Excelsior'20 levert overwinning in slotfase in Kangoeroes wint survival Verbannen Edwin Schrijvershof moet lachen PAUL IHU Noem het een uitdaging ORANJE Eerste prijs voor Noorduin Duivenberichten Duathlon TVR HOOIT ADVERTORIAL HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 JUNI 1992 PAGINA 5 SCHIEDAM Tr m SCHIEDAM - Tijdens een vijfkamp in Weert op 6 juni behaalde atleet Willem Noorduin van de tien deel nemende gehandicapte atle ten de hoogste puntenscore. Die prestatie leverde hem een eerste prijs op. Op het onderdeel speerwerpen zet te de Schiedammer een nieuw Nederlands record neer. Noorduin verbeterde zijn eigen record van 25.92 meter naar 26.24 meter. SCHIEDAM - Onder het toe ziend oog van vele toeschouwers won het team Kangoeroes uit Rotterdam zaterdag de eerste prijs bij de jaarlijks terugkeren de Survival of the fittest. Sport instituut Schiedam organiseerde het evenement voor de zevende keer. Na afloop complimenteer de Eddie te Woerd, voorzitter van de survivalbond, de organi satie met het prachtige parcours en de vlekkeloze organisatie. Het Sportinstituut werd tijden de prijsuitreiking gevraagd door Te Woerd om de Nederlandse kampioenschappen in vier ver schillende steden in Nederland te organiseren. In totaal namen 26 teams uit het hele deel aan de survival, dat een lengte had van 18 kilo meter. Onderweg kwamen de deelnemers vele hindernissen tegen. Start en finish was zoals elk jaar de accommodatie van voetbalvereniging DRZ in het Beatrixpark. Het Schiedamse Daytonateam, dat zich vele maanden had voorbereid, ein digde op de zevende plaats. Tokkelbaan Parcourbouwer Bert Lankester had het de deelnemers zoals elk jaar weer niet gemakkelijk ge maakt. Na de start en een in loopronde werden de atleten ge confronteerd met twee touwba- nen, een klimnet en een tokkel baan in het Beatrixpark. Daarna voerde het parcours naar de Schiedamse polders waar de on derdelen crossloop, schieten en het verplaatsen van boomstam men afgewerkt moesten wor den. Vooral het schieten vergde veel concentratie. Aan het einde van het parcours ging de condi tie een rol spelen, want toen moesten de onderdelen kanova ren, een verticale touwbaan vanuit het water (vijf meter hoog) en zwemmen afgewerkt worden. SCHIEDAM - Het is na tuurlijk een cliché, maar dat cliché werd in het pinksterweekend wel weer eens ondubbelzinnig be waarheid: in cricket kan echt alles gebeuren. Vreugde en verdriet/te- leurstelling lagen twee da gen achtereen heel dichtbij elkaar. Was Erik Gouka zondag in het zinderende slot van de derby tegen Hermes DVS samen met Jan Westland de schle miel, een dag later waren die twee de helden van datzelfde Excelsior in de ruimschoots gewonnen wedstrijd tegen het Rotter damse VOC. Gouka kwam toen tot maar liefst zeven wickets en Westland re vancheerde zich met 37 runs. Hermes DVS had het weekend helemaal niet te klagen. Na de sensatio nele winst zondag, boekte Hermes op tweede pink sterdag een ruime zege op Sparta. Het slot van de wedstrijd Excel sior'20 - Hermes DVS was een thriller zoals die door Alfred Hitchcock niet bedacht kon zijn. De vele uren daarvoor wa ren een behoorlijk saaie aange legenheid. Allereerst begon de wedstrijd pas om één uur door een natte mat, een te lange mat en een te korte mat. Uiteinde lijk bood een mat van VOC na passen en meten soelaas. Door het lange oponthoud werd het duel ingekort tot 53 overs. Het vuurwerk zat het in de staart, ditmaal pas rond de klok van half acht. Uitstekend Excelsior'20 was tot een totaal van 186 all out gekomen. Dit matige totaal werd voor meer dan de helft bijeen geslagen door Tim Zoehrer, die tot 97 runs kwam. Ofwel de overige batsman van de landskampioen presteerden ver onder het ni veau. Met de bal eiste Rob ter Braak drie wickets voor zich op in elf overs ten koste van 44 runs. De prestatie van de her stelde Robin ter Plegt was als bowler zelfs uitstekend. Hij pakte twee wickets ten koste van slechts 14 runs in tien overs. Voorzichtig Het matige totaal van Excel sior'20 was voor de bezoekers een haalbaar target. Maar de Hargaparkers, met Nicki Stat ham en John Verwey, begonnen heel voorzichtig. In de negende over viel pas het eerste wicket, toen er pas 17 runs op het sco rebord stonden. Hermes werd gedwongen heel voorzichtig te blijven batten op het bowlen van Eric Dulfer en Tim Zoeh rer. Het overgemiddelde van Hermes DVS bleef dan ook de gehele innings ver achter bij dat van Excelsior'20. Nicki Statham (32) en Steven Lubbers (29) hadden heel veel overs nodig om tot hun inbreng te komen. Met nog elf van de 53 overs te gaan had Hermes DVS pas 92 runs bijeen weten te sprokkelen echter wel te koste van pas drie wickets. Een gemiddelde van bijna negen runs per over was op dat moment nodig om de wedstrijd alsnog te winnen. Dit gemiddelde zou blijven stijgen. Maar Hermes liet zich er niet door van de wijs brengen, er waren immers nog voldoende wickets achter de hand. Risico Hermes DVS moest in de slot fase noodgedwongen met risico gaan spelen. Lou Borrani Jr. gaf de aanzet met een nul, een zes en een vier in drie ballen. Een tweede poging voor een vier werd gevangen door Erik Ruts. Inmiddels stond Roger Bradley al een tijd op de pitch, toen zich Jos Zuidgeest bij hem meldde. Dit tweetal zorgde voor een wel haast unieke prestatie door in slechts enkele overs een ver schrikkelijk gemiddelde te ha len. Daarbij werd Bradley op een miraculeuze wijze gered. In de 47e over ging hij run out door een actie van wicketkeeper Marcel Schewe. Terwijl Bradley al wegliep, riep Tim Zoehrer hem terug. Voor het uitbranden van Bradley had Schewe één van de bails van het wicket ge stoten. Zoehrer had dat gezien en was van mening dat Bradley daarom niet op de juiste wijze was uitgemaakt door Schewe. De captain bleek het later, na het bestuderen van de spelre gels, echter bij het verkeerde eind te hebben. De actie van Schewe was reglementair juist en Bradley was gewoon uit. Bo vendien zo meldde Jan Wilts, chef van de arbiters, een dag la ter bij VOC, is het niet toege staan dat umpires wordt overru led door een speler, ook al is dat in zijn eigen nadeel. „De scheidsrechters beslissen al tijd", zo stelde Wilts duidelijk vast. Al deze argumenten kwa men te laat, want Bradley mocht door en hoe. Gemiddelde Met nog zes overs te gaan was de stand 122 voor 6. In die res terende overs werden de bow lers van Excelsior'20 (Erik Gou ka en Luuk van Troost) door een ontketende Zuidgeest totaal Bradley en weggeslagen. Met name Erik Gouka had het zwaar te verduren. Zijn laatste 16 ballen leverde Hermes DVS maar liefst 40 runs op, waaron der één zes en drie vieren. De laatste over van Van Troost kostte hem 16 runs op. Precies, het gemiddelde dat Hermes. DVS toen nodig had. Immers in de laatste twee overs, twaalf ballen, moesten de bezoekers 32 runs maken voor de overwin ning. Na de 16 runs in de over van Van Troost hadden Zuid geest en Bradley niet eens de volle zes ballen nodig om de wedstrijd te winnen. Na slechts vier ballen had Hermes DVS' resterende 16 runs bijeen ge sprokkeld. In de voorlaatste over was Jan Westland de schlemiel toen hij een vang van Bradley liet vallen. Roger Brad ley (6x4, 2x6) kwam uit tot een totaal van 69 not out en Jos Zuidgeest bleef met 25 not out (3x4). VLAARDINGEN - Edwin Schrijvershof was door trainer Wolter Bos welis waar verbannen uit de se lectie van Deltasport, toch had de robuuste laatste man zaterdag tijdens de fi nale om het Vlaardings kampioenschap een leuke middag. Met de spelers van Cion, waar hij komend seizoen weer gaat spelen, volgde hij de wedstrijd, die door HVO met 4-3 na ver lenging werd gewonnen. „We hebben lekker staan dollen en na het verlies heb ik toch een beetje moeten lachen om Deltas port. Overigens niet voor de jongens, want die wil den allemaal dat ik zou meespelen", aldus Edwin Schrijvershof. Edwin Schrijvershof gaat vol gend jaar weer bij Cion spelen („ik heb gekozen voor gezellig heid"). Die beslissing werd door met name Wolter Bos niet in dank afgenomen. De sanctie van Bos, die zelf vanwege va kantie afwezig was, was dat hij zijn laatste man niet opstelde. „Ik vond dat een lullige beslis sing. Ik heb vanaf het moment dat ik in de basis stond goed ge presteerd en dan mag ik zo'n leuke laatste wedstrijd niet mee doen. Ik ben daardoor teleurge steld in Wolter Bos", drukt Schrijvershof zich in bedekte termen uit. „Zo'n finale is toch een speciale wedstrijd die je niet elk jaar speelt. Zeker niet nu ik weer bij Cion ga spelen". In te genstelling tot Deltasport legde HVO-trainer Daan van der Meer zijn twee vertrekkende spelers geen sancties op. Glenn Brown (Excelsior Rotterdam) en John van Spronsen (HSC zat.) stonden gewoon in de ba- SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt wij bezorgen! SCHIEDAM - Medewer kers van de Schiedamse Havendienst lopen dezer dagen wat recepties af. Vandaag, woensdag, neemt Havenmeester Theo Sabel met een receptie in het Stedelijk Museum af scheid van zijn werkzaam heden, terwijl volgende week woensdag Jan Klun der zijn 25-jarig dienstver band bij dezelfde Haven diénst viert. Jan Klunder is afkomstig uit een oud schippersgeslacht en voelt zich bij de Havendienst dus als een vis in het water. „Mijn vader was binnenvaart schipper, evenals mijn grootva der", vertelt de jubilaris. „We waren thuis met zes kinderen, die allen aan boord van het schip opgroeiden. Destijds wa ren er nog geen schippersinter- naten, maar het zogenaamde 'ligplaatsonderwijs'. In de stad, waar je met je schip aanmeerde, bezocht je de school. Omdat mijn vader vond dat wij zoveel mogelijk naar school moesten gaan en niet iedere havenplaats over deze faciliteiten beschikte, voer hij ooit speciaal om deze reden alleen maar van Rotter dam naar de Zaanstreek. Tij dens het varen nam mijn moe der, soms geholpen door mijn oudere zus, met ons de leerstof voor de lagere school door. In die tijd duurde de lagere school voor schipperskinderen zeven jaar, om het gemis van een' 'normale' school te compense- ren Nadat Jan zijn diploma had, leerde hij het vak bij zijn ou ders aan boord. „In april 1962 ging ik aan wal om mijn mili taire dienstplicht te vervullen. In september 1963 kwam ik uit dienst en ging ik weer bij mijn ouders werken. Kort daarna voer ik voor het eerst zelfstan dig, samen met mijn jongere broer, op een schip, dat we niet in eigendom hadden. Omdat mijn broer in dienst moest, duurde dit echter slechts kort. Ik ben toen gaan werken als matroos op een bunkerschip. Daarna heb ik een paar jaar op een melassetanker gevaren, waarna een familielid mij erop attent maakte dat de Schiedam se Havendienst personeel zocht". Havendienst Aangezien Jan een gezin wilde stichten en niet voor dezelfde schoolproblemen als zijn ouders wilde komen staan, koos hij voor werken aan de wal. Hij ging werken bij de Havendienst. „Ik haalde mijn binnenvaartdi- ploma en volgde later een poli tieopleiding voor onbezoldigd opsporingsambtenaar en een brandweercursus". Inmiddels zit Jan dus alweer 25 jaar bij de Havendienst, waar hij onder meer is belast met de registratie van binnenkomende schepen. Woensdag 17 juni krijgt Jan Klunder een receptie aangebo den in het bedrijfsrestaurant aan de Van Heekstraat 15. Van af 17.00 uur kan iedereen de ju bilaris de hand schudden. SCHIEDAM - De uitslag van de wedvlucht vanuit Orleans over een afstand van 480 kilo-' meter. Vanwege het slechte weer werden de duiven van De Vrijheid Schiedam pas op eerste pinksterdag gelost om 7.30 uur. De snelste duiven haalden een gemiddelde snelheid van 80 ki lometer per uur, zodat de eerste duif om 13.32 uur weer thuis was. De laatste duif arriveerde precies een half uur later. 1 en 6; F. Bodeving, 2 7 en 10; R. Wijnties, 3 en 9; P. van Diest, 4; M. Korporaal, en 5 en 8; Wagteveld - Ehinger. De duivenhouders van de SCV De Postduif hadden het afgelo pen weekeinde hun duiven in- gekorfd voor een vlucht vanuit Orleans door de slechte weers omstandigheden, werden de duiven niet zaterdag maar zon dagmorgen om 7.30 uur gelost met een zuidwestenwind. De eerste prijsduif arriverde om 13.24 uur en de laatste om 13.57 uur. De eerste tien prijzen zijn als volgt verdeeld: 1 en 8; L. Triel, 2 en 9; L. Toutijn - H. Hom burg, 3 en 4; T. Stieber - T. Je- lijt, 5; P. Vrauwdeunt, 6; H. P. Jansen, 7; G. Barzilay en 10; A. Brouns - Schemkes. sis. Met twee treffers gaf Glenn Brown zijn afscheid een gouden randje. Misschien was dat wel het verschil tussen HVO en Deltasport: HVO speelde ge woon in de sterkst mogelijke opstelling, terwijl Deltasport koos voor volgend seizoen. Plaatsvervanger Ron van Wieringen was de plaatsvervanger van Edwin Schrijvershof in het elftal van Deltasport. Het is niet juist om de nederlaag geheel in de schoe nen te schuiven van Van Wie- ringen, maar „misschien was het anders gelopen", durfi Schrijvershof te stellen. Feit is dat Jan van der Windt ongeveei zijn slechtste wedstrijd van hei seizoen keepte, miste hij de ver trouwde Schrijvershof vooi zich? Hoe dan ook, Deltasport kwam uitstekend uit de startblokken met Cees Post, de vervangei van de niet geheel fitte Bartc Westerdijk (spierscheuring). Al na zes minuten kopte Post, nor maal goed acterend in het twee de, een voorzet van Leo van Ree achter Antoine Strijbos. Toen het geschrokken HVO zich had hervonden school John Samsin op de kruising en knalde Mark Maatsen op de paal, de zesvoudige kampioen was nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Na 25 minuten kwam die pas daadwerkelijk tot stand, toen Deltasports aan voerder Edwin Hulspas bij een hoekschop over de bal stapte in plaats van het leder weg te trap pen. De inzet die toen volgde werd door Raymond Sprok van de lijn gekopt. In de rebound toonde de afscheidnemende Glenn Brown zijn waarde, 1-1. Deltasport had tot dan toe één aanval opgezet en die was direct succesvol. Ook de tweede doel poging was raak. Weer was Cees Post, die Turgay Kirilmaz uit de wedstrijd speelde, de maker was. De stand-in was op dat moment goed voor een score van honderd procent. Diagonaal Na rust wisselde trainer Daan van der Meer Kirilmaz voor Arie Cuyp, daarmee was het ge vaar van Post direct verdwe nen. De spits speelde verder een onzichtbare wedstrijd. Al na vier minuten maakte HVO ge lijk. Met een diagonale kopbal verschalkte hij de complete de fensie van Deltasport, inclusief doelman Jan van der Windt. Zeker toen bleek dat de defensie van Deltasport een speler als Schrijvershof miste. Toch was ook Daan van der Meer niet ge heel ongevoelig voor vertrek kende spelers, want de tever geefs naar een leuk afscheid zoekende John van Spronsen, werd na een kwartier gewisseld voor Eric Sneek. Zo kregen de soms te (grof) luidruchtige sup porters van HVO hun zin, de winnaar van de persprijs mocht opdraven in de spits. Ondanks de inbreng van Sneek smoorde de wedstrijd in een saaie aange legenheid. Een verlenging was daarom noodzakelijk. Na tien minuten in die verlen ging kwam HVO op voorsprong door Mare Maatsen die bal slechts voor het intikken had, toen Jan van der Windt een slappe inzet van Renold Maat sen van de borst liet springen. Pas in de tweede helft van de verlenging viel Eric Sneek op. Met een goed schot verraste hij bijna Van der Windt, die echter net nog een hand achter de bal kreeg. Deltasport, waar inmid dels ook Barto Westerdijk speel de, kreeg nog twee kansjes om de stand wederom gelijk te trek ken, maar ondanks de hectische taferelen voor het doel van An toine Strijbos kwam de gelijk maker niet. Toen Renold Maat sen 4-2 scoorde met een fraaie pegel was de wedstrijd beslist, al maakte Ron van Wieringen vlak voor het einde van de tweede verlenging nog 4-3. Eerder op de dag had Deltas port wel succes met de dames. In de finale van de damesteams versloegen de Broekpolderbe woners Zwaluwen met 2-1. De doelpunten van Deltasport wer den gemaakt door Yvonne Dettingmeijer (1-0) en na rust Ingrid Nederlof (2-1). SCHIEDAM - Triathlon vereni ging Rijnmond (TVR) organi seert woensdag 10 juni (van avond) voor de derdemaal de Giant-TVR-duathlon. Dit eve nement, waaraan zo'n 100 atle ten zullen deelnemen, bestaat uit 900 meter zwemmen en 10 kilometer hardlopen en wordt gehouden in en om de Zeven- huizerplas. Start en finish zijn nabij het surfcentrum en het- restaurant. De start staat ge pland om 19.30 uur. De deelna me staat behalve voor leden van TVR ook open voor recre anten. De atleten van TVR strijden tevens onderling voor het Giant superprestige circuit. De deelnamekosten bedragen vijf gulden. Voor inlichtingen kan gebeld worden naar 010- 4.21.11.12 of 010- 4.70.53.83. Geduld Hermes DVS levert fortuinlijke zege op HVO pakt titel Nicki Statham aan bat voor Hermes DVS. Links wicketkeeper Marcel Schewe. Ed van Zelm neemt de beker behorend bij het Vlaardings kampioenschap in ontvangst. HVO is voor de zevende keer kampioen van Vlaardingen. Jan Klunder 25 jaar bij Havendienst Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Mooie bril, Paul! Paul Berg Beeft alleen maar mooie brillen. In alle prijsklassen. Chiaue of sportief. Modern of klassiek. Paul Berg beeft daar een prima neus voor. Tel daarbij z'n vakmanschap, een goed advies en ouderwetse service, dan is 't geen wonder dat bijna heel Schiedam (en omstreken) met zo'n mooie bril van Paul rondloopt. Sommige ijdeltuiten zelfs met gewoon vensterglas, want je wilt er wel bij horen natuurlijk! üogmeetcentrm - 0V optomiristen - ANVC Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384 Jan Klunder, al een kwart eeuw werkzaam bij de Havendienst. „Ik heb eens op een keer", zo vertelt Marga den Daas-Wragge, „bij twee andere supermarkten precies hetzelfde gekocht als bij Bas van der Heijden. Zelfde merk, zelfde hoeveelheid, noem maar op. Een winkelwagen vol. Geloof het of niet, maar op een bedrag van vijftig gulden, hield ik er bij Bas twaalf over". Dat is meteen haar verklaring om een paar keer per week naar Bas van der Heij den en zelden ergens anders naar toe te gaan. We geloven haar op haar woord, maar veronderstellen, dat het toch een hele reke- narij geweest zal zijn bij dit zo hoogst persoonlijke consumenten onderzoek. Mevrouw Den Daas schiet spontaan in de lach. „Ik ben boekhoudster geweest, 28 jaar lang en heb overal en altijd een instinctief gevoel voor cijfers en getallenreeksen. Ik vond het eigenlijk een uitdaging". Dochter Esmeralda, die al vanaf haar jongste jaren meegaat op de boodschappentoer, („dat vinden we samen gezellig") heeft het ook. Een horeca-opleiding volgend, trekt het cijfermatige op school haar het meest. „Dus kunt u nagaan hoe we het bij Bas naar ons zin hebben, waar de kracht van het lage getal een van de grootste trekpleisters is", zo kijken ze elkaar tevreden aan. Of het alleen een centenkwestie is, boodschappen doen in deze su permarkt. Beiden zeggen: „ja", maar beiden zeggen ook: „gezellig snuffe len naar koopjes hoort er ook bij" met de immer lokkende stand met kanskoopaanbiedingen als de plek bij Bas, waar je altijd even langs moet gaan en volgens moeder en dochter pas voor moet bezwijken als je denkt er wat aan te hebben of mee te kunnen doen... Samen winkelen is voor me vrouw Den Daas en dochter Esmeralda ook samen iets gezelligs bij de koffie meene men.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 5