V ASTRA Bij aankoop Seat Linea bij Nooteboom/ 1.000,-terug Nefkens levert 25 Peugeots Exotische 4x4 Samurai Blue Lagoon bij VARI-bedrijven Peugeot-dealer Nefkens introduceert unieke servicepas iiMiaMiaMflriMMMatii Bij Pietersen met Opel Zomerplan 1992 zorgeloos de grens over HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 22 MEI 1992 PAGINA 17 SCHIEDAM - Bij autobedrijf Nooteboom is de ene ac tie nauwelijks voorbij, of de volgende staat al weer voor de deur. Het betreft de Seat Linea, die extra is voorzien van getint glas rondom, achterzijruiten die kunnen wor den geopend, een in twee delen neerklapbare achter bank en van binnenuit verstelbare buitenspiegels in de carrosseriekleur aan weerszijden. Linea striping en lo go's completeren het beeld. Maar dat is nog niet alles. In de twee maanden durende actie (mei en juni) ontvangt elke koper van een Seat Li nea een cheque van duizend gulden. Voor veel mensen de moeite waard omdat de Seat Linea verder is uitge rust met de bekende 2.1 liter motor System Porsche met multi-point injectie en geregeld drieweg katalysator, góed voor 52 KW/71 PK bij 6000 omw/min. De Seat Linea is in beperkte mate verkrijgbaar. SCHIEDAM - Bij Nefkens Eurodam aan de Fokker straat in Schiedam heeft men in één keer 25 Peugeots afgeleverd aan een groot niet bij naam genoemd bedrijf. Het betreft 25 auto's van de 106 model, op het ogenblik bij de Peugeot-dealer voor Schiedam, het meest ver kochte model. De auto's zijn bestemd voor de vertegenwoordigers van een bedrijf en zijn standaard uitgevoerd, voorzien van accessoires. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Voor 24.995,- gulden komt men bij de VARI-bedrijven in Vlaardingen en Schiedam in het bezit van de nieuwe Samurai Blue La goon. Deze exotische 4x4 is de opvolger van de popu laire Samurai Pepper, die vrijwel direct na de introduc tie was uitverkocht. De Blue Lagoon heeft een exotische kleur met fraaie, bijpassende striping. Maar dat is nog niet alles; hij is voorzien van een groot aantal fraaie accessoires. Exclu siviteit is gegarandeerd, want de opklage van de Samu rai Blue Lagoon is beperkt. Bij de beide VARI-vestigingen staan Jaap Freriks in Vlaardingen in de Taanderij straat en Richard Midden dorp in de Nijverheidstraat in Schiedam u gaarne te woord. SCHIEDAM - Peugeot-dealer Nefkens Eurodam heeft als één van de eerste automobielbedrijven voor de klan ten een unieke gratis servicepas geïntroduceerd. Met deze pas kan niet alleen electronisch worden betaald, maar kan tevens een beroep worden gedaan op een 24- uurs hulpdienst, waar ook in Nederland. Het unieke van de Nefkens servicepas is, dat de eige naar recht heeft op een 24-uurs hulpdienst gedurende zeven dagen per week bij pech of ongeval. Door het bel len van een alarmnummer komt, waar ook in Neder land, een hulpactie op gang. Wanneer de pech niet di rect ter plekke gerepareerd kan worden, wordt de auto naar de dichtsbijzijnde Nefkens-dealer gebracht. Tegelij kertijd worden maatregelen genomen om de berijder en de passagiers de reis te kunnen laten voortzetten. Belangrijk is verder, dat de bezitter van de servicepas zijn rekening bij de garage met zijn pasje kan betalen. Voor de klant is deze manier van betalen gratis. Wan neer men een rekening gespreid wil betalen, is dit ook mogelijk. Hiervoor wordt wel een kleine vergoeding in rekening gebracht. Voordelen Iedere klant van Nefkens Eurodam heeft onlangs de gratis servicepas aangeboden gekregen. Iedere koper van een nieuwe Peugeot of van een occasion van welk merk dan ook, ontvangt de nieuwe pas met al zijn voor delen bij de aflevering van de auto. Om het voor de klanten zo aantrekkelijk mogelijk te maken, stuurt de Nefkens-dealer haar houders van de servicepas enkele malen per jaar een attentie en informatie over nieuwe ontwikkelingen. De invoering van de introductiepas heeft plaatsgevonden bij circa dertig automobielbedrij ven van Nefkens in Nederland. SCHIEDAM - Bij Autocenter Pietersen aan de 's-Gra- velandseweg kan men met het Opel Zomerplan 1992 zorgeloos de grens over. Voor de prijs van slechts een volle tank, zo'n 79,50 gulden, ontvangt men een Opel Zomerplan Certificaat als A een onderhoudsbeurt vol gens GM normen, of B een APK plus keuring, of C een Zomer-inspectie de auto in orde wordt bevonden. Het Opel Zomerplan 1992 biedt dekking van materiaal kosten en arbeidsloon bij noodzakelijke reparatie of vervanging van de verzekerde onderdelen/systemen. Als de betreffende materiaalpech niet binnen 48 uur is te verhelpen, krijgt de verzekerde gratis (tijdelijk) een vervangende auto of ander vervangend vervoier. Zelfs de telefoonkosten in verband met de schade wordt vergoed, tot een maximum van 300 gulden. Uit alles blijkt dat het Opel Zomerplan 1992 de automobilist ze kerheid biedt dat pech en de gevolgen binnen de perken blijven en dat het vakantieplezier niet wordt verstoord. Het jaar 1992 brengt toch weer veel autonieuws. Vorig jaar was het al niet mis met populaire modellen zoals de Opel Astra en Volkswagen Golf, alsmede een Citroen ZX, Peugeot 106, Seat Toledo, Volvo 850, Nissan Sun ny, Mitsubishi Sigma, Honda Legend, Subaru Legacy, Hyun dai Sonata enz. Maar dit jaar komt er nog meer over ons heen. Het is de eerste maanden al goed begonnen met de nieuwe Mitsubishi Space Wagon, Space Runner en Colt, de nieuwe Honda Civic en Prelude, de nieuwe Mazda 626, de nieuwe Daihatsu Charade Sedan, de vernieuwde Hyundai Pony en Excel, de nieuwe Yue Loong Feeling, de nieuwe BMW 3-cou- pé, de Citroen XM Break en ZX Diesel, de Seat Ibiza 1.7i om er maar eens een paar te noemen. En vanaf april/mei is daarbij gekomen de Ford Es cort- en Orion Zeta, de Ford Scorpio Stationwagon, de VW Vento en VW Golf uitbreidin gen, de Alfa 155, de Renault 19, de Rover 800 en de Toyota Ca rina. Binnenkort volgen dan nog de Opel Astra Sedan, Opel Calibra Turbo, Mazda RX-7 en Xedos, Honda CRX en weer la ter de nieuwe Toyota Corolla, de nieuwe Nissan Micra, de nieuwe Mitsubishi Lancer, de nieuwe Renault Safrane en type 06, een opvolger voor de Peuge ot 309, de Fiat Cinquecento, de Alfa 166, en mogelijk al nieuwe typen voor de Opel Corsa, VW Polo en Ford Sierra. Kortom het wordt druk, autoredakteur Leo de Ruiter zette voor U weer alfabetisch het één en an der op een rijtje. AAlfa Romeo heeft begin dit jaar nieuwe schone motoren in de 33 gebracht, een 1.4i, 1.5i en 1.7L In mei/juni wordt de nieuwe Alfa 55 in Ne derland leverbaar. Het is de op volger voor de Alfa 75. Tot slot wordt een Alfa 166 verwacht, een luxere en langere Alfa 164. Audi zal 1992 gebruiken om haar nieuwe programma te completeren. 1991 Was en top jaar voor Audi wat het nieuws betreft. Er kwam een nieuwe 80 en nieuwe 100. Nu zijn er aan vullingen met Avant, Coupé, Cabriolet en Quattro modellen, alsmede de 80 en 100 met di rect ingespoten dieselmotoren. BBMW heeft vorig jaar de nieuwe 3-serie op de markt gezet. Dit jaar wordt het programma gecompleteerd. Al lereerst is daar de nieuwe 2.5 li ter 6 cilinder dieselmotor en tweedens de Coupé modellen. De 3-serie kent nu de 4-deurs Sedan en de 2-deurs Coupé. De Sedan is er in 316i, 318i, 320i, 325i en 325TD, de Coupé slechts in 318is, 320i en 325i. Van de oude 3-serie is de Ca briolet en Touring nog lever baar. Bij de 5-serie is Touring nieuw, bij de 7-serie de 8 cilin der motoren en de standaard airbags. CDe merken Cadillac en Chevrolet noemen wij U onder de G bij de Concernnaam General Motors. Het Ameri kaanse merk Chrysler hoort wel onder de C thuis. Het best ver kochte product blijft de Voya ger, de populaire en concure- rend geprijsde APV van Chrys ler, er is ook een Van, die Com mercial heet en slechts f 40.995,- kost. Tevens doet de 2.5 Turbodiesel zijn intrede bij de Voyager. Verder gaat Chrys ler door met een vernieuwde Saratoga, de Daytona en de Le- Baron en bij Jeep de Wrangier en de Cherokee. Citroén heeft haar ZX serie uit gebreid met de ZX Diesel. De motorkeuze nu is 1.4i, 1.6i, 1.9i en 1.9D. De Xm kent een XM Break. Hij is er in de motorver sies 2.0i, 3.0i-V6, 2.1D en 2.0TD. De AX is vorig jaar ge moderniseerd. D Daihatsu heeft het be langrijkste nieuws gecon centreerd rond de Charade. Er is nu een Charade sedan uit. Tot nu toe moest de Applause, die overigens ook gemoderni seerd is, de honeurs waarne men. De Charade Sedan vult door zijn aantrekkelijke prijs echter het gat van kleine naar populaire middenklasse goed op. Met de 1.3i motor start hij bij 24.995,-. Mogelijk komt de Applause met een Break of Sta tioncar. In Brussel was hij er. F Het grote nieuws van Fiat is natuurlijk de 500 of te wel Cinquecento. Maar helaas zal dit nieuwe minimodel pas eind van het jaar, mogelijk zelfs begin 1993, naar ons land ko men. We moeten het dus nog doen met de bekende modellen, de Panda, Uno, Tipo, Tempra en Croma. De Panda is eind vo rig jaar gemoderniseerd, de Tipo is wat opgewaardeerd, maar gelukkig nauwelijks in prijs, de Tempra is uitgebreid met de Stationwagon, ook in 4x4. Ford brengt in 1992 vooral nieuwe motoren in haar popu laire modellen Escort, Orion en Sierra, het zijn de zgn. Zeta mo toren, nieuwer, geavanceerder, sportiever en zuiniger. De Es cort is eind vorig jaar uitgebreid met een snelle RS 2000 versie, de Sierra is uiterlijk nog wat ge moderniseerd, een heel nieuw type wordt in 1993 verwacht. De Scorpio is uitgebreid met een Stationwagon. In de be- programma, evenals de 4x4 Lada Ni va 2121. Het is niet be kend of de kleine Oka (een Fiat 500 type) en de nieuwe Volga naar Nederland komen. Lancia houdt het voorlopig nog even op het bekende program ma Ypsilon, Delta, Dedra en Thema. De zo lang verwachte opvolger voor de Delta, op Tipo, Tempra, Alfa 155 en De- drijfswagensfeer is nieuw de Courier op basis van de Fiesta. FSO tot slot, de auto uit Polen, gaat weer een come-back ma ken. Door de veranderingen in Polen is de levering lange tijd gestagneerd. Maar de draad is weer opgepakt, GM-Opel gaat helpen, en een modernere FSO met 1.5 injectiemotor komt er aan. GOnder de G zoals be loofd het Amerikaanse merk General Motors. Het brengt de volgende modellen Buick, Cadillac, Chevrolet, Oldsmobile en Pontiac. Meest verkocht zijn de merken Che vrolet en Pontiac o.a. door de moderne, zeg maar gerust futu ristische APV's: de Chevrolet Lumina en de Pontiac Trans Sport. Daarnaast kent Chevro let nog de Corsica en Beretta in de 30 mille klasse, de grote Ca price, de luxe 4x4 Blazer en de sport Camaro. HHonda is begin dit jaar gekomen met de nieuwe Civic in hatchback en sedan. Binnenkort komt daar nog de nieuwe sportcoupé CRX bij. De Prelude is eveneens vernieuwd. De Accord onlangs uitgebreid met de Accord Aerodeck en in Brussel met een Coupé blijft in het programma evenals de Con certo. De Legend en de NS-X ronden het programma naar bo ven af. Hyundai heeft begin dit jaar nieuwe versies uitgebracht van de Pony, Excel, Lantra en Sona ta. De sportieve en laag geprijs de Scoupé blijft het prima doen. LLada heeft beloofd dit jaar met aardig wat nieuws te komen. Zij heeft de Samara ge moderniseerd wat vooral aan de grille te zien is. Daarnaast is de Samara uitgebreid met een Se danversie, de Diva. In de voor delige prijsklasse komt er een nieuw model de Tavria, een hatchbacktype met 1.0 en 1.2 motor, ook wordt nog de Aleko, o.a. met dieselmotor verwacht. De voordelige 2104/2105 serie blijft voorlopig ook nog in het dra onderstel, is uitgesteld tot 1993. Land Rover heeft vorig jaar de stoere serie Defender wat gemo derniseerd. De Discovery is nog heel nieuw en onlangs met een 5-deurs versie uitgebreid en de Range Rover zal het nog even zo moeten doen, tot mogelijk eind 1993 de opvolger komt. Brussel bracht een face-lift van de Nissan Maxima en Genève een nieuwe MPV, kleine multi functionele bus. Het wachten is op de nieuwe Nissan Micra, die medio dit jaar uit Engeland moet komen. Van de Sunny af geleid is de bedrijfsauto Q-Bic met ruime laadmogelijkheden. O Opel gaat dit jaar uiter aard door met haar nieu we Astra, de sedanversie komt eraan. Uiteindelijk zal de Astra verkrijgbaar zijn als 3- en 5- deurs Hatchback, als 4-deurs Sedan, als 3- en 5-deurs Station car of Van en tot slot als Coupé of Cabriolet. Verder worden de modellen Corsa, Vectra en Omega niet vergeten, er zijn di verse aktiemodellen van. De Calibra wordt dit jaar uitge breid met een Calibra Turbo. En als heel nieuw model is er de Opel Frontera. Het is een luxe 4x4 terreinauto op basis van de Opel Campo. Alle Isuzu model len zullen geleidelijk aan Opel gaan heten, de Campo en dus ook de Frontera zijn de eersten. PPeugeot heeft vorig najaar de nieuwe 106 uitgebracht. Voor 1992 staan wat uitbreidin gen op stapel. De 205 blijft daarnaast gewoon in het pro gramma, evenals de 309, 405 en 605. Echter als eerste model dat de Ibiza goed met de 900, 1.2i en 1.5i motor, nieuw is de 1.7i motor. De Marbella is wat ge moderniseerd en heeft nu ook een schone motor. Skoda is het nieuwste produkt van VW. Evenals bij Seat heeft het VAG concern Skoda over genomen en het zal niet lang duren of Skoda gaat geheel de zelfde weg. Tot nu toe is er de Skoda Favorit, hij is er als hatchback en stationcar. Subaru heeft voor 1992 een ver nieuwde Legacy. Op de Tokyo Motorshow stond nog een prachtig multifunctioneel mo del, de Amadeus, maar dat zal nog even op zich laten wachten. Wel leverbaar blijven de Mini Jumbo, de Justy, de L-serie en de Jumbo Mini. De exclusieve sportwagen XT zal worden op gevolgd door een SVX. Suzuki houdt zich voorlopig rustig. De Swift serie is vorig najaar gemoderniseerd. Het is een complete serie want er is een 3-deurs hatchback, een af wijkende 5-deurs hatchback en een fraaie 4-deurs sedan. Bin nenkort is er de leuke Swift Ca briolet. Verder is er de keuze uit de Alto, de terreinwagens Sa murai en Vitara en de busjes Super Carry's. TToyota heeft zojuist de nieuwe Carina op de markt gezet. Het volgende nieu we model is de Corolla, hij zal medio september komen. Pas nieuw is natuurlijk de Camry, die snel met een stationwagom komt. Zo zal Toyota weer ge heel bij de tijd zijn. De Starlet kent wat aktiemodellen evenals de sportmodellen Celica, MR2 en Supra. MMazda heeft begin 1992 de nieuwe 626 uitge bracht. Mazda heeft veel nieuws, immers in 1991 werden vele sportversies geintrodu- ceerd, die nu allemaal volop le verbaar zijn, zoals de MX-3, MX-5 en MX-6. Een nieuwe RX-7 komt er aan evenals een model in de topklasse de Xe- dos-6. Mercedes gaat verder met de nieuwe S-serie, begin dit jaar is de nieuwe S-Coupé geintrodu- ceerd. Halverwege dit jaar zul len er wat moderniseringen ko men aan de 200-500 modellen. Het eerste grote nieuws voor een ook groter publiek zal de nieuwe 190 zijn begin 1993, ook gaan er nog steeds geruchten over een Mercedes APV. Mitsubishi heeft de nieuwe Spa ce Runner en Space Wagon en de nieuwe Colt op de markt ge bracht. De nieuwe Lancer wordt in september verwacht. Op sportgebied komt de Eclipse en de GTO/3000 GT op de markt. NNissan teert nog even op de vorig jaar uitgebrach te Sunny en Primera, er zullen nog wat uitbreidingen komen. aan vernieuwing toe is, wordt genoemd de 309, mogelijk dat de 205 en 309 vernieuwd wor den in één model. RRenault heeft veel nieuws dit en het komend jaar. Onlangs is een geheel vernieuw de 19 op de markt gekomen. De nieuwe Safrane als opvolger voor de 25 komt in het najaar, we hebben er al uitgebreid over bericht. Eind van het jaar, in- Het grote nieuws bij Volkswagen is natuurlijk de nieuwe Golf en de nieuwe Vento. De Golf is de hatchback, de Vento is net als de Jetta voorheen, de sedan. Het pro gramma zal dit jaar van liever lee gecompleteerd worden. Daarnaast blijft de Polo en Pas sat het prima doen. In de be- stelsector is de nieuwe VW Transporter een succes, hij is er nu ook met lange wielbasis, een echt grote Transporter dus. Bij Volvo staat de nieuwe 800 serie in het middelpunt van de belangstelling. Voorlopig is er nog alleen de 850, maar uitbrei dingen, mogelijk een 840 en troductie op de Autosalon van Parijs, komt de nieuwe kleine Renault, codenaam 06. En vol gend jaar komt de heel nieuwe Renault 21, met waarschijnlijk ook een nieuwe naam, uit. De nieuwe Clio in personen- en be- steluitvoering, de R5 (als Cam pus), de Espace en Alpine blij ven in het programma. Rover heeft een nieuwe 800 ge- introduceerd, het is de topklasse van Rover. Het is een zeer stijl volle en markante auto met 2.0i, 2.7i en 2.5TD motor. Ver der zijn er wat moderniseringen bij de Rover 100, 200 en 400, de Montego Stationcar is eer uniek en interessant geprijsd. SSaab heeft de 900 en 9000 serie gemoderniseerd. Maar niet alleen het uiterlijk, ook de techniek en motoren zijn ver nieuwd. De overname door Ge neral Motors begint vruchten af te werpen. Seat heeft vorig najaar de nieu we Toledo uitgebracht. Een zeer fraaie sedan met de gebruiks mogelijkheden van een hatch back. Het model is gebaseerd op de nieuwe VW Vento met ook alle techniek en kwaliteit, maar eeV leukere prijs. Verder loopt 860, kunnen niet lang uitblij ven. Toch vergeet Volvo zeker haar overige modellen niet, de 400 en 900 serie worden be hoorlijk gepuched. De 400 is mede door de 440 interessant om zijn prijs. De 240 blijft vooral als stationcar nog even doorgaan. YWe besluiten deze serie met de Y. De Z is de laatste letter van het alfabeth, maar nadat Zastava Yugo is gaan heten, staan er onder de Z geen automerken meer geno teerd. Onder Y dus wel en er is zelfs een nieuw merk bij name lijk Yue Loong Feeling. Het is een Taiwannees merk, dat veel bouwt voor Nissan. Ook de Yue Loong Feeling is een afge leide van Nissan, namelijk de Nissan Stanza. De Feeling is echter wat aangepast aan de nieuwe tijd. Hij is er met 1.6 en 1.8 motor. De Yugo is er in de wat geda teerde 45, 60 en 65 serie en in de nieuwe Sana serie met 1.3i en mogelijk straks ook met 1.6i motor. Het is nu even moeilijk voor Yugo vanwege de proble men in Joego-Slavié, maar de Vooruitzichten zijn positier «anaal ÉÉüaüa Opel Astra GL De nieuwe Rover 800 serie Het autonieuws deze zomer De allernieuwste Toyota Carina Mitsubishi Colt GLXi Ford: veel nieuwe modellen

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 17