Het Nieuwe NIEUWE HARING Opvangplaatsen asielzoekers in september van start Met tekst enfoto's over gebruiksmogelijkheden GESLOTEN im MEDEDELING Doe mee. Collecte Rode Kruis Vlag gestolen Stadskantoor gesloten Huiszoeking in hashpanden Stadsblad Bedrijfsuitvoering O.N.S. rond Hemelvaartsdag en Pinksteren N.V. Openbaar Nutsbedrijf Schiedam SCHI ELAND ZIEKENHUIS Donderdag 28 mei en vrijdag 29 mei is ons kantoor gesloten. NATIONALE LOTERIJ SCHIEDAM - Maar liefst vijf honderd 'Gorzenezen' en andere hongerige Schiedammers scho ven zaterdagochtend op de Groe- nelaan aan aan het grootste openluchtontbijt, dat ooit in Schiedam is georganiseerd. De massale 'ontbijtshow' vond plaats in het kader van de cam pagne 'Schiedammers van over al en nergens'. Het was dan ook een internationaal ontbijt met Turkse en Surinaamse broodjes, Hollandse pindakaas, Grieke kaas, Spaanse olijven, Marok kaanse thee en Italiaanse cap puccino. Helaas hadden niet veel mensen gehoor gegeven aan het verzoek om verkleed aan tafel te gaan zitten. Er verschenen wel heel veel kinderen in pyjama, maar onder de volwassenen bestond duidelijk minder animo om zich vreemd uit te dossen. Gorzeneer Paul Dróge had wel die moeite genomen en won met zijn witte nachthemd en slaapmuts een VIP-weekend voor vier personen. Iedere ontbijtende had een gul den moeten betalen om te mo gen aanschuiven. De vijfhonderd gulden was bestemd voor een goed doel, namelijk de aanschaf van nieuwe inventaris voor het ouderencomplex De Pionier aan de Lekstraat. Wethouder Aad Wiegman ging bovendien voor dit aoel met de pet rond bij de aanwezige raads- en collegele den, hetgeen ook nog een leuk bedragje opbracht. Na het grote openluchtontbijt bood de Groenelaan nog de hele dag vertier voor jong en oud. De komst van Feijenoorder en oud- Gorzenees John de Wolf bracht veel opschudding teweeg, met name onder het vrouwelijk deel van de bevolking. Hij verkocht gesigneerde voetballen, waarvan de opbrengst eveneens bestemd was voor een goed doel, name lijk een nieuwe rolstoel voor rol stoelatleet Theo Geeve. De campagne 'Schiedammers van overal en nergens' nadert het einde. In de komende weken vinden echter nog diverse activi teiten plaats. Woensdag 27 mei bijvoorbeeld organiseert Open bare Scholengemeenschap 'Bui ten de Veste' een uitgebreid pro gramma voor de leerlingen, waarbij dieper wordt ingegaan op zaken die typisch Nederlands lijken, maar van oorsprong van over de grenzen komt. Ze zijn er weer. En ze zijn prachtig mooi en mals en om je vingers bij op te eten. Bij onze visman in de winkel. Hollandse nieuwe haring, per stuk Albert.Heijn, Hof van Spaland 1, Schiedam. Filmquiz is voor herhaling vatbaar Barrika verhuist naar Broersveld Vlaggenparade met de Franse Zwemkampioen- schappen voor gehandicapten Excelsior'20 loopt promotie mis SCHIEDAM - De jaarlijk se collecte van het Neder landse Rode Kruis vindt plaats van 25 mei tot en met 6 juni. De opbrengst van de collecte wordt besteed aan het verlenen van hulp in binnen- en buitenland, zoals het Nederlandse Rode Kruis al 125 jaar onafgebro ken doet. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam wil de gewenste uit breiding van opvangplaatsen voor asielzoekers decentraal re aliseren. Dat wil zeggen dat de asielzoekers in reguliere wonin gen, verspreid door de stad, worden gehuisvest. Nog voor de zomer moet hierover besluit vorming kunnen plaatsvinden. Dit blijkt uit het antwoord van het college op vragen van de CDA-raadsleden Daan Baart, Jo Prins, Ton Seis en Siem Ros- man. De christen-democraten wilden weten waarom het creër en van meer opvangplaatsen zo veel tijd in beslag neemt. Volgens het college is er tussen medio 1991 en maart dit jaar intensief contact geweest met het ministerie van WVC over deze problematiek. Bovendien heeft Schiedam informatie inge wonnen bij een aantal andere gemeenten. Inmiddels is een projectgroep in het leven geroepen, die een voorstel moet gaan voorberei den. Deze projectgroep gaat er van uit dat gemiddeld twee wo ningen per maand kunnen wor den ingericht, hetgeen neerkomt op zes opvangplaatsen per maand. De eerste opvangplaat sen kunnen naar verwachting in september worden gerealiseerd. Met deze fasering zal de uitbrei ding tot 140 opvangplaatsen halverwege 1994 gestalte heb ben gekregen. SCHIEDAM - De festiviteiten aan de Groenelaan e Jigden afgelopen zaterdag met een te genvaller. Toen na afloop de vlaggen werden gestreken, bleek de Amerikaanse vlag te zijn ge stolen. De politie vermoedt dat de 'stars and stripes' is meege nomen door een souveniijager. SCHIEDAM - Bijna alle gemeentelijke afdelingen zijn donderdag 28 mei (He melvaartsdag) en vrijdag 29 mei gesloten. Op Hemelvaartsdag is al leen het Stedelijk Museum geopend. Vrijdag zijn het ninseum, de bibliotheek en het Instituut Sociaal Raads lieden geopend. Het Bureau Burgerlijke Stand is vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur geo pend voor het doen van aan gifte van geboorte en over lijden. SCHIEDAM - Op vier toegangswegen tot het Prinses Beatrixpark staan sinds afgelopen maandag nieuwe informatieborden, waarop de gebruiksmoge lijkheden van het Beatrix park worden uiteen gezet. Bovendien zijn bij de kin derboerderij en de heem- tuin borden geplaatst, waarop de bezienswaardig heden van de respectieve lijke voorzieningen zijn te lezen. „De nieuwe borden vervangen de oude plattegronden, die ja renlang in het park hebben ge staan", vertelt Herbert Nikkels, opzichter bij de Dienst Ge meentewerken Hoofdafdeling Plantsoenen. Hij is onder meer verantwoordelijk voor het Bea trixpark. De borden zijn ontworpen en vervaardigd door Jan Ramp van het Amsterdamse Buro Heftig. Op vier grote, lichtblau we borden, die zijn geplaatst langs Duivenpad, Prinses Beat- rixlaan (nabij de W.A. van Lief- landschool), Parkweg (bij de parkeerplaats) en bij de over gang tussen Beatrixpark en Park Kethel, zijn twee panelen beves tigd. Eén bevat een plattegrond en de ander foto's en teksten over de historie, het beheer en vooral de natuur van het park. Er zijn twee variaties gemaakt, met afzonderlijke teksten en fo to's. Positief „In de tekst staat nergens wat men niet mag", vertelt Jet de Jonge, publieksmedewerkster Natuur en Milieu. „We hebben gekozen voor een positieve be nadering, met alle nadruk op de natuurwaarden. De informatie panelen zijn dan ook voorzien van de tekst 'Prinses Beatrix park, een beeld van een park'". Bij de kinderboerderij staat eveneens een nieuw bord, waar op met tekst en foto's iets wordt verteld van de diersoorten in de boerderij. Ook de openingstij den staan hierop vermeld. „Een soortgelijk bord staat ook bij de heemtuin, maar dan uiteraard met andere informatie", vult opzichter Nikkels aan. SCHIEDAM - De politie heeft vorige week een inval gedaan in een pand aan de Nicolaas Beets- straat. Na diverse tips van om wonenden bestond het vermoe den dat in dit pand werd gehan deld in verdovende middelen. In de woning trof de politie vijf personen aan. Twee van hen werden aangehouden: de 23-ja- rige bewoner en een 19-jarige Schiedammer, die in het bezit was van een kleine hoeveelheid hash. Op last van de Officier van Justitie werd vervolgens een spoedhuiszoeking verricht in de woning. De politie nam een kleine hoeveelheid hash, bier, geld en de administratie in beslag. Uit het verhoor van de arres tanten ontstond het vermoeden dat de leverancier van de drugs aan het Dr. Wibautplein domi cilie hield. Ook hier werd daar om een inval gedaan. In deze woning trof de politie een kilo hash aan alsmede weegappara- tuur, een revolver met munitie en een grote hoeveelheid audio- apparatuur. Alle spullen en de administratie werden in beslag genomen. De 24-jarige bewoner van het pand werd eveneens aangehouden. De politie zet het onderzoek voort, met name naar de her komst van de audio-apparatuur. Op donderdag 28, vrijdag 29 mei en maandag 8 juni is het Openbaar Nutsbedrijf gesloten. Huisvuil- en GFT ophaaldiensten verschuiven. De O.N.S. blijft bereikbaar voor het melden van storingen. Voor uitvoerige informatie verwijzen wij u naar pagina 5 van dit blad. Telefoonnummer vanaf 18 juni (010) 2621000 BIJNA ALLE GEMEENTELIJKE DIENSTEN A.S. DONDERDAG (HEMELVAARTSDAG) EN VRIJDAG De oude plattegronden, die sinds de jaren vijftig dienst heb ben gedaan, zijn verwijderd. „Die plattegronden waren al lang niet meer actueel", weet Piet Bliek, chef hoofdafdeling Plantsoenen. „Bovendien ston den die her en der verspreid. De nieuwe informatieborden zijn logischer geplaatst: bij de toegangswegen". Wanneer de benodigde finan ciën kunnen worden gevonden, zullen in de toekomst ook soort gelijke informatieborden worden geplaatst bij de toegangspaden naar Park Kethel. Bovendien worden te zijner tijd in de heem- tuin kleine tekstbordjes ge plaatst met tekst en uitleg over de daar voorkomende flora. SCHIEDAM - De jongerenwerk- groep van de PvdA-Schiedam is in het voorjaar van 1991 gestart met een campagne om net ge schonden imago van de partij ijzelen. De campagne bestaat uit drie onderdelen, wat op te vijzelen. De campagne waarvan de eerste twee vorig jaar al zijn gerealiseerd. Nadat de jongerenwerkgroep medio vorig jaar begon met het organiseren van activiteiten, waarbij de Schiedamse bevol king nauw wordt betrokken bij de politiek (scholenbezoek, poli tiek café's), verscheen in het na jaar van 1991 het tweede cam pagne-onderdeel. Naar aanlei ding van het rapport van de commissie Van Kemenade over het veranderen van de interne partij-organisatie, presenteerde de jongerenwerkgroep een eigen notitie over de Schiedamse situ atie. Deze week verscheen het laatste deel van de trilogie, over de in houd van de politiek. Onder de titel '25 over Schiedam' doen de PvdA-jongeren de plaatselijke politici 25 ideeën aan de hand als 'praktische handreiking aan politiek Schiedam'. op vrijdag 29 mei 1992 zijn m het Schieland Ziekenhuis De vakman in huis INTERIEURVERZORGING 4^ INTERIEL „De ideeón zijn zeker niet alle maal even origineel en wij zul len niet beweren dat we ze alle maal zelf verzonnen hebben, maar het zijn punten, waarvan wij vinden dat er meer aandacht voor dient te komen", meent Menno Siljée. „We hopen dat alle democratische partijen in Schiedam hun voordeel ermee kunnen doen". De 25 ideeen hebben betrekking op 'wonen' (Nieuwland, Groe- noord, speelvoorzieningen, zwerfvuil en straatnamen), 'ver keer en vervoer' (goedkope strip penkaarten voor uitkeringsge rechtigden, de positie van voet gangers en fietsers, foutparke- ren, bewegwijzering voor fiet sers, auto's weren uit sportpar ken, fietsendiefstal), 'toerisme en uitgaan' (het creëren van een compact uitgaanscentrum in de binnenstad, faciliteiten voor blinden en slechtzienden, viering Koninginnedag en Bevrijdings dag,' een beeldenroute op de Maasboulevard en een dagtocht) en 'diversen(avondwinkel, stad- stelevisie, kabeltelevisie-aanbod in pakketvorm, stadswachten via de banenpool, M 50-project om schooljeugd voor politiek te inte resseren, Turkse partnerstad, vrije schooldag aan einde van Ramadan, vaststelling vuilop- haaltarief en tenslotte een cursus psychiatrie voor politiemensen). Ter afsluiting van het ideeënlijs tje doen de PvdA-jongeren de suggestie dat politieke partijen zien meer moeten manifesteren tijdens rieën. marktdagen en brade- HET NIEUWE STADSBLAD Inzenden van advertenties voor de krant van vrijdag 29 mei tot woensdag 27 mei vóór 16.00 uur. SERVICELIJN 010-4796199 Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 DINSDAG 26 MEI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 43 OPLAGE 42.150 Stadsblad Ontbijt van overal en nergens Aanbieding geldig van 25 mei tot en met 6 juni a.s. Nieuwe informatieborden in Prinses Beatrixpark Donderdag 28 mei (hemelvaartsdag) en vrijdag 29 mei zijn bijna alle gemeentelijke afdelingen en diensten gesloten (inclusief Zwembad Zuid). Op hemelvaartsdag is alleen het Museum geopend. Vrijdag zijn Museum, Bibliotheek en Sociaal Raadslieden geopend op de gebruikelijke tijden. Bovendien is vrijdag tussen 9.00 en 12 00 uur het Bureau Burgerlijke Stand geopend voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden. De nieuwe borden in het Prinses Beatrixpark geven de bezoekers alle informatie over de bijzonderhe den van het park. PvdA-jongeren komen met ideeënlijstje de volgende afdelingen gesloten: - poliklinieken, röntgenafdeling, functie-afdeling - fysiotherapie, laboratoria (K.C.L. en bacteriologisch) De Directie Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren BH Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Ean zaak van vartrouwen Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Tel. 4732877 Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1