Uitslag Filmhuis Verhalen wedstrijd ra Smijten met geld Schiedamse steun aan scholenproject Tunesië Auto's gestolen Gescheiden partners Wie kent deze honden? Alleen parapluverkoper profiteerde Sponsors, bedankt Inwonertal weer gestegen Wandkleden bij NCYB Open avond Harmonia De Bondsspaarbank doet meer. SCHIEDAM - De verko per van paraplu's deed af gelopen zaterdag goede za ken tijdens de achtste Gra vin Aleida Feesten. Wie vanaf de Westfrankeland- sedijk de grote braderie opliep, zag als eerste kraam die van de paraplu verkoper, die ongetwijfeld de weersvoorspellingen zal hebben beluisterd alvorens de reis naar Schiedam te ondernemen. Zijn koop waar vloog als broodjes over de toonbank. Hij was dan ook de enige, die pro fijt had van het erbarmelij ke weer. Desondanks was het de gehele dag toch nog gezellig druk in en rond het Julianapark. Een dui delijk bewijs dat dit Schie- damse 'buurtfeestje van weleer' een ijzersterke for mule kent. Organisator Aad Ouweneel stond er, schuilend onder een immense boom, wat moedeloos bij. „Zonde", meende hij, ter wijl hij een blik wierp over de verregende vrijmarkt in het park. Door de niet-aflatende plens buien moest een aantal evene menten worden afgelast. De jeugdigde turnstertjes van gym nastiekvereniging Alliantie staakten hun wervelende de monstraties al na een uurtje en na twee pouleronden werd ook het voetbaltoernooi voor de F- teams afgeblazen. Ook de spec taculaire heteluchtballons hiel den het voor gezien en meldden zich bij de organisatie af. Door andere oorzaken ging ook de, als Nederlandse primeur aangekondigde, stunt van het Marlboro racingteam niet door. Marlboro had beloofd met een 30 meter lange rij racewagens, racemotoren en aanverwante artikelen te komen, maar kon deze belofte om organisatori sche redenen niet nakomen. Nu stond er slechts een handjevol machines. Niet nat genoeg Iets later dan gepland arriveer de wel de helicopter. De belang stelling voor een rondvlucht bo ven de stad was groot, want de wentelwiek steeg maar liefst 27 keer op. Adembenemend was vooral de survival-demonstratie boven de vijver in het Julianapark. Onder leiding van politieman Bert Lankester toonde het team van uit een boom het 'abseilen' bo ven water, waarbij het publiek werd uitgedaagd ook een poging te wagen. Kennelijk was men door de regen nog niet nat ge noeg, want menigeen nam de uitdaging aan, om vervolgens, tot grote hilariteit van de toe schouwers, in de vijver te be landen. Overigens wist ook Bert Lankester zelf zich niet droog te houden. Prestatielopen Ook de twee sportevenementen mochten zich verheugen in een grote belangstelling. Aan de weer van stal gehaalde prestatie lopen namen in totaal ruim 230 lopers deel. Onder vaak erbar melijke weersomstandigheden werden de verschillende afstan den afgelegd, hoewel het par cours voor de tien kilometer op het laatste moment moest wor den ingekort tot 9450 meter. De winnaars waren: de Maurits- school (bij de 1 kilometer scho lenwedstrijd), Matthijs Riemens (5 kilometer heren), Corry Hoogweg (5 kilometer dames), Theo van 't Veer (10 kilometer heren), Sonja Jansen (10 kilo meter dames), Chiel Gouka (10 kilometer veteranen 1), Alberto DU SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt zondag 17 mei de uitslag van de jaarlijkse Verhalen wedstrijd be kend gemaakt. De prijswinnaars zijn aanwezig om uit hun werk voor te dragen. De Verhalenwedstrijd wordt ge organiseerd door de Literaire Commissie van het Filmhuis. Vanwege de groeiende belang stelling en het stijgende aantal inzendingen, heeft de Commis sie dit jaar besloten om de wed strijd in drie categorieën te ver delen: verhalen, geschreven Het Nieuwe Stadsblad door personen van 18 jaar en ouder; poëzie, geschreven door personen van 18 jaar en ouder en verhalen/poëzie, geschreven door personen jonger dan 18 jaar. De inzendingen zijn beoordeeld door een jury, bestaande uit Annet Schaefer (schrijfster en voormalig prijswinnares), Ruud Arret (boekverkoper bij Mercu- rius), Jan van Bergen (mede werker Openbare Bibliotheek) en Cobie Korteland (schrijfster en meervoudig prijswinnares). Het programma begint om 14.00 uur. Annet Schaefer heeft voor deze gelegenheid vier co lumns geschreven, waarin ze li teratuur en schrijven flink op de hak neemt. Om 14.45 uur worden de winnaars van de Verhalenwedstrijd bekend ge maakt, waarna de gelukkigen uit eigen werk zullen voorlezen. Afsluitend ontvangen de bezoe kers rond 15.45 uur een boekje, waarin de winnende verhalen uit de wedstrijd alsmede de co lumns van Annet Schaefer zijn opgenomen. De toegangsprijs bedraagt 7,50. SCHIEDAM - „In het Rotter dams Dagblad van dinsdag 28 april stond een stukje over de in terim-manager voor kunst en cultuur in Schiedam. Die man kost de gemeente per dag, schrik niet, 1.850,- exclu sief. De raadscommissie voor cultuur enz. heeft voorgesteld voorlopig een poosje door te gaan met dat smijten van geld van de gemeenschap. Zijn ze bij de gemeente krank zinnig? Beseffen ze wel waar ze mee bezig zijn, f 1.850,- per dag? Wat een arrogant stel, bah. Op allerlei dingen wordt bezui nigd en veel gemeentelijke dien sten worden duurder. Denken ze bij de gemeente wel eens aan de minima? Die worden toch al zo zwaar gepakt door onze sociaal denkende regering. Als de gemeente toch aan het smijten is (met geld), smijt dan die raadscommissie voor cultuur er uit". H.J. Geeratz, Schiedam. Modafferri (veteranen 2) en Willem de Koning (veteranen 3). Een inmiddels traditioneel sportonderdeel van de Gravin Aleida Feesten is de dernykoers. Bij de A-amateurs werd de zege, net als vorig jaar behaald door Vlaardinger Jaco Tettelaar ach ter gangmaker Joop Zijlaard. Eerste bij de amateurs C werd Ton Steens, eveneens achter Joop Zijlaard. Ton Steens is trouwens ook de organisator van deze Schiedamse derny koers. Troep „De weersomstandigheden in ogenschouw genomen, kunnen we toch spreken van een ge slaagd evenement", meent Aad Ouweneel. „Hoofdsponsor Coca Cola schat dat er toch wel zo'n 75.000 mensen zijn geweest. Hoogtepunten? Dat vond ik vooral het optreden van de doe- delzakgroep St. Andrews Pipe Band en de demonstraties van het skateboardteam. Maar er was ook een negatief aspect: de vrijmarkt. Ondanks ons uit drukkelijke verzoek aan volwas senen om zich niet met deze kinderactiviteit te bemoeien, had toch weer een aantal een kleedje met spullen uitgestald. Bovendien was het ronduit schofterig, wat voor troep de deelnemers aan deze vrijmarkt hebben achtergelaten. Het hele park lag bezaaid met onder meer stukjes van diverse puz zels. We zullen ons gaan bezin nen op de consequenties hier van", waarschuwt Ouweneel al vast voor volgend jaar. SCHIEDAM - Twee medewer kers van de Dienst Educatie hebben onlangs, op uitnodiging van UNICEF, een bezoek ge bracht aan de Tunesische pro vincie El Kef. In samenwerking met het Regionale Unicef-comi- té Delfland steunt de Dienst Educatie in deze provincie een scholenproject door het be schikbaar stellen van overtollig schoolmeubilair. Op Tunesische basisscholen is het streven gericht op het ver lengen van de schoolplichtige leeftijd tot 9 jaar, waardoor jon gens en meisjes een niveau be reiken, dat bestaanszekerheid biedt en dat hen beschermt te gen terugval naar analfabetisme. Het scholenproject in El Kef is bovendien gericht op het ver minderen van de verschillen in kansen tussen kinderen op het platteland en in de stad. Actie punten hierbij zijn deskundig heidsbevordering, verbetering infrastructuur en uitrusting bij scholen, verbetering van het on derwijsconcept en het aanspre ken van ouders bij schoolver zuim van hun kinderen en in het bijzonder hun dochters. Tijdens hun zesdaags verblijf in SCHIEDAM - Autodieven zijn het afgelopen weekeinde weer zeer actief geweest. Zoals ge woonlijk had men het voorna melijk gemunt op Opeis. Aan de Rembrandtlaan is zater dagochtend een rode Opel Ka- dett met kenteken NB-62-VF gestolen. Een rode Audi (kente ken TZ-95-TD) verdween uit de Van Beverenstraat. Zaterdag nacht werd een bruine Opel, met kenteken PS-31-HT, ont vreemd uit de Jacob Bij ster straat. Een blauwe Opel (kente ken HY-07-TL) verdween van het Albert van Raalteplein, ter wijl aan de Warande een witte Opel, met kenteken YX-58-ZN, werd weggenomen. Tunesië bezochten de medewer kers van de Dienst Educatie di verse basisscholen, een school voor dove kinderen en de kin derafdeling van een ziekenhuis in El Kef. Zij constateerden een groot gebrek aan hulpmiddelen in het onderwijs. De uit Schie dam afkomstige inventaris is slechts een begin. Er is nog veel meer nodig. De Dienst Educatie heeft dan ook toegezegd het scholenproject te blijven steu nen. SCHIEDAM - Het aantal inwoners is in de eerste twee maanden van dit jaar gestegen met 147 personen. Eind februari woonden 71.269 mensen in Schie dam. Opmerkelijk is dat in februari het aantal vrouwen in Schiedam iets is gedaald. Desondanks blijven ze ver uit in de meerderheid: 36.440 vrouwen tegen 34.829 mannelijke Schie dammers. SCHIEDAM - De afdeling Schiedam-Woudhoek van de Nederlandse Christenvrouwen bond (NCVB) houdt donderdag 14 mei een bijeenkomst in ge bouw De Ark, aan het Harg- plein 101. De bijeenkomst be gint al om 7.45 uur. Mevrouw E.R. van der Vlies uit Vlaardingen toont haar zelfge maakte wandkleden en vertelt over haar hobby. De bijeen komst is voor iedereen vrij toe gankelijk. SCHIEDAM - De spirituele vereniging Harmonia houdt donderdag 14 mei een open avond. Diverse 'mediums' zijn aanwezig voor een persoonlijk consult. De open avond vindt plaats in wijkcentrum Nieuw- land, aan het Dr. Wibautplein 165 en begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Door de publi- katies in Het Nieuwe Stadsblad is Dierentehuis Hargahoeve goeddeels verlost van haar grote aantal asielhonden. Deze week worden dan ook (voorlopig) de laatste twee honden aan de le zers voorgesteld. Het betreft hier echter tevens een oproep aan mensen, die weten wie de vorige eigenaren van deze onfor tuinlijke dieren zijn geweest. Topper is een bastaardreu van ongeveer twee jaar oud. Hij is bruin/zwart van kleur, is circa 40 centimeter hoog, heeft staan- m de oortjes en een spitse snuit. Topper werd vrijdag 8 mei ge vonden in het Beatrixpark, waar hij met een stuk touw en halsketting was vastgebonden. Kyros is een grote hond, waaro ver nagenoeg niets bekend is. Hij werd gevonden in de West- frankelandsestraat en kwam op 19 april in Hargahoeve binnen als zwerver. Kyros droeg een brede, bruin lederen halsband en heeft een slecht verzorgde vacht. Over beide honden is weinig bekend, omdat de eigenaren niet konden worden achter haald. Wel hebben ze allebei een prima karakter. Om de die ren goed te kunnen verzorgen en bij de juiste baas te kunnen herplaatsen, is het echter nood zakelijk om meer van de hon den te weten te komen. Een ie der, die deze honden herkent, wordt aan ook verzocht contact op te nemen met Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, tele foon 4714151. Hargahoeve is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, zater dag van 10.00 tot 15.00 uur. Start-spaarrekening. Geld groeit hard als je jong start. BON Ja, stuur mij de folder Start-spaarrekening. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 13 MEI 1992 PAGINA 3 tföfrH* >r%*ïe Sük«fs' bij achtste Aleidafeesten De helicopter was weer in het programma teruggekeerd en met succes. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN. SCHIEDAM. KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIIN RED AKTIE-KOPII Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIIN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-01-92 Ondanks de regen trokken de achtste Gravin Aleida Feesten toch nog, naar schatting, zo'n 75.000 bezoekers. SCHIEDAM - De organisatie van de Gravin Aleida Feesten bedankt de volgende sponsors: Bondsspaarbank Schiedam/Vlaardin- ;en. Coca Cola Bottelo Schiedam, AB- «J/AMRO Bank Schiedam, Kreissel Autobedrijven, Hollandse Staalbouw Maatschappij, Wilton Fijenoord, Van Geyl Verhuisbedrijf Internationaal, Electrotechnisch bedrijf Verspeek, Anke Bodewes Makelaardij o.g., Auto Garant bv, Automobielbedrijf J. Beu- mer, Slagerij Groeneveld, René Bloemsierkunst, Vastgoed Van Dorst, Banketbakkerij Vincent v.d. Bosch Budget Rent a Car Vlaardingen, Mo les Deux, NV O.N.S., Aannemersbe drijf Freek Koelman, GOM Security Service, Slavenburg's Bouwbedrijf, Ritman Sports, Langkruis Rijwielfa- Onder zeer natte omstandigheden reden de derny's hun rondjes over het parcours. voriet, Bistro 't Sterrebos mevr. Van Deurzen, Bekker Reinigingstechniek Vlaardingen, Itho Proces techniek, Waldo Citroen, Vervoersbedrijven RET, ZWN en Westnederland, Win keliers Rubensplein, Rode Kruis Schiedam, Radio Schiedam, ASB Uit- zendburo, Plantsoenendienst (Peet Koppenhagen), SZV De Watervrien den, Het Nieuwe Stadsblad, alle ge meentelijke diensten. Dries Spaanse Polder, Joris Nieuwe Waterweg Noord Corrie Vrolijk, Rietschoten en Hou- wens, CJV Schiedam, SPV Schiedam, St. Jacobs Gasthuis, Fam. Van Woen- sel, Marktbedrijf Kersbergen, Post Sta len steigers, omwonenden Aleida Fees ten en vrijwilligers Stichting Gravin Aleida. Verschillend van lengte en gewicht? Oplossing: Sleeping Apart Together. Alletwee 'n ander bed. Toch samen. KtS LAAPKAMEF\S Rotterdam Coolsinge! Amersfoort - Beverwijk Leiderdorp - Utrecht - Veenendaal Zeist Maak'm vast slapend rijk. Topper Kyros Net geboren en nu al bezig slapend rijk te worden. Dat is voor iedere baby weggelegd. Tenminste, als de kleine beschikt over een Start-spaarrekening van de Bondsspaar bank. Daarmee wordt uw oogappel meteen financieel in de watten gelegd. De Start spaarrekening geeft zo'n hoge rente dat de piepjonge rekeninghouder, over een aantal jaren, zal merken dat zijn spaargeld hard met hem meegroeit. Tot zijn achttiende verjaardag. Dan wordt de Start-spaarrekening beëindigd en heeft u uw kind een aardig volwassen kapi taal te bieden. s Natuurlijk is uw baby nog te klein om zelf een Start - spaarrekening van de Bondsspaar bank te openen. Daarom nodigen we alle vaders en moeders, opa's en oma's uit om op een van onze kantoren te komen praten over die financieel rooskleurige toekomst van uw baby of kleinkind. Opent u een Start-spaarrekening dan krijgt u meteen een lieve knuffelbeer of een fraai verzilverd kinderbestek cadeau. Een aardigheidje van de Bondsspaarbank voor die kleine, die vast slapend rijk wordt. Wilt u eerst mee# informatie? Stuur dan bijgaande bon ingevuld naar ons op. Naam: m/v* Voorletters: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Ouder/ grootouder' Voornaam kind: Geboortedatum kind: In gesloten envelop zonder postzegel zenden aan: N.V. Bondsspaarbank, Antwoordnummer 89, 3100 VB Schiedam Doorhalen wat niet van toepassing is. NS spaarbank Regen de grote spelbreker

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3