Nieuwe Vakantieproject in DrieMaasStede Brandjes Burgemeester Reinier Scheer es: Accommodatie Spalandruiters CL Onze Wereld Onze Toekomst m Avondvierdaagse Akties bij Joris Drugsvangst bij alcoholcontrole Stadsblad Onder stroom na aanrijding Vrouw in rug geschoten Getuigen gezocht Sorry, wrong way nfeuwenba°ae8ken dktieplcin 55 Het Uitslag prijs S winnaars aTv De Reddertjes tm Kinderen genieten van circusdieren Sterren bij Filmhuisfeest WATERWEG NOORD - Ver pleeg- en reactiveringscentrum DrieMaasStede in Schiedam or ganiseert ook dit jaar een va kantieproject voor jongeren van af 14 jaar. Het project biedt jon geren de gelegenheid zich te ori ënteren in deze tak van de ge zondheidszorg. Het project duurt tien dagen, verdeeld over de periode van 20 tot en met 31 juli. Het jongerenvakantieproject van DrieMaasStede is de laatste jaren zeer succesvol. Veel deel nemers, die in de zomervakan tie voor het eerst kennis maak ten met de ziekenverzorging van ouderen, kwamen in de kerst- en paasvakantie terug. Door een kijkje te nemen achter de schermen van DrieMaasSte de, krijgen jongeren zicht op het leven in een verpleeghuis. Het mes snijdt bovendien aan twee kanten: enerzijds ontdekken de jongeren wellicht in welke rich ting zij hun beroep willen kie zen en anderzijds profiteren de oudere patiënten van het en thousiasme en de aandacht van de jongeren. De werkzaamheden bestaan on der meer uit het gezellig bezig houden van de patiënten, hulp in de keuken, hulp op de afde lingen fysiotherapie, ergothera pie en expressieve therapie, het presenteren van een radiopro gramma of het maken van een krant voor de patiënten. Er is plaats voor maximaal veertien jongeren. Gedurende twee weken zijn zij twee drie uur per dag als vrijwilliger werkzaam. Het project wordt afgesloten met een gezellige ac tiviteit, waarbij de deelnemers een certificaat krijgen uitgereikt. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Anneke de Jong, telefoon 4278199. Don derdag 2 juli wordt om 19.00 uur een voorlichtingsbijeen komst gehouden in DrieMaas Stede, aan de Voorberghlaan 35 in Schiedam. GWB gaat de wijk in Gritstralen doet nog steeds stof opwaaien Sport SCHIEDAM - De brandweer is het afgelopen weekeinde twee keer uitgerukt voor kleine brandjes. Smeulende verfresten, restanten van het spuiten van kozijnen, vormden de oorzaak van een brandje, dat afgelopen zaterdagochtend was uitgebro ken in een bedrijf aan de Nieuw Mathenesserstraat. De brand weer wist het vuur snel te do ven. Nadat buren een sterke brand lucht hadden geroken, trad de politie afgelopen zaterdagavond een afgesloten woning aan de Rotterdamsedijk binnen. Een brandende kaars had het be hang in vlam gezet. Ook hier kon het vuur snel worden ge blust. SCHIEDAM - „We hebben een geheel ander' beeld van de Tur ken gekregen. Een beeld van enorme gastvrijheid en een sterk sociaal gevoel". Burgemeester Reinier Scheeres is zeer onder de indruk van zijn ervaringen tijdens de studiereis naar Tur kije, die een delegatie van Schiedamse politici en politie mensen eind vorige maand maakte. De reis was bedoeld om inzicht te krijgen in de cultuur en leefgewoonten van de Tur ken, waardoor in Schiedam een betere verstandhouding met de Turkse bevolkingsgroep kan worden bewerkstelligd. „Daarin is de reis volledig ge slaagd", meent Scheeres. „Als je de Turken wilt leren kennen, kun je niet volstaan met contact te zoeken met de Turkse bevol king in Schiedam. Dat is geen vergelijk, want deze mensen le ven hier in een heel andere om geving. Veel Nederlanders, die op vakantie in Turkije zijn ge weest, hebben dezelfde ervaring. Ook vanuit de Turkse gemeen schap in Schiedam is erg en thousiast gereageerd op ons ini tiatief om hun thuisland te be zoeken". Wat de burgemeester met name opviel, was het grote contrast tussen de Turkse bevolking in de grote steden en op het platte land. „In de steden Ankara en vooral Instanbul komt de be volking veel agressiever over. Op het platteland is men veel gemoedelijker, gastvrijer. Dat merkten we vooral in Karaman SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken moet samen met de Landelijke Rij vereniging Ponyclub 'De Spalandruiters' een bespreekplan opstellen over een nieuwe accommodatie voor deze paardensportvereniging. De Spalandruiters maken ge bruik van een lokatie aan de Kerkweg, maar deze verkeert in een slechte staat. Omdat er op korte termijn geen alternatieve lokaties voorhanden zijn, heeft de rijvereniging bij de gemeente een voorstel ingediend om aan de Kerkweg enige bouwkundige aanpassingen te mogen plegen. De gemeente is hiermee ak koord gegaan onder een aantal voorwaarden. Zo moet de in slechte staat verkerende monu mentale boerderij aan de Ker kweg 105 worden afgescheiden en losgekoppeld van het 'paar- densportgebeuren'. De boerderij dient te worden afgestoten aan een derde, die bereid is om het monument te restaureren. De Spalandruiters mogen op ei gen kosten een binnenmanege realiseren op een nabijgelegen stuk weiland, dat de vereniging al in gebruik heeft. De binnen manege dient echter wel te vol doen aan stedebouwkundige ei sen. Zo moet bij het ontwerp re kening worden gehouden met de mogelijke functie als water berging van de kwelsloot. In het op te stellen bespreek plan moet onder meer aandacht worden besteed aan financiële en stedebouwkundige aspecten en parkeermogelijkheden. De vakman in huis Een zaak vani vertrouwen en Konya. Hier werden we heel hartelijk ontvangen. Niet zo vreemd, want veel Schiedamse Turken zijn uit deze omgeving afkomstig. Het overkwam ons zelfs regelmatig dat we op straat werden herkend en aangespro ken door Turken, die uit Schie dam weer naar hun geboorte plaats waren teruggekeerd". Evaluatie Burgemeester Scheeres is ervan overtuigd dat de studiereis een SCHIEDAM - Een nog onbe kende automobilist veroorzaak te in de nacht van vrijdag op zaterdag een kostbare aanrij ding. De bestuurder was op de Rotterdamsedijk tegen een af- schermhek voor een spankabel van een tramspanningskabel- mast gereden. Vervolgens werd de mast omvergereden, waama de auto zeven meter verder op de trambaan tot stilstand kwam. Omdat de spankabel op de hoogspanningsleiding terecht kwam, stond de gehele mast on der stroom. Volgens de RET be draagt het schadebedrag zo'n zestigduizend gulden. Op wie de schade zal worden verhaald, is nog niet duidelijk. De bestuur der van de auto is na de aanrij ding gevlucht. De auto moest worden weggetakeld. SCHIEDAM - Terwijl zij op haar balkon aan de Gordon- straat met de buren stond te kletsen, is een 30-jarige vrouw uit Schiedam maandagnacht rond 00.30 uur in haar rug ge schoten. De vrouw hoorde een raar geluid, gevolgd door een stekende pijn in haar rug. Op het balkon werd een stukje van een kogel gevonden. De politie vermoedt dat de vrouw is be schoten met een luchtdrukwa pen. zeer nuttige bijdrage zal leveren aan de contacten met de Schie damse Turken. „Onder meer nu we hebben ervaren hoe groot het verschil is tussen de Turken uit de steden en van het platte land. Daarmee zullen we in de toekomst zeker rekening hou den". Binnen het Schiedamse politie korps wordt binnenkort een evaluatie en een rapportage ge maakt van de Turkse reis, waar na het verslag in de raadscom missie wordt besproken. Pas dan zal ook concreet worden bepaald hoe het politiekorps in de toekomst de ervaringen zal vertalen in beleid. Tijdens de evaluatie wordt ook een video opname van de reis vertoond. SCHIEDAM - De VW- Schiedam heeft lijn aange bracht in de uitvoering van het toeristisch en recrea tief beleid. In een zoge naamd aktieplan worden dertien voor Schiedam zeer belangrijke prioritei ten gesteld. Bovenaan de rangorde staat de komst van het Nationaal Gedis tilleerd Museum. Want, zo zegt de VW: „Tot nu toe hebben we niets dat recht doet aan de naamsbekend heid van Schiedam als ba kermat van de nationale gedistilleerde industrie. Op dit punt kan Schiedam de verwachtingen van de toerist niet waarmaken. De lijst van dertien punten be vat verder: uitbreiding van het voetgangersgebied Lange Have n/Oude Sluis; toeristische funk- tie Zakkendragershuisje; toeris tische funktie Korenbeurs; tijde lijke uitbreiding huidig Natio naal Gedistilleerd Museum in de kelder van het Stedelijk Mu- SCHIEDAM - De politie zoekt getuigen van een zeer laf voorval, dat zich zater dagmiddag rond 15.15 uur afspeelde aan de Westvest. Een Schiedamse fietser zag hoe een jongen bezig was een duif dood te trappen, terwijl een andere jongen en een meisje toekeken. Toen de fietser stopte en er iets van zei, sloeg de jongen de man met een boomtak van zijn fiets. Het slachtoffer liep hierbij letsel op aan zijn oog en neus. Vervolgens vluchtten de jongelui weg in de richting van de Lange Nieuwstraat. De hoofddader was onge veer 18 jaar oud, 1.80 meter lang en droeg kort, donker haar met gel. De andere jongen was ongeveer 1.60 meter lang en had blond haar. Net als het meisje was hij ongeveer 16 jaar. Getuigen, die iets van dit voorval hebben gezien, wordt verzocht contact op te nemen met de politie, tele foon 4494431 of 4494499. seum; verbetering aanzien his torisch- en winkelcentrum; ves tiging camping; vestiging low budget hotel; aantrekkelijke route tussen binnenstad en mo lens; benadering binnenstad als 'openluchtmuseum' ontvangst ruimte bij Ruïne; uitbreiding ligplaatsen historische vaartui gen in Lange Haven en tenslotte vestiging van een sportwagen museum. Sportwagenmuseum Het aangeven van prioriteiten is simpel, maar hoe zit het met de uitvoering ervan? Ook daar heeft de VVV over nagedacht, zo blijkt uit de onlangs uitgege ven nota 'Stap voor Stap van Waarden tot Meerwaarden 1992-1995'. De dertien onder delen zijn getest op haalbaar heid. Daardoor wordt de lijst aardig door elkaar gehusseld. Het sportwagenmuseum mag dan de laagste prioriteit hebben, op de haalbaarheidslij st staat deze attraktie met stip boven aan. De VVV: „Ons beleid is pri mair gericht op het verstevigen van het imago als Brandersstad. Puur op grond daarvan zou het ontwikkelen van een sportwa genmuseum niet logisch zijn. Maar dit projekt diende zich aan vanuit een particuliere hoek. We kunnen zo beginnen". De VW denkt dat een sportwa genmuseum vele duizenden mensen aantrekt, die tegelijk ook de stad bezoeken. De ope ning zou najaar '93 kunnen plaatsvinden. Ook bovenaan de haalbaar heidslij st staat de komst van een camping (medio juni '93 ge reed), het uitbreiden van lig plaatsen in de Lange Haven en SCHIEDAM - De politie heeft zondagochtend rond 10.10 uur een 25-jarige Engelsman uit de Beneluxtunnel gevist. De man reed daar nietsvermoedend op zijn fiets. het verbeteren van de route mo lens-binnenstad. Zaken, die voor 1994 allemaal geregeld kunnen worden. De zwaarste dobber zal onge twijfeld de ontvangstruimte bij de ruïne worden. Daarvoor wil de VW in '94 pas concrete plannen indienen. Fietsverhuur Ook heeft de VW Kethel, het noordelijk groengebied en het zuidelijk havenfront in zijn be schouwingen meegenomen. Bo venaan de prioriteitenlijst staat een educatieve havenwandeling. Aangevuld met een snufje scheepsbouw. Verder maakt de SCHIEDAM - De traditionele Avondvierdaagse vindt dit jaar plaats van dinsdag 23 tot en met vrijdag 26 juni. Wie één van deze avonden verhinderd is, kan die dag inhalen op maandag 22 juni. Iedereen kan aan de Avondvierdaagse deelnemen, individueel of in groepsverband. Voor ouderen (65 jaar en ouder) en kinde ren tot maximaal 6 jaar (mits onder begeleiding) is een wandel- parcours van vijf kilometer uitgezet, de overige deelnemers leg gen een parcours van tien kilometer af. De Avondvierdaagse start iedere avond om 18.45 uur tegenover de sporthal van S.S.C. Harga in sportpark Harga. Alleen de laatste avond geldt een andere starttijd, die nog door de organi satie moet worden vastgesteld. Het inschrijfgeld bedraagt 4,50, verenigingen en scholen krij gen bij voorinschrijving 75 cent korting. De voorinschrijving sluit zaterdag 20 juni. Alle deelnemers, die de Avondvierdaagse hebben volbracht, krijgen een herinnering in de vorm van het avondvierdaagse- kruis of een vervolgcijfer. De hiervoor vereiste wandelboekjes zijn op de eerste avond verkrijgbaar bij het startburo. Men kan zich inschrijven bij de VW, aan de Buitenhavenweg 9 (van 9 tot en met 20 juni) en bij de heer G. van Dongen, aan de Numansdorpsestraat 5b (van 15 tot en met 19 juni). In de laatste week kan men ook van 14.00 tot 16.00 uur terecht in wijkcentrum De Blauwe Brug. VVV zich sterk voor aanleg van de zogenaamde paaltjes-wande lingen in en vanuit het Beatrix- park. Uitbreidingsvoorzienin gen voor sportieve en aktieve recreatie en fietsverhuur in het noordelijk stadsdeel heeft de laagste prioriteit gekregen. Al deze projekten moeten wel voor 1996 gerealiseerd zijn. WATERWEG NOORD - De CAO-akties in de gezondheids zorg gaan in alle hevigheid door. Ook de regio Waterweg Noord ontkomt er niet aan. Zo heeft Psychiatrisch centrum Joris-Nieuwe Waterweg Noord (uiteraard onder voorbehoud) voor de komende vier maanda gen opnamestops afgekondigd in de verschillende klinieken. Voor kliniek 1 en 2 in het voor malige Noletgebouw aan de Stadhouderslaan 117 in Schie dam gelden opnamestops op respectievelijk maandag 16 en maandag 23 juni. Voor maandag 30 juli is een opnamestop afge kondigd voor de polikliniek in Vlaardingen, terwijl de Schie damse polikliniek maandag 7 juli aan de beurt is. Volgens een woordvoerder van Joris Nieuwe Waterweg Noord gelden de opnamestops telkens een periode van 24 uur. Crisis- gevallen zullen uiteraard wel worden behandeld. SCHIEDAM - Tijdens een grootschalige alcoholcontrole, die vrijdagnacht plaatsvond aan de 's-Gravelandseweg en de Nieuwe Haven, trof de politie niet alleen beschonken automo bilisten aan. Ook werd een klei ne drugslijn tussen Schiedam en Frankrijk opgerold. Aan de 's-Gravelandseweg werd een auto met vijf inzittenden aangehouden. Het vijftal bleek afkomstig uit Frankrijk (drie mannen van 24, 26 en 26 jaar en twee vrouwen van 22 en 27 jaar) en was in het bezit van een hoeveelheid heroïne en bij behorende spuiten. De spullen waren bestemd voor uitvoer naar Frankrijk. Even later werd aan dezelfde weg een tweede groep Fransen (drie mannen van 22, 22 en 27 jaar) aangehouden. Ook zij ble ken in het bezit van drugs, dit maal cocaïne en hasj. De alcoholcontrole zelf leverde in totaal 23 processen-verbaal op. Vijf rijbewijzen werden in gevorderd. SERVICELIJN 010-4796199 Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 WOENSDAG 10 JUNI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 47 OPLAGE 42.150 Stadsblad VVV stelt prioriteiten voor het toeristisch beleid Einde van tijdperk SCHIEDAM - Zelfs voor de grootste optimist is er nu geen ontkomen meer aan. Het vertrouwde straat beeld van de Lange Kerkstraat is definitief ter ziele. Voor de tweede keer in een jaar wordt de Schiedam mer geconfronteerd met de sloop van een markant en beeldbepalend complex in zijn woonplaats. Maar waar de sloop van het voormalige Bolscomplex aan de Burg. H. Gretelaan vrijwel ieders instemming had, daar treurt menigeen om de verwoestende gevolgen van de slopershamer aan de Lange Kerkstraat Een troosteloos gapend gat is al wat rest. Het einde van een tijdperk. „Reis leverde heel ander beeld van de Turken op Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren 1 Hof van Spaiand 12, tel. 010-4703033 SCHIEDAM - De heer G. Ketel, stafmedewerker van de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels, heeft afgelopen woensdagmiddag de wisseltentoonstelling 'Onze Wereld - Onze Toekomst' geopend in het Nationaal Coöperatie Museum aan de Lange Haven 84. De tentoonstelling geeft een beeld van de betekenis van coöperaties in de ontwikkelingslanden. De kern van de expositie wordt gevormd door koffie- en textielcoöperaties. Daarnaast worden diaseries en vi deo-opnamen over de betekenis van de coöperaties in de Derde We reld getoond. De tentoonstelling duurt tot en met 31 oktober. De openingstijden van het Nationaal Coöperatie Museum zijn: donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 17 00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Jaap Stolz uit De Lier zou zijn collectie sportwagens graag onder brengen in een nieuw Schiedams musuem Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1