Het Nieuwe CHIO'92 Stadswandeling in geel en zwart Vrijdag 14 augustus slotfeest Jacqueline Pearle Is Kijkplezier. i GESLOTEN BVSC verwerpt plan Zijdeveld Basketbal veldje roept problemen op Veranderingen bij Het Nieuwe Stadsblad Stadsblad Insluiper in bibliotheek Nazomer gezichtsbehandeling Bewoners zijn autoverkeer beu Het Nieuwe Stadsblad Groot Vlaardingen Autodiefstal VVV blij met komst van musea Crossmotor in beslag genomen Prijswinnaars jubileumaktie Bas van der Heijden Standbeeld Distillateur Deze week in Varia: GRATIS KAARTEN VOOR - Honden ais vuil aan de kant gezet Negende stamboom onderzoek Gorzenees echtpaar in de schijnwerpers Sport SCHIEDAM - Personeel van de Provinciale Bibliotheek aan de Westfrankelandsedijk trof vrij dagmiddag een man in het pand aan, die duidelijk niet van plan was een boek te komen lenen. Ondanks een korte achtervol ging wist de man te ontkomen. Hij bleek de kassa te hebben opengebroken en snoepgoed en wisselgeld te hebben ont vreemd. SCHIEDAM - Joop van Broekhoven, de burge meester van Jeugdland, kan wederom terugzien op uiterst geslaagde vakantie activiteiten in de afgelopen weken. Het programma klonk weer als een klok, terwijl vrijwel alle onder delen konden worden uit gevoerd onder een stralen de zomerzon. De belang stelling voor deelname aan de talloze evenementen was dan ook bijzonder groot. Aanstaande vrijdag worden de Jeugdland-zo- meractiviteiten afgesloten met het traditionele slot feest. Drie volle weken heeft de Schie damse jeugd zich uitstekend vermaakt met het gevarieerde aanbod van sport, spel, theater en creatief bezig zijn. In ieder stadsdeel was iets te beleven. Volgens Joop van Broekhoven is ook Schiedam-Noord inmid dels helemaal in de ban van Jeugdland. Tot de hoogtepunten behoorden ongetwijfeld de wandelpuzzel- tocht en de vaartocht door de buitenhavens van Schiedam. Aan de wandelpuzzeltocht heb ben maar liefst 54 kinderen, vergezeld van ouders en begelei ders van de sportploeg, deelge nomen. De weersomstandighe den waren afgelopen donderdag dan ook ideaal. In samenwerking met wandel sportvereniging 'De Schiedamse Tippelaars' was een afwisselen de route met een lengte van 6,5 kilometer uitgezet, die langs vele fraaie plekjes van Schie dam voerde. Bij het Stadskan toor ontvingen de deelnemers een routebeschrijving, een vra genlijst, een Jeugdlandpet en een versnapering, waarna men op pad ging. Vragen Tijdens de wandelpuzzeltocht moest een aantal vragen worden beantwoord als 'Wat was het ge bouw van het Stedelijk Mu seum vöör 1934: gasthuis, poli tiebureau of stadhuis?' en 'Hoe veel sterren staan er op de vlag van Australië'?. Het antwoord op de laatste vraag was te vin den op een bord aan de Maas boulevard. Onderweg kregen de wandelaars een zuurstok en li monade uitgereikt. Alle deelnemers wisten de tocht te voltooien. Door het grote aantal goede antwoorden, moest loting uitmaken wie er als win naars uit de bus kwamen. Dit zijn: Rick van Helden (6), Mar co Gunneweg (6), Suzanne Jungschlager (7), Danny Bron- gers (7), Désiree Romijn (8), Patricia Bruggeman (9), Sabina Collens (10), Manuel van Dijk (10) en Maurice Koedoot (12). Alle prijswinnaars kunnen mor gen, donderdag 13 augustus, tussen 11.00 en 12.00 uur hun prijs afhalen bij Buro Jeugd land, gebouw 's-Graveland, aan de 's-Gravelandseweg 567 (tweede verdieping). Vaartocht Afgelopen zaterdag vertrokken 52 kinderen, verdeeld over twee vaarten, met het schip 'De Blauwe Kiel' voor een tocht door de Schiedamse buitenha vens. Tijdens de vaartocht ver telde schipper Guus Klepke al lerlei wetenswaardigheden over de havens, schepen, boortorens en nog veel meer. Bovendien werden de kinderen getrakteerd op oorlam en zeekaak, voor de gelegenheid aangepast in de vorm van limonade en koek. De vaartochten duurden onge veer anderhalf uur. Ondanks de aanwezigheid van twee leden van de reddingsbrigade en het feit dat alle kinderen in het be zit van een zwemdiploma wa ren, kregen de meeste ketelbin- kies toch een zwemvest aan. Een stoer gezicht. Slotfeest De Jeugdlandkoek is echter nog niet op. Morgen, donderdag is er nog vanalles te beleven en vrijdag 14 augustus vindt het spectaculaire slotfeest plaats. Louis Zimmermannplein 55A, 3122 GS Schiedam. Tel. 010-4708762 nu: extra oppepper voor de huid die teveel zon heeft gehad. (Beide Brillen Zijn Op Sterkte.) PlAHLt Pearle Express SCHIEDAM - Een groep bewo ners van de Vlaardingerdijk heeft, met steun van de Bewo nersvereniging Schiedam-West, de gemeente om maatregelen gevraagd om het voortrazende verkeer in deze woonstraat een halt toe te roepen. „Alhoewel wij in een woonerf wonen en er in dit gedeelte (achter de Burg. Van Haaren- laan, red.) gemiddeld 15 20 kinderen buiten spelen, krijgen we vaak de schrik van ons le ven", schrijven de bewoners in een brief. „Het verkeer rijdt Het kantoor van is i.v.m. vakanties van 27 juli t/m 14 augustus. Wij zijn wel bereikbaar op ons editiekantoor Westhavenkade 14 Vlaardingen Tel. 010-4344022 Fax 010-4602727 SCHIEDAM - Schiedam krijgt binnenkort een vernieuwde stadswandeling. Gemeentewer ken, VVV en gemeente hebben onlangs de definitieve route vastgesteld. Bovendien zal de route van de Schiedamse stads wandeling duidelijk zichtbaar worden gemaakt met behulp van geel/zwarte tegels op het trottoir. De nieuwe route wijkt iets af van de huidige stadswandeling, omdat reeds rekening is gehou den met de toekomstige mu seummolen De Nieuwe Palm boom en het vernieuwde aan zien van Doeleplein en Noord- vest (met de aangepaste nieuw bouw van distilleerderij Dirks zwager). Overigens gaat de Schiedamse VVV een samenwerkingsver band aan met de Delftse colle ga's. Voor het seizoen 1993 wordt een gecombineerde groepsdagtocht voor de Neder landse en Vlaamse markt aan geboden. Beide VVV's organiseerden reeds twee jaar afzonderlijk dag tochten in de eigen gemeente, gericht op de Vlaamse toerist. In de praktijk blijken veel Bel gen een dagbezoek aan Schie dam te combineren met een be zoek aan Delft. Vandaar dat beide VVV's de handen ineen hebben geslagen om een gecom bineerde groepsdagtocht te or ganiseren. De groepsdagtocht omvat een dagdeel Branders- stad en een dagdeel Prinsenstad. Op het Edisonplein start don derdag om 10.00 uur de creatie ve activiteit, terwijl een kwar tier later op het schoolplein van basisschool De Klinker het spel- circuit begint. Om 14.00 uur verzorgt Het Limburg Toneel de jeugdvoorstelling 'Hokus de Tovenaar' in De Blauwe Brug aan het Bachplein. De toegang sprijs bedraagt slechts een gul den. Creativiteit en het spelcir- cuit zijn 's middags te vinden aan respectievelijk het Vriend schapsplein en het Dr. Wibaut- plein (aanvang 14.00 en 14.15 uur). Het slotfeest, dat vrijdag om 11.00 uur van start gaat op het parkeerterrein bij sportvereni ging Excelsior'20 aan de Par kweg, belooft weer een gigan tisch spektakel te worden. Deze keer staat het feest in het teken van het mysterieuze Oosten. Er zijn diverse 'Oosterse spelen' als het haremspel, oliehandel, spe- cerijenmarkt en de woestijnpuz zel. De deelnemers aan deze spelen mogen bovendien een ri tje maken op de rug van een echte kameel. Behalve Oosterse spelletjes en tientallen andere activiteiten vinden ook Oosterse optredens plaats. Onder meer van een, fa kir en de exotische danseressen Malika en Yazila. Het feest duurt tot 15.00 uur en deelname aan alle activiteiten is geheel gratis. hier vaak met een snelheid van 50 60 km door de straat. De drempels doen geen dienst, die zijn te laag en te breed. Onze vraag is nu: zou deze kinderrij ke straat veranderd kunnen worden, eventueel met obsta kels, bijvoorbeeld bloembak ken, zodat het verkeer niet har der meer kan en onze kinderen veilig op straat kunnen spe len?". In de brief stellen de bewoners en passant ook dat zij 'heel erg blij' zouden zijn wanneer aan de kant van de woonhuizen wat' kinderspeelfiguren als hobbel beesten, klimhuisjes of een glij baantje kunnen worden ge plaatst. SCHIEDAM - Waar naartoe met de kermis? Het laatste wilde plan van wethouder Zijdeveld om de kermis op de Broersvest te plaatsen, is door de werk groep ruimtelijke ordening en buurtbeheer van Bewo nersvereniging Schiedam- Centrum naar de prullen mand verwezen. „Heeft de wethouder bij deze gedach- tengang de drang niet we ten te doorstaan om de clown uit te hangen?", vraagt de BVSC zich af in een ingezonden brief. De BVSC wil geen herrie pal vöör de deur. Dat er vroeger ook kermis was op de Broers- vest, doet daar niets aan af. „De Broersvest was toen een andere straat met minder verkeer dan nu. Daarbij mag niet worden vergeten dat de attracties anders waren. Waar nu een Turbopo- wer Music Box staat te schette ren, stond vroeger een draaior gel of zoiets", aldus de werk groep. De bewonersvereniging kan naar aanleiding van de uitlatin- SCHIEDAM - Aan de Korte Singelstraat is eind vorige week een rode Opel gestolen (kente ken JL-40-HF). Van het Sta tionsplein verdween eveneens een rode Opel, met kenteken TZ-18-LD. SCHIEDAM - De VVV Schie dam is bijzonder content met de ontwikkelingen op museumge- bied in de Brandersstad. Het Schiedamse museumbestand wordt volgend jaar uitgebreid met het Nederlands draaiend Korenmolenmuseum in De Nieuwe Palmboom, terwijl in 1995 het Nationaal Gedistilleerd Museum De Gekroonde Bran dersketel' aan de Lange Haven de deuren zal openen. Voorts zijn er nog altijd plannen om er gens in Schiedam een museum met onder meer sportwagens te vestigen. Vooral de komst van de twee eerstgenoemde musea betekent volgens de VVV een enorme toe ristische versterking. „Zowel molens als gedistilleerd vormen belangrijke pijlers voor de pro motie van Schiedam, maar op dit moment moeten wij als VVV nog heel terughoudend zijn met de promotie van Schiedam als molenstad en bakermat van hel nationaal gedistilleerd. Hel hui dige Nationaal Gedistilleerd Museum kan zeker niet voldoen aan de verwachtingen, die een toerist/recreant op basis van het Schiedamse imago mag heb ben". „Ook de beperkingen, die op dit moment bestaan met betrekking tot een molenbezoek, dwingen ons tot een promotie, die niet de verwachting wekt dat de hoogste molens ter wereld toegankelijk zijn Volgens de VVV is er geen fan tasie voor nodig om te bedenken welke enorme meerwaarde ont staat als beide nieuwe musea aan het toeristisch/recreatieve produkt Schiedam worden toe gevoegd. SCHIEDAM - De politie heeft zondagmiddag aan de Groene- weg een 22-jarige Vlaardinger aangehouden, die met zijn crossmotor voor de nodige overlast had gezorgd. Diverse omwonenden hadden bij de po litie geklaagd over geluidsover last van crossende jeugd in het gebied tussen de Groeneweg en de Harreweg. De Vlaardinger bleek niet in het bezit van een rijbewijs en een verzekeringsbe wijs. Zijn crossmotor werd daarom in beslag genomen. gen van de steeds meer in het nieuws komende Chris Zijde veld niets anders concluderen dat diens alfabet ophoudt bij de letters ABC. „Als hij nü pas tot de slotsom komt dat het Em- maplein zo'n beetje de enige plek in Schiedam is voor een kermis, dan is hij een ridder, die onpraktische hersenschim men najaagt". De opmerking van Zijdeveld dat een kermis voor de deur van de bewoners aan het Spin huispad "een volstrekte inbreuk op dat gebiedje zou betekenen", klinkt de BVSC bijzonder on echt in de oren. „Vele maanden eerder had hij de grote bezwa ren van de bewoners in deze buurt al kunnen opschrijven. Als hij de moeite had genomen om te luisteren. Nu wordt de indruk gewekt dat zijn ambte naren hem verkeerd hebben ge adviseerd". Hersencellen De BVSC roept wethouder Zij develd op zijn hersencellen maar eens flink aan het werk te zetten om tot een werkelijk se rieuze oplossing te komen voor de toekomstige plaatsing van de kermis. Het Emmaplein vindt de bewonersvereniging in ieder geval ongeschikt als kermisplek. Een opstelling op de Maasbou levard krijgt ook weinig steun. „Maar gelukkig beschouwt de wethouder plaatsing daar ook als een grote afdwaling van de zin voor realiteit", aldus de Be wonersvereniging Schiedam- Centrum. SCHIEDAM - De leiding van het Sportfondsenbad aan de Burg. Knappertlaan gaat na de vakantieperiode proberen een oplossing te vinden voor de pro blemen, die zijn gerezen sinds de aanleg van een basketbal veldje op een terrein achter het zwembad. Met steun van een personeelslid van het Sportfondsenbad dien den enkele jongeren uit de buurt enige maanden geleden bij de gemeente een verzoek in om op dit terreintje een basket balveldje te realiseren. In het kader van het wijk- en buurtbe heer werd dit voorstel op zeer korte termijn gehonoreerd en luttele weken later kon de bas- ketbalminnende jeugd zich hier naar hartelust uitleven. Om de tuinen van de omwo nenden aan de Julianalaan te ontzien, werden metershoge gaashekken geplaatst. Dit was echter tegen het zere been van de omwonenden, die bovendien kwaad waren omdat ze niet in de plannen voor het basketbal veldje zijn gekend. Zij hadden geen kans gekregen om de pro blemen, die zij zagen opdoe men, kenbaar te maken. Wat de bewoners vreesden, werd snel bewaarheid. Het ter reintje heeft een enorme aan trekkingskracht op jongeren buiten de wijk, die veelal per brommer het binnenterrein 'on veilig' maken. Van basketbal is bovendien weinig sprake meer, want voetbal verdient de voor keur. Sterker, de buurtjongeren, die het basketbalidee destijds aandroegen, zijn inmiddels ver dwenen omdat het terrein door vreemden wordt benut voor het voetbal. De situatie dreigt, volgens Be wonersvereniging Schiedam- West, uit de hand te lopen, om dat bewoners en jongeren lijn recht tegenover elkaar staan. De BVSW heeft het gemeentebe stuur dan ook verzocht alle be trokkenen bijeen te roepen om de problemen op te lossen. De leiding van het Sportfondsen bad wil daarin het voortouw ne men en na de vakantieperiode met de betrokkenen rond de ta fel gaan zitten. Getracht wordt een nieuw plan voor het bin nenterrein te maken, waarin zo veel mogelijk mensen'zich kun nen vinden. SCHIEDAM - Vorige week dinsdag kreeg de heer Van der Hurck, uit handen van de heer K. K. van Roon, rayonmanager van Bas van der Heijden, een wereldontvanger ter waarde van f 179,-. Dit naar aanleiding van de kruiswoordpuzzel, welke feplaatst werd in de jubileum- rant wegens het 50-jaar be staan van Bas van der Heijden. Ook buurvrouw A. Vlek deelde mee in de feestvreugde. Zij ont ving uit handen van de heer Vis ser, assistent bedrijfsleider, een boeket bloemen voor de geno men moeite om de prijswinnaar te ondersteunen in het oplossen van de kruiswoordpuzzel. Ook Michael Ockerse werd niet vergeten. Hij vergezelde de beide verwoede puzzelaars en mocht een bestuurbare vlieger ontvan gen. SCHIEDAM Het kantoor van Het Nienwe Stadsblad, aan de Dam 2 in Schiedam, wordt binnenkort verplaatst naar de West havenkade 14 in Vlaardingen. Allerlei ontwikkelingen, onder meer op technisch gebied, maken het noodzakelijk om de kan toren van Het Nieuwe Stadsblad en haar Vlaardingse zuster- krant Groot-VTaardingen te bundelen tot één vestiging in Dit betekent echter geenszins dat Het Nieuwe Stadsblad geheel uit de Jeneverstad verdwijnt. Uw vertrouwde huis-aan-buisblad gewoon in Schiedam verschijnen, tweemaal per week met zoals u dat al jaren bent gewend. Na de verhuizing komt er in Schiedam een inleveradres, waar u uw advertenties en berichten voor de redactie kunt inleveren. De exacte datum van de verhuizing is nog niet bekend, maar u wordt daarover uiteraard tijdig SCHIEDAM - Na de 'Brandersknecht' en de 'Zakkendrager' krijgt Schiedam nu ook een stand beeld van de 'Distillateur'. Het standbeeld is een initia tief van het comité 'Schie damse Brandersknecht', dat ook de eerste twee beelden realiseerde. De distillateur was in Schiedam lange tijd beeld bepalend voor met name de Lange Haven en de Koren beurs, waar hij zijn zaken deed. Hij was in de bloeitijd van de Schiedamse gedistil leerd industrie duidelijk herkenbaar als 'een heer van stand', compleet met hoge hoed. Met het beeld wordt de ze kere welstand, waarin de distillateurs leefden - onder meer uitgedrukt in de fraaie patriciërshuizen aan de Lange Haven - tot uitdruk king gebracht. Hiermee wordt tevens het contrast duidelijk met de vaak erbar melijke leefomstandigheden van de brandersknecht. Het standbeeld van de dis tillateur, een creatie van de Tilburgse kunstenaar Theo Stevens, krijgt een plaats tegenover De Korenbeurs, met het gezicht richting Lange en Korte Haven. Het beeld wordt zaterdag 26 september onthuld. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING SERVICELIJN 010-4796199 Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1992 44e JAARGANG, NUMMER 65 OPLAGE 42.150 Stadsblad Nooit weer SCHIEDAM - De teleurstelling is duidelijk af te lezen van de gezichten van het Schiedamse echtpaar Marijke en Marius van de Heiden en Veronica-presentatrice Anita Witzier (geheel links). De Schiedam mers vervulden afgelopen maandagavond een hoofdrol in de Staatsloterij Show, waarin zij kans maakten op de hoofdprijs van een ton. Marijke en Marius fungeerden als het zogenaamde 'thuis-koppei', dat aan de hand van enkele moeilijke opdrachten moest proberen een aanwijzing te verdienen voor een ander koppel, dat gelijktijdig in de televisiestudio aan de slag was. Hoe meer aanwijzingen zij bij elkaar wisten te sprokkelen, hoe groter de kans op de hoofdprijs van honderdduizend gulden. Helaas lukte het de vier kandidaten niet de juiste code te bemachtigen, die de kluisdeur zou openen. Marijke en Marius accepteerden de hevige deceptie echter moedig. „Maar nooit weer", klonk na afloop het oprecht uit hun monden. Een verslag van de happening, die maandagavond gelijktijdig plaatsvond aan de Schiedamse Maasbou levard en op de vaderlandse beeldbuis, kan men elders in deze krant lezen. Jeugdland heeft alles mee BjjHkM'n Gratis Zonnebril Wie nu 'n complete bril bij Pearle koopt, krijgt een zonnebril op sterkte ca deau. Maar wel graag even deze adver tentie meenemen. OPTICIENS Deze aanbieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express-winkels in Neder land. Daar informeert men u over de exacte voorwaarden. Schiedam, Hoogstraat 61 (naast M&S) - Spijkenisse, Nieuwstraat 182 (ABC-gebouw) - Vlaardingen, Liesveld 14 (tussen C&A en V&D) - Rotterdam, Pearle Ter Meulen (in de kelder); Binnenwegplein 23 Pearle Express: Zuidplein Hoog 938 (naast V&D); Hoogstraat 198 (t.o. V&D) Nieuwe lokatie kermis blijft een twistpunt Van links naar rechts: de heer K. K. van Roon, Michael Ockerse, de heer Van der Hurck, Mw. A. Vlek Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen Het u: niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1