Groen Links in brief aan college: School boeken Hans Bakker (PvdA): H# Honds behandeld I I AI L DELG Lunchroom De 2 beertjes Busbaan langer open Last van muggen? KLAMBOE 59.- CC OO Brief Makelaars leveren identiteit in Vrouw valt van trap 55 nn i CtlHS 11 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 15 JULI 1992 regel je met SCHIEDAM - De fractie van Groen Links maakt zich ernstig zorgen over de voortgang van het Beheer plan Nieuwland. De dis cussies over het al of niet slopen van woningen in deze na-oorlogse wijk dreigt de verdere ontwik keling van het plan van aanpak te stagneren. Groen Links dringt er daarom bij het college op aan om een spoedige be sluitvorming over het be heerplan te bewerkstelli gen. Dit stelt fractievoor zitter Bea Oomens in een brief aan het college van burgemeester en wethou ders. Waar de eerste twee delen van het Beheerplan Nieuwland vrij wel unaniem met veel enthou siasme en instemming in de raad werden ontvangen, daar dreigt het volgens Groen Links met deel III mis te gaan. Over de noodzaak en wenselijkheid van de voorgestelde sloop van woningen is een hevige discus sie losgebrand. „Hoe begrijpe lijk deze discussie ook mag zijn, onze fractie betreurt het ten zeerste dat hierdoor een aantal andere aspecten van het beheer plan, waaraan wij zeer grote waarde hechten, onvoldoende wordt belicht", stelt Bea Oo mens. Zij doelt hierbij in de eerste plaats op de wenselijkheid van de integrale aanpak (technische verbeteringen ten aanzien van woningen en woonomgeving in directe samenhang met maatre gelen met betrekking tot de so ciale problematiek). Maar ook andere uitgangspunten als een gedifferentieerde bevolkingssa menstelling op wijkniveau, een evenwicht tussen woningkwali teit en betaalbaarheid en het op peil brengen en houden van het voorzieningenniveau in de wijk, dreigen door deze discussie op de achtergrond te worden ge drongen, vreest Groen Links. Stagnatie „Behalve dat de discussie tot nu toe een eenzijdig beeld geeft van het beheerplan, constateren wij ook dat de besluitvorming over èn dus de verdere ontwik keling van het plan van aanpak dreigt te stagneren", meent Oo mens. „Vooral ten aanzien van de sociale wijkaanpak baart ons dit grote zorgen. De geconsta teerde sociale problematiek in de wijk (werkloosheid, lage in komens, eenzaamheid en on derlinge spanningen) maken een goed uitgewerkt, helder plan voor de sociale wijkaanpak noodzakelijk". De in het beheerplan voorge stelde instelling van een wij kontwikkelingsmaatschappij en een nieuwe wijkwelzijnsvoorzie- ning aan de Parkweg hebben voldoende potentie om nog concreter en in samenhang te worden uitgewerkt. Groen Links vraagt dan ook om een duidelijke politieke uitspraak. „Verder uitstel van besluitvor ming is naar de wijk toe niet verantwoord en politiek onge loofwaardig", aldus de fractie voorzitter. „De discussie rondom het Be heerplan Nieuwland moet zo spoedig mogelijk worden ge voerd op de plaats waar het thuishoort, namelijk de raads commissies", meent de Groen Links-fractie. Deze discussie zou dan moeten plaatsvinden aan de hand van een collegebe- sluit over het plan van aanpak. Waardering In dit besluit moet volgens Groen Links in ieder geval een positieve waardering worden uitgesproken van de integrale aanpak en het streven naar dif ferentiatie in de wijk als uit gangspunten. Daarnaast moet het een opdracht tot het verder uitwerken van de sociale wij kaanpak bevatten alsmede ver der onderzoek naar de moge lijkheid om bewoners te betrek ken bij de besluitvorming om trent sloop en mogelijke alter natieven als de verkoop van woningen een de huidige bewo ners. „Tenslotte dient in het collegebesluit te worden gecon stateerd dat het vraagstuk van betaalbaar wonen voor de laag ste inkomensgroepen het niveau van Nieuwland overstijgt en dat er, tegelijk met de verdere uit voering van het beheerplan en als onderdeel van het volkshuis vestingsbeleid een stedelijk woonlastenbeleid moet worden ontwikkeld", aldus de Groen Links-fractie. Boekhandel Van Leeuwen Broersvest 44 Mgr. Nolenslaan 612 Schiedam SCHIEDAM - „Onze be zwaren tegen de sloop van woningwetwoningen in Nieuwland betekent niet dat we het hele Beheer plan als zodanig niet zien zitten. Het plan bevat tal van waardevolle voorstel len, die de PvdA-fractie van harte steunt. Maar het plan bevat ook enkele ele menten, waarmee wij het niet eens zijn of waarbij vraagtekens moeten wor den gezet". Dit stelt PvdA-fractievoorzitter in een brief aan het college van burgemeester en wet houders. De brief is bedoeld om de standpunten van de socialisten ten aanzien van het Beheerplan Nieuwland nog eens te verdui delijken als tegenzet voor de ge wekte suggestie als zou de PvdA tegen het gehele Beheerplan zijn. Uit de brief is echter wel op te maken dat in het plan de nodige aanpassingen moeten worden aangebracht, wil het op onvoorwaardelijke steun van de PvdA-fractie kunnen rekenen. De bezwaren richten zich in fei te op drie onderdelen van het Beheerplan: de voorgestelde sloop van zo'n zeshonderd wo ningwetwoningen, de opheffing van wijkwinkels aan de Par kweg-Noord en het financie ringstekort van 30 miljoen. Hans Bakker onderschrijft het streven om duurdere nieuw bouwwoningen aan het bestand toe te voegen opdat ook de draagkrachtiger huishoudens kunnen instromen, terwijl de wat beter in de slappe was zit tende Nieuwlandbewoners in hun eigen wijk kunnen blijven. Nieuwbouw kan plaatsvinden op tal van open ruimten in de wijk, bijvoorbeeld aan de Burg. Van Haarenlaan. Sloop van de zeshonderd woningen lijkt ook niet nodig, meent Bakker. ,Niet omdat we principieel tegen alle sloop zijn, integendeel. Maar het gaat hier om woningen, die bouwkundig nog lang mee zou den kunnen. De casco's zijn goed tot zeer goed". Schilrenovatie Bakker weerlegt het argument voor sloop, dat renovatie van de woningen - door het wegval len van de rijkssubsidies - een te hoge huur tot gevolg zou heb ben. „De renovaties zouden ook soberder kunnen worden uitge voerd. Onderzocht moet wor den of hier niet kan worden volstaan met een beperkte schil renovatie: het inhalen van ach terstallig onderhoud en renova tie. Verbeteringen in de woning kunnen door de bewoners zelf worden uitgevoerd. In dat geval zou de contractbepaling, dat de woning in oude staat moet wor den teruggebracht als de woning door de huurder wordt verlaten, niet meer strak gehanteerd moe ten worden". Alleen als het onderzoek uit wijst dat ook beperkte renovatie tot een te forse huurverhoging of behoud van lage huren tot onverhuurbare woningen leidt, kan de PvdA sloop billijken. „Maar dan stap voor stap, buurt voor buurt en flat voor flat bekijken", schrijft Bakker. „Daarbij is het zelfs niet uitge sloten dat er eens een flat moet worden gesloopt omdat hij ge woon 'in de weg' staat bij nieuwbouw en herinrichting van een buurt". Wanneer de woningen met een beperkte renovatie wel kunnen blijven staan, zouden de wonin gen zelfs kunnen worden ver kocht aan de huurders of ande re belangstellenden, meent de PvdA. De kostprijs kan betaal baar zijn voor mensen met een smalle beurs, terwijl eigendom van de woning bij de bewoners een grotere betrokkenheid bij de woonomgeving zal betekenen. Bovendien levert verkoop geld op, terwijl sloop geld kost. Winkels. Ook tegenover de voorgestelde opheffing van de wijkwinkels aan de Parkweg-Noord staat de PvdA afwijzend. „De winkels hebben een wezenlijke functie voor bejaarden en mensen, die slecht ter been zijn", verduide lijkt Hans Bakker. „Bovendien zijn het de bewoners en de win keliers, die dit uitmaken: zolang een winkel het hoofd boven wa ter kan houden, is het niet aan 'de deskundigen' om hen 'weg te plannen'". Tenslotte plaatst de PvdA grote vraagtekens bij het voorziene fi nancieringstekort van 30 mil joen gulden voor het Beheer plan. De suggestie, dat hiervoor gaandeweg wel een oplossing wordt gevonden, vindt bij de PvdA geen genade. „Als niet duidelijk wordt hoe het tekort tot meer overbrugbare propor ties kan worden teruggebracht, staat de geloofwaardigheid van het Beheerplan Nieuwland op de helling en worden ongerecht vaardigde verwachtingen ge wekt", aldus de PvdA-voorman, die tevens vreest dat een derge lijk 'Gat van Nieuwland' ten koste zal gaan van de voortgang in andere stadsvernieuwingswij- ken. SCHIEDAM - „Op 9 juli stap ten wij welgemoed in onze auto voor een dagje familiebezoek in Zeeland. Dan is het een vreem de gewaarwording als je na vijf minuten rijden luid gemiauw hoort. Auto langs de kant en motorkap open, niets te zien en het miau wen kwam dan van links, dan van rechts. Man onder de auto gekropen, ook niets te zien. Ten einde raad naar de dealer, de firma Beumer. Deze mensen re ageerden zo spontaan en mense lijk op onze vraag de kat te be vrijden, dat wij ze op deze ma nier nog eens willen danken. Uiteindelijk kwamen wij op een drukke werkdag zomaar bin nenvallen. Maar de auto ging direkt op de brug en toen bleek dat het beestje in de sportbord- koker boven het voorwiel zat. Deze koker heeft bij de kop lamp kleine openingen. We be grepen niet dat een kat erdoor kon. Toen ging het wiel eraf en de binnenplaat van het spatbord werd gedemonteerd en daar kwam een grijs katje van plus minus 6 a 7 weken oud eruit rollen. Het dier was in paniek en schoot weg achter een stapel banden. „Laat maar zitten", zei Beumer jr. „Vanavond neem ik het wel mee naar huis." Groot applaus voor deze dier vriendelijke firma die de service nog gratis verleende ook. Mw. de Vree" SCHIEDAM - Het zal menig huizenzoeker al op gevallen zijn. De 'te koop' affiches waar met grote en vette letters ook de naam van de makelaar op ver meld stond, zijn uit het straatbeeld verdwenen. Acht makelaars in Schie dam, Vlaardingen en Maasland hebben hun 'identiteit' ingeruild door invoering van een geza menlijk N.V.M.-make- laarsbord. Je huis verkopen via een make laar is een ingeburgerd gebruik geworden. Maar bij kopen... Toch willen de makelaars in de drie gemeenten naar een situa tie waarin zowel de verkopende als de kopende partij een make laar inschakelen. Anke Bode wes, voorzitter van het make laars-overleg: „In de oude situa tie behartigde de makelaar de belangen van de verkoper en niet van de koper. Tuurlijk, de koper werd geïnformeerd door de makelaar. Maar ging verder op zijn intuïtie af of kreeg goed bedoelde adviezen van familie en kennissen. Met ons nieuwe eenduidige affiche laten we aan de koper weten: kies een make laar en laat die alles vertellen over het aangeboden pand". De makelaars beschikken via de computer allemaal over dezelf de informatie. Mensen die een woning zoeken worden via lijsten op de hoogte gehouden. „Dat is handiger dan werken met de woningcatalogus", zegt Anke Bodewes, makelaar ifi Schiedam. „Die boekjes moeten gedrukt worden en zo. Dat neemt tijd in beslag". CL) Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Hoe som mige mensen met dieren omgaan, daar kan je met je verstand niet bij. Neem Uchi, een vrouwelijke bas taard van één jaar oud. Ze leidde een honds bestaan als kettingbeest in België. Twee Nederlandse dames die op een nabij gelegen camping stonden, probeer den maanden tevergeefs om de ruwharige zwarte hond naar Nederland te halen. Toen Uchi vijf pups kreeg was het moment daar. De baas wilde snel van Uchi en haar jong af. Het was voor Uchi een wereld van verschil. Van de ketting naar Hargahoeve waar zij lief devol werd ontvangen. Inmid dels zijn vier pups geplaatst. Al leen moeder en één pup zijn over. De pup is van het manne lijk geslacht en acht weken oud. Hij wordt net zo groot als bij voorbeeld een boxer. De dieren kunnen zowel samen als apart geplaatst worden. Uchi is een erg lieve hond. Maar zal, omdat ze altijd heeft buiten gezeten, aan een aantal zaken even moe ten wennen. Blacky Het tweede geval betreft Blacky. Een bastaard van tien jaar. Hij heeft ruwharig zwart/wit haar en is zo groot als een herder. Deze hond is een klassiek geval. Als zwerver binnengehaald en nooit meer opgehaald. „Het is de vijfde al binnen vijf weken die niet door de eigenaar is op gehaald", aldus het dierente huis. Blacky is gevonden op de Kerklaan. En droeg een hals band die ooit geel van kleur was. Het asiel zou graag willen weten wie Blacky kent. „Het is niet te geloven dat iemand deze lieve hond tien jaar heeft en niet eens de moeite doet om hem terug te krijgen", aldus Hargahoeve. Voor de kattenliefhebbers: het asiel puilt overigens ook uit met volwassen katten. Wie komt er één ophalen? Openingstijden dierentehuis: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Adres: Sportlaan 1. Zondag en maan dag gesloten. SCHIEDAM - Periode 3 tot en met 9 juli 1992. Geboren: Lale d.v. Büyankara- Büyankara; Samantha d.v. KJaucke-van der Pijl; Glenn z.v. Harder-Stam; Rachelle d.v. Van der Stappen-Horsman; Nick z.v. Van der Ende-Vons; Wesley z.v. Van den Berg-Steg- man; Patricia d.v. Goossens- Rauwerda; Selina S. d.v. Meeuwsen-van Arum; Robin M. z.v. Bot-Veldheer; Pirn M. z.v. Kuijpers-Willems. Ondertrouwd: R. Aluc 30 jr. en M. A. Dijkshoorn 33 jr.; G. Bo nefaas 26 jr. en M. H. M. van der Reijden 27 jr.; J. L. C. M. Boon 30 jr. en K. M. C. Hollink 28 jr.; W. Boswinkel 29 jr. en C. van Wijnen 27 jr.; H. Esbach 25 jr. en A. W. Gerrets 23 jr.; R. R. Gütt 54 jr. en A. M. Gijzen 51 jr.; R. Rettlich 27 jr. en G. Lips 22 jr.; C. Tettero 25 jr. en J. D. Pruijsen 20 jr.; E. A. R. Volk man 24 jr. en W. van Diejen 21 jr.; E. G. J. Westhuis 27 jr. en M. J. H. Coenders 21 ir. Gehuwd: J. A. Knijf 31 jr. en M. van Harten 25 jr.; R. F. A. Huisman 23 jr. en V. Boersma 19 jr.; J. C. C. Dettmeijer 28 jr. en A. A. van der Nagel 28 jr.; J. Molenaar 30 jr. en C. A. Vre- denberg 25 jr.; F. van der Hoe ven 31 jr. en P. Verkijk 22 jr.; A. de Man 36 jr. en J. C. Jansen 28 jr.; A. Bluekens 23 jr. en M. ten Kate 19 jr.; M. Gouweleeuw 27 jr. en Y. B. Engels 28 jr. Overleden: A. C. van Eersel, vr„ 78 jr., geh. gew. met W. Balijon; F. J. Vink, man, 76 jr.; N. van Arum, man, 62 jr.; P. J. J. Scholte, man, 89 jr.; C. G. M. Verspeek, vr„ 84 jr., geh. gew. met P. J. A. M. Wijsbroek; M. van der Hoeven, vr„ 84 jr., geh. gew. met J. H. C. Schulze; P. Moret, vr„ 73 jr., geh. gew. met A. de Bruin; N. G. W. Snoei, vr„ 94 jr., geh. gew. met A. de Vroedt; N. van der Marei, vr„ 91 jr., geh. gew. met W. van der Most; H. J. Stolk, man, 77 jr.; R. Loman, man 73 jr.; J. K. Poot, vr„ 75 jr.; G. Hoender kamp, man, 83 jr. VLAARDINGEN - Zaterdag viel een vrouw bij thuiskomst in de Pieter Karei Drossaert- straat van de trap en brak haar pols. De vrouw werd voor be handeling overgebracht naar het Holy Ziekenhuis. VLAARDINGEN - De tijdelij ke openstelling van de busbaan Parijslaan/Korhoenlaan zal met enige maanden worden ver lengd. De openstelling van de busbaan (die normaal alleen door autobussen en taxi's mag worden gebruikt) houdt ver band met reconstructiewerk- zaamheden aan enkele wegen in Holy-Noord. Tevens wordt sinds najaar 1991 een onder zoek verricht naar een eventue le definitieve openstelling van de- busbaan. Om gedurende deze werkzaam heden een goede afwikkeling van het autoverkeer naar en van de wijk Holy-Noord te ga randeren is het noodzakelijk ge weest de busbaan Parijslaan- /Korhoenlaan tijdelijk open te stellen voor autoverkeer. Ook tijdens de reconstructie van de Lepelaarsingel, in de eerste helft van het jaar 1992, is de busbaan opengesteld voor het autover keer. Naar verwachting zullen de werkzaamheden aan de Le pelaarsingel begin augustus wor den afgerond. Vanaf half september zal gedu rende twee maanden een nader onderzoek ingesteld worden naar de geluidsoverlast als ge volg van de openstelling van de busbaan Parijslaan/Korhoen laan. Eén en ander heeft tot ge volg dat de busbaan tot en met half november 1992 open zal blijven. SCHIEDAM- Sinds begin mei is aan het Van 't Hoff- plein een lunchroom onder de naam 'De 2 beertjes' geopend, die in korte tijd, vooral om de satéschotels, bekend is geworden in heel Schiedam. Eigenaar Monir Elshora had geen probleem met het zoeken naar een goede naam voor zijn tweede zaak (de eerste is in Rot terdam gevestigd). Toen zijn vrouw een tweeling kreeg en twee beertjes in ontvangst nam van familie, was ook de naam voor de nieuwe lunchroom ge vonden. In 'De 2 beertjes' zijn onder an dere snacks, opgemaakte sala des, Indische gerechten en spa- re-ribs verkrijgbaar. „Het is geen snackbar, maar meer een lunchroom. We verzorgen ook maaltijden. Daarin hebben we al enige bekendheid opge bouwd". Reis- klamboe EXTRA GROOT 12 meter omtrek SB slaapcomfort „Stagnatie dreigt voor Beheerplan Nieuwland „Niet tegen hele Beheerplan, maar tegen onderdelen ervan" Anke Bodewes, voorzitter van het makelaars-overleg Schiedam, Vlaardingen en Maasland. Blacky S3**- Uchi met pup Onder 'een vlag' verder m UW THUISKRANT verschijnt inSchiedam, kethel, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Pnvé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-04-92 Paul Berg vertelt je graag alles over de zekerste en plezierigste manier van contactlenzen dragen. Met het LensPlan van Paul Berg Optiek ben je voor een vast bedrag per maand klaar. Inclusief vloeistoffen. Inclusief controles. Inclusief service-pas. Inclusief regelmatig een paar nieuwe lenzen. Inclusief deskundig advies en plezierige service. Nolenslaan 418 Schiedam 010 - 4735384 Extra groot, 12 meter om trek, geschikt voor alle ma ten bedden; 1-persoons, 2- persoons en lits-jumeaux, goed wasbaar, kompleet met ophangmogelijkheid kleur wit gekleurd zwart, mintgroen, rose, zalm, HK bleu makkelijk mee te nemen, óók extra groot De Slaapvoorlichter voor het Waterweggebied slaapvoorl ichter s beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46-48 Schiedam 010-4268717 s-maandags gesloten - donderdags koopavond

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3