VJurth Merschoor b.v. Binnenmanege mag Prijswinnaars kleurwedstrijd Onderscheiding voor chef monteur politie Aanpak vochtprobleem van Stedelijk Museum Lions Club Schiedam vraagt hulp scholieren Man zwaait met nepwapen Forse buit bij inbraak Hoofdwond na aanrijding Meer geld voor campagne Parkeercontrole De Panda SkyLine De Uno SkyLine v.a. f 15.650,- v.a. f24.200,- De Tipo SkyLine Df. Tempra SkyLine v.a. f26.550,- v.a. f30.850,- Open dak Getint glas Meegespoten bumpers Meegespoten grille Brede banden Speciale bekleding t.w.v. 1.850,- u betaalt slechts 300,- 1.550,- voordeel Schuif/kanteldak Meegespoten bumpers Meegespoten spiegels Centrale deurvergrendeling Elektrische ruitbediening Lederen stuur en pookje Deelbare achterbank t.w.v. 4.550,- U betaalt slechts 950,- 3.600,- voordeel - Schuif/kanteldak - Brede banden - Getint glas - Meegespoten bumpers - Meegespoten spiegels - Gedeelde achterbank - Speciale bekleding - Philips radio/cd-speler t.w.v. 4.800,- u betaalt slechts 800,- 4.000,- voordeel - Elektrisch schuif/kanteldak - Licht metalen velgen - Brede banden - Getint glas - Speciale bekleding - Metaallak - Meegespoten bumpers - Meegespoten spiegels t.w.v. 5.500,- u betaalt slechts 1.000,- 4.500,- voordeel WIJ HEBBEN NOG EEN AANTAL GEREGISTREERDE FIAT SKY LINE MODELLENWAARMEE U NU KUNT RIJDEN EN VOLGEND IAAR IN 1993 PAS HOEFT TE BETALEN. Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam Tel. 010-4260012/4265082 SCHIEDAM - Agrariër Nico Maat heeft de slag om de bouw van een zogenaamde 'binnenrijbak' gewonnen. Twee jaar geleden vroeg Nico Maat bij de gemeente een vergunning aan voor het bouwen van een binnenmanege op zijn erf aan de Groeneweg. Naast zijn werkzaamheden als boer runt Maat hier al jaren uit hobby Stalling 't Einde, een paardenhouderij en een stalling voor paarden van particulieren. Om de eigenaren van de pensionpaardén de gelegenheid te bie den met hun paard rond te stappen, creëerde Maat een kleine binnenmanege en een wat grotere buitenmanege. De binnenbak bleek echter veel te klein, waardoor veel grote paarden last van hun benen kregen. Daarom vroeg Nico Maat om een vergunning voor de bouw van een grote binnenmanege. De bouwvergunning werd hem echter geweigerd. Onder meer omdat op het gebied, waarin de boerderij van Maat staat, een agrarische bestemming rust. En een paardenstalling is te recrea tief om daaronder te vallen, zo oordeelde de gemeente. Bovendien verdacht de gemeente Maat ervan dat hij van plan was om hier een commerciële manege te beginnen. Boer Maat bestreed dit argument en ging in beroep. Kamer II van de Bezwaar- en beroepschriftencommissie verklaarde de be zwaren van Maat vervolgens gegrond, waarop het college werd geadviseerd de vergunning alsnog te verlenen. Echter onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat 'gebruik van de binnenrijbak, strijdig met deze vergunning, op actieve wijze van gemeentewege zal worden tegengegaan'. Ofwel: de binnenmanege mag alleen worden gebruikt door de eigenaren van de pensionpaarden. Nico Maat heeft daar geen problemen mee. „Ik heb de aanne mer al gebeld en hoop nog voor de winter mijn binnenmanege te kunnen openen". HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 29 APRIL 1992 PAGINA 11 SCHIEDAM - Tijdens een par keercontrole bij sporthal Mar griet aan de Sporthalstraat heeft de politie afgelopen zaterdag 44 proces-verbalen uitgeschreven voor automobilisten, die hun voertuig verkeerd hadden ge parkeerd. De meeste bekeurin gen golden auto's, die in de groenstroken stonden gepar keerd. In sporthal Margriet werd het afgelopen weekeinde een drukbezochte Motorbeurs gehouden. SCHIEDAM - De politie kreeg afgelopen zaterdagnacht een melding binnen, dat iemand met een pistool liep te zwaaien in een café aan de Aleidastraat. Even later kon de man, een 21- jarige inwoners van Sommels- dijk, worden aangehouden. In zijn auto werd het bewuste wa pen aangetroffen, maar het bleek een speelgoedwapen. Het" 'speeltje' is in beslag genomen. SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken start maandag 11 mei werkzaamheden aan de trap en het bordes van het Stedelijk Museum. De werkzaamheden zijn noodzakelijk om het vocht probleem van het museum aan te pakken. Het karwei zal tot half oktober duren. In deze pe riode is de binnenplaats afgeslo ten voor normaal gebruik. De kelder van het Stedelijk Mu seum heeft al geruime tijd last van indringend vocht. Na uitge breide onderzoeken werd duide lijk dat het vochtprobleem wordt veroorzaakt door regen water, dat door het in slechte staat verkerende metselwerk van de trap en het bordes sii- SCHIEDAM - Inbrekers hebben eind vorige week flink toegesla gen in een bedrijf aan de Stric- kledeweg. Zij gingen ervandoor met vijf radiocassetterecorders, een mountainbike, een accu, pakken koffie, een koffiezetap paraat, twee geluidsboxen en ze ven ingelijste reproducties. pelt. De eronder gelegen gewel ven en kelderwand zijn hier door doordrenkt. In overleg met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg is een reeks van gefaseerde werk zaamheden gepland, die een einde moet maken aan het vochtprobleem. Eerst worden de hardstenen trapbekleding en de tegels van het bordes zorg vuldig verwijderd en opgesla gen. Vervolgens wordt de be strating van de binnenplaats voor een groot deel weggehaald, waarna de kelderwand en de ge welven tot een diepte van circa 2,5 meter worden uitgegraven. De kelderwand en de gewelven worden daarna voorzien van een beschermende en vochtwe- SCHIEDAM - Een 45-jarige fietster uit Schiedam is afgelo pen zaterdagochtend met een hoofdwond ter observatie opge nomen in het Schieland zieken huis, nadat zij op het Dr. Wi- bautplein was aangereden door een auto, bestuurd door een 41- jarige Schiedammer. De fietster verleende geen voorrang. rende laag. Bovendien wordt onder de trappen een vochtwe rend scherm aangebracht. Ten slotte wordt een stevige basis gelegd voor het bordes en de trappen, waarna de hardstenen bekleding wordt teruggebracht en de bestrating van de binnen plaats wordt hersteld. Na afronding van deze eerste fase wordt tenminste een half jaar gewacht totdat de wand en gewelven zover zijn gedroogd dat in een tweede fase hieraan herstelwerkzaamheden kunnen worden uitgevoerd. De totale kosten van deze werkzaamhe den zijn geraamd op 220.000,- SCHIEDAM - De campagne- raad van het sociale vernieu wingsproject 'Schiedammers van overal en nergens' heeft van het college van B&W toe stemming gekregen om het eer der vastgestelde uitgavenniveau met een bedrag van maximaal 28.500,- te overschrijden. SCHIEDAM - Als het aan de mensen achter Holland Mana gement Holding (lees George Toth en Wil Vollering) ligt, ver andert de sombere voormalige Sociale Werkplaats op de hoek van de Vijgensteeg en het Groenweegje nog deze zomer in een kleurrijke woonboulevard. Vorige week heeft zakenman George Toth de ontwerptekenin gen ingediend bij de Welstands commissie van de gemeente. „Met dit plan lopen we vast vooruit op het gemeentelijk voornemen om hier voor de deur een parkeerplaats aan te leg gen", zegt Toth. De vroegere Sociale Werkplaats is sinds anderhalf jaar eigen dom van de Holland Mange- ment Holding (H.M.H.) van Toth. Een deel van het grauwe gebouw gebruikte hij zelf voor de opslag van hulpgoederen voor zijn vaderland Hongarije, een ander deel verhuurde hij aan een aantal ondernemers, onder wie Tapijtspecialist Ton van den Berg. „Wij willen van dit pand een multifunctioneel gebouw met een eigen identiteit maken", legt Wil Vollering, algemeen di recteur H.M.H., uit. „Het ge bouw biedt zo'n vierduizend vierkante meter bedrijfsruimte. Op de begane grond komt een soort overdekte meubelboule vard in het klein met allerlei za ken op het gebied van wonin ginrichting. De Tapijtcorner is daar één van. De bovenverdie pingen kunnen worden gehuurd door anderssoortige bedrijven en instellingen". Vollering en Toth denken hier bij onder meer aan het Educa tief Centrum voor Volwasse nen. „Die instelling zou hier prima kunnen worden gehuis vest". De Schiedamse architect Nol Heuvelhorst is verantwoordelijk voor het ontwerp. „Het gebouw is uitgerust met allerlei voorzie ningen, die we in tact kunnen laten", zegt hij. „De liften, de vide als overgang naar de ver diepingen, de toiletgroepen. Het is alleen een kwestie van eigen tijdse aanpassingen. De con structie blijft behouden". Het nu nog zeer somber ogende pand verandert straks in een massale kleurenzee. Heuvel horst wil de buitenzijde van het gebouw namelijk bedekken met isolerende platen in de kleuren groen, zwart, rood, geel en oran je. „Wanneer de Welstandscom missie het sein op groen zet, kan het gebouw direct na de bouwvakvakantie worden opge leverd", meent George Toth. „Het liefst willen we ruimte bie den aan Schiedamse onderne mers. Die krijgen voorrang. De bewoners uit deze buurt hebben inmiddels al positief gereageerd op onze plannen". SCHIEDAM - In het kader van het veertigjarig bestaan van Lions Nederland organiseren de ruim driehonderd Nederlandse Lions Clubs de komende weken een grote actie onder het motto 'open uw ogen voor de blinden in de wereld'. De actie heeft tot doel geld in te zamelen om blin de mensen in ontwikkelingslan den via een operatie weer hun gezichtsvermogen terug te ge ven. Ook Lions Club Schiedam doet hieraan mee met de actie 'Sight First'. Naast de verkoop van schoteltjes met typisch Schie damse decors, bloembollen en een prent van Sjef Henderickx, is ook een actie opgezet, waar aan de Schiedamse basisscholen kunnen deelnemen. De deelnemende scholen ont vangen een dia- en videorepor tage van een 'sight first' reis door Nepal en een toepasselijke kruiswoordpuzzel. Bovendien zal de heer F. Hartman, hoofd verpleegkundige van het Schie land ziekenhuis, desgewenst op school een toelichting geven op het probleem en de oplossingen van blindheid. De schoolkinderen moeten de kruiswoordpuzzel oplossen en een opstel of tekening schrijven en/of maken naar aanleiding van de videoreportage. Boven dien wordt de leerlingen ge vraagd geld in te zamelen via sponsorlopen, rommelmarkten of andere activiteiten. Lions Club Schiedam heeft prij zen beschikbaar gesteld voor de deelnemende scholen. Zo mo gen de winnende kinderen een avondje doorbrengen in Tropi- cana, terwijl de school een boe- kenbon ter waarde van driehon derd gulden kan winnen. Voor meer informatie kunnen de Schiedamse basisscholen terecht bij de heer F.P. Hartman, tele foon 4344321. Rij nu, betaal in 1993. SCHIEDAM - Supermarkt Bas van der Heijden aan het Broersveld hield rond de Paasdagen een kleurwedstrijd voor de Schiedamse jeugd. Onlangs werden de winnaars aan het Broersveld ontvangen om hun prijs in ontvangst te nemen. De kleurwedstrijd was verdeeld in drie leeftijdscategorieën. In de ca tegorie tot en met 4 jaar werden de prijzen gewonnen door Bianca Veldhuyzen (3 jaar), Jeremy Lemmens (2) en Jeroen van Leusden (3). Bij de 5- tot 9-jarigen gingen de prijzen naar Patricia Zuiderwijk (9), Siham (9) en Sjanada Kroon (5). In de laatste categorie (10-12 jaar) werden de prijzen in de wacht gesleept door Sebastiaan Zuiderwijk (12), Johan Schaafsma (10) en Nergis Getintaya (11). SCHIEDAM - Burgemeester Reinier Scheeres heeft afgelopen vrijdag een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt aan de heer F. Scholte uit Schiedam. De heer Scholte kreeg de onderscheiding vanwege zijn 25-jarig dienstverband bij het Schiedamse politiekorps. Hij maakt per 1 mei gebruik van de VUT-rege- ling. Tijdens zijn afscheidsreceptie in het politiebureau aan het Bijdorpplein kreeg de heer Scholte de versier selen, behorende bij de Orde van Oranje Nassau, in zilver, opgespeld. De heer Scholte was werkzaam als chef monteur bij de Beheersdienst van het politiekorps. Meubelboulevard in Sociale Werkplaats De grauwe voormalige Sociale Werkplaats.. verandert in een kleurrijke meubelboulevard.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 11