KIJK OP AUTO'S IN DIT NUMMER EXTRA COMPLEET DAIHATSU AUTO BEUMER Met een Chevrolet de wereld rond Nieuwe Oldtimer Almanak Inruilwaarde gegarandeerd bij Yue Loong 'Feeling' Ruimteschip van Renault A Dixie Getest: Sportieve Citroen Motorbeurs in Schiedam Michelingids voor Spanje Geiwral Moto,» CHARADE 1000 LIMITED F 20.995,- HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 24 APRIL 1992 PAGINA 13 Dit speciale autokatern wordt opgenomen in acht edities van onze krant en heeft een totaal oplage van 260.000 exemplaren. De redaktie wordt verzorgd door Leo de Ruiter, te bereiken via postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, het telefoonnummer van de redaktie is 070-3190298. Voor advertenties: zie colofon op pag. 3 van deze krant. De Charade 1000 Limi ted. Tijdelijk voorzien van 3xtra luxe bekleding, spe ciale striping, in carrosse- iekleur gespoten bum- iers, grille en spiegels, ipeciale wielplaten en ïog veel meer. Uw voor leek f 1.700,-! \J Motorbeurs Schiedam, de regionale onderdelenbeurs voor oude motorfietsen, heeft zijn bestaansrecht bewe zen. Al weer voor de zevende keer zullen de deuren van de Schiedamse Margriethal aan de A-20 (afslag Schie- dam-Noord) open gaan vor het motorminnend publiek. Een weekendbeurs - 25 en 26 april - met een royaal aanbod van motoronderdelen en motorfietsen die al ja ren uit de handel zijn. Dus weinig 'high-tech' uit het land van de rijzende zon, wel veel 'British steel' als B.S.A., Norton, Triumph en andere legendarische mer ken. Ducati's, Laverda's, B.M.W.'s, Harley's - waaron der een 1-cylinder uit 1934 - de Indian Power Plus uit de t.v.-serie 'Het wassende water' en vele, vele anderen. Verscheidende motorclubs en particulieren met interes sante collecties zullen acte de presence geven, waaron der de Arielclub, Oldtimerclub Oud maar Sterk, Motor club Oudenhoorn en de Rijwiel Hulpmotor Club Ne derland (R.H.C.). Een trotse bezitter van maar liefst 62 scooters zal zijn meest unieke exemplaren tentoon stellen. Vespa's en Lambretta's maar ook een Tulsa Tourist, een B.S.A., een Cushman, een Simpson, een Durkopp en een Laverda-scooter. Ook aanwezig is een pas ontdekte motorfiets uit 1904, de Succes, gefabriceerd door Kip-caravans! Klapstuk van de motorshow is een zelfgebouwde replica van de 'Reitwagen' (1885) van Daimler en Maybach. De 42-ja- rige Dordtse superknutselaar Max Eibers van Meubel makerij Jamin Eibers construeerde van een afgedankt eikenhouten bankstel een motorfiets die hij uitrustte met een Italiaans scheepsdieseltje. Een verbijsterend stukje huisvlijt. De Wereldtentoonstelling in Sevilla, de Olympische Spelen in Barcelona, de 500e verjaardag van de reis van Christophorus Columbus, 1992 is met recht het jaar van Spanje. Bij de traditionele stroom van toeristen op zoek naar zon en strand zullen zich in de komende maanden tien duizenden liefhebbers van sportieve prestaties, histori sche herinneringen of culturele uitwisselingen voegen. Over het hele schiereiland zullen zich dus risico's van overvolle hotels, verstopte wegen en slecht gekontro- leerde prijzen kunnen voordoen. De individuele toerist staat hier dikwijls geheel alleen tegenover. Het gebruik van de rode Michelin gids „Espana-Portugal" betekent hierbij echter een onvervangbare hulp. Een grote keuze aan hotels en restaurants in alle prijsklassen, bijgewerk te plattegronden van steden, voor de gebruikers van de gids van het lopende jaar gegarandeerde prijzen etc. Al bijna een eeuw lang leerde de automobilist aldus zijn vertrouwen in Michelin te stellen. De kleur die dit jaar volledig is toegepast, betekent een nieuwe stap in de richting van overzichtelijkere en aangenamere informa tie. De gids kost 38.- en is verkrijgbaar in elke boek handel. Vele etmalen lang achter het stuur, angstaanjagende momen ten en gevoelens van geluk als de missie is geslaagd; de Cana dees Garry Sowerby heeft er zijn beroep van gemaakt. Tien jaar geleden besloot Garry dat hij een opwindende baan wilde, waarbij verre reizen, gevaar, moeilijkheden en opwinding ge- kombineerd konden worden. Die baan bestond nog niet, dus hij bedacht er zelf één. Zo werd hij één van de weinige echte rijdende avonturiers. Sindsdien heeft hij de aardbol op diverse wijzen gerond, van noord naar zuid en van west naar oost. Hij bezit inmiddels een aantal records en heeft de bijnaam gekregen 'De Indiana Jones van het Marathon rijden'. Zijn avontuurlijke tochten brachten Garry in de donkerste jungles, de droogste woestijnen en over de hoogste bergketens. In maart was Garry in Neder land op weg naar Moskou om gratis boeken te bezorgen voor moeilijk lerende Russische kin deren. Hij moest toch die kant uit, want hij wilde met zijn Chevrolet Truck een zuinig- heidsrit door Scandinavië ma ken. Vlak daarvoor had hij En geland van Zuid naar Noord en weer terug 'genomen' op één tank brandstof. Die 6,2 liter diesel Chevrolet truck stamt uit 1987, toen hij met dit voertuig een tocht maakte van Tierra del Fuega, het zuidelijkste puntje van Zuid Amerika, naar Prudhoe Bay, het noordelijkste puntje van Ca nada (Alaska). Een tocht van 14.642 mijl in 23 dagen, 22 uur en 43 minuten. Zuid-Amerika was toentertijd een stuk onrusti ger dan nu en Garry ondervond dan ook het nodige oponthoud door elkaar bestrijdende partij en. Het laatste stuk van 5000 mijl in 82 uur van Dallas Texas naar Noord Alaska was daarbij vergeleken een peuleschilletje. Diezelfde Chevrolet truck stond onlangs bij GM Nederland voor de deur, op doorreis naar Mos kou. Renault heeft haar succesvolle Renault 19 op een groot aantal punten gewijzigd. De meest in het oog springende veranderin gen zijn de aangepaste voor- en achterzijde en het nog moderner gestileerde dashboard. Daar naast werd het gamma verrijkt met twee krachtige 1,8-liter ben zinemotoren en werd overgegaan op de nieuwe typevoering: RL, RN, RT. Ook de naam Chama- de voor de Sedan verdwijn. De Renault 19, die in 1988 op de markt kwam, heeft op de Eu ropese markt een goede reputa tie opgebouwd. Op de Franse markt is de 19 de meestver- kochte auto in de middenklasse, terwijl in Spanje en Duitsland de 19 in 1991 tot bestverkochte importauto wordt benoemd. Op de totale Duitse automobiel- markt behaalde de 19 zelfs een marktaandeel van 2,3 procent. In Nederland maakte de 19 in 1991, met 10.627 verkochte eenheden, 2,2 procent uit van de totale Nederlandse markt. Van de Renault 19 werden tot eind 1991, 1.870.000 eenheden geproduceerd. Markanter uiterlijk Met de nieuwe neus en de nieu we achterkant kreeg de Renault 19 een markanter uiterlijk, zon der dat dit ten koste ging van de robuuste uitstraling die het vo rige model kenmerkte. De ver- anderingen aan de voorzijde zijn herkenbaar door een korte re motorkap, een nieuwe grille en ovaal gevormde koplampen. Aan de achterzijde vallen voor al de faaie achterlichtunit en de nieuwe schildbumper op. Het exterieur is afgewerkt met nieu we beschermstrips op de flan ken, nieuwe wieldeksels op de RL- en RN-uitvoeringen en nieuw ontworpen lichtmetalen wielen op de typen 16V en Ca briolet 16V. Nieuwe motoren Het motoren-gamma van de Renault 19 werd uitgebreid met een nieuwe 1,8-liter benzinemo tor, die in twee vermogensvari anten verkrijgbaar is: 95 pk of 68,5 kW voor de 1.8 en 113 pk of 81 kW voor de 1.8i. Beide motoren zijn afgeleid van de vertrouwde Renault F-motor van 1.721 cm3. Door de slag te vergroten tot 82,7 mm, meet de inhoud nu 1.794 cm3. De eerste vervangt de 1,7-liter motor van 95 pk/68,5 kW uit de voormali ge versies GTX en TXE. Deze wordt nu toegepast in de versies RN 1.8 en RT 1.8 automaat. De tweede 1,8-liter motor wordt ex tra aan het gamma toegevoegd en gemonteerd in de RT 1.8i. De 1.7 met 75 pk/54 kW blijft in het programma evenals de 1.4 60 pk/43 kW en de 1.9 D en 1.9 TD. Bij de aanschaf van een Yue Loong 'Feeling' geven de dea lers aan hun klanten een gega randeerde inruilwaarde af. Het jongste automerk op de Neder- Het zal niemand ontgaan hoe springlevend de hobby rond klassieke automobielen en mo toren in ons land is. Meer dan 45.000 trotse eigenaren zijn met hun, meestal gerestaureerde, auto of motorfiets lid van één van de 250 clubs, en met grote regelmaat hoort of ziet het Ne derlandse publiek iets van hen. De Voiture's Oldtimer Alama- nak heeft dat hele wereldje van klassiekers in kaart gebracht voor Nederland en België, ter wijl de vermelde musea geheel Europa beslaan. Op 290 pagina's zijn achtereen volgens opgenomen: een evene mentenagenda '92-'93 met na genoeg alle oldtimerbeurzen, automodelbeurzen, clubmee tings, veilingen, shows, ritten, rally's etc., alle gegevens van to taal 450 clubs; de adressen en specialisatie van ruim 1200 be drijven die zich op een of ande re manier bezig houden met klassieke auto's en motoren; tenslotte een overzicht van ruim, 300 museau in Europa, compleet met openingstijden, entreeprijs en collectie-om- schrijving. De Oldtimer Almanak is voor iedere liefhebber van het klas siek vervoer een hulpzame weg wijzer en voor insiders een be trouwbare partner in de hobby. De Almanak is te bestellen door overmaking van 14,95 op Postbanknummer 206384 t.n.v. Voiture's Courant te Raalte. De Almanak is voor hetzelfde be drag ook te koop bij de betere boek- en tijdschriftenwinkels. Vobr info bel 05720-58899. I In het onlangs feestelijk geo pende Eurodisney, presenteert Renault een bijzonder futuristi sche auto voor een reis naar de verre toekomst. De auto, be dacht voor het jaar 2328, is te vinden in het Visionarium in Discoveryland, het land van de ontdekking. Renault, partner in Eurodisney vanaf het eerste uur (1988), heeft de uitdaging aangenomen een auto te realiseren, die alle toekomststudies overtreft. De auto, die overigens meer op een ruimteschip lijkt, kan dan ook niet gezien worden als een con- ceptcar of als een auto van de nabije toekomst. De Reinastella is het resultaat van de ongebrei delde fantasieën van de ontwer pers van Renault Design. De bezoeker die in Eurodisney- land het Visionarium bezoekt reist allereerst in gezelschap van Jules Veme met een tijdmachi ne door de eeuwen heen. Na een indruk te hebben gekregen van de uitvindingen die het le ven op aarde ingrijpend veran derden - zoals de auto - zet de bezoeker aan boord van de Rei nastella een stap in het jaar 2328: Exact vier eeuwen na de lancering van de eerste Renault Reinastella, die op de autoten toonstelling van 1928 zijn pri meur beleefde. Het uiterst luxe. „ruimteschip", waarin - op het moment van lancering - ruim 15 miljard ECU is geïnvesteerd, kreeg de laatste technische snufjes mee en houdt rekening met de men taliteit en gewoontefi van de ge neraties in de vierentwintigste eeuw. De Reinastella wordt be stuurd door öen systeem, dat gebaseerd is op een wereldwijd net van routebesturing en be reikt moeiteloos de dan gelden de maximum snelheid van 300 km/h. Op lange afstanden beweegt de Reinastella zich op een maxi male hoogte van 150 meter bo ven het aardoppervlak, terwijl in de steden - waar de maxi mumsnelheid van 50 km/u geldt - de "ruimteauto" maar 15 cm boven het wegdek zweeft. landse markt biedt weliswaar een aantrekkelijk model, maar er is voor de consument nog geen zicht op de inruilwaarde van de 'Feeling' 1.6 of 1.8 na verloop van enkele jaren. Importeur Eurimpo bv in Rid derkerk bevestigt daarom zwart- op-wit de kwaliteit van dit Tai wanese produkt door de inruil waarde nu al te garanderen. Het garanliecertificaat geeft aan dat de Yue Loong-dealer bereid is na twee jaar of 30.000 km 70 procent van de catalogusprijs terug te geven bij de aanschaf van een nieuwe auto. Na drie jaar of 45.000 km is de garan deerde inruilwaarde altijd nog 55 procent van de prijs bij aan schaf. Zijn er méér kilometers verreden, dan vindt een verre kening plaats volgens vastgestel de voorwaarden. Uiteraard dient het voorgeschreven onder houd te hebben plaatsgevonden en de auto schadevrij te zijn. Wie met Yue Loong wil kennis maken moet tuissen 16 april en 2 mei de 'Feeling' in de show room gaan bekijken en er een proefrit mee maken (test 'm en 't wordt 'm). Niet alleen ont vangen liefhebbers van betaal bare exclusieve auto's in die pe riode leuke verrassingen, voor de kinderen is er een leuke kleurwedstrijd waarmee spel computers gewonnen kunnen worden. Iedere koper dingt au tomatisch mee naar prijzen als een meerdaags verblijf in Euro- Disneyland. Er zijn op dit mo ment al een kleine 30 dealerbe- drijven die Yue Loong - naast een ander merk - voeren. Altijd prijs dus! In het kader van de voorjaar- saktiviteiten van Peugeot wordt, naast een aantal bestaande spe ciale modellen van de 205, 309 en 405, de Peugeot 106 in Dixie-uitvoering op de markt gebracht. Het betreft een geli miteerde serie van 700 stuks. Als basis voor de Dixie werd de 106 XN gekozen. De auto heeft een 11 liter benzine-injektie motor van 60 DIN pk (44,1 II CEE kW) met drie-weg kataly sator en Lambda-sonde die naar keuze gekoppeld kan worden aan een 4- of een 5-versnellings- bak. De Dixie wordt standaard uitgerust met een geluidsinstal latie bestaande uit een Blau- punkt Melbourne radiocasset- tespeler met KeyCard beveiling, antenne, twee luidsprekers en complete bedrading. Verder is de Dixie, in vergadering met de XN-uitvoering, voorzien van brede stootstrips op de flanken en een set luxe vloermatten. Het Dixie-logo is terug te vin den op de portieren, de achter klep en op de velours matten vóór. De prijs van de Dixie is dezelfde als die van de XN ƒ21.150.- voor de 4-bak en 21.650.- voor de 5-bak en biedt de cliënt een voordeel van 1.000.-. Andere speciale aanbiedingen zgn op deze modellen niet van toepassing DAIHATSU SHOWROOM: WESTVEST 14 SCHIEDAM TEL. 010-4261483 WERKPLAATS: NIEUWE HAVEN 281, SCHIEDAM TEL. 010-4264546 05 Renault 19 vernieuwd tiil

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 13