Ruilbeurs Purper, Mare Theunisz en Luk Wijns Cabaretgroep Purper is alweer aan de negende voorstelling toe (foto Jan Swinkels) Kwart eeuw Delflandseweg Levensrap in het Theatercafé Oscarwinnaar in Filmhuis Motorbeurs toont unieke exemplaren Jubileum Opstandingskerk Nationaal Museumweekend ORANJE Autokraken T Stervens begeleiding Koorconcert partnersteden Museumfolder Kledingbeurs in Nieuwland Schrijfavond voor gevangenen Autootjes bij Schiespoordag Beren van Speelgoedland Contactmiddag voor ouderen Bruidsmarkt HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 APRIL 1992 PAGINA 9 SCHIEDAM - In dienstencen trum De 4 Molens wordt zon dag 26 april de laatste ruilbeurs van het seizoen gehouden. Van af 13.30 uur kunnen telefoon kaarten, munten, postzegels, si garenbandjes, stripboeken en andere ruilobjecten van eige naar worden verwisseld. De toe gang is gratis. SCHIEDAM - Ter gelegen heid van het 125-jarig be staan van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor 'Orpheus' wordt zaterdag 25 april een partnersteden- concert uitgevoerd in ge bouw De Ark, aan het Hargplein 101. Behalve 'Orpheus' nemen aan dit concert ook twee ko ren uit Schiedam's partner steden deel. Uit Neath in Wales komt het 'Neath and District Ladies Choir', on der leiding van dirigente Kate Griffiths. Uit het Slo veense Velenje/Sostanj doet het gemengd koor 'Svobo- da', onder leiding van Anka Verdnik Jazbec, mee. De drie koren brengen een gevarieerd programma met werken van onder anderen Gallus, Bruckner, Vivaldi en Gounod. Het concert be gint om 20.00 uur en toe gangskaarten a 5,- zijn verkrijgbaar bij de VW of telefonisch te reserveren via telefoonnummer 4267067. SCHIEDAM - Op initiatief van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum is een folder samengesteld, waarin informatie wordt ge geven over het gebouw, de collectie en de tentoonstel lingen van het Stedelijk Museum. Ook staan de ac tiviteiten van de vereniging in de folder vermeld. Het eerste exemplaar van de museumfolder, een ont werp van Dingenus van der Vrie, wordt vrijdag 24 april uitgereikt aan burgemeester Reinier Scheeres. De folder is verkrijgbaar bij de balie van het museum, de VVV en tijdens promotionele ac tiviteiten van het museum. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuwland organiseert vrijdag 24 april een kinderkleding- en speelgoedbeurs. De beurs begint om 10.00 uur aan de Albarda- straat 65. Belangstellenden kunnen tot en met donderdag 23 april bellen voor een verkoopnummer. De geprijsde en genummerde spul len kunnen dan vrijdag tot 9.45 uur worden ingeleverd. Tien procent van de opbrengst is be stemd voor het Foster Parents- plan. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4738671. SCHIEDAM - Amnesty Inter national afdeling Schiedam or ganiseert donderdag 23 april een schrijfavond voor gevange nen. De avond wordt gehouden in de bibliotheek van wijkcen trum De Blauwe Brug en duurt van 18.30 tot 20.00 uur. Amnesty zet zich wereldwijd in voor het lot van gewetensgevan genen. Middels het schrijven van brieven aan de autoriteiten van de betreffende landen, tracht Amnesty onder meer op heldering te krijgen over het lot van de gevangenen. Tijdens de schrijfavond kunnen brieven worden geschreven voor gevangenen, die door Am nesty zijn geadopteerd. Er is in formatie aanwezig over indivi duele gevallen en men kan ge bruik maken van voorbeeld brieven. SCHIEDAM - Modelspoorvere niging Schiespoor organiseert zaterdag 25 april weer een Schiespoordag in het clubge bouw aan de Westerkade 21. Tijdens deze dag toont Piet Zwaai zijn zelf-gerestylde mode lautootjes. Een staaltje van vak manschap, want de autootjes op schaal van 1:87 zijn compleet uitgerust met zijspiegels, lucht- slangen, spoilers en zelfs ver lichting. 'Ook kan men de nieuwe auto matische blokbeveiliging in werking zien, waardoor kan worden voorkomen dat treinen op elkaar inrijden. Uiteraard zijn zaterdag ook de clubbaan en de minispoorbaan in bedrijf, terwijl tevens de traditonele ruilbeurs wordt gehouden. De Schiespoordag begint om 10.00 uur en de toegangsprijs bedraagt een gulden voor vol wassenen en twee kwartjes voor kinderen. SCHIEDAM - Het Schie damse theaterprogramma staat het komend weekein de geheel in het teken van cabaret en een jeugdvoor stelling. Het spits wordt dit weekeinde afgebeten door cabaretgroep Purper, die vrijdag 24 april in de Grote Zaal van het Passage Theater de voorstelling en dat is negen' opvoert. De naam van de voorstelling zegt het al: het is de negende produktie van Purper, dat hier mee het elfde seizoen ingaat. Het nieuwe programma staat weer garant voor een avond on vervalste kolder en onbekom merd lachen. Erik Breij, Frans Mulder, Alfred van den Heuvel en Hans van der Woude steken de draak met zichzelf, alles en iedereen, zonder grof te worden of bewust te schockeren. Daar naast verzorgt het viertal een virtuoze close-harmony, inmid dels een handelsmerk van Pur per. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen be dragen 22,-, 19,- en 16,- /CJP en Pas65 krijgen drie gul den reductie. Mare Teunisz Cabaretier Mare Teunisz speelt vrijdag 24 april de voorstelling "t Erelid (en de vraag die elke stewardess zichzelf moet stel len)' in Theater de Teerstoof. In 't Erelid maakt men kennis met drie generaties van de fa milie Van der Dorpel. Iedere stamhouder is in zijn leef-tijd het slachtoffer van de heersende tendens. Men vecht tegen de grote 'onbelangrijkheid' en voor een medaille. Een stewardess beantwoordt een vraag van im portantie en voldoet daarmee ruimschoots aan de verwachtin gen. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Kindervoorstelling Soes en Stip brengen zaterdag 25 april de kindervoorstelling 'Een vliegensvlug kado' in The ater de Teerstoof. De voorstel ling is bedoeld voor kinderen van vier tot acht jaar. Soes en Stip zijn twee rondrei zende straatartiesten, helaas zonder veel succes. Soes blijft echter vol goede moed het on mogelijke proberen en sleept Stip mee in haar wilde plannen. De goede bedoelingen van Stip maken de onderlinge verwarrin gen steeds groter. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Luk Wijns In Theater de Teerstoof brengt cabaretier Luk Wijns zaterdag 25 april het programma 'Vuil Spel'. 'Vuil Spel' is het levensverhaal van de walgelijke opportunist Serge van Pellekens. Hij is enig kind van twee gemiddelde mid denstanders en beschikt over uitzonderlijke gaven: een zeer slecht karakter, bijzonder slech te smaak en opvallend goede ideeën. Hij kruipt voor zijn meerderen en spuugt op zijn minderen. Zijn doel is de top, zijn middel 'Vuil Spel'. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. SCHIEDAM - Het trio Wak Zi nes zingt donderdag 23 april onvervalste smartlappen in Theatercafé de Tender (in de foyer van het Passage Theater). Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. Wak Zines wordt gevormd door Richard van Royen, Ruud Chermin en Hans Beerkens. Gekleed in een strak wit pak zingen zij levensliederen uit alle windstreken, waarbij ze zichzelf begeleiden op de piano, gitaar, saxofoon, melodica, viool, kla rinet, blokfluit, stemvork, pot tertjes en alles wat verder ter ta fel komt, inclusief de tafel zelf. Zij omschrijven hun repertoire als akoesto-rock, a-capella beat, grego folk en levensrap. SCHIEDAM - De bewoners van de Delflandseweg vieren zater dag 25 april een jubileumfeestje. Het is dit jaar namelijk een kwart eeuw geleden dat de drie flats werden opgeleverd. De fes tiviteiten beginnen om 9.00 uur, wanneer wethouder Bart de Leede de vlag hijst en een ca deautje voor B&W in ontvangst neemt. Ook alle bewoners om vangen zaterdag een geschenkje. De Jeugd Rijnmondband zorgt rond het middaguur voor de muzikale omlijsting. De flats aan de Delflandseweg golden 25 jaar geleden als zeer modern. Het door architecten bureau Groosman ontworpen en door MUWI gebouwde com- SCHIEDAM - De succesvolle Amerikaanse speelfilm 'Rain Man' staat vrijdag 24 april cen traal tijdens het retroweekeinde in het Filmhuis. Zaterdag 25 april wordt de film 'Little shop of horrors' vertoond. 'Rain Man' is de Oscar-winnen de succesfilm uit 1988 van re gisseur Barry Levinson, met in de hoofdrollen een briljante Dustin Hoffman en Tom Crui se. De film vertelt over de autisti sche Raymond, die in een in richting verblijft. Hij bezit ech ter een aantal bijzondere gaven als een fotografisch geheugen en een uitmuntend rekenkundig vermogen. Maar door zijn au tisme is enige vorm van com municatie met de buitenwereld onmogelijk. Wanneer zijn broer Charlie plotseling uit het niets opduikt, verandert het leven van Raymond. Charlie is een snelle, handige jongen, die zijn broer uit de inrichting ontvoert om de erfenis van hun overle den vader veilig te stellen. Er ontwikkelt zich echter een hech te band tussen de twee broers. Zaterdag 25 april is het 'grieze len' geblazen bij de film 'Little shop of horrors' van regisseur Frank Oz. De hoofdrollen wor den gespeeld door Rick Mora- nis en Ellen Greene. De film is gebaseerd op de gelijknamige musical uit 1982. Audrey en Seymour werken in een bij na-failliete bloemenwin kel. Maar als Seymour een merkwaardige plant op de kop tikt, stromen de klanten plotse ling toe. Iedereen wil dit vreem de gewas zien. Seymour noemt de plant 'Audrey II', als bewijs voor zijn tedere gevoelen voor zijn collega. Audrey zit echter vast aan een sadistische tand arts en beantwoordt Seymour's gevoelens niet. Audrey II begint een groot probleem te worden als de plant razendsnel groeit en zich alleen wil voeden met mensenbloed. Beide films beginnen om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Het Filmhuis is ge vestigd aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - Speelgoedland heeft een eigen berenfamilie op de markt gebracht. De drie be ren uit de zogenaamde 'Private Collection' zijn speciaal voor Speelgoedland ontworpen door Chosun. De berenfamilie bestaat uit drie verschillende formaten in de kleuren bruin en beige. In Schiedam zijn de Speelgoed- landberen verkrijgbaar aan de Hoogstraat 93. WATERWEG NOORD - Sport hal Margriet in Schiedam biedt zaterdag 25 en zondag 26 april voor de zevende keer onderdak aan de Motorbeurs Schiedam. Een regionale onderdelenbeurs voor oude motorfietsen, met een royaal aanbod van model len, die al jaren uit de handel zijn. De nieuwste 'High-tech' moto ren uit Japan zal men hier niet aantreffen; wel veel 'British Steel' als BSA, Norton en Tri umph en andere legendarische merken als Ducati's, Laverda's, BMW's, Harley's (onder meer een 1-cylinder uit 1934) en de Indian Power Plus uit de televi sieserie 'Het wassende water'. Tal van motorclubs geven acte de présènee, terwijl ook een ver zamelaar van scooters (maar liefst 62 exemplaren in bezit) aanwezig is met Vespa, Lam- bretta, Tulsa, BSA, Cushman, Simpson, Durkopp en een La- verda-scooter. Uniek is de pas ontdekte Suc ces-motorfiets, die in 1904 werd gefabriceerd door Kip-caravans. i Mars Teunisz plex werd uitgerust met liften op alle verdiepingen, centrale verwarming en voorzetramen. De woningen werden voorna melijk betrokken door gezinnen met jonge kinderen. Nadat de kinderen het hui? uit gingen, bleven veel ouders in de flats wonen. Een groot deel van de huidige bewoners zijn dan ook nog bewoners van het eerste uur. In 1978 werd een bewo nerscommissie opgericht, die onlangs officieel werd erkend als bewonersvereniging. Begin vorig jaar sleepte deze actieve bewonersvereniging de eerste prijs in de wacht in een prijs vraag over de sociale vernieu wing. SCHIEDAM - De Opstandings kerk aan de Burg. Honnerlage Gretelaan bestaat 35 jaar. De Kerkeraad van de Nederlands Hervormde Kerk heeft ter gele genheid van dit jubileum het gehele jaar activiteiten op stapel staan, waarvan de eerste zater dag 25 april plaats vindt. Om 9.30 uur start vanaf het kerkgebouw een circa dertig ki lometer lange fiets-puzzeltocht, waaraan men groepsgewijs of individueel kan deelnemen. Men kan zich aanmelden bij de heer E. Smit (telefoon 4270673) of in de Opstandingskerk. In de loop van dit jaar volgen nog een bezoek aan de Bies- bosch, optredens van zangkoren in kerkdiensten, een open dag voor buurtbewoners, een sport dag en een receptie. Bovendien wordt een boekwerkje uitge bracht over de historie van de Opstandingskerk en haar ge bruikers, terwijl rond het motto 'Opstanding' een drietal thema avonden wordt georganiseerd. Tenslotte is een verzilverd theelepeltje vervaardigd, dat wordt verkocht tijdens de jubi leumactiviteiten en na afloop van de erediensten in de kerk. SCHIEDAM - In het kader van het Nationaal Museumweekend organiseert ook het Stedelijk Museum zaterdag 25 en zondag 26 april een aantal activiteiten voor de bezoekers. Ter gelegenheid van de educa tieve expositie 'Koppie Koppie' kunnen kinderen in het atelier komen tekenen, schilderen en boetseren. Dat kan zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur en zondag van 14.00 tot 16.00 uur. Ook voor kinderen is de kunst route 'Stap voor Stap'. Hierbij kunnen zij via een vastgestelde route kennismaken met de he dendaagse beeldende kunst. Voor volwassenen zijn meerde re exposities te bezichtigen. Bei de exposities gaan gepaard met een rondleiding, die om 14.00 uur begint. De exposities zijn 'Koppie Koppie', fotografie van Steef Zoetmulder (1940-1960) en schilderijen en werken op papier van André van der Vos sen. In het Nationaal Gedistil leerd Museum is de tentoonstel ling 'Van Korrel tot borrel' in gericht, compleet met proeverij. Het klapstuk van de Motor beurs Schiedam is echter het brokje huisvlijt van de Dordste superknutselaar Max Eibers. Uit een afgedankt eikenhouten bankstel construeerde hij een replica van de 'Reitwagen' (1885) van Daimler en May- bach. De motorfiets is voorzien van een Italiaans scheepsdiesel- tje. Motorbeurs Schiedam is zater dag 25 april geopend van 10.00 tot 18.00 uur en zondag 26 april van 10.00 ;ot 17.00 uur. SCHIEDAM - In de ontmoe tingsruimte van dienstencen trum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, wordt zondag 26 april een contactmid dag voor ouderen georgani seerd. De middag begint om 13.30 uur. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt - wij bezorgen! WATERWEG NOORD - In en rondom Novotel Rotterdam- Schiedam, aan de Hargalaan 2, wordt zondag 26 april een bruidsmarkt georganiseerd. De markt is samengesteld door een aantal regionale bedrijven in de 'bruidsbranche', zoals een druk kerij, een zaalverhuurbedrijf, een autoverhuurbedrijf, een bloemist, een juwelier, een ban ketbakker, een fotograaf en een bruidsmodezaak. De bruids markt duurt van 11.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Autokrakers heb ben tijdens de Paasdagen niet stil gezeten. Acht keer was het raak, maar in drie gevallen kon den de daders worden gepakt. De autokraken vonden plaats aan de Troelstralaan (radiocas setterecorder, jack en zonne bril), Mgr. Nolenslaan (geluids boxen, cd-speler en de volledige hoedenplank), Buitenhavenweg (een fors geldbedrag en diverse pasjes), Vlaardingsedijk (radio- cassetterecorder en sigaretten) en Swammerdamsingel (radio cassetterecorder en tankpasje). De dader van een autokraak aan de Grofbaan kon even later worden aangehouden aan het Broersveld? Een 35-jarige Schie dammer werd daar aangetroffen met de gestolen radiocassettere corder. Zondagochtend zijn twee Rotterdammers (27 en 25 jaar oud) aangehouden op ver denking van autokraken, die eerder waren gepleegd aan de Swammerdamssingel en Marco nistraat). Vrijdag 1 mei Passage Theater/Grote Zaalj Shusaku Dormu Dance Thea tre, Matrix, dansvoorstelling, aanvang 20.15 uur, toegang sprijs f 15,-/CJP en Pas65 f 10,- Theater de Teerstoof, Bram Ver meulen, Toeters en bellen, jubi leumprogramma, aanvang 20.30 uur, toegangsprijs f 15,-. /CJP en Pas65 f 12,-. Zaterdag 2 mei Theater de Teerstoof, Poppen theater Deen en Dander, De dagi dat de koningin niet wilde rege ren, kindervoorstelling, aanvan, 14.00 uur, toegangsprijs f 5,-. Passage Theater/Grote Zaal, Youp van 't Hek, Alles of nooi. uitverkocht. Theater de Teerstoof, Bram Ver meulen, Toeters en bellen, aan-' vang 20.30 uur, toegangsprijs* f 15,-/CJP en Pas65 f 12,-. ll'\ Ti Woensdag 6 mei Stedelijk Museum/aula, Trio d'Orion, lunchconcert (viool, piano en cello), aanvang 12.30 uur, toegang gratis. Passage Theater/Grote Zaal, Kietelkrijt, Huis aan de Amstel, kindervoorstelling vanaf vier jaar, aanvang 14.00 uur, toe gangsprijs f 5,-. Huize Spaland, Harmonie Har- pe Davids, concert, aanvang 19.30 uur, toegang gratis. Theater de Teerstoof, Radetzky, Kom onmiddellijk thuis!, caba ret, aanvang 20.30 uur, toegang sprijsf 15, -/CJP en Pas65 f 12a Donderdag 7 mei Theater de Teerstoof, Radetzky, Kom onmiddellijk thuis!, caba ret, aanvang 20.30 uur, toegang sprijs f 15,-/CJP en Pas65 f 12,J Vrijdag 8 mei Magnalia Deikerk, Gemengde Zangvereniging Excelsior m.m.v. het Maasstedelijk Jon genskoor, jubileumconcert, aan vang 20.00 uur. Theater de Teerstoof, Job Schu ring, De Antiquair, cabaret, aanvang 20.30 uur, toegang- s65 f 10,- sprijs f 13,-/CJP en Pas65 Zaterdag 9 mei Passage Theater/Grote Zaal,, Wordt Vervolgd Clubdag, kinde ractiviteit, aanvang 13.15 uur, toegangsprijs 12,50/leden f 7,50. Theater de Teerstoof, Job Schu ring, De Antiquair, cabaret, aanvang 20.30 uur, toegang sprijs f 13,-/CJP en Pas65 10,- Donderdag 14 mei Passage Theater/Roo Roosen zaal, Han Geurts, Vogels sterven in het ochtendblauw, theatermo noloog, aanvang 20.30 uur, toe gangsprijs f 18,-/CJP en Pas65 f 15,-. Theater de Teerstoof, Apollo To neel, 'Kras', familievoorstelling, aanvang 20.30 uur, toegang sprijs f 12,50. Vrijdag 15 mei Theater de Teerstoof Apollo To neel, 'Kras', familievoorstelling aanvang 20.30 uur, toegang-' sprijs f 12,50. Kaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en? 16.00 uur verkrijgbaar aan dd kassa van het Passage Theater.. Telefonisch reserveren is dan' eveneens mogelijk: telefoon Pas-, sage Theater 4269563 en Thea ter de Teerstoof 4269455. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de administra tie van de Schiedamse Theaters, telefoon 4262987 (tijdens kan tooruren). Exposities Stedelijk Museum, 'Koppie Kop pie', kinderen tekenen en boetse ren naar model 'Ontwikkeling door de eeuwen heen', overzicht van de door kinderen gemaakte portretten (tot en met 26 april); André van der Vossen 'Dagboek in lijnen en kleuren(tot en met 17 mei). Nationaal Coöperatie Museum, 'Coöperatie Nu' (permanent). Galerie/Konditorei Het Spec4 trum, keramiek en zijde van Iris- van Wiitvliet en (sur)realistischê, aquarellen van Arthur van Steerf (tot en met 31 mei). Galerie Alpha, verschillendê edelsmeden. Theater de Teerstoof, zijde schil derijen van Mery Breure (tot en met 10 mei). SCHIEDAM - Marion en Henk Evers uit Bussum spreken don derdagavond 23 april over het thema 'Stervensbegeleiding van uit de geest'. Het tweetal is hier toe uitgenodigd door de spiri tuele vereniging Harmonia. De avond vindt plaats in wijkcen trum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165 en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt 7,50. i Soes en Stip Cabaret staat centraal in Schiedamse theaters Wak Zines De replica van de Reitwagen, gemaakt van een eikenhouten bank stel. Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 i

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9