1 n 1 Eerst infrastruktuur, dan pas afsluiten Schiedam krijgt premie voor verkeersveiligheid VAN DER WAAL Senectute op Floriade Gebit stuk? Diefstal met geweld Zaterdag 13 juni Speelplekje vernieuwd Beukenhof langer open Inbreker aangehouden Het weer in bieb Noord *0 foto film v Nieuw nummer Nutsbedrijf A Vechtpartij in Hoogstraat Afsluiting De Brauwweg Heropening Trefpunt Oost Bloemenseance VERINGMEIER TANDTECHNIEK Cü HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 JUNI 1992 PAGINA 3 SCHIEDAM - Vol bra voure nam het knulletje plaats aan de rand van de piste. Hij was beslist niet bang voor de leeuwen, oli fanten, paarden en slan gen, die straks hun kun sten zouden vertonen tij dens de circusvoorstelling op het Bachplein. Maar toen de eerste paarden van de familie Renz even later op nog geen meter afstand voorbij draafden, dook het ventje vlug in de bescher mende armen van zijn va der. Het circus was weer in de stad. Net als vorig jaar had Circus Renz haar tenten voor vier da gen opgeslagen aan het Bach plein. De belangstelling voor de voorstellingen was redelijk, on danks de vrij forse toegangsprij zen. Circus Renz is een echt familie- circus, zo merkte de oplettende toeschouwer. De dame, die voor aanvang van de voorstel ling de programmaboekjes ver kocht, stond even later in de piste met haar gedresseerde hondjes. En weer later was de zelfde circusartieste de assisten te bij de vuurgevaarlijke stunts van een heuse fakir. Ook de clowns bleken dezelfde mensen, die even eerder hun halsbreken de capriolen uithaalden op de rug van een reusachtig paard en later in de pauze ijs en suiker spinnen verkochten. Traditioneel Het mocht de pret echter niet drukken. Vooral de vele tiental len kinderen genoten zichtbaar en hoorbaar. Want Circus Renz bood vertier volgens de tradi tionele normen van deze aloude cultuurvorm. Alle disciplines waren vertegenwoordigd. Van koorddanseres tot messenwer per en van leeuw tot olifant. Vooral de evenwichtskunsten op een eenwieler van Mister Eddy oogstten veel bijval, even als de talloze paardennummers. Behalve de voorstelling vormde ook de pauze voor de kinderen een hoogtepunt. Voor een gul den mochten zij de stallen en leeuwenkooi bezichtigen. Op merkelijk daarbij was dat daar meer dieren te zien waren dan in de voorstelling aan bod kwa men. Zo stonden in de stal on der meer lama's en Schotse hooglandrunderen, terwijl in een kooi een tijger lag te slapen. Geen van deze dieren nam ech ter aan de voorstelling deel. Verzekerd Circus Renz is inmiddels aan de zesde generatie toe, terwijl de zevende zich tijdens de voor stelling ook al aandiende. De jongste telg, zes jaar oud, trad in de voetsporen van zijn ver maarde voorgangers, door op een ondermaatse pony soortge lijke capriolen uit te halen als zijn neven en nichten op de rug van aanzienlijk grotere viervoe ters. Bang is de jongste genera tie in ieder geval niet, getuige het onverschrokken gemak, waarmee hij - ter afsluiting van de voorstelling - een kolossale olifant bereed. De toekomst van Circus Renz lijkt, althans qua bezetting, verzekerd. SCHIEDAM - Het Gemengd Koor Senectute verzorgt zater dag 13 juni een optreden op de Floriade in Zoetermeer. Het Schiedamse koor zingt van 12.30 tot 13.00 uur in één van de paviljoens. SCHIEDAM - Henk Ei kenbroek, directeur van de NV O.N.S. en de heer ing. O.S. Johansen, directeur Sociale Zaken van PTT Te lecom district Rotterdam, stellen donderdag 18 juni, om 10.00 uur, de nieuwe te lefooncentrale van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam in gebruik. Vanaf dat moment is het O.N.S. voortaan bereikbaar onder telefoonnummer 2621000. Het nieuwe telefoonnummer kent diverse doorkiesnum- mers. Hierdoor krijgt de klant sneller de gewenste afdeling aan de telefoon. Dit geldt straks zeker voor het nieuwe servicecentrum, dat naar verwachting in de loop van september is inge richt. Het nieuwe telefoonnummer is tevens het nummer waar men terecht kan voor het melden van storingen in de levering van energie, drink water, radio- en tv-signalen. Voor het ophalen van grof vuil geldt het doorkiesnum- mer 4465385. Het fax-num mer van het O.N.S. blijft ongewijzigd: 4372301. Volgende week wordt huis- aan-huis het consumenten blad van het Nutsbedrijf (Energie Water) ver spreid. Aan dit blad is een sticker toegevoegd, waarop het nieuwe telefoonnummer staat vermeld. Het is de be doeling dat deze sticker in de meterkast wordt geplakt. SCHIEDAM - De politie heeft dinsdagavond een 21-jarige Schiedammer aangehouden, die ervan wordt verdacht eerder die avond geld te hebben gestolen uit een restaurant aan de Paulus Potterstraat. Hierbij had hij de eigenaren van het restaurant met een mes bedreigd. Dankzij getuigenverklaringen kon de man even later in de kraag wor-, den gevat. De man heeft be kend. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Charlie Chaplin, the Bluesbro- thers, Groucho Marx, Quasimodo en vele andere 'helden en heldinnen van het witte doek' zijn zater dag 13 juni present aan de Nieuwstraat 12 om deel te nemen aan het slotfeest van het jubilerende Film huis. Met dit feest wordt een reeks activiteiten afge sloten, waarmee een jaar lang het tweede lustrum van 'Schiedamse enige bio scoop' werd herdacht. Het tienjarig bestaan werd on der meer gevierd met zoge naamde retrospectie-avonden. Eenmaal per maand werd een film vertoond, die in de afgelo pen tien jaar eerder met succes in het Filmhuis was te zien. „Helaas bleef de belangstelling voor deze retro-films wat achter bij onze verwachtingen", ver zucht Gerard Sparla, voorzitter en duizendpoot van het Film huisbestuur. Hij is al vanaf het eerste uur bij het Filmhuis be trokken. Enthousiaster is Sparla over het verloop van de filmquiz, die en kele weken geleden werd geor ganiseerd. „Hoewel we vooraf met grote moeite drie deelne merskoppels konden vinden, bleek de zaal tijdens de quiz op vallend goed gevuld. Het bleek dat de meesten bang waren dat de vragen te moeilijk zouden zijn. Maar nadat ze de quiz als toeschouwer hadden bijge woond, gaf een aantal bezoekers te kennen dat ze een volgende keer wel willen meedoen. Dus wie weet". Verkleed Het slotfeest moet een knaller worden. Via een decoratelier heeeft het Filmhuis beslag we ten te leggen op fraaie decor stukken als bustes en Griekse zuilen, terwijl de formatie 'La Voz Dominicana' met swingen de zuid-amerikaanse klanken voor de juiste sfeer moet zor gen. „Het is de bedoeling dat de deelnemers aan het feest zich verkleden als filmfiguur", legt Gerard Sparla uit. „De filmzaal moet dus volstromen met Lau rel Hardy's, inspecteurs Clou- seau, Dracula's, Tarzans, Super- men en Marilyn Monroe's. Voor de mooiste en origineelste verkleedpartij is een prijs be schikbaar". Overigens is het niet verplicht om verkleed te komen. En wie zich tijdens het feest toch een vreemde eend in de bijt voelt, kan zich alsnog professioneel la ten schminken door de 'make up service'. Nieuwe seizoen Het Filmhuis heeft in de afgelo pen tien jaar duidelijk zijn be staansrecht bewezen. „Het gaat goed met het Filmhuis", stelt Sparla. „We hebben nu zo'n driehonderd donateurs en ge middeld zitten er tijdens een filmvoorstelling meer dan dertig mensen in de zaal. Bovendien kunnen we voor het volgend seizoen rekenen op een mede werkersbestand van zo'n twintig vrijwilligers. Meer dan we ooit hebben gehad". Het nieuwe seizoen gaat 18 sep tember van start. Dan beschikt de filmzaal inmiddels ook over een nieuw en hoger plafond. ,',Dat is één van de wensen, die wij ten aanzien van dit pand hadden. Een andere wens hopen we binnen twee jaar te kunnen vervullen, namelijk het bouwen van een projectiecabine. Tot nu toe werken we met twee projec tors op de bar, die echter zo nu en dan wat storende bijgeluiden geven". Het slotfeest van het tienjarige Filmhuis begint zaterdag 13 juni om 21.00 uur. De toegangsprijs bedraagt vijftien gulden. SCHIEDAM - De kennels in dierentehuis Hargahoeve zitten vol honden, die graag hun hok willen verruilen voor een nieuwe baas. Via een wekelijkse ru briek in Het Nieuwe Stadsblad worden de honden aan de lezers voorgesteld. Deze week zijn twee wat oudere honden aan de beurt: Blacky en Mister. Blacky is een elf jaar oude, zwarte poedel-reu. Een triest ge val. Na van jongsaf aan een goed tehuis te hebben gehad, kwam hij onlangs in Hargahoe ve terecht wegens gezondheids reden van zijn baas. Blacky is een erg lief, middenslag poedel- tje. Het dier is kerngezond er, kan goed alleen thuis zijn. Kin deren is hij echter niet gewend. Wie wil Blacky nog een paar fij ne jaren bezorgen? Mister is een 7-jarige, zwart- /witte bastaardreu. Hij werd naar Hargahoeve gebracht, om dat zijn eigenaar niet meer voor hem kon zorgen. Mister ziet er beslist niet uit als een zeven jaar oude hond. Hij is erg lief, houdt ontzettend van wandelen, kan een paar uur alleen thuis zijn en is lief voor kinderen. Hoe hij zich gedraagt tegenover katten, is niet bekend. Ook Mis ter is op zoek naar een nieuw thuis. Wie haalt hem op? Dierentehuis Hargahoeve, aan de Sportlaan 2, is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM - De ope ningstijden voor de be graaf- en urnenplaats Beu kenhof worden uitgebreid. Hiermee doet het gemeen tebestuur het publiek een groot plezier. Al vaker werd door de bezoekers aangedrongen op wijziging van de openingstijden. De drie uur op een zaterdag, een zondag of een feestdag werd als onvoldoende erva ren. In de nabije toekomst zal een openingstijd gelden van negen uur 's morgens tot vier uur 's middags. Alle dagen van het jaar. SCHIEDAM - Aan de Hoog straat brak afgelopen zaterdaga vond rond 21.20 uur om nog onbekende reden een vechtpar tij uit tussen enerzijds twee mannen en een vrouw en an derzijds een 17-jarige Schie dammer. Het drietal raakte be trokken bij een woordenwisse ling met de 17-jarige, die daar op een pistool trok. Een vecht partij was het gevolg. Hierbij liep één man een gebroken neus op en een ander een gebroken kaak. De politie heeft twee mannen aangehouden. Het pis tool bleek overigens nep, maar wel verboden. SCHIEDAM - Na een tip van een oplettende bewoner heeft de politie maandagnacht aan de Strickledeweg een 23-jarige Rot terdammer aangehouden. De man fietste daar met een schrijfmachine onder zijn arm, die hij even tevoren had wegge nomen uit een bedrijf aan de Kommiezenlaan. SCHIEDAM - De De Brauwweg in het industrie gebied 's-Gravelandsepolder is van vrijdag 12 juni 18.00 uur tot en met maandag nacht 15 juni afgesloten voor alle verkeer. Het weg dek wordt geasfalteerd. De dienst Gemeentewerken is al enige weken bezig met rioleringswerkzaamheden aan de De Brauwweg, waar voor reeds een deel van deze weg was afgesloten. Voor de asfaltering is echter een vol ledige afsluiting tussen de 's-Gravelandseweg en de 's- Gravelandsebrug noodzake lijk. De omleidingsroute wordt met borden aangegeven en loopt via de 's-Gravelandse weg, Horvathweg, Stations plein, Prof. Kamerlingh On- neslaan, Overschieseweg en Strickledeweg. SCHIEDAM - In bibliotheek Noord, aan het Bachplein 589, is tot woensdag 24 juni een ex positie te zien over 'Het Weer'. Miljoenen mensen luisteren da gelijks naar het weerbericht en de weersvoorspellingen van Jan Pelleboer, Erwin Kroll en Peter Timofeeff. Het weer is dan ook immer gespreksstof nummer één. Hoe het KNMI tot de weers voorspellingen komt, wordt ge toond tijdens deze tentoonstel ling. De expositie is te bezoeken op maandag van 14.00 tot 17.00 uur, dinsdag van 10.00 tot 20.00 uur, woensdag van 14.00 tot 17.00 uur, donderdag van 14.00 tot 20.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. SCHIEDAM - De heer R. den Hollander uit Woudhoek rea geert op het artikel over de af sluiting voor doorgaand verkeer van de Schiedamseweg. „Als de politiek wat sneller spij kers met koppen had geslagen, dan had er naar aller waar schijnlijkheid al lang en breed een viadukt onder de spoorlijn, nabij het einde van de Zwaluw laan richting 's-Gravelandsepol der, kunnen liggen. Deze vraag speelt al vele jaren onder de plusminus 30.000 bewoners, die nu in Schiedam-Noord wonen. Elke bewoner van Schiedam- Noord weet als hij de sluiproute neemt wie hij tot last is, maar afsluiten en geen alternatief bie den vraagt om problemen. Alleen maar heipalen voor nieuwbouw slaan en niet de in frastruktuur aanpassen, gaat niet, dat weet iedereen. De Polderweg was de eerste, nu volgt de Schiedamseweg. Waar blijven de bewoners, welke mas saal de Van Beethovenlaan of de Mozartlaan willen afsluiten? De enige hoofdontsluitingsweg, wel ke allang de verkeersstroom niet meer aan kan, is de Churchill- weg, met als secundaire wegen de Schiedamseweg en de Van Beethovenlaan. Je zou bijna vragen of er niet eens een behoorlijk groot onge val plaats vindt op de Churchill- weg, waardoor hulpverleners niet meer in de Woudhoek of Spaland kunnen komen. Neen, geacht stadsbestuur, be woners en weet ik niet welke or ganisatie, doe uw huiswerk over. Maak eerst de infrastruktuur van Schiedam-Noord in orde, voordat u gaat nadenken om dit soort belangrijke wegen af te sluiten. Maak niet de fout, wel ke met de Polderweg is ge maakt, voordat er redelijke op lossingen zijn gevonden. R. den Hollander, Schiedam. SCHIEDAM - Wethouder Bart de Leede verricht vrijdag 12 juni de feestelijke heropening van het buurtcentrum Trefpunt Oost, aan de Celsiusstraat 2. Het buurtcentrum heeft een grondige verbouwing ondergaan en is onder meer uitgebreid met een nieuw lokaal voor peuter speelzaal Ienie Mienie. De ope ningshandeling vindt om 16.00 uur plaats, maar vanaf 10.00 uur zijn er al festiviteiten voor de kinderen en hun ouders. Al sinds de opening van Tref punt Oost in 1985 werd het ge bouw niet helemaal als een vol waardige voorziening be schouwd. Er was te weinig ruimte om bepaalde activiteiten volledig te kunnen uitvoeren. Al vrij snel werden dan ook plannen ontwikkeld om het ge bouw aan te passen en wat uit te breiden. Na diverse varianten werd uit eindelijk gekozen voor uitbrei ding aan de zuidzijde. Er is nu een lokaal van ongeveer zestig vierkante meter toegevoegd ten behoeve van het peuterwerk, terwijl de oude peuterspeelzaal is omgebouwd tot een multi functionele activiteitenruimte, inclusief voorzieningen als een donkere kamer. Met de verbouwing was een be drag van 217.000,- gemoeid. SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken is deze week be gonnen met de vernieuwing van het speelplekje in het Marconi- plantsoen, tussen de Marconi straat, Galvanistraat en Marco- niweg. Het ontwerp voor de nieuwe in richting kwam tot stand in overleg met omwonenden. De huidige voorziening functio neert al jaren niet meer, met name door onvoldoende zitgele genheid, de beperkte speelmoge- lijkheden voor kleine kinderen en de overlast van hondepoep en zwerfvuil. Rondom de speelplek komt in een ruime cirkel een één meter hoog gaashekwerk, met daar langs een lage beplanting. Bij de toegangen worden zogenaamde 'wildroosters' geplaatst, zodat honden niet op het terrein kun nen komen. Verder komen er vier zitbanken en twee papier bakken en worden de speel- voorzieningen uitgebreid met een speel- en klimhuisje en een veerelement. De bestaande voorzieningen worden opge knapt. Het nieuwe speeltuintje is eind deze maand gereed. De beplan ting kan pas in het najaar wor den aangebracht. SCHIEDAM - Carol van der Horst uit Amsterdam verzorgt donderdag 11 juni een bloe menseance bij de spirituele ver eniging Harmonia. De deelne mers dienen zelf bloemen mee te brengen. De seance begint om 20.00 uur in wijkcentrum Nieuwland, aan het Dr. Wi- bautplein 165. De toegangsprijs bedraagt 7,50. SCHIEDAM - Tussen de Dienst Gemeentewerken en de gemeentepolitie Schiedam groeit iets moois. De diensten kunnen het tegenwoordig zo goed met elkaar vinden, dat Harm de Block, directeur van de DGW, het college van B&W heeft voorgesteld een bedrag van 55.000 gulden op de bankreke ning van de politie te storten. Dit geld betreft een premie, die de gemeente vorig jaar ontving naar aanleiding van de verdere daling van het aantal verkeers slachtoffers in 1989. De politie heeft al bestemmin gen voor het geld gevonden. In de eerste plaats voor de aan schaf van zes electronische blaaspijpjes en voorts voor het automatisch laten verwerken van de gegevens van verkeers ongevallen. Daarvoor moeten databestanden worden aange schaft. Ook denkt de politie het geld aan te wenden voor snel- heidsremmende maatregelen als 'verkeersdrempels' Een aantal leden van de raads commissie voor onder meer ge meentewerken vond het gebaar van de DGW wel érg vriende lijk. Zij kondigden aan met al ternatieve ideeën op tafel te ko men. Ook wethouder Chris Zij develd was de goede relatie tus sen politie en de Dienst Ge- meentwerken al opgevallen: „Oude pooierauto's op de stoep worden nu regelmatig door de politie weggesleept. Dat gebeur de vroeger veel minder". Nieuwe premie Overigens kan de raadscommis sie zich dan ook direct buigen over de bestemming voor de nieuwe premie, die het Ministe rie van Verkeer en Waterstaat toevallig deze week aan Schie dam heeft toegekend. Deze be loning geldt voor het wederom gedaalde aantal verkeersslacht offers in Schiedam vorig jaar. Het gaat hierbij om een bedrag van 70.202,-. De premies zijn bestemd voor gemeenten of groepen van ge meenten, die in een bepaald jaar een gunstige ontwikkeling in de verkeersveiligheid hebben bereikt. Eén en ander vindt plaats in het kader van de lan delijke verkeersveiligheidsactie '-25% verkeersslachtoffers'. Deze actie heeft tot doel het aantal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 met 25 procent te rug te dringen in vergelijking met het peiljaar 1986. Nederland is op de goede weg, zo blijkt uit de cijfers. Het tota le aantal verkeersslachtoffers is vorig jaar al met 9 procent ge daald ten opzichte van het voorgaande jaar. V Circus blijft boeien De jongere generatie Renz is lenig zat. Evenwichtskunstenaar Mister Eddy was één van de hoogtepunten uit de circusvoorstelling. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-04-92 Sterren van het witte doek present op feest Filmhuis Gerard Sparla achter de projector. „Hopelijk hebben we binnen twee jaar de beschikking over een projectiecabine". Wie verlost deze honden op leeftijd? Blacky Mister Schiedam, Rembrandtlaen 71. Tel. 010 -420 43 74

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3