Onze bedgeheimen Het Nieuwe Van toeten en blazen BVSW vindt Arie Vos Ambtenaar van het Jaar Nieuw tijdperk Radio Schiedam Fontein op Bachplein GRANDIOZE OPENING RIJNMOND SUPERTIP: runder braadlappen Bewonersvereniging Schiedam- West: Voor de lokale omroep Mensen in de zeik zetten Stadsblad Gevaarlijk medicijn gestolen 106.7 ether Snorfiets maakt lawaai Vervuilde grond onder asfalt wegdek Verbod .voor vrachtverkeer in binnenstad Win een rfcG energie besparingspakket door de strip in Varia in te vullen SCHIEDAM - Bewonersvereni ging Schiedam-West heeft Arie l os uitgeroepen tot 'Ambtenaar van het Jaar 1991'. Vos is werk zaam bij de afdeling Onderhoud en Aanleg van de Hoofdafdeling Plantsoenen. Een commissie van de BVSW is van mening dat Arie Vos zich in 1991 bijzonder heeft onderschei den voor de belangen van de wijk Schiedam- West en haar be woners. ..Vooral zijn inspannin- SCHIEDAM - Een over de Nieuwe Haven rijdende snor fiets viel zondagochtend op, omdat het voertuig nogal wat lawaai produceerde. Bij contro le bleek de snorfiets maar liefst 50 km/uur te rijden. De be stuurder, een 17-jarige Schie dammer, en de snorfiets moes ten vervolgens mee naar het po litiebureau. SCHIEDAM - Onverlaten heb ben zaterdagnacht gezorgd voor een flinke fontein achter wijk centrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Zij verwijderden het kraantje van een waterlei ding, die tijdelijk was aange bracht voor de kermis. Hier door spoot het water met een flinke straal boven De Blauwe Brug uit. Het O.N.S. heeft de waterleiding afgesloten. gen om het buurtbeheer rond het nieuwe Eabriplein inhoud te ge ven. hebben indruk gemaakt.. Ook kon bij tal van andere gro tere en kleine problemen in de wijk wést altijd een beroep op Arie Vos worden gedaan". I 'andaag. woensdag, ontvangt Arie Vos zijn titel en bijbehoren de wisse/prijs en oorkonde in wijkcentrum De Erker. Bewoners veren igi ng Sch iedam- Wesl heeft de verkiezing van de 'Ambtenaar van het Jaar' in 1988 in het leven geroepen, om naast kritiek ook een blijk van waardering te kunnen geven aan het adres van de gemeente. De vorige 'Ambtenaar van het Jaar' was Jules Peppelaar. chef Bu reau Stadsvernieuwing en Bouw. GROOT-SLAGERIJ magere Zie advertentie elders in de krant De vakman in huis Schitterende nagels?? Asielhonden willen graag weg Veel humor in de Schiedamse Theaters HBSS keert weer terug in de Tweede Klasse SCHIEDAM - Bewonersvereni ging Schiedam-West ergert zich aan de nieuwe tendens, waarin horeca-vestigingen als padde stoelen uit de grond rijzen onder hel mom van een 'verenigingsge bouw'. „Deze nieuwste truc om zonder de vereiste vergunningen een café te openen, wordt ook in onze wijk snel populair", schrijft de BVSW in haar ledenorgaan. Het blijkt steeds vhker dat her en der verenigingsgebouwen worden geopend, die bij nader inzien veel weg hebben van een gewone Horeca-onderneming. Maar voor een café heeft men allerhande vergunningen en di ploma's nodig, terwijl voor een verenigingsgebouw nauwelijks enige hindernissen lijken te be staan. „Als men een vereniging opricht, schieten bij de gemeentelijke vergunningverleners kennelijk de tranen in de ogen en geven zij per omgaande de nodige ver gunningen", schrijft BVSW-se- cretaris John de Kievith. „Het maakt dan niet meer uit of er overlast te verwachten is, sterke drank wordt verkocht of dat men tot ver na middernacht geo pend is, de vergunning komt er aan Ook in Schiedam-West zijn op deze manier al enkele 'vereni gingen' geopend of zijn aanvra gen hiervoor in behandeling. De BVSW heeft hier en daar al be woners geholpen met het opstel len en indienen van bezwaar schriften. „Hadden we in het verleden altijd succes bij dit soort procedures, in de gevallen waar het om een 'vereniging' gaat. is er van hoog tot laag maar weinig begrip voor de be zwaren. We hopen dat we de ge meente ervan kunnen overtuigen dat deze verenigingen niet meer dan een dekmantel zijn voor ge wone cafébedrijven", aldus de secretaris. Burgemeester Rei nier Scheeres is verbaasd over het epistel van de BVSW-secretaris. De burge meester is officieel degene, die de horecavergunningen afgeeft. Desgevraagd laat Scheeres we ten niet bekend te zijn met klachten uit Schiedam- West. „De laatste twee vergunningaf- giften, waarbij sprake was van een verenigingsgebouw, betreft zaken aan de Westfrankelandse- dijk en de Jacob van Lennep- straat. Ik vermoed dat de bewo nersvereniging die twee vereni gingsgebouwen bedoelt. Maar bij het verlenen van de vergun ning is heel nadrukkelijk nage gaan of het inderdaad om vere nigingen gaat en dat bleek dui delijk het gevat te zijn. Het wa ren beslist geen dekmantels voor een café. En voor zover mij be kend veroorzaken ze ook geen overlast. Mij hebben in ieder ge val nooit klachten bereikt, maar als ze er zijn. wil ik ze graag ho ren". „Overigens", benadrukt de bur gemeester, „moeten verenigings- febouwen dezelfde vergunningen ebben als café's, wanneer er sterke drank wordt geschonken SCHIEDAM - In de nabije toekomst kan de gemeente Schiedam bijna geen kant meer op met de licht veront reinigde grond, die in de stadsvernieuwingsgebieden wordt aangetroffen. Daarom wordt gedacht om de ver vuilde grond in het vervolg onder het asfalt van wegen te stoppen. „Onder de weg ligt het vei lig", zegt Jan Langstraat, voorlichter van de Dienst Gemeentewerken. Nu al wordt licht vervuilde grond gebruikt als ophoging bij de bouw van kantoorpanden in de Schiedamse industriege bieden, zoals in de 's-Grave- landsepolder. SCHIEDAM - De lokale omroep in Schiedam lijkt een florissante toekomst tegemoet te gaan. Na de toestemming voor com merciële activiteiten, lijken nu ook de technische hin dernissen voor hoogstaan de radio-uitzendingen uit de weg te worden geruimd. Nog voor de zomer gaat namelijk het Facilitair Be drijf Schiedam BV van start. Een organisatie, die hoogwaardige audio- en vi- deo-apparatuur gaat ver huren aan belangstellen den, waaronder Radio Schiedam. SCHIEDAM - Schiedam telt meer muziekverenigingen dan enig andere gemeente in de wij de omtrek. Daarom beleefde Schiedam afgelopen zaterdag dan ook de primeur van de Open Muziekdag, waaraan maar liej'st negen verschillende muziekverenigingen (harmonie orkesten, drumbands, majoret tes, fanfare en zelfs een mando line-orkest) deelnamen. In hun eigen of een geleende oefenruim te. maar ook op straat, lieten de muzikale Schiedammers letter lijk en figuurlijk van zich horen. Ledenwerving was het doel van de Open Muziekdag. Of dat is gelukt, kan men elders in deze krant lezen. SCHIEDAM - De Schie damse binnenstad zal met ingang van volgende week woensdag zijn verlost van de hinder, die wordt veroor zaakt door het doorgaand vrachtverkeer. Wethouder Chris Zijdeveld en mevrouw Vlek, bestuurslid van Bewo nersvereniging Schiedam- Centrum, onthullen dan na melijk het eerste verbods bord aan de Broersvest, waarmee het vrachtautover bod voor de binnenstad een feit is. In totaal zullen 22 verbods borden worden geplaatst, terwijl er langs de belang rijkste invalswegen boven dien verkeersborden komen, die het verbod aankondigen en een omleidingsroute aan geven. Het vrachtautoverbod geldt voor de Broersvest: in zui delijke richting tussen Em- maplein en Rotterdamsedijk en in noordelijke richting tussen Rotterdamsedijk en Korte Singelstraat; Rotter damsedijk: in westelijke richting tussen Van De ven- terstraat en Koemarktbrug en in oostelijke richting tus sen Koemarktbrug en Nieuw Mathenesserstraat; Gerrit Verboonstraat in bei de richtingen en Buitenha venweg eveneens in beide richtingen. Het Facilitair Bedrijf Schiedam (F.B.S.) BV is een samenwer kingsverband van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam en het Schiedamse bedrijf JAS Video Produkties. Het bedrijf is nog in oprichting, maar reeds voor de zomer verwacht men operatio neel te zijn. De initiatiefnemers zijn O.N.S.-directeur Henk Ei kenbroek en de eigenaar van JAS Video Produkties Jan Schuit, tevens bestuurslid van Radio Schiedam. De directie van F.B.S. wordt straks ge vormd door Jan Schuit en Jos Klüte, sectorhoofd KJantenrela- ties van het O.N.S. „De plannen voor de oprichting van een facilitair bedrijf dateren al van vijf jaar terug", vertelt Henk Eikenbroek. „Bij de start van de lokale omroep in Schie dam nam het college van B&W het besluit dat het O.N.S. hier voor facilitaire voorzieningen moest creëren. We wilden ech ter eerst de verzelfstandiging van onze eigen organisatie af ronden. Bovendien hebben we willen afwachten hoe de lokale omroep zich in Schiedam zou ontwikkelen. Nu is die ontwik keling zover, dat de tijd rijp is voor zo'n facilitair bedrijf. Om een goede combinatie van ken nis en voorzieningen te bewerk stelligen, hebben we contact ge zocht met JAS Videoproduk- ties". Hoogwaardig De dienstverlening van F.B.S. richt zich in eerste instantie op Radio Schiedam, maar ook an dere lokale omroepen in de re gio alsmede het bedrijfsleven en instellingen kunnen hiervan ge bruik maken. Zo zijn er al con tacten gelegd met de lokale om roepen van Vlaardingen, Krim pen en Capelle. „Wat wij gaan leveren is hoog waardige apparatuur, desge wenst met begeleidend perso neel". weet Jan Schuit. „We starten met audio-voorzienin- gen. later gevolgd door video en wellicht volgend jaar zelfs met belichtingsapparatuur. Het is niet de bedoeling dat we zelf produkties gaan maken. Wij zorgen alleen voor de benodig de faciliteiten". Via het bedrijf van Jan Schuit beschikt de nieuwe organisatie al over een aanzienlijke hoe veelheid technische faciliteiten. Maar er zal in de toekomst nog veel moeten worden aange schaft. Een investering van om en nabij de ton. Het eigen as sortiment zal echter beperkt blijven. „Veel facilitaire bedrij ven zijn in de problemen geko men, omdat ze teveel appara tuur hadden aangeschaft, die te vaak ongebruikt bleef. Een on rendabele situatie. Wij kiezen voor een andere methode. We zorgen ervoor zelf de meest gangbare faciliteiten in huis te SCHIEDAM - In de nieuwe 'Voorwaarts', het partijblad van PvdA-Schicdam, schrijft redacteur Arthur de Ruiter in zijn voorwoord dat het nu eens afgelopen moet zijn met aanvallen over en weer naar andere politieke partij en. „Het in de zeik zetten van mensen laten we voorlopig even over aan de journalis ten en anderen (dus niet- fractieleden), die stukjes schrijven en aan de andere partijen Toch lijkt ook bij Arthur de Ruiter het bloed te kruipen waar het niet gaan kan, want hij besluit zijn voor woord met een hatelijke sneer richting CDA-er Bert Kaptcin. die zich onlangs negatief uitliet over onder meer de PvdA. Veel inhou delijk nuttigs kunnen we ook mei verwachten van een partij, die zich bij de alge mene beschouwingen bela chelijk maakt met een mo tie over de verlichting van hel Stadskantoor", uitzendingen van Radio Schie dam worden gerealiseerd met technisch betere apparatuur. Bijvoorbeeld voor de lokatie- opnamen, waarvoor het F.B.S. mobiele audioverbindingen als zenders, ontvangers, antennes en microfoons gaat leveren. „We willen er eerst voor zorgen dat de radio-voorzieningen op timaal zijn. Daarna - en wat mij betreft nog dit jaar - gaan we eens kijken wat we op het ge bied van televisie kunnen gaan doen. De mogelijkheden zijn er", aldus Jan Schuit. SCHIEDAM - Uit een woning aan de Lange Singelstraat is in de nacht van zondag op maan dag een hoeveelheid medicijnen gestolen, waarvan een deel later in de omgeving werd terugge vonden. Vermist wordt echter een mondspray 'nitrolinguaal', dat wordt gebruikt door mensen met hartklachten. Bij inwendig gebruik door kinderen kan deze spray echter levensgevaarlijk zijn. Wanneer iemand de spray vindt, wordt hij of zij verzocht het medicijn direct af te geven bij het politiebureau. hebben, terwijl we exclusievere voorzieningen op onze beurt van derden zullen lenen. Daar over hebben we bijvoorbeeld al contact gezocht met Stads-TV Rotterdam". Televisie Radio Schiedam is de eerste, die gaat profiteren van de voor zieningen van het F.B.S.. In fei te is de Schiedamse omroep al in zee gegaan met het bedrijf in oprichting, want voor de 24- uurs uitzendingen, waarmee Radio Schiedam afgelopen za terdag van start ging, wordt reeds gebruik gemaakt van de faciliteiten van het F.B.S. Maar ook in de toekomst zullen de Er zijn vele slaap systemen. Oiezijn allemaal goed. Maar niet allemaal voor u. Wij adviseren u het bed dat perfect bij u past. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen ZIE PACjf 2 j ttS LAAPKAMERS Rotterdam Coolsingel - Amersfoort Beverwijk Leiderdorp Utrecht - Veenendaal - Zeist Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 WOENSDAG 8 APRIL 1992 44e JAARGANG, NUMMER 29 OPLAGE 42.150 Stadsblad Verenigingsgebouwen ssrs'ss*8 zijn verkapte café 's Facilitair bedrijf ruimt technische hindernissen op Arie Vos Bel onze SCHIEDAM - Met het uitzenden van de reclameboodschappen van SERVICELIJN IJssalon Venezia en het Pannekoekhuis is afgelopen zaterdag een yiTaeina nieuw tijdperk voor Radio Schiedam ingegaan. Wethouder Aad 010-4796199 Wiegman startte de band (foto), waarmee de eerste reclames de 'ether' ingingen. Hierna hield Radio Schiedam open huis in haar ver- van 9.00 tot 17.00 uur bouwde studio, van waaruit sinds zaterdagnacht 01.00 uur 24-uur Der daa wordt uitaezonden. niet ontvangen? Henk Eikenbroek (links) en Jan Schuit, de initiatiefnemers voor de oprichting van het facilitaire bedrijf, waarvan onder meer Radio Schiedam gebruik gaat maken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1