Rob van der Linden wil einde maken aan seizoen vol kommer en kwel Concert in Grote Kerk Veel persoonlijke records en 6.000 gulden voor Unicef Tennisvereniging MAAS zoekt oud-leden voor groots reünie-toernooi Advendo 70jaar Muziek in 't Paard DRZ en gem. Schiedam aan de leiding van het zaalvoetbalkampioenschap Nieuw bestuur VFC SSS* aft-» de Winckelaer 55 OPHEFFINGSUITVERKOOP I WOONKAMER AKTIEWEEK SSgs- 33SS1 Sportagenda Voor een unieke keuze eerst naar Strijen Jan Kooiman weer voorzitter 108 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 JUNI 1992 PAGINA 7 SCHIEDAM - Slechts een week heeft Wilton Fye- noord Schiedam om zich voor te bereiden op de tweede helft van de soft- j j halcompetitie, waarin de ploeg zich moet zien te handhaven in de hoofd klasse. Samen met hoofd klasser DSC'74 en Onze Gazellen, Pioniers en VUC uit de overgangsklasse strijdt Schiedam om twee plaatsen in de hoofdklasse. Een week lijkt lang, maar in die zeven dagen moet de ploeg wel weer het ver trouwen krijgen om tegen die op papier zwakkere ploegen uit de overgangs klasse te presteren. Im mers alle de 22 wedstrij den die Schiedam tot nu toe in de reguliere hoofd klasse speelde gingen ver loren. „Ik er volop ver trouwen in", zegt Rob van der Linden, die samen met Gilbert Ostiana de coa ching en training verzorgt. „We blijven gewoon in de hoofdklasse" Verliezen hoort bij de sport, maar een competitie lang geen enkele wedstrijd winnen is bijna abnormaal. Schiedam kan daar nu over meepraten. „Ik heb de afgelopen maanden wel geleerd wat verliezen is", zegt Van der Linden, 32 jaar. Van het team dat vorig jaar nog de finale om de eerste periodetitel speelde, was bij aanvang van het nieuwe seizoen bijna niemand meer over. Twaalf vaste krachten keerde het Hargapark de rug toe. Om deze leemte op te van gen werden speelsters benaderd uit overgangsklasseteams en jeugdige talenten uit de eigen gelederen en de regio. Met en kele routiniers zoals de na een zwangerschap terugkerende Ni cole Posno zou Schiedam in elk geval zich staande moeten kun nen houden. Tenminste daar zag het op papier naar uit. De praktijk pakte door een com plex aan factoren anders uit. Bl^ ssures De voornaamste reden dat Schiedam de verwachtingen niet kon waarmaken was de enorme reeks blessures van be langrijke speelsters. Allereerst brak pitcher Nicole Posno nog in de voorbereiding haar been op twee plaatsen. De verwach ting is dat ze over ongeveer vier weken weer speelklaar is. Mar- jon van Dijk, 15 jaar en één SCHIEDAM - Organist/beiaar dier Addie de Jong en fluitist Kees Alers verzorgen zaterdag 13 juni een concert in de Grote of Sint Janskerk, aan de Lange Kerkstraat. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is vrij. Op het programma staan werken van Bach, Telemann, Fauré, Debussy, Massenet en Mozart. van de grootste talenten en ook pitcher, volgde Posno na vijf wedstrijden. Een probleem met ruimte tussen de botjes in haar voet betekende niet spelen en thans voorlopig gips. De derde speelster die met een wit blok aan haar been kwam te lopen was Lisette Mulder, die op een bal ging staan en haar enkelban den scheurde. Inmiddels heeft zij de trainingen hervat. Ingrid Schouten zat ook in de zieken boeg. Eerst verrekte zij een spier in haar dijbeen, later kneusde ze enkele ribben, toen ze werd geraakt door een bal. Niet geblesseerd maar ook wei nig inzetbaar was pitcher Mar- jolijn Berkhout, die van haar werkgever, de Rotterdamse po litie, weinig medewerking kreeg om wekelijks mee te spelen. „Alsof deze lijst nog niet vol doende is, hebben Sandra Bol (knie-red) en Jacqueline de Heer (enkel-red) wel constant meegespeeld, hoewel het voor hun lichte blessures beter zou zijn om even te rusten", vult Van der Linden de lijst aan. Werpmachines „Zo'n lijst met geblesseerden is op dit niveau eigenlijk al fa taal", gaat Van der Linden ver der. „Daar kwam voor ons dan nog eens bij dat we een hele nieuwe ploeg hadden, die nog ingespeeld moest raken. Wie kwam op welke plek het best tot haar recht. Met die jonge oner varen ploeg gingen we toch van start, maar die meiden kregen nu ineens alle druk op de schouwers. Toen bleek dat ze daar nog niet aan toe waren, zo wel aan slag als verdedigend. Vooral aan slag hebben we het laten afweten. Er kon ook niet op getraind worden. We zouden de beschikking hebben over twee werpmachines. Een was kapot, daar zijn nu net reserve onderdelen voor gekomen. De andere machine moest uit Ame rika komen, maar kwam pas deze week. Dat betekende dat we alleen met live-pitching kon den trainen. Gilbert en ik moes ten de ballen dan maar aangooi en, want onze smalle pichersstaf konden we ook niet nog eens op de trainingen voluit laten gooi en. Maar wij zijn natuurlijk geen snelle werpers", somt Van der Linden het seizoen vol kommer en kwel op. Zelfvertrouwen Van der Linden draait niet om de feiten heen. „De ploeg die we nu op de been konden bren gen was te zwak voor de hoofd klasse. Zonder meer. Ik durf echter wel te stellen als we die reeks geblesseerden niet hadden gehad, dan hadden we zeker om de derde plaats van onder ge ëindigd. Door de blessures en de afwezigheid van Maijolijn Berkhout hadden we maar twee pitchers: Monique van der Steen en Sylvia Ebben, die we noodgedwongen uit het tweede, dat overigens ongeslagen boven aan staat, hebben moeten halen. Zij deden het beiden prima, maar hebben toch nog niet het echte niveau dat nodig is in de hoofdklasse. We hadden ge woon niet beter. Het andere deel van het spelletje, het slaan, verliep ook bijzonder slecht. Als een speelster al 15 wedstrijden geen honkslag heeft geslagen, dan is het vertrouwen dat het de 16e keer lukt natuurlijk to taal verdwenen. De meeste on ervaren speelsters hebben tot nu toe gewoon veel te weinig 'con tact' gehad om een beetje zelf vertrouwen te krijgen. Wat dit jaar wel opvallend was, dat ook nogal veel veldfouten maakte, andere jaren was dat juist de kracht van Schiedam. Maar ook dat wordt weer veroorzaakt door die blessures. We hadden Lisette Mulder of Maijon van Dijk voor het eerste honk. Als beiden wegvallen, moet die plaats door een speelster wor den overgenomen die daar nooit heeft gespeeld en moet er geschoven worden. Ook dat ging weer ten koste van het zelf vertrouwen", zegt Rob van der Linden toch nog enigzins opge wekt. Geen spijt Ondanks alle ellende heeft Rob van der Linden nog geen spijt van zijn komst naar Schiedam, begin dit seizoen. Na zes jaar Sparta, met drie kampioen schappen richting hoofdklasse en degradatie uit die hoofdklas se, werd hij door zowel Schie dam als Zwijndrecht gevraagd. „Ik koos voor de hoofdklasse en de uitstekende organisatie hier bij Schiedam. Hier is softbal nummer één. Bij Sparta was het eerst voetbal, dan honkbal en o ja we hebben ook nog softbal. Bovendien welke club heeft zo veel kanjers op organisatorisch en technisch vlak als Schiedam met mensen als Wiebe Panne- koek, Kees Bol en Ton Ebben. Ik ben ook een beetje gek ge maakt door enkele speelsters (Sandra Bol en Mireille Gil- lard-red), die achteraf toch ver trokken naar Twins", aldus de bij de ABN/AMRO bank werk zame Rotterdammer. „Schiedam was en is een uitdaging voor me. Hoewel er veel speelsters weg gingen, was er een hele gemoti veerde groep, die graag zo hoog mogelijk wilde spelen. Zelf ben ik ook zo ambitieus". Groot verschil Nu de eerste helft van de com petitie er op zit moet Schiedam haar plekje in de hoofdklasse veilig gaan stellen in de promo tie/degradatiepoule. Met vier andere ploegen worden in totaal acht dubbels gespeeld („geluk kig vallen die wedstrijden op dinsdagavond weg") ofwel 16 wedstrijden. Na die reeks wed strijden speelt de nummer één van die ranglijst een best of three tegen de nummer zes van de kampioenspoule. De verlie zende ploeg van die serie speelt samen met de nummers twee en drie van de promotieklasse een competitie voor twee plaat sen in de hoofdklasse. „Het ver schil tussen de hoofdklasse en de ploegen uit de overgangsklas se is zo groot, dat jk er alle ver trouwen in heb dat we gewoon eerste worden iö die poule. Deze meiden hebben inmiddels toch zoveel niveau dat we dit echt aankunnen. Zelfs van DSC'74 waarvan we tot nu toe viermaal hebben verloren. Dat was viermaal schlemielig, want zonder een verdiend punt, won nen ze toch. Nee, ik maak me echt geen zorgen voor de wed strijd van zaterdag uit tegen VUC". Cricket zondag: Kampong - **Excelsior'20 11.00 Hermes DVS - HBS 11.00 Softbal zaterdag: VUC - WF Schiedam 15.00 (dubbel) Honkbal zondag: Cardinals - Schiedam 14.30 Hawks - Holy 14.30 Tennis: Toernooi TSN (Schiedam) tot en met zondag Toernooi Yellow Smash (Vlaardingen) vanaf maan dag VLAARDINGEN - Een leuk bedrag voor Unicef en veel persoonlijke records. Het resultaat van een avondje hardlopen op de kunststofatletiekbaan van Fortuna. In totaal namen 115 KNAU-licentiehou- ders woensdagavond deel aan de 5 kilometerwed strijd. Door het enorme aantal inschrijvingen („waarschijnlijk een re cord in Nederland", zei voorzitter Ruud Muuren) konden de acht series goed VLAARDINGEN - Tennisvereniging MAAS viert dit jaar haar 40-jarig jubileum. De ingestelde lustrumcommissie organi seert in verband met deze veertigste verjaardag een tal van acti viteiten. Eén van de hoogtepunten moet het lustrumtoernooi worden, waar ook alle oud-leden aan deel kunnen nemen. Het één-daagstoernooi staat gepland voor zondag 5 juli, aanvang 10.00 uur. De dag wordt afgesloten met een borrel en een hap je, zodat oude bekenden herinneringen kunnen ophalen. Omdat MAAS niet alle adressen van oud-leden heeft, worden belang stellende verzocht contact op te nemen met Anke Veldhuis (010- 4.35.87.54) of Margreet Tigges (010- 4.34.33.05). In de wandelgangen is trouwens al vernomen dat oud-bestuursleden van de eind jaren zestig zich al hebben aangemeld. Het verdere lustrumprogramma ziet er als volgt uit. Op een woensdagmiddag in juli een lustrummiddag voor de jeugd met onder andere een goochelaar. Op 12 september staat de grote lustrumdag gepland met een fiets- of autopuzzeltocht, een bar becue en een feestavond met de bekend 'Rens-band'. Rens is een oud-lid van MAAS. Van 17 tot en met 20 gaat MAAS fiet sen in de Belgische Ardennen. Het lustrumjaar wordt besloten op 31 oktober met het MAAS-restaurant. Het clubhuis wordt dan sfeervol omgetoverd in de stijl van het land waar vandaan die avond de menu's afkomstig zijn. ingedeeld worden met lo pers van hetzelfde kaliber. „Iedereen trekt elkaar dan op naar een goede tijd", wist Michel de Maat, die zelf echter vijf seconden onder zijn persoonlijk re cord bleef. De Maat was niet alleen zelf een trek pleister tijdens deze wed strijd. De bekendste atleet van AV Fortuna, onlangs nog derde in de internatio nale Westland marathon, had ook voor een aantrek kelijk deelnemersveld ge zorgd in de snelste serie. In de snelste serie startten ne gen atleten, die de vijf kilome ter allemaal al eens onder de 15 minuten hadden gelopen. On der hen Theo van de Abeel uit België met een p.r. van 13.36 uit 1986. Een absolute toptijd die hij woensdagavond bij lange na niet haalde. Uit België had De Maat ook Cor Saelmans ge strikt, die dit jaar de marathon van Utrecht op zijn naam schreef en 14.10 als beste tijd had staan. Verdere toppers wa ren René Stam, lid van de na tionale wegselectie, Jan van Rij thoven, Nederlands marathon kampioen in 1990, Dick Tesse- laar, die de vorige week in Rijs- sen nog tweede was op de halve marathon in 1.02. Paul Over- beek, vorige week nog derde in Maasdijk en liep ooit een mara thon in 2.19, Domien Brands- ma van AV Waterweg uit Maassluis, die met 14.54 ook al eens onder de 15 minuten bleef. Tot slot natuurlijk Michel de Maat en Armand van der Smis sen, die als vierde eindigde in de laatste Havenloop. De enige afwezige was Cees Kraaijeveld, die vanuit Apeldoorn meldde zich niet goed te voelen. Gouden Spike Met z'n sterk deelnemersveld en bijna ideale omstandigheden (geen wind en een prima tempe ratuur) gingen de negen van start. Na een supersnelle ronde' van de twee Belgen, 1.03 over de eerste 600 meter, kwam de hele groep weer bij elkaar. On geveer halverwege knepen Stam, Van de Abeel en Over- beek er tussen uit. Michel de Maat probeerde een rondje han gend tussen de kopgroep en de achterblijvers het gat dicht te lopen, maar moest die strijd toch opgeven. Uiteindelijk be reikte Paul Overbeek als eerste de finish in 14.19. „Dat is even elf seconden onder mijn per soonlijk record", zei de atleet van Haag atletiek, die na een vooijaarsmarathon zich toeleg de op de baan. „Normaal loop ik pas nieuwe persoonlijke tij den na de zomer. Maar twee weken geleden, tijdens de Gou den Spike in Leiden, haalde ik er ook al twaalf seconden af. In totaal ben ik nu ineens 23 se conden sneller. Niet verkeerd", concludeerde de bebaarde loper op zo maar een woensdaga vond. „Natuurlijk leef je niet speciaal naar zo'n wedstrijd toe, of train je er speciaal voor. Maar het pakte allemaal goed uit. Ik zag dat ik goede tussen tijden liep en ben toen maar doorgegaan. De laatste kilome ter ging in 2.45 en dat is pri ma", aldus Overbeek. Verbetering Overbeek was niet de enige die een persoonlijk record liep. Van de Abeel benaderde zijn top tijd natuurlijk niet, maar René Stam toond aan in goede vorm te zijn voor de marathon in Se- villa later dit jaar. Domien Brandsma uit deze regio was bijvoorbeeld ook bijzonder te vreden met zijn tijd van 14.41, ondanks dat hij daarmee als laatste eindigde. „Ik heb tot on geveer drie kilometer het tempo van de kopgroep proberen bij de houden, daarna ging dat niet meer. Ik kwam toen gewoon te kort om die jongens bij te hou den. Maar mijn tijd betekent wel een verbetering van 13 se conden. Als ik bijvoorbeeld ik de zevende serie was gestart, had ik nooit tot deze tijd geko men. De winnaar van die wed strijd, Peter van Marrewijk, liep 15.01. Nee, dit was een prima wedstrijd met telkens de juiste mensen in de series bij elkaar", complimenteerde ook Brands ma Fortuna en De Maat met het initiatief. Het initiatief van Michel de Maat lijkt volgend jaar dan ook een vervolg te krijgen. „Dit is toch wat alle atleten willen, een race met lopers die een zelfde eindtijd kunnen lopen. Normaal doen aan zo'n wedstrijd dertig, veertig lopers mee. Dan zijn de verschillen na een paar rondjes als enorm en worden veel lopers gedubbeld. Dit is voor iedereen veel beter", aldus de blonde Vlaardinger, die afgelopen weekend in Maasdijk voor het eerst weer in actie kwam na de loodzware Westlandmarathon. 6.000 gulden De opbrengst van de 5 kilome ter loop was bestemd voor Uni cef, het kinderfonds van de Ver enigde Naties. Al het inschrijf geld ging naar het kinderfonds. Hoewel er maar drie gulden be taald hoefde te worden om te mogen starten, betaalden veel atleten vijf of zelfs tien gulden. Bovendien staken ook enkele toeschouwers de organisatie nog een paar gulden toe. Zelfs de fooienpot van het kantineper- sooneel ging naar Unicef. Maar Michel de Maat deed zelf de grootste bijdrage. Zijn premie voor de derde plaats in de Westland marathon. Daardoor kwam het totaal bedrag op on geveer 6.000 gulden. Leny Ley- endekkers van Unicef liet weten in haar nopjes te zijn met dit bedrag, waarvoor Fortuna zelf een bestemming mag zoeken. MAASSLUIS - De slotmanifes tatie van het 70-jarig bestaan van de christelijke gymnastiek vereniging Advendo gaat zater dag 20 juni (morgen) om twee uur van start. Met als eerste de veelzeggende titel 'Op weg naar het feest', zullen grote en kleine groepen leden de toeschouwers middels dans, spel en turnde- monstraties gedurende tweeën half uur een show voorschote len. Aan de voorbereidingen op deze show is de laatste maanden week in, week uit hard gewerkt. Meer dan 200 van de ruim 400 turnende leden van Advendo dragen een steentje bij aan de show. Daarnaast zijn er nog vele extra medewerkers, uit de trouwe schare medewerkers en ouders van jeugdige leden, die er voor zorgen dat de zaal inge richt wordt met versieringen, de verkoop van programmaboek jes, opvang van de kinderen en het ombouwen van de arena. Overigens wordt 's ochtends de hele show al gedaan tijdens de generale repetitie. Op het pro gramma staan onder meer show-onderdelen met de titels 'gymkabouters in het dieren bos', 'heb jij je balans al gevon den' of 'duikeltjes worden reu zen'. De toegang tot de show kost 3,50 gulden. De plaats van han deling is de wethouder Smithal nabij de Steendijkpolder in Maassluis. SCHIEDAM - Trompettist Eric Vloeimans speelt zondag 21 juni in café 't Paard, aan de Hoogstraat 162. Hij wordt daar bij begeleid door Pieter van Santen op piano, Frank Uyte- brock op bas en Arnout Gerrit sen op drums. Het optreden be gint om 16.00 uur. Nederlands grootste specialist in echt antiek en nieuw geloogd grenen en vuren meubelen! VLAARDINGEN - De Vlaardingse voetbalvereniging VFC heeft sinds dinsdagavond weer een nieuw officieel bestuur. De kandidaten, tijdens de drukbezette bijzonder algemene leden vergadering voorgedragen door de beleidscommissie, werden met algemene stemmen aanvaard. Jan Kooiman is weer voorzit ter geworden. Hij legde zijn functie ten tijde van de affaire Ad de Jong neer. Tevens beheert Kooiman de technische aangele genheden. De overige bestuursleden zijn: Erik van der Waal (secretaris), Ben van der Kroon (penningmeester), Aad Kortle ven (tweede voorzitter/ ledenadministratie), Leen van der Hulst (wdstrijdsecretaris), Frans Kok (jeugdaangelegenheden), Jaap van Saus (beheer accommodatie) en John Deij (public relations en sponsoring). Met dit nieuwe bestuur, dat is versterkt met verschillende com missies, meent VFC een goede invulling te kunnen geven aan het beleidsplan 'VFC op weg naar het jaar 2000', dat met veel instemming door de leden werd gegroet. SCHIEDAM - In de tweede ronde van het Schiedams zaal voetbalkampioenschap hebben de teams van de gemeente Schiedam, DRZ en ook PPSC geen fouten gemaakt. De ge meente Schiedam en DRZ gaan daardoor aan de leiding in de twee poules. In poule 2 heeft PPSC evenals DRZ zeven pun ten, alleen het doelsaldo van PPSC is slechter, vandaar de tweede plaats. De SPSV, de Schiedamse poli tie, zorgde op de tweede speela vond in de Margriethal bijna voor een daverende verrassing. Tegen PPSC leidde de dienders door twee treffers van smaak maker Ben Kattenpoel twee mi nuten voor tijd met 2-1. Met het nodige fortuin wist PPSC alsnog de volle winst te grijpen, 2-3. DRZ en Groenoord maak ten er in hun treffen een heerlij ke zaalvoetbalwedstrijd van. De score ging lange tijd gelijkop, totdat sterspeler Alberto de Lima in de allerlaatste seconde de winst voor DRZ binnen schoot, 4-3. Schiedamse Boys voldeed keurig aan haar sportie ve verplichtingen. In de eerste ronde kon deze vereniging geen team op de been brengen en verloor daardoor de twee wed strijden reglementair. Ondanks deze uitzichtsloze uitgangsposi tie speelden Schiedamse Boys wel in de tweede ronde, het re sultaat was echter bedroevend. Van WK werd met 9-0 verlo ren en tegen HBSS werd het 1- 11De overige uitslagen in pou le 1: DEMOS- gemeente Schie dam 2-3, WK - DEMOS 8-2. Door de winst eindigde HBSS als tweede in poule 1. Poule 2: SPSV - UFO 5-1, PPSC - Groe noord 3-1. Finales vrijdag Aanstaande vrijdag 19 juni wor den de kruisfinale en hele fina les gespeeld. Het programma ziet er dan als volgt uit: ge meente Schiedam - PPSC (20.30 uur), DRZ - HBSS (21.05 uur), kleine finale tussen de verliezers van de kruisfinales (21.50 uur), de finale (22.25 uur). De prijs uitreiking staat gepland rond 23.00 uur. KNVB-bestuurder Ruud Kooymans zal dan de Jan Bij loo-wisseltrofee uitreiken. rr "\..\n WLLEMBanWcNU 4-WPs )ca\onta"=' Eet BVSv.l3°*7Pim AAOxeOcm 0O2°*f Wtndsof tuint Va"a ONZE SHOW IS PERMANENT 7500 m2 Schiedam blij ft hoofdklasser Rob van der Linden maakt zich geen zorgen over de komende serie wedstrijden waarin WF Schiedam haar plaats in de hoofdklasse moet veilig stellen. Eendracht maakt macht tijdens 5 kilometerloop s» UTOt Op de kunststofatletiekbaan van Fortuna namen woensdagavond 115 atleten deel aan de officiële 5 kilometerloop. Door het grote aantal lopers verbeterden velen hun persoonlijk record. Keuze uit h s(offen NU voor levering najaar!! AKTIEWEEK! Volgde" stoel Alléén deze week'L Openingstijden: Maandag gesloten/ Di. t/m za. 9.00-17.00 uur/Vrijdag Koopavond 19.00-21.00 uur Chr. Huygensstraat 3 (ind. terr.) Strijen (Zuidholl. eilanden) Telefoon 01854 - 3000

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 7