f Bruist Schrijfavond Amnesty Rommelmarkt PAGINA 9 SCHIEDAM - De Schiedamse afdeling van Amnesty Interna tional organiseert donderdag 25 juni de maandelijke schrijfa vond in de bibliotheek van De Blauwe Brug, aan het Bach- plein. De schrijfavond vindt plaats van 18.30 tot 20.00 uur. Belangstellenden kunnen brie ven schrijven aan de autoritei ten van landen, waar gewetens gevangenen, meestal zonder vorm van proces, vastzitten. Donderdag gaat het om een zo genaamde 'urgent action', een geval waarbij zo snel mogelijk moet worden gereageerd. SCHIEDAM - Muziekvereni ging Harpe Davids organiseert zaterdag 27 juni van 9.30 tot 15.30 uur een rommelmarkt aan het Hemaplein. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 JUNI 1992 SCHIEDAM - Schiedam stond het afgelopen week einde bol van de festivitei ten. Van het Beatrixpark tot in de Gorzen was van- alles te beleven. De zomer werd zaterdagmiddag in het Beatrixpark ingeluid met een gezellig feest in de kinder boerderij. Beheerder Piet van Mil en zijn medewerk(st)ers hadden een spectaculair pro gramma voor jong en oud sa mengesteld. Gelukkig waren dit jaar de weergoden bereid gevon den om een positieve bijdrage aan het feest te leveren. Vorig jaar moest het zomerfeest im mers een week worden uitge steld in verband met de aan houdende regenval. De dieren stonden uiteraard centraal tijdens het zomerfeest. Terwijl met name de kinderen zich amuseerden met de leven de have in de kinderboerderij, gaf Huub van der Knaap een vakkundige demonstratie scha penscheren. De vrijgekomen vachten werden door de spin sters Vis en Voets tot wol ge sponnen, waarna de 'wolcirkel' werd gesloten door mevrouw Dorresteijn, die de wol verfde en zelfgemaakte wollen kleding stukken liet zien. Maar ook op het gebied van geitenkaas, bijenprodukten, knotwilgen en molens werd vanalles uiteengezet en gede monstreerd. De arbeidsintensie ve bijdrage van Gerrit van der Bor werd door de kinderen zeer op prijs gesteld. Hij had weer vele tientallen eieren leeggebla zen, die door de kinderen mochten worden beschilderd. Menig kind liep trots, maar o zo voorzichtig, door de kinder boerderij met zo'n uiterst fragiel kunstwerkje als herinnering aan een geslaagd zomerfeest. Maasboulevard Eigenlijk zou het een popfesti val moeten worden. Muziek van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Maar voorlopig blijft het bij een 'muzikale af sluiting' van een dag vol sport en spel. Afgelopen zaterdag or ganiseerde de Vereniging Aktie- ve Gorzen Evenementen (V.A.G.E.) voor de vierde keer in successie twaalf uur lang lol en jolijt op de Maasboulevard. De belangstelling was overwel digend, volgens de organisatie. Maar liefst tienduizend mensen kwamen naar Schiedam-Zuid. Muziek zou eigenlijk de boven toon moeten voeren, maar vol gens Hendrik van Katwijk van de V.A.G.E. is de gemeente daar (nog) niet klaar voor. „Een hele dag bands op dat stukje Schiedam, waar rijkdom woont? Nee, daar zijn ze huive rig voor", aldus de mede-eige naar van café Juijn. Nu traden tussen half zes en elf uur vijf bands op. De afgelopen dagen heeft Van Katwijk hooguit twaalf uur ge slapen. 'Vrijwilligerswerk' gaat in de benen zitten, zo merkt hij. Twee dagen na het spektakel aan het water brengt hij spullen terug naar het Passage Theater en IGuphuis Zuid. De organisatie werkte met een budget van pakweg 60.000 gul den. Daarop moet, ondanks de vele hand- en spandiensten, uit de hoek van de gemeente flink worden toegelegd. Van Katwijk: „We komen iets van 7.000 gul den tekort. Ik heb begrepen dat het college ons te hulp schiet". Was vorig jaar de dag gekop peld aan nationale roeiwedstrij- den, nu was het de beurt aan de campagne 'Schiedammers van overal en nergens', die onder meer een geslaagde Zeskamp der Dwazen organiseerde. Bo vendien waren de gehele dag Turkse, Marokkaanse, Griekse, Hindoestaanse en Amerikaanse hapjes te verkrijgen. „Dat ging bij ons anders dan zondag in het Beatrixpark, waar shoarma, loempia en patat de toppers wa ren", grinnikt Van Katwijk, die bepaald niet op zijn mondje is gevallen. Volgend jaar viert de V.A.G.E. het eerste lustrum. Dat feest wordt gekoppeld aan het 45-ja- rig bestaan van de Maasboule vard. „Geloof me, dat wordt iets heel bijzonders", voorspelt Van Katwijk. Beatrixpark De twee grote grasvelden nabij de parkeerplaats in het Prinses Beatrixpark vormden afgelopen zondag het decor voor het eer ste 'Midzomer Spectrumfesti- val'. Een groots multi-cultureel spektakel, waarmee de campag ne 'Schiedammers van overal en nergens' voorlopig werd af gesloten. Hoewel het feest aanvankelijk moeizaam op gang kwam - de eerste anderhalf uur was het aantal toeschouwers op de vin gers van enkele handen te tellen - kan de organisatie terugzien op een zeer geslaagd festival. Naar schatting twintigduizend mensen hebben het festival met een bezoek vereerd. „We had den het wel gehoopt, maar ei genlijk niet verwacht dat er zo'n goede sfeer rond het festival zou hangen", beaamt Eric Dijkhui zen, campagne-coördinator. „Het doel om de verschillende culturen met elkaar in contact te brengen is volledig geslaagd. De Turkse theetuin bijvoor beeld was de hele dag bomvol". Het succes had uiteraard ook al les te maken met de gevarieerde programmering op de verschil lende podia. Muziek, dans, (straat)theater, kindervoorstel lingen, poëzie, alles was verte genwoordigd. De in Turkije ge boren presentatrice Gulnaz As ian praatte het programma vak kundig aan elkaar. Het 'prominenten-ontbijt', j waarvoor bekende Nederlan-' ders met hun 'roots' in Schie dam waren uitgenodigd, mis lukte enigszins. Geen van de geïnviteerden gaf aan de uitno diging gehoor. Het werd nu een samenzijn van in Schiedam woonachtige prominenten, die hun ontbijt kregen geserveerd door burgemeester Scheeres, wethouder Wiegman en ge meentesecretaris Gorissen. „Dit festival is beslist voor her haling vatbaar", meent Dijkhui zen. Hij wordt in die mening gesteund door Carel Beke van de Schiedamse Theaters. „Een festival als dit moet een traditie worden", vindt hij. „Ook tech nisch klopte vrijwel alles, be houdens de activiteit van een enkele lolbroek, die op een ge geven moment de hoofdstekker lostrok. Maar ook dat was snel verholpen". Officieel is de campagne 'Schie dammers van overal en ner gens' nu ten einde. Net als het Midzomer Spectrumfestival kende de campagne een zeer aarzelend begin. Pas het laatste half jaar kwamen de reacties los, hetgeen voor de campagne- raad aanleiding was om bij de gemeente om voortzetting te vragen. „We hebben daarvoor drie varianten aan de gemeente gepresenteerd", vertelt Dijkhui zen. „Onze voorkeur gaat uit naar een voortzetting van de campagne, waarbij we ons met name richten op een klein aan tal gerichte thema-projecten, die we aanbieden aan organisaties, bedrijfsleven en gemeente. Een soort projectbureau voor multi culturele evenementen". Vooral de Afrikaanse danseressen gaven een wervelend optreden ten beste. En dan stond je plotseling oog-ln-oog met een wel erg vreemde vogel. Kluphuis Zuid had een heus kinderdorp gebouwd, waar het verbo den toegang was voor volwassenen. De kinderen mochten hun 'stadse schoeisel' even verruilen voor de 'plattelandse klomp'. allochtone muzikanten hadden zich bijzonder fraai uitgedost. De optredende artiesten mochten zich verheugen op een enorme belangstelling. Naast het Schreiershuisje werden demonstraties met modelrace wagens gegeven. ue roeiwedstrijden van Zeekadetkorps Jacob van Heemskerck vormen inmiddels een vast onderdeel van het feest op de Maasboulevard. y00| Jong en oud vermaakte zich tijdens het feest op de Maasboulevard. Ezelin Elsa had een enorme aantrekkingskracht op de kinderen tijdens het Zomerfeest in de kinder boerderij. Uiteraard werd er ook voor een natje en een droogje gezorgd aan de Maasboulevard.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9