Het Nieuwe ]V Eerste paal Maashoove Voor burgers en bedrijfsleven Politie helpt bij voorkoming misdrijven Auto rijdt tegen bus Tuinbeeld weggenomen Fietstas verdwenen „Eerst ABC, MAB en Stadserf opleveren ffwmSopp&u OPRUIMING BOUMAIM U^°;ï '41 nieuwe danslessen Sitton TAXI - 4151122 SOS-THD zoekt vrijwilligers Inbraak BOUMAIM als het om wonen gaat EUR0TAX] Stadsblad Plantarium'92 of varen met de Spido met korting Sterrebos niet meer op lokale radio 1T v Jsn? 13 3 31 VERENIGDE TAXIBEDRIJVEN EUR0TAX SCHIEDAM Deze week in Varia: SCHIEDAM - De schrikbaren de stijging van het aantal mis drijven in de regio Rijnmond heeft ertoe geleid dat de politie zich steeds actiever gaat richten op criminaliteitspreventie. Zo kan men bij de politiebureaus onder meer een folder verkrijgen met tips om diefstal van en uit auto's te voorkomen. Bovendien verscheen deze week een zoge naamde 'overvallen-preventie- kaart' voor het bedrijfsleven. Het bedrijfsleven kan sinds deze week bij de politie een overvallen-preventiekaart ver krijgen. Op deze kaart staan al lerlei maatregelen, die een on dernemer met zijn personeel kan nemen om de kans op een overval te verkleinen. Boven dien wordt aangegeven hoe men dient te handelen, wanneer men het slachtoffer is geworden van een overval, met name wat men moet doen tijdens en na de mis daad. Eén en ander is tevens be- SCHIEDAM - Een 63-jarige au tomobilist uit Schiedam is afge lopen woensdagmiddag rond 17.30 uur op de Koemarkt in aanraking gekomen met een bus van de RET. De man haalde de bus rechts in en wilde vervol gens snel voor de bus links in voegen. Hiervoor was echter geen ruimte, waardoor beide voertuigen elkaar raakten. Ge lukkig raakte niemand gewond, maar zowel de auto als de bus liep lichte schade op. doeld om de politie meer hand vatten te geven om de dader(s) te kunnen aanhouden. De overvallen-preventiekaart is samengesteld door het Regio naal Bureau Criminaliteitspre ventie op initiatief van rayon agent Ed den Breejen van de Rotterdamse gemeentepolitie. Aanleiding is de sterke stijging van het aantal overvallen op geldinstellingen en ondernemers in de regio Rijnmond. Eerder al werd in dit verband in Rotter dam het Roof Coördinatie Team (RCT) opgericht, dat ten dienste staat van de hele regio. Om het de Schiedamse onder nemers makkelijk te maken, zal de Schiedamse politie de ko mende weken de kaart versprei den onder financiële instellin gen en (grote) bedrijven in de stad. Ondernemers, die in deze periode geen kaart ontvangen, kunnen zich wenden tot Buro Voorkoming Misdrijven (de heer Drop), telefoon 4494463. Hier kan het bedrijfsleven ook terecht met vragen over de overvallen-preventiekaart. Autokraken Ook het aantal autodiefstallen en inbraken in auto's neemt sterk toe. In de eerste vijf maanden van dit jaar zijn in Schiedam al 115 auto's gesto len. Gelukkig wordt een groot aantal daarvan later weer terug gevonden. Veel minder eenvoudig is het voor de politie om gestolen goe deren uit auto's, voornamelijk radiocassetterecorders, terug te vinden. Autokraken zijn in Schiedam aan de orde van de Koster Grote Kerk nodigt Schiedammers uit Jonge Socialisten kennen nieuw college al O.N.S.-chef Van der Graaf met de VUT Delftenaar krijgt Wereld Milieuprijs Old Stars beter dan journalisten SCHIEDAM - Uit een voortuin aan de Polderweg is eind vorige week een circa zestig kilo zwaar beeld gestolen. Bovendien wordt een fiets vermist. SCHIEDAM - Na een zwem partij in het Sportfondsenbad aan de Burg. Knappertlaan be merkte een Schiedammer afge lopen maandagavond, dat de fietstas en het slot van zijn rij wiel waren verdwenen. In de tas zat onder meer kleding. dag. Van januari tot en met mei zijn hier al 485 autokraken ge pleegd. Het is voor de politie een schier onmogelijke klus om deze apparatuur op te sporen, zeker als de eigenaar weinig of geen gegevens heeft genoteerd van de goederen. Hieraan kan de eigenaar meer doen dan men veelal denkt. Men kan bijvoorbeeld de radio cassetterecorder merken met de eigen postcode en huisnummer. Verder dient men gegevens over de apparatuur te registreren, op dat men bij diefstal meer kan vertellen dan dat 'de recorder zwart is en knoppen aan de voorkant heeft'. Ook kan men maatregelen ne men tegen diefstal van de auto, zoals bijvoorbeeld het plaatsen van een beveiligingsstang tussen rem- of koppelingspedaal en het stuur. Folder Dergelijke tips staan in de fol der 'Diefstal van en uit auto's. Hoe kunt u het voorkomen?', die gratis verkrijgbaar is bij het politiebureau, aan het Bijdorp plein 1. Ook kan men hier een registratiekaart ophalen om ge gevens over de audio-appara- tuur in de auto te noteren. Voor vragen over de beveiliging van de auto en andere bezittingen kan men zich bovendien wen den tot de coördinator Voorko ming Misdrijven, de heer Drop, ng telefoon 4494463. SCHIEDAM - De pro gramma's van de Zieken omroep Schiedam zijn vanaf 1 september uitsluitend nog te beluisteren in het zieken huis. Dit geldt ook voor het informatieve programma voor onderen 'Het Sterre bos'. Het Sterrebos was iedere donderdagavond van 19.00 tot 22.00 uur te horen via de frequenties van Radio Schiedam. Hiervoor betaal de de Ziekenomroep een be drag van vijf gulden per uur. Met ingang van 1 sep tember heeft Radio Schie dam deze bjjdrage echter verhoogd tot 12,50 per uur en dat kan de Zieken omroep, die afhankelijk is van donaties en giften, niet opbrengen. Daarom is de Ziekenomroep Schiedam genoodzaakt deze uitzendin gen via de lokale radio te beëindigen. Donderdag 27 augustus is 'Het Sterrebos' voor het laatst via Radio Schiedam te beluisteren. In dit pro gramma wordt een terugblik geboden op eerdere uitzen dingen en zullen diverse hoogtepunten van 'Het Sterrebos' de revue passe ren. SCHIEDAM - „Ik heb ooit gekscherend tegen burgemeester Scheeres ge zegd: „Ik zou weieens een portefeuille willen hebben, die niet zo dicht bij de mensen stond en waarin ik voor de burger geen over last zou kunnen veroorza ken. Zodat men kan zien dat ik toch wel een aardig mens ben". Maar aan de andere kant ben ik toch ook weer blij om in een positie te verkeren, waarin ik iets voor de Schiedam mers kan betekenen". Chris Zijdeveld is namens de PvdA wethouder van Stadsontwikkeling, Ge meentewerken, Verkeer en Cultuur. Een zware porte feuille, waarmee hij regel matig in aanraking komt met de Schiedamse bevol king en niet altijd in posi tieve zin. In de afgelopen weken is Zijdeveld diverse malen geconfronteerd met kritiek op zijn beleid. Ging het niet om problemen rondom het veelbesproken ABC-complex, dan ging het wel over de nieuwe kermislokatie. Eigenlijk heeft Zijdeveld vakan tie. Hij is thuis zijn huis aan het schilderen. Uiteraard met mi lieuvriendelijke verf, want hij staat in binnen- en buitenland bekend als een fervent voor- WOON W NIEUWS Een échte ouderwetse zomer- LBüMbi> vMONTEL HET F1UAAI-HUUr^WEG Vanaf 31 augustus inschrijven Lange Haven 121 Tel. 426.62.62. DAG EN NACHT OOK ROLSTOELBUSVERVOER ZIEKENFONDS - GAK - DETAM - 65+ KORTING VIA BONBOEKJE K vechter voor een schoon milieu. Toch krijgt hij niet de gelegen heid om zich eventjes echt van zijn werk los te maken. „Ik heb piketdienst. Dat betekent dat, terwijl iedereen van het college met vakantie is, ik een oogje in het zeil houd. Dat doe ik al voor het derde jaar, want ik ben de enige zonder kinderen". Hoewel het deze zomer vrij rus tig is in Schiedam, heeft een aantal zaken toch voor enige beroering gezorgd. En toevallig zijn het allemaal zaken, die thuishoren in de ambtsportefe uille van Chris Zijdeveld, de 'piketwachter' van de gemeente. Kermis „Ach, ieder geval heeft een ei gen verhaal", zegt Zijdeveld be rustend. „Neem nou die com motie rond die kermislokatie. Ik werd onlangs opgebeld door een journalist van het Rotter dams Dagblad, die mij een hele waslijst met vragen stelde. Eén daarvan had betrekking op de kermis en toen liet ik mij ont vallen dat onder meer de Broersvest als mogelijkheid was geopperd. Het is wellicht de moeite waard om te proberen deze straat tijdelijkvoor het ver keer af te sluiten, zei ik. Dat stond de volgende dag in de krant en meteen kwamen de re acties los". Toch niet geheel ten onrechte, want Zijdeveld denkt wel dege lijk aan deze mogelijkheid. „De kermislokatie ligt als een steen op onze maag. Vast staat dat het dit jaar de laatste keer is dat de kermis op het Emmaplein kan staan, vanwege de plannen- voor het Stadserf. Maar de ker mis is een Schiedamse traditie, die je niet overboord mag zet ten. En dan is de Broersvest echt niet zo'n gek idee, al was het alleen maar om te experi menteren met een afsluiting voor het verkeer. Het klinkt misschien absurd, maar het is heel goed mogelijk om er één groot voetgangersgebied van te maken. Als straks alle grote winkelvoorzieningen er zijn, be schikt het centrum over twee toegangen voor het autoverkeer, die beide leiden naar goede par keergarages aan de Lange Kerk straat en de Koemarkt. Dan wordt de Broersvest toch min der gebruikt door het autover keer. Maar nogmaals, het is een idee, niets meer of minder". Monument De recente beroering rond een aantal aspecten van het ABC- complex is volgens Zijdeveld te wijten aan misverstanden of eenmansacties. „Er wordt be zwaar gemaakt tegen de voorge nomen sloop van een monu mentaal pand aan de Lange Kerkstraat. Maar toen al lang geleden dit voornemen bekend werd gemaakt, reageerde nie mand. En nu komt ineens Jan Hagendoorn met zijn bezwaren. Maar ja, als zakkendrager heeft Hagendoorn al eerder getoond belangstelling te hebben voor historische zaken. Kijk, het be wuste pand ziet er niet bepaald uit als een monument. Het is volkomen vervallen. En dat is het al zo lang ik leef. Ik geef Hagendoorn weinig kans. Na de bouwvakvakantie gaat het pand tegen de vlakte", zegt de wet houder vastbesloten. „Het zou me verbazen als een rechter an ders zou beslissen". Boterstraat De kritiek van bewoners van de Boterstraat en Herenstraat inza ke het laad- en losverkeer voor het ABC-complex is volgens Zijdeveld veroorzaakt door misverstanden. „Het overleg met de direct betrokken bewo ners is misgelopen, deels omdat door vakanties niet iedereen aanwezig was. \yij hadden niet verwacht dat die informatie avond zo zou ontsporen. In middels zijn de bewoners weer uitgenodigd voor een nieuw ge sprek om alle misverstanden uit de wereld te helpen. Voor de goede orde, er is nog geen vast omlijnd ontwerp voor deze situ atie. Maar ik beloof dat er in ie der geval een betere oplossing voor de bewoners zal komen". Theater Een probleem van geheel ande re orde is het bericht dat Schie dam het misschien een jaar zonder Passage Theater zal moeten stellen. „Dat zou heel goed kunnen", zegt Zijdeveld. „Het probleem is dat MAB, die plannen heeft ontwikkeld voor een winkelcentrum op het Imel- daterrein en waarvan de Passa ge deel uitmaakt, erg voortva rend te werk gaat. Sneller dan de uitwerking van de plannen voor het Stadserf, waar onder meer het nieuwe theater zal ver rijzen. Dat betekent dus dat het oude theater al verdwijnt voor dat er een nieuw theater is". „Maar misschien is er niets aan de hand. Als de architect voor het Stadserf met een ontwerp komt, waarin iedereen zich meteen kan vinden, kan alles volgens plan verlopen. Maar dan nog bestaat de kans dat Schiedam even zonder theater zit, want in de overgangsperio de van Passage naar Stadserf zal - met name het technisch - het personeel van het Passage Thea ter toch een korte inwerkperio- de nodig hebben", verwacht Zijdeveld. De wethouder ziet echter niet zoveel problemen, mocht het toch zover komen dat het Pas sage Theater voortijdig sluit. „Wellicht kunnen dan wat klei nere voorstellingen doorgaan in andere gebouwen in de stad", oppert hij. „De Korenbeurs misschien of De Blauwe Brug. Bovendien biedt het de moge lijkheid om De Teerstoof weer optimaal te benutten. Daar heb ben grootheden als Youp van 't Hek en Herman Finkers vroe ger toch hun vaste try-outs ge houden. Dat specifieke sfeertje van De Teerstoof moet terugko men". De angst dat de vernieuwde Stadsgehoorzaal in Vlaardingen de theaterbezoekers definitief voor zich zal opeisen, is volgens de wethouder ongegrond. „Wat wij straks op het Stadserf te bie den hebben, is minstens net zo mooi". Achttien jaar Chris Zijdeveld laat zich duide lijk niet ontmoedigen door alle kritiek, die hem de laatste we ken ten deel is gevallen. Hij is het ook wel gewend. Zijdeveld is immers al bijna achttien jaar wethouder. Bovendien mag Chris Zijdeveld voor velen een omstreden wethouder zijn, in binnen- en buitenland wordt hij gezien als een autoriteit op het gebied van milieu en verkeer. Menig onderscheiding werd hem hiervoor toegekend. „Ach, bij iedere gemeenteraadsverkie zingen sta ik toch altijd weer in de top van de voorkeurslijst. En men kan zeggen wat men wil, maar er zullen heel weinig men sen zijn, die kunnen beweren dat ik mijn toezeggingen niet nakom". Hij heeft er dan ook nimmer aan gedacht om tussentijds zijn portefeuille neer te leggen. „Als wethouder verhuur je je voor vier jaar en dan moet je niet tussentijds weglopen", meent hij. Langste tijd Desondanks denkt Zijdeveld zijn langste tijd als wethouder wel te hebben gehad. Aan de horizon gloort wellicht een car rière als Tweede Kamerlid. „Tja, ik heb in de loop der ja ren vaak kritiek geleverd op de landelijke politiek en daar zit een consequentie aan vast Maar nog liever maak ik deel uit van het regiobestuur Rijn mond, dat wellicht over een paar jaar wordt gevormd. Dat lijkt me echt prachtig, zeker ge zien de impact die Schiedam nu al heeft in tal van regionale dis cussies. In plaats van op de deur van de Coolsingel te staan kloppen met commentaar, zit ik dan achter die deur". Een man met ambitie dus, die Chris Zijdeveld. Maar voordat de (politieke) tegenstanders kunnen gaan juichen, wil Zijde veld er graag nog één termijn van vier jaar als wethouder aan vastplakken. „Ik wil nog wel be leven dat alle projecten, waar voor ik zo heb gestreden, zoals ABC, MAB en Stadserf, worden opgeleverd. Dat zou het mooiste moment zijn om als wethouder te stoppen. Over zes jaar dus". WATERWEG NOORD - De SOS Telefonische Hulpdienst Rijnmond, gevestigd in Rotter dam en Spijkenisse, heeft drin gend behoefte aan nieuwe me- De SOS Telefonische Hulp dienst is een vrijwilligersorgani satie, die 24 uur per dag bereik baar is voor een vertrouwelijk gesprek van mens tot mens. De medewerkers van de SOS- THD zijn in staat een oprechte be langstelling te combineren met deskundigheid op het gebied van telefonische hulpverlening. Deze deskundigheid is verwor ven door een gedegen training, individuele begeleiding van er varen vrijwilligers en eigen er varing. Medewerkers van de SOS-THD moeten minstens twee jaar lang ongeveer twintig uur per maand (vijf uur per week) beschikbaar zijn. Andere vereisten zijn een zekere evenwichtigheid, de ca paciteit om onbevooroordeeld naar een ander te kunnen luiste ren en een flinke dosis leergie righeid. In het weekeinde van 26 en 27 september gaat weer een trai ning voor nieuwe vrijwilligers van start. Voor meer inlichtin gen kan men een informatie pakket met aanmeldingsformu lier aanvragen bij de vestiging in Rotterdam, telefoon 4363444 (van maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur). SCHIEDAM - Uit een kelder- box, behorend bij een woning aan de Loeffstraat, zijn woens dagavond acht werphengels ont vreemd. SERVICELIJN 010-4796199 Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1992 44e JAARGANG, NUMMER 68 OPLAGE 42.150 I Stadsblad SCHIEDAM - Aan de Maasboulevard/hoek Hoofdplein wordt volgende week donderdag de eerste paal geslagen voor het luxueuze appartementengebouw 'Maashoove'. Wethouder Aad Wiegman zal zich om 15.30 uur met deze taak belasten. J J Voordat een start kon worden gemaakt met de bouw van 'Maashoovediende de bouwlokatie eerst grondig te worden gesaneerd in verband met de vastgestelde bodemverontreiniging. Met deze klus werd in maart dit jaar aangevangen en halverwege vorige maand was de bodemsanering afgerond. Appartementengebouw 'Maashoove' is een project van SSN Bouw BV uit Schiedam, naar een ontwerp van architectenburo 'Groep 5' uit Den Haag. Het gebouw bevat 46 appartementen met drie en vier ka mers. Alle woningen hebben een vrij uitzicht over de Maas. In de top van het complex komen drie pent houses met een vrije studio en een terras van ruim vijftig vierkante meter. De appartementen variëren in koopsom van 310.000,- tot 330.000,-. Inmiddels zijn al dertig appartementen verkocht. De appartementen van 'Maashove' zullen medio volgend jaar worden opgeleverd. Chris Zijdeveld wil nog zes jaar wethouder zijn REST De kortingen zijn niet van de lucht! Kom beslist snel kijken wat er allemaal aan voordeel te bemachtigen valt: veel toonkamer- en magazijn-modellen voor "niet-te-geloven" prijzen. En daarnaast een fikse partij nieuwe meubelen die wij bij de fabrikanten voor de helft van de prijs wisten te bemachtigen. Tel üw winst maar uit! i IJsselmondselaan 175 Rotterdam - Kralingseveer Tel. 010-4508033 •Openingstijden: maandag 13-17.30 uur; dinsdag t/m donderdag 9.30-17.30 uur; vrijdag 9.30-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur. •Er is een prima verbinding van het openbaar vervoer n.l. met de Metro naar Capelsebrug en met no. 34 om de 15 minuten naar Bouman, en bus 30 gaat ieder half uur vanaf metrostation Kralingsezoom. tleZtóWSter Hoofdweg 18 Capelle aan den tJssel, Tel. 010-4518844 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijrvtaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 VOOR VAKANTIEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRIJDEN TELEFOON 4370733 Ondanks alle beslommeringen, valt er zo nu en dan ook wat te schateren, zoals op deze foto tijdens de eerder dit jaar gehouden Kinderraad. Chris Zijdeveld, verguisd en geprezen. Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1