rdsu/ Nieuwe produkten tegen leeftijd verraders Tintje zacht onder de zomerzon Recent in de winkel Kosmetikamerken helpen een handje 'V 5 Laura Ashley heeft nu haar eigen geur H Door en door schone huid het meest belangrijk Voor tere huid rond de ogen Gekleurde dageréme voedt en beschermt T Met Poison zijdezacht in de olie Over reinigen en scrubben 'Private number' alleen voor jou... Nieuwe wapens in strijd tegen sinaasappelhuid HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 8 MEI 1992 PAGINA 9 lm Milde schoonmaakbeurt met Nivea. Een van de belangrijkste kosmetische behandelingen voor een gezond ogende huid is scrubben. Ook wel exfoliëren genoemd. Door crèmes met heel fijne 'schrob'-deeltjes er in, haal je de dode huidcellen weg en voelt de huid zacht en prettig aan. Ook is het een uitstekende basis voor de verzorgende elementen van de daarna te gebruiken crè mes en gels. Heel wat merken kennen die scrubcreams al jaren, maar er zijn nog al wat vrouwen, die bang zijn voor een te pittige aanpak, met name als men een gevoelige huid heeft. Daarom kwam Clinique onlangs met een 'Gentle Exfoliator Rinse- Off Formula', zeg maar ui terst milde, superzachte scrub voor tere huiden. Zelfs bij de meest gevoelige huid kan die intensieve rei niging elke dag worden ge bruikt, stelt Clinique. Daar door wordt de huidstructuur verfijnt, droogtelijntjes ver vagen en doffe huiden krij gen een flinke opkikker. Schoonmaken De vrij nieuwe serie Nivea Visage kent overigens ook zo'n scrubcream met vrij kleine scrub-korreltjes voor een diepgaande opknap beurt. Nieuw in deze serie is een milde reinigingscréme, die effectief de huid van vuil en onzuiverheden ontdoet en tevens verzorgt. Men kan een vochtige wattenschijf gebruiken om de crème er af te halen, lekker afnemen met lauw water kan net zo goed voor een extra fris ge voel. Ju vena tenslotte komt met een komplete serie reini- gingsprodukten van milde samenstelling, waarbij ge kozen kan worden uit melk, crème of een verkoelende gel. Twee nieuwe, vitalise- rende gezichtslotions, zetten het puntje op de i na het reinigen. Jl YKW De huid rond de ogen verraadt vaak het eerst de leeftijd. Rimpeltjes en kraaiepootjes: bijna nie mand ontkomt er aan bij het ouder worden. Wie daar niet wakker van ligt kan 't laten, zoals het komt, maar de minder berustenden kunnen er ze ker iets tegen ondernemen. Verdwijnen doen ze nooit, vervagen en verzachten zonder meer. Ook daar wat nieuwe produkten voor genoemd, die vrij recent op de markt zijn gekomen. Zo komt Elizabeth Arden met 'Ceramide Eyes time complex capsules'. Na het succes van deze 'geavanceerde en futuristisch verpakte capsules voor het gezicht en de hals, zijn ze er nu ook om de tere huid rond de ogen soepeler, veerkrachti ger en vooral steviger te maken. Kringen onder de ogen verdwijnen eveneens langzaam, maar ze ker, zo stelt Elizabeth Arden met betrekking tot deze Ceramide-capsules met hun zuivere en on gerepte werkstoffen, eveneens getest op oogirrita ties. Anti-wal Biotherm introduceerde Bioregard, een ongepar fumeerde, verfrissende, niet vette gel om de huid direkt te kalmeren en zowel 's ochtends onder de make up als 's avonds voor het slapen gaan te ge bruiken. Ook hier spelen het tegengaan en ver minderen van wallen en kringen en het vertragen van natuurlijke veroudering de hoofdrollen. Accentueren doen we de ogen met oogschaduw, dat door meer dan 70% van de vrouwen wordt gebruikt. Lancome heeft een nieuwe, die zeer zacht en verzorgend is, maar niettemin lang houdt. De aanwezigheid van vitamine E garan deert bescherming tegen UV-straling en hyalu- ronzuur voorkomt uitdroging van de gevoelige huid rond de ogen. De naam van deze nieuwe be nadering van oog make-up is 'Ombre Subtile' en de kleuren zijn al even geraffineerd als de samen stelling. Er zijn zes mono en negen duodoosjes. Als maquillage voor de zomerse maanden 'te zwaar' is, maar je toch ook niet onopgemaakt de deur uit wilt, kan gekleurde dagcréme een goed antwoord zijn voor een plezierig ogende tint. Ook onder de zomerzon, want er zijn er met bescher mingsfactoren. Daar is bijvoorbeeld Climatic van Biotherm er één van, voor zien van een UV-filter en be stand tegen alle weersomstan digheden, want 't kan ook rege nen tijdens de lente of de va kantie. Dit vooijaar uitgekomen met nieuwe kleuren en een iets compactere substantie, garan deert Climatic een de hele dag durende, gedekte teint. Stralen doet de huid met 'Lumi- neuse' van Vichy (alleen bij de apotheek), een gekleurde dag créme die meteen de huid voedt, van vocht voorziet en met factor 3 tegen de zon be schermt. Er zijn vier kleuren in. Factor 8 Lancöme brengt met 'Imanan- ce' een uistekend dekkende, goed uitsmeerbare en egaal dek kende dagcréme, die een na tuurlijk, transparant resultaat geeft. De teint blijft lang mooi zonder te gaan glimmen en ziet er vooral zeer natuurlij* uit. Vochtregulerende stoffen, vita mines A en E en beschermings factor 8 als hoge mate van be scherming onder de zomerzon, maken er een vrij uniek pro- Straten onder de zomerzon. (Vichy) dukt van. Er kan uit vier kleu ren worden gekozen. Wie iets meer wenst dan een dagcréme en op zoek is naar een intensief verzorgende vloei bare make-up, kan denken aan Make up liquid van Ellen Be- trix. De Extra Rich Make Up van dit merk, geschikt voor elk huidtype, geeft een mooie, egale teint, verzorgt eveneens en houdt de hele lange lieve dag. Allerplezierigst in het gebruik over alle make-up heen is de van gemalen walnoten gemaak te Corn Silk Compact Powder. Welke kleur de (eigen) make up ook heeft, deze Corn Silk er over en je hebt een fraaie, matte tint door de talgabsorberende, transparante poeder. Dit door Kuypers en Co (tel. 020- 6171336) op de markt gebrachte produkt kent nu ook een Corn Silk camouflagecréme om, voor men zich gaat opmaken, eerst ongerechtigheden, zoals rode- of pigmentvlekken, donkere krin gen, adertjes e.d. zo onopval lend mogelijk te verdoezelen. De niet vette camouflagecréme ligt niet zichtbaar op de huid en wordt samen met de Corn silk compact poeder geleverd. Aandacht voor huid rond de ogen. (Elizabeth Arden) Vocht, energie en anti-tijd: dat %ijn de laatste jaren de sleutel woorden voor tal van nieuwe smeersels voor de huid. Of ze nu uit een tube, potje of flesje komen: geen merk of men claimt ingrediënten en werkstof fen om de vrouwenhuid zo jong en fit mogelijk te houden. Daar gaan vaak jarenlange onderzoe kingen in laboratoria aan vooraf en die maken deze produkten er niet goedkoper op. Heel wat vrouwen in binnen- en buiten land gaan echter aan het per- pectief op een vitaal, goed ogend uiterlijk, niet voorbij, hebben er soms ook heel wat voor over en vandaar mede de blijvende in troductie van nieuwe crèmes, gels en ampullen. We noemen er een paar. Net als bij een plant kan een huid 'verdorren' als die niet voldoende vocht krijgt, maar geef je te veel, dan verdrinkt'ie, zo is de vergelijking van Ellen Betrix bij de introduktie de ak- tieve, vochtregulerende gel 'Cel lular Hydro Organizer'. Alleen al aan de buitenkant ziet die hy- drogel er verbazingwekkend uit. In een doorzichtige gel drijven wit glanzende druppels crème, die aan onzichtbare draden lij ken te hangen. Maar dit techni sche hoogstandje verwent wel Klein wondertje in een glazen potje. (Ellen Betrix) de huid met een weldadige, juis te hoeveelheid vocht, terwijl een filmlaagje op de huid uit drogen voorkomt. Via liposo- men wordt er in de huid een vocht-depot gevormd, uit welk opslaggebied de huid al naar ge lang de behoefte vocht ont vangt. Een gladdere en soepele huid is er het gevolg van, zo on derzocht Ellen Betrix. Van hetzelfde huis is er in de Exclusiv Effect Line een nieuw preparaat om de ver moeide, veeleisende huid een vitalere en frisse uitstraling te geven. De naam ervan is 'Acti ve Skin Control', waarbij de werkstof retinol de huid stimu leert tot de vorming van nieuwe cellen, waardoor het huidreliêf voller en gladder wordt. Boven dien beschermt vitamine E in kombinatie met een lichtbe- schermingsfilter tegen vroegtij dige, door lichtinvloeden ver oorzaakte huidveroudering. De prijzen zijn redelijk voor deze hoogstandjes. Spankracht Met de corrigerende crème 'Ré- nergie' stelt Lancöme een pro dukt te hebben ontwikkeld, dat aan de hoogste eisen van de moderne vrouw voldoet. Span kracht, stevigheid, het doen ver vagen van rimpels en kraaie pootjes en het verkleinen van poriën worden in het vooruit zicht gesteld bij deze geavan- COMPETENCE 0 Voor boven-de-dertigsters. (Lancaster) ceerde crème met dubbele wer king op de huid, die haar sou plesse verliest. Tests hebben aangetoond, dat na verloop van enkele weken het resultaat van insmeren met de perzikkleurige 'Rénergie' al te zien is. Zes ook al geavanceerde werk stoffen helpen de huid van bo- Hans nu ook voor dag en nacht. (Biodermal) ven-de-dertigsters via het 'Forti fying Complex' van Lancaster zichzelf weer te herstellen. Se rums, extracten, vocht, anti stress, kalmering en bescher ming: het zit er allemaal in voor meer weerstand van de huid en een aanzienlijk opgeknapt uiter lijk. Ook als kuur is 'Fortifyinj Complex' geschikt, zo hee Lancaster zorgvuldig onder zocht. Getekend... Vichy (alleen maar bij de apo theker te koop) biedt met 'Tem- poralia' een totale 'tfnti-tijd'- verzorging, die de drie belang rijkste tijdsinvloeden op de huid bestrijdt, te weten verle den, heden en toekomst. Het verleden wordt gecorrigeerd, de Bijna iedere vrouw omringt zich met een geur, waarbij de keus op z'n minst gezegd groot is. Voor elk type vrouw en iedere gelegenheid zijn er parfums en eau de toilettes, maar toch blij ken vaak nieuwkomers het in eens ook goed te gaan doen. Of omdat ze passen in een bepaald tijdsbeeld of zo'n geur ineens 'in' raakt. We zetten wat nieuw komers op een rij en melden ook aanvullingen op bestaande en door velen gewaardeerde geuren. bedreigingen van het heden be heerst en de huid voor de toe komst geconstrueerd, stelt Vi chy met betrekking tot Tempo- ralia. Wie thuis voor de spiegel de huid een beetje wil 'liften' dus een wat uitgezakt gevoel weg werken, kan denken aan 'Lifting Anti-Fatigue' van Jeanne Gati- neau. Na te lang doorwerken, beetje te veel uitgaan of ander zins een wat getekend gezicht, knapt het vermoeide aangelaat zienderogen op met deze strak aanvoelde rose gel, waarvan drie druppels voldoende zijn voor 't hele gezicht. Dat mag ook wel, want het kost 145.- om eens een keer een prijs te la ten vallen. Ook Yves Rocher, die de schoonheid uit planten put, heeft sinds kort een nieuwe ge- 0 Aanpak van cellulite. (Vichy) zichtsverzorgingslijn en wel on der de naam 'Acaciane'. Het ex tract van de Acacia-bloem zorgt voor een gezonde en stralende schoonheid, zo dokterde Yves Rocher uit. Zowel een reinigigs- melk, een verfrissende lotion, een verzorgingscrème en een nachtcrème, zijn ervan voor zien. Ademend „Een goed produkt bestrijdt niet, maar zorgt voor een goede balans" is het standpunt van drs. Hans Schreuder, die onder de naam Biodermal, tal van hype-allergene produkten op de markt brengt voor een zo goed mogelijke conditie van de huid. Of het nu om rimpelbestrijding of zonneblaasjes, littekenweefsel of zwangerschapsstriemen gaat. Sinds een tijdje kent Biodermal ook een dag- en nachtcrème, sa men in één potje. Want volgens Schreuder mag een (nachtcrè me niet vet zijn, omdat die dag en nacht moet kunnen ademen. De belangrijkste eigenschap van het nieuwe produkt is dan ook celademing, waardoor de stof wisseling wordt geoptimaliseerd en de huid de afvalstoffen beter kwijt kan. Tevens wordt het vocht in de huid beter vastge houden en is de crème ook goed geschikt als basis voor make-up. De prijs, 28,50, is voor zo'n produkt zeker niet aan de hoge kant. Om eenvoudig te besluiten: ie dereen kent wel het natuurpro- dukt vaseline, geschikt voor tal van doeleinden, zoals ruwe huid, dito ellebogen, luieruit slag, tegen blaren en noem maar op. Deze huidvaseline is er nu ook met vitamine E, die de huid niet alleen beschermt, maar ook (nog beter) verzorgt. 0 Geavanceerde crème met dubbele werking. (Lancome) 0 'Schoonheidswater van Paloma. Bij de nieuwe romantiek, die mede bepalend is voor deze tijd, past zonder meer Laura Ashley, die nu ook een geur op haar naam heeft staan. De Salvador voor de man. mrmwmmmii naam is 'Dilys', een doopnaam uit Laura Ashleys zo geliefde Wales. Bloemenessences, zoals yan narcissen, lelietjes van da len, rozen, oranjebloesem en jasmijn, zijn gekombineerd met de Oosterse geuren van sandel hout, mos en muskus. Lichtvoe tig en verleidelijk tegelijk, deze Dilys. De flacon heeft -typerend voor Ashley- een kraag van bloemen. 'Private number', of zeg maar: alleen voor mij, zo is de naam, die het bekende huis Etienpe Aigner aan zijn nieuwste par fum meegaf. 'Private Number' is samengesteld met een hoge verhouding van dure, geparfu meerde olie van Franse oor sprong, die op iedere huid een eigen, individuele geur ontwik kelt. Vandaar dat 'alleen voor mij' van fris tot pittig, van frui tig tot mysterieus. Er werd met een douchegel, bodylotion, deo dorant en zeep meteen een komplete lijn van gemaakt. Ook voor haar New West, al enkele jaren een bekende naam voor de man, is er nu ook voor de vrouw en 't heet New West skinscent for her. Gemaakt door Aramis in Los Angeles (Californië), kun je het een moderne, levenslustige, sexy geur noemen, gemaakt voor vrouwen, die graag^ zelf verzekerd overkomen. Er is een komplete lijn in New West voor haar. Gezien het succes breiden heel wat merken van naam hun pro- duktlijn uit, zoals bijvoorbeeld het bekende en veel gebruikte Poison dat deed met een ragfijn filmpje, direkt in de huid drin gende lichaamsverzorgende olie. De naam is 'Huile Diaphane' voor een zijdezachte, naar Poi son geurende huid. Paloma Paloma Picasso blijft verrassen. Nu met een 'eau de beauté', zeg maar een 'schoonheidswater' voor de body. Verstoven in een nevel van fijne druppeltjes is het, zeker ook in de zomer, ui terst verfrissend met de geur van Paloma altijd om je heen. Gabriela Sabatina en Priscilla Presley laten weer van zich ho ren, nu via een luxe zeep. Dat zelfde deed Jil Sander. Met No 4 van deze bekende ontwerpster ga je nu schuimend in bad, ge volgd door een de huid zacht en soepel makende bodycream. Het betoverende Casmir van Chopard met die mystieke Oos terse vleug introduceerde een komplete badlijn. Poederen maar Liefhebsters van Roma -en dat zijn er nog al wat- kunnen de body nu ook luchtig poederen, want deze topper van Laura Bi- agiotti brengt zo'n verfijnde li chaamspoeder uit. Wie van de Roma-geur houdt, maar extra gevoelig is voor parfum of eau de toilette, kan terugvallen op het alcoholloze 'Roma Sensitive Perfume', speciaal ontwikkeld voor de teerste huiden. Binnen twee jaar na de intro ductie wist Trésor uit te groeien tot wat in Frankrijk een 'grand parfum' heet. Reden om een luxe, navulbare tasverstuiver uit te brengen in velours etui, zodat Trésor-liefhbesters (en dat zijn er veel) haar geur nu ook in zo'n verfijnd flaconnetje bij zich kunnen hebben. Eèn op de drie vrouwen heeft of krijgt last van een sinaasappelhuid, dan wel cellulite. Daar zijn de afge lopen jaren heel wat smeer sels tegen ontwikkeld, die in min of meerdere mate succes hebben. Dat hangt mede af van een gezonde leefwijze minder zitten, goede voeding, meer bewe gen) en van de frekwentië van het smeren. Even vlak voor de vakantie aan de slag helpt minder dan enke le -maanden masseren en smeren. Wie van zichzelf weet dat laatste te willen en kunnen volhouden kan denken aan een nieuw wapen in de strijd tegen cellulite Sha- pe-up body gel van het Zwitserse merk Ju vena. In die transparante gel zitten microparels, die direkt na het aanbrengen oplossen en in de huid dringen. Daar stimuleren ze zowel de bloedsomloop als het lym- festelsel, waardoor de vezels in het bindweefsel steviger worden. Ook voor vrouwen met een snel geirriteerde of gevoelige huid is Shape-ug body gel geschikt. prijs Jaarlijks looft het Franse maandblad Marie Claire prijzen uit voor bepaalde produkten, die het blad het beste vindt. Die Prix d'Ex- cellence staat in Frankrijk in hoog aanzien en daarom was Vichy best blij in de ca tegorie lichaamsverzorginbg deze prijs te krijgen voor 'Drainage Minceur', dat de plaatselijke ophoping van vet vermindert en de huid zuivert. Vocht en afvalstof fen worden afgevoerd, de contouren zichtbaar verbe terd. Drainage minceur kan als kuur worden gebruikt tot het gewenste resultaat is be reikt. Daarna kan men het acht dagen vóór de menstru atie dagelijks als onder- houdsbehandeling toepas sen. Biotherm tenslotte komt met een 'scrub en afslank'- methode, waarbij ter voor bereiding de gel 'Gommage Corporel Peau Lisse' met een scrub-handschoen wordt gebruikt. Direkt hier na volgt 'Minceur Totale', dat de vetophopingen aan pakt en voor stevigheid van de opperhuid zorgt. 0 Geuren met Gabriela Sabatini. CLFANSLn' i.O'tjO- CDLi.ICTlON Vitale, fit ogende huid het ideaal van veel vrouwen W5 FORTIFYING VJ COMPLEX FOR THF FACE COMPLEXE F08UFIANT POUR I.E VISAGE SMVMXm V' WMM SO bil 8M?' V m.sia

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9