BHBIIB Over de ontwikkeling van het stadscentrum Wanda en Astrid horen bij elkaar Als voorbeeldfunctie PALLBERG TV-plus komt, RTBF verdwijnt exclusieve schoenen Fietsendief aangehouden Concert WF ANWB open op koopavond Subsidie voor migrantenradio Financiering monumentenzorg Buurtconciërge mag blijven 10-60% KORTING HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 JULI 1992 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 19 tot en met 25 juni. Geboren: Christina d.v. Van Vessem-Rodriguez Tolosa; Ash ley d.v. Broeren-van der Belt; Jasper B. z.v. Van Meer-Oud- maijer; Frank T. z.v. Lambooij- Maaskant; Bas z.v. Scheffer- Hertog; Eline d.v. De Goede- Suttorp; Niels I. z.v. Simmons- van Stijn; Dirk J. z.v. Poot- Borsboom; ©ianca d.v. Rooden- burg-van Papeveld; Britt M. d.v. Engelchor-Bierhuizen; Alexander C. z.v. Van der Swa- luw-Dekker; Danny B. z.v. Hui- zer-Almonte; Björn z.v. Buch- ner-Dirks; April J. B. d.v. Van der Lans-van Vliet; Michelle d.v. Slingerland-Weber; Arun z.v. Kumar-Kumar; Cherida d.v. Lansbergen-van der Burg; Deniz z.v. Kinay-Riphagen; Jel- le z.v. Houkes-van de Luitgaar- den; Hendrik J. z.v. Van Steen- bruggen-Worseling; Sabine d.v. In 't Hout-van der Windt; An- nemiek d.v. De Groot-Kooi- mans; Ahmet z.v. Malkoc-Mal- koc; Michael z.v. Kerkhof- Streng. Gehuwd: J. P. Ilmer 30 jr. en M. van der Wagt 25 jr.; J. A. Boon 26 jr. en M. van der Bent 23 jr.; J. H. T. Slagboom 26 jr. en P. Verweij 24 jr.; L. J. J. Vaarting 27 jr. en M. van Dijk 23 jr.; B. Gundlach 34 jr. en I. M. de Jong 27 jr.; R. van Hagen 31 jr. en A. Meertens 27 jr.; J. Cheva lier 25 jr. en W. de Jager 27 jr.; E. E. A. Gerlag 28 jr. en A. M. L. Adriaanse 29 jr.; A. H. R. Jansen 29 jr. en B. J. Wammis 24 jr.; W. van Dijk 26 jr. en C. Hendriks 24 jr.; S. van Dijk 20 jr. en K. Zuiderent 25 jr.; R. Post 29 jr. en F. W. Boomslui ter 24 jr.; G. L. Berkhout 25 jr. en M. L. M. Scholte 17 jr.; P. de Koning 62 jr. en M. J. Santos 40 jr.; M. R. van Oortmerssen 35 jr. en I. Barkeij 27 jr.; P. M. Bax 38 jr. en A. M. Willigers 35 jr.; W. F. C. Gerritsen 26 jr. en M. van Ravens 29 jr.; T. E. Korpershoek 30,jr. en K. Ver- hoev 27 jr.; E. Ouwendijk 28 jr. en P. M. Beekman 22 jr. Ondertrouwd: M. J. van den Hoek 25 jr. en A. Bonneur 23 jr.; J. J. C. Hol 50 jr. en J. P. Seij 47 jr.; D. J. Dekker 24 jr. en E. van Leeuwen 23 jr.; J. D. M. de Rouw 28 jr. en H. H. J. van Lint 24 jr.; F. Greive 28 jr. en J. van der Most 26 jr.; M. J. Buurman 24 jr. en B. Heil 27 jr.; G. Geers 26 jr. en J. van Lare 25 jr.; J. Gerkema 30 jr. en S. J. Langerak 22 jr.; B. Smalle- gange 25 jr. en C. C. Jansen 25 jr.; A. Smit 23 jr. en I. van Hall 20 jr.; W. Wojciechoski 42 jr. en W. M. Bezemer 42 jr.; M. de Wolf 21 jr. en E. L. F. Speel- meijer 22 jr. Overleden: J. H. van der Stra ten, man, 59 jr.; J. A. Andes, man, 60 jr.; W. J. E. Bouts, vr., 84 jr., geh. gew. met N. Rogge veen; M. Kooij, man, 78 jr.; B. M. Oorschot, man, 67 jr.; P. J. Broere, vr., 83 jr., geh. gew. met N. Bos; A. M. A. Wigmans, vr., 59 jr., geh. gew. met A. de Deugd; M. J. W20Schmitz, man, 55 jr.; M. Versluis, vr., 91 jr., geh. gew. met P. Roosen daal; Y. Firat, man, 18 jr.; A. Dekker, man 73 jr.; J. Warnaar, man, 89 jr. SCHIEDAM - Een 35-jarige Rotterdammer, die vrijdagmid dag aan de Nicolaas Beetsstraat een mountainbike wilde stelen, is door omwonenden in de kraag gevat. De man werd ver volgens aan de politie overge dragen. Het Nieuwe Stadsblad UW THUISKRANT SCHIEDAM - Harmonie Wil ton Fijenoord geeft zaterdag 4 juli een gratis concert in het verenigingsgebouw aan de Nieuwe Waterwegstraat 1. Het concert begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Nu de ont wikkeling van de binnen stad vaste vormen begint aan te nemen, wil de ge meente alle betrokkenen regelmatig op de hoogte houden van de gebeurte nissen. Hiervoor heeft de afdeling voorlichting van de Dienst Gemeentewer ken een Communicatieplan Binnenstad opgesteld. Be halve informatie over de vier belangrijkste toekom stige publiekstrekkers (ABC-complex, nieuw bouw Stadserf/Emmaplein en Passage/Hoogstraat en de winkelvestiging aan Buitenhavenweg/Koe markt), wordt hierin ook aandacht geschonken aan thema's als verkeer, par keren, actieplan Lange Haven, restauratie van monumenten en het stads vernieuwingsplan Nieuw- straat. Bij de ontwikkeling van de bin- nenstad zijn verscheidene doel groepen betrokken, zowel bewo ners en winkeliers als raadsle den en vertegenwoordigers van hogere overheden. Met al deze groepen moet dus worden ge communiceerd. In het Commu nicatieplan Binnenstad wordt een samenhangend geheel van informatieverstrekking voorge steld met een duidelijke grafi sche vormgeving, een eigen naam en een eigen logo. Het Communicatieplan Binnen stad onderscheidt vier doelgroe pen, waarop de informatiever strekking zich in eerste instantie zal richten: wonenden en wer kenden in de binnenstad, de overige inwoners, instellingen en bedrijfsleven in Schiedam, ambtenaren en betrokkenen bij het nieuw te vormen centrum management. Nieuwbrief Nog voor de zomervakantie wordt een nieuwsbrief voor be woners van de binnenstad en mensen die hier werken, uitge bracht. Tot nu toe is deze groep niet apart benaderd, behalve de mensen die direct rond het ABC-project wonen of werken. Al op korte termijn zullen wo nenden en werkeriden in de bin nenstad echter het meeste mer ken van de bouwactiviteiten. Deze doelgroep zal in de toe komst dan ook regelmatig van informatie worden voorzien via de nieuwsbrief, in principe één keer per zes of acht weken. De nieuwsbrief, voorzien van het nieuwe Schiedam centrum-logo, zal huis-aan-huis worden ver spreid. Voor de Schiedamse bevolking, het bedrijfsleven en instellingen heeft het Communicatieplan meerdere informatievoorzienin gen in petto. Hiervan wordt niet alleen gebruik gemaakt als er weer iets nieuws is te mel den, maar ook tussentijds en met aandacht voor de samen hang tussen de ontwikkelingen. Gemeentepagina In de eerste plaats wordt een maal per kwartaal de gemeente lijke pagina in Het Nieuwe Stadsblad hiervoor benut. In dien mogelijk verschijnt de eer ste pagina over de binnenstad nog voor de zomervakantie. Vooruitlopend op de berichtge ving rond de bouwstart van het ABC-complex en verdere pre sentaties van de MAB-plannen, acht de gemeente het namelijk gewenst om de Schiedamse be volking nog eens 'bij te praten' over de verschillende projecten. Voor de meer geïnteresseerden wordt een brochure samenge steld, die jaarlijks wordt geactu aliseerd. In deze brochure zal een zo concreet mogelijk beeld van de lopende ontwikkelingen en de toekomst van de binnen stad worden gegeven. De bro chure komt uit zodra er vol doende materiaal over de 'vier grote trekkers' voorhanden is en zal dan verkrijgbaar zijn op voor publiek toegankelijke plaatsen. Ten derde wordt representatief en eenvoudig vervoerbaar expo sitiemateriaal vervaardigd ter ondersteuning van informatie- en overlegsituaties. Ambtenaren Voor de ambtenaren wordt een speciale informatievoorziening gecreëerd. Eenmaal per kwar taal wordt hiervoor gebruik ge maakt van de bestaande perso- neelsbulletins en in de toekomst mogelijk ook van het in voorbe reiding zijnde gemeentelijke personeelsblad. Tevens wordt overwogen om in een later sta dium informatiebijeenkomsten voor ambtenaren te beleggen. Op het moment dat definitief wordt besloten tot het instellen van centrummanagement (pri mair gericht op de commercièle functies in en rond het cen trum) wordt hiervoor een apart medium in het leven geroepen. Hiermee wordt wellicht volgend jaar gestart. Vanuit dit kader zal dan ook inhoud worden gege ven aan de lokale en bovenlo kale centrumpromotie. SCHIEDAM - Het ge meentebestuur komt als nog tegemoet aan het ver zoek van Nieuwland-bewo- ner Guus Klepke om op de hoek van de Burg. H. Gre- telaan en de Burg. Stule- meijerlaan een speeltuin te mogen exploiteren. De ex ploitatie komt voor reke ning van Jeugdvereniging Rode Valken. Guus Klepke deed het verzoek al enige tijd geleden in het ka der van de sociale vernieuwing. Maar adviezen van het Ge meentelijk Woningbeheer, de Dienst Gemeentewerken en het Projectteam Nieuwland waren in eerste instantie negatief. De betreffende lokatie zou een knelpunt vormen in de groen structuur, waardoor de voor keur uitging naar een pure groenfunctie op dit terrein. Voorts was de lokatie ongeluk kig en gevaarlijk gezien het ver keersaanbod op de Burg. H. Gretelaan. Bovendien was een goed alternatief voorhanden in de vorm van het terrein, waar op voorheen de peuterspeelzaal van Buurthuis Nieuwland stond. Gemeentewerken bepaal de verder dat op grond van het bestemmingsplan geen sprake kon zijn van een definitieve vestiging- van een speeltuin, hooguit voor twee jaar. Uit deze adviezen trok de gemeente de conclusie dat de voorziening weliswaar gewenst was, maar dat de lokatie verkeerd was ge kozen. Ander licht Het derde deel van het Beheer- plan Nieuwland, waarin de plannen verder zijn uitgewerkt, wierp echter een ander licht op Klepke's voorstel. Hieruit bleek namelijk dat de zone Wibaut- plein Zuid, waarin de speeltuin- lokatie is gelegen, pas vanaf 1996 in ontwikkeling wordt ge nomen. Het argument dat de speeltuin de vernieuwing van de wijk zou belemmeren, gaat dus tot dat tijdstip niet op. Vandaar dat het verzoek alsnog zal worden gehonoreerd, zij het op tijdelijke basis. De Dienst Gemeentewerken heeft opdracht gekregen een grondregeling te treffen, waarbij de lasten voor Rode Valken niet hoger mogen zijn dan een symbolische bijdrage van 75,- per jaar. Bovendien krijgt de jeugdvereniging, voor de opslag van materiaal, de beschikking over twee op het terrein aanwe zige wisselwoningen. Uit het Sociale Vernieuwingsfonds wordt daarnaast nog een bedrag van 25.000,- toegekend als bij drage in de kosten voor het aan brengen van een omheining. Bijkomend voordeel van de speeltuin van Rode Valken is het feit dat de jeugdvereniging dan geen gebruik meer hoeft te maken van een lokaal in na- tuurcentrum De Boshoek. Deze ruimte kan nu worden ingericht ten behoeve van de natuuredu- catie. Voorbeeldfunctie B&W dicht de gemeente de speeltuin in Nieuwland, samen met de eerder gerealiseerde speeltuin aan het Straussplein in Groenoord, een voorbeeld functie toe. Wellicht kan een dergelijke voorziening op deze basis op meerdere plaatsen in Schiedam worden gerealiseerd. „Maar dan zal er wel een op maat toegesneden verordening moeten komen, die enerzijds de zelfwerkzaamheid en betrok kenheid van de bevolking sti muleert en anderzijds recht doet aan het feit dat de betrok ken groepering een zeker nut voor de gemeenschap heeft. Daarom mag het niet worden opgezadeld met alle extra kos ten, die het exploiteren van een gemeenschapsvoorziening met rich meebrengt", aldus het ad vies aan B&W. Overigens wordt voorgesteld om een ambtelijke werkgroep in het leven te roepen, die zich moet buigen over de mogelijk heden om op meer plaatsen een particulier geëxploiteerde speel tuin van de grond te tillen. WATERWEG NOORD - De ANWB houdt deze maand een proef met gewij zigde openingstijden. De re gio-vestiging, aan de 's-Gra- velandseweg 565 in Schie dam, zal tijdelijk ook tij dens de koopavond op don derdag tot 20.00 uur zijn ge opend. Het reisbureau blijft echter geopend tot 17.00 uur. Via deze maatregel wil de ANWB de wachttijden in lunchpauze en op zaterdag, tijdstippen waarop de mees te mensen het kantoor bin nenstappen, verkorten. Wanneer het experiment slaagt, zullen meer ANWB- kantoren op koopavond hun deuren openen. SCHIEDAM - De hondenru briek van Dierentehuis Harga- hoeve in Het Nieuwe Stadsblad blijkt bijzonder succesvol. Vrij wel alle dieren, die de afgelopen weken aan de lezers zijn voorge steld, hebben een nieuwe baas of bazin gevonden. De tien ge lukkigen zijn bastaard Cindy (7 jaar), de kruising bobtail-pin- cher Turbo (1,5 jaar), bastaard Tim (7 jaar), de Duitse herder Iris (8 jaar), bastaard Sascha (9 maanden), bastaard Barney (4 maanden), de kruising Mechel- se herder Asterix (4 jaar), bas taard Terry (3 jaar) en de bas taard herder Kyros (2 jaar). Zelfs de 11(!) jaar oude poedel Blacky heeft een nieuw thuis. Hopelijk heeft het volgende duo net zoveel succes. Deze keer stelt Hargahoeve twee honden voor, die het liefst samen in één huis worden ge plaatst. De dieren horen name lijk al jaren bij elkaar en zijn onlangs in het dierentehuis te recht gekomen, omdat hun eige naar is overleden. Wanda is een 7 jaar oude, zwar te Bouvier-teef. Zij is een erg lieve hond, die met alles en ie dereen goed kan opschieten. Voor haar ras is Wanda vrij klein. Ze iS niet zo jong meer, maar vast van plan oud te wor den bij een nieuwe baas of ba zin. Haar vriendin Astrid is een bas taard-teefje van 5 jaar. Zij heeft kort, zwart/bruin/wit haar. Astrid is kleiner dan Wanda, maar minstens net zo lief. Bo vendien ziet ze er aandoenlijk uit. Het is een speelse, vriende lijke hond, hoewel niet bekend is of ze goed met katten kan omgaan. Wanda Wie geeft deze dames een geza menlijke nieuwe kans? Dierentehuis Hargahoeve is ge vestigd aan de Sportlaan 2 (tele foon 4714151). De openingstij den zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, za terdag van 10.00 tot 15.00 uur. Zondag en maandag is het die rentehuis gesloten. i Astrid SCHIEDAM - De Stichting Stadsomroep Schiedam krijgt van de gemeente een eenmalige subsidie van 13.000,- voor het ontwikkelen van informatieve programma's voor migranten. Bovendien is een bedrag van 7.000,- beschikbaar gesteld voor op communicatie met mi granten gerichte activiteiten, zo als stadsrondleidingen door de VVV, vertaalde publikaties en een verkiezingskrant voor mi granten ten tijde van lokale ver kiezingen. Het totaalbedrag van 20.000,- is afkomstig van de bezuiniging op vertalingen in de voormalige gemeentelijke publikatie 't Stad- serf. De gemeente achtte deze bezuiniging gerechtvaardigd, omdat 't Stadserf niet het beste medium was om migranten in de stad te bereiken. Het be spaarde bedrag moest echter wel beschikbaar blijven om voor hetzelfde doel andere me dia te ontwikkelen of te gebrui ken. De uitzendingen van Stadsom roep Schiedam kunnen hiervoor goed worden benut, meent de gemeente. Hieraan is echter wel een aantal voorwaarden ver bonden. Zo moeten de uitzen dingen duidelijk gericht zijn op integratie. De Stichting Stad somroep Schiedam heeft zich al bereid verklaard om tegen een financiële vergoeding de uitzen dingen te verzorgen. SCHIEDAM - Om eigenaren van monumenten in Schiedam zekerheid te bieden over een op korte termijn uit te keren restau ratiesubsidie, wil het college van B& W een meerjarenprogram- mering instellen. Bovendien wordt een overeenkomst aange gaan met de Stichting Natio naal Restauratiefonds over de fi nanciering van monumentenres tauraties. Op deze wijze wil de gemeente de impasse in de monumenten restauraties doorbreken, welke is ontstaan door de sterk vermin derde rijkssubsidies voor dit doel. Sinds 1985 is het volume van restauraties aan (particuliere) monumenten aanzienlijk opge voerd. Bij handhaving van net huidige tempo zou binnen tien iot vijftien jaar het grootste deel van net Schiedamse monumen- tenbezit op een aanvaardbaar kwaliteitsniveau kunnen zijn ge bracht. De huidige financiële middelen zijn echter ontoerei kend, waardoor stagnatie dreigt. Door een meerjarenprogramme- ring en de mogelijk om via het NRF een restauratiefinanciering aan te trekken, hoopt de ge meente het restauratievolume ten minste op het huidige niveau te handhaven. SCHIEDAM - Buurtconciërge List van Berkel kan tot 1 maart 1994 in Schiedam-Noord werk zaam blijven. Het arbeidscon tract voor dertig uur in de week zal worden bestendigd. Het con tract met Liset voor tien uur per week als algemeen assistent van het proefproject Goeman Borgesiuslaan is per 1 mei be ëindigd. SCHIEDAM - Nog voor de start van de Olympische Spelen in Barcelona, eind deze maand, maakt de NV Ó.N.S. het mogelijk om via het Schiedamse kabelnet het satelliet-station TV-plus' te ontvangen. De uitzendingen van TV-plus zijn echter alleen te volgen door de bezitters van een zogenaamde 'breedbeeldtelevi sie', aangevuld met een Eurocript-decorder en een Eurocript 'Smartcard'. Het satelliet-station TV-plus is eigendom van de Stichting D-2 TV, een samenwerkingsverband van Philips, PTT Telecommu nicatie, NOB en Filmnet. Via dit station wil men de breed beeldtelevisie promoten. Begin dit jaar, tijdens de Olympische Winterspelen, was TV-plus bjj wijze van proef al op het Schie damse kabelnet te vinden. Hoewel TV-plus dus slechts door een enkeling is te ontvangen, heeft de komst van dit station wel enige wijzigingen in het Schiedamse kabelnet tot gevolg. Zo verdwijnt de zender RTBF en verhuist BRT-2 naar een ander kanaal. TV-plus komt op het huidige kanaal van BRT-2, dat op zijn beurt is te ontvan gen op het huidige RTBF-kanaal. Met deze wijziging speelt de NV O.N.S. in op de nieuwste technische ontwikkelingen in het kader van de zogenaamde 'breedbeeldtelevisie'. Overigens wordt het Schiedamse kabelnet aan het einde van dit jaar compleet gerenoveerd. Doel is uitbreiding van de kanalen- capaciteit van 23 naar 35 kanalen. Waarschijnlijk keert dan ook de zender RTBF terug. Gelijktijdig maakt de NV O.N.S. het mogelijk om via de kabel digitale radio te ontvangen. Op ludieke wijze werd begin deze week de gescheiden afvalinzameling op het kantoor van het GWB geïntroduceerd. SCHIEDAM - Het Gemeente lijk Woningbeheer heeft onlangs een ludieke start gemaakt met de aanpak van het afval 'in ei gen huis'. Als onderdeel van het milieube leidsplan is een nieuwe metho de ingevoerd om het papieraf- val, het klein chemisch afval en het overige afval gescheiden in te zamelen. Bovendien heeft ie dere medewerker een eigen drinkbeker gekregen, zodat de plastic bekertjes in het GWB- kantoor verleden tijd zijn. De aanpak van kantoorafval is slechts een onderdeel van het totale milieubeleidsplan van het GWB. Zo wordt bij de renova tie van de '412-woningen' aan de Roëllstraat en omgeving niet alleen aandacht besteed aan de materiaalkeuze, maar wordt ook het bouwafval (chemisch, hout, puin en glas) gescheiden ingezameld. In totaal omvat het milieubeleidsplan vier deelge bieden: bouw (onder meer mi nimum energie-renovaties), technisch beheer (onder meer keuze voor zuinige installaties en materiaalkeuze), sociaal be heer (voorlichting aan bewo ners) en interne bedrijfsvoering en personeelsbeleid (afvalinza meling en energieverbruik). VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. I. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spielings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Ante v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze zervicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-01-92 Communicatieplan Binnenstad houdt iedereen op de hoogte De sloop van de panden aan de Lange Kerkstraat vormt de eerste concrete stap in de ontwikkeling van het stadscentrum. Via een Communicatieplan zal iedereen van de verdere ontwikkelingen op de hoogte worden gehouden. Rode Valken krijgt toch speeltuin in Nieuwland GWB is milieubewust Zonn type Zelf heeft Paul Berg natuurlijk altijd een zonne bril op zak, omdat je die, volgens hem, eigenlijk bijna altijd nodig hebt. Zomer en winter. Daarom u. maakt hi[ voor steeds meer brildragers ook zonnebrillen op sterkte. Dat kan al vanaf circa honderd gulden, all-in. Zo hebben ze een zonnebril en reservebril tegelijk. Slim bekeken... Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384 Kewfiets OPRUIMING Fransenstraat 17-19 tel. 4343938 Vlaardingen

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3