mmm Dankzij nieuwe ontwikkelingen tl I m Wie haalt Bobby op? Energiebesparing, brandende kwestie Opeis erg in trek ORANJE ANDRE'S TAPIJTHUIS 00 149.' 00 00 135.' 100,- korting 200,- korting 300,- korting 139.' 99.00 lamellen rolgordijnen jalouzieën vinyl 45.00 89.00 IJsjes weg CV-ketel gestolen Open huis iïl Inbraak Naaicursus Huisvuil 41e Duinenmars luxe hoogpool tapijt Berbertapijt Frisé tapijt Berber tapijt Werkdag vrouw en geloof Twee ton voor Koopmansbeurs Dierengeluiden Oü i Ruime keuze in roeden rails, geschikt voor kunststof ramen. Voor al die Schiedammers die nog worden geconfronteerd met de ellende van de renovatie die nou eenmaal nodig is, stelt André u het volgende voor: Als u bij ons uw aankopen doet krijgt u op iedere 1000,- Bij 2000,- Bij 3000,- Ruime keuze in Buiten de toch al schitterende aanbiedingen: Ruime keuze in HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 APRIL 1992 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 20 tot en met 26 maart: Geboren: Omar z.v. Cam-Meul- stee; Willem Jan' A. z.v. Huls- hof-van der Hooft; Brian B. z.v. Boon-van der Heijden; Carmen d.v. Van der Kooij-Horsten; Kirsty d.v. Groenendaal-Dissel- hoff; Jasmijn L. d.v. Vreugden- hil-Ebbe; Maria W. A. d.v. Du- pon-Heggelman; Lieve d.v. Van de Beek-Dumerniet; Meivin M. C. z.v. Florijn-Ruijgers; Bayra- mali z.v. Göksal-Göksal; Banu d.v. Sahin-Sahin; Ashwin J. z.v. Van Dijk-van Kersen; Gwenda G. d.v. Gieseler-Scheffer; Derda O. z.v. Varol-Varol; Jelle z.v. 't Hart-van den Bos; Racha d.v. De Kok-Abu Awad; Ümit z.v. Ataydir-Ataydir; Yvette N. d.v. Ham-Heijdra; Feline R. d.v. Juijn-Bernet Kempers; Charlot te R. d.v. Koning-Versteeg; Lisa d.v. Krommenhoek-Kramer; Max z.v. Abel-Steketee; Frederi- que C. d.v. Rijneveen-van der Heide; Patrick z.v. Van der Heiden-Jongeneel; Büsra d.v. ÖOztürk-ÖOztürk; Abdullah z.v. Akyüz-Akyüz. Ondertrouwd: H. W. Donks 21 jr. en M. L. A. Laldjising 23 jr.; J. H. T. van den Berg 23 jr. en E. Y. van Luik 23 jr.; A. W. H. Berg 29 jr. en A. J. Kloppers 23 jr.; W. P. J. Jongste 32 jr. en C. J. Ilmer 38 jr.; F. G. van Slobbe 28 jr. en Y. J. Goossens 22 jr.; J. van der Velden 27 jr. en J. de Graaff 23 jr. Gehuwd: L. P. de Zeeuw 25 jr. en M. J. C. Heijs 23 jr.; B. P. van Bochove 24 jr. en J. M. Westhuis 30 jr.; P. L. van Dijk 29 jr. en E. Daalmeijer 21 jr.; E. J. A. Lapré 27-jr. en K. J. den Hartog 26 jr.; M. van Wielin gen 24 jr. en D. Haas 22 jr. Overleden: A. Bergkotte, man, 55 jr.; H. van der Pluijm, man, 73 jr.; M. Joosten, vr., 90 jr., geh. gew. met K. Visser; E. J. Zwart, man, 80 jr.; A. Midden dorp, vr., 85 jr., geh. gew. met G. D. van IJzendoorn; P. M. van Dorp, vr., 89 jr.; I. W. M. Hezemans, vr., 87 jr., geh. gew. met A.P. Adriaansens; A. J. Rijkuiter, man, 91 jr.; W. de Wit, man, 70 jr.; A. Tettero, man, 76 jr.; W. T. Hermans, vr., 93 jr., geh. gew. met J. W. Neid; J. van 't Hof vr., 90 jr., geh. gew. met J. Huiswaard; G. Tupker, vr., 72 jr., geh. gew. met P. J. Bijl; G. Schriek, vr., 78 jr., geh. gew. met J. H. Pan- nekoek; G. E. Veldhoen, vr., 74 jr., geh. gew. met A. Prang; P. van der Doe, man, 75 jr.; A. S. ten Wolde, man, 67 jr.; A. Boe- rendonk, man, 81 jr.; D. Ilmer, man, 69 jr.; J. Leentvaar, vr., 89 jr., geh. gew. met A. van Dijk; J. Gerkema, man, 92 jr.; G. K. A. Jansen, man, 79 jr. SCHIEDAM - Bij een inbraak in de kantine van handbalvere niging UVG aan de Sportlaan is in de nacht van zondag op maandag een aantal ijsjes gesto len. SCHIEDAM - Aan de Kolen branderstraat is afgelopen vrij dagochtend een complete CV- ketel gestolen. De daders moe ten erg snel te werk zijn gegaan, want tussen het moment dat de ketel werd afgeleverd en het moment dat de zware installatie in een container zou worden ge plaatst, zat hooguit vijftien mi nuten. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Radio Schiedam beleeft zaterdag 4 april weer een nieuwe mijlpaal. Om 11.00 uur gaat namelijk de eerste re clamespot 'de lucht in'. Tegelijkertijd start Radio Schiedam bij wijze van proef een maand lang 24- uursuitzendingen, zeven dagen per week. Uiteraard wordt één en ander zater dag op feestelijke wijze ge vierd. „Het is de beloning voor jarenlang pioniers werk", zegt Carel Beke, voorzitter van het bestuur van de lokale omroep. Saillant detail is, dat de Schiedamse omroep zater dag ook vijf jaar bestaat. Na een jaar van moeizame on derhandelingen met het Rotter dams Dagblad, waarmee Radio Schiedam verplicht in zee moest gaan, kreeg de lokale om roep in januari haar vergunning voor het uitzenden van recla me-boodschappen Om de commerciële activiteiten in goede banen te leiden, is een nieuwe club opgericht, onder voorzitterschap van Wil van Wijk. Geen onbekende in lokaal medialand, want hij was ooit voorzitter van Stadsomroep Schiedam, de voorloper van Radio Schiedam. De nieuwe club kreeg de naam 'Stichting Schiedamse Media' (een wat suggestieve naam, want het wekt ten onrechte de indruk dat hierbij alle in Schiedam actieve media betrokken zijn. De huis- aan-huisbladen De Havenloods en Het Nieuwe, Stadsblad heb ben echter part noch deel aan deze stichting, red.). „We hebben ons verzekerd van de steun van enkele deskundi gen op media- en commercieel terrein", vertelt Wil van Wijk, die in Schiedam bovendien be kend is als fractievoorzitter van de plaatselijke VVD. „Zo funge ren O.N.S.-directeur Henk Ei kenbroek, Alex Rodi van de Bondsspaarbank en zakenman Frans van Krugten als advi seurs". Het nieuwe reclame-tijdperk voor Radio Schiedam wordt door de betrokkenen uiteraard met enthousiasme ontvangen. „In feite is het zo, dat zonder deze inkomsten de lokale om roep geen jaar meer had be staan", zegt Carel Beke. „De re clame-inkomsten bieden ons straks de mogelijkheid om pro fessioneler te werken. In eerste instantie zal het geld worden besteed om aan lopende ver plichtingen te voldoen, daarna zal het worden benut om de technische kwaliteit van de uit zendingen te verhogen". 24 Uur Als voorproefje op de toekomst start Radio Schiedam zaterdag voor een periode van een maand 24-uurs uitzendingen. Hiervoor wordt momenteel de studio en de benodigde appara tuur aangepast. De reguliere ei gen programma's van Radio Schiedam worden in de reste rende uren aangevuld met non stop muziek. „Uiteraard wordt de muziek aangepast aan het tijdstip van uitzenden", belooft hoofdredacteur Wim Groene- weg. „Hoe later op de avond, hoe rustiger de muziek. Overi gens zullen we voorlopig nog moeten werken met onze huidi ge apparatuur, waarvan we moeten afwachten of die wel ge schikt is voor 24-uurs uitzen dingen". Wat dat betreft, is het voor Ra- SCHIEDAM - De nieuwe mijlpaal voor Radio Schie dam wordt zaterdag 4 april uiteraard gevierd. Vanaf 11.00 uur wordt in Theater café De Tender (Passage Theater) open huis gehou den. De live-uitzending is rechtstreeks te beluisteren via de kabel op 94.1 MHz en via de ether op 106.7 MHz. wa dio Schiedam bijzonder gunstig dat juist deze week het Open baar Nutsbedrijf en het Schie damse bedrijf JAS Videopro ducties overeenstemming heb ben bereikt over de oprichting van een facilitair bedrijf. Radio Schiedam zou in de toekomst gebruik kunnen gaan maken van de apparatuur, die dit faci litair bedrijf beschikbaar heeft. Niet alleen voor radio-, maar wellicht straks ook voor tv-pro- gramma's. De mensen achter Radio Schie dam hebben geen flauw idee over de opbrengst van de recla mes. De verwachtingen zijn in ieder geval niet hoog gespan nen. „Voorlopig gokken we meer op programmasponsoring door het bedrijfsleven", zegt Beke. SCHIEDAM - De Magnalia Deïkerk, aan de Albardastraat 67, biedt vrijdag 3 april onder dak voor een werkdag ter voor bereiding op de tweede Oecu menische Vrouwensynode, die in augustus wordt gehouden. De werkdag wordt georganiseerd door de stuurgroep Sara in het bisdom Rotterdam en de pro vinciale stuurgroep Vrouw-Ge- loof-Maatschappij Zuid-Hol land. In 1987 werd de eerste Vrou wensynode gehouden, waarbij het accent lag op het formuleren van aanbevelingen aan kerkelij ke organisatie over het bevorde ren van de autonomie van de vrouw. Deze keer wordt de na druk gelegd op het maken van afspraken over toekomstige ac tiviteiten van werkgroepen, or ganisaties en individuele vrou wen. Kortom, een werkplan SCHIEDAM - Dierenasiel Hargahoeve, aan de Sportlaan 2, zit al enige weken met een overvolle hondenkennel. Voor het eerst in haar bestaan heeft Hargahoeve de grootst mogelij ke moeite om een nieuwe baas of bazin voor de dieren te vin den. Alle hokken zitten dan ook vol en Hargahoeve kan geen nieuwe honden aannemen. Om het dierenasiel de helpende hand te bieden, worden de hon den de komende weken één voor één aan u voorgesteld. Deze week is Bobby aan de beurt. Bobby is een vierjarige bastaard Herder-reu. Hij heeft zwart- /bruin, kort haar. Bobby zit al vanaf begin decem ber in het asiel. In het hok is hij enorm waaks en dat is waar- schijnlijk de reden dat hij nog altijd geen nieuw thuis heeft ge vonden. Als hij de mensen kent en men met hem gaat wande len, is Bobby echter een schat van een hond. Bobby is gewend aan wat oude re kinderen en kan goed alleen thuis zijn. Het is niet bekend hoe hij in zijn omgang met kat ten is. Kortom, Bobby is een leuke, speelse maar erg waakse hond, die zich voor zijn baas erg lief en aanhankelijk toont. Wie komt hem eindelijk verlos sen uit zijn asielhok? SCHIEDAM - Het zand- en na tuursteen van de monumentale Koopmansbeurs aan de Lange Haven, beter bekend als de Ko renbeurs, verkeert in een slechte staat. Voor het herstel en con servering ervan wil de gemeente een bedrag van 200.000,- vrij maken. Daarnaast wordt een bedrag van 74.000,- gevoteerd voor het uitvoeren van schilder werk aan de buitenzijde van de Korenbeurs. SCHIEDAM - De afgelopen dagen zijn uit Schiedam diverse auto's gestolen of pogingen daartoe gedaan. Het betreft in alle gevallen Opeis. Aan de Parallelweg is een blau we Opel Kadett met kenteken 48-VG-22 verdwenen. Een an dere Opel Kadett, die zondag werd gestolen aan de Vlaardin- gerdijk, werd maandagmiddag teruggevonden aan de Maas boulevard. Op de auto waren valse kentekenplaten aange bracht. Een witte Opel Kadett, die zondagnacht werd ont vreemd aan de Horvathweg, is enkele uren later aangetroffen aan de Willem Pastoorstraat. Van de daders ontbreekt echter elk spoor. Aan de Reamurstraat verdween dinsdagmiddag een blauwe Opel Rekord met kenteken KR- 87-NP, terwijl aan de Horvath weg dezelfde dag een grijze Opel Kadett (kenteken RD-47-JD) werd ontvreemd. Een poging tot diefstal van een blauwe Opel Ascona mislukte, maar er werd wel veel schade aangericht. De auto stond zater dagavond geparkeerd aan de Horvathweg, nabij het NS-sta- tion. Toen de eigenaar bij zijn voertuig terugkeerde, bleek een ruit te zijn ingeslagen. Tever geefs is getracht de bedrading te verbinden om met de auto te kunnen wegrijden. Bovendien is een mislukte poging gedaan om de radiocassetterecorder uit het dashboard te verwijderen. Het resultaat was echter dat het dashboard volledig werd ver nield, terwijl de daders er uit eindelijk vandoor zijn gegaan met het stuur van de auto. voor de vrouw- en geloofbewe- ging- Tijdens de werkdag, die van 10.00 tot 16.00 uur wordt ge houden, kunnen de deelneem sters aangeven welke thema's met betrekking tot vrouw en ge loof zij belangrijk vinden. Uit deze thema's worden prioritei ten gekozen, die in het middag programma worden uitgediept. Daarbij worden aanbevelingen geformuleerd, die tijdens de sy node in augustus zullen worden ingebracht. Wie meer wil weten over de sy node en de werkdag, kan bellen met Tineke Baart, telefoon 4732035. SCHIEDAM - Uit een schuur aan de Villastraat zijn in de nacht van zaterdag op zondag een citybike, een kinderfiets en een boormachine gestolen. SCHIEDAM - Er zijn nog enke le plaatsen vrij bij de naaicursus op donderdagavond in Klup- huis Oost, aan de Galileïstraat 86. Zowel beginners als gevor derden kunnen hier terecht. De lessen duren van 19.30 tot 21.30 uur en de kosten bedra gen 25,- voor zes lessen. Naai machines en patronen zijn aan wezig. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4735435. SCHIEDAM - Twee huisdieren hebben in de nacht van dinsdag op woensdag voor de nodige opwinding gezorgd, hoewel de oorzaak van hun verbale activi teiten flink verschilde. Een blaffend hondje in de ach tertuin van een woning aan de Willem Pijperstraat hield rond middernacht de hele omgeving uit de slaap. Toen de politie ter plaatse arriveerde, bleek het hondje de woning niet in te kunnen. Via een niet afgesloten deur liet de politie het hondje binnen. Een kat gebruikte diezelfde nacht zijn stembanden veel functioneler. Toen rond 01.00 uur een droogtrommel vlam vatte in een woning aan de Fa- bristraat, zette de huiskat het op een klaaglijk miauwen. Het luk te het dier om de bewoners - een 35-jarige man, zijn echtge note en hun 8-jarige dochter - wakker te maken, waardoor zij ongedeerd de woning konden verlaten. In het huis was inmid dels een stevig rookgordijn ont staan. De brandweer heeft het vuur geblust en wist de schade te beperken tot voornamelijk rookschade. De bewoners wer den opgevangen door behulpza me buren. „Met stijgende verbazing heb ik het artikel gelezen over het mi lieubeleid van de heer De Leede. Nog nooit heb ik een dergelijke nonsens gelezen. Dat een tarief omhoog moet, oké, maar niet van 90 gulden naar 332 gulden! En dan nog maar eenmaal per week het huisvuil ophalen... Dan komt er van dat hele mi lieu niks meer terecht. Dan staat de hele stad een hele week vol zwerfvuil. De meeste inwoners zetten nu al de vuilniszak buiten als het hen uitkomt. En van dinsdag naar donderdag is nog wel enigzins te pruimen, hoewel bij storm de hele stad vol ligt met rotzooi. Maar een hele week is me toch te gortig. Dan wor den we niet de schoonste, maar de vuilste en de duurste stad van Nederland. Is dat college hier eigenlijk wel goed bij het hoofd? Wanneer ko men ze nou eens met iets zin nigs". J. van Vliet, Schiedam. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt wij bezorgen! 4 en 5 april Start: Machiel Vrijenhoeklaan Kijkduin Afstanden: 5, 10, 15, 25 en 40 km Inlichtingen: 070-3605465 Mgr. Nolenslaan 686 3119 ET Schiedam Tel.: 010-4266329 Donderdag koopavond Speciale aanbieding: Voor alles geschikt in schitterende oudrose kleur op sterke jute rug, 400 cm breed, per meter van 209.- nu IJzersterk op degelijke jute rug, 400 cm breed, in 3 kleuren per meter van 179.- nu Gratis gelegd op ondertapijt latten. voor alles geschikt, in diverse modieuze kleuren 400 cm breed, per meter van 179.- nu Gratis gelegd op ondertapijt latten. enz. enz. Gratis gelegd op ondertapijt latten. op sterke jute rug 400 cm breed, per meter van 119.- nu in 9 prachtige kleuren Gratis gelegd. 200 breed vanaf 400 breed vanaf Gratis gelegd. cri Radio Schiedam deze maand UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIJN BEZORGING. Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-01-92 24 uur per dag in de lucht 435. Van links naar rechts: Carel Beke, Wil van Wijk en Wim Groeneweg. SCHIEDAM - Met de slagzin 'Energiebesparing, een brandende kwestie' heeft G. Meeder de hoofdprijs gewonnen in de prijsvraag, die het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam in februari uitschreef in het kader van de Spaarlampenactie. Afgelopen maandagmiddag werden alle prijswinnaars ontvangen om hun prijs in ontvangst te nemen uit handen van O.N.S.-direCteur H. Eikenbroek. De hoofdprijs bestond uit een cd-speler en een avondje uit in Schiedam. De tweede prijs werd gewonnen door mevrouw A. van der Hammen- de Nies met de slagzin 'Energiebesparing: je kunt er niet omheen, want elk bespaarde Watt je dat is er één'. De overige prijswinnaars waren respectievelijk Jaring Attema ('Energiebesparing; in O.N.S. belang in uw belang! Echt het kan wel Watt minder!'), mevrouw W. van Stijn-Borsboom ('Energiebesparing, Uw belang en ONS belang') en L. Buckers ('Energiebesparing, op toekomst gericht. Ook na O.N.S. nog warmte, water en licht'). De Schiedamse Spaarlampenactie is hiermee ten einde. In totaal werden zo'n zesduizend energiezuinige lampen verkocht. Dit aantal blijft achter bij de verwachtingen. Het Openbaar Nutsbedrijf had, naar landelijk voorbeeld, gerekend op een afzet van tussen de acht en tienduizend lampen. O.N.S.-directeur Henk Eikenbroek en projectcoördinator Paul Levels flankeren de prijswinnaars. Hoofdprijswinnaar de heer G. Meeder was helaas door autopech afwezig. Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3