Open Muziekdag zeker voor herhaling vatbaar I m „Laat ons toch hond mogen zijn Diamanten bruidspaar Bobby en Terry zoeken een nieuwe baas/bazin Maak 'm vast slapend rijk. Wateroverlast H Parkeerchaos vlooienmarkt Ouderennieuws Autodiefstal De Bondsspaarbank doet meer. Geen huisvuil 2e Paasdag qJ HEMA De normaalste zaak van de wereld. NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 8 APRIL 1992 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 27 maart t/m 2 april: Burgerlijke stand: Mark z.v. den Butter-Post; Ro berto R. z.v. Sanstra-den Bra- ber; Emis d.v. Bülbül-Bulbül; Carlijne A.C. d.v. Timmers- Koelcwijn; Wouter z.v. Dröge- Zagwijn; Dogukan A. z.v. Er- gin-Ergin; Patricia d.v. Maissan- Mulder; Cynthia d.v. Otten-van Bommel; Natascha C. W. M. d.v. Otten-van Bommel; Da nielle C. d.v. van den Heerik-de Water; Serdar z.v. Cicek-Cicek; Meltem d.v. Tuncer-Tuncer; Fi- rat z.v. Cagli-Cagli; Melanie d.v. van Pernis-Bal; Angela d.v. van Broeckhuijsen-Koorenge- vel; Saskia d.v. Kuiters-Leli- veld; Robertus C.S. z.v. de Graaff-Hofma; Burcu d.v. Arzu- man-Arzuman; Yvette d.v. Nossent-van der Velde; Glenn C. z.v. Gunter-den Os; Daan z.v. Lockhorst-Bisschop; Mit- chel z.v. de Graaff-Rook; Feli cia d.v. Bosch-Siemsen; Ken neth H. z.v. Babb-Brongers; Bart z.v. Karreman-Rooijmans. Ondertrouwd: C. Frederik 32 jr. en P. C. Whe- lan 31 jr.; J. van Boeijen 25 jr. en L. P. van Hoeven 22 jr.; P. C. van 't HofT 21 jr. en R. M. Buitenhuis 20 jr.; R. van Wet ten 22 jr. en A. F. C. Penninga 23 jr. Gehuwd: R. Bouman 29 jr. en P. M. C. Kloos 27 jr.; R. J. Olsthoorn 31 jr. en M. van Nelfen 22 jr.; R. Donkersloot 29 jr. en K. van Duuren 28 jr.; J. J. C. Grooten- boer 70 jr. en A. U. R. Bleecke 48 jr.; G. Wilbers 34 jr. en J. van Leeuwen 33 jr.; M. A. van Rutten 27 jr. en M. Valk 26 jr. Overleden C. van Eijk man, 73 jr.; W. Slob, man, 76 jr.; E. de Jong vr., 90 jr., geh. gew. met G. J. Plan- que; A. Letterman vr„ 94 jr., geh. gew. met A. R.oelofs; S. van Drunen vr., 78 jr., geh. gew. met P. van der Wel; A. G. Scholte man, 66 jr.; P. A. Roels vr., 93 jr., geh. gew. met G. H. Bergkotte; M. B. Goedhart vr., 95 jr., geh. gew. met C. de Ko ning; H. Grootveld vr., 73 jr., geh. gew. met H. C. van 't Klooster; R. L. Kuiters man, 53 jr.; K. G. Friese vr., 84 jr., geh. gew. met H. G. Bouwmeester; J. M. Bovelander man, 67 jr.; A. C. van Wageningen vr., 64 jr., geh. gew. met A. Bijl; F. van Veen man, 57 jr.; C. M. Mathle- ner vr., 91 jr., geh. gew. met Kwakkernaat, W. A.; J. P. Pij pers vr., 87 jr., geh. gew. met C. F. Zieck; G. C. de Grauw man, 61 jr. SCHIEDAM - In vérband met Pasen wordt maandag 20 april geen huisvuil opge haald. Deze huisvuildienst is verschoven naar donder dag 23 april (dubbele op haaldag). Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam blijft met de Paasdagen wel bereikbaar voor het melden van storin gen in de levering van ener gie, drinkwater, radio- en tv-signalen. SCHIEDAM - Een lekkende wasmachine-aansluiting op een zelfgemaakte douchevloer bleek afgelopen vrijdag de oorzaak van wateroverlast in een wo ning aan de Mgr. Nolenslaan. De bovenbuurman, in wiens woning de lekkage ontstond, is gesommeerd maatregelen te treffen. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Twee Schiedam se honden zijn danig veront waardigd over de campagne, die gemeente en O.N.S. in mei star ten onder het motto 'Dat scheelt 'n hoop'. Namens hun soortgenoten schrijven zij een open brief aan B&W, waarin zij om een 'hondwaardig' bestaan vragen. „Wij zijn twee honden, die wo nen in Schiedam. Wij willen re ageren op de maatregelen, die u wilt treffen tegen onze poep. We hegrijpen dat de mensen het niet leuk vinden als wij op straat poepen. Dat is terecht, dat zul len we zeker niet ontkennen. Wij willen graag onze mening geven over jullie (de mensen dus). Wij moeten leven in een wereld waar mensen zo onge veer alles om zeep helpen. Men sen maken oorlog, zij liegen en bedriegen, zij moorden, zij zijn egoïstisch en bovendien zijn zeer veten erg eenzaam. Zo kunnen wij nog wel een poosje door gaan. Het feit dat het milieu in de hele wereld kapot is, komt dat door 55 ons (honden) of hebben jullie (mensen) dat gedaan? Wij en jullie leven al duizenden jaren •samen. Maar zoals jullie (men sen) alles hebben verziekt, nou zo bont kunnen wij honden het nooit maken. Onze taak is: 1) lief zijn voor ons mensengezin: wij geven lief de, trouw, warmte en we zijn eerlijk. 2) We zijn belangrijk om kinderen respect en liefde voor dieren bij te brengen. 3) Wij beschermen het huis tegen mensen(l), die inbreken etc. 4) Ons vrouwtje loopt 's avonds vei lig op straat. Zij hoeft niet bang te zijn voor mensen(f), die roven, aanranden en verkrachten. 5) Wij gaan blaffen tegen boze mannen' in het park. Door ons geblaf en onze attentheid zijn al veel vieze mannen weggestuurd en gelukkig konden een hoop vrouwen en kinderzieltjes een akelige ervaring bespaard blij ven. Maar laten wij dan in de parken nog wel hond mogen zijn. Wii hef ben ook recht op leven. Mede namens alle honden, een vriendelijke poot van Tessa van Groot Walenburgh en Abraham-Joost Beekhoek (adres bekend bij de red.) SCHIEDAM - In goede gezond heid heeft het echtpaar Kalkho- ven-Van Tilborg afgelopen maandag het zestigjarig huwe lijksfeest gevierd. Burgemeester Reinier Scheeres kwam in de ochtenduren op de koffie om de gemeentelijke felicitaties over te brengen. Willem Kalkhoven (82) en Jan netje van Tilborg (78) trouwden op 6 april 1932 in hun beider geboorteplaats Schiedam. Uit hun huwelijk werden zeven kin deren geboren (zes zonen en een dochter) en inmiddels zijn de heer en mevrouw Kalkhoven grootouders en overgrootouders van vele klein- en achterklein kinderen. De heer Kalkhoven is jarenlang als lasser bij verschillende werk gevers in dienst geweest. Me vrouw Kalkhoven zorgde im mer voor het huishouden. In hun vrije tijd amuseren zij zich beiden nog altijd met wandelin gen en spelletjes. Het diamanten huwelijksfeest is in familiekring gevierd met een receptie in De Rank en een ge zamenlijk weekeinde uit. SCHIEDAM - Dierente huis Hargahoeve zit nog altijd met een groot aantal asielhonden in de maag. De hokken zijn alle bezet; een situatie, die Hargahoe ve nooit eerder heeft mee gemaakt. „Het probleem is dat men tegenwoordig van de hond verlangt dat hij lange tijd alleen thuis kan blijven en dat kan niet iedere hond", zegt beheer ster Margreet Witte. „Dit betekent dat deze honden moeilijk aan een nieuwe baas of bazin zijn te hel pen In Het Nieuwe Stadsblad worden de hon den van Hargahoeve de komende weken aan u voorgesteld. Deze week zijn Bobby en Terry aan de beurt. Bobby is een bastaard-reu van 4 jaar. Hij heeft kort, wit/zwart- /bruin haar. Hij zit sinds 21 ja nuari in het asiel. Bobby is dol op wandelen, maar soms wat fel tegen andere honden. Ondanks zijn vier jaar kan hem echter nog veel worden aan- en afge leerd. Kinderen ouder dan tien jaar zijn bij Bobby geen enkel probleem, mits ze ook lief voor hem zijn. Of hij ook van katten houdt, is niet bekend, wel dat hij niet zo gek is op autorijden. Wie verlost Bobby uit zijn asiel- hok en wil proberen hem zijn eigenwijze streken af te leren? Terry is een driejarige bastaard reu met halflang zwart/bruin haar. Hij is een leuke, speelse middenslag hond, die na echt scheiding van zijn baas en bazin in Hargahoeve terecht is geko men. Terry kan goed overweg met katten en vindt andere honden heel leuk. Ook is hij lief voor SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen zaterdag 69 bekeurin gen uitgeschreven aan fout-par- keerders. De controle vond plaats aan de Sporthalstraat, waar het in verband met een vlooienmarkt behoorlijk druk was. De bekeurde auto's ston den geparkeerd op het gras, de fietstsrook en het trottoir. kinderen. Autorijden vindt hij best, als het niet te lang duurt. Alleen zijn vindt Terry minder leuk, maar als hij goed gewend is aan zijn nieuwe tehuis, kan hij best 1 a 2 uurtjes alleen wor den gelaten. Wie interesse heeft voor Terry en Bobby, kan eens een kijkje gaan nemen in Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2. Hargahoeve is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur (met een pauze tussen 12.00 en 13.00 uur) en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Uiteraard kan men dan ook de andere honden zien, die in hun hok op een nieuwe ei genaar zitten te wachten. Mickey- of Minnie Mouse lunchbox met drinkbeker /"V SCHIEDAM - In de ontmoe tingsruimte van dienstencen trum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, wordt zondag 12 april een contactmid dag voor ouderen gehouden. De middag begint om 13.30 uur. Kluphuis Oost, aan de Galileï- straat 86, heeft speciaal voor 55-plussers een folder samenge steld, waarin de activiteiten voor ouderen staan vermeld. Zo is er op maandagmiddag een ouderensoos, maandagavond klaverjassen en om de veertien dagen op dinsdagavond bingo. Donderdagmiddag komt om de twee weken een groepje bloem- schiksters bijeen en vrijdagmid dag is 'open middag' met onder meer spelletjes, kaarten en bil jarten. Per 1 mei start in Kluphuis Oost op vrijdagmiddag ook een sjoelclub. Aanvang 13.30 uur en deelname kost 3,75 per maand. Na het succes van de vorige keer start het Educatief Cen trum voor Volwassenen binnen kort een nieuwe studiekring voor 55-plussers. De bijeen komsten vinden in principe op de donderdagmiddag plaats in dienstencentrum De 4 Molens, maar de deelnemers kunnen ook een ander tijdstip kiezen. De studiekring telt ongeveer 12^ deelnemers. Tijdens wekelijkse bijeenkomsten houden zij zich bezig met zelfgekozen onder werpen. Ook is het mogelijk een deskundige uit te nodigen of een excursie te maken. De orga nisatie is in handen van cursus begeleidster Nel Brink. Ter kennismaking met de nieu we studiekring zijn de eerste drie weken gratis. Wanneer men de deelname daarna wil vervol gen, betaalt men 60,-, inclusief documentatie. De studiekring duurt een jaar. Voor meer in formatie kan men bellen, 4261511. SCHIEDAM - Aan de Nieuwe Damlaan is in de nacht van donderdag op vrijdag een grijze Opel met kenteken TH-53-VP gestolen. Wist u verder dat er in de hele wereld dieren en in veel landen ook mensen hun uitwerpselen gewoon op straat doen? Wij mo gen dat niet meer, maar de mensen (vooral 's zomers), vo gels, katten, konijnen enzovoorts wei Wij willen B& W vragen nog eens na te denken en hopen dat, wanneer zij voor zichzelf eerlijk kunnen zijn, zij ons gelijk kun nen geven. En een vraag aan de politie of zij misschien niet iets beters te doen hebben dan achter hondepoep aan te zitten? Wij vinden het nogmaals zeer terecht en begrijpelijk dat wij niet op straat mogen poepen. Start-spaarrekening. Geld groeit hard als je jong start. BON Ja, stuur mij de folder Start-spaarrekening. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MA THENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor. REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-01-92 SCHIEDAM - De Open Muziekdag, die afgelopen zaterdagmiddag in Schiedam werd georganiseerd, is beslist voor herhaling vatbaar. De negen deelnemende muziekverenigingen (Harpe Davids, Mandolineve reniging O.N.I., St. Radboud, Gusto, O.B.K., Wilton-Fijenoord, Juliana, Harmonie Ambrosius en Drum band Ambrosius) mochten tijdens hun 'open repetities' vele tientallen belangstellenden verwelkomen. Het doel van de Open Muziekdag was nog meer Schiedammers te interesseren voor een lidmaatschap van één van de muziekverenigingen. Dat streven is aardig gelukt. Harpe Davids mocht één nieuw lid inschrijven, Drumband Ambrosius eveneens één en Harmonie Ambrosius zelfs twee. Verder kreeg vrijwel iedere vereniging diverse toezeggingen van belangstellenden dat ze de komende weken eens een echte repetitie zullen bijwonen om een definitieve keuze te kunnen maken. De Schiedamse muziekverenigingen lijken een glorieuze toekomst tegemoet te gaan. Terry Net geboren en nu al bezig slapend rijk te worden. Dat is voor iedere baby weggelegd. Tenminste, als de kleine beschikt over een Start-spaarrekening van de Bondsspaar-, bank. Daarmee wordt uw oogappel meteen financieel in de watten gelegd. De Start- spaarrekening geeft zo'n hoge rente dat de piepjonge rekeninghouder, over een aantal jaren, zal merken dat zijn spaargeld hard met hem meegroeit. Tot zijn achttiende verjaardag. Dan wordt de Start-spaarrekening beëindigd en heeft u uw kind een V aardig volwassen kapi- m taal te bieden. Natuurlijk is uw baby nog te klein om zelf een Start - spaarrekening van de Bondsspaar bank te openen. Daarom nodigen we alle vaders en moeders, opa's en oma's uit om op een van onze kantoren te komen praten over die financieel rooskleurige toekomst van uw baby of kleinkind. Opent u een Start-spaarrekening dan krijgt u meteen een lieve knuffelbeer of een fraai verzilverd kinderbestek cadeau. Een aardigheidje van de Bondsspaarbank voor die kleine, die vast slapend rijk wordt. Wilt u eerst meer informatie? Stuur dan bijgaande bon ingevuld naar ons op. Naam:m/v* Voorletters: Adres: Postcode:1 Plaats: Telefoon: Ouder/grootouder" Voornaam kind: Geboortedatum kind: In gesloten envelop zonder postzegel zenden aan: N V. Bondsspaarbank, Antwoordnummer 89, 3100 VB Schiedam Ditorhalen wat niet van toepassing is. NS spaarbank i Het diamanten bruidspaar Kalkhoven-Van Tilborg. Bobby

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3