ENGELEN ROTTERDAM GAAT VERHUIZEN BELOOFD: Coach baalt van situatie bij Vlaardingse honkballers Hockey en cricket op niveau bij Asvion Feike Waqué zit toppers op de hielen Schiedamse bijdrage aan Olympische Spelen Excelsior'20 haalt opgelucht adem 65 showroomkeukens 40 badkamers 20 badkamermeubeien l 20.000 m' wand- en vloerteg kortingen Sportagenda Honkballen in Woudhoek Na vier nederlagen eindelijk weer winst Ouderennieuws Dakelementen voor skeletbouw tc Rijnmond naar Westeinder plassen Alliantie neemt afscheid van Johan Derksen TOT KEUKENS SANITAIR Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Daarom ,otal®^fifnTrv Bergweg 283, showroom en magaz.^, ROTTERDAM: BERGWEO 283, TEL. 010-4673044 SCHIEDAM - De Stichting Ge coördineerd Ouderenwerk Schiedam heeft de Open Tafel activiteit in dienstencentrum De 4 Molens uitgebreid met tien plaatsen. Dit betekent dat nog eens tien ouderen, die niet willen of kunnen koken, in ge zelschap van leeftijdgenoten in het dienstencentrum een warme maaltijd kunnen gebruiken. Het gerecht wordt dagelijks om 12.00 uur geserveerd en de deel namekosten bedragen 6,75. Ouderen uit de wijk Nieuwland kunnen zich hiervoor dagelijks voor 10.00 uur aanmelden bij de receptie van het dienstencen trum, aan de Nieuwe Damlaan 766. In het komend najaar start ook een Open Tafel in Wijkpost Zuid, aan de Oude Maasstraat 22. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Anka Muller, telefoon 4735764. SCHIEDAM - Wethouder Adri Reijnhout (wonen, wijk- en buurtbeheer en voorlichting) plaatst maandagmiddag 13 juli het eerste dakelement voor de nieuwe houtskeletbouw wonin gen aan de Burg. Van Haaren- laan. De woningen worden in korte tijd bovenop twee be staande blokken met portiekwo ningen gezet. Het project maakt deel uit van het verbeterplan 412 woningen Roëllstraat en omgeving. Cricket zondag: Excelsior'20- VRA 11.00 VOC- Hermes DVS 11.00 Softbal zaterdag: WF Schiedam - J. de Wit DSC'74 17.00 (dubbel) Honkbal zondag: Holy- Jeka 14.30 Tennis: Open toernooi Spierings- hoek (tot en met zondag; A* Bl/2, Cl/2, Dl/2) Open toernooi Be Quick (vanaf maandag; Bl/2, Cl/2, Dl/2 Sr.) HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 10 JULI 1992 PAGINA 7 WATERWEG NOORD - De fietstoerclub Rijnmond organi seert op zondag 12 juli de West einder plassentocht. Deze tocht voert langs het de Zuidholland se plassen en de Haarlemmer meer en lengte van 140 kilome ter. SCHIEDAM - De Schiedamse sportvereniging Asvion beoefent in het weekend van vrijdag 21 tot en met zondag 23 augustus haar beide sporten op niveau. De herenhockeyers spelen zoals elk jaar het SSN-toernooi. Aan de sterk bezette editie van dit jaar doen in elk geval mee: Leo- nidas en Rotterdam uit Rotter dam, Ring Pass en Hudito uit Delft en Hurley uit Amsterdam. Het toernooi wordt mede moge lijk gemaakt door de inbreng van vier sponsors. Op de zater dag (12.00 uur) tijdens het hoc- keytoernooi wordt er op het gras een wedstrijd gespeeld tussen Asvion en hoofdklasser Hermes DVS. Om niet hulpeloos wegge speeld te worden zal Asvion zich1 versterken met landelijke top pers zoals Nolan Clarke, Emer son Trotman, René Schoonheim en Ben Harris. VLAARDINGEN/ ROT TERDAM - De vergelij king met een trainingsa vond is wellicht iets te ver gezocht, maar de wedstrijd die Holy honkbal dinsdag avond tegen het tweede team van het Rotterdamse Neptunus toonde wel veel overeenkomsten. De in stelling en motivatie van de meeste Vlaardingers was evenals tijdens de trai ningen onder de maat, bo vendien kwamen drie spe lers later door hun werk of studie. Voor coach Van den Heuvel geen onbekend verschijnsel. Soms telt hij tijdens de training maar drie of vier basisspelers. De rest moet werken, stu deren of is om welke reden dan ook afwezig. „Het is roeien met de riemen die ik heb", klaagde coach Wim van den Heuvel later. Wie goed naar de Leid- schendammer luistert, komt tot de ontdekking dat hij behoorlijk baalt van de gang van zaken. Dat Wim van den Heuvel volgend jaar niet meer als coach van Holy actief zal zijn, staat dan ook als een paal boven water. „Ik heb grote bedenkingen", drukt hij weliswaar diplomatiek uit. Een goed verstaander heeft echter maar een half woord nodig: Wim van den Heuvel keert volgend niet terug bij Holy. Ondanks alle malaise blijft Holy een leuk en fanatiek club je, dat zich gesteund weet door een trouwe supportersschare. Holy had dinsdagavond dan ook meer aanhang dan de thuis- spelende Rotterdammers. De aanhang lijkt ook niet te echt te lijden onder de reeks verloren wedstrijden van Holy. Eerlijk gezegd was het best gezellig langs het veld, zeker omdat de wedstrijd weinig aandacht vroeg. Het duel tussen Neptu nus en Holy was zondermeer saai en niet om aan te zien. Neptunus werkte gedegen het wedstrijdje af en Holy spartelde hulpeloos tegen. De uitslag 11-3 was dan ook een goede weerga ve van wat er zich in het veld afspeelde. Verkeerde aangooi Wim van den Heuvel keek vooraf constant reikhalzend uit naar de ingang of hij daar nog enkele late spelers kon ontdek ken. Maar Erik en Ronald Tar- mond en Clay Wernet versche nen pas na het begin van de wedstrijd. Van den Heuvel stuurde daarom junior Arthur Kuijper als startend werper naar de heuvel en Efrill Calmez, jong, lang maar ontzettend traag, mocht Clay Wernet als catcher vervangen. In de eerste inning wist Kuijpers het Rotter damse geweld, met Jeroen den Duyn en Betty Richardson als regelmatige spelers van het eer ste, aardig in toom te houden. Maar in de tweede inning liep het al volledig mis het de Vlaar dingers. Een verkeerde aangooi van Ab Bruinekool naar het eerste honk leidde een serie van vijf Rotterdamse punten in. Ondermeer door vier Rotter damse honkslagen en een ge raakt werpen. De klap (3-honk- slag) die Betty Richardson in het verre veld sloeg leverde SCHIEDAM - De jonge Schie dammer Feike Waqué nam af gelopen zaterdag in Gorinchem deel aan een wheelerwedstrijd over tien Engelse mijlen. Na een schietgebedje richting de hemel om het tijdens de race maar droog te houden, werden de wheelers weggeschoten. Aan de start stond een sterk deelne mersveld. Hoewel het parcours glibberig was door modder en regen en bovendien veel scher pe bochten kende, ontstond er een kopgroep van twaalf wheel ers, waaronder enkele beruchte Belgen en Nederlandse A-rij- ders. Achteraan dit groepje reed Feike Waqué. Na zo'n tien kilo meter vond de Schiedamse wheeler het tijd worden om naar voren te gaan. Door zijn demarrage ontstond er een nieuwe kopgroep van vier rij ders, waaronder Waqué. Bij het binnenrijden van het atletiek- stadion lag Feike Waqué vierde. In de eindsprint schoof de Schiedammer een plaatsje op en eindigde hij als derde, als was daar wel een fotofinish voor no dig. Voor Waqué eindigde ach ter Piet van Dijk (40.48) en winnaar de Belg Alphons Van- debroek (40.49). Zijn tijd van 40.49 betekende weer een re cord. Tot 17 juli houdt Feike Waqué rust. Daarna gaat hij zich twee weken met het Amigo Road Race Team voorbereiden in de Ardenne op de Bloemen- marathon, de Nederlandse Tour de France voor rolstoelers. Via Nootdorp en Leidschendam voert de route naar plaatsen als Rijpwetering, Woubrugge en Aalsmeer, om daar de Westein- derplassen aan te doen. Halver wege in Kudelstaart wordt een korte pauze gehouden. Vervol gens wordt via het poldergebied ten noorden van Rotterdam weer het eindpunt in Schiedam bereikt. De tocht wordt begeleid door ervaren fietsers. Zij kennen de route en dragen zorg voor de gemiddelde snelheid van 25 ki lometer per uur. Tevens helpen zij bij pech. De deelname staat voor ieder een open. Gezien de afstand en snelheid waarmee gefietst wordt, is het verplicht om deel te nemen met een trim-of race fiets. De start vindt om 9.00 uur plaats vanaf de kantine van de wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in het sportpark Harga. De deelnemers worden rond 15.30 uur terug verwacht. Er kan ingeschreven worden van half negen tot tien minuten voor vertrek op het startadres. De kosten bedragen 4,50 gulden per deelnemer. Voor informatie kan gebeld worden met Dirk Snijder; 010- 4.16.76.84. WÊËiBBMÈÊSÈÊÊÊÈÈÉÊÊÈÈÊËi SCHIEDAM - S.V. H.V. Schiedam verzorgt dinsdag 14 juli sportdemonstraties voor de jeugd op het grasveld naast de basisscholen De Regenboog en De Klinker, aan de Warmoeze- nierstraat in de wijk Woudhoek. Voor jongens en meisjes van 6 tot 10 jaar wordt peanutball ge speeld, voor jongens van 10 tot 16 jaar honkbal en voor meisjes tot 16 jaar softball. De demon straties duren van 18.30 tot 21.00 uur. Vorig jaar gaf de soft- en honk balvereniging eenzelfde demon stratie in Groenoord. De reac ties waren dermate positief, dat de vereniging besloot jaarlijks in een andere wijk zo'n demon stratie te geven om de sport te promoten. Volgend jaar is waar schijnlijk De Gorzen aan de beurt. hem direct een punt, omdat de Danny Rossoni zoveel tijd no dig had om de bal richting de thuisplaat te krijgen, dat de lichtgewicht al weer lang en breed in de dugout zat. Dubbelspel Holy kon daar pas in de vierde inning een puntje tegenover stellen in de persoon van Ab Bruinekool. Holy had in deze inning alle kans om dichterbij te komen, toen Michael Weber, de pichter van Neptunus, maar liefst elf ballen achter elkaar wijd gooide. Met alle honken vol en slechts één man uit, kon Holy niet doordrukken. Met een schitterend dubbelspel maakte Neptunus geroutineerd een einde aan de inning. In de zesde inning leek Holy dan ein delijk toch het lek boven te heb ben. Geholpen door foutjes bij de Rotterdammers scoorde Holy twee punten (5-3) en leek de wedstrijd nog een spannend slot te krijgen. In gelijkmakende slagbeurt maakte Neptunus ech ter aan alle Holy-illusies een einde. Door een waar foutenfes- tival aan Vlaardingse zijde scoorde Neptunus vier punten en leek een voortijdig einde van de wedstrijd in zicht, 9-3. Dat snelle einde wist Holy dan nog wel te voorkomen, maar in de resterende drie innings kwam Holy zegge en schrijve nog tweemaal op de honken door honkslagen van Ronald Tar- mond (hij was inmiddels inge vallen) en Ronald Reijndorp. Verder was elke slagbeurt na drie Holy-spelers afgelopen. Na Arthur Kuijper had Frank Feld- man het werpen bij Holy in de vierde inning overgenomen. Op zijn beurt werd Feldman in de zesde inning weer vervangen door Tarmond, die niet alleen in de zesde inning de nodige punten tegen kreeg, maar ook in de zevende inning door slecht gooien nog twee punten achter de van Neptunus zag verschij nen. Zeven wedstrijden De 11-3 nederlaag van Holy te gen Neptunus was de vierde ver- liesbeurt van de Vlaardingers op rij. Met 14 punten staat Holy in de middenmoot van de hoofd klasse Zuid, waarin het na de flitsende start (viermaal gewon nen) nog de leiding had. Toen leefde er zelfs de hoop op een kampioenschap. „Maar toen zakte de trainingsopkomst weer terug en dat werkte direct door in de wedstrijd. Op zo'n snelle werper als die van Neptunus moet je snel slaan, daar moet je op trainen. Het feit dat we hem thuis wel goed raakten en toen ook wonnen, en nu niet meer geeft voor mij duidelijk aan dat er te weinig wordt getraind. Dat maakt het op dit moment niet prettig werken. We moeten nu maar proberen de laatste zeven wedstrijden tot een goed einde te brengen", verzucht Van den Heuvel. SCHIEDAM - Opgelucht haalde Excelsior'20 zon dagmiddag in Capelle aan den IJssel adem. Door de winst op hekkesluiter Sparta is het gevaar van degradatie-cricket, wat dat dan ook mag zijn, voorlo pig van de baan. Na vier nederlagen op rij boekte de Thurleedse formatie eindelijk weer eens een zege en dat deed het zelf vertrouwen goed. Scorer Aad van Geloven, hij zoekt overigens nog steeds een opvolger dan wel vervan ger, durfde na afloop zelfs hardop te roepen dat Ex celsior'20 nu geen van de zeven resterende wedstrijd meer verliest. De tijd zal het leren. Op het mini-veldje van Sparta zou regerend landskampioen Excelsior'20 haar gedeukte zelf vertrouwen weer eens lekker kunnen opvijzelen, zo werd er vooraf in het Schiedamse kamp gedacht. Maar zo gemakkelijk ging het zondag allemaal niet. Sparta, met pas vier puntjes, opende heel voorzichtig. De score voor de naar Capelle uit geweken Rotterdammers vor derde dan ook bijzonder lang zaam. Het voorzichtige spel had wel als voordeel dat er bijna geen wickets vielen. Na 48 overs stond Sparta pas op 125 runs. De Rotterdammers had den echter pas twee wickets ver loren. In de laatste twaalf overs nam de thuisploeg dan welis waar meer risico, maar het was eigenlijk al te laat om tot een, voor dit kleine veldje, respecta bel totaal te komen; 218 voor 5. Collin Jackson was met 69 runs het meest prodcutief. Erik Gou ka was met de bal goed voor twee wickets; 2 voor 63 in 14 overs en Luuk van Troost 1 voor 17 in 15 overs ten tijden van het voorzichtige Rotter damse spel. Invaller Ralph de Heer (voor de geblesseerde Ja cob Jan Esmeijer) bowlde 0 voor 21 in 9 overs. Druk Het op dit veld magere totaal leek voor de Schiedammers een peulleschilletje. Maar de druk van de vier nederlagen op rij en het 'moeten winnen' werkte toch door in de jonge maar in middels geroutineerde Excel- sior-brigade. Openings batman Carl Schewe ging al snel uit met maar 7 runs achter zijn naam. Daarna nam Tim Zoehrer, hij verlaat volgend seizoen Excel sior'20, samen met Dennis Gouka het voortouw tot een uitstekend tussenstand. Het partnership tussen Gouka en Zoehrer tilde de stand op naar 156 runs; Zoehrer kwam tot 94 11 x4 en 2x6) en Dennis Gouka 51 (3x4, 1x6). Op deze voordeli ge stand moest Excelsior'2t) met voldoende wickets achter de hand het wedstrijdje simpel uit maken. Maar dat pakte anders uit. Van 156 voor 2 had Excel sior op de stand 188 runs al zes wickets verspeeld. In 32 ballen konden 4 batsmen weer inruk ken. Gerard Meijers bowlde in die fase 4 voor 33 in 6 overs, al moet daar bij worden aangete kend dat Meijers slecht bowlde. Toch sneuvelden teveel Schie dammers op zijn vreemde bal len. Uiteindelijk maakte Excel sior'20 het totaal na 49.4 overs ten koste van zes wickets en kon er opgelucht adem gehaald worden. SCHIEDAM - Johan Derksen geeft op dinsdagavond 21 juli zijn laatste conditieles aan een groep dames van de christelijke gymnastiek vereniging Alliantie in de zaal aan het Bachplein te Schiedam. Op zich is die laatste les niet echt bijzonder, ware het niet dat Johan Derksen ruim 32 jaar bij Alliantie les heeft gege ven. Omdat hij gaat verhuizen naar Wassenaar moet hij zijn werkhaamheden bij Alliantie opgeven. Bij Alliantie is het vertrek hard aangekomen, im mers mensen die les willen ge ven zijn moeilijk te vinden. Johan Derksen krijgt van Alli antie in elk geval een gepast af scheid op 21 juli. Iedereen die van Johan les heeft gehad wordt die avond tussen 19.00 uur en 20.30 uur uitgenodigd om af scheid te nemen. SCHIEDAM - Juwelier Van der Vlerk, aan de Broersvest 68-70, was door Seiko (officieel spon sor van de Olympische Spelen) uitverkoren om afgelopen woensdagmiddag een uniek Olympisch horloge aan te bie den aan een Nederlandse deel nemer aan de Olympische Spe len in Barcelona. Van dit horlo ge zijn slechts 500 exemplaren in omloop. Het fraaie horloge, voorzien van allerlei technische snufjes, werd uitgereikt aan zeiler Ben Kouwenhoven (26), die samen met tweelingbroer Jan in Barce lona uitkomt in de 470 klasse. Het duo is afkomstig uit het keren we terug in Nederland om donderdag 23 juli met de Olympische ploeg weer naar Barcelona af te reizen. Onze eerste* wedstrijd staat voor maandag 27 juli op het pro gramma", aldus de blonde zei ler. Hij dicht zichzelf en zijn broer goede medaillekansen toe. „Maar er zijn nog negen andere teams, waar we geduchte tegen- stand van kunnen verwachten". „Als je in ieder geval maar zorgt dat je niet omslaat met je boot", gaf de Schiedamse juwe lier Van der Vlerk als waarschu wing mee. „Het horloge is wel iswaar spatwaterdicht, maar het is geen duikershorloge". Friese Sneek, waar Ben lid is van watersportvereniging KWS. Broer Jan zeilt echter bij RZV in Rotterdam, vandaar dat Ben dezer dagen regelmatig in de omgeving van de Maasstad te vinden is. Ben en Jan Kouwenhoven zijn regerend Nederlands kampioen in de 470 klasse. Vorig jaar won het duo de pré-Olympics, ter wijl dit jaar een fraaie tweede plaats werd behaald tijdens de Spa Regatta. Tijdens het Euro pees Kampioenschap werden de Friezen derde. „Volgende week dinsdag ver trekken we naar Barcelona om vijf dagen te trainen. Daarna 50% ENGELEN MAANDAG GESLOTEN. VRIJDAG KOOPAVOND. Singel 41-45 3112 GJ Schiedam. Telefoon 010-4262428 Wim van den Heuvel volgend jaar niet meer bij Holy Werper Frank Feldman kon het voor Holy ook niet bolwerken tegen Neptunus. Erik Gouka aan bat voor Excel sior'20. Olympisch zeiler Ben Kouwenhoven (links) neemt het Olympisch horloge in ontvangst uit handen van de Schiedamse juwelier Van der Vlerk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 7