Expositie Nieuwland The Virgins in Podium Café Agenda ORANJE Deelder, Klunder en Niet Uit Het Raam Zanglessen in spoorwegstation Schelpen herkennen Banden lek Anthonisgilde herdenkt naamgever Indonesische Dag PAUL PEIC Dansavond in Bijdorp Expositie van een vergeten kunstenaar Modern Crimes in Filmhuis Fancy Fair in Peperklip Rijnmondband presenteert cd Open dag in de Grote Kerk Orgelconcert SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt wij bezorgen! Exposities SCHIEDAM - Humor staat dit weekeinde cen traal in de programmering van de Schiedamse thea ters. Verantwoordelijk daarvoor zijn Jules Deel der, Cabaret Klunder Co en cabaretgezelschap 'Niet Uit Het Raam'. Visch en Fruit Saga Sprokkelaars Orgelconcert Kaartverkoop SCHIEDAM - In de open bare bibliotheek aan het Dr. Wibautplein 163 is tot maandag 27 april een expo sitie te zien over de plan nen, die onlangs voor de «ijk Nieuwland zijn gepre senteerd. De tentoonstelling geeft door middel van foto's, tekst en tekeningen een beeld van het pakket van maatregelen, dat voor Nieuwland wordt voorge steld. Zoals bekend, stelt het projectteam Nieuwland een aantal ingrijpende maatregelen voor met onder meer sloop, nieuwbouw en groenvoorzieningen. The Virgins SCHIEDAM - De Britse vijf mansformatie The Virgins treedt zaterdag 11 april op in het Podium Café, aan de Lange Haven 28. De band toert de afgelopen twee jaar regelmatig door Europa en .ook in Nederland is The Vir gins zeer succesvol. Zij brengen een rauwe rock in de stijl van The Clash, met doordachte tek sten a la Elvis Costello. Voor hun nieuwe tour heeft The Vir gins de Schiedamse meiden band Jamrax uitgenodigd om het voorprogramma te verzor gen. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - In het Film huis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 10 april de film 'Modern Crimes' gedraaid, die onlangs in premiere ging tijdens het festival van Rotterdam. Het is de zesde film van de in Nederland wonende Argen tijnse regisseur Alejandro Agresti. 'Modern Crimes' is het tweede deel van een trilogie, waarin Agresti met scherpe blik de Nederlandse proble men en misverstanden waarneemt. Hij ventileert via personages zijn opvat tingen over de Hollandse schijnvrijheid en -verdraag zaamheid. De film gaat over de jonge radiomonteur Tim. Wan neer zijn vriend Alex zelf moord pleegt, gaat Tim op zoek naar diens 'moorde naar'. Een psychologische thriller. De film begint om 21.30 uur en de toegangsprijs be draagt vijf gulden. SCHIEDAM - Basisschool De Peperklip organiseert zaterdag 11 april de jaar lijkse Fancy Fair in het schoolgebouw aan de Fah- renheitstraat 2. Vanaf 11.00 uur kan men hier terecht voor boeken, potten, pannen en tal van andere gebruikte huishoudelijke artikelen. Daarnaast kan men allerlei spelletjes spelen, zoals kin derbingo, blikgooien en grabbeltonnen. Voor de kin deren is er een schminklo- kaal, een springkussen en ponyrijden. Bij de grote tombola is een hoofdprijs van driehonderd gulden te winnen. WATERWEG NOORD - De KNNV Waterweg-Noord orga niseert op de dinsdagen 14, 21 en 28 april de cursus 'Schelpen vinden en herkennen'. De cur sus wordt gegeven in natuurcen- trum De Boshoek, aan de Chur- chillweg 52 in Schiedam en be gint telkens om 20.00 uur. Schelpen zijn er in alle soorten en maten. Vroeger werden ze gebruikt als ruilmiddelen, later dienden schelpen als decoratie en tegenwoordig liggen de mees te exotische exemplaren in de souvenirwinkels. De KNNV-cursus leert de deel nemers de grondbeginselen om de vele soorten schelpen te her kennen. De kosten bedragen 15,-, inclusief een mooi schel- penboek van de KNNV. Voor aanmelding kan men bellen met de heren W. de Ruyter, telefoon 4350813 of B. Otten, telefoon 4344788. SCHIEDAM - Met een speciaal concert in de Grote Zaal van het Passage Theater presenteert Tamboer- en Trompetterkorps Rijnmondband zaterdag 11 april haar eerste cd 'Glorious Victory'. Het eerste exemplaar wordt overhandigd aan wethou der Chris Zijdeveld. Tijdens het concert worden werken van deze compact-disc ten gehore gebracht. Voor het concert zijn nog enke le kaarten verkrijgbaar bij de kassa van het Passage Theater. De Rijnmondband toont zater dag bovendien haar nieuwe gala-uniform. Het uniform is ontworpen door oud-Rij n- mondband-lid Symen Aleman in de kleuren blauw, geel en zwart. Zaterdag 18 april speelt het mars- en showorkest van de Rijnmondband voor diet eerst in de openlucht in de nieuwe outfit, wanneer de band tussen 14.00 en 15.30 uur een rond gang door de binnenstad maakt. De Rijnmondband gaat een aantal drukke maanden tege moet. Zo is het Schiedamse or kest onder meer te zien en vooral te horen tijdens de zes Taptoe-avonden in Breda en bij de Floriade in Zoetermeer. Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 SCHIEDAM - Voorafgaande aan de nieuwe serie orgelcon certen, organiseert de stichting Vrienden van de Grote Kerk, in samenwerking met de Concert commissie, zaterdag 11 april een open dag in de Grote Kerk, aan de Lange Kerkstraat. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Om 12.00 en 13.00 uur worden door deskundigen rondleidin gen door het kerkgebouw ver zorgd, waarna de vaste organist André Verwoerd tussen 14.00 en 16.00 uur het kerkorgel be speelt. Tijdens de open dag is ook een aantal Schiedamse organisaties en instellingen aanwezig, terwijl auteur Henk Kiela zijn boek werken over Schiedam toont en aandacht vraagj voor zijn nog te verschijnen uitgave 'Om zwervingen in Schiedam'. De toegang is gratis. Donderdag 16 april Theatercafé de Tender: Pierre Courbois, Jubilation, jazz, aan vang 22.00 uur, toegang gratis. Vrijdag 17 april Passage Theater/Grote Zaal: J.J. C Helder, 'Song of a Bitch muziektheater, aanvang 20.15 uur, toegangsprijs f 18/CJP en Pas65 f 15,- Zaterdag 18 april Theater de Teerstoof Circus Rijn en Trijn, circusvoorstelling voor kinderen van vier tot veer tien jaar, aanvang 14.00 uur, toegangsprijs f 5,- Passage Theater/Grote Zaal, 'Lusten en lasten', blijspel met o.a. Margreet Blanken, aanvang 20.15 uur, toegangsprijzen f 25,-, f22,- en f 19, -/CJP en Pas65 drie gulden korting Theater de Teerstoof, Jan Rot, 'Jan Rot gaat nooit uit elkaar', muziektheater, aanvang 20.30 uur, toegangsprijs f 15,-/CJP en Pas65 f 12,-. Woensdag 22 april Passage Theater/Grote Zaal, Theater Maccus, 'Columbus', voorstelling voor kinderen vanaf acht jaar, aanvang 14.00 uur, toegangsprijs f 5,- Donderdag 23 april Theatercafé de Tender, Wak Zi- nes, smartlappen met humor, aanvang 22.00 uur, toegang gra tis Vrijdag 24 april Passage Theater/Grote Zaal, Purper, 'En dat is negen', caba ret, aanvang 20.15 uur, toe gangsprijzen f 22,-, 19,- en 16.-/CJP en Pas65 drie gulden korting Theater de Teerstoof, Mars Teu- nisz, 'Het erelid', cabaret, aan vang 20.30 uur, toegangsprijs f 15, -/CJP en Pas65 f 12,- Zaterdag 25 april Theater de Teerstoof, Soes en Stip, 'Een vliegensvlug kado', voorstelling voor kinderen van vier tot acht jaar, aanvang 14.00 uur, toegangsprijs f 5,- De Ark, Kon. Sch. Mannenkoor Orpheus, Partnersteden concert, aanvang 20.00 uur, toegang sprijs onbekend Theater de Teerstoof, Luk Wijns, 'Vuil spel', cabaret, aan vang 20.30 uur, toegangsprijs f 15,-/CJP en Pas65 f 12,- Woensdag 29 april Passage Theater/Grote Zaal, Jeugakomedie Amsterdam, 'Hoe verzin je het', musical voor kin deren vanaf zes jaar, aanvang 14.00 uur, toegangsprijs f 5,- Donderdag 30 april Kethel, Muziekvereniging St. Radboud. Koninginnedagcon cert, aanvang 10.00 uur Margriethal, vijf Schiedamse drumbands, taptoe,aanvang 20.00 uur. Stedelijk Museum, 'Koppie Koppie', kinderen tekenen en boetseren naar model (tot en met 26 april) Nationaal Coöperatie Museum, 'Coöperatie Nu' Galerie/Konditorei Het Spec trum, (sur)realistische aquarel len van Arthur van Steen en ke ramiek en zijdebeschilderingen van Iris van Wijtvliet (tot en met 31 mei) Galerie Alpha, verschillende edelsmeden Theater de Teerstoof, zijdeschil derijen van Mary Breurse (tot en met 10 mei) De Wissel, foto-expositie van Ada Holleman (tot eind mei). ftd HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 8 APRIL 1992 PAGINA 9 Humor in theaters Jules Deelder presenteert vrij dag 10 april zijn nieuwste voor stelling 'Deelder draait door' in de Grote Zaal van het Passage Theater. In deze voorstelling put Deelder uit nieuw werk. Zijn messcher pe en ongebreidelde mening over actuele politieke en spor tieve ontwikkelingen worden, zoals gewoonlijk, weer niet on der stoelen of banken gescho ven. Tussen de onvervalste nietsontziende Rotterdamse hu mor door. geeft ook de bolle manager René Vallentgoed acte de presence. De muzikale bege leiding is in handen van Trio Me Reet, bestaande uit Ger 'sax' van Voorden, Aad van Pij len (bas) en op drums de mae stro Deelder zelf. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen be dragen 22,-, 19,- en 16,- /CJP en Pas65 krijgen drie gul den reductie. In Theater de Teerstoof treedt vrijdag 10 april Cabaret Klun der Co op met het program ma 'Visch en Fruit'. Bert Klunder won in 1984 met zijn toenmalige partner het Ca- merettenfestival in Delft. Na drie succesvolle jaren gingen beide heren hun eigen weg en Klunder ging zich voornamelijk bezighouden met het regisseren van anderen, onder wie Brigitte Kaandorp. Vincent Bijlo en Jaap Mulder. Maar hij kon het toch niet laten en schreef een programma voor zichzelf. In deze voorstelling 'Visch en Fruit' wordt Bert Klunder bijgestaan door Mylou Frencken. 'Visch en Fruit' is een mengeling van toneel en ca baret. Klunder speelt Henk Zwakjes, een teruggetrokken man. die gevraagd is om in het theater zijn verhalen te komen vertellen. Onderweg naar het theater pikt hij een meisje op en zij verstoort een wankel even wicht. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt j 15.-/CJP en Pas65 12,-. Stichting Saga speelt zaterdag 11 april dc kindervoorstelling "Alice en Carroll' in de Roo Roosenzaal van het Passage Theater. De voorstelling is be doeld voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Alice vaart naar Wonderland en gaat op zoek naar het paleis van de Zwarte Koningin. Onderweg ontmoet ze de merkwaardigste figuren, van een treurende soep schildpad en een dansende grif fioen tol een Witte Ridder. Af en toe komt ze even terug om kinderboekenschrijver Lewis Carroll te vertellen wat ze heeft beleefd. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. 'Sprokkelaars' is de titel van de voorstelling, die cabaretgroep Niet Uit Het Raam zaterdag 11 april op de planken van Theater de Teerstoof brengt. Het doel van elke verzamelaar is het compleet krijgen van zijn verzameling. Joep van Deude- kom. Peter Heerschop en Viggo Waas proberen ieder dit doel te bereiken. Zij zijn'het stadium van simpel verzamelen al ver voorbij. Als blijkt dat de man nen eikaars ontbrekende stuk ken hebben, komt het oergevoel naar boven. Het jagen op en vissen naar eikaars verzamelin gen. Niets ontziend en toch sub tiel wordt de ander uit de tent gelokt, getest en neergehaald. Kortom, een reeks krankzinnige gebeurtenissen met absurde liedjes en een 'Valkuilgesprek'. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt f 15.-/CJP en Pas65 12,-. David Lowe bespeelt zondag 12 april, op uitnodiging van de Ne derlandse Orgel Federatie, het orgel in de Grote Zaal van het Passage Theater. Door kerkbezoeken raakte de Brit David Lowe al op jeugdige leeftijd in de ban van het orgel. Hij volgde een piano- en orgelo pleiding en werd organist. Op 18-jarige leeftijd ontdekte hij het thcaterorgel en werd vaste organist bij Gaumont in Brad ford en later bij ijsbaan 'Silver Blades'. Met zijn eigen band verzorgde David bovendien op tredens bij verenigingen in de omgeving. In 1990 trad David Lowe al eens op in het Passage Theater. Het orgelconcert begint om 1 1.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 9,-/N.O.F.-leden be talen 5,-. Kaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur verkrijgbaar bij de kassa van het Passage Theater. Telefonisch reserveren is dan eveneens mogelijk: telefoon Passage Theater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de administra tie van de Schiedamse Theaters, telefoon 4262987 (tijdens kan tooruren). Het Anthonisgilde der zakkendragers trekt zaterdag door de bin- nenstad. SCHIEDAM - Het NS-station Schiedam/Rotterdam-West fun geert zondag 12 april als podi um voor een massale zanghap pening. Onder leiding van diri gent Geert van Tijn kunnen in dividuele zangers en koren deel nemen aan een grote openbare zangles, ter voorbereiding van de Korenslag, die zaterdag 16 mei in het Olympisch Stadion in Amsterdam wordt gehouden. De openbare zangles duurt van 12.00 tot 13.00 uur en iedereen kan eraan meedoen. De zangles wordt op de piano begeleid door Maarten Hillenius. De zangles vindt plaats in het kader van een landelijke cam pagne om een reuzekoor van 80.000 zangers bijeen te bren gen, dat zaterdag 16 mei in het Olympisch Stadion een massaal concert zal geven. Speciaal voor dit concert heeft componist Theo Loevendie een 'klankstuk' geschreven, dat door dit mam moetkoor zal worden uitge voerd. Door gebruik te maken van canons, rondzingen en ge luidswave moet een zogenaam de 'klanksculptuur' ontstaan. Verder wordt een aantal beken de koorstukken gezongen, waar onder het 'Ave Verum' van Mozart. Het concert wordt rechtstreeks uitgezonden op televisie, terwijl hiervan ook een cd en een her inneringsboek zullen worden uitgegeven. Om aan de Korenslag te kun nen deelnemen, moet men lid worden van de Vereniging Stemmen voor de Korenslag. De kosten hiervan bedragen eenmalig een tientje per per soon. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 020 - 6248412. SCHIEDAM - De eigenaar van een auto, welke stond gepar keerd aan de Meeuwensingel, trof zijn voertuig afgelopen zon dagochtend aan met vier lekge- stoken banden. SCHIEDAM - Het Anthonisgil de. het gilde der Schiedamse zakkendragers, herdenkt zater dag 11 april de naamdag van de Heilige Anthonius. Deze naam dag werd al in de Middeleeu wen gevierd door het Schiedam se Zakkendragersgilde, maar is drie jaar geleden door het huidi ge Anthonisgilde in ere hersteld. Zaterdag trekt het gilde tussen 13.00 en 15.00 uur door de bin nenstad, waarbij het publiek wordt uitgedaagd voor een wed strijdje zakkendragen. Voor ie dere deelnemer heeft het Antho nisgilde een verrassing in petto Voorts geven de gildeleden en kele demonstraties 'smakken', het werpen van dobbelstenen waarmee vroeger werd bepaald wie die dag werk kreeg. SCHIEDAM - De nieuwe Stich ting Bunga Majang viert zater dag 11 april haar oprichting met een Indonesische Dag in dien stencentrum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766. De Indonesische Dag duurt van 12.00 tot 21.00 uur. Het doel van deze dag is geld in te zamelen voor de stichting Wees- en Zwerfkinderen in In donesië en het LKK (een insti tuut voor gezinswelzijn voor de allerarmsten) in Surabaya. J ijdens de Indonesische Dag wordt onder meer een diapre sentatie gegeven over het werk van het LKK. Verder is er een bingo en een loterij, terwijl ook de traditionele dansen worden gedemonstreerd. Uiteraard ont breekt de Indische keuken niet. De muzikale omlijsting van deze dag wordt verzorgd door The Manhattans. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden, kinderen vanaf 12 jaar betalen een rijksdaalder. Het entreebewijs is tevens lotnum mer voor de loterij. Men kan vooraf reserveren bij Lydia de Ruijsscher. telefoon 4708505. Bert Klunder SCHIEDAM - Organist Wouter Blacquière bespeelt zaterdag 11 april het Hess-orgel in de aula van het Stedelijk Museum. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is vrij. Op het pro gramma staan werken van Bach. Pachelbel, Scheidemann, Byrd, Langlais en Mendelssohn. Wouter Blacquière studeerde piano en schoolmuziek aan het Rotterdams Conservatorium en koordirectie aan het Nederlands Instituut voor Kerkmuziek in Utrecht. Thans is hij organist van de Paradijskerk in Rotter dam, begeleider aan de Hoge school voor Muziek en Theater en dirigent van het Toonkunst koor Schiedam. Paul Berg heeft de beschikking over een uiterst modern uitgerust oogmeetcentrum. Daar kan snel en zonder lange wachttijden de conditie van uw ogen worden gecontroleerd. Veel mensen vinden het plezierig om dat jaarlijks te laten doen. Voor de zekerheid Maak één dezer dagen ook eens een afspraak voor een ooqmeting. Nolenslaan 418 Schiedam 010 - 4735384 'Fietser en paarden', olieverf/doek van André van der Vossen. SCHIEDAM - Wijkvereniging Bijdorp organiseert zaterdag 11 april een dansavond met live muziek en een tombola. De op brengst van deze avond is be stemd voor het bouwfonds voor het nieuwe verenigingsgebouw voor Bijdorp. De dansavond vindt plaats in het clubgebouw van VVK/O- lympus aan de Burg. Verveen straat. Aanvang 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gul den. SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum is van zaterdag 11 april tot en met zondag 17 mei een expositie van het werk van André van der Vossen 1893- 1963) te bezichtigen. De over zichtstentoonstelling is getiteld "Dagboek in lijnen en kleuren'. Na Dora Tuynman is André van der Vossen de tweede min of meer vergeten kunstenaar, die door het Stedelijk Museum weer even voor het voetlicht wordt gehaald. Van der Vossen werkte als gra fisch ontwerper en oogstte voor al veel bewondering voor zijn postzegelontwerpen. Zijn schil derwerk is de laatste jaren een beetje in de vergetelheid ge raakt. Met de expositie 'Dag boek in lijnen en kleuren' toont het Stedelijk Museum een selec tie van zijn oeuvre uit de perio de 1947-1957. Deze selectie om vat naast schilderijen en goua ches ook aquarellen en ontwer pen. André van der Vossen heeft een belangrijk oeuvre opgebouwd, waarin het experiment met geo metrische vormen hem leidde naar lyrisch-abstract werk. De aan action-painting verwante doeken uit de jaren 1955-1957 vormen het hoogtepunt van zijn werk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9