'Zondagsschrijversin Filmhuis r 4 Wl Strengere controle kwaliteit woningbouw U n J PAUL BELG Twee zwervers zoeken een goed onderkomen unsi Huisvuil- en GFT-ophaaldiensten verschuiven r H A A Wisseltrofee emancipatie Dronken man door glaspui A De SieMatic keukenstudio! r Op donderdag 30 april (Koninginnedag), vrijdag 1 mei en dinsdag 5 mei (Nat. Bevrijdingsdag) is het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (O.N.S.) gesloten. Meer dan 50 modellen Mozartlaan 334, Maassluis, 01899-20.200/20.209 Rommelmarkt Kluphuis Oost SCHIEDAM: Vari Schiedam B.V., De Nijverheidstraat 14 (Spaanse Polder), 010- 4624922. Weinig protest tegen milieuplan Pleincommissie Frans Halsplein Ouderennieuws P^HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 APRIL 1992 PAGINA 3 SCHIEDAM - „We willen een soort 'broedplaats' voor regionale amateur- schrijvers en -dichters creëren. Iedereen, die uit hobby gedichten of verha len schrijft maar nog nooit de gelegenheid heeft gehad om die pennevruchten voor te dragen of te laten lezen, kan in het vervolg terecht bij de 'Zondagsschrijvers' in het Filmhuis". De Schiedamse Annet Schaef- fer is, samen met Coby Korteland en Henk Stel, de initiatiefneemster van een nieuw literair project in Schiedam: de Zondags schrijvers. Met enige re gelmaat wil men in Het Filmhuis bijeenkomsten organiseren om amateur- dichters en -schrijvers bij elkaar te brengen. Zondag 26 april vindt de eerste bijeenkomst plaats. Annet Schaeffer is zelf sinds twee jaar actief als schrijfster. „Als kind schreef ik al graag verhaaltjes, maar die aandrang verwaterde. Toen ik een cursus via de Volwasseneneducatie ging volgen, kwam dat gevoel echter weer terug. Vervolgens schreef ik me in voor een schrij verscursus en pakte ik de draad van het schrijven weer op". En met succes. Vorig jaar won Annet de jaarlijkse Verhalen- wedstrijd van Het Filmhuis met het erotisch getinte verhaal 'Ontlading', terwijl ze met een ander verhaal ('Een konijn in de hemel') succesvol was bij een wedstrijd in Dordrecht. Inmid dels is Annet een vaste schrijf ster voor het tijdschrift Yes en worden verhalen van haar gepu bliceerd in 'Paravisie'. Grote aantal „Tijdens de Verhalenwedstrijd van Het Filmhuis was ik ver baasd over het grote aantal in zendingen. Schiedam, maar ook de omringende gemeenten, bleek veel amateurschrijvers en -dichters te herbergen, die slechts zelden de gelegenheid kregen hun werk naar buiten te brengen. Het is natuurlijk ook een groot verschil of je een ver haal schrijft of bijvoorbeeld een trui breit. Die trui laat je ge makkelijk aan iedereen zien, maar je laat niet zo eenvoudig een verhaal of gedicht lezen". Tijdens de Verhalenwedstrijd werd ook duidelijk dat veel amateurs graag een mogelijk heid willen hebben om regelma tig onder elkaar te zijn om over hun gezamenlijke passie van ge dachten te wisselen. Drie van hen (naast Annet Schaeffer ook schrijver/dichter Henk Stel en schrijfster Coby Korteland) pak ten de handschoen op. Zij na men het initiatief voor de 'Zon dagsschrijvers', een regelmatige bijeenkomst voor 'gelijksge- stemden'. „We schatten dat in deze regio zo'n twintig tot dertig mensen actief zijn met het schrijven van verhalen en gedichten", zegt Annet. „Het is dan ook de be doeling om er regionale bijeen komsten van te maken. Men sen, die gezamenlijk het literai re circuit willen verkennen door ervaringen en informatie uit te wisselen, elkaar's werk te lezen, te beoordelen en zonodig van advies te voorzien. Zo kunnen we misschien elkaar's niveau verhogen en de gêne wegnemen om eigen werk voor te dragen of te laten publiceren". Commissie „De mensen van Het Filmhuis, die enkele jaren geleden begon nen met het stimuleren van schrijvers en dichters, zijn erg enthousiast over ons idee. Wel licht dat we in de toekomst ook de werkzaamheden van de lite raire commissie van Het Film huis gaan overnemen, zoals de organisatie van de Verhalen wedstrijd en lezingen en mis schien ook nieuwe activiteiten". Hoe de activiteiten van de 'Zondagsschrijvers' er precies uit gaan zien, wordt bepaald tij dens de eerste bijeenkomsten van de dichters en schrijvers. Iedereen is welkom, ongeacht het niveau van de pennevruch ten. De eerste bijeenkomst is zondag 26 april, vanaf 14.00 uur in Het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12. De toegang sprijs bedraagt vijf gulden. W 40% tot 50% korting op showroommodellen. SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken gaat in aanbouw zijnde gesubsidieerde koop- en premiehuurwoningen nog inten siever controleren op kwaliteit. Aanleiding hiertoe is het nieuwe Besluit Woninggebonden Subsi dies, dat per 1 januari in wer king is getreden. Maar ook het grote aantal klachten over de af werking van de woningen in de eerste vijf projecten in Spaland waren voor de gemeeifte aanlei ding strenger op de kwaliteit te gaan letten. In het kader van de afgifte van de bouwvergunning is het ge bruikelijk dat met name de con structieve aspecten van bouw projecten worden beoordeeld. Daarnaast zullen nu voortaan periodiek ook ruimere kwali teitsinspecties worden uitge voerd. Het nieuwe Besluit Woningge bonden Subsidies houdt in dat gemeenten met tenminste der tigduizend inwoners de hen toe gekende woningbouwbudgetten, binnen bepaalde randvoorwaar den, naar eigen inzicht kunnen beheren en besteden. De con trole op de naleving van subsi dievoorwaarden is daarom nu bij de gemeenten komen te lig gen. De verscherpte kwaliteit sinspectie is daarvan het gevolg. Een andere aanleiding is het re sultaat van een enquete, die in 1991 werd gehouden onder de bewoners van de eerste vijf ge realiseerde koopprojecten in Spaland. Uit deze enquete bleek dat de bewoners het op prijs stelden als de gemeente bemid delend zou optreden bij onvol- ■komenheden bij de oplevering van de woningen. Volgens Jan Langstraat, woordvoerder van de Dienst Gemeentewerken, ging het hierbij om een fors aantal klachten over de afwer king van de woningen. Met de bouwers is toen, na gemeentelij ke interventie, overeengekomen dat de nodige maatregelen wer den getroffen. Door periodiek kwaliteitsin specties aan de in aanbouw zijnde woningen uit te voeren, worden uitvoeringsaspecten als metsel-, timmer- en schilder werk en muur- en dakaanslui tingen tussentijds gecontroleerd. Het gaat hierbij om gesubsi dieerde koopwoningen (waaron der premiekoopwoningen) en premiehuurwoningen. Tevens wordt dan beoordeeld in hoe verre de bouwer afspraken op het gebied van milieu-vriende lijk bouwen nakomt. SCHIEDAM - Het gemeentebe stuur stelt een bedrag van tien duizend gulden beschikbaar ten behoeve van een kunstopdracht voor een wisseltrofee emancipa torisch personeelsbeleid. Een verzoek hiertoe is afkomstig van het netwerk vrouwelijke ambtenaren. SCHIEDAM - Kluphuis Oost, aan de Galileïstraat 86, organi seert zondag 26 april een rom melmarkt. Er zijn vijftig tafels beschikbaar voor mensen, die hun overtollige spulletjes willen verkopen. De rommelmarkt be gint om 11.00 uur. Voor meer informatie kan men terecht bij marktmeester Piet, telefoon 4735435. Het Nieuwe Stadsblad P1 De Suzuki Samurai Commercial De Luxe „XSSSESSSSÈÈ SUZUKI Qogtttfis tcöfitfvw OV optmetrisltit SCHIEDAM - De in spraakavond over het Con cept-Milieubeleidsplan, die dinsdagavond werd gehou den in het Stadskantoor, trok maar weinig belang stelling. Slechts tien men sen maakten gebruik van het spreekrecht. Opvallend was bovendien dat er nauwelijks een wan klank viel te bespeuren. Al leen de voorgestelde tariefs verhogingen vormden nog enigszins punt van discus sie, hoewel alle partijen het erover eens waren dat een verhoging van gemeentelij ke heffingen onontkoom baar is. SCHIEDAM - De honde- hokken in Dierentehuis Hargahoeve zijn nog altijd bezet. Fen groot aantal asielhonden wacht met spanning op een nieuwe baas of bazin. Via een arti kelenreeks in Het Nieuwe Stadsblad worden de vier voeters aan het publiek voorgesteld in de hoop dat ze in de smaak vallen bij de lezers. Deze week zijn Turbo en Tim aan de beurt. Turbo is een kortharige, bruin- /zwarte bastaard-reu van onge veer anderhalf jaar oud. Hij is begin februari als zwerver bin nengekomen, nadat iemand hem had gevonden langs de Vlaardingerdijk. Zijn eigenaar is echter nooit komen opdagen. Turbo heeft ongeveer de afme tingen van een Doberman Pin cher. Hij is vrij onstuimig, maar erg lief en speels. Wie met Tur bo in zee gaat, moet zeker een Gedrag- en Gehoorzaamheids cursus met hem gaan volgen, want van 'luisteren' heeft hij nog nooit gehoord. De medewerkers van Hargahoe ve willen graag weten of iemand deze hond kent en weet wie de eigenaar is. Maar natuurlijk wordt ook een goed tehuis voor Turbo gezocht. Wie durft het aan om deze grote puber een kans te geven? Tim is een bastaard-reu van on geveer zeven jaar oud. Hij is ruwharig en zwart, grijs en wit van kleur. Ook Tim is als zwer ver bij Hargahoeve binnenge bracht. Hij werd gevonden aan de P.K.O.-laan. Hij is voorzien van een tatouagenummer in zijn oor, maar dit nummer blijkt nog op de naam van de fokker te staan. Deze fokker is echter verhuisd en niet meer te achterhalen. Wie kent Tim of weet wie de eigenaar is? Tim is een leuke lieve hond, ongeveer ter grootte van een Cocker Spaniel. Hij heeft een vrolijk karakter, maar heeft het niet zo op kleine kinderen. Wie geeft Tim een fijn tehuis? Dierentehuis Hargahoeve is ge vestigd aan de Sportlaan 2. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Wie interesse heeft in Turbo of Tim of in één van de andere honden in het asiel, kan gerust een kijkje komen nemen. SCHIEDAM - De gemeentese cretaris en de directeuren van de diensten Gemeentewerken en Educatie moeten onderzoe ken of er voldoende draagvlak is voor de oprichting van een pleincommissie voor het Frans Halsplein. Dit heeft het college van burgemeester en wethou ders besloten. De pleincommissie moet wor den gevormd door vertegen woordigers van de bewoners, basisschool De Kring en kinder dagverblijf Katja. De commissie zal worden betrokken bij de herinrichting en het beheer van het nieuwe Frans Halsplein. SCHIEDAM - De 43-jarige Rot terdamse bestuurder van een bestelbus veroorzaakte zater dagmiddag een enorme ravage aan de Burg. H. Gretelaan. De man verloor de macht over het stuur en reed pardoes de glazen pui van een bedrijfspand bin nen. Toen de politie ter plekke verscheen, zat de man nog ach ter het stuur. Hij bleekTlink te hebben gedronken en kreeg der halve een rijverbod van negen uur opgelegd. Bovendien werd zijn rijbewijs ingevorderd. SCHIEDAM - In dienstencen trum De Woudhoek, aan het Heijermansplein 35, wordt za terdag 25 april een optreden verzorgd door het Teleman-or- kest. Er wordt een klassiek re pertoire ten gehore gebracht, onder leiding van dirigent Arno Weiffenbach. Het optreden be gint om 20.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt twee gulden. In de ontmoetingsruimte vati dienstencentrum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, wordt zondag 26 april een con tactmiddag voor ouderen geor ganiseerd. De middag begint om 13.30 uur. N.V. Openbaar Nutsbedrijf Schiedam Wmb De O.N.S. blijft bereikbaar voor het melden van storingen in de levering van energie, drinkwater, radio- en TV-signalen. Gaat u op of rond de feestdagen verhuizen, neem maatregelen voor het tijdig aanvragen of laten afsluiten van onze voorzieningen. Op dinsdag 5 mei wordt wel huisvuil en GFT ingezameld. De warenmarkten op vrijdag 1 mei en dinsdag 5 mei gaan gewoon door. De huisvuilophaaldiensten van donderdag 30 april verschuiven naar maandag 4 mei (dubbele ophaaldag). De GFT-ophaaldiensten van donderdag 30 april verschuiven naar woensdag 29 april. De huisvuilophaaldiensten van vrijdag 1 mei verschuiven naar dinsdag 5 mei (dübbele ophaaldag). U wordt verzocht op dagen dat de vuilnisman niet langs komt, geen huisvuil buiten te zetten. Voorkom straatvervuiling! N.V. Openbaar Nutsbedrijf Schiedam Telefoonnummer vanaf 18 juni: 010-2621000 j Broedplaats' voor anonieme amateurdichters en - schrijvers Henk Stel, Annet Schaeffer en Coby Korteland voor de vroegere woning van één der bekendste Schiedamse schrijvers: Francois Ha- verschmidt, alias Piet Paaltjens. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-01-92 u Al vanaf f21.895,- (exclusief kosten rijklaar maken, op grijs -r-ss-n. kenteken en inclusief BTW). Zinnig type! Zelf heeft Paul Berg natuurlijk altijd een zonne- bril op zak, omdat je die, volgens hem, eigenlijk W bijna altijd nodig hebt. Zomer en winter. Daarom C maakt h/j voor steeds meer brildragers ook zonnebrillen op sterkte. Dat kan al vanaf circa honderd gulden, all-in. Zo hebben ze een zonnebril en reservebril tegelijk. Slim bekeken... Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384 Tim i O.N.S. drie dagen dicht >-t-V.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3