Jw nachtstand Geslaagde quiz in Filmhuis Jarige Korenbeurs terug in oude glorie Fietstocht tegen Mainport 2010 Barrika naar Broersveld Succesvolle uitwisseling ORANJE Boom gestolen Laatste keer Nieuw Bloed Kozijn weg Gokkasten opengebroken Slotfeest Filmhuis SCHIEDAM - in de week van 15 tot en met 21 mei Geboren: Koen, z.v. Grafhorst en Van Rutten Jasper Antonius, z.v. De Leede en Groenendaal Meivin, z.v. Post en Elshof Anna Sophie, d.v. Rose en Van Stigt Thans George Bart, z.v. Suurmond - Boot Stefanie Denise, d.v. Martijnse en Van der Meer Dennis, z.v. De Raaij en Lou- werse Shannon May, d.v. Kloppers en Holleman Laila, d.v. Hadouch en El Mai- mouni Yasin, z.v. Sati en Sati Léonie, d.v. Ten Hove en Hoeks Eileen Elske, d.v. Gagestein en Nieuwstad Kelly, d.v. Vader en Van Burgh Courtney, d.v. Crama en Snep Natascha, d.v. Van Tricht en Van der Niet Britt, d.v. Van Lingen en Hopp- stein Natasja Alexandra, d.v. Goud zwaard en Breman Astara, d.v. Evers en Lukassen Carlo Orlando Ricardo, z.v. Haps en Lijpzig Ondertrouwd: E. Herfst, 28 jr. en J. J. Sim mers, 24 jr. H. Sterrenberg, 29 jr. en L. van Bedaf, 26 jr. W. van Dijk, 26 jr. en C. Hen driks, 24 jr. S. H. Jan, 27 jr. en H. N. The, 28 jr. J. Koppenhagen, 29 jr. en R. Snelleman, 25 jr. M. Learbuch, 31 jr. en G. L. M. Overgaag, 28 jr. J. M. Moerland, 31 jr. en B. Leijdens, 29 jr. J. van Sliedrecht, 26 jr. en A. V. Aleman, 24 jr. J. G. M. Vreeburg, 34 jr. en Y. J. Harpe, 33 jr. J. F. van Zellem, 22 jr. en J. Moerer, 19 jr. Gehuwd: R. Offerman, 31 jr. en J. M. van der Most, 29 jr. G. H. A. Vierboom, 52 jr. en C. G. Verlinde, 39 jr. H. J. Kunne, 29 jr. en M. J. H. Coomans, 31 jr. A. F. van Pelt, 29 jr. en J. C. de Bruijne, 22 jr. J. C. Krommenhoek, 43 jr. en M. L. van Tiggelen, 35 jr. R. Pieters, 23 jr. en P. F. van den Berghe, 23 jr. R. van Wetten, 22 jr. en A. F. C. Penninga, 23 jr. R. J. M. de Vette, 29 jr. en A. P. M. Rotteveel, 25 jr. D. M. de Vos, 24 jr. en A. Westdorp, 23 jr. E. N. J. Roodenburg, 31 jr. en N. M. Broers, 28 jr. R. van Nielen, 34 jr. en S. C. J. van der Struijs, 28 jr. P. de Lange, 40 jr. en A. H. Boekestijn, 30 jr. E. G. M. Linkels, 23 jr. en S. van der Most, 21 jr. Overleden: J. P. van Wezel, vr., 93 jr., ge- h.gew. met J. A. W. Kloet M. C. Eijsberg, vr., 84 jr. A. F. Ligtermoet, vr., 96 jr. ge- h.gew. met R. F. Peters A. J. Rijneveen, man, 89 jr. J. P. Middendorp, vr., 79 jr., ge- h.gew. met D. de Groot A. Mulder, vr., 63 jr., geh.gew. met J. Busscher J. W. van Donkelaar, man, 47 jr. P. van der Ree, man, 67 jr. W. A. Langendijk, vr., 84 jr., geh.gew. met C. J. van Gerdin- gen SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt - wij bezorgen! Het Nieuwe Stadsblad Gevestigd per 9 juni 1992 S. N. Y. K0"KW66 tandarts Tevens gevraagd assistente tot 23 jaar. SCHIEDAM - Katinka van Donkelaar en Arthur van der Eist mogen op kosten van het Filmhuis een weekeinde naar Parijs. Tijdens de eerste echte filmquiz van Schiedam sta ken zij met kop en schou ders uit boven de andere kandidaten. De filmquiz vond afgelopen zaterdaga vond plaats ter gelegen heid van het tienjarig be staan van het Filmhuis- ..röeuwstraat 12. Dat zal ook ongetwijfeld de reden zijn geweest van de magere opkomst van het publiek. Slechts een handjevol be langstellenden was naar het Filmhuis gekomen om te zien wie zich de beste filmkenner van de Bran- dersstad mocht noemen. Drie koppels namen aan de quiz deel: Melissa van der Bos en Patricia Rutten, Bea Oomens en Erik Dijkhuizen en tenslotte Katinka van Donkelaar en Ar thur van der Eist. Het bleken overigens ook de enige drie kop pels, die zich voor deze quiz hadden aangemeld. „Daarom weten we ook niet of we er een jaarlijkse activiteit van zullen maken", bekende Gerard Sparla van het Filmhuis. De medewerkers van het Film huis hadden kosten noch moeite gespaard om er een echte, pro fessioneel ogende quiz van te maken, compleet met decor, drukknopjes, spots en een gea vanceerd, maar helaas niet ge heel feilloos, computerprogram ma. Bovendien ontpopte Rob Eekman zich als een ware qui zmaster. Encyclopedie Van de zes koppels was Arthur van der Eist de enige, die be kende dat hij een zeer regelma tige bioscoopbezoeker is. De overige kandidaten zagen zo nu en dan een film, terwijl Bea Oo mens en Erik Dijkhuizen hun kennis zelfs voor het grootste deel uit een filmencyclopedie hadden, zo gaven zij ruiterlijk toe. Het koppel Katinka en Arthur bleken dan ook veruit het mees- SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken is onlangs gestart met werkzaamheden aan de buitenkant van de Korenbeurs. Het zandsteen van de gevels wordt hersteld en geconser veerd, terwijl het houtwerk een schildersbeurt krijgt. De werk zaamheden duren tot na de bouwvakvakantie. Het zandsteen van de precies twee eeuwen oude Korenbeurs is door allerlei agressieve stof fen in de atmosfeer danig aan getast. In overleg met de Rijks dienst voor Monumentenzorg en de gemeentelijke monumen tenmedewerkster is een plan op gesteld om het zandsteen te her stellen, scheuren te dichten en het dekkend te conserveren. Het uit 1792 daterende en door Giudici ontwoipen gebouw krijgt hierdoor zijn oorspronke lijke uiterlijk terug. Kleurenon- derzoek heeft uitgewezen dat het zandsteen altijd geschilderd is geweest om de classicistische architectuur te benadrukken. Aan de hand van kleurenmon- sters is de nieuwe kleurencom binatie bepaald. De uitstekende delen van de gevels zullen een iets lichtere kleur geel krijgen dan de dieper liggende vlakken. Gelijktijdig wordt het houtwerk van deuren en ramen, het ge beeldhouwde fronton en de klokketoren van een nieuwe verflaag voorzien. De voor- en achtergevel worden zo mogelijk voor de bouwvak vakantie uitgevoerd, de beide zijgevels en het schilderwerk bovendaks erna. SCHIEDAM - Vanaf de eerste etage van een woning aan de St. Pietersteeg is vrijdagnacht eeiv complete boom gestolen. De circa 2.30 meter lange denne- boom stond in een terracotta pot op het balkon. te te weten van de film- en ge luidsfragmenten, hoewel Patri cia en Melissa zich toch ook niet onbetuigd lieten. Bea en Erik eindigden, ondanks een be wonderenswaardige inhaalrace in de laatste ronde, op de laat ste plaats. Bluesbrothers Als intermezzo had de organisa tie zes 'bekende Schiedammers' uitgenodigd, die eveneens in quizvorm moesten bepalen wie zich de 'bekendste filmfanaat van Schiedam' mocht noemen. PvdA-raadslid Noor Samkalden en PvdA-wethouder Aad Wieg man („ze hebben ieder college lid hiervoor gevraagd, mij als laatste") vormden een koppel, evenals de journalisten Han van der Horst en Nick van Dien. Het derde duo werd vooraf aan gekondigd als een verrassings koppel. Het bleken Jake en El- wood Blues, beter bekend als The Bluesbrothers. Navraag leerde dat hierachter een mede werker en een vaste bezoeker van het Filmhuis schuil gingen. Helaas overdreven de pseudo- Bluesbrothers hun act, waar door ze af en toe eerder irritant dan amusant overkwamen. Jake en El wood bleken echter WATERWEG NOORD - Het Europointgebouw nabij het Marconiplein in Rotterdam fungeert donderdag 28 mei (He melvaartsdag) als startplaats voor een demonstratieve fiets tocht tegen het Mainport 2010 plan van de gemeente Rotter dam. De fietstocht is georgani seerd door de werkgroep 2010, een samenwerkingsverband van milieugroepen in Rijnmond. Ook de KNNV Waterweg- Noord maakt hiervan deel uit. De Rotterdamse plannen vor men een bedreiging voor de vele natuurgebieden in deze re gio, met name voor de Broek polder en Staelduin. Onder het motto 'Havenplan 2010 - ons niet gezien' wordt donderdag hiertegen geprotesteerd. Het Schiedamse muziekkorps Gusto zal de tocht muzikaal begelei den. De fietstocht start om 11.00 uur vanuit Rotterdam en voert naar Maassluis, waar fietsers uit 's- Gravenzande zich bij de groep aansluiten. Onderweg worden enkele rustpunten bezocht, waaronder natuurcentrum De Boshoek. Hier krijgen de deel nemers de gelegenheid de expo sitie 'Walvis op het droge' te be zichtigen. Overigens is het ook mopgelijk om pas bij De Bos hoek aan te sluiten bij de fiets tocht. In Maassluis vindt om 15.30 uur de slotmanifestatie plaats aan de haven bij de Bur gemeester Van Lelykade. Tijdens deze protestactie kun nen de deelnemers voorgedruk te kaarten ondertekenen, die moeten worden verzonden aan de gedeputeerde voor milieu Hans van der Vlist. wel over veel fïlmkennis te be schikken. Hoewel het journalis tenteam ze het vuur na aan de schenen legde en de allerlaatste vraag de beslissing moest bren gen, werden The Bluesbrothers toch de terechte winnaars van deze alternatieve filmquiz. De politici eindigden op de laatste plaats, maar dat had Aad Wieg man al voorspeld. „De laatste keer dat ik in een bioscoop ben geweest, dateert van twintig jaar terug". Hij bleek dan ook alleen SCHIEDAM - In het Podium Café, aan de Lange Haven 28, wordt vrijdag 29 mei voor de laatste keer opgetreden door de buterende bands. In het kader van de introductie van 'Nieuw Bloed' spelen de 'Gophers' (niet helemaal nieuw in Schiedam) en 'Hot and Thirsty' om respec tievelijk 22.00 en 23.30 uur. De toegang is gratis. Zaterdag 30 mei speelt de Rot terdamse blues- en rockformatie Dirty Work onder meer covers van The Stones. Dirty Work be staat uit Henk Lux, Jeroen van As, Martin Bakker en D. Drums. Het optreden begint om 22.30 uur. Het bluesduo Rolling and Tum bling (Bas de Jong en Bas Klei ne) treedt zondag 31 mei op in Podium Café. Met gitaar, mondharmonica en zang bren gen zij een stevig bluesrepertoi re ten gehore. Aanvang 21.30 uur. SCHIEDAM - Aan het Mieriks- veld verdween tijdens het afge lopen weekeinde een raamko zijn. Het kozijn stond klaar om te worden ingemetseld in een in aanbouw zijnde woning. SCHIEDAM - Bij een inbraak in een café aan de Grote Markt zijn het afgelopen weekeinde twee gokkasten opengebroken en leeggehaald. Bovendien werd wat kleingeld uit de kassa gesto len. W Bi SCHIEDAM - Zoals enkele we ken geleden al in Het Nieuwe Stadsblad werd gemeld, ver huist vrouwenontmoetingscen trum Barrika naar het Broers veld 142, het voormalige onder komen van de Stichting Maat schappelijk Werk Schiedam. En wel op stel en sprong, want af gelopen vrijdag en maandag werd met man en macht inge pakt, weggebracht en uitgepakt. De reden van de plotselinge verhuizing is de start eind vori ge week van de sloopwerkzaam heden aan de Lange Kerkstraat. „We zijn ontzettend blij dat op de valreep nog een nieuw huis vesting voor ons is geregeld", zegt een opgetogen Maijo Stijns, voorzitter van de Stich ting Schiedamse Vrouweneman cipatie Organisatie. „Vorige week donderdagmiddag werd het sein op groen gezet en de volgende dag kwamen mede werkers van allerlei gemeentelij ke diensten en afdelingen hel pen met het inpakken van onze spullen". Barrika mag minimaal twee jaar gebruik maken van het pand vragen over oudere films te kunnen beantwoorden. De eerste Schiedamse filmquiz was een geslaagd evenement, dat zeker voor herhaling vat baar is. Gezien het vele voor zeggen door het publiek, is daar voldoende fïlmkennis aanwezig om zich een volgende keer ook aan te melden als kandidaat voor een nieuwe filmquiz. SCHIEDAM - Ter afslui ting van het tweede lu strumjaar organiseert het Filmhuis zaterdag 13 juni een groots slotfeest. Het Filmhuis wordt hier voor omgetoverd tot een heuse filmset en van de be zoekers wordt verwacht dat zij zich uitdossen als helden van het witte doek. Voor de meest fantasievolle creatie is een prijs beschikbaar. De Charlie Chaplins, Marx Brothers, Dracula's, Bat mans en alle andere filmfi guren kunnen zaterdag 13 juni vanaf 21.00 uur naar binnen. De toegangsprijs bedraagt vijftien gulden. aan het Broersveld. Maar het zal nog wel een paar weken du ren voordat Barrika weer volle dig draait. „Het pand verkeert, in een slechte staat. Er moeten nog allerlei voorzieningen wor den aangebracht, zoals onder meer een keuken", weet Maijo Stijns. „Ik schat dat we over twee weken ons kantoor kunnen openen en dat binnen vier we ken de activiteiten van Barrika kunnen worden hervat. Wel zijn we vanaf volgende week al telefonisch bereikbaar onder ons oude nummer 4734545". SCHIEDAM - Uitgeput namen de kinderen op CS Rotterdam afscheid van el kaar. Hier en daar werd een traantje weggepinkt. Ook de ouders konden hun emoties nauwelijks be dwingen. Ze waren zich gaan hechten aan de kin deren van école primaire 'Nicolas Chorier' uit Vien- ne. Elf dagen verbleven de Franse scholieren in Nederland. Gin gen samen met hun leeftijdsge nootjes van basisschool E>e Ka meleon in Nieuwland naar het strand en Madurodam. Bezoch ten molens en de disco. Gingen naar het Maritiem Museum en vertrokken voor een weekend naar het schoolbuitenhuis in Oosterhout. Ook werden er lessen gevolgd en gezamenlijke projekten aan gepakt. Zoals het maken van een vlag. Dit als symbool van een samenwerking in Europees verband. In handen-en-voeten- taal ontstonden de mooiste cre aties die vorige week, vooraf gaand aan een heuse parade, aan burgemeester Scheeres op het oude stadhuis werden over handigd. Volwassen De 23 kinderen uit Frankrijk, waarvan een aantal van Marok kaanse, Tunesische en Algerijn se komaf was, toonden zich zeer volwassen, viel onderwijzeres Ellen van der Torre op. „Nie mand had last van heimwee en geklaagd over het eten werd er ook niet. Dat was, toen wij een jaar geleden hun school bezoch ten, wel iets anders. Door het eeuwige Franse stokbrood ver langden sommigen wel naar een gewone bruine boterham". De basisschool 'Nicolas Cho rier' houdt vaak uitstapjes naar het buitenland. Zij waren ook degenen, die kontakt opnamen met de gemeente Schiedam over een eventuele schooluit- wisseling. Van der Torre: „De gemeente ging daarna op zoek naar een geschikte school, die qua samenstelling leek op die van hun. Ook op de Kameleon zitten leerlingen van Turkse en Marokkaanse afkomst". Bijna drama Bijna werd het uitstapje een drama voor Besma, een Tunesi sche meisje. Haar officiële pa pieren waren onvindbaar. Een visum kon dus niet worden aangevraagd. Besma zit op de 'Nicolas Chorier', maar slaapt in een kindertehuis in Vienne. „Een aantal ouders heeft toen de schouders eronder gezet en haar toch, per vliegtuig, naar Nederland gekregen. Dat was werkelijk fantastisch. Gelukkig werkt een vader van één van de leerlingen bij de politie. Dat heeft alles er wel gemakkelijker op gemaakt. Maar toch het was een heel karwei met de nodige spanning", zegt Ellen van de Torre opgelucht. HET NIEUWE STADSBLAD - DINSDAG 26 MEI 1992 PAGINA 3 Hoe slaapt u 't liefst9 Voeten of bovenlichaam hoog? Onze slaapsystemen geven alle vrijheid voor uw persoonlijke manier van slapen. Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. I. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE. Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-04-92 Gedegen fïlmkennis goed voor reisje naar Parijs Koggeschip 72, 3123 BK Schiedam. Tel. 4713992. Behandeling volgens afspraak. Sollicitaties aan bovenstaand adres. &S L AAPKAMERS Rotterdam Coolsingei - Amersfoort Beverwijk Leiderdorp - Utrecht Veenendaal - Zeist Terwijl Rob Eekman la Bob Bouma de vragen afvuurde, hielden (van links naar rechts) The Bluesbro- thers, de journalisten en de PvdA-polltici 'de handen aan de knop'. 1TQH Lintje bij afscheid SCHIEDAM - De heer M.J. van Veggel heeft afgelopen vrijdag een Koninklijke Onderscheiding ontvan gen in verband met zijn afscheid van de Firma W.A. Hoek's Machine- en Zuurstoffabriek (Hoek Loos) in Schiedam. Hij maakt gebruik van de VUT-regeling, na een dienstverband van maar liefst 42,5 jaar. De heer Van Veggel kreeg de ere-medaille, behorende bij de Orde van Oranje Nassau, in zilver, opge speld door loco-burgemeester Aad Wiegman. De heer Van Veggel (59) heeft in de loop der jaren vele afdelingen binnen het bedrijf doorlopen. Het laatst vervulde hij de functie van Inspecteur van de afdeling Tanks en Installaties. Bezoek Franse scholieren bekroond met vlaggenparade i Afgelopen dinsdag werden de vlaggen bij het oude stadhuis in de grond geplaatst. -«w Schiedamse er> Franse leerlingen gezamenlijk aan de slag.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3