Motorfiets gestolen Oleg Popov Meer glasbakken Pearle Is Kijkplezier. Het Nieuwe Activiteitenboekje voor ouderen Noord Record voor Jeugdland Milieustation en oud-papier Stadsblad Plantarium'92 of varen met de Spido met korting Overvallers klemgereden GEBR. DE BLOCK PRESENTEERT! (De Tweede Bril Gratis.) PUBLE Pearle Express een succes SCHIEDAM - Aan de Nieuwe Sluisstraat is zaterdagnacht een motorfiets gestolen. Het betreft een witte Kawasaki met kente ken ML-23-VD. Het doel van deze plannen is zoveel mogelijk gescheiden af val te verkrijgen dat geschikt is voor hergebruik. „Per jaar ver werken wij zo'n 43.000 ton af val", vertelt Wim van der Drift, chef Sectorbureau Milieu en Be heer van de NV O.N.S. „Daar van is 20.000 ton huisvuil en 4.700 ton grof vuil, dat veelal eveneens van particulieren af komstig is". SCHIEDAM - Het Staatscircus van Moskou slaat dinsdag 1 en woens dag 2 september haar ten ten op op het Emmaplein in Schiedam, Dit Russi sche Staatscircus biedt cir cusvertier van absolute topklasse. Garant hiervoor staat niemand minder dan de wereldberoemde clown Oleg Popov, die de tachtig artiesten zelf heeft gese lecteerd uit de 326 circus sen binnen de voormaligé Sovjet Unie. De voorstel lingen in Nederland maken dan ook deel uit van de ju- bileumtoernee van deze le gendarische clown, die al veertig jaar in de circus piste staat. Het Staatscircus van Moskou presenteert topartiesten van de bovenste plank, met onbetwiste hoogtepunten als de Kaukasi- sche ruiteracrobaten van Kante- mirov, de Siberische trapeze- groep Lozowik en de toren springers van Alexander Bonda- rew. Deze laatste groep van 18 man nen en vrouwen, gekleed in fol kloristische kostuums, opent de voorstelling met een Russische schommel, een toestel waarmee zij zich als menselijke kogels door de circustent laten schie- SCHIEDAM - Oleg Popov (61) wordt algemeen be schouwd als 's werelds bes te clown. De Gouden Clown-winnaar is reeds tij dens zijn leven een legende. Tijdens de voorstellingen in Schiedam laat hij enkele van zijn beroemdste acts zien. Ondermeer het num mer, waarmee hij veertig jaar geleden zijn carrière begon: als jonglerende kok. Als 21-jarige nieuweling moest Popov plotseling een ziek geworden clown ver vangen. Bij zijn wanhopige speurtocht naar komische jongleerattributen belandde de jonge Rus in een keuken, waar hij van de kok allerlei keukengerei en een aardap pel leende. Al improvise rend bewees Oleg Popov die dag een clown van ongeken de klasse te zijn. ten. Bovendien vormen zij met behulp van wipplanken een menselijke toren, die tot aan de nok van de tent reikt. Uiteraard heeft Popov in zijn programmasamenstelling veel ruimte gelaten voor humor. De clown heeft een hekel aan num mers met leeuwen en tijgers, omdat ze volgens hem het ritme uit het programma halen. Po pov heeft daarom gekozen voor een komisch nummer met een gedresseerde veestapel: de Dolle Boerderij van Gabudlach Giba- dullin. In sneltreinvaart draven runderen en andere boerderij dieren de piste binnen, waarna de rollen worden omgedraaid. De 'dompteur' wordt door zijn dieren gedresseerd. Muzikale humor kpmt voor re kening van Trio Shahnin, dat een klassiek stuk van Rachma ninoff op de concertvleugel laat ontaarden in een complete cha os. Andere opmerkelijke circus nummers zijn de drievoudige salto-mortales van de Flying Lozowik in hun fluorescerende kostuums, de krachtpatserij van 'Rusland's sterkste man' Usif Mouistafaev, de kunsten van wonderjongleur Tschernov, de lenigheid van slangenmens Iri- na Gordeeva en de adembene mende capriolen van de ruiters van Irbek Kantemirov. Maar als stralend middelpunt van de hele voorstelling fun geert natuurlijk Oleg Popov, de man die wordt beschouwd als de beste clown ter wereld. Po pov heeft zelf een selectie ge maakt van zijn beste acts, die hij tijdens zijn jubileumtoernee nog eenmaal in de schijnwer pers brengt. Kaartverkoop De voorstellingen van het Staatscircus van Moskou zijn dinsdag 1 en woensdag 2 sep tember te bewonderen op het Emmaplein in Schiedam. Er zijn twee voorstellingen per dag, te weten om 16.30 en om 20.00 uur. De toegangsprijzen bedra gen 45,- (loge), 40,- (parter re), 35,- (eerste rang), 30,- (tweede rang) en 25,- (derde rang). Kinderen tot en met twaalf jaar betalen vijf gulden minder. De circuskassa's gaan maandag 31 augustus al om 10.30 uur open. In de voorverkoop zijn reeds kaarten verkrijgbaar bij de VVV aan de Buitenhaven weg 9, Tabak- en Lektuurshop De Haard aan de Parkweg 404 en V&D aan de Buitenhaven weg 56. Overigens is het Staats circus van Moskou dinsdag 25 en woensdag 26 augustus al te bewonderen op het Erasmus- plein in Vlaardingen. SCHIEDAM - Behalve een nieuw systeem voor het op halen van oud-papier en de oprichting van een milieus tation, heeft de NV O.N.S. meer pijlen op haar boog om de afvalstroom geschei den te houden. Zo wordt binnenkort aan het gemeentebestuur voor gesteld om het aantal glas bakken in de stad uit te breiden. Momenteel staan her en der 35 glasbakken op straat. Hoeveel extra glasbakken gewenst zijn, kon O.N.S.-woordvoerder Mari Dingenouts nog niet zeggen. „We gaan nog on derzoeken waar precies be hoefte bestaat aan nieuwe bakken". Gelijktijdig wil het Nutsbe drijf ook een start gaan ma ken met het inzamelen van op kleur gescheiden glas, terwijl ook wordt onder zocht hoe de glasinzameling bij het midden- en kleinbe drijf kan worden georgani seerd. De gescheiden glasinzame ling leverde in Schiedam vo rig jaar 972 ton op, tegen 920 ton in het voorgaande jaar. Dit betekent dat onge veer 50 procent van het glas in Schiedam in de glasbak ken verdwijnt. Het streven is om dit percentage op 80% te krijgen. De vakman in huis IMFOTOHOMË) REB32B Verreweg het meeste afval wordt via het overlaadstation aan de Parallelweg afgevoerd naar de VAM in Wijster, waar het wordt gestort of verbrand. Slechts 5.000 ton afval wordt geschikt gemaakt voor herge bruik. „En dat is veel te wei nig", vindt Wim van der Drift. „Hoewel er veel vuilsoorten zijn, waar je niets mee kunt doen, bestaan er toch ook ge noeg mogelijkheden om afval stoffen opnieuw te gebruiken, zoals glas, compost, papier, ij zer, puin, hout en textiel. Ons streven is om via nieuwe inza- melmethoden circa 55 procent van alle huisvuil voor herge bruik gescheiden te houden. Momenteel is dat slechts een vijfde deel". Die gescheiden inzameling is niet alleen beter voor het mi lieu, maar ook kostenbespa rend. Geschikt maken voor her gebruik is namelijk goedkoper dan het afvoeren, verbranden en storten. Bovendien is de al gemene verwachting dat de ver werkingskosten van afval in de nabije toekomst twee keer zo duur zal worden. Methoden De NV O.N.S. heeft een aantal nieuwe inzamelmethoden in voorbereiding: de oprichting van een milieustation, het hifis- aan-huis inzamelen van oud-pa pier, GFT-inzameling in de hele stad, uitbreiding van het aantal glasbakken (waarbij ook glas naar kleur gescheiden wordt in gezameld) en de invoering van zogenaamde KCA-boxen bij de huishoudens voor de inzame ling van klein chemisch afval. Voor de eerste drie methoden zijn bij het gemeentebestuur reeds voorstellen ingediend. Onder voorbehoud van goed keuring door de raadscommis sies zette het college van B&W onlangs het sein op groen voor het milieustation en de inzame ling van oud-papier. Oud papier Per 1 januari 1993 treedt een nieuw systeem voor het ophalen van oud-papier in werking. Hierbij wordt de hulp ingeroe pen van verenigingen en school kinderen. Momenteel bestaat een milieupremieregeling, waar bij scholen en verenigingen, die reeds oud papier huis-aan-huis ophalen, een bedrag van 500,- krijgen per tien ton papier. Dit systeem leverde vorig jaar 1700 ton oud-papier op, naast de 400 ton, die in de zestien papierbak ken in de stad verdwijnt. „We weten echter dat veel pa pier in het huisvuil achterblijft, vermoedelijk zo'n 4.000 ton", stelt O.N.S.-woordvoerder Mari Dingenouts. „Via het nieuwe systeem hopen we van de ge middeld 6.000 ton oud-papier minstens tweederde te kunnen inzamelen". Het voorstel houdt in dat de stad in 25 concessiegebieden van 1.000 tot 1.500 huishou dens wordt verdeeld. In ieder gebied mag een school of vere niging eenmaal per maand huis- aan-huis papier ophalen. Hier bij krijgen zij de beschikking over een vuilniswagen met chauffeur. Bovendien helpt het O.N.S. met de voorlichting in de wijk om aan te kondigen, wanneer het oud-papier zal worden opgehaald. Voor het in geleverde oud-papier ontvangt men 5 cent per kilo. Het Nuts bedrijf zorgt bovendien voor het transport van het papier naar de papiergroothandel. Milieustation Op het terrein van het Open baar Nutsbedrijf, aan de Van Heekstraat, wordt een 'milieus tation' ingericht. Dit station komt in de plaats van de huidi ge mogelijkheid om grof vuil op zaterdagochtend in te leveren bij het overlaadstation aan de Parallelweg. „Maar op de nieuwe lokatie wordt het eenvoudiger om het grof vuil gescheiden aan te bie den. Er komen afzonderlijke containers te staan, bestemd voor onder meer tuinafval, grond en zand, hout, textiel, metalen, kca, papier en groot glas. Bovendien kan men hier straks zes dagen per week te recht: maandag tot en met vrij dag van 14.00 tot 19.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur", vertelt Wim van der Drift, die met klem benadrukt dat deze dienstverlening alleen bestemd is voor Schiedammers. Het voorstel aan de gemeente voor de inrichting van het mi lieustation ging aanvankelijk ge paard met een plan voor de op richting van een Kringloopwin kel. „Bruikbare spullen, die bij het grof vuil worden aangebo den, wilden we opknappen en tegen een lage prijs weer verko pen", aldus Van der Drift. „Maar de exploitatie lijkt voor lopig te duur. We gaan nu wer ken aan een nieuw voorstel, waarin onder meer wordt ge dacht aan de inzet van banen poolers". Wennen Wanneer alle plannen voor nieuwe inzamelmethoden wor den gerealiseerd, verwacht het O.N.S. circa 7.500 ton afval ex tra voor hergebruik geschikt te krijgen. „De nieuwe inzamel methoden zullen ongetwijfeld bij de mensen een gewennings periode vereisen", verwacht Mari Dingenouts. „Maar uitein delijk zal men toch ervaren dat het prettig is als men straks zelf bet grotere afval naar het mi lieustation kan brengen in plaats van af te wachten tot het ;en keer wordt opgehaald. Aan ie andere kant is het plezierig e weten dat het oud-papier op vaste tijden eenmaal per maand :huis wordt opgehaald". SERVICELIJN 010-4796199 Deze week in Varia: SCHIEDAM - Dienstencentrum De Woudhoek presenteert vol gende maand een nieuwe uitga ve van het informatieboekje over de activiteiten en voorzie ningen voor 55-plussers in Schiedam-Noord. Het boekje geeft een overzicht van de wekelijks terugkerende activiteiten als yoga, gymnas tiek, biljarten, volksdansen en handwerken. Eenmalige activi teiten, zoals de modeshow, de thé-dansant en informatiemid dagen, worden afzonderlijk ie dere maand in het dienstencen trum aangekondigd. Voorts staan in het boekje allerlei voor zieningen voor ouderen in de wijk, waaronder de vrijwilliger- sorganisaties en professionele hulpinstellingen. Het informatieboekje is gratis verkrijgbaar aan de balie van het dienstencentrum, aan het Heijermansplein 35. De boekjes kunnen in de ochtenduren wor den afgehaald. Verder is het boekje verkrijgbaar in diensten centrum De Blauwe Brug, in bi bliotheek filiaal-Noord en de ouderensociëteit van de Van Beethovenflat. De activiteitencommissie van dienstencentrum De Woudhoek is overigens naarstig op zoek naar nieuwe leden. De commis sie houdt zich bezig met de or ganisatie van een gevarieerd ac tiviteitenaanbod voor ouderen op sociaal-cultureel gebied. Het gaat om vrijwilligers van rond de 50 jaar, met enige erva ring op dit gebied. Men moet voorts enige vergaderingerva ring hebben en bereid zijn om mee te denken over en uitvoe ring te geven aan de program mering voor het komende sei zoen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de mede werkster van dienstencentrum De Woudhoek. Zij is tot 28 au gustus iedere werkdag van 9.00 tot 16.30 uur te bereiken via te lefoonnummer 4709555. Sander Westerduin wint tennistoernooi SCHIEDAM - Na een wilde achtervolging hebben Vlaar- dingse en Schiedamse politie mensen afgelopen maandag avond aan de Bilderdijkstraat in Schiedam twee Belgen aange houden. Zij worden ervan ver dacht een gewapende overval te hebben gepleegd op een benzi nestation langs de A20, nabij Vlaardingen. Het tweetal drong maandag avond rond 17.40 uur het ben zinestation binnen, bedreigde het personeel met een vuurwa pen en ging er vervolgens van door met een bedrag van enkele duizenden guldens. Zij vlucht ten in een personenauto, waarin een derde man zat te wachten. De politie zette de achtervol ging in en wist de auto aan de Bilderdijkstraat tot stoppen te dwingen. Twee daders konden worden gearresteerd, de derde ontkwam. De vluchtauto bleek in België te zijn gestolen. Slotfeest kortharen zoeken nieuw thuis SCHIEDAM - Het Open baar Nutsbedrijf Schiedam wil volgend jaar ernst ma ken met het zoveel moge lijk gescheiden inzamelen van afval. Daartoe worden momenteel voorstellen uit gewerkt voor een nieuw systeem voor de inzame ling van oud-papier en de oprichting van een milieus tation op het ONS-terrein. Daarnaast zijn er plannen om de GFT-inzameling in heel Schiedam uit te voe ren, het aantal glasbakken uit te breiden en de inza meling van klein chemisch afval te stimuleren. U ■f SCHIEDAM - Met een groots opgezet feest op het parkeerterrein in het Beatrixpark is Jeugdland afge lopen vrijdag na drie weken toeren door Schiedam beëindigd. De eerste cijfers wijzen uit dat circa 6.800 kinderen - 600 meer dan vorig jaar en een absoluut record - aan de talloze activiteiten (sport, spel, kreativiteit en theater) hebben meegedaan. Van de in totaal 75 activiteiten, gehouden in diverse delen van de stad, viel niet één programma-onder deel uit. Alleen op de slotdag moest het Oosters Spel eraan geloven in verband met de hevige regenval in de voorgaande nacht. „Uniek", zegt Joop van Broekhoven opgetogen. Zoiets had de coördinator van Jeugdland nog nooit meegemaakt. Hoewel van te voren was ingeschat dat de deelname vooral van kinderen in de wijken Oost en West zou komen, bleek met name in Schiedam-Noord de opkomst bijzonder groot. „Aan de Boekwei takker was de belangstelling enorm. Ik ben blij dat we overal ons gezicht hebben laten zien", aldus Van Broekhoven. Wim van der Drift (links) en Mari Dingenouts: „Het wordt even wennen voor de burgers". Staatscircus van Moskou Oleg Popov met zijn assistent Vladimir Fesenko (foto Roland Smulders) Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen Uw mooiste vakantiefoto's vanaf 49 cent per stuk' Extra prints, gelijktijdig besteld, nu slechts 19 cent per stuk Alleen in augustus en september CU etos Hagastraat 1 Groenelaan 107a Groenelaan 99a \bor Wie Zh Eerste Bril Altijd Kwijtk Wie nu 'n bril bij Pearle koopt, krijgt er een complete bril gratis bij. Maar wel graag even deze adverten tie meenemen. OPTICIENS Deze aanbieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express-winkels in Nederland. Daar vindt u ook de exacte voorwaarden. Schiedan}, Hoogstraat 61 (naast M&S) - Spijkenisse, Nieuwstraat 182 (ABC- gebouw) - Vlaardingen, Liesveld 14 (tussen C&A en V&D) - Rotterdam, Pearle Ter Meulen (in de kelder); Binnenwegplein 23, Pearle Express: Zuidplein Hoog 938 (naast V&D); Hoogstraat 198 (t.o. V&D) Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1992 44e JAARGANG, NUMMER 67 OPLAGE 42.150 Stadsblad Nieuwe inzamelmethoden voor gescheiden afval

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1