utöoppei BOUMAN DAT zijn SUPER-SCHOENEN OP=OP! BOUMAIM Reacties de Winckelaer Het Nieuwe Veel kritiek op honde-maatregelen DAT ZIJN GEEN GEWONE SCHOENEN Pearle Is Kijkplezier. Tas uit kerk Paard uit de sloot gehaald Doe mee met de prijsvraag van De Reddertjes in Kangoeroeland en dit is er slechts één VIP-WEEKEND Zelf dromen uitleggen WOONNIEUWS Bedrijfsuitvoering O.N.S. rond Hemelvaartsdag en Pinksteren N.V. Openbaar Nutsbedrijf Schiedam Echt antiek en nieuw geloogd grenen en vuren meubelen (De Tweede Bril Gratis.) Peahle Pearle Express Voor een unieke keuze naar Strijen! SCHIEDAM - Met het uitreiken van een poster aan Oost-bewoner Aad Hoogstad gaf burgemees ter Reinier Scheeres maandagmiddag het start sein voor de campagne 'Dat scheelt een hoop'. Via een aantal wettelijke maat regelen wil de gemeente de overlast van hondepoep te rugdringen. Centraal in de campagne staat het 'op- ruimzakje', waarmee de Schiedamse hondenbezit ter voortaan door de stra ten moet gaan. Wie niet met zo'n zakje wil rondlo pen, zal zijn of haar hond moeten uitlaten in één van de twaalf hondentoiletten. Daarnaast geldt voor di verse plaatsen vanaf nu een hondenverbod, terwijl de gemeente een beperkt aantal hondenlosloopge bieden heeft aangewezen. De nieuwe maatregelen hebben nogal wat beroering gewekt on der de Schiedamse hondenbe zitters. Dat de hondepoep moet worden opgeruimd, is voor velen geen probleem. Het zijn echter vooral de losloopgebieden, die bij veel hondenliefhebbers in het verkeerde keelgat zijn ge schoten. Burgemeester Scheeres gaf maandagmiddag aan dat de hondepoepoverlast al heel lang bovenaan de gemeentelijke pro bleemlij st staat. Om hiervoor een oplossing te vinden, is Schiedam te rade gegaan bij an dere gemeenten in het land. Hieruit bleek dat alleen gebo den en verboden niet helpen. „Je moet de hondebezitter over tuigen door met name een goe de voorlichting te geven en mensen op straat aan te spre ken", aldus Scheeres. „Ik weet zeker dat een goede voorlich ting zal helpen. Mensen zijn in de regel best voor rede vat baar". Desondanks hebben de nieuwe maatregelen al voor de nodige kritiek gezorgd. „Bij de gemeen te hebban inmiddels al veel hondebezitters gereageerd. Voor die kritiek moeten we open staan", meent de burgemeester. „De meeste kritiek heeft betrek king op het beperkte aantal los loopgebieden voor honden. Maar helaas hebben we in Schiedam weinig mogelijkheden voorhanden. Maar als iemand suggesties heeft, zullen we die zeker bekijken". Deskundigen Dan kan de burgemeester zijn borst nat maken, want sugge sties zijn er voldoende. Met name bij de Schiedamse afde ling van de Dierenbescherming en Dierentehuis Hargahoeve heeft men bedenkingen tegen de gemeentelijke campagne. Wat de betrokkenen vooral stoort is dat zij, als deskundigen op dit gebied, niet vooraf zijn gekend bij de voorbereidingen van de maatregelen. „We kregen een brief van de ge meente, waarin de maatregelen werden aangekondigd, meer niet", zeggen Cees van Huizen (Dierenbescherming) en Mar- greet Witte (Hargahoeve) nogal verbolgen. „Wanneer de ge meente eerst met ons had over legd, hadden we veel zinniger oplossingen kunnen aandragen. Maar Schiedam is bepaald niet hond-vriendelijk". „Neem nu die hondentoiletten. Smerige zandbakken, die een maal per jaar worden gereinigd. Een hond is van nature een schoon dier, die gaat echt niet in zo'n zandbak vol uitwerpse len van andere honden zitten. Bovendien zal iedere dierenarts beamen, dat zo'n hondentoilet al snel een enorme besmet tingshaard voor allerlei ziekten wordt. Niet alleen voor honden, maar ook voor kinderen, die wellicht in die zandbakken gaan spelen. En dan hebben we het nog niet eens over de stank- en vliegenoverlast, vooral in de warme zomermaanden". Levensgevaarlijk De meeste problemen hebben ook Hargahoeve en de Dieren bescherming met de aangewe zen losloopgebieden voor hon den. „Dat slaat echt nergens op, levensgevaarlijk. Sommige los loopgebieden liggen namelijk vlak langs drukke wegen en zelfs snelwegen. Gegarandeerd dat honden zullen worden doodgereden. En er zijn wel de gelijk goede alternatieven. Het Beatrixpark bijvoorbeeld. Hier kan je een aanlijngebod instel len in de maanden april tot ok tober. De overige maanden kunnen de honden hier makke lijk loslopen, want dan is er toch niemand in het park. Des noods met gebruik van de op- ruimzakjes. Daarnaast is in het Hargapark een mooie ruimte bij de vijver. Dat terreintje is door de gemeente opgehoogd met grond uit de vijver. Hier komt nooit iemand. Dit zou een per fecte plek zijn, waar honden kunnen rennen en zwemmen. En tenslotte biedt het Sterrebos veel mogelijkheden". Suggesties, waarin ook Klaas van Ham, voorzitter van Hon densportvereniging De Brander- stad, zich uitstekend kan vin den. „De plekken, die de ge meente heeft aangewezen, zijn een lachertje. Gewoon met de ogen dicht op de stadsplatte grond geprikt. Wanneer de ge meente eerst met deskundigen had overlegd, waren nooit zulke onzinnige gebieden uitgekozen. Er worden nu allerlei verboden en geboden uitgevaardigd, maar er worden geen goede facilitei ten voor de hond gecreëerd. Terwijl de hondebezitters wèl gezamenlijk jaarlijks vierhon derdduizend gulden hondenbe lasting betalen". Voorlichting Alle betrokkenen zijn het wel eens met burgemeester Scheeres dat een goede voorlichting over de hond een eerste vereiste is om de hondeproblematiek op te lossen. „De mentaliteit van de hondebezitter moet worden ver beterd", meent Klaas van Ham. „Een goede voorlichting, ge combineerd met een training bij een hondensportvereniging, kan al veel schelen. Honden zijn na melijk heel goed op te voeden". De overlast van hondepoep moet worden teruggedrongen. Daarvan zijn ook de Dierenbe scherming, Hargahoeve en De Brandersstad overtuigd. De nu gekozen manier zal volgens de organisaties echter niet werken. „Hoeveel mensen zullen nu die opruimzakjes gaan kopen? Zo'n zakje kost 60 cent, dat betekent ruim vijftig gulden per maand. Je zal zien, dat mensen straks een plastic zakje meenemen, daarmee de hondepoep oppak ken om het zakje vervolgens in de struiken te gooien. Honde poep verteert, plastic niet. Of ze gooien het zakje in een openba re vuilnisbak, met alle stank overlast vandien". De dierenorganisaties zijn vast voornemens de krachten te bundelen om gezamenlijk met de gemeente rond de tafel te gaan zitten. „Dat er regels moe ten komen, is duidelijk. Zeker in woongebieden. Maar niet volgens de manier, die de ge meente nu gaat hanteren". Dierentehuis Hargahoeve ver wacht dat menig Schiedammer de hond door de maatregelen zal afdanken. „Het eerste hondje hebben we al binnen. Elf jaar oud, mankeert niets, maar de ei genares had geen zin om met een opruimzakje rond te lopen. We weten zeker dat meer hon den zullen volgen, de komende maanden". DRIE DOLLE DWAZE DAGEN MAAR... Schiedamseweg 12-14, Vlaardingen De vakman in huis 4^ INTERIEURVERZORGING Tapijten en vinyl wmw Festival zet allochtonen in het zonnetje Honden- liefhebbers klimmen in de pen Sloop Kerkstraat gaat van start Kunstwerk doorgefaxt Weinig publiek bij HBSS- Feijenoord SCHIEDAM - Vele hon denbezitters hebben zich de afgelopen dagen per brief tot de redachte van Het Nieuwe Stadsblad gericht om hun kritiek op de maat regelen te uiten. Elders in deze krant een bloemlezing uit de brieven. SCHIEDAM - Uit de gang van een kerk aan de Mgr. Nolens- laan werd zondagochtend rond 11.00 uur een tas ontvreemd. De tas werd later teruggevon den in een stortbak van het toi let, maar het papiergeld, che ques en een geldpasje waren verdwenen. SCHIEDAM - Nathalie, een Schiedamse merrie, moest afge lopen vrijdagochtend met man en macht uit een sloot langs de Van der Duyn van Maasdam straat worden bevrijd. Het on fortuinlijke dier was in de sloot terecht gekomen en zat volledig vast in de modder. Zes brand weerlieden zijn anderhalf uur bezig geweest de merrie met be hulp van stokken, planken en katrollen te bevrijden. Nathalie hield geen letsel over aan het benarde avontuur. Op donderdag 28, vrijdag 29 mei en maandag 8 juni is het Openbaar Nutsbedrijf gesloten. Huisvuil- en GFT ophaaldiensten verschuiven. De O.N.S. blijft bereikbaar voor het melden van storingen. Voor uitvoerige informatie verwijzen wij u naar pagina 5 van dit blad. Telefoonnummer vanaf 18 juni (010) 2621000 LET OP: Dinsdag 26 mei om I O. OO uur opening Schoen-Expres Super I 9 in de Groenelaan! - Aanvang 09.00 uur - Deelnemerskaarten a 1 zijn verkrijgbaar bij de deelnemende winkeliers t.w.: Z Gebr. de Block/A.H. - Etos - Block Trent - J. T. Interieurverz. - Juwelier van Oostrom - ABA - Slagerij 2 Risseeuw - Larissa - G. v.d. Vlies - Apotheek Gouka - 't Gildehuis - Kapperszaak 'Harry' - snackbar Hans en Grietje. Maak kans op een voor 4 personen door op een zo'n origineel mogelijke manier aan het ontbijt-festijn te verschijnen. Tot ziens! SERVICELIJN 010-4796199 7500 m2 met antiek en nieuw geloogd grenen en vuren meubelen onder één dak, tevens mooie kollektie riet en rotan stoelen en gestoffeerde bankjes!! maar zo zijn er nog veel meer in onze showrooms! Gratis opslag! SCHIEDAM - Kees Zoeteman verzorgt donderdag 21 mei een avond bij de spirituele vereni ging Harmonia. Het thema luidt: 'Zelf je dromen uitleggen'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibaut- plein 165 en de toegangsprijs bedraagt 7,50. Wie nu 'n bril bij Pearle koopt, krijgt er een complete bril gratis bij. Maar wel graag even deze adverten tie meenemen. OPTICIENS Deze aanbieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express-winkels in Nederland. Daar vindt u ook de exacte voorwaarden. Schiedam, Hoogstraat 61 (naast M&S) - Spijkenisse, Nieuwstraat 182 (ABC- gebouw) - Vlaardingen, Liesveld 14 (tussen C&A en V&D) - Rotterdam, Pearle Ter Meulen (in de kelder); Binnenwegplein 23, Pearle Express: Zuidplein Hoog 938 (naast V&D); Hoogstraat 198 (t.o. V&D) Oost-bewoner Aad Hoogstad heeft van de burgemeester de eerste campagneposter ontvangen. De openingshandeling werd ludiek onderbroken door 'Oosterpiet' met zijn hondje 'Brutus', die een pleidooi voor de nieuwe maatrege len hield. Nu koopjes halen. Donderdag, vrijdag, en zaterdag: de drie dolle dwaze dagen van het jaar, een ongekend prijzenfeest beloven wij u, want: Bouman doet afstand van z'n overtollige magazijn- voorraden en veel restanten, puntgave toonkamermodellen voor te gekke prijzen. Elke ko per valt in de prijzen, onverminder de garantie. IJsselmondselaan 175 - Rotterdam-Kralingseveer - 010-4508033 Openingstijden: maandag 13-17.30 uur; dinsdag t/m donderdag 9.30-17.30 uur; vrijdag 9.30-21 uur; zaterdag 9.30-17 uur. Woninginrichting Wsh Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage UI Projecten o.a. verzorgings- en bejaar- van $Pa'and 12, tel. 010-4703033 dentehuizen, scholen en kantoren Een Zaak Van vertrouwen SCHOEN Chr. Huygensstraat 3 (ind. terr.)Strijen (Z.H.eii.), tel. 01854 - 3000 Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 WOENSDAG 20 MEI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 41 OPLAGE 42.150 Stadsblad Nieuwe Stadsblad niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur Hargahoeve heeft eerste afgedankte hond al binnen Een intiem feest SCHIEDAM - Het Schiedamse Havenmuziek- en Molenfestival mag in alle opzichten geslaagd worden genoemd Uiteraard stonden de Schiedamse molens en de zeer gevarieerde muziek centraal tijdens dit intieme feest. Maar het was met name de levendige bijdrage van de allochtone Schiedammers, die van het Havenmuziek- en Molenfestival een groot succes maakte. En natuurlijk het stralende lenteweer dat de exotische optredens nog eens extra glans gaf. Druk was het niet, maar wel erg gezellig. Een uitoe- breid fotoverslag van het feest is elders in deze krant te lezen en y \öor Wie Zh Koste Bnl Altijd Kwijt Is.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1