w Mil Inbraak rJ Koperen Wilma Campagne 'Dat scheelt een hoop Secretaris bewonersvereniging Nieuwland Muzikale open dag Foto-expositie I Lezing er BilH—I De Turtles op herhaling Mestbeleid en waterkwaliteit Thee-dansant in De Erker Kat verdwenen uit Hargahoeve Vrijdag- en zaterdagavond live pianomuziek '-"'sSfrdi&kïÊÊ/k ËJ Dokter W. F. Scheepe Restaurant een smaakvol menu tweemaal drie tientjes voor vier gangen A HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 3 APRIL 1992 PAGINA 3 Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode 3 t/m 9 april 1992: Apotheek Gouka, Groenelaan 109. Tel. 4268035. Tandartsdienst: spoedgevallen 4748959. Voor tel. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013. Inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: Van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag tm vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Stichting Maatschappe lijk Werk Schiedam: Broersveld 142, 3111 LK Schiedam, spreekuur van ma. t/m vr. van 09.00- 13.00 uur, telefonisch be reikbaar (tot 17.30 uur): 4731033 24-uurs bereik baarheidsdienst: oproep baar via telefoonnummer 4731161. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. SCHIEDAM - Bij een inbraak in een woning aan de Zwarte- waalsestraat zijn woensdag op klaarlichte dag een televisie en de stereo-apparatuur weggeno men. Het Nieuwe Stadsblad ,Vi - 'A,A SCHIEDAM - Wilma Jansen, algemeen assistente bij Het Nieuwe Stadsblad, vierde afge lopen woensdag haar koperen bedrijfsjubileum. In het hoofd kantoor in Rijswijk werd zij ont vangen door directeur Jan Vlas veld. Hoewel Wilma officieel 12,5 jaar in dienst is, voert haar eer ste ervaring bij Het Nieuwe Stadsblad al veel verder terug in de historie. Toen in 1972 via een advertentie om een 'dui zendpoot' werd gevraagd bij deze Randstad-editie, sollicteer- de zij al op 17-jarige leeftijd voor deze functie. Zij werd, aan de Broersvest nog, aangenomen door de vroegere eigenaar-direc teur de heer C. van der Klink. Maar Wilma had eigenlijk an dere plannen. Een jaar later ver trok zij naar Italië, waar ze zich vestigde op het eiland Sardinië. Niet voor lang, want drie maan den later was ze weer terug in haar geboortestad Schiedam, waar ze de draad bij Het Nieu we Stadsblad weer oppakte. SCHIEDAM - Onder het motto 'Dat scheelt een hoop' starten het Open baar Nutsbedrijf Schiedam en de gemeente maandag 18 mei een campagne om de overlast door honde poep tegen te gaan. De ge meente heeft een aantal maatregelen in petto, waarvan de Schiedamse hondebezitters rond 11 mei middels een brief op de hoogte worden gesteld. Deze brief gaat vergezeld van vijf opruimzakjes en een plattegrond, waarop de plaatsen van hondentoilet ten en (honden)losloopge- bieden staan aangegeven. De overlast door hondepoep is groot. Met name in dichtbe volkte gebieden wordt honde poep als één van de grootste problemen ervaren. Niet alleen vanwege de vervuiling, maar vooral ook om het gevaar voor de volksgezondheid (besmetting van kinderen met de hondes- poelworm). Schiedam telt zo'n vierduizend honden, die dage lijks naar schatting achthonderd kilo uitwerpselen op de straat deponeren. Het O.N.S. krijgt re gelmatig met klachten over smerige trottoirs, poep aan de schoen en bevuilde vloerbedek king in woningen, winkels en kantoren. De gemeente stelt met ingang van maandag 18 mei een aantal regels en bepalingen aan het uit laten van honden. Deze regels zijn: - honden moeten kort aange lijnd zijn op alle wegen en plaatsen, die voor het publiek toegankelijk zijn, met uitzonde ring van speciaal aangewezen losloopgebieden. Bij deze gebie den zijn bakken geplaatst, waar in de honde-uitwerpselen kun nen worden gedeponeerd. - een hondenverbod (ook aange lijnd) op speelpleinen van scho len, speeltuinen, speelplaatsen, trapveldjes en speelweiden. - elke hondehouder is verplicht ervoor te zorgen dat weggedeel ten voor voetgangers alsmede groenstroken en plantsoenen niet door zijn/haar hond wor den verontreinigd. - elke hondebezitter moet bij het uitlaten van zijn huisdier een middel (bijvoorbeeld een opruimzakje) bij zich hebben om de hondepoep te kunnen opruimen. Elke geregistreerde hondebezit ter krijgt vijf opruimzakjes gra tis aangeboden. Verder zijn deze zakjes verkrijgbaar bij de dierenspeciaalzaken. Over de campagne zijn dierenartsen, hondenorganisaties, het dieren- sasiel en ook bewonersvereni gingen om medewerking ge vraagd. Met de bewonersvereni gingen is de gemeente ook in overleg over de lokaties, waar uitbreiding van het aantal hon dentoiletten (thans twaalf) moet plaatsvinden. De nieuwe regels treden maan dag 18 mei in werking. Mede werkers van het O.N.S. en de Dienst Gemeentewerken zullen, in samenwerking met de politie, toezicht houden op naleving van de maatregelen. Bij overtreding kan proces-verbaal worden op gemaakt. SCHIEDAM - Wie te laat was om een kaartje te be machtigen voor de voorstel ling van de Teenage Mutant Hero Turtles op zaterdag 4 april, krijgt een tweede kans. Donatello, Leonardo, Michelangelo en Rafael ge ven zaterdag namelijk een tweede voorstelling, even eens in de Grote Zaal van het Passage Theater. De eerste voorstelling van 13.00 uur is allang uitver kocht, maar om 16.00 uur treden de Turtles, samen met jeugdentertainer Alfons Borm, nog eens op. De toe gangsprijs bedraagt 12,50. Men kan hiervoor reserveren via telefoonnum mer 4269563. SCHIEDAM - Ing. W. van Ze venter, vakdeskundige Milieu en Water van het Consulent schap voor de Landbouw in Zuid-Holland, spreekt woens dag 8 april over 'de invloed van het mestbeleid op de waterkwa liteit'. De heer Van Zeventer is hiertoe uitgenodigd door het CDA Vrouwenberaad Schiedam. De lezing wordt gehouden in het NPB-gebouw, aan de Westvest 92 en begint om 9.30 uur. SCHIEDAM - „Er is pit tig gediscussieerd", zegt W. Elgers, secretaris van de Wijk- en Bewonersver eniging Wonen en Leven Nieuwland over de afgelo pen zaterdag gehouden monstervergadering 'Dag van Nieuwland'. „Maar over één ding zijn we het allemaal eens: er moet iets gaan gebeuren met onze wijk. Want zo kan het niet langer." Elgers begrijpt de argwanende houding van de Nieuwlanders en de vele misten en maren, die bij de vergadering naar voren werden gebracht. „Je huis zal maar onder je kont vandaan ge sloopt worden. Dan vraag je je toch af: waar moet ik naartoe. Kan ik in Nieuwland blijven wonen en welke huur moet ik dan gaan betalen voor nieuw bouw.?" Volgens Elgers is er van een keuzemogelijkheid geen sprake meer. „Want met een lik verf over de flats komen we er niet. Renovatie is simpelweg te duur en komt de bewoner eveneens SCHIEDAM - De Schiedamse muziekverenigingen houden za terdag 4 april van 13.00 tot 16.00 uur open huis. Vrijwel alle muziekverenigingen nemen hieraan deel. Deelnemers aan deze open dag zijn: Harpe Davids in De Ta boerijn aan het Nijhofplein, St. Radboud in Zaal De Noord aan de Kerkweg, O.B.K. aan de Mgr. Nolenslaan 89, Harmonie Ambrosius, aan de Mgr. No lenslaan 99, Drumband Ambro sius op de hoek van de Dam en de Hoogstraat, Juliana in Sporthal Zuid aan de Dwars straat, Harmonie Wilton-Fije- noord aan de Nieuwe Watër- wegstraat 1, Gusto aan de Wa rande 150 en Mandolinevereni- ging O.N.I. aan het Nijhofplein. Wie minstens twee verenigingen bezoekt, maakt kans op een walkman. Het doel van de open dag is zo veel mogelijk Schiedammers met de activiteiten van de mu ziekverenigingen kennis te laten maken. op een fikse huurveroging te staan? Nieuwbouw is in de ogen van Elgers de enige oplossing. In to taal worden de komende tien jaar 550 flatwoningen gesloopt. Tenminste als de bewoners hieraan hun medewerking verle nen. Elgers eist een goede socia le en maatschappelijke begelei ding voor de mensen, die hun huis moeten gaan verlaten. Al leen dan is een dergelijke ingrij pende maatregel voor de Wijk en Bewonersvereniging Wonen en Leven Nieuwland aanvaard baar. Nu al staat vast dat de hardste klappen zullen moeten vallen in de gebieden rond de Dr. Kuyperlaan en het verleng de van de Nolenslaan om en nabij de Ch. Th. Strokstraat. Fonkelnieuw Terwijl het ene gedeelte zich op maakt voor sloop, geven de be woners aan de Nieuwe Dam- laan hun fonkelnieuwe badka mer en keuken voor het eerste een sopbeurt. Elgers, die iedere donderdag met mensen van het GWB een portiek inspecteert, zegt dat de mensen zeer tevre den zijn over de renovatie. „Het zijn leuke paleisies gewor den met dubbele beglazing, cen trale verwarming en een mooi balkon aan de voorkant." De bewoners hebben ruim 6 weken in één kamer moeten verblijven. „Nee, dat was geen wonen, maar kamperen. Zes weken is lang zat. Maar ja, er was geen geld om ze elders on der te brengen." SCHIEDAM - In oecumenisch centrum De Wissel is tot de maand mei een expositie te zien met foto's, gemaakt door Ada Holleman. Ada Holleman fotografeert on derwerpen, waarbij door licht, vorm en toon een abstract beeld ontstaat. Een ontmantelende tulp is zowel poëtisch als 'vol beweging', terwijl een glazen vaas verandert in een waaier. Maar ook de structuren van 'ge scheurd materiaal' vormen een dankbaar onderwerp voor haar foto's. Dit kan een gescheurd stuk papier of stof zijn, maar ook een scheur in het wegdek. De Wissel is gevestigd aan het Broersveld 30. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zondag 5 april een Thee-dansant aan de Jan van Avennesstraat 32. Tijdens de Thee-dansant wordt een film over oud-Schiedam van 1942, getiteld 'Schiedam, hoe het leeft en werkt', ver toond. De film is ter beschik king gesteld door het Gemeen telijk Archief. Verder is een foto-expositie van amateurfoto graaf Andries van Oorschot in gericht, terwijl ook een kleine bingo op het programma staat. De Thee-dansant begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt een rijksdaalder. In 1977 maakte Wilma de over stap naar de Rotterdamse Randstad-edities, aan de Straat weg. Maar weer kriebelde het vrijheidsgevoel en weer nam ze ontslag. Net als de vorige keer echter voor korte tijd, hoewel ze deze keer als uitzendkracht bij de Rotterdamse Randstad-edi ties terugkeerde. In 1979 werd ze opnieuw officieel in dienst genomen. En vanaf die datum gerekend, zit ze nu 12,5 jaar bij het bedrijf. Sinds 1983 is Wilma definitief terug bij Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam. SCHIEDAM - Tot haar grote woede is een inwoonster van Schiedam onlangs haar katje kwijtgeraakt, dat zij tijdelijk had ondergebracht in Dieren- pension Hargahoeve. ,,Op maandag 23 maart bracht ik m 'n twee gezonde katten voor een weekje naar Dierenpension Hargahoeve ad. 16,20 per dag. Vier maanden geleden heb ik één van deze katjes opgepakt, na het dier een half jaar eten te hebben gegeven aan de Mgr. Nolenslaan. Maar de winter kwam er aan en ik dacht 'ik geef hem een lekker warm huis'. Het is (was?) een bijzonder liej en aanhankelijk beestje. Mensen aan de Mgr. Nolenslaan kunnen dat beamen. Het probleem was echter dat mijn andere kat het nieuwe katje niet erg wilde ac cepteren (geen gevecht of iets dergelijks, maar niet aardig). Mijn dierenarts adviseerde mij om ze allebei een weekje in het dierenpension in één hok te doen. Ik heb daar een week oj vier eerst een kijkje genomen en de zaak helemaal doorgenomen met de medewerk(st)ers. Het zag er erg schoon en goed uit, wat zeer belangrijk is. Op 23 maart al m'n moed bijel- kaar geschraapt en mijn twee katjes, met eten (hart, sla, brok jes en gisttabletjes) weggebracht. Weer alles doorgenomen met de medewerker. Elke morgen belde ik om circa 10.00 uur op om te vragen hoe het ging en of ze hadden gegeten. Het antwoord was dinsdag en woensdagoch tend steeds 'prima Toen ik donderdag belde, werd ik echter doorverbonden en ik dacht 'er is iets aan de hand'. Een medewerkster kwam aan de lijn en zei: „Er is iets vervelends gebeurd, één van uw katten is ontglipt". Is in de sloot gespron gen en toen weggerend en daar moet je het dan mee doen. Ook werd gezegd 'het loopt waar schijnlijk wel terug naar de Nieuwe Damlaan of naar uw huis'. Gevolg: dit beestje loopt daar nu rond, geen eten, geen tehuis, geen huizen dus ook geen men sen in de buurt. En dit beestje hield van mensen (navraag Mgr. Nolenslaan). Ik ben direct mijn andere kat gaan halen, een hal ve kilo lichter, diarrée en spu wen. Ik weet zeker dat geen enkel dier (hond of kat) een pension- of asielhok prettig vinat en als ze de kans krijgen, de benen ne men. Maar je verwacht dat zo'n instelling dit natuurlijk wel weet. Ik had ook nog gezegd 'als het niet gaat, belt u mij even, want dan kom ik ze allebei di rect ophalen'. Als er mensen zijn, die dit bees tje ergens ontdekken in de om geving van Hargahoeve, Novotel en sportvelden, gaarne bericht, telefoon 4702796". (naam en adres bij de redactie bekend). Reactie Hargahoeve: „Het is in derdaad heel vervelend. De kat liep in het buitenhok en wilde, toen we hem riepen, niet meer door het luikje naar binnen. Eén van onze medewerkers is toen buitenom gelopen om het dier door het luikje naar binnen te duwen en toen glipte de kat weg. We hadden verwacht dat het diertje wel weer zou opdui ken, maar dat is helaas niet ge beurd". „Dit is ons nog nooit overko men. De kans dat het weer ge beurt, is overigens erg klein, want nog deze maand wordt ons terrein rondom afgezet met een hekwerk", aldus een woord voerster van Hargahoeve. is afwezig SCHIEDAM - Dominee Hans Visser houdt maandag 6 april een lezing in het kerkgebouw van de NPB, aan de Westvest 92. Hij spreekt over zijn werk onder vluchtelingen en Neder landse thuislozen. De lezing is getiteld 'De onbekende ander'. Na afloop van de lezing is er ge legenheid tot het stellen van vragen. De lezing begint om 20.00 uur en de toegang is gra tis. SCHIEDAM - In het Albert Heijn-filiaal van de gebroeders De Block, aan de Hagastraat, werden afgelo pen donderdag de prijswinnaars ontvangen van een wedstrijd, die was uitgeschreven door Grolsch Bier brouwerij. Men moest het aantal beugels raden, die in een glazen bak waren verzameld. Sommigen bleken er ruim duizend beugels naast te zitten, maar tien Schiedammers wisten dicht in de buurt te komen. Zij kregen donderdag hun prijs overhandigd. Zondag en maandag gesloten. 's-Gravelandseweg 622 3119 NA Schiedam Telefoon (010)4261888 HERVORMDE GEMEENTE KETHEL UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES. Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, A me v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-04-92 Het aantal hondentoiletten, zoals hier aan de Overschiesestraat, wordt binnen afzienbare tijd uitge breid. Gemeente bindt strijd aan met overlast door hondepoep „Met een lik verf komen we er niet' OP EEK IMG vutwmi h tp« ut i *n it* mt> van 6 april tot 13 april. Waarnemers: dokter I. van Hasselt dokter F. de Rijcke Schiedamseweg 69 Telefoon 4705282 Spreekuur volgens afspraak. Visiteaanvraag voor 9.30 uur via telefoon 4705282. Weekend uitsluitend via de boodschappendienst, telefoon 4206611. Prijswinnaars Grolsch-wedstrij d GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch. De Rank, 19.00 uur: Rankdienst. Magnalia Deikerk, 10.00 uur: ds. D. J. Lagerweij (Harg/Heenvliet); 17.00 uur: ds. R. A. Bosch. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B.K.laan, géén opgave. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 uur: ds. C. A. A. Struik; 16.30 uur: ds. H. Schuurmann (Den Haag). Evangelisch Lutherse Gemeente, Oranjestraat, géén opgave. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, 10.00 uur: ds. A. van Zetten (Vlaardingen). Grote Kerk, Lange Kerkstraat, 10.00 uur: dhr.. J. A. Van Lambalgen; 17.00 uur: ds. G. H. van Kooten (Delft). Huize 'Thomas', Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: Ds. H. Onder stal. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, 10.00 uur: dhr. C. Blok (Vlaar dingen). Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. K. Mos; 8 april, 19.00 uur: Avondgebed. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. F. Kalis (Zutphen), Dienst van Schrift en Tafel. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: D. Koster. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 uur: heiligingssamenkomst; 18.30 uur: getuigenissamenkomst, r. Mai. J. J. de Heer. o.l.v. mevr. Maj. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Ha ven I55a, Gemeente Oud-Mathenes- se, zaterdag 17.00 uur, thema: Onder vervolging staande blijven. Gemeen te Nieuwland, zondag 10.00 uur, the ma: De rol van de religie in wereld aangelegenheden. Pinkstergemeente 'Morgenstond', 13.30 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, 10.00 uur: dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. A. F. Kaars (Papendrecht). R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie viering met muzikale omlijsting. Zondag 11.00 uur: Eucharistieviering met medewerking van Groot Ge mengd Koor Laus Deo. Er is Kinder woorddienst. Tijdens deze viering is er voor de allerkleinsten crèche. Voorganger ,dit weekend: pater L. Klinkenberg o.p. Maandag 19.00 uur: Eucharistieviering. Woensdag 09.15 uur: Eucharistieviering; 19.00 uur: Vesperdienst. R.K. Visitatiekerk, Dr. Sehaep- mansingel 3, Schiedam-West, zater dag 18.30 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang. Zondag 09.30 uur: Gezongen Eucharistievie ring m.m.v. het Visitatiejongeren koor Er is kinderwoorddienst en koffiedrinken Voorganger dit week end: pater L. Klinkenberg o.p. Week- viering elke vrijdag om 09.15 uur. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106, Celebrant en predikant: pastoor P. M. Vismans. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering. Zondag 09.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. met Gregoriaanse zang); 11.00 uur: Eucharistieviering. Maandag 20.00 uur: Openbare Paro chievergadering in de Wilgenburg. Vrijdag 19.00 uur: Biddend langs de Kruisweg. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10. Celebrant en predi kant: pastor P M. Vismans. Zaterdag 17.15 uur: Eucharistieviering. Parochie van H. Hart van Jezus, Rijnstraat, géén opgave. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Viering van Woord en Gebed met samenzang, voorganger: dhr. J. van Collenburg. Zondag 09.45 uur: Eucharistieviering met zang van het Don Boscokoor. Pastor K. Veltman leidt de viering. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, zaterdag 18.30 uur Eucha ristieviering met samenzang. Zondag 08.30 uur: Eucharistieviering zonder zang. Pastor K. Veltman leidt de vie ringen; 11.00 uur: Viering van Woord en Gebed met zang van het Jeugd koor. Voorganger: dhr. J. van Collen burg. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, zondag 10.15 uur: Eucharistieviering, 5e zondag van de Vasten. Voorganger A. Feenstra. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk. Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. br. Hol der; zaterdag 17.30 uur: Kaderclub 13 tot 17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst 17- 30 jaar; zondag 10.00 uur: Heiligings- dienst. Vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinder opvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a, Voorgangzondag 10.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, zater dag 18.30 uur: Eucharistieviering, voorganger: pater J. F. de Rooij. Zon dag 10.30 uur: Oecumenische zondag viering, voorgangers: pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstra, muzik. me- dew.: Chr. Gem. Koor Ketel o.l.v. M. Stroetinga. Raad van Kerken, via Radio Schie dam FM-zender 106,7 (ether) en ste reo FM 94,1 Kabelnet Schiedam. Zondag 19.00-20.00 uur; 'De dag dat Hij mijn kroon droeg' van David Cly desdale door Interkerkel. Jeugdevan- gelisatiekoor, impressie première overweging door ds. K Mos, Ger. predikant actualiteiten uit de ker- Gereja Kristen Indonesia Neder land, in de Hervormde Opstandings kerk, Burg. H. Gretelaan. Schiedam op de 2de en 4de zondag van de maand om 14.00 uur: zondag géén dienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3