Theaterprogramma biedt: Schiedamse Monique Miss Bikini-Jam Jubileumconcert zangkoor Excelsior Nieuw Bloed in Podium Café ORANJE Franse scholieren bezoeken Schiedam BU BAS VAN DER HEBBEN Tot en met 27 mei SieMatic keukenstudio! Dat raak je nooit kwijt Filmfeest in Filmhuis Circusfeest verstandelijk gehandicapten HEERLIJKE KUCHEN-MEISTER CAKE Sluiting NVvH Illegale bierverkoop <0= Inbraken in woningen Liefdesdrama in Filmhuis De Oranje tentoonstelling Kluisdieven slaan verkoper Wordt verwacht GEEN 2,49 MAAR Meer dan 50 modellen Mozartlaan 334, Maassluis, 01899-20.200/20.209 ADVERTORIAL HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 6 MEI 1992 PAGINA 15 5? teOmbtr im ouizeno guu en SCHIEDAM - Het thea terseizoen 1991/1992 loopt zolangzamerhand ten einde. In de Schiedamse theaters is de komende da gen slechts een vijftal acti viteiten geprogrammeerd, waaronder twee dubbele voorstellingen. Cabaretgezelschap Radetzky treedt vanavond, woensdag, en morgen, donderdag, op in Thea ter de Teerstoof met de voor stelling 'Kom onmiddellijk thuis!'. Radetzky wordt gevormd door twee oud-leden van Magnolia (Nanette Mees en Miijam Ol- denhave) en twee heren (Vin cent Gladdines en Mattie Poels). De voorstelling bestaat uit twee delen. Voor de pauze wordt de sympathieke, maar la biele familie Van den Akker ten tonele gevoerd. De kinderen zijn muzikaal, maar zeer ver schillend en zo vals als broers en zussen kunnen zijn. Na de pauze presenteert Radetzky de Helpende Hand Show, met on der meer de introductie van het Goede Doel van de Week. De voorstellingen beginnen om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Job Schuring Ook cabaretier Job Schuring treedt twee keer op. Zowel vrij dag 8 als zaterdag 9 mei brengt hij de voorstelling 'De Anti quair' in Theater de Teerstoof. Meer nog dan in zijn vorige theatershow 'Ezels en Kwasten' zit 'De Antiquair' vol onver- SCHIEDAM - Het Film huis organiseert zaterdag 13 juni, ter gelegenheid van het tienjarig bestaan, een groot filmfeest. Deze week start hiervoor de voorverkoop. De bezoekers van het feest wordt verzocht zich te kle den als bekende filmsterren, zodat het Filmhuis zaterdag 13 juni wordt bevolkt door Bogarts, Dietrichs, Luke Sky walkers, Tarzans en an dere filmhelden. Het feest begint om 21.00 uur. Toegangskaarten kos ten in de voorverkoop tien gulden, op de avond zelf vijftien gulden. De kassa van het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12 is geopend op de vrijdagavond van 20.30 tot 00.30 uur. SCHIEDAM - De Gemengde Zangvereniging Excelsior viert dit jaar het 90-jarig bestaan met een jubileumconcert, dat vrij dag 8 mei wordt verzorgd in de Magnalia Deïkerk, aan de Al- bardastraat 67. Aan dit concert wordt meege werkt door het Maasstedelijk Jongenskoor, het Begeleidings ensemble onder leiding van Marco Bons en sopraan Erna de Kruiff. Het programma bevat werken van onder anderen Mo zart, Mendelssohn, Bartholdy, Ochs, Vivaldi, Faurré, Haydn WATERWEG NOORD - De Stichting Dagverblijven Geeste lijk Gehandicapten West Zuid- Holland viert dit jaar het 25-ja- rig bestaan. Ook in Schiedam vinden in dit kader festiviteiten plaats. Op het Bachplein staat donder dag 7 mei een grote circustent, waarin van 13.30 tot 17.30 uur een voorstelling van Circus Herman Renz wordt gegeven. Deze voorstelling is bedoeld voor de bezoekers van de dag centra voor volwassen verstan delijk gehandicapten. Het betreft hier een bijzondere circusvoorstelling. Want naast de professionele artiesten zullen ook de verstandelijk gehandi capten een eigen circusnummer opvoeren. In de verschillende dagcentra hebben de bezoekers de afgelopen weken een circu sact ingestudeerd voor deze voorstelling. en Gershwin. Het geheel staat onder leiding van Hugo de Ko ning, dirigent van Excelsior. Het jubileumconcert van Excel sior begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de koorleden en 's avonds aan de zaal. Overigens kan de Gemengde Zangvereniging Excelsior nog enkele nieuwe leden gebruiken, zowel dames als heren. Belang stellenden kunnen een repetitie avond bijwonen, die iedere dinsdagavond van 19.45 tot 21.45 uur plaats vindt in de Magnalia Deïkerk. Voor meer informatie kan men bellen met mevrouw M. Wijnands-Bol, te lefoon 4706388. SCHIEDAM - Podium Café, aan de Lange Haven 28, heeft de maand mei uitgeroepen tot de maand van 'Nieuw Bloed'. Iede re vrijdagavond spelen hier twee debuterende bands, die afkom stig zijn uit het oefencentrum 't Speelonk. Het zijn alle Schie damse of Rotterdamse groepen met uiteenlopende stijlen, varië rend van metal tot funk. Afgelopen vrijdag werd het spits afgebeten door de formaties 'Fi nal Mistake' en 'Second of Con fidence'. Aanstaande vrijdag 8 mei is het de beurt aan 'No way out' en 'Shot from the saddle' om zich voor het eerst aan het publiek te presenteren. De ko mende weken volgen 'Ragna- rok', 'Flowers for Francis', 'Ge neva', 'Edgetown', 'The Gop hers' en 'Hot and thirsty'. De optredens beginnen respectieve lijk om 22.00 en 23.30 uur. Het project 'Nieuw Bloed' wordt ge presenteerd door Dodo Music. Uiteraard blijven ook de wat er varener groepen in Podium Café optreden. Zaterdag 9 mei speelt de formatie 'Say no more' aan de Lange Haven 28. Deze band was afgelopen zon dag nog te horen in Juijn Café. 'Say no more' bestaat uit Jolan- da Schinkel (zang), Cees Viset (gitaar), Paul Brand (bas), Des- mond Donker (drums) en John Blom (toetsen en zang). De band speelt eigen nummers en covers. Het optreden begint om 22.30 uur. Zondag 10 mei treedt het duo 'Charly Friend op. Charly Jansen (zang en gitaar) en 'vriend' Nico van Putten (ac cordeon) spelen semi-akoesti- sche pop- en rocksongs. Stevige rocknummers worden afgewis seld met melodieuze popnum mers en af en toe zelfs een on vervalste teaijerker. Het optre den begint om 21.30 uur. De toegang tot alle optredens is gratis. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum is tot en met zondag 10 mei een 'Oranjetentoonstel ling' te bezichtigen. De expositie bestaat onder meer uit een aan tal erepenningen, die betrekking hebben op het Koningshuis. De expositie is ingericht in de aula van het museum en is dagelijks te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur, op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. BAS VAN DER HIUDEN pakt Hit SCHIEDAM - De leerlingen van basisschool De Kameleon, aan de Thorbeckesingel, krijgen za terdag 9 mei bezoek van hun leeftijdgenoten uit de Schiedam se partnerstad Vienne in Frank rijk. De Fransen, afkomstig van école primaire 'Nicolas Chor- tier', blijven tot en met woens dag 20 mei in Schiedam. Sa men met hun Schiedamse vriendjes en vriendinnetjes, die zij eerder al hebben ontmoet tij dens een schooluitwisseling vo rig jaar in Vienne, gaan zij aan de slag in een gezamenlijk pro ject. De kinderen gaan namelijk een vlag ontwerpen en maken, die de samenwerking tussen beide landen en scholen tot uitdruk king moet brengen. Voorts bren gen de kinderen bezoeken aan musea en nemen ze deel aan een havenproject en tal van sport- en spelactiviteiten. Het is overigens een multiculturele uit wisseling, want naast Franse en Nederlandse kinderen, doen ook Turkse, Marokkaanse en Alge rijnse kinderen mee. SCHIEDAM - De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen (NVvH) afdeling Schiedam houdt donderdag 7 mei haar sluitingsmiddag in de Magnalia Deïkerk, aan de Albardastraat 67. De middag begint om 14.00 uur. Tijdens deze sluitingsmiddag wordt opgetreden door zanger- /tekstschnjver Theo van den Oever, die de geschiedenis van het Nederlandse cabaret be zingt. Het project wordt dinsdagmid dag 19 mei omstreeks 14.00 uur afgesloten met een grote vlag- fenparade en een ontvangst in et stadhuis door burgemeester Scheeres. De ontworpen vlaggen komen te hangen aan de vlagge- masten van een aantal Schie damse bedrijven en instellingen. SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen dinsdagavond laat een vijftal koffieshops en snackbars in de binnenstad gecontroleerd op de verkoop van alcoholhou dende dranken. Deze horeca- sector beschikt namelijk niet over de daarvoor vereiste ver gunningen. De score was hoog, want vier van de vijf zaken bleken inder daad alcoholische dranken, voornamelijk bier, te verkopen. De betreffende ondernemers kregen een proces-verbaal, ter wijl de biervoorraad in beslag werd genomen. SCHIEDAM - Een verkoper in een winkel aan de Broersvest liep afgelopen zaterdagmiddag een gezwollen gelaat en een bloedneus op, toen hij drie mannen betrapte, die uit de winkel een kluis probeerden te stelen. De verkoper kreeg daar bij een flinke slag in het gezicht. De daders wisten, zonder buit, te ontkomen. wachte wendingen, conferences en uitspraken. Het begint als een soort sprookje, dat echter al snel erg herkenbaar wordt in ie ders verborgen verlangens en angsten. 'De Antiquair' is een voorstelling over kleine mensen met grote plannen, over carrière die maar beter niet kan worden gemaakt, over politiek of men senvisie, over schuldgevoelens en rolpatronen. De voorstellingen beginnen om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Wordt Vervolgd In de Grote Zaal van het Passa ge Theater vindt zaterdag 9 mei de 'Wordt Vervolgd Clubdag' plaats. De Clubdag is het theaterspek takel, dat is afgeleid van het succesvolle televisieprogramma 'Wordt Vervolgd'. Een pro gramma vol strips en teken films, dat wordt gepresenteerd door Judith de Bruijn. Zij is, sa men met Han Peekei, ook de presentatrice van de clubdagen. Tijdens de Clubdag wordt een stripmarkt en een leuke voor stelling georganiseerd. Op de stripmarkt kan de jeugd stripar tikelen kopen, maar er is ook een echte striptekenaar aanwe zig. Verder zijn er levensgrote stripfiguren aanwezig en kun nen tekenspelletjes worden ge speeld. De voorstelling biedt optredens van onder anderen de clowns Jobro's, de geluidenimi tator Jan Zijdel, Clubzangeres Ciska en de Wordt Vervolgd Club-muzikanten. De Clubdag begint om 13.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 12,50. Leden van de 'Wordt Vervolgd Club' betalen 7,50. Han Geurts, 'Vogels sterven in het ochtendblauw'theatermono loog, donderdag 14 mei, Passa ge Theater/Roo Roosenzaal; Apollo Toneel, 'Kras', donder dag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 mei, Theater de Teerstoof; Martin Harris, N. O.F.-orgelcon cert, zondag 17 mei, Passage Theater/Grote Zaal. Kaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Theater. Telefonisch reserveren is dan eveneens mogelijk: telefoon Pas sage Theater 4269563 en Thea ter de Teerstoof 4269455. Voor meer informatie kan men bellen met de administratie van de Schiedamse theaters, telefoon 4262987 (tijdens kantooruren). SCHIEDAM - Nadat de Schiedamse jeugd zich on langs in de bibliotheken kon amuseren met de beer, is het deze maand de beurt aan een ander dier: de koe. In de openbare bibliotheek van Schiedam-Noord, aan het Bachplein, is een ten toonstelling te bezichtigen, waarbij aan de hand van fotopanelen en diverse at tributen wordt getoond hoe het rund leeft en wordt verzorgd. Op woensdag middagen worden vanaf 13.30 uur koeie-activitei- ten voor de jeugd georgani seerd. Ook tijdens de we- kelijke voorleesmiddag staat de koe centraal. e expositie is een produktie van de Stichting Public Rela tions Land- en Tuinbouw. De SCHIEDAM - Vier woningen in Schiedam zijn het afgelopen weekeinde doelwit geweest van inbrekers en insluipers. Uit een woning aan de Van der Elststraat verdwenen een video camera, een fototoestel, zoom lenzen, een horloge en een arm band. Zaterdagmiddag werd ook ingebroken in een woning aan de Van Ruysdaellaan, maar het is nog niet bekend wat er wordt vermist. In de nacht van zaterdag op zondag werd inge broken in een woning aan het Bachplein. Men ging ervandoor met een videorecorder, een camcorder, een muntenverza meling en sieraden. Een 30-jarige bewoner van de Van Ostadelaan ging even een brief posten in een brievenbus in de nabije omgeving. Hij liet zijn voordeur open staan, was twee minuten later weer terug en bemerkte toen dat zijn kap stok was leeggehaald. Een aan tal weggenomen jassen werd la ter om de hoek aan de Jan Steenstraat teruggevonden. voornaamste blikvanger is een levensgrote houten koe, ver vaardigd door de Rotterdamse kunstenares Marleen Felius. Op panelen met foto's en teksten wordt het één en ander verteld over rundveerassen, de verzor ging en het gedrag van de koe, over weidevogels en de wijze, waarop deze vogels door de boer worden beschermd. Smakelijk onderdeel van de ex positie is een stapel melkpak ken, die laat zien hoeveel melk een koe per dag produceert. Minder smakelijk is een foto van een koeievlaai op ware grootte. De tentoonstelling is niet alleen om naar te kijken. Men kan ook actief met de koe bezig zijn. Zo staat in de bibliotheek een koe mobiel opgesteld, compleet met kunstuier, waarmee het melken kan worden geoefend. Voor de allerjongsten is er een dierenge- luidenklok. Een ruk aan de hen del levert het gekozen dierenge luid op. De boer op Voor de bezoeker, die na alle informatie op schrift en foto ook eens lijfelijk wil kennisma ken met de koe, is een brochure samengesteld, getiteld 'De boer op'. In deze folder staan adres sen van boeren, die op afspraak hun bedrijf aan het publiek la ten zien. De kinderactiviteiten bestaan uit koeiemaskers maken (woensdag 13 mei), een koe kleuren en versieren (woensdag 20 mei) en het eigen witte T- shirt verven in koeiekleuren (woensdag 27 mei). Als afslui ting kunnen de kinderen mee helpen met het bereiden van yoghurt. Zaterdag 16 mei Theater de Teerstoof Apollo To neel, 'Kras', toneeluitvoering, aanvang 20.30 uur, toegang sprijs 12,50. Stedelijk Museum/aula, Addie de Jong, orgelconcert, aanvang 15.00 uur, toegang gratis. Omgeving Lange Haven en Ko renbeurs, Havenmuziek- en Mo lenfestival, diverse muziekgroe pen, aanvang 11.30 uur. Zondag 17 mei Passage Theater/Grote Zaal, Martin Harris, N.O.F.-orgelcon cert, aanvang 11.00 uur, toe gangsprijs f 9,-. Donderdag 21 mei Passage Theater/Grote Zaal, Paul de Leeuw, 'Wie plukt mij?', aanvang 20.15 uur, uitver kocht. Vrijdag 22 mei Passage Theater/Grote Zaal, Paul de Leeuw, 'Wie plukt mij?', aanvang 20.15 uur, uitver kocht. Filmhuis, 'Raise the red lan tern', filmvoorstelling, aanvang 21.30 uur, toegangsprijs f 5,-. Zaterdag 23 mei Passage Theater/Grote Zaal, Muziekvereniging Harpe Da vids, Jaarconcert, aanvang 20.00 uur. Filmhuis, Filmquiz, aanvang 21.00 uur, toegang gratis. Zondag 24 mei Stedelijk Museum/aula, Mar- greet Landweer (cello) en Katin- ka van Regeteren (piano), con- De tentoonstelling over De Koe is te bezichtigen tot en met woensdag 27 mei. De openings tijden zijn: maandag-, woens dag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, dinsdag van 10.00 tot 20.00 uur, don derdag van 14.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 8 mei de Italiaanse film 'La Stazione' vertoond. Een film uit 1990 van regisseur Ser gio Rubini, die samen met Margherita Buy ook de hoofd rol vervult. De jonge stationschef Domeni- co leidt een overbeschermd be staan, verdeeld tussen een veel eisende, ziekelijke moeder en een even veeleisende, bol van onzinregeltjes staande, baan bij de spoorwegen. Zonder morren voldoet hij aan de nukken van beide machthebbers tot op een nacht Flavia zijn eenzame sta tionnetje binnenrent. Flavia is een rijk meisje uit het Noorden, dat net bij haar verloofde Dani- lo is weggevlucht. Het eerste contact tussen Domenico en Flavia is als twee mensen van verschillende planeten, maar al snel begrijpen zij intuitief dat zij lotgenoten zijn. Bij de twee de confrontatie tussen Danilo en Domenico slaat de vlam in de pan. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. eert, aanvang 14.30 uur, toe gangsprijs f 5,- en f 3,-. Korenbeurs, Muziekvereniging St. Radboud, koffieconcert, aan vang 11.30 uur, toegang gratis. Woensdag 27 mei Passage Theater/Grote Zaal, Dubbel Dwars (met Jack Spij kerman), 'Afslag Dokkum', ca baret, aanvang 20.15 uur, toe gangsprijzen f 22,-, 19,- en 16,-/CJP en Pas65 arie gulden reductie. Vrijdag 29 mei Filmhuis, 'Ju dou', retrospectief, aanvang 21.30 uur, toegang sprijs f 5,-. Zaterdag 30 mei Filmhuis, 'Dances with Wolves', retrospectief aanvang 21.30 uur, toegangsprijs f 5,-. Woensdag 3 juni Stedelijk Museum/aula, Ellen Metaal (fluit) en Bas van Houte (piano), lunchconcert, aanvang 12 30 uur, toegang gratis. Donderdag 4 juni Passage Theater/Grote Zaal, Waardenberg en De Jong, caba ret, aanvang 20.15 uur, uitver kocht. Woensdag 10 juni De Harg, Schiedams Mandoli neorkest O.N.I., concert, aan vang 19.45 uur, toegang gratis. Zaterdag 13 juni Passage Theater/Grote Zaal, Open Dag Nederlandse Orgelfe deratie, aanvang 10.30 uur, toe gang gratis. Zaterdag 20 juni Stedelijk Museum/aula, Har monie Harpe Davids, koffiecon cert, aanvang 11.30 uur, toe gang gratis. Maandag 22 juni Passage Theater/Grote Zaal, The Haifa Students Folk Dan cing Group, Israëlische dans groep, aanvang 14.00 uur, toe gangsprijs f 10,-. Exposities Stedelijk Museum, André van der Vossen 'Dagboek in lijnen en kleuren' (tot en met 17 mei). Het Spectrum, keramiek en zij de van Iris van Wijtvliet en (sur)realistische aquarellen van Arthur van Steen (tot en met 31 mei). Galerie Alpha, verschillende edelsmeden. Huize Frankeland, Madeion Ketel (tot en met 31 mei). Schieland Galerie, aquarellen van René Roubosch (tot en met 15 mei) en aquarellen van Leny Schiereck (van 15 tot en met 31 mei). De Pronkkamer, schilderijen van Arjen Blank, iedere zater dag van 11.00 tot 17.00 uur (tot en met 30 mei). Theater de Teerstoof, zijde schilderijen van Mery Breure (tot en met 10 mei). 40% tot 50% korting op showroommodellen. Cabaret en Wordt Vervolgd MIG SCHIEDAM - De Schiedamse Monique de Jong is afgelopen zater dagnacht gekroond tot de eerste Nederlandse Miss Bikini-Jam. Tij dens de finale, die werd georganiseerd in en door discotheek Ca- roussel in Vlaardingen, wist het 22-jarige aankomend fotomodel haar zeven concurrenten voor te blijven. Monique ontving naast een kroon, een sjerphanger en bloemen ook een reischeque ter waarde van duizend gulden. Reserve-miss werd Viviënne Winkelaar, een 19-jarig part-time foto model en verkoopster uit Alphen aan de Rijn, terwijl de 21-jarige kleuterleidster Sonja van der Waart uit Vlaardingen als derde eindig de. Toekomstige fotomodellen en kandidates voor Miss-verkiezingen in de leeftijd van 16 tot 28 jaar kunnen zich aanmelden bij Tjitte Fran cois, postbus 21623, 3001 AP Rotterdam. Men moet wel een totaal foto en gegevens van zichzelf meesturen (foto Tjitte Francois). Aanbieding alleen geldig in onze filialen Broersveld 68 - 70 en Borodinlaan 74 in Schiedam en Franselaan 246 in Rotterdam j| De Koe staat centraal tijdens een expositie in Bibliotheek-Noord aan het Bachplein. Koeieletters in Bibliotheek Noord Kok, blijkt de heer B. A. Jansen zeer veel jaren geweest te zijn. Dan blijft de interesse voor voedingsprodukten er als 't ware ingebakken. Terwijl kwaliteitskennis eigenlijk ook nooit verdwijnt. Ik doe een pot of een blik open, kijk, ruik en zie of iets goed is of niet. Dat raak je nooit'kwijt", zo horen we van de heer Jansen. Hij koopt dan ook bij Bas van der Heijden gevarieerd in als hij boodschappen doet, heel vaak op z'n eentje trouwens, want zijn vrouw laat dat aspect van het huishouden graag aan hem over. ,,Dan kun je wel duurder zijnde merkartikelen nemen en denken: er staat een prima naam op het etiket, maar andere merken, die jullie hier voeren, bevallen me vaak net zo goed. Dus koop ik die. Eerlijk gezegd ben ik niet zo centenachtig, maar als zoiets toch aanmerkelijk scheelt, maak ik hier bij Bas van der Heijden vaak een bewuste keus. Dan is het goed dat die keus er ook is", stelt de heer Jansen, die ove rigens ook nog een jaar of vijftien een eigen lunchroom heeft gehad. „Dan heb je geleerd in te kopen en op kwali teit te letten. Natuurlijk denk je daar niet elk moment aan als je voor jezelf boodschappen doet, maar onbewust blijft dat meespelen. Nou, dan ben ik bij Bas van der Heijden aan een goed adres", aldus deze tevreden klant. Keus uit merken genoeg, vindt de heer B. A. Jansen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 15