z Derde fietscontainer I Md Onkruid Zaterdag 9 mei PAUL BEEG Collecte Astma-fonds Steekpenningen voor Spaland De Korenbeurs Aad's dromen Auto in brand Autokrakers aangehouden Rode Kruis mm, De Bondsspaarbank doet meer. E. J. de Raaij gesloten cU HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 6 MEI 1992 PAGINA 3 Praktijk voor acupunctuur in de periode van 8 mei tot 18 mei. Rembrandtlaan 45. Tel. 4736392 SCHIEDAM - In de week van 11 tot en met 16 mei wordt de landelijke Astma fonds collecte gehouden. De opbrengst van de collecte wordt besteed aan weten schappelijk onderzoek en directe zorg voor de ander- halfmiljoen Car a-pa tién ten in Nederland. Cara-patiénten zijn mensen met astma, chronische bronchitis of longemfyseem. Omdat hun longen niet goed werken, hebben zij last van benauwdheid. Mede door de inspanningen van het Astma Fonds is de kwa liteit van het leven van Cara-patiënten de laatste jaren aanzienlijk verbeterd. Er zijn medicijnen ontwik keld, maar over de oorzaak van astma, bronchitis en longemfyseem is nog altijd weinig bekend. Onderzoek hiernaar kost veel geld, dat voornamelijk moet worden opgebracht via de landelijke collecte. Voor alle activiteiten is dit jaar een bedrag nodig van mini maal 13,5 miljoen gulden. SCHIEDAM - De belang stelling voor koopwoningen in Spaland is zo groot, dat sommige makelaars zelfs 'steekpenningen' worden aangeboden. Dit blijkt uit een brief, die wethouder Chris Zijdeveld aan de raadscommissie voor cul tuur, gemeentewerken, stadsontwikkeling en ver keer heeft gestuurd naar aanleiding van de instelling van een lotingssysteem voor het toewijzen van de wonin gen in Spaland. Het Nieuwe Stadsblad QJ SCHIEDAM - Schiedam is be reid om een derde fietscontainer te plaatsen bij de Buitensluis. Deze containers zijn bestemd als fietsenstalling voor werkne mers van de Rotterdamsche Droogdok Mij, die gebruik ma ken van de Spidoboot, waarmee zij van het Hoofdplein in Schie dam naar de RDM-werf in Rot terdam worden vervoerd. De ondernemingsraad van RDM had de gemeente Schie dam om een derde container ge vraagd. In het verleden stonden drie fietscontainers opgesteld in de directe omgeving van de op stapplaats van de boot. De con tainers moesten echter plaats maken voor de bouw van een flat. Vervolgens werd aan de an dere kant van de Voorhaven ruimte gevonden voor het plaatsen van slechts twee con tainers, die bovendien op een grotere loopafstand van de op stapplaats stonden. Volgens de ondernemingsraad van de RDM zijn twee contai ners echter onvoldoende, zeker bij het naderen van de zomer maanden. Daarom richtte de OR zich tot de gemeente Schie dam met het verzoek het stand punt ten aanzien van een derde container te heroverwegen en de RDM toe te staan een derde container voor het personeel te plaatsen. B&W van Schiedam hebben po sitief op dit verzoek gereageerd, maar bestrijden dat het een Schiedams standpunt was om destijds het aantal fietscontai ners terug te brengen van drie naar twee. „Juist van de zijde van uw bedrijf is gesteld dat twee containers voldoende wa ren om de fietsen te stallen", schrijft het college in haar ant woord aan de OR. Ook wil de gemeente Schiedam iets doen aan de grote loopaf stand tussen de containers en de opstapplaats van de boot. Aangezien de containers niet dichterbij kunnen worden ge plaatst, biedt de gemeente aan om - indien het scheepvaartver keer dat toelaat en wanneer er een aanlegplaats is - de boot de Voorhaven te laten invaren tot even voor de sluis. SCHIEDAM - „In Het Nieuwe Stadsblad van 29 april las ik dat men, volgens burgemeester Scheeres, zit met het vreemde verschijnsel dat wèl op de stoep van de Korenbeurs mag worden fezongen, maar niet in het ge- ouw. Nu is het zo, dat de burgemees ter goed op de hoogte was van de klachten van de omwonenden en ook van het feit dat deze fraag met burgemeester of wet- ouder een gesprek hadden ge zien over het gebruik van dit ge bouw. Helaas liet de gemeente verstek gaan. De omwonenden konden het bekijken en de gemeente was zeker niet bereid tot een gesprek. De heren wilden zelfs niets meer te maken hebben met de bewo ners! En nogmaals helaas, heren in uw ivoren torens, anders had er gewoon gezongen kunnen wor den in de beurs, vooral omdat er nogal wat muziekliefhebbers zijn onder deze burgers". Henriette Broer, Schiedam. SCHIEDAM - „De gemeente Schiedam zou alle benedenbe- woners, die hun onkruid zo lek ker langs de puien laten groeien en bloeien, eens een fikse boete moeten laten betalen. Foei foei, wat een puinhoop zie je overal. Als ik de stratenmaker ergens een nieuw tegelpad zie aanleggen en je komt er een half jaar later weer eens langs... ja hoor, weer allemaal onkruid. Het is toch zo'n kleine moeite om het bij te houden. En buk ken is ook goed voor de mens. Ik weet zeker, dat wie dit leest, ook het eigen straatje eens zal gaan wieden. Het motto is toch Houdt Schiedam schoon of kijk naar het onkruid, maar begin bij jezelf'. Mevrouw De Jong, Schiedam. SCHIEDAM - Burgemeester Reinier Scheeres heeft afgelopen maandagavond een bloemen krans gelegd bij het monument aan de Plantage, ter nagedach tenis aan de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog. Leden van de Schiedamse afdeling van Scouting Nederland vormden daarbij de vlaggenwacht, terwijl het Harmonie-orkest Harpe Da vids haar muzikale medewer king verleende. Na de burge meester volgden tal van Schie dammers, die eveneens bloemen of een krans bij het monument plaatsten. De herdenkingsplech tigheid werd voorafgegaan door een Herdenkingsdienst in de Evangelisch Lutherse Kerk aan de Lange Nieuwstraat. SCHIEDAM - Over drie dagen barsten in en rond het Julianapark voor de achtste keer de Gravin Aleida Feesten los. Nog groter en nog spectaculair der dan de vorige edities. De beproefde succesfor mule is vollledig gehand haafd, oude succesnum mers zijn in het program ma teruggekeerd en de braderie - toch al de groot ste van Nederland - is met vierhonderd kramen (een record) verspreid over nog meer straten. „Qua ruimte zitten we nu echt aan het einde van onze capaciteit", stelt de grote animator Aad Ouweneel. „De be langstelling van standhou ders neemt nog altijd toe, maar de beschikbare ruim te is nu volledig benut. Uitbreiding met nog meer straten zou de loop uit het parkoers halen". De Gravin Aleidafeesten. Het unieke evenement met jaarlijks honderdduizenden bezoekers uit alle windstreken. In 1985 begonnen als een buurtfeestje in de wijk, zijn de Gravin Aleida feesten uitgegroeid tot een spek takel, dat zijn gelijke in Neder land niet kent. Vorig jaar zocht de gemeentelijke happening 'Schiedam vaart wel' met de Open Havendagen voor één keer aansluiting bij het feno meen en dat leverde maar liefst een kwart mihoen bezoekers op, volgens de officiële instanties. „Dat was een leuke, maar een malige combinatie", zegt Aad Ouweneel. „Dit jaar gaan we weer alleen door met een pro gramma, dat klinkt als een klok". De uitbreiding van de braderie tot een totaal van circa vierhon derd kramen werd mogelijk door nu ook de Stadhouders laan rond het park en de Pen ninglaan bij het evenement te betrekken. Daarnaast staan kra men opgesteld op de vertrouw de lokaties als de Ary Prinslaan, de Julianalaan (gedeeltelijk) en het Julianapark zelf. De brade rie aan het Rubensplein is ver vallen, maar dit plein blijft wel de spil voor de sportieve ele menten als de wielerronde en de teruggekeerde prestatielopen. Programma Uiteraard telt het feest weer di verse vaste onderdelen. De kin derspelen van C.J.V. Schiedam (nog meer dan vorig jaar en met een Europees tintje), de demon straties van verenigingen en kunstenaars, modeshows, optre dens (onder meer van 'huisor kest' Black Birds) en nog veel meer. De kindervrijmarkt wordt nog groter en verspreid zich over het hele park. „Ou ders mogen zich beslist niet be moeien met deze markt", stelt Ouwenaal nadrukkelijk. Op het sportieve vlak zijn er de succesvolle wielerronde (onder meer met demy's) en de weer SCHIEDAM - Hoewel de Gravin Aleida Feesten zich al jarenlang bewijzen als een topevenement, zou het feest volgens organisator Aad Ouweneel altijd specta culairder kunnen. „Ik zou graag meer straattheater presenteren en ooit eens een Engelse stoomclub naar Schiedam willen halen. Maar dat is niet te betalen. We hebben via sponsorgel den een besteedbaar budget van 42.000,- en daarmee bieden we nu een maximaal haalbaar programma". Ook naast de Gravin Aleida Feesten heeft Ouweneel ideeën genoeg. „De muziek koepel in het Julianapark zou in de zomermaanden ie dere zaterdag weer moeten worden gebruikt voor het oorspronkelijke doel: muzie- koptredens. Bovendien zou ik graag eens in Schiedam een dergelijk spektakel wil len organiseren als het op treden van Vangelis in Rot terdam vorig jaar". van stal gehaalde prestatielopen over drie, vijf en tien kilometer. „Helaas kwamen de prestatielo pen twee jaar geleden te verval len om organisatorische rede nen, maar dit jaar heeft zwem vereniging De Watervrienden de draad opgepakt en de organi satie voor haar rekening geno men. En met succes, want voor de tien kilometer hebben zich al 150 deelnemers gemeld, waar onder enkele bekende namen. De kinderloop heeft ook al zo'n honderd aanmeldingen opgele verd". De F-voetballertjes uit Schie dam gaan weer strijden om de Aleida-bokaal. Dit jaar doen maar liefst vijftien teams mee. De afgelopen twee keer is de bokaal in de wacht gesleept door SW. Wanneer ze dit jaar wederom succesvol zijn, mogen ze de beker houden. Zeker sportief is ook de survi valdemonstratie, die onder lei ding van politieman Bert Lan- kester ten tonele wordt gevoerd boven de vijver in het Juliana park. De waaghalzen onder het publiek kunnen hieraan mee doen. Behalve de prestatielopen keert nog een oude bekende terug: de helikopter. Vanaf 10.30 uur staat de wentelwiek op het gras- veld langs de Westfrankelandse- dijk gereed om belangstellenden (uiteraard tegen betaling) een rondvlucht boven de stad te la ten maken. Primeur Nieuw in het programma zijn onder meer het optreden van het Rotterdamse doedelzakge zelschap St. Andrew Pipe Band en de demonstratie van een ska teboardteam. Marlboro presen teert tijdens de Gravin Aleida feesten een absolute primeur: een lange rij race-auto's, race motoren en alles wat daar bij hoort met een totale lengte van maar liefst dertig meter. Het spektakel wordt rond 18.00 uur weer afgesloten met het op laten van heteluchtballons (ui teraard afhankelijk van de weersomstandigheden). Net als vorig jaar is Europa's grootste luchtballon - Gouden Gids - weer van de partij, terwijl Tele- SCHIEDAM - Een 57-jarige au tomobilist uit Schiedam beleef de afgelopen vrijdagochtend een benauwd moment toen zijn auto plotseling vlam vatte. De man reed weg uit het Hoepel makerhof, toen hij plotseling een luide knal hoorde en ver volgens de vlammen van onder zijn motorkap zag uitslaan. De brandweer moest er aan te pas komen om het vuur te blussen. De auto werd daarna weggeta- keld. SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen zondag vijf autokra kers aangehouden. In beide ge vallen werd de politie getipt door oplettende bewoners. Zondagochtend vroeg kreeg de politie een melding, dat drie mannen bezig waren auto's open te breken op een parkeer plaats bij de Alphons Ariëns- straat. De daders konden op he terdaad worden betrapt en aan gehouden. Het betreft drie Rot terdammers (twee van 23 en één van 22 jaar). Zondagavond werd de politie getipt, dat twee autokrakers ac tief waren in de Lange Nieuw straat. Bij de tramhalte aan de Koemarkt konden de twee da ders - een 19-jarige Rotterdam mer en een 25-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats - worden aangehouden. com waarschijnlijk met een heel bijzonder exemplaar zal ver schijnen. Kortom, de achtste editie van de Gravin Aleidafeesten staan weer garant voor een enorm spekta kel. „Ieder jaar weer anders. Als het een cliché zou worden, houden we er direct mee op", meent Aad Ouweneel. SCHIEDAM - Tijdens de Gravin Aleida Feesten is ook de Schiedamse afdeling van het Rode Kruis present. De organisatie houdt een lo terij, waarvan de opbrengst is bestemd voor activiteiten ten behoeve van ouderen en minder-validen. Start-spaarrekening. BON Ja, stuur mij de folder Start-spaarrekening. Geld groeit hard als je jong start. m UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WHK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIIN RED AKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIIN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-04-92 Het enthousiaste organisatieteam van de Gravin Aleida Feesten, met staande in het midden Aad Ouweneel. De fraaie collie op de voorgrond fungeert als mascotte. Oude succesnummers terug bij Gravin Aleida Feesten Herdenking gevallenen Ziet u nog wel o De meesten van ons moeten vroeg of laat aan de bril. In de loop der tijd worden de ogen slechter en kost het steeds meer moeite om goed scherp te zien. Dat is vermoeiend, maar ook gevaarlijk. Vooral in het verkeer. Steeds meer Schiedammers laten daarom regelmatig hun ogen controleren in het moderne oogmeetcentrum van Paul Berg Optiek. Dat gaat snel, maar uiterst vakkundig. Dat zou u ook eens moeten doen. Maak meteen een afspraak, of loop even binnen. Oogmeetcentrum Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384 Maak m vast slapend rijk. Net geboren en nu al bezig slapend rijk te worden. Dat is voor iedere baby weggelegd. Tenminste, als de kleine beschikt over een Start-spaarrekening van de Bondsspaar bank. Daarmee wordt uw oogappel meteen financieel in de watten gelegd. De Start spaarrekening geeft zo'n hoge rente dat de piepjonge rekeninghouder, over een aantal jaren, zal merken dat zijn spaargeld hard met hem meegroeit. Tot zijn achttiende verjaardag. Dan wordt de Start-spaarrekening beëindigd en heeft u uw kind een aardig volwassen kapi taal te bieden. Natuurlijk is uw baby nog te klein om zelf een Start - spaarrekening van de Bondsspaar bank te openen. Daarom nodigen we alle vaders en moeders, opa's en oma's uit om op i een van onze kantoren te komen praten over die financieel rooskleurige toekomst van uw baby of kleinkind. Opent u een Start-spaarrekening dan krijgt u meteen een lieve knuffelbeer of een fraai verzilverd kinderbestek cadeau. Een aardigheidje van de Bondsspaarbank voor die kleine, die vast slapend rijk wordt. Wilt u eerst meer informatie? Stuur dan bijgaande bon ingevuld naar ons op. Naam:m/v* Voorletters: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Ouder/grootouder" Voornaam kind: Geboortedatum kind: In gesloten envelop zonder postzegel zenden aan: N.V. Bondsspaarbank, Antwoordnummer 89, 3100 VB Schiedam Doorhalen wat niet van toepassing is. NS spaarbank

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3