Het Nieuwe Hondenbezitters Oost voelen zich paria's Oproepcentrale zoekt naar vrijwilligers GESLOTEN Zomeropstelling uitkomst voor koele dagen il 1 iJLkï: (l deZuiderSter ffmSopp&u TAXI - 4151122 bouman fr§Jmmp) OPRUIMING BOUMAN Voor thuiswonende ouderen H II ais het om wonen gaat /H"X EUR0TAX] Stadsblad Het Nieuwe Stadsblad Groot Vlaardingen Tasjesroof Nat pak na achtervolging Vernielingen bij GSD Sponsorloterij Lentefeest Gezinsvervangend tehuis verstandelijk gehandicapten in Schiedam Museum toont grafiek '«M .A^TEL^k, fjsiïV, VERENIGDE TAXIBEDRIJVEN EUR0TAX SCHIEDAM NATIONALE LOTERIJ él" - V •3V*s.;^-* ■"•ifé&t. Jte'oCiaf'i&Mtnfc* SCHIEDAM - De Oproep Centrale Nieuwe Water weg Noord heeft de laatste tijd te maken met een toe nemend aantal vragen om hulp. Daarom is de Cen trale in de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis dringend op zoek naar vrijwilligers. Het vrijwilligersproject van de Oproep Centrale ondersteunt op een heel practische manier de partner of verzorgende van thuiswonende ouderen met psy chische stoornissen. Tussenuit Het verzorgen van iemand die lijdt aan geheugen- en gedrags stoornissen is geen gemakkelij ke taak. Vaak staat men er al leen voor en veelal gaat het om 24 uur per dag. Omdat de oude re niet alleen gelaten kan wor den, komt de verzorger of part ner nauwelijks aan eigen ont spanning toe. De heer Bracke, voorzitter van de Oproep Centrale daarover: „Dankzij de aanwezigheid van een vrijwilliger kan de verzor gende er een paar uurtjes per week tussenuit. Dan kunnen ze met een gerust hart eens iets voor zichzelf gaan ondernemen. Al is het maar een ochtendje winkelen of een middag naar de kaartclub. Op die manier is de hulp dan natuurlijk gemakkelij ker vol te houden en kan de ou dere wellicht lanmger in zijn ei gen huis en zijn vertrouwde omgeving blijven wonen." Dagdeel Bij het vrijwilligerswerk dat de Oproep Centrale verzorgt, gaat het om mensen die zich gemoti veerd willen inzetten. Het is een vrijwilligerstaak waarin levens- Het kantoor van is i.v.m. vakanties van 27 juli t/m 14 augustus. Wij zijn wel bereikbaar op editiekantoor Westhavenkade 14 Vlaardingen Tel. 010-4344022 Fax 010-4602727 ons ervaring, zelfstandigheid van optreden en inlevingsvermogen van pas komen. Zowel mannen als vrouwen zijn welkom bij het project. Van de vrijwilligers wordt ver wacht dat zij een ochtend, mid dag of avond per week beschik baar zijn om een vast adres te bezoeken. Gedurende de afwe zigheid van de vaste verzorgen de is de vrijwilliger aanwezig om met de oudere een praatje te maken, een spelletje te doen, te wandelen of een potje thee te drinken. Daarnaast moet de vrijwilliger ook een luisterend oor bieden. De vrijwilligers worden begeleid vanuit de verpleeg- en reactive ringscentra DrieMaasStede en DrieMaasHave en krijgen voor af een introductiecursus die wordt gegeven door een mede werker van het RIAGG. Daar naast worden er regelmatig the mabijeenkomsten en cursussen georganiseerd. Om de twee maanden is er een contactbijeenkomst voor alle vrijwilligers waarin de ervarin gen kunnen worden uitgewis seld. Deze bijeenkomsten vin den plaats in een van de ver pleeghuizen. Tevens wordt er voor iedere vrijwilliger een ongevallen- en W.A.-verzekering afgesloten. De reiskosten worden op basis van de openbaar vervoertarieven vergoed. Wie is geïnteresseerd in dit vrij willigerswerk kan contact opne men met coördinator mevrouw A.G. de Jong. Zij is bereikbaar in de DrieMaasStede, Voorberg- hlaan 35, in Schiedam. Tele foon: 010-427.81.99. Programma Jeugdland Gasten dierentehuis Hargahoeve op zoek naar baasje Golftoernooi Broekpolder; sterkste bezetting tot nu toe SCHIEDAM-£é7i 33-jarige vrouw is afgelopen woendag in het Beatrixpark van haar tasje beroofd. De vrouw wandelde omstreeks twaalf uur in het park, toen haar tas van haar schouder werd gerukt door drie jongens. Van de daders ont breekt elk spoor. SCHIEDAM-Compleet in de war. En door en door nat. Zo zat een 64-jarige Schiedammer verslagen op het dak van zijn auto die in de jachthaven was beland. Daar eindigde in de nacht van woendag op donder dag een wilde achtervolging met de politie. De man liet daarbij een spoor van vernielingen ach ter. Op de Maasbouleverd ram de hij twee bankjes en twee vuil nisbakken. Ook een lantaarn paal reed de Schiedammer vol ledig uit de grond. De politie was door bezorgde mensen in de Gorzen opgebeld met de mede deling dat op de Nieuwe Maas straat iemand rondreed die zich zeer gevaarlijk gedroeg. Toen de politie de automobilist in het vi zier kreeg, weigerde de i.ian te stoppen. Bij de jachthaven ver loor de Schiedammer door de hoge snelheid de macht over het stuur. De brandweer moest er aan te pas komen om de man van het dak van zijn auto te ha- len. SCHIEDAM,dinsdagmiddag- Een 44-jarige Schiedammer heeft, onder invloed van alco hol, vernielingen aangericht in het gebouw van de Gemeente lijke Sociale Dienst aan de 's- Gravelandseweg. De man vier de zijn frustraties bot op een deur en een schakelkast. Hier door ontstond paniek. Alle lich ten vielen uit en het branda larm ging af. De man werd afge voerd naar het hoofdbureau van politie. Het was niet de eer ste keer dat de man de boel op stelten zette. Van de politie had hij een verbod op zak om de GSD te bezoeken. Bij het vorige bezoek stelde de Schiedammer de blusinstallatie in werking. SCHIEDAM - De Stichting Lentefeest doet mee met de Na tionale Sponsorloterij. Suppor ters van de Stichting die een lot kopen, maken kans op geldprij zen van tien- tot een miljoen gulden. Bovendien steunen deelnemers aan de loterij met 60% van hun inleg tussen 09.00 en 12.00 uur bij de Stichting Lentefeest aan de Tuinlaan 65: telefoonnummer 4260027. SCHIEDAM- De Stich ting Philadelphia-tehuizen Zuid-Holland wil in Schie dam een gezinsvervangend tehuis voor verstandelijk gehandicapten laten bou wen op het strookje groen tussen Smetanalaan en Schubertplein. Een bouw vergunning is nog niet af gegeven. Eerst wil de ge meente de omwonenden (Smetanalaan, Borodinlaan en Schubertplein) verder inlichten over het bouw plan. Adjunct-direkteur G. Veenstra van de protestants-christelijke stichting uit Naaldwijk is zeer tevreden over de lokatie. Sinds 1989 is hij op zoek naar een ge schikte plek in het Waterweg- Noord gebied. "We hebben overal gezocht. In Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Eerst wilden we kij ken of we iets konden kopen of huren. Dat lukte in geen van de drie gemeenten. Gelukkig heb ben we van het ministerie van WVC geld genoeg gekregen om een nieuw gebouw neer te zet ten. Dat moet snel gebeuren. De nood is zeer hoog. Er is sprake van een lange wachtlijst. Zeker 50 gehandicapten wachten op een eigen woonplek." Het bouwplan gaat uit van een pand met een gevellengte van 27 meter. Genoeg om 24 men sen van een permanente woon plek te voorzien. De toekomsti ge bewoners wonen nu nog thuis bij hun ouders. Veenstra: "Een zware belasting voor de opvoeders. "Verstandelijk ge handicapten hebben ook recht op een eigen plek in de maat schappij. Daarom zoeken we naar lokaties in bestaande woonwijken." De stichting heeft acht tehuizen in Zuid-Holland onder beheer. In de tehuizen is dag en nacht begeleiding. "Zorg op maat", zegt Veenstra. De gemeente Schiedam heeft lang moeten zoeken. "Het uit gangspunt is dat deze mensen een volwassen plaats in de sa- menleving krijgen. Daar moet de lokatie ook naar zijn", zegt Jan Langstraat, voorlichter bij de Dienst Gemeentewerken. Ongerust Niet iedereen is enthousiast over de nieuwbouw op het gras veld, nabij de vijver. Joop Geel-, hoed woont op de tweede etage aan het Schubertplein en kijkt er vanuit zijn leunstoel zo op. Hij is ongerust. "Het is een per fect plekje voor spelende kinde ren. Geen verkeer en weinig honden die er uitgelaten wor den. Straks zitten we hier ook met die nieuwe rijksweg. Nee, het wordt hier minder aange naam." Geelhoed is zich bewust van de moeilijke situatie. "Het gaat hier om gehandicapten. Niet om opgeschoten jeugd. Dat praat toch moeilijker. Maar is dit echt het enige plekkie." Geelhoed wacht gespannen de 20-ste augustus af. Dan presen teert de gemeemte de bouw plannen. "Waar ik me eigenlijk het meest aan erger is die da tum. Een bijeenkomst in de zo mervakantie. Iedereen is weg". Hoewel in de uitnodiging met geen woord gerept wordt over een tweede bijeenkomst, staat die volgens Jan Langstraat wel vast. "Er komt een tweede ter mijn". SCHIEDAM - Als het even niet wil zomeren is een bezoek aan het Stede lijk Museum dezer vakan tieperiode aan te bevelen. In de zogenaamde 'Zomerop stelling' wordt er tot en met 6 september een keus getoond van werken uit eigen bezit. Daarbij is niet alleen geput uit de collectie schilder- en beeld houwkunst, maar ook uit de grafiekverzameling van het Ste delijk. Deze kan weliswaar geen aanspraak maken op volledig heid, maar omvat toch enkele bijzondere werken van onder meer Wout van Heusden (aan wie in oktober een grote over zichtstentoonstelling wordt ge wijd). De 'Zomeropstelling 1991' toont nu eens geen selec tie van het werk van de Cobra groep waar het Stedelijk zo be faamd om is. Bewust is er geko zen voor het minder bekende, maar zeker zo waardevolle, kunstbezit. Gepoogd is daarbij om een aantal tendensen aan te geven. Zo contrasteren het ab stracte werk van Jef Diederen en Ger Latatster en het expres sionistische figuratieve werk van Jan Sierhuis en Kees van Bohemen fel met het geometri sche werk van Oxenaar Joost Baljeu en Bonies. Meer ingeto gen en intiem is het werk van JN HET FILIAAL HUUl Ll'WEG Anton Heijboer. Kees Okx en Wout van Opheusden. Behalve de Zomeropstelling is er in het Stedelijk ook een expo sitie rondom de kaart van Jac ques de Gheyn te zien. Deze Vlaamse graveur maakte in 1598 een plattegrond van Schie dam in opdracht van de vroed schap volgens een in die tijd in zwang komende methode: niet het grondvlak van de gebou wen, maar de huizen en stads poorten werden in opstand gete kend alsof men boven de stad vloog. Deze vogelvluchtkaart is voor de Schiedamse historicus Hans van der Sloot aanleiding ge weest de 'opstandperspectieven' van De Gheyn zodanig te be werken dat deze weer normale stadsgezichten werden. Het re sultaat is een serie gedetailleer de tekeningen die als geheel een betrouwbaar topografisch beeld geeft van Schiedam rond 1600. Je ziet de scheepswerven aan de Lange Haven en de waterput op het Marktplein. Iedere stad spoort is tot in detail uitge werkt. Het Stedelijk toont deze serie tekeningen, aangevuld met archeologische vondsten uit de zelfde periode tot en met 30 au gustus. Het museum aan de Hoogstraat is geopend van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. J WIUIEUW5 WOON NIEUWS Een échte ouderwetse zomer- SERVICELIJN 010-4796199 Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1992 44e JAARGANG, NUMMER 64 OPLAGE 42.150 Stadsblad iv -srv - SCHIEDAM - De gemeentelijke campagne tegen de overlast van honden(poep) is bij veel bezitters van zo'n edele viervoeter in het verkeerde keelgat geschoten. Al eerder verzocht de bewonersvereniging Schiedam Oost - met tal van leden, die dagelijks met Neerlands populairste huisdier naar buiten moeten - aan burgemeester Scheeres om de geplande harde bestuurlijke aanpak wat te verzachten. De verplich ting honden aan te lijnen, poepzakjes mee te nemen en gebruik te maken van vaste losloopgebieden vindt de bewonersvereniging pure discriminatie van een deel van de Schiedammers. In eigen beheer heeft ze daarom door kunstenaar Harmen de Jong een serie van zes posters laten ontwerpen. Die moeten juist door de positieve ondertoon de hondenbezitters ertoe overhalen ook rekening te hou den met andere gebruikers van straten en speelterreinen. Wie mee wil doen met deze campagne kan kontakt opnemen met de bewonersvereniging, 's middags telefonisch bereiktbaar via nummer 4737195 (behalve vrijdag en in het weekend). "Groenoord perfekte lokatie" Joop Geelhoed, bewoner aan het Schubertplein zit met de nieuwbouw in zijn maag. "Is er echt geen ander plekkie?" glBbk 11 St. Jacobsgasthuis, thans Stedelijk Museum. Litho van Willem Troost, gemaakt in 1849. REST Hoofdweg 18 Capelle aan den iJssel, Tel. 010-4518844 Hiltelaan 30-39, t.o. metrostation Rijaiaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-48522731 DAG EN NACHT OOK ROLSTOELBUSVERVOER ZIEKENFONDS - GAK - DETAM - 65+ KORTING VIA BONBOEKJE VOOR VAKANTIEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRIJDEN - TELEFOON 4370733 De kortingen zijn niet van de lucht! Kom beslist snel kijken wat er allemaal aan voordeel te bemachtigen valt: veel toonkamer- en magazijn-modellen voor "niet-te-geloven" prijzen. En daarnaast een fikse partij nieuwe meubelen die wij bi) de fabrikanten voor de helft van de prijs wisten te bemachtigen. Tel üw winst maar uit! IJsselmondselaan 175 Botterdam - Kralingseveer Tel. 010-4508033 Openingstijden: maandag 13-17.30 uur; dinsdag t/m donderdag 9.30-17.30 uur; vrijdag 9.30-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur. Er is een prima verbinding van het openbaar vervoer n.l. met de Metro naar Capelsebrug en met no. 34 om de 15 minuten naar Bouman, en bus 30 gaat ieder half uur vanaf metrostation Kralingsezoom. Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1