiddels had de automaat het bedrag echter al gepresenteerd, waarna ver moedelijk iemand anders het geld heeft weggenomen. ^Adverteerders kunnen nu in Zuid-Holland naar hartelust adverteren in 44 titels en 60 edities. Welke voordelen u dat geeft? Ten eerste kunt u uw doelgroep op uw wensen afgestemd bereiken. Ten tweede levert dat voor contracthouders een aantrekkelijk combinatietarief op. Kortom, er zijn twee redenen om snel de tarievenbrochure aan te vragen voor adverteren in de dikste krant van het land. Telefoon 070-3190797. Visteclubjes actief, waarin in to taal tachtig ouderen zitten, die allemaal nog zelfstandig wonen. Eens per week, op een vaste dag, brengen zij een bezoek aan de huiskamers van Frankeland. Zij maken dan gebruik van het grote scala aan activiteiten, die het verzorgingstehuis te bieden heeft. De begeleiding wordt ver zorgd door een korps van vijf tien vrijwilligers. De deelnemers aan de Visite clubs en de vrijwilligers organi seren zo nu en dan ontspan ningsavonden voor de bewoners van Frankeland en de aanleun woningen. Ter gelegenheid van het zesjarig bestaan werd deze keer de musical van Jos Poell opgevoerd. Het verhaal beschrijft een oude SCHIEDAM - Een be perkt programma deze week in de Schiedamse Theaters, maar daarente gen presenteert het Passa ge Theater wel een heel bijzondere attractie: de Teenage Mutant Hero Turtles. Aangezien de eer ste voorstelling al snel was uitverkocht, hebben Dona- tello, Leonardo, Michelan gelo en Raphael een twee de voorstelling ingelast. In de Grote Zaal van het Passa ge Theater voert dansgezelschap Opus One vrijdag 3 april de voorstelling 'Visions and Voices from a Storyteller' op. De voorstelling is gebaseerd op drie vertellingen van Roald Dahl. De verhalen vormen de rode draad in een spannend, avondvullend programma. De choreografie is in handen van artistiek leider Rob Brown. Voor de muziek koos hij wer ken van onder anderen Duke Ellington, David Sanborn en The Art of Noise. Bovendien klinken enkele nieuwe num mers van componiste/tekst schrijfster Betty Arden. De acht dansers dansen, zingen, tappen en vertellen. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 10,-. Turtles De Grote Zaal van het Passage Theater is zaterdag 4 april het domein van The Teenage Mu tant Hero Turtles. Jeugdenter tainer Alfons Borm presenteert Donatello, Leonardo, Michelan gelo en Raphael in een bijna twee uur durende show vol acts en liedjes. De Turtles brengen een bezoek aan een pizzabakkerij en het Wilde Westen en organiseren een schildpaddensoepwedstrijd. SCHIEDAM - In huiskamerga lerie De Pronkkamer, aan de Vlasakker 23 in Spaland, is vanaf zaterdag 4 april een expo sitie te bezichtigen van de Am sterdamse kunstenaar Arjen Blank. De expositie wordt om 14.00 uur geopend, opgeluisterd met live-muziek van gitarist Mare Tilman. De schilderijen van Aijen Blank beelden meestal het moderne le ven, snelle auto's of bokswed strijden uit. Het zijn veelal kleurrijke werken, vol beweging. De expositie duurt tot en met 30 mei en is alleen op zaterda gen te bezoeken. SCHIEDAM - In gebouw De Teerstoof, aan de Nieuwstraat 12, gaan binnenkort enkele cur sussen Tekstverwerking met WordPerfect van start. De cur- SCHIEDAM - In de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat wordt met ingang van deze maand een serie inloopconcerten gegeven. Het eerste concert vindt zater dag 4 april plaats. Organist An dre Verwoerd speelt bekende composities van J.S. Bach, Bux- tehude, Zwart en Dubois. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is vrij. sussen zijn bedoeld voor begin ners en duren zes tot acht we ken. Deelname kost 149,- per maand of 298,- ineens (inclu sief lesboeken, oefendiskette, te lefonische begeleiding, certifi caat en extra oefenlessen). Men kan kiezen uit drie lestij den: acht lessen op de dinsdag avond van 19.00 tot 20.30 uur (start 7 april), zes lessen op de zaterdagochtend van 9.00 tot 11.00 uur (start 11 april) of acht lessen op de woensdagavond van 19.00 tot 20.30 uur (start 13 mei). Voor meer informatie kan men zich wenden tot Srthur Ver hulst, telefoon 4270956. SCHIEDAM - 'Je was en blijft een grote Donderstraal'. Deze opmerkelijke titel gaf Jos Poell, hoofd buitenzorg in Frankeland, aan de door hem geschreven musical, die afgelopen donder dag en vrijdag met veel succes werd opgevoerd in het verzor gingstehuis aan de St. Liduina- straat. Beide avonden waren ge heel uitverkocht. „Het was een echt groot kletsverhaal", vindt Jos Poell, maar het oudere pu bliek reageerde zeer enthou siast. De musical werd opgevoerd door de medewerkers en de deelnemers van de Visiteclubs van Frankeland. Aanleiding was het feit dat de Visiteclubs in maart het zesjarig bestaan vier den. Er zijn inmiddels zeven heer (gespeeld door de 79-jarige Pater L. van der Velden), die bijna honderd jaar oud is en zeurend en mopperend door het leven gaat. Hij is al een tijdje weduwnaar en mist zijn vrouw erg. Uiteindelijk komt er een einde aan zijn aardse leven en gaat hij op weg naar de eeuwig heid. Daar komt hij zijn vrouw Betsy (een rol van de 84-jarige mevrouw Plooy) tegen en dan beseft hij dat het verblijf tot in de eeuwigheid zal voortduren. Een bijna niet te verteren pil voor dit onverbeterlijke schep sel. Ruim 35 medewerkers zijn van af december met dit stuk in de weer geweest. En niet voor niets, zo bleek uit de enthou siaste reacties van het ruim 500 man/vrouw sterke publiek. SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 3 april de Ameri kaanse speelfilm 'The unbelie vable truth' vertoond, van re gisseur Hal Hartley. In een klein stadje in de staat New York arriveert een ex-ge vangene, die vijftien jaar lang heeft vastgezeten op beschuldi ging van moord op zijn vrien din en haar vader. In de gevan genis heeft hij geleerd te werken aan buitenlandse auto's en als versnellingsbakspecialist krijgt hij een baan in de lokale garage. De dochter van de garagehou der, een 17-jarige nihiliste die gelooft dat het einde van de we reld nabij is, valt voor de ge heimzinnige vreemdeling. Dit tot groot ongenoegen van de mannelijke inwoners van de stad, die zelf allemaal een oogje op haar hebben. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Het Filmhuis is ge vestigd aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - In het Jumbo Trade Centre, aan de Burg. H. Gretelaan 7, is deze week een permanente tentoonstelling van Hongaarse produkten geopend. De expositie is georganiseerd door Hungarian Inter Trade BV. Tijdens deze tentoonstelling wordt een breed assortiment van Hongaarse consumptie- en decorartikelen als glas, textiel, porcelein, leer, kunststofge bruiksvoorwerpen, levensmid delen (onder meer wildvlees) en (sport)kleding getoond. Voorts wordt informatie gegeven over de mogelijkheden tot zaken doen met en investeren in Hon garije en over deelname aan projecten van de Wereldten toonstelling EXPO'96 in Buda pest. De expositie is geopend op werkdagen van 10.00 tot 17.00 uur. De eerste week van april zijn de Hongaarse producenten zelf aanwezig, daarna worden zij vertegenwoordigd. Net als op de televisie strijden ze voor rechtvaardigheid. De show is nederlandstalig. De eerste voorstelling is al uit verkocht, maar binnenkort ge ven de Turtles een tweede show, eveneens in het Passage Theater. Poppenspel De Schiedamse kinderen ko men zaterdag 4 april goed aan hun trekken. Want behalve de Turtles komt ook poppenthea ter Rik Rikken naar Schiedam. In Theater de Teerstoof brengt hij de voorstelling 'Woes zoekt de zon op', een voorstelling voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Woes is de knuffel van de ver teller. Op een morgen ligt er een briefje op de keukentafel: 'ik ben op zoek naar de zon, kusje Woes'. Dit is het begin van een avontuur, dat Woes over de hele wereld voert. Hij ontmoet knuffels, tovervarkens, heksen en schoonmaaksters. De vertel ler vertelt, de poppen spreken en de muziekinstrumenten zin gen. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. No place for Jennifer, a-capella, donderdag 9 april, Theatercafé de Tender Jules Deelder, Deelder draait door, vrijdag 10 april, Passage Theater/Grote Zaal; Cabaret Klunder Co, Visch en Fruit, vrijdag 10 april, Theater de Teerstoof Stichting Saga, Alice en Carol, zaterdag 11 april, Theater de Teerstoof Niet Uit Het Raam, Sprokke laars, zaterdag 11 april, Theater de Teerstoof; David Lowe, N. O.F.-orgelcon cert, zondag 12 april, Passage Theater/Grote Zaal; Speeltheater Gent, Landschap van Laura, woensdag 15 april, Passage Theater/Grote Zaal. Kaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Theater. Telefonisch reserveren is dan eveneens mogelijk: telefoon Pas sage Theater 4269563 en Thea ter de Teerstoof 4269455. Voor nadere informatie kan men bellen met de administratie van de Schiedamse Theaters, te lefoon 4262987 (tijdens kantoor uren). SCHIEDAM - Het parkje tus sen de Marconistraat, Galvani- straat en Marconiweg wordt op geknapt. Voor het verbeteren van de speelvoorzieningen in dit parkje wil de gemeente een bedrag van 40.000,- uittrek ken. WATERWEG NOORD - Het Centrum voor Ontwikkelingssa menwerking (COS NWN) orga niseert deze maand een viertal lezingen over 'duurzame ont wikkelingen'. De lezingen heb ben betrekking op de grote mi lieu- en ontwikkelingsconferen tie, die in juni in Rio de Janeiro wordt gehouden. De lezingen vinden plaats op de dinsdagen 7, 14, 21 en 28 april en de onderwerpen zijn respec tievelijk: 'duurzame ontwikke ling en vrede', 'UNCED en de activiteiten, die hieromheen in Nederland worden georgani seerd', 'duurzame ontwikkeling en vrouwen' en 'duurzame ont wikkeling en mensenrechten'. De lezingen worden gegeven bij het COS NWN, aan de Passage 16 in Schiedam en beginnen om 20.00 uur. Deelname kost twin tig gulden. Men kan zich aan melden bij Hildegard Schulte, telefoon 4263331. SCHIEDAM - In Galerie/Kon- ditorei 't Spectrum, aan de Hoogstraat 171, is tot en met 31 mei een tweetal exposities inge richt. De van oorsprong Duitse kun stenares Iris van Wijtvliet toont keramiek, zijdebeschilderingen en composities met zijde. Het keramiek bestaat uit decoratie ve objecten en gebruiksvoor werpen als vazen en schalen van zeer fijne klei. Diverse soorten glazuur geven het kera miek een eigen karakter. Bij de zijdebeschildering is ge bruik gemaakt van verschillen de technieken. Iris maakt onder meer shawls, maar ook compo sities, die kunnen worden inge lijst als textielschilderijen. Arthur van Steen, mede-oprich ter van 't Spectrum, exposeert realistische en surrealistische aquarellen. Bij het vervaardigen ervan wordt de achtergrond ge schilderd met behulp van de nat-in-nat techniek, waardoor zachte kleuren ontstaan. Na droging worden de objecten door middel van de nat-in- droog techniek erop geschil derd. Arthur kiest hiervoor voornamelijk natuurlijke objec ten als bloemen en dieren. In de surrealistische aquarellen symboliseren onderwerpen en kleuren bepaalde gedachten en gebeurtenissen. De exposities zijn dagelijks te bezichten, behalve op zondag en maandagochtend. SCHIEDAM - De Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat is sinds enkele weken iedere zater dag geopend voor het publiek. Men kan dan een kijkje nemen in het kerkgebouw, terwijl een gids het één en ander over de historie vertelt. Zaterdag 4 april zorgt het koor van de Grote Kerk voor de mu zikale omlijsting van deze open dag. Het koor treedt op van 15.30 tot f6.00 uur. SCHIEDAM - Klassieke covers van internationale grootheden, gebracht met veel saxofoons, glimmend koper, een beukende ritmesectie en meeslepende zang. Kortom, De Grote Klap band speelt zaterdag 4 april in het Podium Café, aan de Lange Haven 28. De Grote Klapband is een Rot terdams, vijftien personen sterk, rock 'n roll orkest, onder leiding van dirigent Henk Riemesma. Zij brengen naast covers van onder anderen The Walker Bro thers, Sam Cooke, David Bowie en Roxy Music ook eigen mate riaal. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gra tis. Zondag 5 april treedt een 'oude rot' op in het Podium Café: Kaz Lux. De voormalige zanger van Brainbox is al vele jaren als solo-artiest aan de slag, zo nu en dan afgewisseld door een sa menwerking met onder anderen gitarist Jan Akkerman, John Schuursma en Pierre van der Linden. Sinds een succesvolle reünie tien jaar geleden is Brainbox weer samen, hoewel Kaz Lux ook nog steeds solo ac tief is. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is vrij. Pater Vari der Velden en mevrouw Plooy oogstten, net als de overige acteurs en actrices, veel bewon dering met hun toneelspel. Teenage Mutant Hero Turtles treden op in Passage Theater i De Turtles met jeugdentertainer Alfons Borm SCHIEDAM - Op het Bachplein staat van woensdag 1 tot en met zondag 5 april weer een kermis opgesteld. Naast de gebruikelijke attracties is er deze keer ook een primeur: de Spider. Een zesarmig gevaarte, waaraan in totaal dertig bakjes hangen. Tijdens de kermis kan men ook deelnemen aan een loterij, terwijl voor de kinderen een kleurwedstrijd is uitgeschreven. De loterij vindt iedere avond om 21.00 uur plaats. De hoofdprijs is een reisje naar EuroDisney in Parijs. Voor de kleurwedstrijd kunnen de kinderen hun kleurplaat tot vrijdag 14.00 uur inleveren bij de kermisexploitanten. Om 16.00 uur worden de prijswinnaars bekend gemaakt. Overigens kent de kermis ook dit jaar weer een Piekendag. Zondag 5 april kost iedere attractie slechts een gulden. Kaz Lux.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 13