m BELOOFD: Oost in studie Schiedam laat van zich horen Lange Haven stand-in voor Groningse kade Modeshow bij Sinke 'Felicita' eigentijds en smaakvol Wie waagt, die wint Jl Narcissen in Beatrixpark Expositie Dansavond Karate in De Erker Omgaan met spanningen Deelnemers Talentenshow Rommelmarkt Het Startblok "voordelig" Comité Monumentendag TEfiUtf] lvl ■EXTRA" - KIJKPLEZIER- Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. SCHIEDAM - Scouting groep Taizé en Oranjever eniging Wilhelmina organi seren donderdag 30 april, Koninginnedag, een grote feestmarkt in Kethel. Tij dens deze feestmarkt wordt een Talentenshow gehou den, waarvoor iedereen zich kan aanmelden. De organisatie zoekt kinde ren, die kunnen goochelen, playbacken, live zingen, een instrument kunnen bespe len, of een ander optreden willen verzorgen. Dat kan alleen, met vriendjes of vriendinnetjes of met een hele groep. Aan de Talen tenshow zijn uiteraard prij zen verbonden. Voor deelname of informa tie kan men tot maandag 20 april bellen met Robert van der Knaap, telefoon 4705363 of Ingrid Her- sbach, telefoon 4737138 (beiden na 18.00 uur). SCHIEDAM - De ouderraad van basisschool Het Startblok organiseert woensdag 22 april, in samenwerking met het perso neel van de school, een grote rommelmarkt. De rommel markt vindt plaats in de speel zaal van de kleuterafdeling en duurt van 13.00 tot 16.00 uur. De opbrengst wordt besteed aan de aanschaf van sportkleding voor de school. Het Startblok is gevestigd aan de Burg. Van Haarenlaan 871. SCHIEDAM - Leer/werkproject No Problem organiseert de cur sus 'Wie waagt, die wint'. De cursus is bedoeld voor laagge schoolde, werkzoekende jonge vrouwen, die moeite hebben bij het bepalen van hun beroeps keuze en bij het vinden van een baan. Het doel is vrouwen via prakti sche oefeningen en opdrachten vaardigheden te leren om een keuze te kunnen en durven ma ken. De cursus omvat negen lessen, start woensdag 29 april en duurt tot 1 juli. Voor meer informatie kan men bellen, tele foon 4730770. p SCHIEDAM - Wat is het fijn dat we in Schiedam zo'n mooi Beatrixpark hebben. Het is een lust om te zien hoe mooi de nar cissen allemaal in bloei staan en daar kunnen we als Schiedam mers dan allen van genieten als we in het park wandelen. Maar als je dan op een zater dagmiddag uit de stad komt en je ziet een paar moeders met een stel kinderen, die armen vol aan het plukken ziin, dan vraag je je toch wel af als moeder van een groot gezin wat voor opvoe ding zulke kinderen krijgen. An ders laat je ze toch niet los in zo'n mooi veld met bloemen? Dan leer je ze wel hoe ze met de natuur moeten omgaan en dat ze moeten afblijven van wat van een ander is. Ik heb geprobeerd om met deze moeders te praten, maar ze de den net of ik er niet was en ver trokken uiteindelijk met de auto". Een moeder van een echt groot gezin, Schiedam. STRIPPENKAART INTRODUCTIEPRIJS m 5 STRIPPEN 1 25, - HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 17 APRIL 1992 SCHIEDAM - In de Schieland Galerie van het ziekenhuis aan de Stadhouderslaan 98 is tot en met 15 mei een expositie inge richt met aquarellen en goua ches van de Delftse kunstenares Renée Roubos-Plugge. De expo sitie is dagelijks geopend van 9.00 tot 20.00 uur. SCHIEDAM De 'happy-days' meubelen van de groot- en kleinhandel in relatiegeschenken en promotie-artikelen 'Feli- cita' zijn een voorbeeld van de keur aan eigentijdse en smaakvolle artikelen, die dit bedrijf kan leveren. Van neon- telefoontoestellen tot en met chroom artikelen" en „van hu- morboeken tot en met wet zeer bijzondere kaarten", je kunt het eigenlijk zo gek niet bedenken of 'Felicita' heeft het. Mede daarom weten zowel een stijgend aantal particuliere klanten, als ondernemers en organisatoren van een veelheid aan festiviteiten, uitstekend de weg naar dit Schiedamse be drijf te vinden. SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten een 'Plaatselijk Comité Open Monumentendag' in het leven te roepen ter voor bereiding van de jaarlijkse Mo numentendag. In het comité zit ten afgevaardigden van Ge meentewerken, de afdeling ROS, de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam, de His torische Vereniging en de VVV. SCHIEDAM - Er zit duidelijk muziek in Schiedam. Na de ge slaagde lokale open Muziekdag van vorige week, namen het af gelopen weekeinde tal van Schiedamse zang-, blaas- en trommellustigen deel aan lande lijke muziekspektakels. Zo verleenden de muziekvere nigingen Oefening Baart Kunst, Drumband Ambrosius en Har- pe Davids zaterdag hun mede werking aan de Nationale Bo men Mars. Dit initiatief van de Nationale Postcode Loterij, de gehele dag uitvoerig in beeld ge bracht door RTL-4, beoogde zo veel mogelijk muziekkorpsen in het land op de been te brengen, die gelijktijdig de Nationale Bo men Mars van Piebe Bakker, gebaseerd op 'De Fanfare' van Toon Hermans, moesten uit voeren. Het doel van de actie was om nieuwe deelnemers aan de Post code Loterij te werven. De op brengst komt ten goede aan twaalf natuurprojecten van (je Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten. In deze regio is dat de Aalkeetbuitenpolder, tussen Rotterdam en Vlaardin- gen. De actie werd een enorm succes. Korenslag Een ander groot succes was de openbare zangles, die zondag plaats vond in station Schie dam/Rotterdam-West. Deze zangles gold ter voorbereiding op de Korenslag, die 16 mei in het Amsterdamse Olympisch Stadion wordt opgevoerd. On- Drie Schiedamse muziekverenigingen maakten zich zaterdag sterk voor de Nationale Postcode Loterij. der leiding van dirigent Geert van Tijn zal dan een gigantisch koor van circa 80.000 zangers en zangeressen een 'klankstuk' van componist Theo Loevendie ten gehore brengen. Schiedamse en Rotterdamse zanglustigen waren massaal naar het NS-station gekomen om aan deze openbare zangles deel te nemen. Dirigent Geert van Tijn schat het aantal op zo'n 300. „Het was een erg vro lijke en leuke happening. Het station bood een prima akoe stiek en het enthousiasme van de deelnemers was enorm. Ik verwacht dan ook dat velen zich zullen aanmelden voor De Korenslag op 16 mei. We hopen dan het wereldrecord koorzang te verbreken. Dat staat momen teel op 60.000 mensen en werd gevestigd in nazi-Duitsland. Des te meer reden om dat re cord te verbreken", stelt Van Tijn. Inmiddels hebben zich al zo'n 25.000 mensen aangemeld. Ko ren kunnen zich opgeven via te lefoonnummer 020 - 6248412, individuele zangers en zangeres sen kunnen zich aanmelden door tien gulden te storten op gironummer 332478 ten name van De Korenslag, Amsterdam. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker worden woensdag 22 april de lessen Kyokushinkai karate voor de jeugd van 5 tot 15 jaar hervat. Van 18.00 tot 19.30 uur wordt een gratis de- monstratieles gegeven. Ook meisjes kunnen hieraan deelne men. SCHIEDAM - In dienstencen trum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, wordt woensdag 22 april een dansa vond georganiseerd voor men sen van 35 jaar en ouder. De avond begint om 19.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 1,25. SCHIEDAM - Het college van B&W heeft de Dienst Gemeen tewerken opdracht gegeven om, in overleg met het projectteam Oost, een stedebouwkundige studie te verrichten, die als ba sis voor het op te stellen stads vernieuwingplan kan dienen. Daarnaast moet deze studie het mogelijk maken om uiterlijk medio 1994 te beginnen met de bouw van een steunpunt voor ouderenzorg, inclusief zestig aanleunwoningen. De afdeling Maatschappelijke Aangelegen heden is opgedragen om voor augustus dit jaar een program ma van eisen voor dit steun punt op te stellen. Het gaat hierbij om het stads vernieuwingsgebied Juinsingel en omgeving/Marconiweg en omgeving. Op basis van de stu die moet het projectteam Oost een stadsvernieuwingsplan op stellen, dat medio 1994 aan de gemeenteraad moet worden aangeboden. De lessen staan onder leiding van officieel karateleraar Bart Hage. De contributie bedraagt 20,- per maand en de in schrijfkosten 15,-. In de zo mervakantie bestaat de moge lijkheid om deel te nemen aan een karatekamp. Voor meer informatie kan men zich wenden tot De Erker, Jan van Avennesstraat 32, telefoon 4267767. SCHIEDAM - De Stichting Maatschappelijk Werk Schie dam start woensdag 22 april een serie van acht bijeenkomsten voor mensen met spannings klachten. De bijeenkomsten vinden plaats op de woensdaga vond van 19.00 tot 21.00 uur. De eerste bijeenkomst wordt ge houden aan het Broers veld 142, de overige aan de Van Swinden- singel 40. De cursus is bedoeld voor men sen, die last hebben van nervo siteit, stress en niet te achterha len lichamelijke klachten. Men leert met spanning om te gaan en concentratieproblemen te overwinnen. De kosten bedragen 35,- en men kan zich aanmelden bij Hans Yperlaan of Nelly Heine, telefoon 4731033. Enorm aanbod Het enorme 'Felicita-aanbod' staat voor consumenten en ondernemers in twee overzichtelijke catalogi. Meest gangbaar door de jaren heen blijken de promotie artikelen, zoals ondermeer: calculators, aanstekers, horloges en balpennen. Zonder inscriptie kunnen deze artikelen in maximaal twee weken worden gele verd. Mèt inscriptie komen hier maxi maal twee weken bij. Gegaranderd ex clusief zijn de design-artikelen, door de eigenaren Dick en Deborah Holster zelf zorgvuldig geselecteerd. In de luxe cata logus zien we hiervan vele voorbeelden: halogeenlampen, neontelefoons, calcu lators en de nieuwste buro-artikelen in een stijlvolle houtlook; om maar eens een paar voorbeelden te noemen. Ook heel bijzonder zijn de gadgets. Hierbij zien de voorwerpen er compleet anders uit dan de gangbare voorwerpen die voor hetzelfde doel worden gebruikt. Enkele voorbeelden: een juke-box met radiocassetterecorder en een prullepak met volleybalnetje, waaruit gejuich op klinkt als er een propje in wordt ge gooid. Betrouwbaar Door een recente uitbreiding van het ar tikelen-aanbod, kon de heer Holster zich aansluiten bij het 'Present Service Insti tute'. Een toonaangevende internationa le organisatie binnen de wereld van de relatiegeschenken. Door dit lidmaat schap kan 'Felicita' op elke vraag vanuit het bedrijfsleven een passend antwoord geven. Er wordt namelijk wereldwijd naar een passend producent voor het gewenste artikel gezocht. Bovendien be vestigt het PSI-lidmaatschap de gede gen wijze van werken van 'Felicita'. Ove rigens heeft dit bedrijf een geheel eigen collectie sierflessen, die-stuk voor stuk het bekijken (en bezitten) meer dan waard zijn. Mensen met gevoel voor stijl en smaak gaan dus voor hun (relatie)- geschenken naar: 'Felicita' Broestvest 10 D Schiedam Tel. 0104262422 i t D t L D I LET OP! Alléén te gebruiken in kombinatie met lidmaatschappas' 5 Per strip 1 premierefilm voor 1 dag of 2 overige films voor 3 dagen Lidnummer 4Pftstrip 7 prefnieref 1 dag cf overige film&v agen Lidnuéimér 3 Per strip 1 pr Cn m voor 1 dag of 2 overige or 3 dagen LidnummerL 2 Per stri nierefilm voor 1 dag of 2 c~. ilms voor 3 dagen Lidnumrr rf- 1 premierefilm voor 1 dag of verige films voor 3 dagen i Pet strip 1 premierefilm voor 1 dag i of 2 overige films voor 3 dagen. g Nieuwlandplein 57 P Schiedam. Telefoon 0104270010 P Singel 41-45 3112 GJ Schiedam. Telefoon 010-4262428. SCHIEDAM - De rijke historie van Schiedam is de laatste jaren veelvuldig op film vastgelegd, maar afgelopen zondag fungeerde de Schiedamse Lange Haven als 'stand-in' voor een soortgelijke kade in Groningen. In opdracht van de NOS worden momenteel opnamen gemaakt voor de televisiefilm 'Ik ga naar Tahiti'. De film gaat over het leven van de Groningse graficus Hendrik Nicolaas Werkman. Een deel van de film speelt zich in de Tweede Wereldoorlog af, waarbij onder meer een arrestatie plaats vindt aan de Gro ningse havenkade Lage Der A. De huidige nieuwbouw van die kade heeft echter niets meer weg van de bebouwing uit de oorlogsjaren. Daarom moest de producent op zoek naar een vervangende lokatie, die sprekend lijkt op de Lage Der A in de jaren '40. Deze lokatie werd gevonden aan de Lange Haven in Schiedam. Het pand op nummer 45, ter hoogte van de Appelmarktbrug, bleek identiek aan het pakhuis langs de Groningse kade. Alleen de voordeur moest worden aangepast. De film 'Ik ga naar Tahiti', met in de hoofdrollen Hans Dagelet en Peter Tuinman, wordt in het najaar op televisie uitgezonden. 40 Jaar in dienst SCH(EDAM - Wegens zijn veertigjarig bedrijfsjubileum bij IHC Gusto Engineering BV is Schiedammer J.W. de Nijs afgelopen vrijdag een Koninklijke Onderscheiding toegekend. De heer De Nijs (58) is als medewerker algemene dienst werkzaam als chauffeur van de directie. Hij kreeg de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau (in zilver), afgelopen vrijdag opge speld door burgemeester Reinier Scheeres. SCHIEDAM - Sinke damesmode, aan de Hof van Spaland 32, organiseerde afgelopen woensdag een tweetal modeshows, waarin de nieuwe lente- en zomercollecties werden getoond. Het betrof zowel klas sieke als jonge modieuze dameskleding. De belangstelling voor de modeshow was groot. Tijdens de ochtend- en de middagshow kwamen in totaal zo'n 300 dames een kijkje nemen naar de nieuwe collectie. Uiteraard was er tevens de gelegen heid om de geshowde kleding te kopen. Sinke damesmode organiseert twee keer per jaar een dergelijke modeshow: één bij aanvang van de lente en één aan het begin van de herfst. Station Schiedam/Rotterdam-West vormde zondag het podium voor een massale zangles. 7-9SS Service 054SC 76525 AnVFBTOBWl

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9