Het OPRUIMING BOUMAN Man slaat met zwaard Rode Kruis staat al 125 jaar paraat Tariefsverhoging gaat te ver Kunst voor Katja 4.95 19.95 1.99 8^99 4.99 :gall c\j gall] s Pearle Pearlels Kijkplezier. i GEBR. I DE BLOCK PRESENTEERT! School agenda's Olifant jonge jenever ClU Sm'ff mmm Stadsblad BOUMAN WOONNIEUWS Verplaatsing hoofdingang weekagenda In uw krant Laatste week van de zomer- Brandersfeesten zijn in aantocht Andrelon shampoo Schouder karbonade Luisteraars mogen reageren (Met Een Gratis Tweede Bril.) Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 i.1 v SCHIEDAM - Modelspoorvere- 'spoor hield pen zaterdag haar eerste niging Schiespoor hie> poordag' van het nieuwe sei zoen. In het clubgebouw aan de Westerkade 21 toonden de mo delbouwers trots hun vernieuwde clubbaan, waaraan de laatste maanden flink is gewerkt. Schiespoor werd acht jaar gele den opgericht door een aantal enthousiaste modelspoorbouwers uit de Gorzen. Na een aantal ja ren gehuisvest te zijn geweest in een oud schoolgebouw, kreeg Schiespoor een paar jaar terug de beschikking over een gebouw tje aan de Westerkade. „Dat was een hele verbetering", weet Schiespoor-voorzitter Cor Schiks. „In het vorige onderko men maakten de leden thuis stukjes voor een spoorbaan, die vervolgens in het clubgebouw in proms SCHI ELAND ZIEKENHUIS In de maand september zal de bouw/renovatie van het Schieland Ziekenhuis aanvangen. In het kader hiervan wordt de hoofdingang aan de Bur gemeester Knappertlaan 25 tijdelijk verplaatst naar de ingang van de polikliniek aan de Nassaulaan. De tijdelijke hoofdingang aan de Nassaulaan zal op vrijdag 28 augustus om 17.00 uur in gebruik genomen worden. Ana girigin dcgsmesi Eylül ayinda Schieland Ziekenhuis hastanesinin yapimina/tami- rine ba$lanacakür. Bu durumdan dolayi Burgemeester Knappertlaan'da bultman ana giri$, gegici olarak, Nassaulaan 'daki poliklinik giri§ine alinacak- tir. Nassaulaan'a alinan gepci ana gin§, 28 Agustos Cuma günü saat 17.00 den itibaren kullamlmaya ba$lanacakür. elkaar werden gezet om met de eigen treintjes te kunnen rijden. Aan de Westerkade kregen we de ruimte om een grote club- baan met alles erop en eraan te bouwen. Die baan is inmiddels uitgegroeid tot een spoorbaan van vijf bij acht meter met circa 120 meter rails". Uitbreiding na uitbreiding vond in de afgelopen jaren plaats tot de clubbaan zo groot was gewor den dat men niet meer links of rechts kon. Dan maar naar bo ven, moeten de Schiespoorleden hebben gedacht, want op een verdieping werd een nieuw ran geerterrein aangelegd. In de afgelopen zomermaanden is hard gewerkt aan een nieuw electronisch bedieningspaneel voor de treinen, wissels en ande re beweegbare attributen. Het nieuwe paneel telt zo'n honderd gekleurde lampjes, die afzonder lijk aangeven wat zich op de spoorbaan allemaal afspeelt. „Momenteel zijn we bezig met de aanleg van een industrieter rein, waarvoor het Ruhrgebied model staat", vertelt Cor Schiks. „Het wordt een enorm complex met onder meer een kolenmijn, een ijzer- en een gasfabriek en allerlei werkplaatsen. Bovendien bouwen we een twee meter lange brug, die het onderste deel van de spoorbaan verbindt met het rangeerplateau. Als deze uitbrei ding klaar is, zijn we zo'n beetje aan het eind van onze mogelijk heden. Verder uitbreiden gaat niet, want dan kunnen we zelj ons clubhuis niet meer in. Wel zullen in de toekomst hier en daar wat detailverbeteringen worden aangebracht", aldus de voorzitter. Iedere maand wordt het publiek uitgenodigd om eens een kijkje te komen nemen in het clubhuis aan de Westerkade 21. „Vaste bezoekers van onze Schiespoor- dag staan telkens weer verbaasd over de nieuwe dingen, die we' aan de clubbaan hebben toege voegd". Klokgevels Jenevermuseum onderwerp van discussie Weer honden aan de kant gezet Interview met Asvion-trainer Hartgers André van Troost wil niet wachten Landelijke Gemeentedag in teken van veiligheid SCHIEDAM/ROTTERDAM - Een 23-jarige Schiedammer is maandagavond in Rotterdam, zonder enige aanleiding, op het hoofd geslagen met een zwaard. Hij liep hierbij geen noemens waardige verwondingen op. Het slachtoffer liep met enkele vrienden in de Witte de With- straat in de Maasstad, toen er een man kwam aanlopen met een zwaard in de hand. Het zwaard zat in de schede. Bij het passeren hief de man, een 42-ja- rige Rotterdammer, plotseling zwaard en schede boven het hoofd en sloeg daarmee op het hoofd van de Schiedammer. Vervolgens liep de dader weer weg. Toen het slachtoffer en zijn vrienden aangifte wilden doen van de mishandeling, bemerk ten zij tot hun verbazing dat de dader ook richting politiebureau ging. Eenmaal aangekomen bij het bureatr Eendrachtsplein. ar riveerde tevens de dader. Deze werd met enige moeite door vier politiemensen aangehou den, omdat hij zich in de hal van het politiebureau nogal agressief gedroeg. De man maakte een volkomen verwarde indruk en kon geen reden geven voor zijn gedrag. Via het RI AGG is hij opgenomen. SCHIEDAM - Met de en tree van de Wieringeraak 'Marieke' en het voormalige Koninklijk Jacht 'Piet Hein' alsmede een optreden van de Schiedamse kunste nares Yvon Koopman gaat zaterdag 19 september de negende editie van de Schiedamse Brandersfees ten van start. Negen dagen lang staat de Brandersstad weer in het teken van dit jaarlijkse spektakel, dat zondag 27 september wordt afgesloten met het traditio nele vuurwerk vanaf het dak van het Stadskantoor. De organisatie heeft ais vanouds een programma sa mengesteld, dat klinkt als een klok. Uiteraard met tal van vertrouwde activiteiten, maar ook met veel nieuwe elementen. Kunst neemt dit jaar een belangrijke plaats in in de festiviteiten. Woensdag 16 september verschijnt traditiegetrouw een speciale uitgave van Het Nieuwe Stadsblad, waarin het volledige pro gramma van de Branders feesten staat vermeld. Bo vendien wordt een aantal elementen van het feest uit voerig uit de doeken ge daan. SCHIEDAM - Het Nederland se Rode Kruis viert dit jaar het 125-jarig bestaan. Dit jubileum wordt overal in het land gevierd. Zo ook in Schiedam, waar met name in de maand september enkele festiviteiten op het pro gramma staan. De Schiedamse afdeling van deze hulporganisa tie is één van de oudste in het land. Zaterdag 5 september organi seert het Rode Kruis afdeling Schiedam haar jaarlijkse boot tocht voor mindervaliden. Dit jaar zal deze tocht een extra feestelijk tintje hebben. Mevrouw H. Scheeres, echtge note van de burgemeester, zal dinsdag 8 september als eerste Schiedamse een drietal speciaal voor het jubileum uitgebrachte postzegels kopen in het post kantoor aan de Lange Nieuw- straat. Voorts is het Rode Kruis pro minent aanwezig tijdens de Gondelvaart op zaterdag 19 september ter gelegenheid van de Brandersfeesten en wordt in het weekeinde van 17 en 18 ok tober een grote wandelmars ge organiseerd, in samenwerking met D.W.S. Het Nederlandse Rode Kruis werd in 1867 opgericht met als doel hulpverlening aan mensen, die tussen wal en schip vallen. Destijds ging het uitsluitend om zieke en gewonde krijgslieden in tijd van oorlog. Nu, 125 jaar la ter, is die categorie aanzienlijk uitgebreid: mensen, die niets meer te eten hebben, die hun bezittingen, huis of familie kwijt zijn geraakt, die maat schappelijk geïsoleerd zijn, of die met hun ziekte of handicap niet overal terecht kunnen. Voorts gaat het nu om asielzoe kers, vluchtelingen en mensen, die acuut eerste hulp nodig heb ben. Kortom, mensen in nood. Het Nederlandse Rode Kruis weet zich tegenwoordig verze kerd van de inzet van 32.000 vrijwilligers en de steun van cir ca een miljoen leden. Via giften, donaties en andere bijdragen ontvangt de organisatie jaarlijks een bedrag van maar liefst 111 miljoen gulden. SCHIEDAM - Ziekenom roep Schiedam zendt mor gen, donderdag 27 augus tus, voor de laatste keer het informatieve ouderen- programma 'het Sterrebos' uit via de frequenties van Radio Schiedam. Voortaan is dit programma alleen nog te beluisteren in het ziekenhuis. Ooraak hier van is het feit dat de Zie kenomroep onlangs werd geconfronteerd met een ta riefsverhoging voor het ge bruik van de zendfrequen tie. De bijdrage ging om hoog van 5,- naar 12,50 per uur. „En dat kunnen wij niet betalen", zegt Karen van Wijngaar den, voorzitter van de Stichting Ziekenomroep Schiedam. „Ons bestuur heeft zich dan ook genood zaakt gezien om de samen werking met Radio Schie dam te beëindigen". Toen Radio Schiedam, destijds nog Stadsomroep Schiedam ge heten, drie jaar geleden een ei gen huisvesting kreeg in de Pas sage - na twee jaar te hebben 'ingewoond' bij de Ziekenom roep aan de Korte Haven - werd op voorspraak van wet houder Aad Wiegman de af spraak gemaakt dat de Zieken omroep tegen een gereduceerd tarief gebruik kon blijven ma ken van de zendfrequenties van Radio Schiedam. Er werd een contract voor onbepaalde tijd opgesteld, Waarin werd bepaald dat de Ziekenomroep een be drag van vijf gulden per uur zou betalen. „In maart 1990 begonnen wij op de donderdagavond met het ouderenprogramma 'Het Sterre bos', dat niet alleen in het zie kenhuis was te beluisteren, maar ook in de huiskamers via Radio Schiedam. Bovendien maakten we incidentele uitzen dingen met Koninginnedag en Kerstmis, waarvoor we de fre quenties van Radio Schiedam konden gebruiken", vertelt be stuurslid Richard den Beste. „Circa vier weken geleden kre gen we plotseling, zonder over leg vooraf, een brief van Radio Schiedam, waarin de tariefsver hoging werd aangekondigd", vervolgt Karen van Wijngaar den. „Omdat wij volledig af hankelijk zijn van giften en do naties, is dat nieuwe, tarief voor ons niet op te brengeh. Het be stuur heeft toen besloten de sa menwerking te beëindigen en dat besluit hebben we direct per brief aan Radio Schiedam en wethouder Wiegman meege deeld. Maar sindsdien hebben we niets meer vernomen". Nooit geboterd Hoewel de Ziekenomroep het bijzonder jammer vindt dat 'Het Sterrebos' na morgen niet meer op de radio is te beluiste- ren, is men niet van plan stap pen te ondernemen om de breuk te lijmen. „Daarvoor heeft zich de laatste jaren teveel afgespeeld tussen Radio Schie dam en de Ziekenomroep", zegt voorzitter Karen enigszins ver bitterd. „Eigenlijk heeft het nooit geboterd tussen beide or ganisaties. De toenmalige Stad somroep heeft twee jaar gebruik gemaakt van ons onderkomen aan de Korte Haven en ging uit eindelijk met ruzie weg. Nader hand hebben er wel samenwer- kingsv'ormen bestaan, maar de wrijving bleef. Toen ons be stuur van de tariefsverhoging hoorde, werd ook eigenlijk di rect gezegd: „Laten we er maar mee ophouden". Jammer, maar het is niet anders". Geplukt Ook de mededeling van Wim Groeneweg, hoofdredacteur van Radio Schiedam, onlangs in de pers dat het bestuur van de lo kale omroep zich nog eens zal buigen over de tariefsverhoging, kan de Ziekenomroep niet mild stemmen. „In de krant stond dat Radio Schiedam zich op ons verzoek nog eens hierover gaat buigen, maar dat is onjuist. Wij hebben Radio Schiedam helemaal niet gevraagd de tariefstijging nog eens te over wegen. We hebben gewoon ge zegd dat we de uitzending van ons programma via Radio Schiedam stopzetten. Klaar uit", stelt Karen van Wijngaar den. „We hadden een contract voor onbepaalde tijd en wan neer dan zonder overleg een ta rief meer dan verdubbeld wordt, hebben wij het gevoel dat we worden geplukt, omdat de reclame-opbrengsten van Ra dio Schiedam blijken tegen te vallen. Daar werken we niet aan mee". Fusie Deze starre houding betekent dat de Ziekenomroep in feite weer terug bij 'af is. Net als vroeger beperken de activiteiten zich weer uitsluitend tot het zie kenhuis. De Ziekenomroep Schiedam heeft dan ook haar hoop gevestigd op buurgemeen te Vlaardingen. „Wanneer de fusie tussen het Schiedamse Schieland ziekenhuis en het Vlaardingse Holy ziekenhuis een feit is. wordt het heel goed mogelijk dat de ziekenomroe pen in beide gemeenten ook sa mengaan. Er zijn al plannen om op korte termijn te gaan samen werken met sommige program ma's. Bovendien verloopt de sa menwerking tussen de Vlaar dingse Ziekenomroep en lokale radio uitstekend. Misschien kunnen wij daarvan profite ren", aldus Richard den Beste. Radio Schiedam bleek niet be reikbaar voor commentaar. Zo wel voorzitter Carel Beke als hoofdredacteur Wim Groene weg zijn wegens vakantie afwe zig. Wethouder Aad Wiegman reageert desgevraagd wat ver baasd: „Problemen tussen Ra dio Schiedam en de Ziekenom roep? Ik weet er niet veel van, want ik ben net terug van va kantie. Maar problemen tussen die twee zijn er wel vaker ge weest. Het lijkt me verstandig om beide clubs weer eens uit te nodigen voor een gesprek om de problemen uit de wereld te krijgen. Zulke gesprekken heb ben we al meer gevoerd". SCHIEDAM - De Schiedamse kunstenaar Peter Hellemons heeft van de gemeente opdracht gekregen om een beeldende kunstobject te vervaardigen voor kinderdag verb lij/ Katja aan het Frans Halsplein. nu nog volop keus v.a. van 21.95 voor 250 ml. kilo 500 gram GROENELAAN - HAGASTRAAT SCHIEDAM - Ziekenom roep Schiedam zendt don derdag 27 augustus voor de laatste keer het ouderenpro gramma 'het Sterrebos' uit via de lokale radiozender. „Het wordt een uitzending van hoogtepunten uit alle voorgaande programma's", zegt medewerker John van Houdt. „Bovendien krijgen de luisteraars de gelegen heid hun mening te geven over het verdwijnen van het programma. Daarvoor kan men tijdens de uitzending bellen. Het telefoonnummer is 4260000". OPTICIENS De vakman in huis INTERIEURVERZORGING niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4796199 1 WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1992 44e JAARGANG, NUMMER 69 OPLAGE 42.150 Nieuwe Stadsblad Schiedam krijgt eigen Ruhr gebied De kortingen zijn niet van de lucht! Kom beslist snel kijken wat er allemaal aan voordeel te bemachtigen valt: veel toonkamer- en magazijn-modellen voor "niet-te-geloven" prijzen. En daarnaast een fikse partij nieuwe meubelen die wij bij de fabrikanten voor de helft van de prijs wisten te bemachtigen. Tel üw winst maar uit! Deze week de laatste kans! IJsselmondselaan 175 Rotterdam - KralingseveerTel. 010-4508033 Openingstijden: maandag 13-17.30 uur; dinsdag t/m donderdag 9.30-17.30 uur; vrijdag 9.30-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur. Er is een prima verbinding van het openbaar vervoer n.l. met de Metro naar Capelsebrug en met no. 34 om de 15 minuten naar Bouman, en bus 30 gaat ieder half uur vanaf metrostation Kralingsezoom. I JiiJ I J Uij i 25 O» f5 'r1 1 j-yZ- f 1 1 Ji-v Ij L b j b. j pi \yj I ii L^J I Jii. I L (W. O* (/-1 'j -s) k-* »-lU-1 fjliJI •U t_UJl u U l u-ifJI ^^i JiiJl li. LJ I fjl^Ji Ziekenomroep zegt contract met Radio Schiedam op Karen van Wijngaarden, John van Houdt en Richard den Beste van Ziekenopmroep Schiedam zien een samenwerking met Radio Schiedam voorlopig niet meer zitten. Ontdek Nu Uw Tweede Ik. on Wie nu 'n bril bij Pearle koopt, krijgt er een complete bril gratis bij. Maar wel graag even deze adverten tie meenemen. Deze aanbieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express-winkels in Nederland. Daar vindt u ook de exacte voorwaarden. Schiedam, Hoogstraat 61 (naast M&S) - Spijkenisse, Nieuwstraat 182 (ABC-gebouw) - Vlaardingen, Liesveld 14 (tussen C&A en V&D) - I Rotterdam, Pearle Ter Meulen (in de kelder); Binnenwegplein 23 Pearle Express: Zuidplein Hoog 938 (naast V&D); Hoogstraat 198 (t.o. V&D) Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen Het Nieuwe van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1