„Het was een voorrecht om wekelijks in het eerste te spelen E. Excelsior' 20 presenteert haar totale trainersstaf Negen keer ongeslagen, promotie naar de eerste klasse Feike Waqué kampioen wheeler halve marathon I I J' 599.' 94.90 89.90 'fe, SUPERWINKEL SCHIEDAM 'latoe^'-°^faS8ette Alle senioren- en jeugdselecties eigen oefenmeester E. de Wit verlaat de Asvion heren v Nieuwpoortweg 2 - Tel. 010 - 415 73 44 (langs de A-20, afslag Schiedam) HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 6 MEI 1992 PAGINA 11 SCHIEDAM - In het veld kan Frans Hengst behoor lijk tekeer gaan en het no dige bravoure ten toon spreiden. Daar buiten blijkt de 35-jarige hockey er van Spirit een bijzonder bescheiden mensen te zijn. „Ik ben elke week weer dankbaar dat ik in het eer ste mag spelen. Ik be schouw dat mijn hele leven al als een voorrecht. Ook mijn ouders ben ik dank baar, dat zij ons hele gezin hebben laten kennismaken met hockey en daarin ook altijd hebben gesteund", zegt de routinier van heren I, die zondag na de wed strijd in Den Haag tegen Groen Geel een punt zette achter zijn loopbaan in he ren I. Van de mannelijke tak van dy nastie van de hockeyfamilie Hengst is Frans de enige die nog speelt in het eerste. Jongere broer Gé (34) haakte enkele ja ren geleden al af wegens blessu res. Zijn tweeling-broer Rein stopte drie jaar geleden en is de afgelopen twee seizoenen trai ner/ coach van Spirit heren I. Ook hij was zondag voor het laatst. De enige twee van de fa milie Hengst die dan nog hoc key op niveau zijn Annette (32), in Spirit dames I en Trudy (28) bij HGC I. Gezin „Waarom ik nu pas stop, of lie ver al stop, komt voornamelijk door mijn gezin. Daar kies ik voor, want in het hockey gaat toch veel tijd zitten. Zeker de trainingen, tweemaal in de week. Mijn dochtertje is inmid dels twee jaar en gaat steeds meer aandacht van haar vader vragen", zegt Frans Hengst la chend. „Daar kwam nog bij dat ik ook een drukke baan heb als projectleider bij een Rotterdam- se woningbouwvereniging. Wat natuurlijk ook meespeelt is de leeftijd. Ik word over een maand 36. Je kan dan doorgaan tot je door een jongere speler gepasseerd wordt, maar ik houd wat dat betreft liever de eer aan mezelf', meent Frans Hengst, die twee jaar als coach optrad van Spirit dames I. Hudito Bijna zijn gehele leven heeft Frans Hengst gehockeyd bij Spi rit. In zijn jonge en ambitieuze jaren (1978-1979) speelde hij twee seizoenen voor het Delftse Hudito, dat destijds speelde in de één na hoogste klasse van Nederland. In het tweede jaar vergezelde zijn broer Rein hem daar ook. „Dat was na twee voorbij, omdat die combinatie met mijn werk toen eigenlijk al niet maken was", blikt Frans Hengst terug. De terugkeer naar Spirit na dat uitstapje was niet meer dan logisch. „Dat is toch de vereniging waar mijn hart ligt, overigens van de hele fami lie", aldus de voormalig mid denvelder, die de laatste jaren terug is gezakt naar de positie van laatste man. „In het tweede speelde dit seizoen mijn waar schijnlijke opvolger. Randolf Swinkels". Broer Vele jaren speelde Frans samen met zijn broers Gé en Rein in het eerste. De laatste twee sei zoenen speelde Frans onder zijn broer Rein. „Veel mensen wa ren vooraf bang dat we proble men zouden krijgen. Maar ik ben daar heel makkelijk in. Ik ben speler en een speler is on dergeschikt aan de wil van de coach. Ik heb ook nooit in spraak gehad in opstellingen of dergelijke. Bewust heb ik aan het begin van vorig seizoen de aanvoerdersband afgestaan". Zijn laatste seizoen in het eerste had Frans Hengst graag afgeslo ten met een kampioenschap. Tot enkele weken geleden had Spirit nog uitzicht op zo'n af sluiting. Het verspelen van drie punten tegen Dopie en Cartou che betekende een einde aan die mogelijkheid; erger nog. Vanwe ge de versterkte degradatie kwam die rode streep steeds dichterbij., Zondag heeft Spirit nog één punt nodig om zich zonder zorgen ook volgend jaar als tweede klasser te kunnen in schrijven voor de competitie. „We moesten het de laatste we ken waarmaken en dat lukte niet. Er was een soort angst om het toen te doen, al moet ik daarbij zeggen dat we ook geen greintje geluk hebben gehad. In beide cruciale wedstrijden ver speelden we de punt in de laat ste minuut". Frans Hengst stopt al hockey- dier natuurlijk niet met het spelletje. „Ik draai wel de knop volledig om. Na twintig jaar prestatiehockey vind ik het wel letjes. Ik ga mijn grootste hobby op puur recreatief niveau beoe fenen. „Of dat het tweede wordt of nog lager of de veteranen, laat ik afhangen van het be stuur. Het maakt me niet zoveel uit". Als coach heeft Frans Hengst al zijn sporen verdiend bij de dames van Spirit. „Ik sluit niet uit dat dat coachen ooit weer een vervolg krijgt". Zwart blad „Ik heb in mijn lange loopbaan één zwarte bladzijde staan en dat was enkele jaren geleden toen Carol Smits zijn contract als trainer niet uitdiende. Zo iets komt in het hockey zelden voor, zeker niet bij Spirit. Voor al de manier waarop dat toen gegaan is, hoorde niet in onze vereniging thuis. Het was geen collectief besluit, want ik was het er bijvoorbeeld niet mee eens. Het waren andere spelers die daar aanleiding voor hebben gegeven", aldus Frans Hengst, die er verder weinig woorden over wil vuil maken. „Het mooiste moment is uit mijn jeugd, toen we met Spirit de Trislong-beker wonnen. Dat was een bekertoernooi voor clubs uit de tweede tot en met vierde klasse. Als ik het nog goed weet was dat in 1975 en die gebeurtenis heeft zoveel in druk gemaakt, dat ik het me nog goed herinner. Een ander hoogtepunt was natuurlijk de promotie naar de eerste klasse, waar we zes jaar speelden". Leuk team Eigenlijk had Frans Hengst al twee seizoenen geleden willen stoppen. „Op verzoek van de spelers heb ik er toen nog een jaartje aan vastgeplakt. Omdat we zo'n leuk elftal hebben ben ik daarna nog een jaar doorge gaan. Ik vond het heerlijk om in zo'n fantastisch team mijn loop baan te mogen afsluiten". SCHIEDAM - Met de no dige trots presenteerde al gemeen voorzitter Ed van der Hoeven vrijdagavond de complete trainersstaf van voetbalvereniging Ex- celsior'20. Alle selecties van het eerste elftal tot en met de F-jeugd hebben een vaste trainer. In totaal elf en zij tekenden vrijdag avond het contract voor het komende jaar. Ed van der Roer blijft ook vol gend seizoen de technisch coör dinator van de seniorenafde ling, een deel van die taak is de coaching van het eerste elftal. De trainingen worden verzorgd door de wél gediplomeerde Theo van Deventer. Hij teken de een contract voor de komen de twee seizoenen. Van der Roer zette zijn handtekening SCHIEDAM - Negen wedstrijden op rij zonder een tegendoelpunt bezorg de Asvion zondag bij het Rotterdamse Tempo'34 het ticket voor de eerste klasse. Daarmee verbaas de Asvion, want aan het begin van het seizoen was trainer/ coach Fred Plui- laart uitgegaan van een punt per wedstrijd en een positief doelsaldo. „Het bleek dat de speelsters mijn speelwijze zo gemak kelijk oppakten dat we ge makkelijk tot dit resultaat gekomen zijn", vindt de 37-jarige coach uit Zoeter- meer. Het is het tweede seizoen dat Fred Pluilaart de dames van Asvion onder zijn hoede heeft. In het eerste jaar was handha ven slechts het uitgangspunt met een hele jonge selectie, zon der in noodgevallen een beroep te doen op de oudere en gerou tineerde speelsters. „Dat was het jaar ervoor wel gebeurd, toen Asvion op degraderen stond. Toen zijn oude speelsters teruggehaald. Ik wilde in mijn eerste jaar op eigen kracht in de tweede klasse blijven. Dat is ge lukt", aldus Pluilaart. Doelvrouwe In zijn tweede jaar wilde Plui laart meer en dat lukte. Alleen had hij dit succes ook niet dur ven voorspellen. „Rond de win terstop bleek dat we te vaak doelpunten tegen kregen en zelf te moeilijk tot scoren kwamen. Ik heb ons systeem toen gewij zigd door in plaats van dne spitsen met twee spitsen te gaan spelen. Bovendien speelde onze laatste man voor haar verdedi ging, waardoor we een bijzon der sterk bezet middenveld kre gen. We konden daardoor heel gegroepeerd verdedigen en aan vallen. We vingen de tegenstan der al bij de 23 meterlijn op, waardoor zij zelden kansen kre gen. Mocht er dan toch eens een balletje doorheen glippen dan was doelvrouwe Fleur Porthei- ne er altijd nog om dat kwaad in de kiem te smoren", onthult Pluilaart zijn aanpak. De vergelijking met de zo suc cesvolle speelwijze van heye- noord gaat volgens Pluilaart niet op. „We probeerden echter altijd aanvallend hockey te spe len. Dat is door de speelsters heel goed opgepakt. Ik heb de beschikking over een groep met jonge speelsters, die heel gretig zijn en waartussen het heel goed klikt. Dat was de goede basis om een nieuw systeem toe te passen. Het werd heel snel op gepakt. Zeker toen bleek dat het werkte, ging het steeds gemak kelijker. Dan gaan ook kleine dingetjes meespelen, zoals steeds meer publiek bij wed strijden. Dat werkt weer stimu lerend en zo gaat het balletje steeds beter rollen". In de hele tweede helft hoefde Asvion zoals gezegd geen tegen doelpunt te incasseren. „De nul was heilig", geeft Pluilaart toe. Toch speelde Asvion maar drie duels 0-0; Groen geel, Rijswijk en afgelopen zondag Tempo'34. „In die wedstrijden tegen Groen geel en Rijswijk moesten we noodgedwongen iets meer de na druk leggen op de defensie, van wegen het ontbreken van enkele speelsters. Ik kon in die twee wedstrijden slechts een beroep doen op elf speelsters", aldus Pluilaart. Afgelopen zondag stond de alles beslissende wedstrijd tegen het Rotterdamse Tempo'34 op het programma. Asvion leidde al leen met een punt voorsprong op Tempo'34 en Rijswijk, de ploegen die in de voorgaande weken beiden een puntje lieten liggen. Een gelijkspel zou voor Asvion voldoende zijn om ze ker te zijn van promotie en wel- SCHIEDAM - Edward de Wit gaat niet door als trai ner/ coach van de heren van Asvion. De Wit, die tijdens de winterstop het werk overnam van het duo Ro nald Jacobs en Henri Ze- gers, zegt nog graag in de toekomst op Asvion te wil len blijven komen. „Het probleem is echter dat ik geen ruzie wil met Asvion. Die ruzie kan er komen, en is er zelfs al een beetje ge weest, als ik mijn werk doorzet", drukt De Wit zich diplomatiek uit. De gedre ven coach, die zelf lid is van Asvion en vroeger ook in het eerste speelde, had bij voorbeeld doelman Marco Verbeet gepasseerd voor de jongere en volgens De Wit betere Bernard van der Bor. „Binnen Asvion vonden mensen dat ik dat niet kon maken. Dat had ik aan het einde van het seizoen moe ten doen, want Marco staat al zeven jaar in het eerste. Zo had ik nog enkele oude re spelers willen vervangen, maar dat heb ik om ruzie te voorkomen maar niet ge daan. Ik zou allerlei heilige huisjes omver geschopt heb ben, dat wilde ik voorko men. Ik heb dat nu opgelost door de ouderen nu iets va ker te wisselen. Ik vind het daarom beter dat een vreemde de training en coa ching voor zijn rekening gaat nemen. Daar worden dit soort dingen hopelijk makkelijker van geaccep teerd", aldus De Wit, die zelf op zoek is gegaan naar vervangers. Inmiddels is het bestuur en de selectie in ge sprek met meerdere kandi daten. licht van een kampioenschap. Zo ver kwam het niet, omdat Rijswijk verrassend van Ever green won (4-2) werd Rijswijk kampioen. „We hebben welis waar evenveel punten en een gelijk doelsaldo, alleen zijn heb ben 31 voor en 22 tegen, en wij 18 voor en 9 tegen. Die 31 voor van Rijswijk waren dus door slaggevend. Jammer, maar we gaan toch die eerste klasse in", aldus Pluilaart, die maandag avond zijn verbintenis met As vion voor één seizoen verleng de. Na drie jaar tweede klasse is Asvion weer terug in de eerste klasse. Evenals de dames van Spirit geldt dat Asvion eigenlijk te groot is voor het servet (tweede klasse) en te klein voor het tafellaken (eerste klasse). Spirit wist zich afgelopen zon dag nipt te handhaven in de eerste ldasse. „Ik denk dat er uit deze ploeg, die in tact blijft, nog veel te halen is", meent Plui laart. „Het blijft een jonge groep, die graag wil en wie weet trekken we door ons eerste klas- serschap nog enkele speelsters aan. Het zal niet gemakkelijk worden, maar het moet in de eerste klasse zeker lukken", is Fred Pluilaart optimistisch. slechts onder een verbintenis voor nog maar één seizoen. Van der Roer wil Excelsior'20 hoog uit nog één jaar coachen als vierde klasser. „Als we dit jaar alsnog via de nacompetitie der de klasser worden, of eventueel volgend seizoen promoveren, dan blijft Ed even lang als Theo. Lukt dat niet, dan heeft hij aangekondigd te vertrek ken", verklaarde Van der Hoe ven de kortere verbintenis van de 't.c.'. Excelsior'20 werkt met drie se lecties in de seniorenafdeling, A tot en met C ofwel de elftallen één tot en met vijf. Van Deven ter traint de A- en B-selectie. Zijn broer Peter van Deventer neemt de C-selectie onder zijn hoede. Voor overige seniorenle den, ongeveer tien elftallen, staat Joop Boon wekelijks klaar met oefenstof. Jeugd Excelsior'20 heeft in al haar jeugdafdelingen selecties, zelfs binnen de F-jeugd is een selec tie. „We merken dat zelfs die jonge voetballertjes al een snelle ontwikkeling doormaken. Al snel blijkt dat er best een schei ding is aan te brengen om te ko men tot een selectie", vindt de nieuwe voorzitter. De grote jeugdafdeling van Excelsior'20 telt 22 elftallen (op de A-jeugd na- met slechts twee elftallen - hebben alle andere afdelingen vier elftallen). De trainers voor die selecties zijn komend sei zoen: A-junioren Ronald Buyt, B-junioren Frans Burcksen, C- junioren Oscar Biesheuvel, D- pupillen Jan van Veen, E-pupil- len Luuk van Troost en F-pu- pillen Erwin van Deventer. Al deze trainers werken onder lei ding van jeugdcoördinator Goos Stavenuiter. Oudpapier De totale trainersstaf kost vol gens Van der Hoeven geeit*han- denvol geld. „Alle trainers wor den weliswaar betaald, maar voor de meeste jeugdtrainers is dat slechts een onkostenvergoe ding en verder liefdewerk oud papier. Wel proberen we hen te stimuleren om een cursus te volgen, waarvan wij de kosten dan wel voor onze rekening ne men", aldus Ed van der Hoe ven, die al net gekozen voorzit ter een nieuwe weg wil inslaan. „Vroeger gebeurde zo'n bijeen komst gewoon in de anonimi teit. Ik vind het belangrijk dat we met dit soort evenementen naar buiten treden. Bovendien vind ik het belangrijk dat alle trainers op een informele ma nier met elkaar van gedachten konden wisselen met een hapje en een drankje. Bovendien wa ren alle medewerkers voor deze avond uitgenodigd. Zie het maar als een soort van dankge- baar voor hun vele werk voor onze vereniging", aldus Van der Hoeven. SCHIEDAM - Het Nederlands kampioenschap halve marathon voor wheelers werd op Konin ginnedag verreden in Westen- haar. Ook de Schiedamse wheeler Feike Waqué nam, zo als gebruikelijk als jongste deel. Waqué reed sterk en eindigde als tweede in een tijd van 57.37 achter de Belg Alfons van den Broeke. Daarmee werd Feike Nederlands kampioen. Het peleton bestond uit zo'n zestig rijders uit zowel Neder land als België verdeeld in drie klasses. De 21,5 kilometer be stond uit vier ronden om het dorp Westerhaar. In de ronde zat een groot stuk vals plat en er stond een felle wind. Waqué kwam na zeven kilometer door met zijn concurrent Tjeerd van Meijel op de hielen. Na zo'n 14 kilometer wist de Schiedammer hem te lossen en eindigde hij als eerste Nederlander met ruim anderhalve minuut voorsprong op Van Meijel. Op de winnaar Van de Broeke moest Waqué ruim twee minuten toegeven. Zijn tijd van 57.37 minuten was goed voor een nieuw persoon lijk record en een nieuw junior- record. SCHIEDAM - De afgelopen da gen is weer een groot aantal au to's opengebroken. Onder meer aan de Burg. Van Haarenlaan (paspoort en rijbewijs), Rotter- damsedijk (radiocassetterecor der, sleutels en kaart), Colijn- straat (radiocassetterecorder en rijbewijs), Westvest (spel, siga retten, broche en pennen), Heij- ermansplein (jack), Horvathweg (kentekenplaten), wederom Rot- terdamsedijk, Wattstraat en Louis Raemaekersstraat (alle ra diocassetterecorder). TOTAAL WITTE WASDROGER UifillMX CU*»"1* 9 industriële inductiemow s 52 BCapacitei, 4 5 kg wasgoed WWi' 5 iaat Lexan kom en dekMk regeling G,°l ,Ln mes, deegmes, minimengHom, so (rites', Semi-prot STnIEUW'OPZET Wisselende f draairichting /trommel «Koude luchtknop Tijdsturing tot 120 minuten RVS trommel i HxBxD ca: 85x60x56 cm C19-S Fluweelzachte rollers om binnen 15 minuten een natuurlijk vallend kapsel te maken Voor kort haar. nNDÊBÉKËNDECljl UITVOERING; 79.w i CITRUSPERS589. ICS-3000B&SISMODB I NU ZELFS V001 BOSCH LUXE MODEL VAATWASSER SMS 3452 "Independence" Plus-Aquastop beveiliging x Volautomatische programma's: voorspoelen, sterk 65 °C, normaal 65 °C en spaar 50 °C Druktoetsbediening Fluisterstil door extra geluidsisolatie Programmeerbare starttijd tot 9 uur tevoren HxBxD ca: If/I/I 85x60x60cm. NOVA MEM PLUS ROTEUSE FR 121 Koelwandige friteuse Afwasbaar permanent anti-reukfilter Multifunctionele vergrendelbare, handgreep. MEM PLUS+FONDUE FR 122 Kompleet met spatrand 6 Fondue vorkjes. §9w9m PHILIPS n-KOPS LUXE KOFFIEZETTER HD 7251 1,2 Liter inhoud Speciale Aroma-kan Automatische druppelstop Watemiveau indicatie Snoeropberg mogelijkheid. HD 579 PRO 1200 Echte kappersföhn Extra long-life motor 5 Temperatuurstanden 2 Luchtsnelheden Knop voor koude lucht3 Meter snoerDubbele stof/haarfilter Blaasmond, snoerophanging en rubber stootblokjes 79.90 FM 2735 A24 Liter inhoud 850 Watt 5 Standen Digitale klok en tijdklok Auto-defrost en quick- funktiesGlazen draai plateau en heen-en-weer gaande golfverdeler - HxBxD ca: 32x50x39 cm. '92 BTW- 'IE IN SERVICECENTRUM 010-46 22 300. 4 Frans Hengst stopt in Spirit heren I r Frans Hengst speelde zondag tegen Groen Geel in Den Haag zijn laatste wedstrijd voor Spirit heren I. Alle trainers van Excelsior voor komend seizoen: zittend Ed van der Roer en Theo van Deventer. Daar achter van links naar rechts: Jan van Veen, Ronald Buyt, Goos Stavenuiter, Frans Burcksen, Joop Boon, Oscar Biesheuvel, Erwin van Deventer, Luuk van Troost en Peter van Deventer. Voor Asvion was de nul heilig n BRAUN universelle L M KRULTANG/BORSTEL PWj COMBINATIE QCC 50 f MODELGCC-4 NU ALAgjO) YA Niet bij het basismodel i iKF OPBERGDOOS. OOKSUPERWINKELS IN: DORDRECHT GOUDA DEN HAAG LEIDSCHENDAM LISSE NAALDWIJK ALPHEN A/D RIJN RIDDERKERK. OVERIGE WINKELS:* Schiedam centrum* Vlaardingen* Rotterdam: 8 winkels* Hoogvliet e Spijkenisse e Hellevoetsluis Capelle a/d IJssel Maassluis Delft Rijswijk e Voorburg e Den Haag: 4 winkels Zoetermeer 2 winkels Wassenaar e Gorinchem. 21 P"»95 Alle aanbiedingen uit deze advertentie zijn geldig t/m 16 mei 1992 (tenzij anders aangegeven) enzolang de voorraad strekt. Eventuele vergissingen in tekst, prijzen en afbeeldingen voorbehouden Prijzen per maand na goedkeuring en aanbetaling 10% Rente 28.3% p.j. Via Radio Modern's Comfort-Koop-Card geen aanbetaling.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 11