Het Nieuwe Zami's laten zich sponsoren GESLOTEN Stadsblad Overeenkomst PBVS en ziekenhuisdirectie Samenwerking zit er voorlopig niet in Stankoverlast Van Leeuwenhoekstraat Expositie Het Spectrum Auto's gestolen Brandje Inbraak café Tas weg Tuinstoelen op A20 Kilo hash Drankdief Het Nieuwe Stadsblad Groot Vlaardingen Gemeente aan minister: GBS schakelt Raad van State in >/A<& NATIONALE ill LOTERIJ SCHIEDAM - Patiënten gaan meer invloed krijgen in het reilen en zeilen bin nen het Schieland Zieken huis. Daarvoor zorgt een samenwerkingsovereen komst, die gistermiddag werd ondertekend door de Patiënten Belangen Vere niging Schiedam (PBVS) en de directie van het Schieland Ziekenhuis. Patiënten kunne via hun belan genvereniging nu meer invloed krijgen in beslissingen die het ziekenhuis voorheeft, terwijl vanuit de ziekenhuiskant gezien 'de klant' een betere service wordt geboden. Adviezen Er bestaat al geruime tijd een overleg tussen de PBVS en de ziekenhuisdirectie. Deze is nu echter in de gisteren onderte kende samenwerkingsovereen komst geformaliseerd. In de overeenkomst zijn de weder zijdse rechten en plichten op duidelijke wijze vastgelegd. Waar het gaat om bijvoorbeeld bezoekurenregelingen, verbou wingen binnen het ziekenhuis, maar ook besluiten inzake op- name- en ontslagbeleid en de behandeling van klachten, krijgt de PBVS nu een duidelijke stem in het geheel, al blijft het een puur adviserende taak. „Maar, onze adviezen kunnen niet meer zo maar terzijde wor den geschoven," zegt ir. J. van Ewijk, voorzitter van de PBVS. „Mocht de directie een advies van onze kant afwijzen, dan zullen ze op zijn minst zwart op wit hun argumentatie aan ons kenbaar moeten maken." De heer Stoffels, directeur Pa tiëntenzorg van het Schieland Ziekenhuis, ziet ook vanuit zijn kant duidelijke voordelen van de overeenkomst: „De patiënt kun je in feite zien als een klant van het zieken huis. Voor ons is het dan van groot belang om te weten hoe die klant over ons denkt. Alleen op die manier kun je daar effec tief op inspelen. Als je de kwali teit van je ziekenhuis wilt ver beteren, dan zul je moeten luis teren naar je patiënten." Begrijpelijk De PBVS wordt verder in de ge legenheid gesteld om advies uit te brengen inzake het privacyre glement en voorlichtingsmateri aal. Ook dit laatste punt is voor Van Ewijk van belang: „Het is belangrijk dat elke fol der die het ziekenhuis uitbrengt, door alle patiënten goed begre pen kan worden. Moeilijke woorden moeten eruit, lange zinnen moeten eruit. Kortige, bondige en dus begrijpelijke zinnen, daar heeft een patiënt wat aan. Mochten er na het le zen van zo'n brochure nog pro blemen zijn, dan kunnen ze daarover altijd nog verdere vra gen stellen." Middels de gesloten overeen komst denkt de PBVS nu - na elf jaar van belangenbehartiging - nóg beter kan opkomen voor de belangen van de patiënt. De vereniging prijst zich gelukkig dat Schiedam als een van de eerste gemeenten in Nederland een dergelijke gebruikersvrien delijke overeenkomst heeft kun nen sluiten met een ziekenhuis- directie. Alleen de gemeente be verwijk is Schiedam voor ge weest. SCHIEDAM- Omdat het Passage Theater eerder gesloopt zal worden dan er nieuwbouw plaatsvindt op het Stadserf, zal theater- minnend Schiedam in het seizoen '93-'94 moeten uit wijken naar Vlaardingen of Rotterdam. Zijdeveld zal proberen met De Teer- stoof te redden wat er te redden valt, maar grote produkties zullen aan Schiedam voorbij trekken. Dat sloop en nieuwbouw niet tegelijk vallen is te wijten aan de zeer langza me manier waarop de ge meente met de ontwikke ling van het stadserf bezig is en voortvarende aanpak waarmee de MAB een groot winkelcentrum op het Imelda-terrein wil bou wen. Het moet een zure appel zijn voor Carel Beke. De direkteur van de Schiedamse Theaters ziet over zes weken op slechts vijf kilometer afstand een op en top gerenoveerde Stadsgehoor zaal open gaan. Met maar liefst een capaciteit van 700 stoelen. Had hij daar ook niet hard voor gevochten. Voor zo'n grote zaal? Had hij samen met Marq Oudshofif niet rapport na rap port naar de wethouder ge stuurd dat een zaal van rond de 700 stoelen broodnodig is om quite te spelen. Was het niet van de gekke dat men in Schie- dan niet verder wilde dan pak weg 550 stoelen. Een compleet ouderwetse en achterhaalde vi sie SCHIEDAM - In galerie/kondi- torei 'Het Spectrum' aan de Hoogstraat 71 is tot en met 30 september werk te zien van Viola Scholl en John Latou- wers. Viola Scholl is een Rotter damse kunstenares en autodi dact, die keramische objecten maakt. John Latouwers toont een aan tal naïeve schilderijen, figuratie ve pasteltekeningen en houts- koolschetsen. Het Spectrum is dagelijks geopend, behalve op zondag- en maandagochtend. SCHIEDAM - In de nacht van donderdag op vrijdag werd op het Chopinplein een blauwe Audi gestolen met het kenteken XT-34-LG. Van de Korte Sin gelstraat verdween in de nacht van woensdag op donderdag een grijze Datsun met het ken teken GH-30-LK. SCHIEDAM - Aan de Jan Ou degeeststraat woedde zaterdaga vond laat een brandje. In de kel dergang van een flat was door onbekenden de isolatie van tele foon- en elektriciteitsdraden in brand gestoken. De brandweer was snel ter plekke. SCHIEDAM - In een café aan de St. Liduinastraat werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. Met behulp van een baksteen wist men binnen te komen. Drie gokkasten wer den opengebroken. Beke zal alle impresariaten moeten gaan afbellen. Zijn sei zoen '93-'94 is naar de knop pen. Enige vorm van samen werking met Marten Putman van de Stadsgehoorzaal zit er voorlopig niet in. De relatie is ronduit koel te noemen. Put man probeerde in het verleden vergeefs met Beke tot eén 'cul tuurlijn' in de regio te komen. Maassluis en Vlaardingen de den al veel samen. Maar diver se telefoontjes en brieven wer den niet beantwoord. En dat doet zeer. Ook bij Putman. Carel Beke, ooit begonnen bij het theater met schminkfestij- nen en later samen met Ouds- hoff de stoute schoenen aange- SCHIEDAM - Nu eens stinkt het er muffig, dan weer scherp. De ene keer ruik je een gaslucht en even later is het alsof er sinaasappels liggen te rot ten. Bewoners van de Van Leeuwenhoekstraat, een zijstraat van de Singel, hebben al sinds de renova tie, nu zo'n vijf jaar gele den, last van stank en - zeggen ze - daardoor ook van klachten over de ge zondheid. Bewoonster mevrouw Jeup: „Veel mensen in dit deel van het rijtje hebben sinds de reno vatie last van maag- en darm klachten, hoofdpijn en Carapa- SCHIEDAM- Het pand Lange Kerkstraat 56 staat nog als een huis. Voorlo pig moet de sloper er met zijn tengels vanaf blijven. Gemeente Belangen Schie dam (GBS), een ingedutte partij die tweemaal vruch teloos deelnam aan de Ge meenteraadsverkiezingen, trokken en gesolliciteerd naar de hoogste positie, voelt zich kennelijk onaantastbaar. Mis schien terecht. Want hij kan schermen met hoge bezoekers aantallen. Ook het bestuur van de stichting Schiedamse Thea ters doet niet lastig tegen de di- rektie. Een bestuur op afstand, zei Oudshoff ooit. Toen hij er de brui aan gaf, kon hij formeel niet eens ontslagen worden, want hij was formeel nooit aan genomen. Meerdere malen vroeg hij om zijn contract. Na twee-en-een-halfjaar was het contract er nog niet. "Een be stuur waarin mensen zitten die tiënten hebben ook meer last. Ik ga nog maar een of twee keer week af. Mijn man daarentegen vijf keer per dag." Onderzoek Al drie jaar lang klagen de be woners van het bewuste gedeel te van de Van Leeuwenhoek straat steen en been bij de SSSW en bij de bewonersvere niging aan de Franklinstraat. Tot nu toe met weinig succes. Februari jongstleden werden dan eindelijk binnen de wonin gen metingen verricht. Dat on derzoek toonde verhoogde con centraties terpenen, xylenen, et- hyl-benzeen, limoneen en p- dichloorbenzeen. Het DCMR- onderzoek wees uit dat op korte termijn weliswaar geen gevaar bestond voor de gezondheid, maar wellicht wel op langere termijn. Dan zou het vooral heeft via advocate Dorrien Cleton een procedure aan gespannen bij de Raad van State. GBS wil een stokje steken voor de voorgeno men sloop van het pand dat op de Monumentenlijst staat. Hoe lang zal het duren voordat het monument tegen de vlakte van de theaterwereld geen kaas gegeten hebben", zei Oudshoff eveneens. Oudshoff, een creatieve figuur, zag dik jaar geleden de samen werking met Beke niet meer zit ten. Beke ging zich in driedelige kostuums vertonen. De periode van het vrolijke vrijbuitersbe- staan was definitief voorbij. "Carel ging steeds meer kiezen voor de bekende impresariaten. Daar werd hij dikke maatjes mee. De Grote Namen, weet je wel. Ik kon me daar niet in vin den. En als het moment daar is dat je werk gaat verrichten wat je direkteur zo in vuilnisbak gooit dan is het moment daar om op te stappen." problemen aan de luchtwegen kunnen opleveren. Direct na het onderzoek - de oorzaak van de klachten werd nooit gevonden - kregen de be woners de toezegging dat roos ters in de ramen geplaatst zou den worden. Van de vijf 'klach tenwoningen' hebben er slechts twee roosters gehad. Mevrouw Jeup: „Uit het onderzoek bleek dat mijn woning de ergste klachten had. Begin juni zou ik mijn rooster al hebben. Ik wacht er nu nog op. Ik kan best begrijpen dat het vakantietijd is, maar wij klagen al drie jaar. Die mensen bij de SSSW zijn toch geen drie jaar met vakan tie?" Onjuist De heer W. Klaasse, hoofd uit voering van de SSSW, heeft zijn eigen verhaal. gaat, vraagt GBS-woordvoerder Jan Hagendoorn zichzelf han denwrijvend af. "Een jaar of twee", grinnikt hij met een sata nische ondertoon. "Zo'n schor sing kan lang duren, de machi ne is driftig in beweging" En dan weer fel: "De gemeente heeft toch schijt aan zijn eigen cultuur". Ondanks een brief van de mi nister van medio juli waarin de SCHIEDAM - In verband met het warme weer liet een bewo ner van Oude Kerkhof zaterdag de voordeur van zijn woning open staan. Een tas werd uit de woning weggenomen. Later werd deze terug gevonden in de Pastorietuin, maar er was toen wel 170,- uit verdwenen. SCHIEDAM - Vrijdagmorgen rond 10.00 uur verloor iemand op de zuidbaan van de A20 een setje tuinmeubelen. De meube len lagen verspreid over de weg over een lengte van ongeveer 50 meter. SCHIEDAM - Tijdens een con trole werd aan de Westerkade zaterdagavond een personenau to aangehouden. In de auto hing een penetrante hash-lucht. Bij nadere controle bleek een van de inzittenden, een 21-jari ge man zonder vaste woon- of verblijfplaats, ongeveer één kilo hash in zijn binnenzak te heb ben. SCHIEDAM - Rond 04.10 uur in de nacht van donderdag op vrijdag kwam bij de politie mel ding binnen dat een inbraak had plaats gevonden bij een drankenhandel aan de Lorent- zlaan. Op de kruising Lorent- zlaan-Hogebanweg trof de poli tie even later een man aan. Hij had een plastic tas bij zich, ge vuld met drank. De man beken de direkt. Het ging om een 22- jarige Rotterdammer. „Van de vijf woningen die zijn onderzocht," zegt Klaasse, „is er bij vier geconcludeerd dat het aan bouwkundige gebreken ligt. Dffe 4 woningen krijgen alle maal een nieuw rooster aange bracht. Bij twee is dat al ge beurd, een derde woning wordt direct na de bouwvak aange pakt. Bij de vierde zijn er pro blemen met de afzuigkap en wordt nog onderhandeld. Bij mevrouw Jeup," zegt Klaasse, „zijn er echter geen problemen geconstateerd. Bij haar woning is geen sprake van bouwkundige gebreken. Dat staat als een paal boven water. Wat mevrouw Jeup zegt is haar verhaal, maar als u het mij vraagt is het bij haar een zaak van op een on juiste manier ventileren. Het is blijkbaar niet iedere bewoner gegeven om daar op een juiste manier mee om te gaan." bewindsman aandringt op handhaving van pand nummer 56, blijft de gemeente voorstan der van totale kaalslag aan de Lange Kerkstraat. Pand 56 op knappen en inpasbaar maken in het ABC-complex zou lastig, zo niet onuitvoerbaar zijn, kreeg Den Haag te verstaan. "Wat moet een woonhuis tussen win kels zoeken." Procedure Ook van het argument van de minister dat door sloop een be langrijk onderdeel van de histo rische straatwand vervalt, moet verantwoordelijk wethouder Chris Zijdeveld, geen slapeloze nachten hebben bezorgd. Hagendoorn: "Als je alles met de grond gelijk maakt, is er geen historische straatwand meer. Logisch. "Ook schreef de minister dat het pand een belangrijk onder deel is van het Beschermd Stadsgezicht. Wat kreeg hij als antwoord terug: in Schiedam hebben we geen Beschermd Stadsgezicht. Een procedure hiervoor is in ontwikkeling. Ook logisch. Eerst sloop je de boel om daarna je historische erfgoed via regels te bewaken." Hagendoorn beschouwt het 'ge vecht' om pand 56 als een pres tigekwestie. "Waarom kan C&A in Antwerpen wel in een oud bouw zitten. Waarom kan een Aldi in Bergen op Zoom wel in een oud gebouw zitten. Waar om daar wel, en hier niet?" SERVICELIJN 010-4796199 Het kantoor van is i.v.m. vakanties van 27 juli t/m 14 augustus. Wij zijn wel bereikbaar op editiekantoor Westhavenkade 14 Vlaardingen Tel. 010-4344022 Fax 010-4602727 ons De vakman in huis INTERIEURVERZORGING SCHlElANg ZiEKETfjyÉ r Stadsblad Het passage Theater gaat een seizoen dicht. Passage Theater seizoen dicht m Ruzie bewoners en SSSW Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1992 44e JAARGANG. NUMMER 63 OPLAGE 42.150 v' niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur SCHIEDAM - Al lag de algehele cricketcompetitie zaterdag/zondag stil, toch werd op Thurlede deze sport beoefend. Het is een traditie dat het veteranenteam en de Zami's (ZaterdagMiddagcricketers) het cricketvrije weekeinde aangrijpen om het tegen elkaar op te nemen. Aan het onderlinge duel was dit keer echter een apart tintje verbon den, want na de wedstrijd werd het nieuwe reclamebord van Wijn handel en Slijterij Oranje in gebruik genomen. Ondanks dat de Zami's van Excelsior'20 nogal eens als recreatie cricketers worden betiteld, worden ze populair. Er wordt jaarlijks een nederlaag serie tegen familie-, bedrijfs-, bestuurs- en voetbalforma ties afgewerkt. Sinds dit seizoen zijn de zaterdagmiddagcricketers ook in het buitenland bekend. Voor de aanvang van de competitie waren de zaterdagmiddagcricketers te gast bij het Engelse Somerset voor het spelen van een serie wedstrijden. Momenteel worden er besprekingen gevoerd met Wijnhandel en Slij terij Oranje die de ploeg wil gaan sponsoren. Jan van Harmeien is voornemens om deze voltallige cricketploeg in het nieuw te steken. Niet in het smetteloze wit, maar in pastelkleurig oranje. De wedstrijd die zondag tussen beide Excelsior-ploegen plaatsvond werd overigens gewonnen door de Zami's. De veteranen kwamen niet verder dan 101 runs. Dat totaal werd moeiteloos door de zater dagmiddagcricketers overtroffen. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Eert zaak van vertrouwen Meer invloed van patiënt «yang gebouw 8urg,Knappertban In het Schieland Ziekenhuis is het overleg tussen directie en patiënten weer een stap verder gekomen. De achterkant van pand 56 aan de Lange Kerkstraat is nog steeds niet gesloopt. GBS heeft een procesdure bij de Raad van State tegen sloop van dit monument aangespannen. Geen monument op Lange Kerkstraat

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1