Pas op de teken, geef ze een anti-band V unRin Kouwe thee uit een blikje r&ttiffiSSSi 'l 'Naar aanleiding van ons telefoongesprek...' Veilig de luizen weg Dagje 'Delft Tour' TECHNISCH PERSONEEL LEIDINGGEVEND PERS0NEELI 01859-13518113166 work to be done CENTRALIST V/M verpleegkundige aktiviteitenbegeleider Adviseur/ verkoper °3> Viervoeter mee met vakantie? TOER-IS-MEE Telefoonlijn vakantie- weerbericht Gemeente SchiedamH docent(e) m/v presentatietechniek 15 uur MELDKAMER St. Jacobs Gasthuis WIM TREURNIET PECH OVERKOMT JE NIET ALLEEN IN HET BUITENLAND "Nooit geweten dat er zóveel te kiezen zou zijn!11 SZSZfti«mmi m* Ook mensen Verlamd Solliciteerset met vraagteken In juli en augustus: SCHILDERSBEDRIJF G.P. Gerhandt SCHIEDAM - VLAARDINGEN B.V. Alarm Centrale Vlaardingen SCHOLIEREN li HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 17 JULI 1992 PAGINA 12 Doodziek De met gevaarlijke ziektes be hepte teken, die je rond het Middellandse zee gebied aan treft, kunnen je hond echter let terlijk doodziek maken( hevig bloedverlies, infekties, geel zucht, nierproblemen, kreupel heid, pijnlijke gewrichten). Aan gezien de meeste honden in X 1. VAKLEERKRACHT BEWEGINGSONDERWIJS (m/v) 2. VAKLEERKRACHT ALGEMENE TECHNIEKEN (m/v) freelance schrijvers (vanaf 25 jaar) beneden moe/ Christelijk Economisch College Telefoon 4751285 of 4704720 Bezorgwerk voor Media Expresse Burg. Knappertlaan 59 3116 BC Schiedam. Tel. 010-4268258 Voor ons bejaardentehuis (73 bewoners) vragen wij voor de avonddienst 3 a 4 avonden per week van 18-23 uur, 1 week per 3 weken beschik- baarheidsdienst. Werktijden in overleg. Sollicitaties schriftelijk te richten aan: mevr. L. J. W. Royakkers. Voor inl. tel. 010-4268258 Maakt van zijn cursisten goede automobilisten! ANl 3 Regelmatig te horen in de showroom van De Graaf plafonds: Veel mensen die voor het eerst de showroom van De Graaf plafonds bezoeken zijn blij verrast door de enorme keuze in afwerkingsmaterialen voor pla fonds en wanden. Bijna zonder uitzon dering is men enthousiast! Daarom is het heel leuk en bevredigend om bij De Graaf te werken als: De nieuwe collega in deze functie heeft er plezier in om mensen goed te adviseren en hen ook verder correct van dienst te zijn. U bent representatief en heeft een gezonde commerciële instelling. Uw leeftijd ligt tussen de 20 en 30 jaar. U heeft een MEAO- of gelijkwaardige opleiding met goed gevolg afgesloten. Voorts is enig technisch en esthetisch inzicht van belang. In samenwerking met het kleine team van collega's kunt u uw eventuele ervaring (welke u bij voorkeur opgedaan heeft in een soortgelijke functie) verder uitbouwen en nuttig maken. Gaarne zien wij uw handgeschreven sollicitatie met CV tegemoet, ter attentie van de directie. Energieweg 2, postbus 240,3130 AE Vlaardingen, telefoon (OIO) 434 7111 Een aardig vakantiegebied rond de Middellandse Zee uit gekozen en de hond mee? Dan kan het verstandig zijn voor uw viervoetige reisge noot een anti-tekenband mee te nemen. In bijvoorbeeld Spanje, Griekenland, Frankrijk en Italië zijn teken namelijk vaak dragers van voor honden gevaarlijke ziektes en dan is voorkomen nog altijd beter dan genezen. Preventie heet dan ook de speciale anti-te kenband, die recent door Vir- bac Nederland (tel. 03420- 93008) is uitgebracht. U moet er wel voor naar de dierenarts, want dat is -zo hoorde ik bij Virbac- het enige verkoopka naal, om 't zo eens te noemen. een rubriek voor vrouwen en andere mensen... Nu komen, naar de meeste hondenbezitters weten, teken niet alleen daar voor. Ook in een omgeving met bomen en struiken kunnen honden in het eigen land teken oplopen. Die zien er uit als een klein, leren zakje met aan de voorkant een nauwelijks zichtbare kop. Ze hebben acht poten, waardoor ze behoren tot de spinachtigen en niet tot de insekten en lij ken, eenmaal op het dier vast zittend, soms op „wratjes". Met bloed volgezogen wijfjes Je loopt ze op in bossen, struiken en bossages, die teken. wegen honderd keer hun eigen gewicht en zijn dan vijf tot tien keer zo groot geworden. De na righeid voor de hond is, dat er bloedverlies kan optreden en wonden in de huid kunnen ont steken. Terwijl de eigenaar te ken bij zijn huisdier meestal (zeer) onprettig vindt. Reakties op of bijdragen aan deze rubriek sturen aan redaktie 'UW THUISKRANT' EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Rijswijk Telefoon 070-3190292 blikie Pickwick Shimmer Ice Tea voor f W in be super markt, legl het in de koelkasten nimmer gedronken manier /e dorst. Er zit een klein oeei je 'prik' in voor de nodige sprankeling, tropische vruch ten geven er een licht i'nichterig smaakje aan, ai'teoei is 't zeker niet en 't verkwikt Je hoeft, ismn ervaring, omdil df ml li/dm UIHWluimt genoemd, verbond DE er meteen sportsponsoring aan. Daarbij viel het oog op lange afstandslopen. V s'* ons land nauwelijks of geen weerstand hebben tegen deze ziektes, omdat ze er nooit mee in aanraking komen, zijn na een infektie tijdens de vakantie de verschijnselen vaak dramatisch. Sterfte is geen uitzondering. Hoewel teken ook bij katten kunnen voorkomen, zijn derge lijke ziekten bij hen niet be kend, geef ik meteen maar even door. Nog even afgezien van de vraag wie er z'n kat mee met vakantie neemt. Ook mensen kunnen -naar ve len van u zullen weten- door een teek gebeten worden, bij voorbeeld in de Veluwse bos sen. Als we de Barneveldse Krant van de 6e juni mogen ge loven -en waarom zouden we niet- loop je in die fraaie omge ving kans in bos of hei via de beet van een besmette teek ge confronteerd te worden met een nog vrij onbekende Lyme- ziekte. Krijg je na de steek een grote rode vlekdirekt naar een dokter voor een antibioti- cakuur. Daardoor wordt de ziekte genezen. Geen vlek (wat ook kan) dan letten op even tuele, vaak later optredende klachten, zoals oogaandoenin gen, hersenvlies- of zenuwont stekingen. Zelfs hart- en ge wrichtsproblemen horen bij het ziektebeeld. Dan uiteraard ook naar de dokter en hopen, dat je klachten worden onderkend en te behandelen zijn. Het enige wat je kunt doen om een teek van 't lijf te houden is je van top tot teen in kleren te hullen tot en met handschoe nen toe. Maar ziet u dat zich zelf doen tijdens „de paden op en de lanen in?" Anders bij angstige gevoelens gewoon het bos niet ingaan, noch de hei op, maar houdt honden maar uit struiken en bossages. Wat je dan beter kunt doen, ze ker in die warme landen, staat aan het begin van dit stukje al beschrevenzo'n Preventie band om de nek. De werkzame stof ervan verspreidt zich via het huidvet over het gehele li chaam en verlamt de teek, die daardoor van het dier afvalt. Eventueel al op het dier zitten de teken laten gemiddeld bin nen 24 uur los en vallen ook af. Het merendeel ervan zal binnen enkele dagen bezwijken en kan dan ook geen ziektes meer overdragen. Meneer of mevrouw Hond kan overigens rustig in de regen lo pen of zwemmen, de 19,50 kostende band heeft geen ne gatieve invloed op het reukver mogen en haaruitval of vacht verkleuring zijn niet geconsta teerd. De werking is een maand of vier. Voorkomen nog altijd beter dan teken. Alleen als het ijs en ijskoud is... rrjsJSS Veel (jonge) mensen zijn ge slaagd of besluiten na minder positieve resultaten aan de slag en niet meer naar school of de opleiding te gaan. Dus gesolliciteerd wordt er bij 't leven deze maanden. Nou is dat voor menigen niet 't gemakkelijkste klusje. Dus kan de verleiding groot zijn in de boekwinkel of 't warenhuis een speciaal pakketje te kopen met 10 vel sollicitatie briefpapier en enveloppen, voorzien van 'nut tige tips en voorbeelden voor het schrijven van een goede sollicitatiebrief', zo prijst het in Almere gevestigde Ronia Im port-Export op het setje aan. Dat kost je dan 5,95 en 't is pas op de markt. 'k Heb het bekeken, maar zet er wel vraagtekens bij. De ope ningszin van de brief: 'Naar aanleiding van ons telefoonge sprek van dinsdag...' etc. is (evenals naar aanleiding van uw advertentie) naar mijn gevoel het meest gebruikte, dus ver sleten begin, dat je je kunt in denken. Daar kom je dus wat je noemt niet mee binnen...En nu mag je je in een sollicitatiebrief best positief uitlaten over het bedrijf, waar je hoopt te kun nen gaan werken, maar „dat uw bedrijf een uitstekende ser vice biedt aan zijn klanten en kwalitatief goede producten verkoopt" vind ik via Ronia net een grote lik stroop te veel. De enveloppen van 16 x 11 cm ko men ook al niet indrukwekkend bij me over, terwijl een vouw in de vellen papier je bij het schrijven een tikkie in de weg kan zitten als je het er bij gele verde, gelinieerde ondervel ge bruikt. Wanneer je bedenkt, dat je voor 3.50 al een bloc met 50 vel goed papier koopt met zo'n gelinieerd ondervel er bij en je (hoop ik voor je) op school ook hebt leren solliciteren, noem ik het niet direkt een 'dat moet je hebben'-set. Tenzij het school- verleden zover achter de sollici tant ligt, dat zo'n steuntje in de rug beter is dan kromme zin nen of een weinig toonbaar schrijfblocvelletje.Dan heb je tenminste enig houvast en ziet het er allemaal netjes uit. 't Is weer luizentijd. Witte vlieg kan ook. En wat zegt u van thrips in de planten. Ik heb zelfs na een vakantie een plant in de tuin gehad met voor mie ren een blijkbaar zeer aantrek kelijke luis er in. Honderden zeer aktieve mieren renden als Historisch Delft, over de hele wereld bekend om het typische Delftsblauwe aardewerk. Wan delen langs prachtige oude panden, gezellige grachtjes, smalle steegjes en pittoreske geveltjes. De ANWB heeft een telefoon nummer waarop men het weer bericht voor ruim 200 vakantie bestemmingen in Nederland, Europa en Noord-Afrika kan beluisteren. Via 06-9579 krijgt men informatie over het aktuele weerbericht, het aantal zonne- uren en de neerslag in de va- kantiegebieden. Ook kan een weersverwachting voor de ko mende vijf dagen worden opge vraagd of de zwewatertempera- tuur van een aantal kustgebie den. Tarief van de vakantie weerlijn: 75 cent per minuut. Een dagje Delft met de 'Delft Tour' in de maanden juli en au gustus start vanuit Den Haag met een tramrit naar 'De Delft- se Pauw', ih dit atelier wordt het beroemde aardewerk nog op de originele manier beschil derd. Enkele haltes verder komt de bezoeker in het cen trum, waar een rondrit met een paardentram kan worden ge maakt. Een andere mogelijk heid is een bezoek aan de VW Delft waar uiteraard informatie over Delft beschikbaar is maar ook vouchers voor gratis toe gang tot 3 Delftse musea ver krijgbaar zijn. De tocht gaat terug over het water. Vanaf de bekende Oost poort vertrekt om 13.50 en 16.15 uur een boot van Rederij Van Heyningen. Die brengt de toerist via een mooie tocht over de Vliet terug naar Den Haag. De Delft Tour 'gaat' t/m 30 au gustus dagelijks (behalve op maandag). Kaarten a 15,- en inlichtingen bij de VW-kanto- ren in Den Haag (CS) en Sche- veningen. gekken onder en tussen de bla deren en hadden de buit van hun leven. Wegdoen bleek de enige remedie, maar misschien bent u er eerder bij en kunt u nog het een en ander redden met bijvoorbeeld een voor 100% afbreekbaar, biologisch bestrijdingsmiddel op basis van organische vetzuren. Dat helpt niet alleen tegen de al genoem de, ongewenste insecten, maar ook tegen meeldauw op b.v.ro- zen. Deze van genoemde vetzu ren voorziene middelen zijn zo veilig, dat ze zelfs bij groente gewassen tot direct voor de oogst toegepast kunnen wor den. Op een vakbeurs voor de tuin- branche zag ik het bij Bayer (tel. 02979- 80666), die er de naam Duoflor aan gaf. De prijs is 11,95 voor een 200 ml. fla con, genoeg voor 20 liter sproeivloeistof. AA Huis Tuin (tel. 050-333911) komt met een 100 ml. verpakking en als con sumentenprijs 7,95. Tegen die belagers is best wat „vriendelijks" te onderne men. (Illustratie Bayer) Memo Uitzendservice zoekt voor enkele van haar relaties, o.a. Bankwerker In bedrijfsteller (L TS/MTS) Bankwerker voor onderhoud van kranen (LTS) Onderhoudselektricien (LTS-E met II.E. V.-diploma) Strekker (L TS-Metaaltechniek) Lassersbaas voor aan-/afbouw van schepen. (Bekend met moderne lastechnieken) Assistent Bedrijfsleider voor montage scheepsbouw Chef Kwaliteitsdienst. Bekendheid met ISO normen Chef Onderhoudsdienst (HTS W.T.Bouw) Voor alle functies geldt minimaal enige jaren ervaring. Verder vragen wij o.a. IJzerwerkers, Bankwerkers, Lassers en Produktiepersoneel. Kom langs voor informatie en/of inschrijven bij ons kantoor PLANTAGEWEG 30 ALBLASSERDAM Of bel nu Met ingang van het schooljaar 1992/1993 wordt bij het openbaar onderwijs in Schiedam gevraagd een voor een vacature van 17 uur en 30 minuten (schaal 9'BBRA), verdeeld over 2 basisscholen. De taakomvang zal gedurende het schooljaar met enige uren uitbreiden. Inlichtingen: de heer drs. Th H J van Giezen, Dienst Educatie van de ge meente Schiedam, tel. 010-4275396. aan de V.S.O.-school De Wegwijzer, Burg Honnerlage Gretelaan 496, voor een vacature van 16 uur en 30 minuten (schaal 10 BBRA). Ervaring en/of affiniteit met het lesgeven aan leerlingen in het VSO is gewenst. De voorkeur gaat uil naar een invulling van de uren op de maandag en dinsdag. Inlichtingen: mevrouw J. A. M v.d Peet, directeur van de school, tel. 010- 4715052, privé tel 023-289687. Van sollicitanten wordt verwacht dat zij: - bereid zijn om onderwijs te geven overeenkomstig de beginselen van het openbaar onderwijs; - in het bezit zijn van de vereiste onderwijsbevoegdheid Salariëring c.a. vindt plaats volgens de bepalingen van het Rechtspositiebesluit onderwijspersoneel Van toepassing is de Sollicitatiecode openbaar onderwijs. Schriftelijke sollicitaties met opgave van curriculum vitae en referenties binnen 10 dagen na plaatsing van deze advertentie te richten aan het college van Bur gemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Met spoed gevraagd: Schiedam e.o. die een goed commercieel artikel kunnen schrijven. Reakties naar: Press Service Almelo B.V. Postbus 412, 7600 AK Almelo. Tel. 05496-76525. Postbus 2003 - Buys Ballotlaan 25 3130 BA Vlaardingen. Tel. 010-4350855 Gevraagd per 7 september a.s. voor de afdeling korte opleiding Handel en Oriëntatie Schakeling Het vak presentatietechniek behelst hier met name het overbrengen van vaardigheden die voor leerlipgen noodzakelijk zijn in de praktijk van de winkel, zoals reclametekenen, eenvoudig etaleren en het ontwerpen van een display. Sollicitanten dienen te beschikken over een diploma academie beeldende kunst óf over voldoende in het bedrijfsleven opgedane ervaring. De lessen worden gegeven op maandagochtend, dinsdag en woensdagochtend Van de sollicitanten wordt een actieve betrokkenheid bij een geloofsgemeenschap verwacht en de wil mede gestalte te geven aan de doelstellingen van de school. Informatie bij de heer Th. A. A. Werner, directeur afdeling Handel, telefoon school 010-4350855 - privé 010-4351263. Sollicitaties binnen één week te richten aan het schootadres, t.a.v. de heer A. Vader, directeur personeel. Eventuele gesprekken zullen plaatsvinden op vrijdagmorgen 24 juli a.s. De B.V. Alarm Centrale Vlaardingen is een modern en compleet ge organiseerd bedrijf dat sinds haar oprichting in 1976 het trefwoord beveiligingmet zich meedraagt. Eén van haar hoofdactiviteiten is het exploiteren van een eigen meldkamer. Wegens uitbreiding van haar service-verlenende taak ontstaat er op korte termijn de vacature voor vol-continu 20-30 jaar Functie-informatie: behandelen van binnenkomende alarmmeldingen behandelen van hulpoproepen via het alarmeringssysteem voor ouderen en gehandicapten het aannemen en doorgeven van technische storingen bestemd voor diverse bedrijven het aannemen van een artsentelefoon Uw profiel: beschikken over een service-verlenende, klantgerichte instelling een praktische, resultaatgerichte werkwijze er op nahouden collegialiteit computerervaring het reeds bezitten van het diploma beveiligingsbeambte kan tot aanbeveling strekken Schriftelijke sollicitaties binnen 14 dagen na verschijningsdatum richten aan: t.a.v. de directie, Postbus 200, 3130 AE Vlaardingen Wij zoeken van 15-18 jaar, voor de bezorging van de tijdschriften in Schiedam-centrum op vrijdagmiddag en/of zaterdag. Ca. 4 uur werk. Tel. inl.: 4349215, J. Veldhoen. ANWB erkende autorijschool SCHAKEL EN AUTOMAAT THEORIELESSEN Oostsingel 17 3112 GC Schiedam Tel. 010-4264033 De Internationale Reis- en Kredietbrief én het ANWB WW-lidmaatschap, nu samen met fl 12,50 voordeel. Dit. pakketvoordeel geldt tot 1 september. Schiedam, 's-Gravetandseweg 565, tel.: 010 - 4734333 Je hebt méér aan de ANWB

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 12