Gebit stuk? BELOOFD: Actie tegen privatisering stranden Curacao v Iris en Boef zoeken woning —«■pi» Glanzend haar zonder '7 QRin TOER-IS-MEE We smeren en geuren dat het een lieve lust is Kano- en natuuitochten Molendagen Kinderdijk Dierenrubriek Hargahoeve w'-r" Duivenberichten Mijn mening Omzet cosmetica stijgt en stijgt Eerst pompen dan lakken In de Hollandse Biesbosch Iedere zaterdag m VERINGMEIER TANDTECHNIEK Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 31 JULI 1992 PAGINA 3 SCHIEDAM - Het gaat niet goed met Curacao. Er heerst een algemene onte vredenheid, waar nog eens bij komt dat een groot deel van de mooie stranden die het Antilliaanse eiland rijk is, worden geprivatiseerd of al zijn geprivatiseerd. Mevrouw Lourdes (voor naam) Paci Kok, zelf op Curacao geboren, maar woonachtig in Schiedam, maakt zich vooral over dat laatste grote zorgen. „Ik durf niet uit te sluiten dat er straks een grote volksopstand komt, vergelijkbaar met die van 1969, waarbij toen bijna alle ge bouwen op het eiland in brand werden gestoken." Actie Toen zij twee jaar geleden weer eens op haar geboorteeiland kwam, kon ze het ineens goed merken. Grote delen strand werden 'geannexeerd' door ho tels, grote huizen en door bui tenlandse investeerders. Voor de gewone inwoners van Cura cao wordt een dagje naar het strand inmiddels - in mei jongstleden was Paci Kok weer op het eiland - bijna een onmo gelijkheid. Daarom is zij in haar eentje een actie begonnen voor het behoud van de stranden voor de bevol king van Curacao. Ze stuurde brieven naar vakbonden, poli tieke partijen, de media en zelfs naar minister president Lubbers en zijn Antilliaanse collega me vrouw Liberia Peters. „Ik neem het de investeerders niet kwalijk dat zij stukken strand innemen," zegt Paci Kok. „En ook de buitenlandse toeristen niet die aan die stran den liggen. De overheid in Cu racao laat het allemaal gebeu ren; daar zit de fout. Je hoort een hoop mooie woorden, maar voorlopig gebeurt er niets aan. Kijk, een eiland als Curacao kan natuurlijk absoluut niet zonder de toeristenindustrie, maar dit gaat veel te ver. De Antillianen zijn vaak arm, maar ze houden van hun stranden. Nu moeten ze er nota bene en tree voor betalen. En als je dan Reparatie klaar terwijl u wacht Het Nieuwe Stadsblad een gezin met een paar kinde ren hebt, dan kun je zo'n uit stapje wel vergeten." Demonstratie Ook op Aruba en Bonaire werd tot voor kort een aanzienlijk deel strand geprivatiseerd. Daar echter is een halt toegeroepen aan die ontwikkeling en mag er alleen nog maar worden ge bouwd achter de boulevard. Zo ver is het op Curacao nog niet. Het heeft ook alles te maken met de volksaard, legt Paci Kok uit. De mensen vinden het alle maal verschrikkelijk wat er met hun stranden gebeurt, maar de enige reactie is vaak 'Wat kun nen we doen?'. Daarom ben ik zelf een actie gestart. Niert al leen onder de inwoners van het eiland, maar juist ook in Neder land, waar bijna de helft van alle Antillianen woont. Momen teel is de vakbond op het eiland op mijn initiatief bezig met het voorbereiden van een grote pro testdemonstratie tegen de priva tisering. Als het eenmaal zover is, ik hoop in september, moet er gelijktijdig ook een manifes tatie in Nederland plaats vin den." Lourdes Paci Kok vindt het van het allergrootste belang dat er, bijvoorbeeld via zo'n demon- stratie, wat gebeurt tegen de ontwikkelingen: „Ik ben veel te bang dat als we dit soort acties niet houden, er straks een uit barsting van geweld zal komen. En daar is natuurlijk helemaal niemand bij gebaat, want Cura cao is toch zo'n heerlijk eiland." SCHIEDAM- Ook deze week weer twee honden die extra aandacht verdie nen. De eerste hond betreft Iris. Een Duitse herder van het 8 jaar. Iris is een beest zonder geluk. Ze kwam als zwerver Hargahoe ve binnen. Na drie maanden werd voor haar eindelijk een prima onderdak gevonden. Maar toen baas en bazin het niet meer in elkaar zagen zitten, werd Iris 'de hond van de reke ning' en naar Hargahoeve terug gebracht. "Iris is een lieve hond. Alleen zijn vindt ze geen probleem. Ook kan ze goed om gaan met kinderen. Deze hond verdient een goed huis", aldus Hargahoeve. Boef Ook Boef komt voort uit een 'boedelscheiding'. In Hargahoe ve staat ze bekend als een bel hamel. Altijd in voor een gein tje. Boef, een vrouwelijke boe- vier van zeven jaar, is een lieve hond en kan goed opschieten met kinderen en andere dieren. Wie komt Boef ophalen? Tijden Hargahoeve is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. En zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Het dierentehuis is op zondag en op maandag gesloten. SCHIEDAM - De oude duiven van De Postduif vlogen afgelo pen weekend vanuit Etampes. Om 7.30 uur klonk daar het startschot. De eerste duif arri veerde om 12.48 uur op zijn thuishok, de laatste was er om 13.20 uur. Dit keer ging de combinatie Toutijn - Homburg met de eer strijken, zij pakten ook de tiende plaats. Verdere uitslag: 2; Chr. Brewur, 3; H. Jansen, 4; C. de Jonge, 5 en 8; combinatie Brouns - Schemkes, 6; Speijer en dochter en 7 en 9; P. Vrauwdeunt. De aspiranten gingen om 8.30 uur los vanuit Roye op een afstand van 270 kilometer van Schiedam. De eerste tien prijzen waren voor: 1; G. Barzilay, 2; Th. van Raay en zn, 3; Chr. Breur, 4, 5 en 6; C. de Jonge, 7 en 9; L. Toutijn - Homburg, 8; Speijer en dochter en 10; H. Jansen. PV De Vrijheid vloog vanuit Arras (212 kilometer) een vlucht voor jonge duiven. De 310 duiven werden om 8.45 uur gelost. Aankomst eerste duif: 11.33 uur, laatste: 11.50 uur. De uitslag: 1, 7 en 9; F. Bodeving, 2, 3 en 5; Wagteveld- Ehinger, 4; R. Heinsbroek, 6 en 8; M. Egberts, 10; M. Korporaal. De oude duiven, 79 stuks, ver trokken ook vanuit Etampes. Om 7.30 uur begonnen de dui ven aan de terugreis van 418 ki lometer. De eerste duif was om 13.03 uur terug, de laatste om 13.20 uur. Uitslag: 1, 5, 6 en 8; R. Wijnties, 2 en 10; F. Bode- ving, 3, 7 en 9; P. van Diest en 4; R. Heinsbroek. Naar aanleiding van de vele schoonmaakaktiviteiten in Schiedam, zoals gritstralen, stuurt de heer J. C. Franken de volgende brief. „Stofvrij schoonmaken van wo ningen aan de Van Hogendorp- straat? Het is een grove leugen. Ik kwam vorige week donderdag van mijn werk. Maar van 100% stofvrij gritten was geen sprake. Alles was zo 'schoon' verlopen, dat ik direkt kasten en bankstel moest gaan schoonmaken. Over al lag een gele deken van de verfstof die men van de muren afblaast. De ramen waren zo be slagen door het gele goedje dat ik amper naar buiten kon kij ken. Ik heb geklaagd bij het GWB. Maar dat heeft niets uit gehaald. De ramen en deuren moeten ondanks een buitentem peratuur van 26 graden potdicht blijven. Ook vond men het nodig om de beplanting te slopen, want die stond toch maar in de weg. Het is gemeentegrond, kreeg ik te horen toen ik protesteerde tegen de gang van zaken. Ik dacht: wij zijn toch de gemeente Schie dam, de burgers. Toch niet die paar op het stadhuis of bij het GWB. J. C. Franken" SCHIEDAM - Het Jeugd landprogramma van zater dag 1 augustus tot en met woensdag 5 augustus ziet er als volgt uit: Zaterdag 1 augustus 13.30 uur Noord: Pannekoek- huis Pr. Beatrixpark, melden deelname viswedstrijd (f 1,-); 14.00 uur Aanvang viswedstrijd in de Poldervaart (tijdsduur 90 minuten), toegestane hengel- lengte is 5 meter. Voor de kin deren die geen hengel hebben zijn eenvoudige hengels be schikbaar. 14.30 uur Centrum: Hemaplein, Lange Kerkstraat, Straattheater 'Basera' (gratis). Maandag 3 augustus 10.00 uur Zuid: Wilhelmina- plein, kreativiteit (gratis). 10.15 uur Nieuwland: Dr. Wi- bautplein, spelcircuit (gratis). 14.00 uur Noord: De Blauwe Brug, Bachplein 590, Theater 'Les Diaboliques' (f 1,-). 14.00 uur Hemaplein: Kreativi teit (gratis). 14.15 uur West: Frans Hals plein, spelcircuit (gratis). Dinsdag 4 augustus: 10.00 uur Noord: Boekweitak ker, kreativiteit (gratis). 10.15 uur West: Vlaardinger- diik, sport en spel (gratis). 10.30 uur Oost: Edisonplein, bloemschikken (gratis). 14.00 uur West: Vriendschaps plein, kreativiteit (gratis). 14.15 uur Zuid: Maasboule vard, sport en spel (gratis). 14.30 uur Noord: Hof van Spa- land, bloemschikken (gratis). Woensdag 5 augustus: 10.00 uur Nieuwland: Dr. Wi- bautplein, kreativiteit (gratis). 10.15 uur Oost: Edisonplein, spelcircuit (gratis). 10.30 uur Noord: Schoolplein 'De Klinker', Straattheater 'De Knarf poppensjoo'. 14.00 uur Noord: Geuzenplein, kreativiteit (gratis). 14.15 uur Zuid: Maasboule vard, spelcircuit (gratis). 14.30 uur Centrum: Hemaplein, Straattheater 'De Knarf Pop pensjoo' Jacques Becks moet een gelukkig man zijn. Al jaren achter elkaar hoor ik hem namens de Nederlandse ^smehca Ver eniging alleen maar positieve dingen zeggen over de omzet van cosmetische produkten. Die stijgt en die styg maar Want wij zijn als Nederlanders op dit punt behoorlijk met ons zeïbeig. Dat mag! Vroeger minder, maar nu w,lk*.we qewoon lekker ruiken. Of we nu vrouw, man, jong of oud(er) zijn. Daar gaven we vorige jaar zelfs 15 A meer voor uit, dan het jaar daarvoor. We smeren van alles en nog meer tot ons a'9e^f,n we' hagen. Op het gezicht net zo goed als op de handen Mis schien worden (of lijken...) we er een stukje«jongerdoor Waarom niet, dus hup, een omzetstijging van maar liefst Mannen weten er ook wat van. Die tastten dieper in dei bui del en gunden zich voor 15% meer aan sputen voor bad douche en deodorant. En scheren niet te ver9eten V°° natscheren staat in de belangstelling met vorig jaar zelfs een toename van 25%. Mondvenorging mag ook Poets» epMik wko- npn steeds betere (lees duurdere) pastas. En gaven aaar 10% meer voor uit. Ons haar kostte ons 9% meer met cre- lesSqen als koploper, op afstand gevolgd door sham- poo'sen haarlakken. Want die horen er weer helemaal bij. Terwijl in vakantietijden de waarschuwende opgestoken vin geren te veel zon goed was voor een sterke st.jg.ng m%) van het gekochte aantal smeersels tegen de zon. Vooral hoge beschermingsfactoren zaten in de lift. Kortom we zorqen goed voor ons uiterlijk. Van top tot teen J*»*» wM SdTOWWelk^adZij van vwige week u al wal nieuwtjes op dit vlak voor, vandaag staat het Varia-spotlicht voorna melijk op ons haar. De tijd, dat er in de douche één grote gezinsfles shampoo stond, is in menig gezin voor bij. Pa pakt de fles met een anti roos produkt. Sportende dochter een milde elke dag shampoo. Ma gebruikt al jaren een kleurspoeling en heeft daar haar eigen flacon pp af gestemd. En laat ik voor de zoon van dit door mij ten to nele gevoerde gezinnetje ten slotte nog even die voedende shampoo aanrukken, want 't joch is behept met droog haar. Mag deze doorsnee familie, inclusief de haarzorgen, door mij ter plekke zijn verzonnen, het gebruik van verschillende soorten shampoo's is in tal van gezinnen de gewoonste zaak van de wereld geworden, zo wijzen marktgegevens uit. Haarverzorging scoort goed. Met z'n allen namen we het afgelopen jaar een omzetstij ging van 9% voor onze reke ning, zoals uit bijgaand cijfe- roverzicht blijkt. Er wordt van fabrikantenzijde dan ook het nodige bedacht om enerzijds die vaart er in te Leuk idee. En 't ziet er leuk uit ook. Poly Swing 'Pump Hair- lack'. Dat is een fleurig rood gekleurde flacon, waarmee je moeiteloos een laagje lak over het haar spuit. Dus niet steeds je duim indrukkken en sprayen tegelijk, maar -zoef- in één keer de lak er over heen. Net als vroeger toen de bussen haarlak nog van dat gevaarlijke drijfgas onder de verstuiver hadden. Drijfgas kom je nog maar wei nig tegen en wordt door (bijna) niemand meer gekocht. Dan liever gesprayd met zo'n hand, zeg maar 'duim'-pompje. Bij 'Pump Hair' gaat het an ders. Voor het spuiten pomp je enkele malen met de dop, waardoor in de flacon druk ont staat. Druk je vervolgens op de spray, dan wordt de lak in één keer gelijkmatig over het haar verdeeld. En dat's natuurlijk handig. We mochten het proberen en ontdekten, dat je in het begin even moet opletten niet te en thousiast te pompen. Dan gaat de dop namelijk niet meer hele maal naar beneden. Een 'Tat- cher'-hoofd krijg je ook, want al loop je in windkracht 10, dan houdt de spray uit die leuke fla con je coupe haartje voor haar tje op z'n plaats. Het is name lijk „extra strong" en dat voel, zie en merk je. 's Avonds goed uitborstelen dus. Henkei Cosmetics (tel. 03402- 73277) kwam er een maandje of wat geleden mee, dus is het al in de handel. De eerste keer betaal je 7,95, daarna voor een navulkflacon (refill) 4,95. houden en anderzijds steeds meer tegemoet te komen aan speciale verlangens voor onze haren. Niet alleen als het om shampoo's, maar om alle mo gelijke andere produkten gaat. Daar heb ik de afgelopen tijd wat nieuwtjes over binnenge kregen, die er een indruk van geven. Neem nou gespleten haarpun- ten. Die komen zowel bij man nen als vrouwen vrij veel voor. Nu kun je die punten afknip pen, maar voor wie daar niet aan wil, kan bijvoorbeeld de haarpunten crème uit de nieu we Sanaralijn van Wella een oplossing zijn. Binnen drie mi nuten is het haar beschermd tegen uitdrogen en splijten, ter wijl de gespleten punten weer glad worden. Omdat het hier om eem milde crème gaat, kan het haar er regelmatig mee worden verzorgd. De prijs is 6,95. Zijn de punten er nog al erg aan toe, dan kan eerst een spe ciale kuur de haren gezond ma ken. Die Sanara kuurcrème 10,95) legt als het ware een elastisch, reparerend be- schermlaagje om elke haar af- produkten voor een leuke coupe. (Foto Invite) zonderlijk en dat voorkomt splijten en breken. Maskers Voor extreem beschadigd haar ontwikkelde Wella (tel. 020- 5408911) het haarmasker Hy- dro-plus om het haar weer vi taal en krachtig te maken, dit a raison van 7,95. 't Zelfde ben je kwijt voor een haarmasker, speciaal gemaakt voor geper manent of gekleurd haar, dat aan veerkracht en elasticiteit heeft ingeboet. Zijn de krullen van de perma nent aan de slappe of uitgezak te kant, dan heeft Wella met een krulhersteller een plezierig nieuwtje om zowel van binnen uit, als van buitenaf die krul weer pit te geven. Natuurlijk krulhaar krijgt er -indien ge- Gezond haar, wie wil het niet. (Wella) wenst- ook een oppepper van. Kost 6,95 Glans! Ook Schwarzkopf heeft plezie rig nieuws voor mooier ogend haar. Met Silhouette kent dit bedrijf al een flink aantal styling produkten, die bij een moderne coupe onmisbaar zijn. Gloedje- nieuw is Shine Body Factor 12, een crème-gel, die het haar verrassend doet glanzen. Zowel nat als (vervolgens) opge droogd haar krijgt een mooie, diepe glans, zonder dat iemand het gevoel hoeft te hebben er al te glimmend bij te lopen. Glanzend haar betekent ge zond haar en wie wil dat m/v tenslotte niet. Plezierig van Shine Body met het verzorgende siliconencom- plex SPK 12 is het volume. Dit produkt verzwaart het haar na melijk niet, zodat het bijvoor beeld ook in dunner haar ge bruikt kan worden, zonder dat dit van schrik naar beneden tuimelt. Ondanks het volume blijft het toch perfect zitten. De prijs van dit alleen bij kapsa lons verkrijgbare produkt is 14,95. Tevens bracht Schwarzkopf (tel. 078-526899) in de ver nieuwde Silhouette serie met een nieuwe moulding crème een styling produkt uit voor vormen en variëren met een sterke fixatie. Vooral geschikt voor coupes, die met de vin gers in model worden gebracht, 't Kost 13,95. Glans-intensi verende wax is prima, wanneer een gel te vochtig en een ver steviger te hard is. Vooral weerbarstig haar kan met die wax in model worden gebracht door er een beetje van in niet goed vallende haarpunten te kneden. Deze Silhouette styling wax kost eveneens 13,95. Elke zaterdag, t/m 17 oktober, vinden er in de Hollandse Bies- bosch vroege vogel kanotoch ten plaats. Start 6.45 uur, aan komst 9.00 uur. Kosten inclu sief kanohuur 10,-. Voor dat tientje kan worden genoten van de intense rust, vermengd met de kenmerkende Biesbosch-ge- luiden. De tocht voert over de kanokreken van de Kikvorsch of Otter, een ruig complex van wilgenbos en griend in de om geving van het bezoekerscen- trum. Alvorens de smalle ka nokreken in te gaan wordt ie dereen vertrouwd gemaakt met de eerste beginselen van het kanoën. Begeleiding door na- tuurgidsen die regelmatig infor matie geven over alles wat te horen en te zien is. Elke eerste zaterdag van de Alle zaterdagen tot eind augus tus zijn in Kinderdijk 'molenda gen'. De 19 molens van de Ne der- en Overwaard worden 's middags tussen 13.00 en 17.30 uur in werking gesteld. De 76 draaiende wieken zorgen dan voor een prachtig schouw spel. Nergens ter wereld zijn zoveel werkende molens te vinden als in Kinderdijk en het is dan ook niet verwonderlijk dat de mo lendagen jaarlijks vele duizen den bezoekers uit binnen- en buitenland trekken. Een overzetveer brengt - alleen tijdens de molendagen - bezoe kers voor 2,50 naar de kade langs de molens. Op één na worden de rond 1738 gebouw de molens nog bewoond. Die onbewoonde is de 'bezoekmo- len'. Deze molen staat alle da gen van de week (behalve zon dag) tussen 9.30 en 17.30 open voor bezichtiging. Het interieur is nog geheel in oude staat, in clusief fornuis en bedstee. Mo lenaar De Vries ontvangt de gasten en verkoopt de entreek aartjes: 2,50 voor volwasse nen en 1,50 voor kinderen t m 15 jaar en 65-plussers. Bij Paviljoen de Molenhoek ligt een kleine rondvaartboot die dagelijks heen en weer vaart langs de molens (tussen 9.30 en 17.30 uur). Een ca. 20 minu ten durend tochtje kost 2,50 en voor kinderen van 4 t/m 9 jaar 1,50. maand worden er in de Hol landse Biesbosch natuurdagen georganiseerd. Vroeg op, want om 6.45 uur wordt gestart met,' een kanotocht die duurt tot - 9.00 uur. Daarna koffie in het bezoekerscentrum en tegen 10.00 uur met een natuurgids op wandelexcursie op het griendmuseumpad 'Kikvorsch of Otter'. Deze tocht duurt tot plm. 12.30 uur. Door eerst van af het water en daarna vanaf het land de omgeving te ver kennen wordt een goed beeld gevormd van de Biesbosch. Om 12.45 uur een uitgebreide lunch, gevolgd door een be zoek aan het beroemde Pano rama Biesbosch in het bezoe kerscentrum. hierna (plm. 14.30 uur) kan de middag naar eigen keuze worden ingevuld. Kosten van dit totaalprogramma 30,- p.p. (incl. kanohuur). Voor alle tochten is reserveren verplicht. Informatie in het be zoekerscentrum aan de Baan- hoekweg 53, 3313 LP Dor drecht, tel. 078-211311. Ope ningstijden van dinsdag t/m zondag van 9.00-17.00 uur. Van maart t/m november ook op maandag van 12.00-17.00 uur. i Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Singel 41-45 3112 GJ Schiedam. Telefoon 010-4262428 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR; Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Pnvé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Pnvé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Ame v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Pnvé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Poetbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-12-91 nr 176/1991 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-01-92 „Ik ben bang voor een geweldsuitbarsting' Lourdes Paci Kok: eenzame strijdster tegen laks beleid van bestuur van Curacao. Programma Jeugdland 4 een rubriek voor vrouwen' en andere mensen... Reakties op of bijdragen aan deze rubriek sturen aan redaktie 'UW THUISKRANT' EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Rijswijk Telefoon 070-3190292 31/92.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3