Hondensport winnaar heren BI pas over twee weken bekend Topatleten lopen woensdag voor Unicef Speijer wint finale Vlaardingse snookertitel j 1 E4ULtril Juventus basketbalsters degraderen toch niet Aanrijding onder invloed Y T1 1 I. X j i De SieMatic keukenstudio! KNAU-loop bij AV Waterweg Open dag bij Spirit hockey SCV De Postduif Uitslag duathlon Diplomazwemmen Meer dan 50 modellen Mozartlaan 334, Maassluis, 01899-20.200/20.209 SCHIEDAM - De gebruikshon- densportvereniging Schiedam is onlangs tijdens de Nederlandse kringgroepkampioenschappen negende geworden. In totaal na men 58 verenigingen deel aan deze titelstrijd. Voor de Schie- damse vereniging kwamen in actie Charles van Rooy met zijn Duitse herder Oscar van Ha merslag, die in het bezit is van het diploma IPO I en Gerard de Regt met zijn Duitse herder Odin (Renco) van Blitsaerd. „Die negende plaats is een goed resultaat. Zeker omdat we nog een bijzonder jonge vereniging zijn", zegt bestuurslid Netty de Regt. SCHIEDAM - De duivenhou- ders van de SCV De Postduif hadden het afgelopen weekend hun duiven ingekorfd voor twee vluchten. Vanuit St. Vincent, een afstand van ruim 1000 kilometer, be gonnen 103 duiven vrijdag om 12.00 uur aan de terugreis. Met een noordenwind arriveerde de eerste prijsduif zaterdagmiddag om 13.41 uur. De eerste tien prijzen waren voor: 1; C. Breur, 2, 3, 7, 9 en 10; J. de Roster, 4; C. de Jonge, 5; E. Muller, 6; C. Baanvinger - Aarts en 8; J. Stie- ber. Vanuit Roye werden zaterdag morgen om 10.30 uur 350 dui ven gelost. De eerste prijsduif in dit concours was om 14.33 uur terug. De laatste om 14.50 uur. De eerste tien prijzen gin gen ditmaal naar: 1; J. Triel, 2, 5 en 6; H. P. Jansen, 3; L. Triel, 4 en 7; T. Stieber - T. Selijt, 8; C. Breur, 9; J. Koster en 10; L. Toutijn - H. Homburg. VLAARDINGEN - De triath lon vereniging Rijnmond (TVR) organiseerde vorige week rond en in de Zevenhuizerplas- sen een duathlon meetellend voor het Giant superprestige klassement. De wedstrijd be stond uit 700 meter zwemmen in de plas en 10 kilometer hard lopen. Robert van Zanten uit Vlaardingen werd winnaar in een scherpe tijd van 39.36 mi nuten. Robert van de Ent uit Maassluis werd twee in 41.29 minuten. Dennis Lamers ein digde als derde in 41.58 minu ten. De snelste dame was Mari an Duffels uit Capelle aan den IJssel, zij finishde in 53.12 mi nuten. Peter van Klaveren uit Schiedam mocht zich met 43.45 minuten de snelste veteraan noemen. Na deze wedstrijd ziet het Gi ant superprestige klassement er als volgt uit: 1; Richard de Groot, 2; Peter Mestrini, 3; Wim van Hilst, 4; Peter van Klaveren en 5; Jaap van Eijk. Het volgende evenement waar punten verdiend kunnen wor den voor het klassement is de triathlon Vlaardingen op zater dag 27 juni. SCHIEDAM - In zwembad Zuid is vorig weekend weer exa men gedaan voor het A-en B-di ploma. In totaal namen 39 kan didaten deel, die allen slaagden. Als commissie van het zwem bad waren Terry Wisse en Martha Voogdt vertegenwoor digd. Voor het A-diploma slaag den: Danielle Nieuwenhuizen, Zohra Noordam, Robin Esbach, Monique Leenderts, Jorieke de Goede, Michel Olsthoorn, Roxanne Moerer, Marije van Berk, Darryl Wellis, Daisy van Eijk, Guillermo Achthoven, Joop de Gans, Sylvana Verha gen, Eelco de Vette, Leonie Eg berts, Diantha van der Well, Tijen Tosun, Dannu van der Kruyt, Kim van der Heide, Dhr. M. Cakir en Nick Boone kamp. B-diploma: Jasper van der Laan, Christa Pietersen, Anita Bos, Joeri Hollink, Tim van Dorp, Sven Mastenbroek,, Aurelio Simileer, Chantal Kor- pel, Mario van Vliet, Carlijn de Groot, Angelo van den Engel, Patricia van Jaarsveld, Richard van der Kooi, Annemarie Ver- bunt, Kim de Willigen, Serkan Kilickaya, René Schoei en Su zanne van der Linde. 18 t/m 28 juni MALIEVELD DEN HAAG Het grootste Indische festival ter wereld in zeven grote tenten (12.000 m:) Grote tentoonstelling over de Repatriëring VLAARDINGEN - Om dat inbreken te ver ging, ontvingen de Vlaardingse tenniskampioenen zater dagmiddag slechts een klein bosje bloemen. De bekers voor de winnaars stonden thuis bij Peer Em- melot, voorzitter van ten nisvereniging Soenda. Maar Emmelot verbleef in Engeland, zodat niemand bij de beker kon en de rechthebbenden de boka len nog nagestuurd krij gen. Deze lachwekkende misser kon het succes van de eerste Vlaardingse ten niskampioenschappen ech ter niet verstoren, al was er door een communica tiestoring nog geen win naar in het heren BI. Bij de dames werd de inwoon ster van Puttershoek Rebecca Verbeet (Holy) de eerste kampioen van Vlaardingen. Rebecca Verbeet had het niet zwaar om Vlaardings kampioen te worden. Omdat slechts twee van de zes Vlaardingse tennis verenigingen BI-speelsters op de ledenlijst hebben staan, was de strijd om de titel direct de fi nale. Rebecca Verbeet clubkam pioenen van Holy moest het opnemen tegen Corrine Schilder van MAAS. De Puttershoekse speelde al eerder tegen Schilder maar moest toen telkens het loodje leggen. Ditmaal won de net 16 jaar geworden speelster van Holy vrij gemakkelijk 6-4, 6-3. Het ging heel lekker vol gens de immer goedlachse Ver beet. „Ik had eerder op de dag al de halve finale van het toer nooi van Hiaten gespeeld. Ik was daar eerste geplaatst, maar werd simpel weggeslagen, ter wijl ik daar gewoon had moeten winnen. Gelukkig ging het in deze finale beter", aldus Rebec ca Verbeet, die volgens haar ei gen zeggen een beetje tennismoe is. „Ik ga komende zomer daar om ook geen A-toernooien spe len, terwijl ik een wild-card had kunnen krijgen voor het toer nooi bij Aeolus Oledo. Ik ga voor het eerst weer eens een keer met mijn ouders op vakan tie en ik wil in augustus aan de Binnenmaas triathlon deelne men. Zwemmen en hardlopen vind ik heerlijk om te doen, vandaar dat ik me keer aan dit avontuur waag. Ondanks dit uitstapje ben ik niet van plan te stoppen met tennis. Ik blijf ver slaafd aan dit spelletje". Verhinderingen Bij de heren BI kwam geen wi- naar uit de bus. Hoewel er slechts drie inschrijvingen wa ren, kon wedstrijdleider Frank de Bruin alle (te laat doorgege ven) verhinderingen niet zo combineren, dat de partij Step hen Veldhoven - Hans Klein- lugtenbelt nog gespeeld moet worden. Volgende week zater dag staat deze beslissende wed strijd gepland. Van de drie noodzakelijke partijen werden er twee inmiddels gespeeld. Hans Kleinlugtenbelt versloeg vrijdagavond René Koppe met 6-4, 6-2. Zaterdagmiddag ver sloeg Stephen Veldhoven René Koppe met 6-1, 7-5. Overigens stond Veldhoven in de tweede set met 5-0 voor. Twee poules In totaal namen 24 dames en 27 heren deel aan de kampioen schappen, die op initiatief van de zes Vlaardingse voorzitters werden georganiseerd. Holy was met negen finaleplaatsen de meest succesvolle vereniging, daarbij moet worden aangete kend dat deze vereniging als enige in alle categoriën verte genwoordigd was. Alleen in de D-categorie werd in twee poules gespeeld met daarna een finale tussen de twee poule-winnaars. Behalve in het dames B2, ook slechts twee deelnemers, werd in de andere onderdelen in één poule gespeeld. Bij dames B2 werd Daniëlle van der Valk (Holy) winnares ten koste van Annemieke Struick (VLTC), 6- 2, 6-2. Het herenenkel B2 werd een zege voor Michiel Kort (VLTC), die in totaal tot vier punten kwam. Een punt meer dan organisator Frank de Bruin (Holy), die tot drie punten kwam. Overige nummers één en twee. DEC1: 1; Els Moret (ROVS) 7 punten, 2; Jolien Veldhoven (MAAS) 5 punten. HEC1: 1; Henri Kosten (Holy) 6 punten, Ger Slootweg (VLTC) 3 punten. DEC2: 1; Annemarie van As sendelft (Holy) 8 punten, 2; Ma- riëtte Willems (MAAS) 7 pun ten. HEC2: 1; Wouter Koning (Holy) 8 punten, 2; Ger van der Bend (Yellow Smash) 6 punten. DED1: Henny Bak (MAAS) - Babette Wattez (Holy) 7-6, 6-2. HED1: Jerry de Blok (ROVS) - Theo de veth (Holy) 6-0, 6-4. DED2: Joke Borst (Soenda) - Maija Switser (Yellow Smash) 6-4, 6-2. HED2: Ferry Kok (Holy) - Rick de Zeeuw (MAAS) 6-4, 6-2. MAASSLUIS - Atletiekvereni ging Waterweg uit Maassluis or ganiseert zaterdag 20 juni de derde Waterwegloop, een weg wedstrijd voor KNAU-atleten over 10 Engelse mijlen (16,09 kilometer). Tevens worden er prestatielopen georganiseerd over 1.200, 3.000 en 10.000 me ter en 10 Engelse mijlen. Aan deze lopen kan iedereen mee doen. Het loopevenement staat in het teken van de nationale loopdag, een door de KNAU in samen werking met de stichting natio nale loopdag opgezet project om de loopsport in ons land te stimuleren. De wedstrijd over 10 Engelse mijlen en de prestatielopen over 10 kilometer en de 10 Engelse mijlen gaan om 14.00 uur van start. De twee kortere prestatie lopen starten om 14.10 uur. Deelnemers kunnen zich vanaf 12.00 uur inschrijven in het clubgebouw van AV Waterweg aan de Merellaan. De deelname aan de 10 Engelse mijlen kost 7,50 gulden, voor de 10 en 3 ki lometer zijn de kosten 3,50. De jeugd tot en met 12 jaar kan voor een piek meedoen aan 1200 meter loop. Voor alle af standen geldt dat voor een aan denken het inschrijfgeld met 3,50 verhoogd wordt. Start en finish zijn op het fiets pad langs de spoorlijn (vlak bij het tunneltje spoorlijn/ Merel laan). Het parcours loopt over de fietspaden langs de spoorlijn en de Nieuwe Waterweg. VLAARDINGEN - De Sovjet Unie mag dan niet meer bestaan, de mentali teit van de inwoners van het tegenwoordige GOS is niets veranderd. Dat on dervonden de handballers van het Vlaardingse WIK dit weekend. Na reis van 2700 kilometer aten de ju niorenhandballers (16-18 jaar) van Kuntzevo een kop soep en een broodje en werden direct daarna twee uur keihard onder handen genomen. Ieder een van WIK keek met open mond toe. „Na zo'n lange en zware reis, werd er zonder protesten en vol discipline getraind", zei één van de aanwezige WIK-leden. De junioren van Kuntzevo, af komstig uit een voorstad van Moskou, hadden vanaf woens dag half acht 's ochtends in de bus gezeten om het complex van WIK te bereiken. Voor hun begrippen was de reis voorspoe dig verlopen. Het oponthoud bij de grens om het land uit te komen bedroeg slechts zes uur. Deze wachttijden kunnen wei eens oplopen tot 24 uur. De reden van het bezoek aan Vlaardingen, de gemeente (sportwethouder Van Ardenne) ontving de ploeg maandagmid dag, was de deelname aan een toernooi van WIK. Zondag speelde Kuntzevo twee wedstrij den. Tegen Jong Oranje (tot 21 jaar) werd door de veel jongere GOS-sers maar net verloren 23- 21. Ook het eerste herenteam van WIK, dat uitkomt in de landelijke eerste divisie, bleek niet opgewassen tegen Kuntze vo; 21-17. Omdat Jong Oranje ook WIK versloeg werd Jong Oranje winnaar van het toer nooi. Kuntzevo werd tweede, WIK moest als organisator ge noegen nemen met een derde plaats. Sportschoenen De spelers en begeleiders kwa men niet alleen naar Vlaardin gen om te handballen (van avond, dinsdag, spelen zij nog een wedstrijd tegen VELO, aan vang 18.45 uur Westwijkhal) maar ook voor de nodige en ge bruikelijke excursies, zoals Ma- durodam, De Efteling, De Euro mast en het Omniversum. Bo vendien werd een tochtje met de Spido gemaakt en het Rot terdamse centrum aangedaan. Vooral een sportzaak had alle aandacht van de spelers uit het GOS. Meer dan een uur namen zij alle sportschoenen in de hand. Kuntzevo is hier op uitnodiging van WIK, dat zowel het verblijf (bij gastgezinnen) als de terug reis (de diesel in ons land is voor hen niet te betalen). Dit is mogelijk gemaakt door verschil lende sponsors, de club zelf en een sponsorloop die 2500 gul den opbracht. WIK heeft van de gasten een uitnodiging gekre gen om in oktober met een ju niorenteam de reis naar Mos kou te maken. Overigens won WIK het toer nooi bij de damesjuniorenwas. De damessenioren van WIK werden achter UVG tweede. SCHIEDAM - De hockeyvere- niging Spirit sluit aanstaande zaterdag 20 juni haar seizoen af met een open dag. De dag wordt om 10.30 uur geopend door de drumband Julianakorps, voorts worden er trainingsdemonstra ties gegeven door beroemde hoc keyers zoals Mare Benninga, Tim Steens, Trudy Hengst (ex- Spirit) en een bekende interna tional. Wie dat is blijft tot zater dag geheim. Bovendien is er voor de jeugd een te gek hoc- keyspellencircuit, waarbij elke deelnemer een prijs kan winnen. De dag wordt om twee uur afge sloten met een wedstrijd op ni veau tussen de jongens A van Spirit en Berkel. De open dag is bestemd voor alle jeugdigen uit Vlaardingen en Schiedam vanaf zes jaar. Vanaf die leeftijd kan al gehockeyd worden in het zo genaamde hockey schooltje. Het complex van Spirit bevindt zich aan de Hargalaan, tussen de ambulance-centrale en het No- votel. VLAARDINGEN - In het kader 'Geef Unicef de vijf organi seert de atletiekvereniging Fortuna woensdagavond aanstaande een 5-kilometerwedstrijd op de kunststofbaan aan de Marnix- laan te Vlaardingen. Met medewerking van Bob Boverman, bondscoach KNAU lange afstanden, zijn verschillende mara thonlopers uit nationale selectie bereid gevonden mee te lopen. Zij gaan proberen zo goed mogelijk samen te werken om zo tot persoonlijke records te komen. Een groep van acht topatleten gaat zelfs een poging wagen om een tijd van 14.20 minuten te realiseren. Deze tijd stelt hen in staat deel te nemen aan het Nederlands kampioenschap. Het mannenveld voor de snelste serie bestaat uit Jan van Rijthoven (Nederlands marathonkam pioen 1990), René Stam (10 kilometer p.r. 29.44 min), Dick Tesselaar (Berlijn marathon 2.14 uur), Paul Overbeek (5 kilo meter p.r. 14.30 min), Cees Kraaijeveld (5 kilometer p.r. 14.16 min), Vlaardinger Michel de Maat (clubrecord AV Fortuna 14.25 min), Corrie Staelmans (winnares Westland marathon 1987) en Theo van de Abeel (5 kilometer p.r. 13.36 min). Bij de dames zal Carlien Harms tempowerk verrichten voor clubgenote Mieke Aanen, die vorig jaar vijfde stond op de na tionale ranglijst op de 5 kilometer. Verder doet de onder andere Mieke Hombergen mee, de snelste Nederlandse tijdens de laat ste Rotterdam marathon. De opbrengst van deze loopavond gaat naar Unicef. De atleten stellen hun prijzengeld beschikbaar aan de Unicef, waaraan Michel de Maat zijn prijzengeld van de Westland aan toevoegt. Het publiek kan vanaf 19.00 ur acht series zien vertrekken. De snelste serie met alle toppers gaat rond 21.00 uur van start. De toegang voor deze avond topatletiek is gratis. SCHIEDAM - De dames van basketbal vereniging Juventus spelen volgend jaar toch weer in de eerste klas van het rayon. De dames van trainer/ coach Peter Snel, die gestopt is, waren door een één-na-laatste plaats officieel gedegradeerd. De dames hoeven de stap terug niet te maken, omdat er anders te weinig teams in de eerste klasse rayon zouden overblijven. De num mer laatst van de ranglijst, bv Odijk, is wèl gedegradeerd. VLAARDINGEN - Na een zenuwslopende finale drie uur en een kwartier werd Bo Speijer afgelopen zondag in het Snookercafé winnaar van het Vlaar dings snookerkampioen schap. In de spannende fi nale versloeg Speijer Fred Auad op de laatste zwarte bal. Speijer verdiende met zijn winst 550 gulden en een beker. De finale van het snooker kam pioenschap werd afgelopen zon dag gespeeld. In totaal namen 16 spelers deel aan de finale. Dat waren de beste 16 na een cyclus van acht toernooien. Door bijdragen van verschillen de sponsors was er een prijzen- pot van in totaal 1400 gulden. SCHIEDAM - Aan de Nieuwe Damlaan vond afgelopen zater dagavond rond 19.00 uur een aanrijding plaats tussen een fiet ser en een automobilist. De fiet ser, een 45-jarige Schiedammer, werd met een gebroken linker voet naar het Schieland zieken huis gebracht. De man heeft vermoedelijk te diep in het glaasje gekeken. Na de eerste schifting waren alle atleten nog in de race. In de kwartfinale won de grote favo riet Bo Speijer van Joop van Os. Zijn broer Gerard won in een spannende wedstrijd van Roger Knecht. Martin Haze- winkel kwam te kort tegen Ben Trooster en de andere favoriet Fred Auad was Martin Groen de baas. In de eerste van twee halve finales won Bo Speijer van zijn broer Gerard, die sterk speelde, met 4-1. Fred Auad drong door tot de finale met de zelfde cijfers, ten koste van Ben Trooster. De finale ging tussen Bo Speijer en Fred Auad. Muisstil Onder grote publieke belang stelling werd de finale gespeeld, een zinderende finale met top snooker. Zo waren er breaks van veertig en meer punten, overigens maakte Bo Speijer met 57 punten de hoogste break van het toernooi. Speijer kwam na zes frames op een 4-2 voor sprong en leek op de zege af te stevenen. Maar Fred Auad gaf zich nog niet gewonnen en trok de stand weer gelijk, 4-4, waar door een beslissende negende frame nodig was. Ook in die laatste frame viel de beslissing pas op het allerlaatste moment, toen alleen nog de zwarte bal op het groene laken lag. Een muis stil publiek zag de eerst nog ver schillende safety's alvorens Bo Speijer de wedstrijd besliste. Vanaf september gaat een nieu we cyclus van start. 1 A ,1 40% tot 50%o korting op showroommodellen. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 JUNI 1992 PAGINA 15 Drie theaters, t/m wo. o.a.: Richenel*, Joia*, krontjong, Daniel Sahuleka*, Blue Diamonds, Anneke Grönloh, Indonesische dans*. Dagelijks dans muziek uit Noord-Sulawesi, wayanggolek, literair programma. toeslag f2,50. Open 12.00-2 3.00 uur, vrij. en za. 12.00-24.00 uur. Toegang f 10,-; 65+/CJP/Stud. f6,-; Kind. (-12 j) f5,-. Info: 070-35409 44. Gratis Pasarkrant met programma-overzicht hij VVV Tenniskampioenen krijgen bekers later Vlaardings kampioen BT1 Re becca Verbeet (links) neemt de felicitaties in ontvangst van Cor rine Schilder. Kuntzevo junioren onvermoeibaar Het team van Kuntzevo inclusief begeleiding poseert voor de Vlaardingse Westwijkhal, waar zij de afge lopen dagen diverse wedstrijden speelde. Zie tu nog wel Fred Auad (links) en Bo Speijer streden in de finale om het Vlaardings snookerkampioenschap. Bo Speijer trok in de beslissende negende frame aan het langste einde. De meesten van ons moeten vroeg of laat aan de bril. In de loop der tijd worden de ogen slechter en kost het steeds meer moeite om goed scherp te zien Dat is vermoeiend, maar ook gevaarlijk. Vooral in het verkeer. Steeds meer Schiedammers laten daarom regelmatig hun ogen controleren in het moderne oogmeetcentrum van Paul Berg Optiek. Dat gaat snel, maar uiterst vakkundig. Dat zou u ook eens moeten doen. Maak meteen een afspraak, of loop even binnen. ÖöGRföBtt&ttfttlT' ÖV ÓOtOOtfitffStêfl - AHVC Nolenslaon 418 Schiedam 010-4735384

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 15