Het Nieuwe Spetterend begin Jeugdland SrouMiD Kroegentocht loopt uit de hand GESLOTEN ORANJE Zwembad Zuid 5 weken dicht [?®@ï(g(5)®[ Het Nieuwe Stadsblad Grote belangstelling voor huizen in Spaland U0ÉQMDI Missverkiezing hoogtepunt tijdens Haring Bierfeest Snelheids- controles Deze week de uitslagen Groot Vlaardingen Wandeling Inbraak bedrijfspand ODI -®ïnL NATIONALE L O T E R I J I De huis vakman in INTERIEURVERZORGING SCHIEDAM - Drankge bruik tijdens een kroegen tocht door Schiedams cen trum is volgens de politie de oorzaak van een massa le vechtpartij vrijdagavond Het kantoor van is i.v.m. vakanties van 27 juli t/m 14 augustus. Wij zijn wel bereikbaar op ons editiekantoor Westhavenkade 14 Vlaardingen Tel. 010-4344022 Fax 010-4602727 SCHIEDAM- De belang stelling voor sociale koop woningen en vrije sector woningen (met een eenma lige bijdrage) in nieuw bouwwijk Spaland is zo overweldigend, dat de ge meente hiervoor een spe ciaal lotingssysteem heeft ontwikkeld. - r2lï woningen van Slokker Vastgoe dontwikkeling Zoetermeer b.v. Nog dit jaar wordt met de bouw van de woningen (zie tekening) begonnen. Het systeem is zo eenvoudig mogelijk gehouden en heeft als doel om zowel koper als verko per meer houvast dan gewoon lijk te geven tijdens de verkoop procedure. In het juli-nummer van 'Spa land Bulletin, een speciale uit gave van de Dienst Gemeente werken, is een bon opgenomen die kan worden ingeleverd bij de makelaar. De makelaar le vert op zijn beurt de namen weer in bij de gemeente. Daarna vindt door een notaris loting plaats. Iedere kandidaat krijgt vervolgens een nummer dat chronologisch door de makelaar wordt afgewerkt. Doel In principe kan iedereen mee doen. Zij het dat bij de sociale koopwoningen 75 procent en bij de vrije sector 50 procent zal worden verkocht aan kandida ten die in Schiedam wonen of werken. Het lotingssysteem heeft alleen tot doel om een volgorde aan te brengen in de verkoopgesprekken. Of dit ook leidt tot koop is een tweede. Als de kandidaat wordt uitgenodigd voor een gesprek, is deze niet verplicht het huis ook te kopen. Immers er kunnen allelei rede nen zijn om van koop af te zien. Daar wil de gemeente zich ook niet mee bemoeien. v In oktober gaan wederom enke le projekten in de verkoop, waarbij het lotingssysteem uit de kast wordt gehaald. Ook hier betreft het sociale woningbouw en vrije sectorwoningen met een eenmalige bijdrage. Politieke steun voor bewoners Boterstraat 15e editie Waterpop Nederlanders laten Excelsior'20 in de steek Chocoladevla voor Van der Aa SCHIEDAM- Het IVN organi seert op zaterdag 1 augustus een wandeling door het Beatrixpark. De start vindt plaast om tien uur 's-morgens op de grote par keerplaats nabij Excelsior'20. De excursie staat onder leiding van Hannie Keesmaat. SCHIEDAM - De politie heeft vanochtend rond half vijf een zevental aanhoudingen verricht inzake de bankoverval vorige week donderdag aan de Rem brandtlaan. Als hoofdverdachte werd een 42-jarige Schiedammer aange houden die tijdelijk in Rotter dam verbleef. Tevens werden in Rotterdam drie mannen aange houden die waarschijnlijk illi- gaal in Nederland verblijven. Voorts werden, op verschillende plaatsen in Schiedam, een 38-ja- rige Schiedammer en twee Schiedamse vrouwen van 25 en 28 jaar oud aangehouden. In het huis van de hoofdver dachte trof de politie een revol ver en een paar duizend gulden aan. Ook bij de andere huiszoe kingen in Schiedam en Rotter dam werden verschillende geld bedragen gevonden. Bij de aan houdingen werd assistentie ver leend door een speciaal aanhou dingsteam uit Rotterdam. De overval vond afgelopen donderdagmiddag plaats. Twee mannen drongen de bank bin nen en bonden de drie daar aanwezige vrouwelijke perso neelsleden vast. De bankrovers stopten een aanzienlijke geldbe drag in plastic tassen, verlieten het gebouw en sloten het af. Pas in een laat stadium werd de po litie op de hoogte gebracht. Het personeel kreeg geen kans het alarm in te schakelen. Opletten de buurtbewoners zagen dat er iets 'vreemds' aan de gang was en belden de politie. Het onder zoek werd bespoedigd omdat een personeelslid de identitiet van een van de daders kon vaststellen. VLAARDINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is er ingebroken in een bedrijfspand aan de James Wattweg. Door een raam te forceren kon men het bedrijf binnenkomen. Er wordt een hoeveelheid kleingeld alsmede een draadloze telefoon vermist. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL bij een café aan de Lange Haven. t De twee slachtoffers die daarbij vielen zijn inmiddels buiten le vensgevaar. Een van hen - een 22-jarige stadgenoot - werd be werkt met een honkbalknuppel en liep daarbij verwondingen op aan zijn hoofd. Een andere vechtersbaas werd met revolver door zijn arm geschoten. De po litie arresteerde zes amokzoe- kers en deed huiszoeking in twee woningen waarbij niets werd aangetroffen. Op dit mo ment zit nog één arrestant vast. Het gevecht ontstond vrijdaga vond om een uur of half acht. Een groep van vijftien behoor lijk aangeschoten mannen - die zich deels in, deels buiten het café bevonden - kreeg onenig heid met een andere kleinere groep van een man of zes. Een lid daarvan haalde plotseling een honkbalknuppel tevoor schijn en sloeg daarmee een man van de tegenpartij op het hoofd. Daarna liep de zaak vol ledig uit de hand en ontstond een ware chaos. Een tweetal vechtenden belandde zelfs in het water en het hele café-inte rieur werd volledig in elkaar ge slagen. Om de gemoederen tot bedaren te brengen moest de Schiedamse politie de hulp in roepen van Rotterdamse colle ga's. SCHIEDAM - Zwembad Zuid aan de Westfranke- landsedijk wordt van 3 au gustus tot en met 6 sep tember gesloten voor een grote opknapbeurt. Dat betekent dat in die zomer periode een dikke zeven tigduizend Schiedammers slechts de beschikking hebben over het 25 meter bassin van het Sportfond- senbad aan de Burgemees ter Knappertlaan. Vorig jaar zomer sloot Bad Groenoord al zijn poorten in afwachting van een nieuw bad op dezelfde lo catie, dat eind 1993 gereed moet zijn. Volgens Jan van Vugt, directeur van Sport en Recreatie in Schie dam, lijkt het weliswaar een vreemde periode om de opknap beurt ter hand te nemen, „maar," zo zegt hij, „elk mo ment is natuurlijk een slecht moment en we hebben geconsta teerd dat dit toch de minst slechte periode is. Buiten de va- kantietijd zou je weer de vele doelgroepen duperen die van Zuid gebruik maken." Troost Volgens Van Vugt had Zuid de laatste tijd, ondanks het warme weer, toch al een fractie van het normale aantal bezoekers, zo wel in het bad als op de ligwei- de. „Wat dat betreft is de pijn dus niet zo groot," aldus de S en R-directeur. In de vijf weken dat Bad Zuid dicht gaat (het bad voldeed niet meer aan de wettelijk gestelde eisen), blijft wel de speelweide toegankelijk; zonder dat overi gens entree wordt geheven. Een schrale troost echter voor de volwassen Schiedammers, die dan slechts tot hun enkels ver- VLAARDINGEN - De Vlaar- dingse politie heeft vier Schie dammers in de cel gezet vanwe ge het feit dat zij maar liefst 60 diefstallen in Vlaardingen en omgeving hebben gepleegd. Dit kwam aan het licht toen de politie een 19-jarige Schiedam mer aanhield op verdenking van tanken zonder te betalen. Hij bekende dit 30 keer te heb ben gedaan. Daarnaast bekende hij en de drie andere Schiedam mers (27, 23 en 27 jaar) inbra ken in bedrijven en auto's, van aanhangers en autodiefstallen. In totaal zijn er 30 inbraken, steeds in wisselende samenstel ling, gepleegd. De buit bestond onder meer uit auto's, aanhan gers, gereedschap en bouwmate rialen. De politie schat de totale waarde op minimaal 30.000. Het gereedschap, een aantal ge stolen auto's, een aanhanger en een stoomcleaner zijn terugge vonden. In een groot aantal ge vallen hebben burgers geen aan gifte gedaan van diefstal. Som mige teruggevonden goederen kunnen daardoor niet naar de eigenaar worden teruggebracht. De politie verwacht in deze zaak meer aanhoudingen te ver richten. koeling kunnen zoeken in het kleuterbadje. Bad Zuid heeft de gebruikers van het zwembad de afgelopen tijd al ingelicht over de vijf we ken durende sluiting. Volgens Van Vugt zijn daarover nog geen klachten binnengekomen. Groenoord In oktober van dit jaar moet de eerste paal de grond in voor de nieuwbouw van Bad Groe noord. Was in eerdere plannen sprake van een luxe bad met conferentieoord, dat idee is in middels afgeslankt tot een wed strijd- en recreatiebad „met toe ters en bellen," zoals Van Vugt het noemt. Echter ook in het vernieuwde Groenoord kan er slechts voor namelijk overdekt worden ge zwommen, al is er een grote lig- weide gepland. Volgens de laatste plannen is de stichting Sportfondsen de be oogde exploitant van het nieu we Groenoord. Op het moment dat de nieuwbouw zijn deuren opengooit, zal het Sportfond- ,senbad aan de Burgemeester Knappertlaan zijn deuren voor goed sluiten. Het oude Groenoord was vol gens Van Vugt onmogelijk meer open te houden: „Ook dat bad voldeed niet meer aan de eisen en moest elk seizoen op impro- visorische wijze worden opgeka lefaterd om het nog enigszins geschikt te maken voor bruik." ge- VLAARDINGEN - De stichting Haring Bierfeest wil van de missverkiezing een hoogtepunt maken tijdens de twintigste editie van het jaarlijkse volksfeest. Vorig jaar werd de Miss Haring Bier-verkiezing voor het eerst gehouden. Winnares werd toen Monique de Jong. Zowel publiek als sponsors waren zeer tevreden over de verkiezing. De organisatie van het feest heeft daarom besloten dit onderdeel tot een van de hoogtepun ten te bombarderen. De organisatie zegt hiervoor alles uit de kast te hebben gehaald. Ook dit jaar worden de kandidaten ge kleed door Vlaardingse modehuizen. Kandidaten voor de Miss Haring Bier-verkiezing 1992 kun nen zich aanmelden via de volgende telefoonnummers: 010 - 460 23 49, 010 - 435 35 86 en 010 - 470 90 88. Ook is het mogelijk een brief met recente foto te sturen naar: Stichting Haring Bierfeest, Postbus 169, 3130 AD Vlaardingen, onder vermelding van 'Missverkiezing'. SCHIEDAM - De politie is de laatste tijd aktief met snelheids controles. Afgelopen dinsdag middag vond er een plaats aan de Havendijk. Van de 600 voer tuigen die werden gecontro leerd, werden 39 bestuurders ge verbaliseerd. De hoogst geme ten snelheid lag tegen de 100 km/uur. Op de Burgemeester van Haar- enlaan, ter hoogte van de Ch. Th. Storkstraat werden 80 au to's gecontroleerd op snelheid. Veertien gingen er op de bon. Het record stond hier op 84 km/uur. Aan de Van Beethovenlaan werd vrijdagochtend een con trole gehouden. Van de 229 voertuigen reden er 19 te hard. De snelste reed 107 km/uur. 1 Stadsblad SERVICELIJN 010-4796199 Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 WOENSDAG 29 JULI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 61 OPLAGE 42.150 Stadsblad SCHIEDAM- Lekker snoepen, voorstellingen bekijken en vooral veel spelen en bewegen. Vele honderden kinderen waren maandag aan de voet van het stadskantoor komen opdagen om niets te missen van de ope ningsdag van Jeugdland. Op het stadserf vonden tal van aktivitei- ten plaats, zoals koeien melken (geen melk maar uiteraard limo nade), sjoelen, kleiduiven schie ten en basketbal spelen. Veel kinderen hadden hun zinnen ge zet op een avontuur op het grote springluchtkussen en de klimpi- ramide. Van de vele artiesten trok vooral het circustrio 'De Rosnikovs' de meeste aandacht. Hoog in de trapeze voerden zij adembenemende huzarenstukjes uit. Ook de sneltekenaar zat niet om werk verlegen. Van 's-mor- gens elf tot 's-middags drie uur legde hij maar liefst honderden gezichten op het papier vast. De spotprent was voor velen een cadeau om zorgvuldig mee te nemen. Het feest begon in een frisse temperatuur. Later op de dag werd het zonniger. Jeugd land trekt nu drie weken de wij ken in. En sluit af op vrijdag 14 augustus op het parkeerterrein in het Beatrixpark nabij Excel- sior'20. In iedere editie van Het Nieuwe Stadsblad wordt een deel van het programma gepu bliceerd. Deze keer tot en met 5 augustus. Zie pagina 3. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen Loten om woning Woningen van bouwer Slokker. Voor het eerst past de gemeente een systeem van loting toe. Daders bankoverval Rembrandtlaan opgepakt :rt Rechercheurs stelden een onderzoek in. En met succes. U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 2 5 meter zwemwater voor 70.000 mensen in braken i Zwembad Zuid gaat ruim een maand dicht... ...terwijl op het nieuwe Groenoord nog tot eind 1993 gewacht moet worden. niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1