EE Afscheid van een infrastructuur-man Slechte herinneringen liggen voor de deur" .ff* y 0 Zilver voor Q8 Stadsbeiaardier heeft het druk Gebit stuk? Variaties in Podium Café Braderie Nolenslaan Rommelmarkt in De Erker P Portemonnee gestolen ORANJE Man valt van ladder Diefstal van motorfiets Inbraak in winkel Autokrakers aangehouden Voorkoming misdrijven DAIJL BE Taxipassagier sloopt voorruit ifffl v C AO-bij eenkomst in de Korenbeurs VERINGMEIER TANDTECHNIEK HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 JUNI 1992 rAxainA 3 If SCHIEDAM - In de week van 11 tot en met 18 juni. Geboren: Selim z.v. Korkmaz- Korkmaz; Clint z.v. Egberts- van Leeuwen; Mark R. z.v. Crucq-Eilers; Mohamed z.v. Ben Touhami-Haddouty; Mou- nir z.v. Ben Touhami-Haddou ty; Sefika d.v. Kondu-Kondu; Michelle d.v. Pattikawa-Van Esch; Daniël M. L. z.v. Jo- hanns-Olieman; Jeffrey z.v. De Ligt-Van den Brink; Davey R. z.v. Hagestein-Romeijn;; Nikki J. G. d.v. Schneider-Gerritsen. Ondertrouwd: R. van der Wal 24 jr. G. Sahli 22 jr.; G. J. Brouwer 30 jr. en J. M. W. Buijs 33 jr.; A. van den Hoek 38 jr. en D. R. van Es 20 jr.; R. J. Gruwel 29 jr. en D. E. Buhr 31 jr. Getrouwd: A. M. Goud 26 jr. en P. F. O. van den Berg 26 jr.; H. Sterrenberg 29 jr. en L. van Be- daf 26 jr.; P. H. Albers 27 jr. en M. Smit 25 jr.; R. van Drunen 27 jr. en C. van Pelt 25 jr.; R. H. de Groot 29 jr. en P. J. Stolk 21 jr.; P. van der Velden 30 jr. en S. de Quant 21 jr.; R. H. Kerkhof 26 jr. en J. M. Roden burg 26 jr.; R. R. Wemmers 26 jr. en H. C. M. Zijderhand 23 jr.; C. A. de Athayde Filho 27 jr. en N. H. H. van Hattum 23 jr.; J. A. van der Knaap 28 jr. en A. Sneek 30 jr.; J. G. We- nink 27 jr. en E. W. Bolle 25 jr.; G. J. J. van den Berg 24 jr. en N. Snijders 25 jr.; S. H. Han 27 jr. en H. N. The 29 jr.; M. Kool 26 jr. en M. C. P. Degenaar 37 jr.; E. Weergang 33 jr. en M. J. Muf noz Vallejo 35 jr.; R. J. M. Loevezijn 31 jr. en D. A. T. Cartens 26 jr.; J. K. de Haan 31 jr. en J. Schriek 30 jr.; J. G. M. Vreeburg 34 jr. en Y. J. Harpe 33 jr.; L. L. B. Vogelaar 42 jr. en C. Schotte 40 jr. Overleden: J. Mertens, vr., 68 jr., geh. gew. met A. Huis; J. Vervloet, man, 75 jr.; C. L. de Groot, man, 71 jr.; A. Stolk, vr., 61 jr., geh. gew. met J. Schop; J. van Woerkom, man 94 jr.; J. J. van Kempen, vr., 91 jr., geh. gew. met A. Noordijk; C. Plug, man 65 jr.; W. M. Verlinde, vr., 73 jr., geh. gew. met P. de Rui ter; E. van Es, vr., 79 jr., geh. gew. met C. L. van Osta; J. van Dam, vr., 90 jr., geh. gew. met C. P. Schouwenburg; K. van Eijk, vr., 87 jr., geh. gew. met J. van Tilborg; P. G. van Jaars veld, man, 37 jr.; C. Huisman, man, 70 jr.; J. IGommenhoek, man, 76 jr.; G. H. Löke, vr., 79 jr., geh. gew. met W. Scholte; W. den Ouden, man, 70 jr.; M. van der Hoeven, vr., 78 jr., geh. gew. met C. H. Ruseier; J. C. van der Linden, man 63 jr. SCHIEDAM - De bestuurster van een taxi werd vrijdagavond lastiggevallen door een passa gier. De man, een 49-jarige Vlaardinger, werd kwaad toen de chauffeuse niet op zijn vra gen inging en stompte de voor ruit in. Hij kon later worden aangehouden. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Met een receptie in het Stadskantoor neemt de heer G. Olthof vrijdag 26 juni afscheid als chef van de afdeling beheer en onderhoud wegen van de Dienst Gemeentewerken. De heer Olthof is 37 jaar bij de Dienst Gemeentewerken werk zaam geweest en maakt gebruik van de VUT-regeling. wegen en rioleringen. De heer Olthof heeft derhalve aan de basis gestaan van vrijwel de gehele Schiedamse stadsuit breiding na de Tweede Wereld oorlog. In 1955 trad hij in dienst toen de bouw in Nieuw- land nog maar net was begon- De heer Olthof heeft sinds maart 1989 de algehele leiding over de afdeling beheer en on derhoud wegen. Daarvoor was hij werkzaam op het gebied van de 'nieuwe werken', eerst als opzichter, later als chef. Hij was betrokken bij het bouwrijp ma ken van nieuwe uitbreidingsge bieden en de eerste aanleg van nen. Daarna hielp hij mee om SCHIEDAM - In het Podium Café, aan de Lange Haven 28, vindt donderdag 25 juni een open jamsessie plaats onder lei ding van Christa. De sessie be gint om 21.00 uur. Zaterdag 27 juni speelt de for matie 'Jack Boot Bunny' in het Podium Café. Deze band - be staande uit Rob 'Fruitlips' Ype- laan (zang en gitaar), Jan 'Bro ther Johnny' Korsman (bas), Rene 'B.B.' Schootemeyer (drums) en Martijn 'Brother Smarty' Res (gitaar) - speelt een combinatie van funk, jazz, pop, punk, rock en rap. Het optreden begint om 22.30 uur. Britse folkmuziek wordt zondag 28 juni gebracht door de forma tie 'Hobgoblin'. Dit optreden begint om 21.30 uur. Dinsdag 30 juni tenslotte wordt een funk-sessie gehouden onder leiding van Isabella. Om te mo gen meespelen, moet eerst met haar een afspraak worden ge maakt. De toegang tot alle optredens is gratis. SCHIEDAM - Dierentehuis Hargahoeve wordt de laatste weken weer regelmatig gecon fronteerd met honden, die door hun baasje zonder mededogen het huis zijn uitgezet. Via Het Nieuwe Stadsblad wordt ge tracht de eigenaren op te sporen of de honden een nieuw thuis te bezorgen. Deze week gaat het om Saar en Mo. Saar is een bastaard-teef van twee jaar oud. Ze heeft kort bruin haar. Dinsdag 9 juni werd deze (loop se) hond gevonden op de Burg. Van Haarenlaan. In het begin was Saar erg argwanend ten op zichte van vreemden, maar ze blijkt toch een erg lieve hond te zijn. Verder is eigenlijk maar weinig bekend van deze vier voeter. Het is de medewerkers van Hargahoeve helaas niet gelukt de eigenaar op te sporen, maar als iemand Saar herkent en weet wie haar vorige baas is, wil Hargahoeve dat graag horen. Wie wil zich over Saar ontfer men? Mo is een circa half jaar oude bastaard Chow Chow van het mannelijk geslacht. Hij heeft lang, roodbruin haar. Deze leuke, jonge hond werd dinsdag 16 juni bij Hargahoeve binnengebracht, nadat hij was gevonden aan de 's-Graveland- seweg. Wie kent deze hond en weet wie de eigenaar is? Als de vorige baas niet kan worden ge vonden, wil Hargahoeve graag een nieuwe voor hem vinden. Dierentehuis Hargahoeve is ge vestigd aan de Sportlaan 2. De openingstijden zijn: dinsdag tot SCHIEDAM - Toen ik in Het Nieuwe Stadsblad van 10 juni jongstleden het artikel over grit- stralen aan de Van Hogenaorp- straat las, was mijn eerste ge dachte: 'zou het misschien voor die bewoners wat uitmaken als ik mijn mening op papier zou zetten?'. Het is het proberen waard. Ik weet dat er al heel wat te doen is geweest rond het grit- stralen en kan me voorstellen dat ze er bij de gemeente dood ziek van worden. Maar wat dacht u van de bewoners? Dat het een vuil karwei is, daar zijn de bewoners zich het meest van bewust. We hadden goede voorzorgs maatregelen getroffen: dik plas tic aan de binnenkant van alle ramen. Maar het was verschrik kelijk. De modder lag in de raamkozijnen, het liep met stra len van het plastic af. We heb ben dagen zo gezeten, voordat ze het kwamen afspuiten. En toen kon de schoonmaak begin nen. Tussen alle kieren zat de modder. Het was een heel kar wei, maar gelukkig, we waren eraf. Maar dan het trappenhuis. De ramen binnen en buiten, het luik boven waar menig werk man doorheen was geklommen, de trap zelf, het was een ver schrikking. Wij hebben toen bij de gemeente gevraagd of zij het kwamen schoonmaken. Nou, dat was teveel gevraagd, dat was de taak van de bewoners. Met vereende krachten zijn wij toen gaan schoonmaken, maar de trappenhuisramen was niet te doen. Wij hebben toen een gla zenwasser bereid gevonden bin nen en buiten te zemen tegen een bedrag van 90,-. Ook dit bedrag hebben we geprobeerd bij de gemeente te verhalen, helaas zonder succes. Er waren nog meer nadelen aan het geheel. De plantsoenendienst had de bebossing voor de deur aardig ingekrompen. De strook direct langs de flat werd vrijge maakt van groen in verband met de stellingen, het restant van de bebossing bleef staan, maar kreeg veel te lijden van de werkzaamheden. Een verzoek aan de gemeente om alles eruit te halen, omdat het zo geen ge zicht was, mocht niet baten. Toen de werkzaamheden voorbij waren, hebben we wederom ge vraagd, voordat het in het voor jaar weer zou gaan groeien: 'haal alstublieft de rommel weg'. Daar moest met de heer Vos over worden gepraat en ik zou er nog wat van horen. Ik heb nooit meer iets gehoord. De struiken voor de deur is een zootje. Menig bewoner denkt met weemoed terug aan de mooie rozenstruiken van vroe ger. Ik wil hiermee zeggen: honderd keer een klein beetje schoonma ken tussendoor heeft inderdaad weinig nut, maar één keer goed schoonmaken na het karwei zou veel irritaties voorkomen. Het is allemaal best wel mooi opge knapt, maar de slechte herinne ringen liggen nog voor de deur". Mevr. Y. Winter, namens de be woners van de Burg. Van Haar enlaan 594 tot en met 608, Schiedam. Groenoord en Woudhoek ge schikt te maken voor bewoning. Hij neemt nu afscheid op het moment dat de bouw in Spa- land-west zijn afronding nadert. Belangrijke projecten, waarin Olthof de hand heeft gehad, zijn onder meer de aanleg van de Horvathweg, de Burg. Van Haarenlaan, de Nieuwe Dam- laan, de Churchillweg, de Laan van Bol'Es en het industriege bied 's-Graveland. Ook blikt de heer Olthof met gepaste trots te rug op de aanleg van de tram baan, van de grens met Rotter dam tot aan het eindpunt in Schiedam-Noord en op de uit voering van het polderbema- lingsplan na het besluit eind ja ren zestig tot demping van een klein gedeelte van de Polder vaart. Dit plan behelsde onder meer de aanleg van vijvers en singels, de bijbehorende fiets en voetpaden en handhaving of nieuwbouw op een verlaagd peil van houten bruggen. SCHIEDAM - De winkeliers aan de Mgr. Nolenslaan organi seren zaterdag 27 juni een 'da verende' braderie. Naast de ruim vijftig kramen, waar de meest uiteenlopende artikelen worden verkocht, biedt de bra derie ook allerlei activiteiten voor jong en oud. Vooral de jeugd kan zich deze dag uitstekend vermaken aan de Mgr. Nolenslaan. Zo is er een clown met ballons aanwezig en kunnen de kinderen plaats nemen in een rijdend draaior gel. Voorts staat een echte kin derboerderij opgesteld en kan de jeugd zich laten schminken of zich uitleven met minicars en het luchtkussen. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zondag 28 juni een grote rommelmarkt. De opbrengst is bestemd voor de financiering van de weeken dactiviteiten. Wie tijdens deze rommelmarkt overtollige spulletjes wil verko pen, kan voor vijftien gulden een tafel huren in de grote zaal; een tafel in de kelder kost tien gulden. Wanneer men niet zelf wil verkopen, maar wel bruik bare spullen wil afstaan, kan men deze tot donderdag 25 juni langsbrengen aan de Jan van Avennesstraat 32. De spullen kunnen desgewenst ook worden opgehaald. De rommelmarkt duurt van 12.00 tot 16.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt 1,50 voor volwassenen en drie kwartjes voor kinderen. Voor meer in formatie kan men bellen, tele foon 4267767. SCHIEDAM - Wie nog denkt dat bij de firma Gebr. de Veld alleen stereo-installaties en tele visies worden verkocht, zit er helemaal naast. Enige maanden geleden heeft de firma een uit breiding ondergaan aan de Par kweg 369. Het leeggekomen pand ernaast werd erbij getrok ken om, behalve 'bruingoed', ook 'witgoed' te gaan verkopen. Zoals koelkasten, wasmachines en wasdrogers. „We voeren in deze markt, waarin best het een en ander gaande is, een sterk merken pakket", zegt de heer L. A. de Veld, vader van Fred en Roel, die ook in het bedrijf werkzaam zijn. „Op audi-visueel gebied zijn wij bijvoorbeeld dealer van het beroemde Deense merk 'Bang Olufsen'. SCHIEDAM - Uit een kinder- uit een tas ontvreemd. De por- dagverblijf aan de Lange Haven tefeuille, met daarin een rijbe- werden maandagmiddag een wijs, werd even later in de om- portemonnee en een portefeuille geving teruggevonden. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt - wij bezorgen! SCHIEDAM - Een 56-jar Rotterdammer is maandago tend tijdens renovatiewerk zaamheden aan de Korenbeurs van een ladder gevallen. De lad der stond tegen een bouwstei- ger, maar gleed plotseling weg. Het slachtoffer maakte een val van drie meter en liep een hoofdwond op. SCHIEDAM - Aan het Lorentz- plein is in de nacht van zondag op maandag een motorfiets ge stolen. Het betreft een blauwe Honda met kenteken MG-21- JT. SCHIEDAM - Een winkel aan de Boeier kreeg in de nacht van maandag op dinsdag ongewenst bezoek. Na verbreking van een ruit werd uit de winkel een complete speelautomaat gesto len. SCHIEDAM - Het Schiedamse politiekorps organiseert zater dag 27 juni de 'voorkoming-mis- drijven dag'. Deze dag staan de specialisten van de politie klaar voor het beantwoorden van vra gen en het geven van tips op het gebied van inbraak-preventie. Hiervoor kan men de gehele dag bellen (telefoon 4494499) of langskomen bij de centrale balie in het politiebureau aan het Bij dorpplein. Hier liggen ook mel dingskaartjes, waarop men kan aangeven in welke periode men op vakantie is. Verder zijn aan de balie folders verkrijgbaar, waarin 32 tips voor een onbe zorgde vakantie. SCHIEDAM - De AbvaKabo organiseert vrijdag 26 juni een informatieve demonstratie bijeenkomst in de huisvesting van de Stichting Gezinsverzor ging Schiedam, in de Koren beurs aan de Lange Haven 145. De bijeenkomst begint om 12.30 uur. Hans Schuurman van de werk nemersorganisatie spreekt over de CAO-eisen in de Thuiszorg. Gezinsverzorging en Kruiswerk eisen 4,5 procent loonsverho ging en betere arbeidsvoorwaar den. P. J. A. van der Hoek Dr. W. A. Bloot 18 t/m 28 juni MALIEVELD DEN HAAG Het grootste Indische festival ter wereld in zeven grote tenten (12.000 m-') Grote tentoonstelling over de Repatriëring SCHIEDAM - Twee autokra kers zijn zaterdagnacht op he terdaad betrapt tijdens hun werkzaamheden aan de Van Smaleveltstraat. Het betreft een 25-jarige Vlaardinger en een 28- jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Zondag en maan dag is Hargahoeve gesloten. SCHIEDAM - Stadsbeiaardier Addie de Jong verzorgt zaterdag 27 juni het tweede beiaardcon cert uit een reeks van vier, waarbij aansluitend een rondlei ding door de toren van de Gro te Kerk wordt gegeven. De Jong brengt zaterdag tussen 15.00 en 15.45 uur Duitse melo dieën ten gehore op de carillon- klokken. Hij speelt werken van onder anderen Bach, Telemann, Mendelssohn, Schumann, Beet hoven en Brahms. Om 16.00 uur staat Addie de Jong bij de ingang van de kerk klaar voor een rondleiding door de kerktoren. Tijdens de 202 traptreden lange klimpartij toont de stadsbeiaardier alle be zienswaardigheden van dit 15e eeuwse bouwwerk. Uiteraard komen hierbij ook de luidklok- ken en de speelcabine van de beiaardier aan bod. De rondlei ding eindigt op de omloop in de top van de toren, op 54 meter hoogte. Programma's van de concerten zijn verkrijgbaar bij de Grote Kerk, de VW, het Stedelijk Museum, buurt- en wijkcentra, bibliotheken en muziek- en cul turele verenigingen. Overigens wordt Addie de Jong donderdag 25 juni door de ge meente in het zonnetje gezet in verband met zijn 25-jarig jubile um in overheidsdienst. Hiervan is hij 14 jaar werkzaam als stadsbeiaardier van Schiedam. Tussen 15.30 en 18.00 uur krijgt Addie de Jong in de Gro te Kerk aan receptie aangebo den. Voorafgaand zal hij van 14.30 tot 14.50 uur het carillon bespelen en van 15.00 tot 15.30 uur het orgel van de Grote Kerk. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818. EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDRED AKTIE W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-04-92 Het kostte enige inspanning, maar met een vief sprongetje lukte het burgemeester Scheeres de officië le openingshandeling te verrichten. Nieuw kantoor voor Univé Verzekeringen SCHIEDAM - Burgemeester Reinier Scheeres heeft afgelopen dinsdagmiddag het nieuwe kantoor van assuradeur Univé Schiedam-Vlaardingen officieel geopend. Univé Verzekeringen was in haar vorige pand flink uit haar jasje gegroeid en is nu verhuisd naar een groter, eigentijds kantoor aan de Schiedamseweg 41F. Zaterdag 27 juni organiseert Univé van 11.00 tot 15.00 uur een open dag met onder meer attrapties voor kinderen. In het kantoor is bovendien een expositie van Schiedamse kunstenaars te bezichtigen. Van wie zijn Saar en Mo? grcj Gebroeders de Veld Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 SCHIEDAM - Het Q8-tankstation aan de Nieuwe Damlaan is on langs onderscheiden met de 'Q8 Zilveren Oorkonde'. Het tankstation behoort daarmee tot de elf beste Q8-stations van Nederland. Het Schiedamse tankstation van de heer Ouwerling werd het afgelo pen jaar meermalen bezocht door 'verkenners' van Q8, die het sta tion beoordeelden op klantgerichtheid, uiterlijk, personeelsmanage ment, veiligheid, milieu en faciliteiten voor automobilisten. Ook klan ten hebben een oordeel gegeven. Op basis van deze oordelen werd de 'Q8 Zilveren Oorkonde' aan het Schiedamse tankstation toege kend. huisarts géén praktijk van 29 juni t/m 17 juli waarneming: Rembrandtlaan 46 Tel. 4267355 Drie theaters met o.a.: krontjong, Indonesische dans, Zuidanteri- kaanse dansavond*. Jan Akkerman band*, Forbidden Fruit*, Indische fdms, pentjakdemonstratie. Dagelijks wayanggolek, literair programma. - toeslag f2,50. Open 12.00-23.00 uur, vrij. en za. 12.00-24.00 uur. Toegang 110,-; 65+/CJP/Stud. f6,-; Kind. (-12 j) f 5,-. Info: 070-35409 44. Gratis Pasarkrant met programma-overzicht bij VW ioev Een bril of contactlenzen... bij Paul Berg kan het allebei. De keus is aan u, maar u kunt er rekenen op een deskundig en eerlijk advies. Vandaar dat inmiddels bijna heel Schiedam zijn zaak weet te vinden. Een moderne zaak met ouderwetse service.. Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3