Theaterprogramma biedt: Feest van H. Liduina Anytime, anyplace. Expositie van Ronnie Abram ORANJE Jubileum Delflandseweg D4ULBEEG Wordt verwacht De herfst begint in mei OPEN DAG Veel muziek in Podium Muziek op Grote Markt Bryan Adams in De Erker St. Radboud op Floriade Cursus Impressionisme Spaanse rommelmarkt Inloopconcert in Grote Kerk De Bondsspaarbank doet meer. É®W HOLLAND# HOirrvAKLAr SCHIEDAM - Bekende namen nemen dit weekein de bezit van de Schiedam- se theaterpodia. Naast Bram Vermeulen is het vooral cabaretier Youp van 't Hek, die de aandacht trekt. Zijn voorstelling van zaterdag 2 mei in het Pas sage Theater is dan ook geheel uitverkocht, net zo als het bijbehorende Thea terdiner. Voorts biedt het theaterprogramma dans en poppentheater. Shusaku Dormu Dance The atre voert vrijdag 1 mei de dansvoorstelling 'Matrix' op in de Grote Zaal van het Passage Theater. Het 'Bed' staat centraal in deze produktie. Een mooie plek om te slapen, te dromen of uitbun dig te leven. Artistiek leider Shusaku Takeuchi heeft in deze moderne dansvoorstelling sfeer beelden gecreëerd, gebaseerd op het verlangen naar erotiek: paarvorming als een veredelde vechtsport. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 10,-. Bram Vermeulen In Theater de Teerstoof treedt vrijdag 1 en zaterdag 2 mei Bram Vermeulen op met zijn programma 'Toeters en Bellen'. 'Toeters en Bellen' is een muzi kale bloemlezing. Een jubileum programma met 25 jaar Neder lands repertoire. Bram Vermeu len blikt terug in de tijd: van 'Neerlands Hoop' via 'De Toe komst' naar 'Vriend en Vijand'. In 'Toeters en Bellen' wordt Vermeulen telkens bijgestaan door een wisselende gastmuzi kant. Het instrumentarium van die gast en diens muzikale voorkeur bepaalt iedere keer welke keuze er wordt gemaakt uit het repertoire van 25 jaar. De voorstellingen beginnen om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Poppentheater Poppentheater Deen en Dander speelt zaterdag 2 mei de voor stelling 'De dag dat de koningin niet wilde regeren' in Theater de Teerstoof. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van vier tot tien jaar. Een dagje spijbelen zou ieder een weieens willen. Ook een ko ning. Zeker als zijn vrouw met haar vriendinnen naar Parijs is. Maar wanneer de koning dan spijbelt, beginnen de proble men. Want hoe moet hij nu geld verdienen voor eten en drinken? Ineens komt de ko ning in aanraking met allerlei nieuwe situaties in een wereld die hij niet kent. Uiteindelijk wil hij het liefst in het paleis werken. Dat kan raar uitpak ken.... De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Job Schuring, De Antiquair (try- out), vrijdag 8 en zaterdag 9 mei. Theater de Teerstoof; Wordt Vervolgd Clubdag, zater dag 9 mei, Passage Theater- /Grote Zaal. Kaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Theater. Telefonisch reserveren is dan eveneens mogelijk: telefoon Pas sage Theater 4269563, Theater de Teerstoof 4269455. Voor meer informatie kan men bellen met de administratie van de Schiedamse Theaters, tele foon 4262987 (tijdens kantooru ren). SCHIEDAM - De natuurwan deling in de heemtuin van het Prinses Beatrixpark draagt zon dag 3 mei de opmerkelijke titel 'in mei begint de herfst'. Heem- tuinexcursiegids Hannie Kees maat zal de betekenis hiervan tijdens de wandeling uit de doe ken doen. In de maand mei is het gevaar voor plotseling terugkerend winterweer verdwenen. Verre weg de meeste planten hebben bladgroen om met behulp van zonlicht uit water en koolzuur gas de onmisbare koolhydraten op te bouwen. Zonlicht is hier bij de energiebron. Vandaar dat planten elkaar voortdurend be concurreren in de strijd om vol doende licht. Voor bijvoorbeeld de bosane- moon is echter de herfst nu reeds begonnen. Als het groene bladerdek boven haar zich voor maanden sluit, blijft er op de bodem te weinig licht over om te kunnen leven. Dan is het weer tijd voor andere planten, die zijn ingesteld op een krap bemeten portie licht, zoals de schaduwplanten. De natuurwandeling begint om 14.00 uur bij de ingang van de heemtuin. Na een bezoek aan de heemtuin wordt de wande ling voortgezet in het Beatrix park. Deelname aan de wande ling is gratis. SCHIEDAM - De Parochie H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans viert zondag 3 mei het jaarlijkse feest van de H. Liduina in de Basiliek aan de Singel. De viering begint om 10.30 uur met een Feestelijke Hoogmis. Om 16.00 uur worden Liduina- vespers gezongen door de leden van de Broederschap, waarna aansluitend een Stille Omgang wordt gemaakt langs plaatsen, die van bijzondere betekenis waren in het leven van Liduina. Om 17.40 uur wordt de rozen krans gebeden, terwijl de dag om 18.00 uur wordt afgesloten met een Feestelijk Lof, waaron der de rondgang met de relieken van Liduina. LANDELIJKE Op 2 mei a.s. kunt u een uniek kijkje nemen achter de schennen van de houthandel en timmer- industrie. Produktieprocessen, produkten en werkgelegenheidsaspecten; het komt allemaal aan de orde. Meer dan 100 bedrijven door heel Nederland openen voor u hun poorten van 11.00 - 16.00 uur. TROS Aktua in Bedrijf geeft op vrijdagavond 1 mei van 21.50 - 22.30 uur op TV 2 al een voor proefje over dit onderwerp. Alle informatie over deelnemende bedrijven krijgt u via de speciale infolijn: 06-3212133 en op 1 en 2 mei op Teletekst. U bent welkom bij: H bent welkom bij: Timmerfabriek Klaassen BV, Bergen op Zoom PontMeyer Steenbergen BV, Steenbergen PontMeyer Breda BV, Breda Jongeneel, Breda Jongeneel, Regio Rotterdam, Schiedam SCHIEDAM - Podium Café, aan de Lange Haven 28, organi seert iedere vrijdag in de maand mei een groepenpresentatie. Vrijdag 1 mei debuteren de bands 'Final Mistake' (aanvang 22.00 uur) en 'Second of Confi dence' (aanvang 23.30 uur). Zaterdag 2 mei speelt de Rotter damse formatie 'Weltschmerz' aan de Lange Haven 28. Dit kwartet presenteert de debuut- cd 'In onmin', die in eigen be heer is uitgebracht. Speciaal voor deze gelegenheid is de band versterkt met twee zange ressen en een saxofonist. Het is tevens het afscheidsconcert van zanger Dani, die zich op andere terreinen wil gaan manifesteren. 'Weltschmerz' speelt stevige, dansbare muziek met veelal Ne derlandstalige teksten. Het op treden begint om 22.30 uur. Zangeres Patricia Balrak en toetsenist Bobby van den Bergh treden zondag 3 mei op in Po dium Café. Zij hebben voor heen gespeeld in bekende for maties als The Swinging Soul Machine, Tee-Set, Sue Chalo- ner's Soultrain en Candy Dulf- fer's Funky Stuff. Ook verleen den zij hun medewerking aan produkties van onder anderen Percy Sledge, The Trammps en Jan Akkerman. Het duo brengt een uiteenlopend repertoire ten gehore, dat varieert van rustige blues en jazz tot up-tempo funk en gospel. Het optreden begint om 22.00 uur. De toegang is bij alle optredens gratis. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt wij bezorgen! SCHIEDAM - De bewoners van de drie flats aan de Delflandse weg hebben afgelopen zaterdag feestelijk herdacht dat hun wo ningen 25 jaar geleden werden opgeleverd. Het feest werd inge luid door wethouder Bart de Leede, die eerst de vlag hees al vorens een presentje voor het college van B&W in ontvangst te nemen. De Jeugdrijnmond- band zorgde voor de muzikale omlijsting. De veelal oudere bewoners van de Delflandseweg vormen een hechte gemeenschap. Veertien jaar geleden werd een bewoners commissie opgericht, die zich inzette voor de belangen van de flatbewoners. Onlangs werd deze commissie door de ge meente officieel erkend als be wonersvereniging. Op een enke ling na is iedere flatbewoner lid van deze vereniging. Ondanks de feestelijke stem ming, liet de bewonersvereni ging zaterdag toch nog enkele kritische kanttekeningen horen. Zo zijn de Delflandsewegbewo- ners fel gekant tegen de gemeen telijke plannen om een fiets- en voetgangersbrug over de Schie aan te leggen. Volgens de bewo ners heeft de wijk Nieuwland al toegangswegen genoeg. Een bruggetje zou, vanwege de vele onveilige kruisingen, gevaarlijk zijn voor langzaam verkeer, ter wijl bovendien de controle op de sociale veiligheid in de wijk in het geding zou komen. Voorts hield de vereniging een pleidooi voor de vestiging van een multi-functioneel trefpunt voor ouderen en een likje verf voor de onderkant van de gale rijen. SCHIEDAM - Twee Schiedam se bands geven tijdens Konin ginnedag acte de présènce op de Grote Markt. De debuterende band Rock Rommel bijt om 15.30 uur het spits af met covers van onder anderen John Mayall, the Rol ling Stones en ZZ-Top. Ander half uur later wordt Rock Rommel afgelost door de Schie dams/Antilliaanse formatie Vo lume Time met een swingende mengeling van Soca en Salsa. De optredens zijn georganiseerd door café-restaurant de Ouwe Bak, die op de Grote Markt een terras en tap plaatst. Bij slecht weer vinden de optredens bin nen plaats. WATERWEG NOORD - The Dutch Bryan Adams Fan In- focenter, de officiële Nederland se fanclub van deze populaire Canadese zanger/gitarist, orga niseert zondag 3 mei de eerste 'Bryan Adams Day'. Deze dag vindt plaats in wijkcentrum De Erker, aan de Jan van Avennes- straat 32 in Schiedam. Tijdens de Bryan Adams Day staan verschillende stands opge steld met T-shirts, tassen, foto's enzovoort, terwijl bovendien een ruilbeurs en een loterij van collector's items worden gehou den. Doorlopend wordt exclu sief videomateriaal van Bryan Adams vertoond, waaronder het geruchtmakende interview met Selina Scott en live-opna men. Hoogtepunt vormt het optreden van de band Ten Feet Rock, die onder meer covers van Bryan Adams zal spelen. De Bryan Adams Day begint om 12.00 uur en de toegang sprijs bedraagt 6,- voor leden en 7,50 voor niet-leden. SCHIEDAM - Muziekvereni ging St. Radboud uit Kethel is uitgenodigd om zaterdag 3 mei drie optredens te verzorgen tij dens de Floriade, de wereldten toonstelling voor de land- en tuinbouw in Zoetermeer. SCHIEDAM - Stichting Morgen de Maas organiseert met ingang van donderdag 7 mei een korte cursus 'Impressionisme' in wijkcentrum De Blauwe Brug, aan het Bachplein. De cursus omvat vier donderdagavonden en wordt verzorgd door drs. Joost Koster. Het Impressionisme ontwikkel de zich rond 1860 in Frankrijk en vormde het begin van de moderne schilderkunst. De im pressionistische schilders waren revolutionairen, die zich verzet ten tegen het schilderen in een atelier en daarom naar buiten trokken om te werken. Deelname kost 60,- (exclusief materiaal) en voor aanmelding kan men bellen, telefoon 4140200. SCHIEDAM - De Asocion Pa- dris de Familia houdt zaterdag 2 mei een grote rommelmarkt in het Spaanse Centrum, aan de Noordvestsingel 83. De markt wordt georganiseerd ter gelegen heid van het driejarig bestaan van de klaverjasvereniging en begint om 14.00 uur. SCHIEDAM - In de Grote Kerk, aan de Lange Kerkstraat, wordt zaterdag 2 mei een in loop-concert gegeven door Henk Groeneweg, organist van de Laurenskerk in Rotterdam. Het concert begint om 15.00 uur en op het programma staan werken van Bach, waaronder koraalbewerkingen, een Fanta sia en preludiums. De toegang is gratis. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 29 APRIL 1992 PAGINA 9 SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum is van zaterdag 2 tot en met zondag 31 mei een ex positie te bezichtigen van het werk van Ronnie Abram. De expositie is getiteld 'Leidse- plein, een nieuwe kijk op het stedelijk landschap' en omvat recente schilderingen en teke ningen van deze Amsterdamse kunstenaar. De zes tekeningen hangen in de aula en roepen herinneringen op aan de gruweldaden uit de Tweede Wereldoorlog. Maar te vens zouden de tekeningen ook in meer algemene zin kunnen worden gezien als het drama van slachtoffers van regimes of religie waar ook ter wereld. De schilderingen zijn recente impressies van het Leidseplein, met de architectuur als inspira tiebron. Ze tonen heel herken baar de stad, maar in een zeer expressief, haast surrealistisch decor. De expositie is ingericht in het kader van de herdenkingsdagen. Start-spaarrekening. Geld groeit hard als je jong start. BON Ja, stuur mij de folder Start-spaarrekening. Naam:m/v* Mooie Erotische dans en een muzikale terugblik SCHIEDAM - Nadat hij had moeten remmen voor een tegemoetkomende auto, verloor een 19-jarige chauffeur uit Geervliet dinsdagochtend de macht over het stuur van zijn vrachtauto. Hierop verdween hij pardoes met zijn voertuig in het water langs de Polderweg. De man wist op eigen kracht uit de auto te klimmen, waardoor de in allerijl gewaarschuwde brandweerduikers weer naar de kazerne konden terug keren zonder in actie te hoeven komen. De reclametekst op de voorzijde van de auto doet echter ver moeden dat de chauffeur de bedrijfsslogan iets te ruim interpreteerde: „Anytime, anyplace, anywhere". Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Onder het toeziend oog van de jubilerende flatbewoners hijst wethouder Bart de Leede de vlag. Maak 'm vast slapend rijk. Paul Berg heeft alleen maar mooie brillen. In alle prijsklassen. Chique of sportief. Modern of klassiek. Paul Berg heeft daar een prima neus voor. Tel daarbij z'n vakmanschap, een goed advies en ouderwetse service, dan is 't geen wonder dat bijna heel Schiedam Ien omstrekenI met zo'n mooie bril van Paul rondloopt. Sommige ijdeltuiten zelfs met gewoon vensterglas, want je wilt er wel bij horen natuurlijk! Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384 OV optomtrisien -AHVC Ronnie Abram's Leidseplein (acrylverf op papier) Net geboren en nu al bezig slapend rijk te worden. Dat is voor iedere baby weggelegd. Tenminste, als de kleine beschikt over een Start-spaarrekening van de Bondsspaar bank. Daarmee wordt uw oogappel meteen financieel in de watten gelegd. De Start- spaarrekening geeft zo'n hoge rente dat de piepjonge rekeninghouder, over een aantal jaren, zal merken dat zijn spaargeld hard met hem meegroeit. Tot zijn achttiende verjaardag. Dan wordt de Start-spaarrekening beëindigd en heeft u uw kind een MÉ aardig volwassen kapi- taal te bieden. Natuurlijk is uw baby nog te klein om zelf een Statt - spaarrekening van de Bondsspaar bank te openen. Daarom nodigen we alle vaders en moeders, opa's en oma's uit om op een van onze kantoren te komen praten over die financieel rooskleurige toekomst van uw baby of kleinkind. Opent u een Start-spaarTekening dan krijgt u meteen een lieve knuffelbeer of een fraai verzilverd kinderbestek cadeau. Een aardigheidje van de Bondsspaarbank voor die kleine, die vast slapend rijk wordt. Wilt u eerst meer informatie? Stuur dan bijgaande bon ingevuld naar ons op. Voorletters: Adres: Postcode: Plaats: Telelbon: Ouder/grootouder' Voornaam kind: Geboortedatum kind: In gesloten envelop zonder postzegel zenden aan: N V. Bondsspaarbank, Antwoordnummer 89, 3100 VB Schiedam Doorhalen wat niet van toepassing is. NS spaarbank

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9