Het Nieuwe I Voorstel instellen samenlevingsregister VVD organiseert sfeervolle babbelbox Schiedam of Hollywood? Informatiedag inbraakpreventie ipflump Diamanten VoorOp i Citaat van de week i Pearlels Kijkplezier. Wandelen in park Kethel Getuigen van aanrijding gezocht Stadsblad 1 Koffieconcert Harpe Davids (Bij Aankoop Bril Een Badlaken Cadeau.) fMk Bijeenkomsten over vet eten Honden willen weg uit Midzomer Spectrumfestival in Beatrixpark Groot feest op Maasboulevard PüW PearleExpüess Morgenochtend heeft het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam een nieuw tel.nr.: 2621000 Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 Win een wild weekend inde Ardennen SCHIEDAM - Stelletjes, die formeel niet kunnen of willen trouwen, dienen in Schiedam de gelegenheid te krijgen om hun samenleven officieel te bevesti gen. Hiervoor moet de gemeente een samenlevingsregister ('part nerregistratie') instellen. Dit voorstel doet het college van B&W aan de gemeenteraad. De legalisering en positie van 'alternatieve relatievormen' is al enige tijd onderwerp van dis cussie. Homosexuele en lesbi sche paren mogen immers niet trouwen en worden daardoor in hun rechtspositie achtergesteld ten opzichte van hetero-paren. Dat in deze rechtsongelijkheid verandering moet komen, wordt ook door Schiedam on derkend. In afwachting van een aanpas sing in de landelijke wetgeving wil Schiedam overgaan tot het instellen van samenlevingsregis ter. Deze alternatieve samenle vingsbevestiging moet niet al leen open staan voor homo- sexuelen, maar ook voor hetero paren, die om de één of andere reden niet willen trouwen. Ove rigens zijn er aan een samenle vingsbevestiging geen juridische consequenties verbonden. Voor een dergelijke partnerregi stratie zouden onder meer de volgende uitgangspunten moe ten gelden: de registratie vindt plaats in de gemeentelijke trouwzaal ten overstaan van een door de gemeente aan te wijzen persoon, die echter niet als ambtenaar van de burgerlij ke stand optreedt; er wordt een samenlevingsakte opgemaakt, gebaseerd op een samenlevings contract, bevestigd door een no taris; de legesverordening moet voor een samenlevingsbevesti ging dezelfde tarieven hanteren als voor een huwelijkssluiting. SCHIEDAM - Het Harmonie orkest van Harpe Davids geeft zaterdag 20 juni een koffiecon cert in de aula van het Stedelijk Museum. Het concert begint om 12.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Wie zaterdaga vond in de Nieuwstraat liep, zal zich ongetwijfeld verbaasd heb ben afgevraagd of hij/zij wellicht een verkeerde afslag had geno men. Was men in Schiedam of was het Hollywood? De oorzaak van deze verwarring was het slotfeest van het Film huis, dat de festiviteiten rond het tienjarig bestaan afsloot. Voor deze gelegenheid had de Film- huis-leiding de bezoekers ver zocht zich te vermommen als de helden en heldinnen van het wit te doek. Driekwart van de feest gangers had aan dit verzoek ge hoor gegeven. En zo kon het gebeuren dat de nietsvermoedende voorbijganger plotsêling oog in oog stond met Robin Hood, Groucho Marx, Caligula, Ma Flodder, Jezus Christus (compleet met kruis) of Theo en Thea. Het Filmhuis had zelfs een prijs beschikbaar voor de fraaiste uit dossing. Die werd gewonnen door ene Leo, die zich had ver momd als 'Hannibal the Canni bal', de psychopatische serie moordenaar uit de film 'The Si lence of the Lambs'. SCHIEDAM - „Zeker, de burgers hebben (en terecht) een steeds grotere afkeer van wat ik maar zal noemen 'Bert Kaptei(j)n-politiek': intrige en speculatie rond het thema 'wie doet het met wie en hoe lang nog' zonder enige inhoudelijke pretentie of doelstelling". (PvdA- fractievoorzitter Hans Bak ker in het partij-orgaan Voorwaarts, doelend op CDA-raadslid Bert Kap- tein). SCHIEDAM - De politie organi seert zaterdag 27 juni een spe ciale 'voorkoming-misdrijven dag' voor de inwoners van Schiedam. Via een informatie telefoonnummer, een folder of een bezoek aan het politiebu reau kunnen Schiedammers in lichtingen verkrijgen over in braakpreventie. De politie-actie is met name ge richt op de komende vakantiepe riode. Een periode, waarin het inbrekers vaak erg gemakkelijk wordt gemaakt, omdat menig vakantieganger zijn woning 'duidelijk verlatenachterlaat. Zaterdag 27 juni kan men via telefoonnummer 4494499 met vragen over inbraakpreventie te recht bij de specialisten van het Schiedamse politiekorps. Men kan hiervoor ook langskomen bij de Centrale Balie van het po litiebureau, aan het Bijdorpplein 1. Bij de balie liggen bovendien folders en kaartjes. De kaartjes kan men invullen met gegevens over de periode waarop men met vakantie is en een 'waarschu wingsadres' waar in geval van onraad de huissleutels te verkrij gen zijn. In de folder staan 32 tips voor een onbezorgde vakantie. Onder meer over het goed afsluiten van ramen en deuren, maar ook wordt men aangeraden geen geld of waardevolle voorwerpen in huis achter te laten. De be kende touwtjes uit de brievenbus of briefes met de mededeling 'we zijn op vakantie' zijn uiter aard helemaal uit den boze. Zaterdag 27 juni staan de pre ventie-adviseurs De Koning en Kooman (voor Centrum en Oost), De Lange (voor Zuid en West) en Tintel (voor Noord) klaar om vragen over inbraak preventie te beantwoorden. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak vanvertrouwen SCHIEDAM - Het leek wel een verjaardagpartij- tje. Iedereen kon onder het genot van een kopje koffie en een chocolaatje zijn zegje doen over de toe komst van het Schiedamse stadshart. Kritiek werd oogluikend toegestaan, maar mocht geenszins de boventoon voeren. Geen gezeur dus over de politie, die niet voldoende optreedt bij (verkeersovertredingen in de binnenstad. Ook niet over waarom het jaren heeft geduurd voordat de kaalslag in het centrum wordt bebouwd. Meeden ken was het parool. Kort om, een avond vol ideeën en suggesties over de vraag hoe het stadshart leefbaar, aantrekkelijk en sfeervol moet worden. 1 laar helaas. Het politiek café, georganiseerd door de VVD, bracht geen nieuwe of schok kende zaken aan het licht. Het was een theekransje. Een sfeer volle babbelbox. Eerst gaven drie heren en een dame hun vi sie op de ontwikkelingen in de binnenstad. Frans Griffioen, hoofd stadsontwikkeling, trad op als woordvoerder van de ge meente. Addy Helmons deed als onder nemer haar zegje. Politiek inte resseerde haar niet, de jogging- pakkencultuur, die steeds meer de overhand krijgt, des te meer. Ze hekelde het gebrek aan luxe winkels. Wat haar betreft moet er snel gewerkt worden aan een betere balans. „Winkels die bij elkaar horen, moeten ook bij el kaar te vinden zijn", zei de ei genaresse van een kapsalon. Ze verwees naar Vlaardingen, waar het volgens haar veel beter gere geld is. Café's Centrumbewoner Maarten Reu- derink had andere problemen. Parkeeroverlast en sociale vei ligheid stonden bij hem hoog in het vaandel. Van de opmerking van Griffioen dat bij een verbe tering van de stad ook de café's beter en netter worden, geloofde Reuderink geen ene moer. „Ik moet dat nog zien". Ruud Pillard, als laatste van het kwartet, hield het netjes. Hoe wel het woord 'beroerd' op zijn lippen lag, stelde hij vast dat het met het centrum van Schie dam 'niet goed' verzorgd was. „Er is veel zwerfvuil en het on kruid tiert welig". Schiedam zou volgens de WV-direkteur een knuffelmuur moeten zijn, waar iedereen genegen- en ge borgenheid voelt. Oprah Het woord 'knuffelmuur' bleef vervolgens de hele avond boven alle gesprekken hangen, toen de discussie tussen de zaal en de woordvoerders van alle politie ke partijen losbarstte. Nou ja, losbarstte. Het bleef allemaal in het nette. Als een Oprah Win frey banjerde Marianne de Mol de Mooy, gewapend met micro foon, door de Roo Roosenzaal van het Passage Theater en stel de links en rechts vragen. Dat leverde wederom gespreks stof over de bekende discussies op, als de sociale veiligheid, de parkeerproblematiek, de over last van de (shoarma)horeca en de broodnodige diversiteit van het winkelbestand. Dat laatste is hard nodig, want 50% van de boodschappen wordt buiten de gemeentegrenzen gehaald. Kettingreactie „Eindelijk wordt er met elkaar gesproken over het standscen trum", zei Frans Griffioen vol daan bij het oprollen van een plattegrond van Schiedam, die zijn dienst die avond beschik baar had gesteld. „Iedereen heeft zo zijn mening, maar over een ding zijn we het helemaal eens: er moet wat gebeuren. Je ziet dat de ondernemers met el kaar gaan praten. Initiatieven nemen, praten over city-mana- gement". Hans Bakker (PvdA): „Er is een kettingreactie ontstaan. Eén on dernemer durfde en de rest gaat nu mee. Dat is nooit zo ge weest". SCHIEDAM - Tien dagen later dan eigenlijk de bedoeling was, bracht burgemeester Reinier Scheeres eind vorige week een bezoek aan het echtpaar Gies- selbach-Hoogerwerf. Het echt paar vierde namelijk al op 2 juni het zestigjarig huwelijks feest, maar door een misver stand ging deze mijlpaal in eer ste instantie aan de gemeente voorbij. Afgelopen vrijdag maakte de burgemeester deze vergissing goed door alsnog de gemeentelijke felicitaties over te brengen aan het diamanten bruidspaar. Johan Giesselbach (82) en Ma ria Elisabeth Hoogerwerf (79), beiden geboren en getogen Schiedammers, traden op 2 juni 1932 in hun woonplaats in het huwelijk. Zij kregen drie zonen en een dochter en zijn nu de trotse groot- en overgrootouders van zeven kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. De heer Giesselbach was in zijn actieve loopbaan werkzaam als metaaldraaier bij Fontijne-Hol- land BV, terwijl zijn echtgenote al die jaren voor het huishou den zorgde. Naast zijn werk be speelde de heer des huizes ook graag de accordeon, een hobby welke hij nog steeds beoefent. Mevrouw Giesselbach is verzot op winkelen en wandelen. Het diamanten huwelijksfeest is anderhalve week geleden in fa miliekring gevierd. SCHIEDAM - Het wordt zon dag 21 juni ongetwijfeld een drukte van belang op de grote parkeerplaats in het Prinses Beatrixpark. Terwijl naar schatting vele hon derden belangstellenden een be zoek brengen aan het Midzomer Spectrumfestival, dat de cam pagne Schiedammers van over al en nergens in het park orga niseert, heeft het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie dezelfde parkeerplaats uitgeko zen als verzamelpunt voor een natuurwandeling door Park Ke thel. De IVN-wandeling begint om 14.00 uur en staat onder leiding van Hannie Keesmaat. Park Kethel is het jongste park van Schiedam. Het maakt deel uit van de grote Schiedamse park gordel tussen Midden-Delfland en de Nieuwe Waterweg. SCHIEDAM - De politie zoekt getuigen van een verkeersonge val, dat zaterdagmiddag rond 16.45 uur plaatsvond aan de Vlaardingerdijk. Hier kwamen twee bromfietsers met elkaar in botsing, waarbij ook een voet ganger werd geraakt. De voet ganger, een 22-jarige Schiedam mer, liep diverse verwondingen aan het been op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De beide bromfietsers bleven ongedeerd, maar één van hen ging er na de aanrijding als een haas vandoor en kon niet meer worden achterhaald. Getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie, tele foon 4494499. niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4796199 WOENSDAG 17 JUNI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 49 OPLAGE 42.150 Stadsblad „Schiedam moet een knuffelmuur worden' Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en dentehuizen, scholen en kantoren 1 Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 i VW-directeur Ruud Pillard (links) meent dat Schiedam een 'knuffelmuur' moet zijn. Ais u nu kiest voor een complete bril of een paar con tactlenzen, krijgt u tijdelijk een uniek badlaken cadeau. Maar wel graag even deze adver- tentie meenemen. Deze aan bieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express winkels in Nederland. Daar vindt u ook de exacte voorwaarden. Schiedam, Hoogstraat 61 (naast M&S) - Spijkenisse, Nieuwstraat 182 (ABC- gebouw) - Vlaardingen, Liesveld 14 (tussen C&A en V&D) - Rotterdam, Pearle Ter Meulen (in de kelder): Binnenwegplein 23, Pearle Express: Zuidplein Hoog 938 (naast V&D); Hoogstraat 198 (t.o. V&D) Beter laat dan nooit feliciteert burgemeester Scheeres het echtpaar Giesselbach met het diamanten huwelijksfeest. Het Nieuwe van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1