14 Boeketje Vlaardingen De groene fietsroute Groendag Natuur en milieu centrum 't Hof, Hofsingel 80 Boeketje Vlaardingen Open dag, Recreatieschap Midden Delfland, Zuidbuurt 85 ik M 7» Op zondag 24 mei organiseert het VVV van Vlaardingen samen met het Recreatieschap Midden Delfland en de sector Natuur- educatie van de afdeling plant soenen van Vlaardingen een groendag. De bedoeling is om op die dag de burgers van Vlaardingen en om streken te laten ontdekken wat er allemaal te zien, de doen en te beleven valt in en met het groen in en om Vlaardingen. z> Op vrijdag 22 en zaterdag 23 mei is voor ƒ1#,-bij een groot aantal bloemisten een boeket in de Vlaar- dingse kleuren rood-geel-blauw te koop. Geheel gratis krijgt u dan een tegoed bon voor een "Vlaar dingen Natuurlijk" fietsroute. -A A- -A Dit is een publicatie van de Voorlichting Gemeente Vlaardingen De aanloop voor de groendag wordt al geno men op de zaterdag ervoor. Dan is er bij een groot aantal bloemisten in Vlaardingen een speciaal Vlaardings boeket te koop. Het zoge naamde "Boeketje Vlaardingen". Bij aankoop van dit boeket krijgt de klant een tegoed bon cadeau voor de fietsroute van de volgende dag. U kunt bij de volgende bloemisten voor dit "Boeketje Vlaardingen" terecht: - Plantenbeurs Zwaai, Schiedamseweg/Dirk de Derdelaan - Bloemsierkunst John Bosman, Billitonlaan - Aakje Bloemsierkunst, De Loper - Poot's Bloemenboetiek, Reigerlaan - Charel Dessens, Mozartlaan - Ton Steenbergen, Dr. Wiardi Beckmansingel - Wissink Bloemen en Planten, van Hogendorp- laan - Jac. Verkuil, Markgraaflaan - Bloemenkiosk Vlaardingen-Oost, Station Vlaardingen-Oost - Bloemenpaviljoen de Visbank, Westhaven plaats Op een aantal plekken in en net buiten Vlaar dingen zijn er aktiviteiten georganiseerd om het Vlaardings groen met zijn natuur en re creatie onder de aandacht te brengen. Als groene draad is er een fietstocht gemaakt, die niet alleen deze plekken met elkaar verbindt, maar ook een beeld geeft van groen Vlaardingen én rekening houdt met de dorstige fietser. Waar kunt u zoal naar toe: - Rondleiding Eendekooi, 10.30/12.00/13.30/ 15.00 uur. - Rondvaart Vlietlanden. - Diverse café's aan de Westhavenplaats hebben gezellige terrassen ingericht. - Visserijmuseum en Muziek- informatie- do cumentatiecentrum Ton Stolk zijn geopend. Al deze leuke dingen komt u vanzelf tegen als u de "Vlaardingen Natuurlijk" fietsroute volgt. U kunt deze route verkrijgen bij de VW stand in 't Hof. Op het terrein van de afdeling plantsoenen en in het park 't Hof vinden verschillende aktiviteiten plaats. Presentatie Natuurlijk groen In het nieuwe natuur en milieu centrum van Vlaardingen is er een presentatie te bezichtigen van het natuurlijk groen in Vlaardingen. Met behulp van veel levend materiaal, foto's en teksten wordt getoond hoe natuurlijk Vlaardingen nu al is en op welke wijze daar in de toekomst vorm aan gegeven zal worden. Vogelexcursies in het park Voor de beginnende vogelaar worden er in het park 't Hof een aantal vogelexcursies geor ganiseerd. Omdat de vogels zich 's morgens beter laten zien dan later op de dag zijn er al excursies voordat de overige aktiviteiten be ginnen. Voor de excursies, die onder deskundige leiding plaats vinden, zijn een aantal verrekijkers be schikbaar. De excursies starten vanuit het natuur en milieucentrum aan de Hofsingel om: - 09.00 uur - 10.00 uur - 10.30 uur - 11.00 uur - 11.30 uur Schapenscheren Vanaf 13.30 uur worden op het dierenweitje in het park een aantal gemeentelijke schapen geschoren. Groenmarkt Op het terrein van de afdeling plantsoenen is ook een groenmarkt, waar u kennis kunt maken met allerlei verenigingen en instanties op het gebied van natuur en milieu. ffl// Op het terrein van de Boerderij van het Re creatieschap en in Midden Delfland zelf is er tijdens deze open dag van alles te doen. Op de surfplas Op de surfplas kan er door jong en oud gekanood worden. Vanaf 13.00 uur zorgen surfwedstrijden hier bovendien voor de nodige spanning en fraaie beelden. Verder is er aan een rustiger gedeelte van het water een viswedstrijd van de hengelaarsver eniging. Vliegerdemonstratie Op een van de vele recreatieweiden vindt een vliegerdemonstratie plaats. Treintje Om van de ene aktieplaats op het terrein naar de andere te komen en om zonder inspanning toch wat van het gebied te kunnen zien zal er tussen de verschillende plekken op het terrein een treintje rijden. Natuurfotografie en vogelwandeling Bij de stand van de gebroeders Nuntied op het terrein van recreatieschap zijn wedstrijdformu lieren te verkrijgen voor een fotowedstrijd. De wedstrijd heeft als titel 'Wat valt er te beleven in het nieuwe recreatiegebied?' De foto-stand is tevens het startpunt voor de drie vogelwande lingen door Midden Delfland, die op het pro gramma staan. De wandelingen starten om: - 11.00 uur - 13.00 uur - 15.00 uur Informatiemarkt en sterrekijken Rondom de Boerderij zijn er stands van de verschillende ondernemingen aan de Zuidbuurt, is er een plekje voor de informatiebus van de provincie en maakt een enthousiaste sterre- kijker u deelgenoot van een andere wereld door u een blik in het heelal te gunnen. En verder... Kunt u een boottocht maken op de Vlietlanden. Voor meer informatie Wie meer wil weten over deze dag kan bellen naar VW - Vlaardingen - 434 66 66 Natuur en milieu centrum 't Hof - 460 82 11 Recreatieschap Midden Delfland - 460 02 36

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 10