mmsmfi als het om wonen gaat Het Nieuwe .jï: Stadsblad Inbraken TAXI - 4151122 Handen uit de mouwen Zomer van start, dus feest in Beatrixpark Zaterdag 20juni certificaat Voor losloop- en uitldcitgebieden Water duurder, gas goedkoper regenwouden in Kinderen in Groenoord Nieuw VERENIGDE TAXIBEDRIJVEN EUROTAX SCHIEDAM Kleding- en speelgoedbeurs SCHIEDAM - Het aard gastarief in Schiedam wordt met ingang van 1 juli ver laagd van 44,5 cent tot 41,5 cent per kubieke meter. Deze prijsverlaging is het gevolg van de gunstige ont wikkeling van de prijzen op de gasoliemarkt. Het vast recht tarief voor aardgas blijft echter ongewijzigd. Het drinkwatertarief daar entegen gaat per 1 juli om hoog van 1,90 naar 2,01 per kubieke meter. Daar naast wordt het vastrecht van drinkwater verhoogd van 66,- tot 78,75 per jaar. Deze prijsverhoging is veroorzaakt door de geste gen inkoop- en distributie- kosten. Alle bedragen zijn exclusief BTW. Win een wild weekend inde Ardennen beeld gebracht Archeologie in SCHIEDAM - Een aantal kin- baan aan de Eduard van Bei- ren, aangezien de busbaan gens de ondertekenaars van de deren uit de omgeving van het numlaan. wordt geflankeerd door een petitie waarschijnlijk te danken Henriêtte Bosmanplein en het Volgens de kinderen en hun ou- groenstrook en een fietspad. Van aan de grote voorzichtigheid, Cornelia van Zantenplein heeft ders doen zich vrijwel dagelijks beide voorzieningen wordt door waarmee de kinderen van de burgemeester Scheeres een vijf- levensgevaarlijke situaties voor de kinderen druk gebruik ge- omliggende pleinen op dit stuk tiental lijsten met 474 handteke- op de alleen voor bussen en maakt. Ook van de busbaan zelf afgesloten weg spelen ningen van buurtbewoners ge- taxi's bestemde busbaan. Veel overigens want omdat deze weg stuurd. De handtekeningenlijst automobilisten trekken zich is geasfalteerd, biedt het alle ge- Burgemeester Scheeres wordt ging gepaard met een petitie, niets aan van het doorgangsver- legenheid voor rollerskaten, dringend verzocht om iets aan waarin wordt verzocht om bod en rijden, vaak met hoge freewheelen en rollerboarden. deze situatie te doen, maar dan maatregelen tegen het illegaal snelheid, door. Dat er tot op heden nog geen wel zonder de tientallen kinde- doorgaande verkeer op de bus- Levensgevaarlijk voor de kinde- ongelukken zijn gebeurd, is vol- ren te kort te doen. Schiedamse bodem Stamboom onderzoek uitgereikt telefoonnummer A A Schiedamse imker Nico van der Drift, terwijl Marion Loef van de Stichting Schiedamse Molens tekst en uitleg geeft over de bij zondere molens in de stad. De jeugd kan zich traditiege trouw naar hartelust uitleven met het beschilderen van eie ren, die voor dit doel door Ger- rit van der Bor worden leegge blazen. Het Zomerfeest biedt ook alle aandacht voor de natuur in het park en de stad. Vrijwilligers van de heemtuinexcursiegroep begeleiden, bij voldoende be langstelling, wandelingen naar en door de heemtuin van het Beatrixpark. Vrijwilligers van de Knotgroep Schiedam laten tenslotte zien hoe zij in de win termaanden de Schiedamse knotwilgen onderhouden. Ove rigens kan deze groep nog heel wat hulp gebruiken. Het Zomerfeest 1992 in de kin derboerderij van het Prinses Beatrixpark begint zaterdag 20 juni om 12.00 uur. Het feest eindigt om 16.00 uur. langs de Schie tot spoorviaduct, N ieu wpoortweg-Overschiese weg (losloopgebied); 10. voormalige sportvelden einde Parallelweg (uitlaatgebied); 11voormalig sportpark Bijdorp (losloopge bied); 12. Harga sportpark grote vijver, uitkomend op trimpark met zwemmogelijkheid (los loopgebied); 13. Beatrixpark, oude heemtuin en aangrenzen de weiden; 14. Kaatje rondom Poldervaart in Beatrixpark (los loopgebied); 15. Beatrixpark tussen einde Parkweg en Spoor- laan (uitlaatgebied); 16. Beatrix park (uitlaatgebied van 1 mei tot 1 oktober, daarna losloopge bied); 17. achter Z-flats van Si- beliusplein tot Van Beethoven- plein (losloopgebied); 18. Zoomweg richting tennispark (uitlaatgebied); 19. Kerkweg- /Joppelaan/Windas (reeds aan gewezen losloopgebied); 20. Kerkbuurt (reeds aangewezen losloopgebied); 21. ruiterpad Spaland (reeds aangewezen los loopgebied); 22. onverhard wandelpad tussen Harreweg en Groeneweg (uitlaatgebied); 23. groenstrook achter bossage Har reweg (uitlaatgebied); 24. tussen Kasteelweg en Woudweg (reeds aangewezen losloopgebied); 25. wandelgebied achter sportpark Bijdorp (uitlaatgebied) en 26. Hazepad (dit door de gemeente aangewezen losloopgebied moet worden gewijzigd in uitlaatge bied). Opschorten De inventarisatielijst is inmid dels toegezonden aan de ge meentelijke werkgroep, die zich met de hondenmaatregelen be zig houdt. Deze werkgroep gaat zich medio juli beraden over de voorgestelde lokaties. Daarna zal een gesprek plaatsvinden tussen de hondenliefhebbers en de gemeente, wellicht in bijzijn van burgemeester Scheeres. Overigens zal de gemeentelijke werkgroep gehoor geven aan het verzoek van de hondenliefheb bers en de gemeente vragen om de hondenmaatregelen voorlo pig op te schorten. SERVICELIJN 010-4796199 SCHIEDAM - In Schie dam zijn veel meer moge lijkheden om honden uit te laten en los te laten lopen, dan de enkele lokaties, die de gemeente vorige maand heeft aangewezen. Dit is de conclusie van een werk groep van hondenliefheb bers, die onlangs een in ventarisatiewandeling door de stad heeft gemaakt. De werkgroep heeft een lijst van maar liefst 26 mogelij ke lokaties opgesteld. Naar aanleiding van de nieuwe hondenmaatregelen, die de ge meente medio mei uitvaardig de, zijn de Schiedamse honden liefhebbers massaal in het ge weer gekomen. De verplichting om voortaan de uitwerpselen van de eigen hond op te rui men, kan de hondebezitter nog wel billijken. Maar het feit dat men de hond op slechts vijf lo katies in de stad mag laten los lopen en de onhygiënische hon dentoiletten zijn de betrokke nen een doorn in het oog. Het regende protesten, waarop de gemeente de hondenliefheb bers verzocht de krachten te bundelen in een werkgroep. Deze werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van de hon- de-eigenaren, dierentehuis Har- gahoeve, Dierenbescherming en Hondensportvereniging Bran- dersstad, heeft na gesprekken met de gemeente en het Open baar Nutsbedrijf besloten zelf op zoek te gaan naar alternatie ve hondenlosloopgebieden. Alternatieven De inventarisatie leverde niet minder dan 26 alternatieven op, inclusief de door de gemeente reeds aangewezen lokaties. Wel heeft de werkgroep een onder scheid gemaakt tussen losloop gebieden en uitlaatgebieden. Op bijgaande plattegrond staan de lokaties afgebeeld: 1. het voormalige Gustoterrein, aan de Voorhaven/Mercurius- weg (losloopgebied); 2. het ge deelte achter zwembad Zuid (losloopgebied); 3. het Sterrebos (losloopgebied); 4. Julianapark (deels losloop- en deels alleen uitlaatgebied); 5. het verlengde deel Vlaardingerdijk en overzij de Burg. Van Haarenlaan (los loopgebied); 6. oude sluiskom laatste deel Poldervaart als zwemmogelijkheid voor de hond (losloopgebied); 7. stuk Poldervaart, tussen tennispark en Sluiskom als zwemmogelijk heid (losloopgebied); 8. parkje onderaan Vlaardingerdijk rond om oude kerkhof (losloopge bied); 9. onder Rijksweg A20 SCHIEDAM - Uit een bedrijf aan de 's-Gravelandseweg is woensdagochtend geld en een aantal postzegels gestolen. Hoe men is binnen gekomen, is niet bekend. Bij een inbraak in een woning aan de Rotterdamsedijk is dins dag een hoeveelheid drank en bestek uit de keuken ont vreemd. Geld uit verschillende spaarpo tjes vormde de buit van een in braak, die afgelopen dinsdag werd gepleegd in een woning aan de Daltonstraat. Men kwam binnen door een open raam. DAG EN NACHT OOK ROLSTOELBUSVERVOER ZIEKENFONDS - GAK - DETAM 65+ KORTING VIA BONBOEKJE SCHIEDAM - Tesamen met en kele kinderen uit de buurt heeft wethouder Adri Reijnhout (wo nen, wijk- en buurtbeheer en voorlichtingj afgelopen woens dagmiddag het startsein gegeven voor de herinrichting van de bin nenterreinen Goeman Borgesi- uslaan en omgeving. In de afgelopen maanden zijn de woningen in dit deel van Nieuwland opgeknapt en nu zijn de binnenterreinen aan de beurt. De wethouder, de kinderen en bewoners uit de beheergroep Goeman Borgesius staken geza menlijk de handen uit de mou wen om alvast de eerste werk zaamheden te verrichten. Zo werd een oud klimrekje op een nieuwe plek gezet en van een lik verf voorzien. Deze samenwerking is symbo lisch voor de wijze, waarop de herinrichting van de binnenter reinen is aangepakt: de bewo ners maakten hun wensen ten aanzien van deze terreinen ken baar, waarna het Gemeentelijk Woningbeheer en de Dienst Ge meentewerken de wensen gaan vervullen. Sportnieuws SCHIEDAM - Het Prin ses Beatrixpark bruist het komende weekeinde van de activiteiten. Zondag 21 juni barst op de twee grote grasvelden nabij het par keerterrein aan de Par kweg het Midzomerspec- trumfestival los, het multi culturele spektakel ter (voorlopige) afsluiting van de campagne 'Schiedam mers van overal en ner gens'. Een dag eerder, za terdag 20 juni, vindt in de kinderboerderij in het Bea trixpark het traditionele Zomerfeest plaats. Hope lijk onder betere weersom standigheden dan vorig jaar, toen het feest wegens aanhoudende regenval moest worden verschoven naar een latere datum. Het jaarlijkse Zomerfeest wordt georganiseerd door de groep na tuur- en milieuzaken van de Dienst Gemeentewerken. Tus sen 12.00 en 16.00 uur worden allerlei demonstraties en activi teiten met betrekking tot het 'boerderij leven' gepresenteerd. Het Zomerfeest vindt zijn oor sprong in het vroegere schapen- scheerdersfeest. Deze vaardig heid is echter nog steeds present tijdens het Zomerfeest. Huub van der Knaap verlost de scha pen van hun dikke wintervacht, SCHIEDAM - Buurthuis Nieuwland, aan de Albarda- straat 65, organiseert vrijdag 26 juni een kleding- en speelgoed beurs. Tien procent van de op brengst komt ten goede aan het Foster Parents Plan. Deelnemers kunnen hun spul len vrijdag tussen 9.00 en 10.00 uur geprijsd en genummerd in leveren. De verkoop vindt plaats van 10.00 tot 14.00 uur. Voor een verkoopnummer kan men bellen, telefoon 4738671. waarna de ervaren spinsters me vrouw Vis en mevrouw Voets de vachten tot wol spinnen. Vo rig jaar kregen de dames onver wacht hulp van een enthousias te bezoekster, die van huis haar spinnewiel had meegebracht. Haar bijdrage is ook deze keer welkom. Mevrouw Dorresteijn demon streert het wolverven met voor namelijk plantaardige verfstof fen. Zij toont ook zelfgemaakte wollen kleding, zodat het hele proces van scheren, spinnen, verven en breien zaterdag zicht baar is. Geitenkaas Een andere demonstratie is die van het geitenmelken. Boven dien tonen de families Hoogen- dam en Overvliet uit Haas trecht hoe geitenkaas wordt ge maakt, die vervolgens bij hen kan worden gekocht. Alles over bijen en bijenpro- dukten wordt verteld door de •COftAA"lAATS SCHAAL OVCHZICMTSKAAMT .^tnunc jiJs* MCUWLAKM ff'Jl RDINbéN' if J /y. IIAVLNCLKILD 'MA A! Hoofdweg 18 Capetle aan den IJssel, Tel. 010-4518844 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tei. 010-4852273 Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 VRIJDAG 19 JUNI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 50 OPLAGE 42.150 Stadsblad willen veiliger busbaan Hondenliefhebbers komen met 26 alternatieven De plattegrond met daarop omlijnd de verschillende lokaties, die wellicht als losloop- en uitlaatgebie- den kunnen worden aangewezen. niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur VOOR VAKANTtEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRUDEN - TELEFOON 4370733 Schapenscheren vormt de oorsprong van het huidige Zomerfeest in het Beatrixpark.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1