ORANJE Inbrekers bekennen «V* Gebit stuk? HQDBÊEBHDoDtSE Alleen Oosters Spel viel in het water Rommelmarkt Aquarelleren Autokraakster aangehouden Inbraak Expositie Autokraken Te hard Motor weg Collectebus uit kerk weg PAUL I II X Letsel na aanrijding Lastpost mishandeld Accudief aangehouden Vlam in pan Binnenbrand Inbraak Geld weg na pinnen Zakkenroller Kwajongen mishandeld cQ 0 Schiespoordag Bloemschiksters in de prijzen V Winkeldievegge in kraag gevat VERINGMEIER TANDTECHNIEK HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1992 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 7 tot en met 13 augustus. Geboren: Quincy z.v. Wem- mers-Zijderhand; Hande d.v. Ekmen-Ekmen; Nick z.v. Grob- be-Hoftijzer; Bram z.v. Rohde- Veltman; Pinar d.v. Karacayir- Karacayir; Wesley z.v. Burg- houwt-Moolenaar; Vincent z.v. Rijke-Terlouw; Davey z.v. De Bruin-van der Moer; Kaan C. z.v. Tokcan-Tokcan; Melike d.v. Celen-Celen; Margaretha E. d.v. Den Breejen-Lans; Niels J. z.v. Bosman-Lasee; Soraya S. d.v. Baldal-Tolhuisen; Bianca d.v. Sigmond-van Soest; Fa- briënne d.v. Sneek-Palsrok; Stephan I. z.v. Tromer-Bijvank; Michel B. z.v. Steenbergen-van Gerven; Martijn J. z.v. Kruijs- wijk-Pover; Alisa d.v. Fijan- Hop; CLaudia P. d.v. Bindl- Mascarenhas Martins; Shanika d.v. Merhai; Ian z.v. Van leeu wen-van der Does de Bye; Ne- vlin z.v. Van Apeldoorn-van Hartingsveldt; Jimmy F. z.v. Kegel-Penning; Danny z.v. Vijf- vinkel-Arntz; Danique E. d.v. Paping-Schoemaker; Friso H. z.v. Paping-Schoemaker; Joey z.v. Sliedrecht-Braber; Jamie d.v. Florussen-van der Moer. Ondertrouwd: J. Gerritsen 31 jr. en I. Zuidema 28 jr.; J. W. Aarts 25 jr. en P. R. M. Wierx 30 jr.; M. A. D. Bek 21 jr. en S. J. W. van der Heijden 21 jr.; J. Frederik 36 jr. en I. van der Hart 28 jr.; A. Harreman 41 jr. en P. R. A. de Winter 35 jr.; R. J. van der Stappen 25 jr. en W. J. Spoelman 22 jr. Gehuwd: J. van Sliedregt 26 jr. en A. V. Aleman 24 jr.; W. J. Griep 26 jr. en H. P. van Dijk 27 jr.; R. Baumhöer 30 jr. en A. van Steenis 28 jr.; G. Bonefaas 26 jr. en M. H. M. van der Reij- den 27 jr.; H. F. Jung 29 jr. en A. Streijl 24 jr.; R. A. Schaap 32 jr. en A. Chatelain 23 jr.; M. J. van Veldhoven 22 jr. en S. M. van Kan 22 jr. Overleden: M. Groote, vr., 94 jr.; A. S. van Leeuwen, vr., 66 jr., echtgenote van M. Nels; C. van Aaken, vr., 80 jr., echtgeno te van H. F. Wahl; G. A. Ter louw, vr., 28 jr.; A. J. Kasten, man, 77 jr.; H. van der Laan, vr., 92 jr., geh. gew. met P. Sa- gel; M. Burger, man, 86 jr.; H. C. J. Bakker, vr., 56 jr., geh. gew. met C. J. Boer; M. J. Lo- kerse, vr., 83 jr., geh. gew. met A. Jocker; A. W. Bruning, vr., 82 jr.; G. Jonker, vr., 89 jr., geh. gew. met J. D. Clements; P. de Vogel, vr., 86 jr., geh. gew. met J. Rodenberg; P. Swart, man, 79 jr. SCHIEDAM - Wijkvereniging Bijdorp organiseert zondag 23 augustus een rommelmarkt in het clubgebouw van WK Olympia, aan de Burg. Verveer straat. De markt begint om 10.00 uur. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 426.59.97 Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Beeldend kunste naar Marja Wijnhorst verzorgt in het nieuwe seizoen weer een cursus aquarelleren. Er zijn nog plaatsen vrij op maandagmid dag van 13.30 tot 15.30 uur. Ervaring met tekenen of schil deren is niet vereist. De cursus wordt gegeven in het atelier aan de Westvest 76gh. Voor meer informatie kan men bellen, tele foon 4734035. SCHIEDAM - Met de aanhou ding van een drietal afzonderlij ke verdachten heeft de politie een groot aantal inbraken opge lost. Een 33-jarige Rotterdammer, die vorige week werd gearres teerd op verdenking van een in braak in een apotheek aan de Parkweg, heeft bekend eerder twee keer zijn slag te hebben ge slagen in een apothaek aan de Zwaluwlaan en op vier plaatsen in Vlaardingen. Bovendien biechtte de man een autodiefs tal, gepleegd in Rotterdam, op. De totale buit bedroeg circa f 40.000,-, dat geheel opging aan verdovende middelen. Na een inbraak in een clubhuis aan de Schiedamseweg hield de politie vorige week een 41-jarige Rotterdammer aan. De man be kende de inbraak te hebben ge pleegd evenals een inbraak in een woning aan dezelfde weg. Met de aanhouding van een 25- jarige Schiedammer heeft de po litie ongeveer dertig Schiedamse zaken kunnen oplossen. Boven dien was de man actief in ande re gemeenten in de regio. De man werd in' de kraag gevat door de Rotterdamse politie en is vorige week donderdag over gebracht naar Schiedam. Hij had namelijk cheques verzil verd, die afkomstig waren van een diefstal in Schiedam. Hij bekende vervolgens zo'n zestig gevallen van insluiping in be drijfspanden in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Hier bij had hij het voornamelijk ge munt op portemonnees, auto sleutels, tassen en geld. Daar naast gaf de verdachte toe enke le malen te hebben ingebroken in Schiedamse bedrijfspanden. Het verzilveren van enkele in Schiedam gestolen girobetaal kaarten werd hem uiteindelijk noodlottig. Van de buit kon slechts een klein gedeelte worden achter haald en teruggegeven aan de rechtmatige eigenaren. De rest van de goederen is verkocht. Van de opbrengst schafte de verdachte zich verdovende middelen aan. SCHIEDAM - Een autobezitter zag afgelopen maandagavond dat een vrouw de radiocassette recorder uit zijn auto wegnam. De diefstal vond plaats aan de De Brauwweg. De eigenaar zet te, samen met enkele voorbij gangers, de achtervolging in en wist de vrouw, een 34-jarige Schiedamse, in de kraag te vat ten. Zij is overgebracht naar het politiebureau. SCHIEDAM - Modelspoorvere niging Schiespoor houdt zater dag 22 augustus haar eerste Schiespoordag van het nieuwe seizoen. Tijdens deze dag wordt de ver nieuwde clubbaan getoond, die in de afgelopen maanden flink is uitgebreid. Een groot rangeer- gebied is bijna gereed, terwijl de clubleden ook zijn begonnen aan de bouw van een fors in dustriegebied met kolenmijn en een twee meter lange brug. Spectaculair is het nieuwe be dieningsplateau met bijna hon derd gekleurde 'leds', waarop de verrichtingen op de baan op tisch goed zijn te volgen. Zaterdag wordt ook weer een treinenbeurs gehouden, waar de echte hobbyist veel van zijn ga ding kan vinden. Voorts kan het publiek zich laten informe ren over allerlei aspecten van de modelspoorbouw en kan men kleine reparaties en schoonmaakbeurten laten uit voeren aan het eigen materieel. De Schiespoordag begint om 10.00 uur in het clubgebouw aan de Westerkade 21. De toe gangsprijs bedraagt een gulden voor volwassenen en twee kwartjes voor kinderen. SCHIEDAM - De dames van de Schiedamse afdeling van de Kon. Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde hebben onlangs tijdens de districtswedstrijden bloem schikken een knappe pres tatie geleverd. In De Lier wisten de dames zowel de eerste als de derde plaats in de groep Amateurs in de wacht te slepen. In september organiseert de afdeling Schiedam weer nieuwe cursussen bloem schikken voor beginners en gevorderden. Voor meer in formatie kan men bellen, te lefoon 4702631 of 4265106. SCHIEDAM - Bij Jeugd land blijft alles in het net te. Zelfs de buikdanseres sen zijn niet van het type, waarbij je een bankbiljet tussen één van de schaarse kledingstukken friemelt. Bij Jeugdland is plat volksvermaak taboe. Het gaat om het uitdragen van kuituur. Met een grote K, wel te verstaan. Voor die kuituur bestond afge lopen vrijdag tijdens het slot feest van Jeugdland in het Bea- trixpark een grote belangstel ling. De slangendans-, vuur- dans- en buikdansvoorstellingen vielen goed in de smaak bij het jonge publiek. Ook van de fakir konden ze geen genoeg krijgen. Het Oosterse thema van het slotfeest was enigszins aange past aan de weersomstandighe den. Bij aankomst van de Jeugdlandkaravaan op het par keerterrein naast de velden van Excelsior'20 zagen de medewer kers tot hun ontzetting in plaats van asfalt een flinke vijver. „Dat was aanpakken", aldus coördinator Joop van Broekho ven. „Vanaf zeven uur 's och tends zijn we bezig geweest met het droogmaken van het ter rein". Omdat donkere wolken zich bleven samenpakken boven het feestterrein, besloot de organisa tie het Oosters Spel te schrap pen. „Het is kostbaar materiaal. En bovendien duurt het onge veer twee-en-een-half uur op zo iets op te bouwen. We bewaren dit spel nu voor volgend jaar", belooft Van Broekhoven. Net voor elf uur, vijftien minu ten voor aanvang van het slot feest, viel er nog een vreselijke bui. Maar de mazzel, die Jeugd land drie weken lang ten deel was gevallen, bleek ook vrijdag van kracht. Om elf uur precies, of de weergoden wisten dat er in Schiedam iets speciaals voor de jeugd te doen was, brak de zon door. Beestenboel Het wegvallen van het Oosters Spel deed niets af aan het totale aanbod van activiteiten. De wat oudere jeugd kon op een brom mertje een circuit rondrijden, terwijl de jongsten zich konden verplaatsen in Formule-1 race wagens. Maar ook op de rug van een paard, ezel of zelfs heuse ka meel. Voor de komst van vier van deze eigenwijze tweebulters uit Azië was speciaal een woes tijn aangelegd, compleet met palmen. De kamelen waren bij zonder lief en lieten zich ge makkelijk aanhalen, tot gerust stelling van de talloze ouders. Minder zeker van hun zaak wa ren de ouders bij het andere beestenspul, dat tijdens het slot feest aanwezig was. Want ter wijl pa en ma huiverden van verbijstering, lieten hun onver schrokken kinderen zich moei teloos 'bekruipen' door meters lange slangen en grote harige spinnen. Joop van Broekhoven en zijn enthousiaste medewerkers kun nen wederom terugzien op een geslaagde serie jeugdactivitei- ten, waarbij - bijna per traditie - weer een recordaantal deelne mers (6.800!) kon worden geno teerd. 5*** SCHIEDAM - Bij een inbraak in een woning aan de Burg. Knappertlaan zijn in de nacht van zondag op maandag een geldbedrag, cheques en waarde papieren verdwenen. SCHIEDAM - De Schiedamse kunstenares Annemarie Ver waal-den Hond exposeert haar kralenwerken en benodigdheden de komende weken in de Schie- land Galerie van het Schieland ziekenhuis. De expositie is te bezichtigen aan de Stadhouders laan 98 en duurt tot en met vrijdag 25 september. De galerie is dagelijks geopend van 9.00 tot 20.00 uur. SCHIEDAM - Autokrakers wa ren de afgelopen dagen actief aan de Schiedamseweg (geld, schoeisel, lens, scheerapparaat, ketting en tas), Burg, H. Grete- laan (jack en tas met wasgoed), Stadhouderslaan (radiocassette recorder) en Anna van Buren- straat (radiocassetterecorder). SCHIEDAM - Dierentehuis Hargahoeve heeft in haar speur tocht naar de eigenaren van twee bastaard-Bouviers, die in beide gevallen waren vastgebon den en verlaten, veel hulp gekre gen van de lezers van Het Nieu we Stadsblad. Aan de hand van de vele tips, die binnenkwamen na het artikeltje van vorige week, is het gelukt de eigenaren op te sporen. Nu de noodzakelij ke formaliteiten met de eigena ren zijn afgerond, kan een goed nieuw tehuis voor de honden worden gezocht. De afgelopen maanden is in deze rubriek telkens aandacht besteed aan honden, maar ook katten bevolken de hokken van Hargahoeve. Daarom wordt voortaan om de week aandacht besteed aan beide huisdiersoor ten. De eerste kat, die in deze ru briek voor het voetlicht wordt gezet, is Lenie. Lenie is een 8 jaar oude, witte Europese kort haar. Zij is een oude bekende van Hargahoeve. Eind vorig jaar kwam ze als zwerver bij het dierentehuis terecht. Al snel werd duidelijk dat Lenie doof is. Na twee maanden in het asiel te hebben gezeten, vond Lenie een plaatsje bij mensen, die al een kat hadden. Daar bleek zij echter niet met andere katten te kunnen opschieten, waardoor ze in maart in Harga hoeve terugkeerde. En daar zit ze nu nog steeds. Lenie is een heel lieve kat, die gerust alleen in een bovenhuis kan worden geplaatst. Van hon den en andere katten moet ze echter niets hebben. Wie geeft haar een nieuwe kans? Shady en Bibi horen bij elkaar. Shady is een anderhalf jaar oude lapjeskat van het ras Euro pese korthaar. Ze is gesterili seerd. Bibi is eveneens een ge steriliseerde Europese korthaar, maar is 2,5 jaar oud en rood- /wit van kleur. Het duo zit sinds 13 mei in Hargahoeve. De reden van hun komst is dat de vorige eigenaar allergisch was. Ze zijn ontzet tend lief en worden het liefst sa men geplaatst. Een bovenhuis is geen bezwaar. Wie komt Bibi en Shady opha len? Deze wekelijkse rubriek heeft al meermalen z'n vruchten afge worpen. De laatste maanden hebben de volgende honden uit Hargahoeve een nieuw tehuis gevonden bij lezers van Het Nieuwe Stadsblad: Bobby, Cin dy, Turbo, Tim, Cola, Sascha, Barney, Terry, kleine Bobby, Topper, Kyros, Asterix, Mo, Saar, Gado-Gado, Uchi en haar pup, Boomer, Boef en Eros. Wie belangstelling heeft voor de drie bovengenoemde katten, kan eens een kijkje gaan nemen in Dierentehuis Hargahoeve, aan de Sportlaan 2. De ope ningstijden zijn: van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Zondag en maan dag is Hargahoeve gesloten. Reparatie klaar terwijl u wacht SCHIEDAM - Een witte Honda motorfiets (kenteken MG-27- JS) werd het afgelopen weekein de gestolen aan het Frans Riet veldpad. SCHIEDAM - Uit de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat is maandagmiddag een collecte bus met onbekende inhoud ge stolen. OpgmMfóMftwnVV optometohten - ANVC SCHIEDAM - Een 48-jarige fietster uit Schiedam is maan dagavond met een gebroken been overgebracht naar het Schieland ziekenhuis, nadat zij op de Nieuwe Damlaan was aangereden door een auto. Het ongeval gebeurde rond 19.40 uur. De fietster stak plotseling de weg over, waarna een 47-ja- rige automobiliste uit Papen- drecht haar niet meer kon ont wijken. SCHIEDAM - Een 44-jarige Schiedammer, die zonder reden een voorbijganger begon uit te schelden en met zakjes water ging bekogelen, heeft zijn gedrag moeten bekopen met een enkel fractuur. Het voorval vond maandagavond rond 20.30 uur plaats aan de Dr. Wibautstraat in Nieuwland. De man gedroeg zich op meerdere manieren ver velend tegenover een onbeken de voorbijganger. Deze nam de scheldpartij niet en schopte de man hard tegen de enkels. Ver volgens koos hij het hazepad. SCHIEDAM - De Rotterdamse politie heeft zondagnacht een 31-jarige Rotterdammer aange houden, die even eerder twee accu's had gestolen uit een vrachtwagen. Het voertuig stond geparkeerd aan de Bokel- weg in Schiedam. SCHIEDAM - ,De politie kreeg zondag rond middernacht mel ding van een keukenbrand in een woning aan de Julianalaan. Toen de brandweer arriveerde, bleek de bewoner het vuurtje, ontstaan doordat de vlam in de pan was geslagen, al te hebben gedoofd. SCHIEDAM - Door nog onbe kende oorzaak brak afgelopen dinsdagochtend rond 11.00 uur brand uit in een woning aan de Van Beverenstraat. Toen de brandweer arriveerde, hadden de bewoners zich al in veilig heid gesteld. De gang en de woonkamer brandden geheel uit, terwijl de rest van de wo ning veel rook- en waterschade opliep. SCHIEDAM - Na een tip van een oplettende burger, dat op de galerij van een flat aan de 's- Gravelandseweg een vrouw zich verdacht ophield, heeft de poli tie dinsdagmiddag een 26-jarige Rotterdamse aangehouden. De vrouw bleek een grote hoeveel heid tabakswaren bij zich te hebben, die afkomstig was uit een levensmiddelenzaak aan de 's-Gravelandseweg. De vrouw is meegenomen naar het bureau. Shady en Bibi SCHIEDAM - Tijdens een snel heidscontrole, die afgelopen za terdagmiddag werd gehouden aan de Burg. Van Haarenlaan, zijn 46 weggebruikers betrapt op te snel rijden. De hoogst ge meten snelheid bedroeg maar liefst 106 km/uur. SCHIEDAM - Een 22-jarige in woner van Hoogvliet is afgelo pen zaterdagavond rond 23.00 uur van zijn geld beroofd. De man had net geld getrokken uit een automaat aan de Lange Nieuwstraat, toen hij werd op gewacht door een onbekende man. Deze bedreigde het slacht offer met een op een vuurwa pen gelijkend voorwerp en eiste het net gehaalde geld. SCHIEDAM - Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Nij verheidstraat is eind vorige week een drietal autoradiocas setterecorders weggenomen. SCHIEDAM - Een zakkenroller heeft afgelopen dinsdagavond, vermoedelijk aan het Bachplein, een Schiedammer beroofd van zijn portemonnee. SCHIEDAM - Een 42-jarige Schiedammer kreeg afgelopen vrijdagavond een proces-ver baal uitgereikt, nadat hij een achtjarig jongetje had geschopt. De man werd door een groepje jongens al geruime tijd lastig ge vallen met het zogenaamde 'bel letje trek'. Vrijdagavond was voor hem de maat vol. Hij greep één van de jongens vast, kneep hem in de nek en deelde vervolgens een schop uit. Later op het politiebureau toonde de man berouw over zijn daad. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Ame v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur Regen kan slotfeest Jeugdland niet deren Schminken is tegenwoordig een 'must' tijdens een kinderfeest. De wat oudere jeugd kon zich uitleven op kleine motoren. Wk een ritje op de rug van een eigenwijze kameel. Drie dames zoeken een nieuw tehuis B«l Cebuco 020-62423)6 en iniorroeer naar het effect van Co-adverteren Co 'adverteren Verhoog de werking van uw reclamegulden Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak PLAN Paul Berg vertelt je graag alles over de zekerste en plezierigste manier van contactlenzen dragen. Met het LensPlan van Paul Berg Optiek ben je voor een vast bedrag per maand klaar. Inclusief vloeistoffen. Inclusief controles. Inclusief service-pas. Inclusief regelmatig een paar nieuwe lenzen. Inclusief deskundig advies en plezierige service. Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384 Lenie r~?

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3